DE SLAVIN. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON. :3s Jaargang Vrijdag 8 Mei 1896 No. 3942 HAARLEM S DAGBLAD ABOINTITEMEIVTSPBIJS: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371,2 JVIDWELES/TmrSTTIEnST: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote lettere naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiön worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Cotnpagnie Générale de Publidté Etrangere G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Kont mart re. Agenten voor dit Blad in den omtrek zijn: Bloemendaal Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Santpoort; Heemstede, J. LEDVEN, bij de Tol; HaarlemmermeerC. DOEKES; Spaarndam, C. HARTENDORP Zandvoort, J. ZWEMMER; Velsen, L. VENUS; IJmvdden, J. J. TJADEN; Beverwijk, H. JUNGERIE}, Koningstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentën aan. STADSNIEUWS eerste en derde pagina Haarlem, 7 Mei De heer Mr. J. de Clercq van Weel alhier is herkozen als voorzitter van het bestuur van den Grooten IJpolder. Burgerplioht. De vereeniging Burgerplioht zal Vrijdag 6 dezer eene algemeene le denvergadering houden in den Lion d'Or. Behalve huishoudelijke zaken komen daar, volgens de convocat:e de navolgende punten in behande ling: overleg in zake overbrugging van den Kruisweg door de Holl. Spoorplannen omtrent een bureau van inklaring te Haarlem en brug over de Ringvaart. Hier doet zich dus voor de burgerq de gelegenheid voor, zich eeos te uiten en van gedachten te wisselen over zaken, die het belang van de gemeente Haarlem betreffen. Over de brug over de Ringvaart zal, dunkt ons, wel niet veel meer te zeggen zijn, dan dat de Raad daarin niet spoedig een beslissing neemt en dat, ook ingeval eventueel door den Raad tot het herbouwen van de brug wordt besloten, het verkeer langs dien weg naar do Meer den geheelen zomer zal moeten blijven plaats hebben. Wat de overbruzginsplannen en net kantoor van inklaring aacgaat, dat zijn geheel nieuwe zaken, vat- Oaar voor eene vruchtbare bespre king* Het zal daarom goed zijn, wanneer de leden van Burgerplioht trouw opkomen, bedenkende dat het gezamenlijk bespreken van algemeen gemeentelijke belangen burgerplicht is. Naar wij vernemen wordt dit sei zoen een bijzonder druk bezoek in Zand voort verwacht. In Oud-Zandvoort schijnt reeds nu geen pension meer te krijgen te zijn. Dit" wordt in verband gebracht met de plannen te Scheveningen, die het toch al smalle strand daar neg suilen verkleinen. Zandvcort evenwel heeft, naar men weet, juist zijn prachtig breed strand boven vele Noordzee- badpiaateen voor. De besohuittoren ts Wormer. Het bericht van het N. v. d. JD., dat bij de verkooping voor afbraak van den beschuittoren te Wormer de kooper iemand zou zijn geweest, die zijn adres te Haarlem hebbende opge geven,thier ter stede geheel onbekend zou zijn, is volkomen uit de lucht gegrepen. Volgens bedoeld bericht zou het den schijn hebben alsoi het-hier eene handeling van een oplichter gold die zich van het strijkgeld wilde mees ter maken. Naar wij vernemen heeft de kooper, een werkman hier ter stede, den toien voor f 400 gekocht en is door hem het bedrag 4 dagen na den verkoop reeds gestort. Van een strijkgeld was geen sprake, daar de toren gewoon bij op bod is verkocht. Bovendien is Maan dag jl. reeds met het afbreken een aanvang genomen, dat geschiedt door eenige werklieden van een Haarlem- schen aannemer. Hoe dit valsche gerucht in de wereld is gekomen, wat voor den betrokken persoon natuurlijk verre van aange naam ie, was ons onbegrijpelijk. Voor de klok in den toren moet reeds een aanzienlijk bedrag^zijn ge boden, ongeveer gelijkstaande san de koopsom. Bovendien bevat de