RUBRIEK VOOR DAMES. Te Alexandi'ë zijn 8 Mei 33 per- onen door de cnolera aangetast; 20 personen zijn ge-torven. De Hannoversche Courier houdt vol, dut prins Hohenlohe wegens zijn hoo- gen leeftijd verlangt af te treden als rijkskanselier- De keizer moet hem echter verzocht hebben, op zijn post te blijven tot na het einde der par lementaire zitting. Te Turijn is bij een exercitie der artillerie een der kanonnen gespron- jen, tengevolge waarvan twaalf man werden gewond. Van de aardbeving, die onlangs in Ecuador heeft plaats gehad, zijn nog »een andere berichten gekomen, dan lat Puerto Viejo, de hooldstad van je provincie Man a hi, geheel en al perwoest is. De stad teide 10.000 in- jonert', waarvan velen gedood werden. Hr. Ms. Joan Willem Friso te Kaapstad. Hoe een Hollandsch oorlogsschip te Kaapstad ontvangen wordt, zouden rij boven deze enkele regelen kunnen schrijven. Hr. Ms. Friso, welke nu zeilende lan stoomende langs de Kaap naar iet vaderland op reis is. lag in April Ben tiental dagen voor Kaapstad ten inker. Dit was nu nog eens een vlagver- oon, dat officieren en bemanning het larfc warm maakte I De Kaapsohe ïagbladen zijn vol verhalen en be- ichrijvingen van de eerbewyzingen ian de Hollandsche vlag en marine jetoond. De heer De Waal, onze oonsul en mevrouw De Waal—Martens, gaven en feestmaal waarop de heer Hof- neyr, („onze ouwe Jan", gelijk men rouwhartig den geëerden leider der kfcikaanders noemt), een paar mi- iisters, rechters, predikanten enz. iftnzaten. De toasten tintelden van jeestdrifen liefde voor het oude lollandsche ras. De feesten en recepties, door de oornaamste Afrikaanders aan hot Bt.it major van de Friso aangeboden rolgden in dichten drang op elkander. M de dames hadden consigne alleen lollanöechte spreken. De vice-consul, heer Eerkene, een hartelijke Gro- linger, Kelp den consul voor offioie- en en bemanning te zorgen en Jan naat werd recht feeetelyk en warm lotvangen. Een der officieren van de Friso ohryft ons„nooii was ik ergens paar ik zulke aangename, eigenaar- ïgè, eenvoudige, op ende op gedis- ingeerde menschen ontmoette, en eker nergens waar men Hollanders 00 hartelijk ontvangt. „Wij gingen allen naar de kerk. leze was stampvol. Toen wij binnen vamen speelde het orgel, vóór dat e'psalm werd aangeheven, het „Wien (eerlands Bloed" en de geheele ge- ueente stond op. ,De predikant bad met groote nnigheid voor H. M. Koningin Wil- lelmina, voor de KoniDgin Regentes oor het zoo na verwante volk van lolland, voor commandant, officieren 1 bemanning van de Friso. „In een der andere kerken kwamen 11e notabelen met hun dames na de ■'ie in de consistorie kamer om :ennis te maken met dezeeofficieren an het vroegere Vaderland". Wij hebben heden geen plaats voor neerdere bijzonderheden. Maar uit Hes wat we lazen en dat wij zullen nededeelen blijkt dat in Kaapstad de lollandsche vlag wordt geëerd boven ilen, en HoPandsohe officieren en Datrozen worden ontvangen als ver- ranten en vrienden. (Bbld.) bewerkt door eene Dame. XXXII. Het is wel niet, noodig eraan te lerinneren, dat geen mond, hoe wel- evormd oi-k, fraai kan wezen, wan ter de toestand der tanden daarmee liet in