RUBRIEK VOOR DAMES. uaar de Kaapkolonie af; zij bestaat oit 120,000 zangvogels van allerlei soort, die in het Kaapland in vrijheid gelaten zullen worden om zioh daar te aoclimatiseeren. Een geneesheer te Stookholm heeft de landen van Europa gerangschikt naar het aantal blinden, die er zyn, in evenredigheid met de bevolking, en heeft daarby de volgende uitkom sten verkregen. Terwijl men 20 blinden telt op de 10,000 inwoners in Portugal en Rus land, vindt men er niet meer dan 4, S, op een even groot aantal zielen in Nederland, het land. dat in dit op zicht in de gunstigste gesteldheid verkeert. De volgorde der verschillende Euro- peeeche Staten, in betrekking tot het voorkomen van blindheid, is overigens alduBPortugal en RuBland, Finland, Spanje, Noorwegen, Hongarye, En geland, Duitschland (met uitzondering van Pruisen), Frankrijk, Pruisen, Zweden, België, Oostenrijk, Zwitser land, Italië, Denemarken, Nederland. De Nederlanders kunnen dus het best uit hunne oogen zien. Een konijnenplaag in Australië. Er echynt tot nu toe maar niets uitgevonden te zyn om aan de ko nijnenplaag in Australië pallen perk te stellen. In Nieuw Zuid-Wales zyn meer dan 3000 kony'nenjagers, die een groote verdelging onder die dieren teweeg brengen en menig jager verdient met zijn moorddadig werk per week niet minder dan 150 gulden, ma-r alles'zonder eenig gevolg. Te vergeefs heeft de regeering een prijs van 180,000 gulden uitgeloofd voor dengene die een middel tot algeheele vernietiging aan de hand doetmeer dan 2000 antwoorden zijn op die prijsvraag ingekomen, maar gefn enkel kou den toets der degelijkheid doorstaan Wat den strijd der Au stralische konijntjes zoo moeilijk maakt is, dat die dieren geen hooge eisohen stellen aan hun levensonder houd is er geen gras, dan toonfn ze liefhebbers van de sport te zijn en klimmen ze in de hoornen, soms wel acht voet hoog, en stellen zioh tevre den inet den sohors af te knagen. De zoölogen beweren zelfs, dat do"r deze oe'ënir.gen in het klimmen de voorpo ten der konijnen laDger en de vorm hunner teenen anders ge worden is dan big andere konijnen. De natuurlijke vijanden der konijnen marter, fret en bunzing, die men in Austialië heeft ingevoerd, vermogen niet vee', te doen, aangezien hun eet lust geen geljjken tred houdt met de ontzaglijke vermeerdering der konij nen. Ook verg f heeft niet mogen balen, al zyn er duizenden konynen «taarmede gedood. De schade die door Zuid-Australiö elk jaar ten gevolge van deze plaag geleden wordt, sobat men op drie millioen guldenGroote stukken bouwland heeft men aan die dieren moeten prijsgeven alleen in Victoria zyn 38 millioen aren door die plaag verwoest. De premiën die men voor de uitroeiing van den vijand stelt, blijven r.iet zonder gevolg Nieuw-Zuid-Wales bijv. heeft in éen jaar 27 millioen vellen gekocht. Om de verdelgiog nog meer aau te moe digen en te gelijk in de onkosten te gemoet te komen, heeft men de ko nijnen aan de industrie dienstbaar gemaakt. Tegenwoordig ziet men zeifs op de Enge!8ohe markt Austral'sohe kenyn^n in den vorm van pasteien, verduurzaamde levensmiddelen enz. ook zy Australisohe konijnenvellen een uitvoerartikel geworden. In groote fabrieken vervaardigt men er vilten hoeden van, ja, er is zelfs een fabriek, die jaarlijks meer dan 370,000 hoe den levert. Niemand had te voren zeker ooit gedaoht, dat de konijnen nog zulke nuttige dieren waren, men moge van hunne verwoestingen zeg gen wat men wil. Maar alle bovengenoemde middelen leidden niet tot het gewenschte resul