toren vele steenen, die voor antiquiteiten liefhebbers van groote waarde zijn. Harddraverij en Wedrennen te Heemstede. Het uur waarop de vereeniging 't Oude Slot Woensdag 6 Mei in com binatie met de Haarlemsche Hard- draverijvereeniging hare harddrave rijen en wedrennen hield, noodzaakte ons kort te zijn in ons bericht daar over en belette ons in hst vorig Nr. meer te vermelden dan den nitslag, behalve nog dien van het laatste nummer van het programma, inter nationale record-harddraverij voor paarden van alle landen en rassen. Minimum afstand ongeveer 3000 M. Reeds van den aanvang af was Hedpath favori. Dit bleek uit de aan biedingen van de boekmakers, die vier in getal op het terrein aanwezig waren. Het kwam vooral duidelijK aan 't licht, teen de zeven mededin gers waren afgegaan 3D Hedpath reeds dadelijk de leiding nam. Zij had 3125 meter ie loepen tegen Miss ilroughton 3225: ware it niet het geval geweest dan zon het laatstgenoemd paard (van de 6ial Jan Steen) zeker den prijs gewonnen hebben, want in delaat-te ronde en voornamelijk in het laatste rechts eind schoot Miss Broughton belangrijk naar voren en was, toen Hedpath als no. 1 de eindpaal pas seerde, hem op de hielen. No, 3 was Mary Sheridan van W. A. Ockhorat. Redpath is, naar men weet, het eigendom van stal Posthuis. Gezegd mag wordeD, dat de wed strijden veel succes hadden. De baan is goed zonder fcberpe bochten, alleen wat rul, maar dat zal een volgenden keer wel beter zijn. In de harddraverij van de Haar lemsche Harddrav. Vereeniging was de uitslag wel niet twijfelachtig. Sador is een kampioen, die niet licht gekiopt wordt, maar hij had zich toch in te spannen tegenover Newbold,een pa&rd, dat wij hier nog met hebben zien ioopen, maar dat uitstekende quali- teiten bezit en zeker mettertijd ook voor de snelsten een geducht tegen stander wezen sal. In de harddraverij voor poneys was al bij voorbaat door de aanwezigen de prijs toegedacht aan het aardige hitje Tom Pouce van den heer Wij- nands. Daarop was dac ook het meest gewed. Intueschen kwam het anders ui'. Tom Pouce, die 2800 M. te locpen had, kon op Daisy van den heer D. A. van Stralen den voorgiit van 300 M. niet inhalen. Ook de hit van den heer J. Houtman, Prins II bleek een vlugge looper te zijn, zoodat ten slotte, naar wij hebben medegedeeld, Daisy 1, Prins 2 en Tom Pouce 3 werd. Kranig hield Newbold zicb in de Stoomtramprqs-heatdraverij onder den man, die zij won in de beide heatB dat de tijd van de tweede heat slechter wa?, dan van de eerste, ie na al de reeds gevergde inspanning wel te ver klaren. Ongelukken hadden er niet plaste. Bij ue harddraverij onder den man viel in de bocht een van de jockeys van zijn paard, maar zonder zich ern stig te bezeeren. Het weer was bij zonder gunstig. De regen, die den ganechen dag reeds dreigde te vallen, bleef achterwege, zoodat het aantal toeschouweis op ea bniten het terrein aanzienlijk was. De prysnitdeeling had, naj afloop van de weistrijden, plaats in het Posthuis. De jury bestond uit de hes- ren kapt. E. A. L. Quadekker, C. A. A. Dudok de Wit, Jhr. J. L. Mock, L Wurfbain, L. Simonsz, J. H. Hout man en D. A. van Stralen. Bloemeadaals Mannenkoor. Een voortreffelijk zanger en zange res kan in ons muzieklievend Am sterdam, zelfs al worden hooge prijzen gevraagd, altqd op een gunstig ont- haal rekenen. Daarom meenen we onzen stadgenooten een goeden dienst te bewqzen door hun aandacht te vestigen op het onovertroffen zang gezelschap., dat zioh gedurende Mei en misschien nog even in Juni alle avonden bij Haarlem laat hooren. Toegang wordt niet geheveneen J spoorreisje naar Overveen en een wan deling in de richting Bloemendaal Santpoort, ziedaar alles wat gevraagd