overeenstemming is, want nze tanden dienen niet alleen voor en prakti&ch doel, maar spelen in iet gelaat, om het zoo eens te noe- D0O, ook een decoratieve rol. Verwaarloos derhalve uwe tanden liet! is een gemakkelijk op te volgen aadgeving, voor wie zich de moeite til geven, een weinig om zijn gebit denken. Gebruik een matig harden lorstel en reinig uwe tanden voor het laar bed gaan en des morgens na het pstpan, flink roet zacht water en oed tandpoeder. In de keus van het tandpoeder venwel moet men voorzichtig wezen, tant er zijn soorten, die te scherpe aten bevatten en het glazuur van de inden vernietigen, zoodat men na tijdlang zich te hebben verheugd sver de witheid van de tanden, zien neet, dat ze daarna onfeilbaar tot bederf overgaan, aangezien ze dan niet neer tegen de inwerking van de lucht beschermd zijn. De hoofdzaak is evenwel aandacht hebben voor de tanden van de linderen. Een in de jeugd goed ver- orgd gebit zal ook op later leeftijd ioed blijven, maaar wanneer eenmaal oor achteloosheid ol slechte gewoon- iD, een kindergebit bedorven is, dan bomt er zeker later niets goeds meer 'in terecht. Ik zou dus jongen moeders met na- irak willen toeroepen„let op de inden van uwe kinderen 1" Ik be ioef een reclame te maken voor den indarte, maar een feit is het, dat er veel te weinig aan denkt, bezen deskundige geregeld te raad plegen over het gebit, dat tooh vooral bq meiejes, zulk een belangrijk deel uitmaakt van wat men noemthet voorkomen. Van het oogenblik af, waarop de kinderen hunne perma nente tanden hebben, dat is ongeveer op het zesde jaar, moet de tandborstel worden gebruikt en zelfs op de melk tanden moet aoht worden geslagen. Het kost niet veel en is zeer nuttig, wanneer ge ééns in de drie of vier maanden den mond van de kinderen door den dentist laat nakyken. Hy kan veel beter dan de leek, het begin van bederf ontdekken en de oorzaak opsporen. Bij kinderen is een van de meest voorkomende oorzaken van het tan- denbederf het eten van teveel zoetig heden, alsmede het gebruik van te hoete of te sterk afgekoelde dranken. IJs is voor een enkele maal niet, maar wanneer het vaak gebruikt wordt, zeer noodlottig. Stukjes van het middagmaal, die tusschen de tanden blijven zitten, geven aanleiding tot bederf. Vandaar, dat het zoo goed is, den mond na het middagmaal goed te spoelen. Poets voort3 de timden niet alleen aan de voer- maar ook aan de ach terzijde; de meeste menschen doen dat niet, denkelijx omdat alleen de voorkant zichtbaar is. Ik zal maar geen reoepten voor tandpoeders geven, 't Is veel beter, dat aan den tandarts te vragendan kan hij u later nooit zeggen, dat ge zijn raad hadt moeten inwinnen, Een verstandige huismoeder 1 behoeft zij ook niet angstvallig op ieder dubbeltje te letten, zal toch zorgen, dat zij alles wat zij noodig heelt, zoo goedkoop mogelijk krijgt. Hoe moet zij dal aanleggen Ia het o.'g houdende, dat leveran ciers hunne xlanten aanzien en al lerlei artikelen in een aanzienlijke buurt duurder houden, dan in min- aanzienlijke wijken, kan tocb, door verstandig inkoopen, wel heelwat worden bezuinigd. Wie bijvoorbeeld veel kaarsen noodig heeft, moet niet