taat. Toen beeft men iets anders ge probeerd en ging men door yzerdraad- afsluitingen om terreinen, die druk door konynen werden bezocht, deze dieren van de nog vrij loopende scheiden. Aan de grens van Queers land vindt men zoo'n versperring die eene lengte van' 651 kilometer heeft. Een andere soortgelijke alsluitiDg van een lengte van -550 K.M. dient ter besohuttiDg van Nieuw-Zuid-Wales. Ic geheel Australië zyn voor minstens 25,000 KM. aan schuttingen tegen konijnen. Maar ook dit baat niet veel, want hoe kan men zich voor vernieling van zulke eindelooze ver dedigingswerken vrijwaren 1 Nu heeft men voorgesteld om hetgeheele land door middel van traliewerk in een net van districten te verdoelen, ten einde de kraohten van den vyand te versnipperen en hem bij gedeelten te laten uitstervengeen kwaad denk beeld, maar moeilijk uit te voeren. Het eenige waarvan men nog goede re sultaten verwacht, is een doodelyke ziekte onder de dieren, waarvoor men bij baoteriologen aanklopt. Maar daartegenover staat het bedroe vende feit, dat vele ziekten, voor tamme konijnen verderfelijk, voor de wilde Australische konijnen niet het minste gevaar opleveren. bewerkt door eene Dame. XXV. In eeD vorige causerie heb ik al eens gewezen op de dwaasheid van het feit, dat de vrouw een gedeelte van de styve en onbevallige mannen- kleeding overneemt en dan nog wel het meest onbevallige deel, als hooge boorden, styve manchetten, reohte dassen en dergelyke. De Engelsohe dames begianen in dit opzicht een nieuwigheid, die alles overtreftzij gaan den monocle dragen. Nu moet ik zeggen, dat ik een bril Ieelijk vind, een lorgnet niet fraai, maar een monoole kortweg afschu welijk. Een vrouw of meisje meteen bril heeft zeer stellig zwakke of sleohte oogen, anders 20U ze zioh er niet mee ontsieren, maar de mo noole steunt het oog niet in 't minsthet is niets dan een toilet artikel, zooals b. v. een armband voor dames of een obarivari aan een horlogeketting voor heeren. De monoole is de incarnatie van de fatterigheid en de trouwe metgezel van ijdele Pruisische luitenants en van den Engelschen minister Cham berlain. Misschien komt het doordat deze politicus het dwaze ding draagt, dat ook de EDgelsohe vrouw zioh gaat ontsieren met dit stukje glas, dat met kunst- en vliegwerk in 't oog moet worden vastgehouden en nu en dan als een groote traan naar beneden valt. Haastig eten ia een langzame zelf moord. Gelukkige kinderen zyn gezonde kinderen. (Het omgekeerde is ook waar.) Stukjes, witte was gepakt tussohen witte goederen, zijden japonnen en dergelijke zullen het geel worden voorkomen. Wie slaapt in een koude kamer moet zich aanwennen niet door den mond, maar door den neus adem te halen. Eenige droppels tinolura benzoë in het water waarmee men bet gezicht wascht, voorkomt het leelyke gladde van het gelaat, waarmee zoovele men- sohen, vooral bij warm weer, te wor" sUlen hebben. Koud water is voor de huid on misbaar. Het verhardt die en maakt het ongevoelig voor temperatuursver anderingen. Wanneer de huid gerei nigd moet worden, gaat dat beter met een weinigje lauw water. Vruchten zuiveren het bloed, reini gen de tanden en bevorderen do spijs vertering. Wanneer gij bloemen die begin nen te verwelken, voor een korte poos (lang duurt het niet) wilt op- frissohen, steek dan de stelen in zeer warm water, waarin vooraf eenige droppels kamfer zyn gemengd. Poeder op het gezioht te gebrui ken is altijd af te raden, voorname lijk omdat de meesten de porieën sluiten en zoo de vrije uitwaseming van de