wordt. In die heerlijke streek, vol boomen 1 en bloemen, slaan thans honderden nachtegalen. En die verrukkelijke i zanger, waarvan onze TesBelschaê zoo diobterlijk getuigde „Een zingend vedertje en een ge wiekt geluid" gevoelt zich daar zoo op eigen terrein dat hij op tien p-.s afstancs van zijne hoorders zijn betooverend bruilofts lied kweelt. Wij zullen dezen kunstenaar bij God6 genade niet in zijn eer te kort doen door een poging tot omschrij ving zijner hemelsche tonen. Hij is tenor en baryton tegelijk en schept er behagen in met de medeleden van zijn gevederd koor in de stilte van den naoht een beurtzang aan te hef fen. Op een zachten avond hij heeft een hekel aan noordenwind hoort men rem uit alle richtingen: zoowel vlak bij u in het kreupelhout als heel in de verte, 't Is in éen woord goddelijk Het ongeluk wil eohter dat de zo merdienst der treinen voor Overveen eerst met 1 Juni aanvangt. Men be- hoort zijn uitstapje dus zoo in te riohten dat men 's avonds te Haarlem den laatsten trein haalt. „De nachtegaal laten we dit e*en Sytthoff's Woordenboek voor kenuis en kunst navertellen bewoont Midden- en Zuid-Europahij over- I wictert in Noord Afrika. Bij ons komt hij tegen het midden van April, zingt slechts zoolang de broedtqd duurt en vertrekt weer in September. c Udbl.) Het grasgewas langs de wegen en dijken in den Grooten IJpolder, gis teren te Halfweg publiek verpaoht, bracht op f1566, tegen f2385 in het vorige jaar, doch negen perceelen werden opgehouden. BINNENLAND Uit de Staatscourant. Bq kon. besluit is pensioen ver leend ten laste van den Staat aan mr. H. Croockewit jr.ten bedrage van f1633 'sjaars. Bij koninklijk besluit is benoemd tot commissaris van politie te Am sterdam H. J. Versteeg, thans com missaris van politie te Nieuwer-Amstel. Bij kon. besluit is A. L. Gerritsen, directeur van de bijzondere kweek- sohool tot opleiding van onderwijzers, genaamd „de Christelijke normaal sohool'' te Nijmegen, benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Bq kon. besluit is benoemd tot lid van het Hoog Militair Gerechtshof de generaal-majoor R. T. Muschart, commandant der Nieuwe Hollandsohe Waterlinie, tevens bevelhebber in de, Hde militaire afdeeling. Bij kon. besluit is de militaire' apotheker der 1ste klasse, H. Romeyn, van het personeel van den genees kundigen dienst der landmaoht, op pensioen gesteld, en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1560 's jaars. Bij kon. besluit zijn benoemd bij het wapen der infanterie, bij het 2e regiment, tot kapitein de eerste-luite nant N D. de Ridder, van het 4do regiment, en bij het 7de regiment, tot eerste luitenant de tweede-luite nant A. J. V. deRooy, van het korps. Bq kon. besluit is mei 16 Juni be noemd tot directeur van het postkan toor te Laren R. G. Graadt van Rog gen, thans commies der posterijen 2e klasse. Bij kon. besluit is, met 16 Juni, benoemd tot direoteur van het post kantoor te Ginniken G. Koppen, thans commies der posterijen le klasse. Bij kon. besluit is, op zqn vei zoek, met 1 Juni eervol ontslag verleend aan A. Lombaard, als dijkgraaf van het waterschap Groede en Basnst, provincie Zeeland. Bq kon. besluit is, in strijd met het afwijzend advies van den pen sioenraad, een pensioen van f311 per jaa toegekend aan den eervol ont slagen brievenbesteller C. Chel te Rot terdam. Weerbericht over April, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorolo gisch Instituut. Heldere dagen heeft de maand April enkele opgeleverd, hoewel er gemiddeld 4-8 in die maaod voor komenhet aantal bewolkte dagen lis daarentegen normaal en wel 4.De gemiddelde bewolking 6.1 is dan ook j mooter dan het normaal gemiddelde 5.4. Op 12 dagen (normaal 14) viel 32,1 mM. regen tegen normaal 37 9 tnM. Op 3 dagen viel te Ulrecht hagel. De relatieve vochtigheid 78 pCt., was groot in vergelijking met de normale 61 pCt., .waardoor dan Jook de ver dampte hoeveelheid 79.2 mM. kleiner spuit en blusohte het vuur met twee is dan de normale 89.5. Hierbij komtstralen van de waterleiding, nog dat de gemiddelde temperatuur j De schade is vrq belangrijk. 