telkens een pak koopen, maar een groote hoeveelheid ineens en zoo is dat met zeep ook. Bovendien worden beide artikelen door het liggen beter. Suiker, koffie, thee, lucifers, zijn bij groote hoeveelheid belangrijk goed- kooper, dan ia een kleioequantiteit. „Ik zou," zal misschien een buis vrouw zeggen, „ik zou den raad wel willen opvolgen, maar ik heb gesn vol doende berging". Ik wil het wel geloo- ven maar wijs erop, dat het laten maken van een groote kast op een geschikte plaats op den duur ruimschoots ver goed wordt door de besparing, die men er door verkrijgt Potten en paonen duren veel lan ger dan anders, wanneer ze zeer schoon worden gehouden en nooit een tijd lang vuil blyven staan. Op het laatste oogenblik ontving ik een nieuwigheid die wel in de smaak zal vallen van mijne lezeres sen. Het is een nécessaire voor een drinkglas van de Staalbron, een staal- waterbuisje en de lidmaatschapskaart, die naar men weet aan de drinkhui moet worden vertoond. Het taschje is gemaakt van groen laken en wordt met een koordje dicht- gehaald. Ik ontving het ter bezichti ging van Gezs. Corbièce in de Ane- gang, die er, naar ik verneem, ook per advertentie in dit nummer, de aandacht op vestigen. Ten slotte nog de gebruikelijke recepten. Biscuits. ons maïzena, 6 ons meel, 8 eieren, 1 pond witte suiker en de geraspte schil van een oitroen. Klop de eieren roet de suiker en geraspte oitroensohil heel stijf, voeg er de maïzena en het meel, dat men vooraf gemengd heeft, bij en giet dan het geheel in een diepen vorm. Bak het in een niet te heete oven. Saus. E»n volle eetlepel maïzena, een ons suiker, een kan melk, een lepel boter en twee lepels cognac. Meng de maïzena in wat koude melk aan, warm de melk en suiker tot het bjjna kookt, roer er dan de maïzena in en blijf roeren tot het kookt. Voeg de cognac er bij, nadat men het van het vuur heeft genomen. Sport en Wedstrijden. Wielerwedstrijden te Parijs. Omtrent het verloop van den be langrijken wedstrijd, waarin Jaap Eden Zondag te Parijs de overwin ning behaalde, kunnen wij het vol gende melden Het nummer waarin hij meereed (Piix de Marseille, prijzen 500, 250, 125 en 75 francs) was een scratch over 2000 meter. lste heat: 1 Gougoltz, 2 Mercier, 3 Max, tijd 3 min. 564/s sec. 2ie heat1 Morin, 2 Grandjean, 3 Maurioe Farman, tijd 4m. 23 5 sec. 3de heat1 Macdonald, 2 Govin, 3 Durandtijd 3 m. 58*/* s. 4de heat: 1 Jaap Eien, 2Denesle, 3 Mordier; tijd 4 m. 6. Deze heat wiDt Jaap zeer gemakkelijk. Beslissing1 Jaap Eden, 2 Morin, Macdonald, 4 Gougoltz. Tyd 4 m. 59 sec. In de eerste ronde gaat het zoo langzaam, dat het voor de rijders een balanceer-kunst geldtMacdonald glijdt dan ook uit en valt. De drie .andere rijders zijn zoo beleefd te wachten. Na de tweede start neemt de Ameri-1 kaan de leiding, die Jaap overneemt bij het luiden van de bel. In het voorlaatste rechte einde rijdt Gougoltz naast Jaap, de beide anderen daar achter. Bij het uitkomen der laatste booht zijn de rijders eohter op eene lijn en ontstaat een bizonder spannende strijd do schoonste, die dit jaar op deze baan heeft plaats gehad. Morin, die den binnenkant heeft, sohijnt de beste positie te