huid belemmeren. Wie onder mijne lezeressen toch poeder meent noodig te hebben, raad ik een ge makkelijk te nemen proef aan. Laat een weinig van het poeder oplossen in een wijnglas vol water. Smelt het geheel zonder iets achter te laten, dan zal het althans de porieën niet sluiten, wat het wel doet indien er in het glas iets overblijft. Het beste is evenwel, om niets van dien aard te gebruiken. Al deze poeiertjes helpen tot verbetering van de teint weinig of niets en ze zijn bij geregeld gebruik nog al kostbaar. Comfort in een huis is een belang rijk deel van het huiselyk geluk. Ieder een kan comfort hebben, al is het dan ook ieder naar de mate van zijne financieele kraohten. Met wei nig kostbare dingen kan een kamer zoo worden opgesierd, als men maar wat smaak heeft en niet bang is voor wat moeite. Daarbij geloof ik zeker, dat een zelf vervaardigde versiering veel meer voldoening geeft dan allerlei kostbare fraaiigheden, die zoo kant en klaar in den winkel zyn gekocht. Zoo zyn er in verloren hoeken van kamers alleraardigste divans te maken met sterke pakkisten, die gladgeschaafd zyn en overtrokken met een of andere goedkoops, kleu rige etof. Een rond en een vierkant kussen kunnen daarbij vervaardigd worden van papiersnippers en wat watten, waaromheen een stuk van de zelfde kleurige stof wordt genaaid. Misschien leent zich het hoekje tot het achter of naast dezen divan han gen van een eenvoudige draperie en ge krygt een hoekje dat uw .home" zal helpen maken tot een ..sweet home". Van kleinigheden alleen hangt het af, of een kamer er al dan niet gezellig en aaugenaam uitziet. Tracht dus naar comfort in uw hui?, van den kelder tot aan den zolder, derhalve ook in de badkamer. Sommigen behandelen de badkamer stiefmoederlijk, al6 kwam het er niet op aan, of het daar aan geriefelijk heid en regelmaat ontbreekt. Toch zijn er in een badkamer betrekkelijk zoo weinig dingen noodig. Allereerst een kurken of rubber mat, vooral geen karpet of kleedje, daar die vocht opslurpen en spoedig vuil wor den. Naast de badkuip moeten op een geschikte hoogte zyn gemaakt twee plankje5, om zoo te zeggen, vervaar digd van ijzerdraad en waarop zeep en spons gemakkelijk kunnen worden neergelegd. Een badkamer behoeft niet meer dan twee stoelen te hebben, maar rondom aan de wanden moeten flinke knoppen of haken zijn om er de kleederen aan op te hangen. Wa8chwater, tandpoeder en andere toiletartikelen kunnen op planken staan. Als men medioynen in de bidkairer heeft, moeten die gezet worden op een afzonderlijke plank, liefst in een kastje. Ten slotte nog rhy'n tweetal reoep ten Wijnlimonade. 1 liter witten wyn en evenveel wa ter wordt vermengd met 250 a 300 gram suiker, 2 afgeeohrapte citroen schillen en het sap van 3 oitroenen. Gevulde koek. Van een klein tarwebrood wordt de bovenkorst afgesneden, daarna holt men het broodje uit en vult dat met goed klaargemaakte appelmoeB. Nu legt men de bovenkorst er weer op, laat bet geheel bedruipen met gesmolten boter en beschuit dat met suiker en kaneel. Nu wordt bet in de oveu aan alle kanten liohtbruin gebakken. Vervolg Nieuwstijdingen. De maskerade oommissie te Utreoht werd bereidwillig in staat gesteld om het militair ryksterrein aan den Leidschen weg in oogensohouw te nemen. Dit terrein ligt vyf minuten voorbij den spoorwegovergang en was oorspronkelijk bestemd voorden bouw van een nieuwe mineurskazerne. Het biedt eene uitmuntende gelegen heid aan voor het ridderhofspel en, naar ons wordt medegedeeld, schij nen de militaire autoriteiten