9°.ö C. een halven graad lager is dan het normale maandelijksche gemid-1 Dinsdagavond hebben te Dordreoht, delde. De hoogste temperatuur 18°,S na afloop der inspeotie over de sohut- C. kwam voor op 27 April en deterjj 0p het terrein achter de boterfa laagste 1»,9 C. op 3 en 16 ApriL briek, eenige wanordelijkheden plaats De gemiddelde barometerstand 63.51 gehad. Zooals gewoonlqk wanneer de mM. is hooser dan het normaal ge- sohutterij door het muziekkorps wordt middelde 759,i mM. Over het alge- vergezeld, liep ook ditmaal een vrq meen werden in April de hoogere talrijke menigte den troep vooruit, drukkingen in het 2—Westelijke deel, Heeds op den Sluisweg ontstonden de lagere in het N.-Oostelijke deel van Europa gevonden, zoodat de noordelqke winden veel voorkwamen. De onderlinge verschillen in lucht- drukking bij de verschillende plaatsen in Europa waren gering en dienten gevolge was de wind meestal zwak. Op 11 April werd ten W. van Noorwegen een depressie waargeno men, die zich, in diepte afnemende, over Zuid-Zweden naar het Skageirak verplaitste. N.-Westelijke en N.-N.- Westelijke wind was hiervan voor Nederland het gevolgv>or den sterk- sten stoot werd om 11.15 v.m. op 13 April 34 KG. op den vierkanten meter aangeteekend. De hoogste barometer stand 774 2 mM. kwam voor op 21 April, toen boven Midden-Europa een gebied van hooge drukking ze telde, waarvan de kern zich boven Nederland bevond. Te Utrecht werd twee maal een kring om de zon en eenmaal om de maan gezien. Driemaal werd een krans om de maan waargenomen. Blqkecs een tslegram, door de Tel. ontvangen, is op de Sumbawa, thans ivoor Atjeh liggende, een granaat ge sprongen, waarbq éen man gedood en twee gewond werden. Dinsdagavond ontstond op het Mofspui te 's Gravenhage een hoog loopende wooordenwisseling tussohen een vader en een zoon. Laatstge noemde wierp een flesch met bijtend vooht tuBschen de omslanders. Een man, een meisje en een jongen be kwamen daardoor letsel aan het aan onaangenaamheden tusschen een aan tal sjouwers en eenige pontonniers, meerendeels reoruten. Het gevolg daarvan was een kloppartij, welke het opmaroheeren der sohutters be lemmerde, zoodat de politie zioh ge noodzaakt zag een charge met de sabel te maken die de vechtlustigen deed uiteenstuiven. De schutterq kon toen haren weg stadwaarts ongehinderd voortzetten om in de Steegoverstoot te worden afgedankt. Inmiddels hadden eohter de vecbtlustigen zioh weer verzameld zoodat het op de Voorstraat nabq de Nieuwstraat opnieuw tot een geduohte kloppartq dreigde te komen. Ook thans wist de politie door flink maar bezadigd op te treden de vechtenden te scheiden, terwijl de in de nabijheid wonende le luit. van het korps pon tonniers Schutte de militairen aan maande de orde niet te verstoren en rustig huiswaarts te gaan. De soldaten voldeden aan dit bevel, maar werden nog voortdurend door eene steeds aangroeiende menigte achtervolgd, zoodat toen zij de Vleeschhouwersiraat waren ingetrok ken, de politie het raadzaam oordeel de den toegang tot die straat voor het publiek af te zetten, terwql de officier de manschappen in gelid iiet opstellen en naar üe kazerne bege leidde. Op zijn weg huiswaarts werd hij door eenige personen lastig ge vallen, zoodat de politie het raadzaam oordeelde hem tegen handtastelykhe den te