hebben, maar bij kan het van Jaap niet win nen. Deze wint met eene halve lengte van Morin, die weer een wiellengte verschilt met Macdonald. Gougoltz is vierde. De rijders worden na dezen prach tigen rit luide en langdurig toege- juioht. Donderdag (Hemelvaartsdag) rydt Jaap in Bordeaux. Door het harddraverij-comité van de Ned. Harddraverij- en Ren-Veree niging is de rijvergunning van den heer J. Koster voorloopig ingetrok ken, wegens handelingen gepleegd op de baan te Cruijs-Bergen op 10 Mei 11. Vervolg Stadsnieuws, Door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is ter kennisgébracht dat door hen is besloten tot schor sing van een besluit van stemgerech tigde ingelanden van den Timmer binnenpolder tot het onttrekken aaa het paiderverkeer van den weg op het Zijdveld alsmede dat dit besluit ter vernietiging zal worden voorge dragen in de eerstvolgende vergade ring der provinciale Staten. Het onderzoek der verlofgangers van de militie te land zal in deze gemeente plaats hebben op den Doe len op Donderdag 11 Juni e.k., de verlofgangers der gemeente Haarlem voorm. te half 10 ure, zij die behoo- ren tot de lichting 1890 en voorzoo- veel noodig tot de lichtiDg 1889; voorm. te half 11 uur, zy die behooren tot de lichting 1891des namiddags te een uur zij die behooren tot de liohting 1892. Vrijdag 12 Juni e.k. voorm. te half 10 ure, zy die behoo ren tot de lichting 1893des voorm. te half 11 uur zy die behooren tot de liohting 1891; des namiddags te een uur, zy die behooren tot de lich ting 1895, alsmede Zaterdag 13 Juni d. a. v. voorm. te 10 uur, de verlof gangers behoorende tot de gemeenten Heemstede, Beunebroek, Zandvoort, Spaarndam,Sohoten,HaarIemmerliede en Spaarnwoude en Bloemendaal. Naar wij vernemen, zal onze ver- d'enetelijke luit. kapelmeester van het gemeentelijk muziekkorps, de heer Chr. P. W. Kriens, den 15en Juni e. k. het jubileum vieren van zijne vijfentwintigjarige loopbaan als toon kunstenaar. Die dag ïal zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Den 19 dezer zal de geneeskundige kring alhier feestelijk herdenken den honderdsten verjaardag van Jeuner's belangrijke ontdekking der vaocinatie met animale stof. Behalve de in ons vorig nummer vermelde bekroningen behaald op de hondententoonstelling te Amsterdam, behaalden nog in de afieeling Mops honden verkoopiklasBe. Tea van den heer A Overakker, die reeds in '94 een eereten prijs bebaalde, weder een le prijs, den zilv. med.Oordon Setters open klassen, teven Perzan III van den heer Jos. Brinkmann, die reeds verschillende pryzen in '94 en '95 be haalde, weder een 3den prijsin de limite klassen teven dezelfde, den 3en prijspuppyklassen, reuenTrefF van denzelfden vermelding, in de verkoops klassen, reuendezelfde een 2en prijs kortharige Duitsche staande honden, Treffvan den heer H. van den Steen zeer eerv. verm., allen alhier. Het aantal kiezers voor de provin ciale Staten van Noord-HjlLnd in het hoof-Iistrict Haarlem bedraagt 6348 verdeeld over de volgende on der-kiesdistricten Haarlem 2887. Beverwijk 356. Wijk aan Zee on Duin 180. Yelsen 624. Haarlemmer!iede en Spaarn woude 251. Spaarndam 73. Bloemendaal 329. Schoten 