niet ongeneigd om mede te werken tot een tydelijken afstand. D.) Planten kweeken ocder gekleurde glazen. Om den invloed van gekleurd lioht op de planten te bestudeeren, is het kweeken van planten onder gekleurde glaren herhaaldelijk beproefd. Men verzekerde, dat sommige glazen scha delijk lioht tegenhouden en andere slechts ongunstig lioht doorlaten. Om aan dezen twijfel een einde te maken, heeft men nieuwe proeven genomen met aardbeziënplanten, waarbij men het volgende ontdekte. De mooiste en vroegBte vruohten werden onder gewoon wit glas ver kregen. Het vroeger als zoo gunsfig ge prezen oraDje-glas toont een zeer weelderige vegetatie (bladvorming), maar ten koste van de grootte en den ryptyd der vruchten. Het violet glas heeft een tamelijk groot aantal vrachten gerijpt, maar deze waren klein en slecht, en wer den later rijp dan de onbedekte. De roode, blauwe en groene gla zen hebben gewoonlijk een sobade- lyken invloed op de planten. Onder de onlangs ingelijfde lote- lingen te Amersfoort voor de lioh- ting van 1896 bevond er zioh één die bepaald mank liep. Toen hij voor den provincialen adjudant verscheen, verontschuldigde hij zioh op diens vraag, waarom hij niet voor de keu ring was geweest, met het antwoord,, dat juist op den dag waarop de mi litieraad zitting hield zijne moeder werd begraven. Toen nu op de vraag van den provincialen adjudant, of hy bepaald sleoht liep, een beves tigend antwoord door den loteling werd gegeven, sprak eerstgenoemde: „dan zal ik je laten rijden. Ingedeeld bij het le regiment huzaren." Hi lariteit in de zaal, verbazing te lezen op het gelaat des jongelinga De Times verneemt uit Melbourne dat ruim duizend Fransche gedepor teerden uit Nieuw Caledonië naar Sydney zijn ontsnapt. Vandaar heb ben zy zieh over geheel Australië verspreid. De reg« eringen der kolo niën zullen hunne uitwijzing aan de wetgevende vergaderingen voorstellen. Vervolg Stadsnieuws. Voor het akte-examen nuttige hand werken zijn te 's Gravenhage geslaagd de damesTh. J. W. Tausent, J. van Maanen, E. Hoefjes en J. M. Bakker allen alhier. Het Bloemencorso. Gingen in de laatste dagen hier ter stede vele stemmen op om leedwezen uit te spreken dat Haarlem zelve zoo weinig zal zien van het bloemen corso, dat den I2den April gehouden zal worden, luider zullen die stem men weerklinken nu het bekend is, dat de optocht Haarlem's grondgebied niet zal mogen betreden. Voor eenige dagen meldden wij, dat het hoofd dezer gemeente zijn medewerking voor het corso had toe gezegd, wat betreft zijne stem voor de vergunning om den optocht ook over een klein gedeelte van Haarlem (Zijl- weg, Pieter Kiesstraat enz.) te voeren. Dit was eohter sleohts eere offioieuse vergunning, want op het ingezonden request heeft de oommissie van uit voering gisteren tea antwoord ont vangen, dat de heer jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden geen ver gunning kon geven en wel wegens gemoedsbezwaren. Begrijpelijkerwijze baart dit besluit van den burgemeester groote teleur stelling. Immers nu moet men den voor net doel zoo uitstekend geschik- ten Zijlweg geheel links laten liggen daar deze, binnen de grenzen van O verveen, geen gelegenheid geeft om te keeren. Men is nu bezig met een ander plan voor den te volgen weg te ontwerpenwellicht wordt nu een kleir gedeelte van Santpoort en de weg langs Meerenberg daarin op genomen. Omtrent het corso verne men wy nog, dat reeds versoheiden olnbs zioh tot deelname hebben op gegeven, zoowel uit Noord- als Zuid- Holland. De