besohermen. Nog eenigen tijd verzamelde zioh toen een diohte menigte meerendeels nieuwsgierigen, onder wie allerlei zotte praatjes de ronde deden, voor gezicht. In het garnizbens-hospitaalz.oue PraaiJe8 werd hun hulp verleend. de womn? vaQ de1n maar I Een juffrouw uit den burgerstand, 'van middelbaren leeftijd, die zich Woensdagochtend te ;s Gravenhage in het üqwelqk zou begeven werd in de wachtkamer van het Raadhuis onwel en zakte ineen. Zq werd naar een ander vertrek ie het stadhuis gedragen, waar dr. Baëza, die in middels ontboden was, slechts den dood kon constateeren. Woensdagmorgen om 6 uur brak te Scheveningen brand uit in de cho coladefabriek van de firma Raden.a ker. De brand moet zijn on'staan in de droogkamer waar uit do droog oven vonken schijnen te zijn gevallen op den grond die des nachts gesmeuld hebben totdat het vuur zioh mede deelde aan den ventilatiekoker die in de kamer uitkomt. Toen sloeg de vlam naar het dak uit De brandweer te Scheveningen was dadelijk aan wezig met slangenwagen en stoom- aanmaning van de politie ging zü spoedig bedaard uiteen. Te half 9 had de Voorstraat haar gewone aan zien weer. Wei werd nog een sterke patrouille van de kazerne uitgezonden voor het geval nog pontonniers aan leiding tot rustverstoring moohten geven, maar na éene ronde te hebben gedaan, kon ook zij inrukken. (Ü.C.) Beuhtszakefl. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond Woensdag een bskiagenswe&r- dig jonkman te recht. Nauwelqks 28 juren oud, is hij reeds zes malen tot gevangenisstraf veroordeeld, thans heeft hij zich voor de zevende maal een vonnis op den hals gehaald. Reeds op 13iarigea leeftijd verviel j Hij tot de misdaad, die hem, als on geschikt en gevaariijk voor de samen- leving, doemt een goed deel van zijn leven in de eenzaamheid der gevan geniscel door te brengen. Bewerkt naar den roman van Mr«. EMMA SOU TH WORTH. HOOFDSTUK XIV. Hei feestmaal. 21) Toen zij verscheen nam Rum ford, die daar op en neer wandelde, zijn pijp nit zijn mond en liet een eigenaardig gefluit heoren, dat zijne bloedhonden met groote sprongen deed naderen. Hij greep hen vast en leidde hen naar Astrea. liet hen haar besnuffelen en zeide toen „Beste, goede honden, bewaakt haar, bewaakt haar 1" De honden richtten hunne koppen op en kwispel staartten. „En nu Zora,11 zeide Ramford en wendde zich tot zqn slachtoffer, „voor het geval je opnieuw over zulk een krankzinnige vlncht mocht danken, moet ik je zeggen, dat het je volkomen onmogelqk zal zqn zulk een plan te volvoeren. Deze honden zullen je beletten de plantage te verlaten. Ik laat je liever aan hun hoede over dan aan een leger gevangenbewaarders. Zij zijn onomkoop bare cipiers en laten zich niet door vleierij, bedreigin gen of omkooping van hun plicht afbrengen 1 Pas dus op meisje, want ais je tracht te ontvlochten, vliegen ze je naar de keelEn mocht ik er toevallig niet zijn om hen weg te roepen, dan zouden ze je leelijk kunnen toetakelen. Pas dus op, zelfs als je hier op het grasveld wandelt. Als je getemd bent, wild beestje, en ik je ver trouwen kan, dan zal ikjde bonden eene ander les lee- ren en je meer vrijheid geven." „Ik ben niet van pian om te ontsnappen op de wijze zooalB u vermoedt, mijnheer Rumford! Mijn lot is in Gods hand, en Hij zal over mij wakenzeide Astrea met plechtige ernst en trad het huis weór binnen. Zij keerde naar haar eigen kamer terug en zette zich weer voor het venster neer. Achter het huis ging alles nog zqn zelfden gang; de keukenscboorsteen rookte nog hevig; de oude Cybele was nog bezig te midden van hare potten en paDnenSaturnus spitte den grond omde linnenmeiejes waren nog op het bleekveld aan het werk en Venus kwam uit den hoenderhof