45. Zandvoort 167. Heemstede 301. Bsnnebroek 97. Haarlemmermeer 1038. De heer mr. H. J. D. D. Enschedé, onlangs eervol ontslagen als Ambt. O. M. bij de Kantongerechten in het Arrondissement Haarlem, is heden beëedigd als advocaat bij deze Recht bank. Ter terechtzitting der Arr. Recht bank alhier van den 12ien Mei 1896, is beëedigd de heer J. Holtz als plaatsvervangend kantonrechter te Purmerend. Zondag 17 Mei a. s. zal de afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volks bond den encycliekdag herdenken door het houden van eene bijeenkomst, waarin als spreker zal optreden de heer Suydgeest, kapelaan te Amster dam, terwijl Dinsdag den 19en Mei te Heemftede zal optreden de heer [Wierdels, kapelaan ie Haarlem. Tentoonstelling dor Haarl. Amateur Fotografenclub. Men is in de groote zaal van de Sociëteit Vereeniging ijverig bezig met het in orde brenge van de interna tionale tentoonstelling, die Zaterdag a. s. wordt geopend. Ze belooft zeer belangrijk te worden. Er zyn oirca 200 inzenders, die 400 meter plaat ruimte hebben aange vraagd. Heden is het bekende request van de offioieren der Haarlemsche Schut terij, waaraan de officieren van 54 andere schutterijen hunne adhaesie hebben betuigd, naar H. M. de Koningin-Regentes opgezonden. Het draagt 390 handteekeningen. Vervolg Nieuwstijdingen. Maandagnacht omstreeks 12 uur, trok de aandacht van eenige schip pers aan de Ruyterkade te Amster dam, een net gekleed persoon, ge kleed met zwart pak, lichte mantel- j'as, en lichte jockey pet, die de kade in hoogst opgewonden toestand op en neder liep. Voor zij het konden verhoeden, was de man in de diepte verdwenen. Na veel inspanning en moeite is het| hun mogen gelukken den drenkeling in bewusteloozen toestand op het droge te halen, en na op hem de voorschriften van drenkelingen toe gepast te hebben is bij per rytuig naar zyn woning in de Warmoes straat gebracht. TELEGRAMMEN LONDEN, 12 Mei. (Reuter). Jame son schrijft aan de Times een brief, waarin hij ontkent, dat Rhodes be vel gaf tot den marsch naar Johan nesburg op 29 Dec. jl. PRETORIA, 11 M*i. (Reuter). De staatssecretaris der Z.-A. Republiek, dr. Leyds, seinde aan Sir Hercules Robinson de verklaring, dat de re- gearing niet gelooft de mededeelingen der bladen dat de Eagelsche regeeriug nog partijdigheid toont voor de direc teuren dar Chartered Company, die een bron van gevaar is voor Zuid- Afrika. President Kruger had een onder houd roet den agent van Reuter, waarin hij verklaarde dat de samen zwering niet te verdedigen is en dat zij, die er aan deel namen, gestraft moeten worden. VARIA. Doel der lijst. Vader, waarom zijn er tooh altijd lijsten om schilderyen Wel jongen, natuurlyk omdat de schilder anders niet zou weten waar hij moet ophouden l Je kunt er niet door, beste vriend, met dat weer. Blyf maar fa miliaar by ons eten. O, het is nog niet zóo erg. Tusschen twee mouwen te Amsterdam Zeg, wat zyDe dat toch voordïnge, die /.e nou in die geute legge, died'r in de Btraat zijne gemaakt. Nou mins, jij weet toch ook nog niet veul hoor, dat zijne nou de echel- lekoorde veur de tilleloon. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 12 Mei. W. J. Pont en C. Peereboom. Bevallen: 10 Mei. Th Veld- meijerPiek d. T. C. Versteeg— Ka'sbeek d. 11. W. de Jong—Wit lam d. Overleden: 10 Mei. J. W. A. Beinema 7 m. d. Z. Polderstraat. 11. M. J. F. Boers 5 m. d. Palmstraat. S. Fransman 1 m. d. Drossestraat. C. Stam 13 d. z. Z. Polderstraat. K. H. F. Laag 1 m. z. Warmoesstraat. Stojmvsartfcsricfctsa. Het stoomschip Salazievan Yoko kama, arriv. 8 Mei te Suez en heeft de reis naar Marseille voortgezet. Het kan den I3n aldaar worden verwacht. Het stoomschip Burgem. den Tex. van Amst. naar Batavia, arriv. 10 Mei te Padang. Het stoomschip Soembingvan Rot terdam naar Java, arriv. 10 Mei te Southampton. Het stoomschip Prinses Sophievan Amsterdam naar Batavia, pass. 9 Mei Gibraltar. Het stoomschip Voorwaartsvan Amsterd. naar Batavia, pass. 10 Mei Dungeness. Het stoomschip Soenda, van Bata via naar Amst., vertrok 10 Mei van Port Said. Het stoomechip Lawoevan Java naar Rotterdam, arriveerde 11 Mei te Suez. Het etoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amst., vertr. 9 Mei van Port Said. Het etoomschip Java, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Mei Gibraltar. Het stoomschip Spaarndamvan de N. A. S. M., van Rotterdam, arriv. 10 Mei te Newyork. Het stoomschip Merapi, van Java, pass. 11 Mei Wight en wordt heden namiddag te Rotterdam verwaoht. Het stoomschip Schiedam, van de N. A. S. M., van Amsterdam naar Newyork, pass. 11 Mei, des av. 7 uur 40 min., Lezard. Het etoomsohip Maasdam, van de N. A. S. M., van Newyork naar Rot terdara, pass. 11 Mei des av. 6 u 30 m. Lezard. Het stoomschip Prins Willem 11, van SuriDame naar Amsterdam, arriv. 11 Mei, des nam. 2 uur te Havre. FAtV»IU£B£RlCM KAF Getrouwd3 Mei. K. Winkel J.Jz. en E. Otter, Nibbixwoud. 9. C. Hoog Jbz. en G. Stam, 't Zand. Bevallen9 Mei. Mevr. - Van Og- trop—Hanlo d.; Amsr. R. Kruskal Aronowitz z., Amst. 10. C. C. M. H-^s- lenfeldSchaepman z., Amst. W. A. StokhuijzenSiekemeijer Amst. A. H. J. van der KoogVan BaIcd Blan ken d., Gorkum. Overleden: 9 Mei. Wed. R.P.Red- dingius—Rikkers 74 j., Groningen. W. Besse 65 j., Graft. 10. J. F. van Royen jd. 3 j., Werschetz. Wed. M. C. HerrijStevens 85 j., den Haa/. W. J. de Vriend, den Haag. 11 H. R. Kou-broek 35 j.. Amsterd. A. W. Unger 60 j., Delft. Usjebato telrMtepi in ïissnrltl. Aan Qeabonneerden op dit Blad ar. kunne huiagmooten wordt aan het Bu '■eou Kleine Houtstraat 14, p mondelin ge aanvrage de adressen medegedielc waar deze betrekkingen zijn te bevragen Abonnès buiten Haarlem, ontvangen in- I ckting tegen toezending van postzegel 1. Bekw. le mod. hoeden terstond. 2. Eenv. juffr. genegen oude dame te help. verz. en huish. bezigh. te verr. tegen billijk sal. 3. Winkelj. bek. met uitsn. van fijne vleesch waren direct. 4. Juflr. erv. in naaien, mazen en strijken gew. met jonge kind. om te gaan in dr. gez. met schoolg. kind. Amst. direct. 5. Onderwijzeres met taalacten aan eene niet talr. dag- en kostschool tegen Sept. 6. Tech. pers. tot hulp van eigen, aan fabr. van prov. plaats. 7. Bekw. monteur 6lec bij voork. inetrumentmak. zelfst. kunn. werken met goede getuigschrift. 