fabriek van den heer Van Die ren Bijvoet zal den geheelen nacht vóór het fee-t geopend zijn voor de genen, die hunne vehikels aldaar wil len versieren. De begrafenis van Mr A. J. Enschedé. Hedenmorgen te half elf werd het stoffelijk overschot van Mr. A. J. Ensohedé uit het sterfhuis vervoerd naar de begraafplaats te Heemstede, waar de overledene zelf eenige jaren geleden een grafkelder had doen bouwen. Tot aan den grens der ge meente werd de stoet voorafgegaan door de stadsboden Koper en Walter, evenzoo op de begraafplaats. Daar aangekomen (te 12 uur) werd de lijkkist gedragen door leden van het personeel der fabriek. De be graafplaats was vol mensohen, afge vaardigden van corporation, waartoe de overledene had behoord, tal van autoriteiten, partioulieren, vrienden, te veel om afzonderlijk te noemen, voorts velen die aan de zaak der firma Ensohedé zijn geëmployeerd. Onder de kransen die de kist dekten merkten wij er een op van de familie Hooft Graafland, geparenteerd aan den overledene, een van den burge meester en den gemeente-ontvanger van Haarlem, van de gemeente amb tenaren en boden, van het personeel der fabriek, van den Commission de l'historie des églisés wallonnes. De burgemeester van Heemstede zelf hield het hoofdtoezicht, dat alles geregeld en rustig geschiedde. Nadat onder de leiding van den arohiteot J. A. G. van der Steur de kist in den grafkelder was afgelaten, trad de burgemeester naar voren en zeide ongeveer het volgende: „Het zy mij vergund een woord te spreken ter nagedachtenis van hem, die zooveel voor de gemeente heeft gedaan. Dat wordt gewaardeerd om het beginsel waarom hy dat deed, zijn liefde voor zijn stad, gewest en land, voor de gesohiedenis van zyn land en van diens kuDSt. Als het waar is dat de geschiedenis van een land spreekt in zyn kunst, dan heeft Enschedé dat begrepen en tot de gesohiedenis bijgedragen, iets waar voor de thans levendeD en hetnage- slaobt hem dankbaar zyn en zullen zyn. Van de herstelling der Groote kerk was hij de ziel. Door zyn maohtigen invloed, tact en vriendelijkheid tegen over ieder, is dat kostbare monument voor ons behouden. We zullen hem niet vergeten en de herinnering aan hem zal ons bijblijven. Thans nam het woord de predikant der waalsohe gemeente te 's Graven hage, de heer Bourlier, die in het fransoh eene keurige toespraak hield, die wy in de verleiding komen om in die taal weer te geven. „De overledene," zeide spreker, „nam een groote plaats in in de gej sohiedenis van zijn geslaoht. God had hem merkwaardige en rijke gaven toebedeeld. Hij was naar verstand en naar gemoed alzijdig ontwikkeld (il y avait dans son intelligence et dans son ame quelque ohose d'enoyolopé- dique), daarom is ook de smart over zijn sterven algemeen. Ik zou mjjn roeping ontrouw zijn, zoo ik er niet aan herinnerde, dat Enschedé een godsdienstig man was. Hy bezat eene zelfgevormde overtuiging, een edel hart en een reohtsohapen geweten. Voor de waalsohe kerken koesterde hij groote liefde wegens de helder heid, de logica en de warmte van de fransohe hervorming. Daarbij kwam ook vaderlandschliefde,daar immers de Hugenoten de zaak van het protestan tisme in Holland hebben bevestigd. Den Rouw over zyn dood is er ook in de harten der leden van de Com missie voor de gesohiedenis der waalsohe kerken. Liefde voor ge sohiedenis was de overheerschende trek in zyn karakter. Wanneer hij heeft geleefd voor een ding, dan was het voor 't werk van deze Commissie. Spreker eindigde met den uitroep „Enschedé, Adriaan, Justus, je