met eene mand rol versche eieren in de eene hand en verscheidene doode kuikens in de andere. Zij ging daarna naar de keukendeur en nadat zij alle3 aan Cybele had gegeven, keerde zij weer terug naar den tuic, waar zij een aantal bloemen ging plukken. Zq vulde haar groot voorschoot geheel daarmee, waarna zij door de achterdeur het huis binnentrad. Aan de deur van Astrea's kamer bleef zq staan, keek naar binnen en* zeide „Hoe vindt je dat nu, mijn kind?" „Wat?" vroeg Astrea. „Onze meester heeft twaalf andere heeren uitgenoo- digd om hier vandaag te komen eten precies twaalf. En hq heeft er niemand iets van gezegd voor vanmor gen na het ontbijt. De oude Cybele weet bijna geen raad. Zooveel te doen en bijna geen tijdMaar d it is juist iets voor meester. Hij denkt nooit aan een an der, altijd alleen aan zich zelf. Tante Cybele zei, dat hij dat meer d- et, en dat die heeren hier komen eten, drinken en schreeuwen en dat den heelen nacht do>r! Maar ik weet wel wat het einde daarvan zal zijn Hij krijgt eene beroerte en dan is het uit. Ik zie het duide lijk aankomen 1" „Wat moet je met al die rozen doen Venus Wat zijn ze mooi," zeide A-trea, die veel van bloemen hield. „Wel mijn kind, de eet- en spreekkamer er mee op sieren en ik moet het dadelijk g-an doen, want daarna moet ik het porcelein en glas- en zilverwerk zoeken en de tatel klaarzetten. Lieve homel! men moet zich hier zoo haasten, dat men op het laatst niet weet of men op zijn hoofd dan wel op zijne beenen staat," zeide Venus, vatte de punten van haar schort bij elkaar en maakte zich gereed om te gaan. „Laat ik je helpen Venus. Het zal eene opluchting voor mij zijn om wat te doen te hebben dezen langen dag en ik heb er altijd veel van gehouden om bloemen te rangschikken. Als je het goed vindt zal ik ze nu rangschikken, dan kan jij wat anders gaan doen," zeide Astrea vriendelijk. „Wel mijn kind, als je het graag wilt, dan ben ik je werkelqk dankbaar, en misschien wekt het je wat op ook," antwoordde Venus, erkentelijk. Astrea stond onmiddellijk op en vergezelde Venus naar de eetkamer, waar de voorraad bloemen op tafel werd uitgestort, waarna een schaar, een bak water en een dozijn vazen werden gezocht. Astrea was spoedig met hart en ziel bezig de bloemen te rangschikken en de vazen te vullen.En bij het smaakvol samenvoegen van theerozen, heliotropen, jasmijn en ge raniums en andere sc'noone en welriekende bloemen, vergat Astrea bijna haar ellende. T vee uur gingen daar mee voorbij ea toen Astrea de bloemenvazen op de schoorsteenmantels en de tafels had neergezet, was Venus een en al bewondering en gaf aldus aan hare gevoelens lucht: „Wel kind, ik heb wel eens gehoord van bloemen- engelen en jij moet er een van zijn!" Astrea moest glimlachen over dezen gee;tdriftigen lof. „En nu Venus zal ik je helpen bij hot gereedmaken der tatel, want het werken wekt mij op," zeide zij. „En dat neem ik maar wat dankbaar aan, mijn Kind, omdat je zoo'n goeden smaak hebt. Want ofschoon ik mijn meester haat als vergif, wil ik toch alles liefst zoo goed mogelijk gedaan hebben, zie je, voor onzen goeden naam tegenover die vreemde heeren." Met eene opgewektheid, die haar zelve verbaasde, be gaf Astrea zich aan het werk en spoedig leverde de tatel een f raaien aanblik op met h'?t servies van Sèvres-por- celein, glazen en karaffen van kri-tal en vergulde mes sen en vorken. Een groot en smaakvol bouquet welrie kende bloemen was in het midden van de tafel neer gezet. De bewondering van Veaus steeg tot extase. Zij klapte in hare handen en zeide „Wel, ik heb nog nooit zoo iets prachtigs gezien, mijn heele leven niet! En dat komt nu alleen omdat

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 1