te dis adieu 1" De heer Mr. H. J. D. D. Enschedé, de zoon des overledenen, bedankte ook namen6 zijne zusters en zijn zwager den Burgemeester en den heer Bourlier voor de door hen ge sproken woorden en allen voor de betoonde belangstelling. MaandagDamiddag had een 4 jarig meisje het ongeluk spelende in het Spaarne te geraken. Gelukkig werd dit opgemerkt door den knecht van den glasfabrikant S. aldaar, genaamd Barend Gerriis, wonende Linsohoten- straat, die dadelijk gekleed te water sprong en de zelfvoldoening mocht smaken het kind te redden. Hoefbeslag. Heden begon in de oavalerieka- zerne alhier het examen van den cursus in hoefbeslag 1895.96, welke cursus staat onder leiding van den kapitein-paardenarts Quadekker. Behalve genoemde officier waren in de examencommissie de kapitein paardenarts Laméris uit den Haag en de rijks-veearts, de heer Henge veld van hier. Zeventien adspiranteD namen aan het examen deel, nl. 5 bazen en 12 gezellen. De uitslag kan op zyn vroegst Woensdag maar zal denkelijk Diet voor Djnderdag bekend worden. In erge mate heersohen te Heem stede de mazelen; meer dan de helft der kinderen van de lagere klassen bezoekt niet de sohool. Gelukkig beeft deze ziekte geen kwaadaardig verloop. De hier te velde staande bloem bollen zyn door het koesterende zonnetje de laatste dagen al aardig uitgeloopen. Zy zyn nu alle van het riet be vrijd, dat hun in den winter, voor de vorst enden snerpenden wind bedekt. Volle bloei kan met Pasohen ver wacht worden. Men verwaoht de veilingen wel een drietal weken eerder dan verleden jaar. In de Maandag gehouden Ingelan den vergaderingen zyn gekozen tot lid Tan het bestuur van den Veen polder onder Haarlem en Heemstede do heer A. Voorting en tot voorzitter van het bestuur van den Romolen- polder onder Haarleramerliede o. a. de heer mr. M. G. P. Del Court van Krimpen te Haarlem. VARIA. In een lagere school traobtte de onderwijzer zyn leerlingen een begrip te geven van een koppelteeken en bad op 't bord geteekend met een breede streep er tussohen kanarie vogel. Waarvoor is dat sohrapje? vroeg hy. Niemand wist het, tot een der meest jeugdigen uit de* klasse den vinger opBtak en zei Voor de kanarie om op te gaan zitten, meester. Jelui hebt hier zeker nog geen electrische verliohting, zei een groote stadsbewoner, die een klein plaatsje de eer aandeed het te be zoeken. 't Antwoord lnidde Jawel, nu en dan als 't dondert. Een bekende Fransohe scbryver was oorspronkelijk dokter by de marine en oefende later nog gaarne en niet zonder trots dit beroep uit. Op zekeren d<*g had hij met zijn vriend, den prefeot Romieu/zeer goed zelfs te goed gedineerd en samen slenterden ze langs de boulevards, toen Romieu uitgleed en zijn been ernstig bezeerde. Onmiddellijk werd er een rijtuig gehaald en werd de gewonde naar het huis van den sohrijver gebraoht. Deze legde eigen handig 't verband, liet den prefect naar bed brengen en ging op een fauteuil voor het bed zitten om 's nachts te waken. De nawerking van het diner was eohter oorzaak, dat er niet veel van waken kwam. Den volgenden morgen nam de sohrij ver het verband af, maar vond geen spoor van verwonding. Hy had het gezonde been verbonden. De hoofdzaak. Men vertelt aan een meisje de ge schiedenis van Willem Teil. De kleine luistert aandaohtig, toe, blijkbaar vol belangstellingals het verhaal ten einde is, vraagt ze: „En de appel, wie heeft dien op gegeten TELEGRAMMEN NEW-YORK, 24 Maart. {Reuier) Volgens een telegram aan de World uit Colon is door een groote brand het grootste deel van de handelswijk aldaar vernietigd. De schade wordt begroot op 500.000 dollars. YOKOHAMA, j23 Maart. {Reuter) De opstandelingen vielen de Japan sohe troepen by Fasan aan na een hevig en langdurig gevecht werden de opstandelingen terruggedreven. In verschillende plaatsen in Korea zyn Japanners vermoord. De regeering besloot er een oorlogssohip heen te zenden. De koning bevindt zich nog steeds in de Russische legatie. rSürje.'lijka 8 torna. Bevallen: 22 Maart. P. C. Muis Kiel z. 23. C. de Bruinv. Schuppen d. C. ter Smitten—Teunissen z. E. H. Horeman—Theijs z. E. v. Lierop Dweelaard z. E. Hetem—Hoenderdos z. (11.) P. C. Muller—v.Luyken d.(11.) Overledenen: 22 Maart. A. A. Vermeys 15 m. z. Lange Heerenvest. 23 W. P. J. Miohel 19 m. d. Heeren singel. J. H. v. Huizen 2 m. d. Lin sohoterstraat. X iltüiee» letrslliegtn la Itcserii d. Aan Geabonneerden op dit Blad c* hunne huisgenooten wordt aan het Bu rer.u Kleine Houtstraat 14, op mondelin ge aanvrage de adressen medegedeeld uaar deze betrekkingen zijn ie bevragen Abonnès buiten Haarlemontvangen in lichting tegen toezending van postzegel 1. meid-huishoud, liefst weduwe 30 a 40 j. goed kunn. kok. bij een heer April. 2. bekw. bulïetjufïr. van goede get. ▼oorz. 1 April. 3. eerste modiste vast werk direct of later. 4. winkeljuffr. extern goed verk. op de hoogte van galanterievak 1 Mei. 5. accur. pers. goede hand schrijv. met boekhouderswerkz.hed bek. 6. fats. P.G. jongm in gr. commz. chemical, van goede ref. voorz. terst. 7. 'oekvr. meubelm. zelfst. kunn. werk. 8. bed. reiziger P.G. ongeh. in handelszaak in wijnen en gedistil. in prov. Friesland met vak bek. 1 Mei. *=AlV'ILIÊBSRlCM7 EN. Bevallen: 20 Maart. C. J. A. C. van Holthe tot Echten—baronn- Van der Feltz z. Assen. 21. C. Barnasconi Hoogeveen z. Amst. H. A. Lestur- geon—Tan Oldenbarneveld gen.Witte Tullingh d. Den Haag. 23. M. H. F. Hartman—Sandberg d. Leiden. Overleden: 12 Maart. C. E. van der Kwast—Van Bommel 28 j. Den Haag. 17. W. F. Loose 57 j. Amst, 19. J. J. van Beek 46 j. Amst- 20. W. Snellen jm. 12 j. Utreoht. T. Houter Cby 28 j.Berkhout. A. H. Minkema 50 j. Arnhem. P.' T. ter Haar 26 j. Hengelo. W. Maas jm„ 25 j. Naarden. 21. C. Proper jd. Amst. R. M. J. de Cleyn Brem 40 j. Egsden Wed. S S. Houwink—Adema 80 j. Velp. J. P. Kiiyser jd. 5 m. Amst. Wed. J. H. Albers—Goedkoop 81 ,j. Zutpbeo. E. C. Smit jd. Amst. 22. L F.W. Föloke 69 j. Den Haag. 23. N. J. F. Meyer 57 j. Amst. C. Th. Botbe Den Haag. \/»ARK. rr\JiEU\A/=> Petroleumbericht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amst,21 Maart: De amerik. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht vol gens Reuters telegr.: New-York 7.40, 7,40, 7,50, 7,50, 7,50, 7,50 ct p.gaL. Philadelphia 7,35, 7,35, 7,45, 7,4% 7,45 7,45, ct per gall. Ruwe olie 142, 142, 142, 141, 140, 140 c. p v. De noteeringen zijn, te ontvangen aan de Amsterdamsche Petroleum haven AmerikaanöcheDisponibel f 7.85, Levering Febr.April f0,,Dec. fu, Mei/Juni f0,Sept./Dec. f8,10. Russische: Disponibel f6,70, Kntr. f 0,los in Entr. Alkmaar21 Mrt. Ter veemarkt aan- Sevoerd: 0 vette kalveren, 247 nuchtere ito, 221 schapen, lammeren,vette varkens, 87 magere dito, 427 biggen, 4 bokken en geiten, 9 kleine bokjes, 12 koeien, 0 ossen, 5 paarden, 0 veu lens en 0 ezels. Prijzen: vette kalveren fa nuchtere dito f 5 a 15, schapen f 12 a 24, lammeren f 0,a 0,magere 7arkens f 11 a 16, biggen f5,a S,50 ezel f a bokken en geiten f 3, a 7,kl. bokjes f 0,30 a 0,40, koeien f 130 a 230, ossen 0. paarden f 90 a 150, veulens a allen per stuk, vette varkens a ct. per Kg. Leiden. 20 Maart. De aanvoer en prij zen ter Veemarkt van heden waren als volgt23 Stieren 160 a f 235, 116 vette Ossen en Koeien f117 a f250 of f 0,48 a 0,66 per Kg., 131 Vare id. f80 a f196, 15 Graskalveren f 15 a f46,35 vette id, f41 a f83 of f0,80 a f 0,95 per Kg., 258 nuchtere ld. f3, a f 12,0 vette Schapen 10. a f0,of f0,— a 1,0— per Kg., 322 weide dito fll, a f23, Lam meren fa f236 magere Var kens f 14 a f36, 280 Biggen f3,50 a f 12.0 Veulens f af 0Paar den fa f267 Kalf- en Af eik koeien f 102 a 1241. 351e Staatsloterij. Dinsdag 24 Maart. 2e kl. 2e lijst No. 6746, 13743 en 17110 ieder f1000. - No. 1753 2008, 9035, 9343 en 12920 ieder f 100. Prijzen van f 30. 40 2864 5643 8886 11535 147-1618330 42 2880 5697 8922 115551474818367 67 2910 5705 8969 115671183118369 160 2914 5739 8978 116-161485318388 187 2935 5749 9010 116491486618395 194 3027 5S38 9139 1165014867 18493 208 8<>54 6850 9178116881499418601 2783125 5851 9232116981500218554 318 3147 5904 9242117401500618602 346 3316 5908 9280117461505118662 420 3334 5914 9330 117881506218722 4703444 5923 9443117911514518730 477 3448 6016 9470 117971525418738 487 3459 6103 95( >7 11:'51 1118740 6003467 6147 9508 119641537618764 540 3504 622.5 953-5 119901-547118817 5603597 6460 9561 1199515644 18820 646 3602 6482 957012017 1565618901 6613618 6566 9572 120571-573018963 693 3662 6608 9584120731577818967 787 3754 6675 9617 1210415797 18983 999 3795 6688 9649 122461-580518992 1010 3S14 6722 9687 123131580819037 10693841 6833 9721 124401582-519046 1074 38-53 6852 9796 124641583619069 1078 3870 6919 9902 124851-586219070 1162 1884 6961 9912 124861592919164 1178 3991 7036 9961 125261599719221 1276 4004 7057 997912-5651602819333 12814045 714610010126901606419346 13194104 721510011 126931609919372 13344133 725110027 127001616319442 1347 4141 726310053127971626319601 13524182 734410065 128011626819714 13614301 734510126128321627719738 13814353 736110178 128511631719770 13S9 4371 7375 10219128801636919833 1430 4424 75521031313014 1638719914 1477 4472 757410351130261639119944 1503 4*178 762010354 130391639319978 1509 4487 7635 103831306816498 20133 1530 44917718103951312716526 20181 1561455.5 794210432131321656520189 1578 4-5917949104801315816573 20196 16324594 N»>9 1' 1525 13257 16-5S420227 1638 4605 8050 1053-51348616686 20239 1687 46568062105411348916710 20261 1758 4662 807910584 1351616749 20262 17S3 4712 S0S9 10594135-5716846 20338 1917 47388096106301361316885 20362 2035 4766 8110106671369116903 20364 2099 4797 81111076S1380919903 20427 2112 4863 8233108171384316977 204 i9 21214990 8234 108561388816999 20172 2168 5048 82981097313904 17012 20474 21735084 8308 11001139681733020494 21815123 8373110031397817359 20537 22-59 -5140 8456 110281403017528 20599 2307 5205 8462110321404517558 20645 2309 5210 8487 110651410817704 20670 2344 5335 84901109514118177-55 20679 2436 -5428 8570111671412217756 20763 245354598620111921415117765 20S25 2476-5480862911196141551789820872 2667 5513 8644 11244141-5717914 20878 2710 -5-540 8648112891433817995 20977 2712 5550 8673 113041434518069 20980 2748.5599 8768 11305143o918150 27795607 8811113611440418216 28111.5607 8818114791441518261 2849 -5617 8870114881443618304 - r vtan&crtcllttB. Het stoomschip Borneo, van Java» naar Rotterdam, arriveerde 23 Maart te Marseille en heeft de reis voort gezet Het stoomschip Bromovan Rot terdam naar Java, vertrok 23 Maart van Perim.

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 3