9. Deg. R. C. opzichter in gr. raarg. botenabriek in. werkvolk kunn. omg. en volk. bek. met verpakk. tegen fi. sa). MARK 7 NIEUWS H aarlem, 11 Mei 1896. Graan- en Zaadmarkt Roode tarwe f0.a f0,— Witte tarwe 5.90 a i 5.-50 Rogge I3.S0 a t37o; Haver f3.a 10,Gerst f0,a 0,Groene erwten f 0,a 0,Ca- pucijners f 0,a 0,Paardenboonen f 4.60 a f 0,Duivenboonen i 0,— a 0.00, Blauw maanzaad f0,a. 0, Bruin mosterdzaad f af Koolzaad f 0,Karweizaad f0.a 0. Bruine boonen 10.— a f0.— Ka nariezaad f0.Grauwe erwten f0, per kilogr. Aardappel- er. Botermarkt, aangsr. Terkocht laagsteöoogs.pr. Boter 177 Kg. 148 Kg. 10,90 f 1,10 Biggen 131 st. 119 st. fo.bO f7.00 Schramm. 73 st. 73 et. f8,— f14, Aardapp. 69 HL. 69 HL. f 1.10 f2.40 Appelen HL. H.L. ff Peren H.L. - HL. f f Amsterdam, 12 Mei. De prijzen der aardappelen warei. heden als volgt: Friesche Franekei Jammen f0,a 0,—, dito Hambur gers f0,dito Zaaiers 0,70 af 1. Zeeuwsche Spuische Jammen f2,20 a 2,40 Champignons 11,a l,30.Flakkee- sche 1,90 a 2,80, blauwe f 1.80 a 12,40. Poters 10,a 0,Geldersche blauwe f 1,50 a 2,20, Thomassen f 0,a f 0, Pruisische Hamburgers f2.20 a f2,40, Duitsche Rooden 11,60 a 1.90 allee per Hl. Petroleumberieht van P. G. O. Calkoen, Makelaars, Amst, 9 Mei De ameri k. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht, vol gens Reuters telegr.: New-York 6,95, 6,9-5, 6,95, 6,95, 6,95, 6,95 ct. p.gall. Philadelphia 6,90, 6,90, 6,90, 6,90, 6,90 6,90, ct. per gall. Ruwe olie 125, 125, 122, 123, 122, 122 c. r v. De noteeringen zijn, te ontvangen aan de Amsterdamsche Petroleum haven AmerikaanscheDisponibel 1 7.40, Levering Febr.April fO,Dec. f0, Mei Juni f 0,Sept. I)ec. f7.50. Russische: Disponibel f6,90, Entr 10,los in Entr. Alkmaar, 8 Mei. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 306 stapels, weg. 108,796 Kg. Prijzenkleine Gras Kaas f27,50. Commissie Gras f24,mid delbare Gras f24, Alkmaar, 9 Mei. Ter veemarkt aan gevoerd: 0 vette kalveren, 105 nuchtere dito, 596 schapen,1257 lammeren,vette varkens, 190 magere dito, 253 biggen. 57 bokken en geiten, 48 kleine bokjes, 36 koeien, 0 ossen, 5 paarden, 0 veu lens en 0 ezels. Prijzen: vette kalveren fa nuchtere dito f 6 a 15, schapen f 10 a 25, lammeren f5,a 13,magere 7arkens f 11 a 16, biggen f5.a 7,50 ezel f a bokken en geiten f 3 a 8,kl. bokjes 10,30 a 0,40, koeien f 4 0 a 170, ossen 0. paarden f 70 a 125, veulens a allen per stuk. vette varkens a ct. per Kg. 3 51e Staatsloterij. Dinsdag 12 Mei. 5e kl. 6e lyst. No. 577, 4338 en 16033 ieder i 1000' No. 13927 f 400. Nu 1033 1066.1965. 3233, 7038. 7058, 84-43 19802 en 19903 ieder f200. N .129. 700, 3072, 3639, 5058. 7424 9019. 9045. 9611. 12644, 18088, 1S779 en 18861 ieder 1100. Pryzen van f70. 17 3615 6424 9623125741513018421 1033651 6742 9684125931514018456 17836S5 6842 9739126011517718668 299 3803 6937 9749126241518718821 33538237085 9787129541521518905 34038787243 9586130151522218984 3513913 7301 9944130281512519072 4164061730310076130331-564119171 6714067 739010141 13054 1574519226 749 4073 7471102331312015759192-52 7674300756310245131311610019313 783 4505 75931026013-5031612019413 805 481176-5010412135181615319119 8724922769010451137141620119510 963 4955 80181053213921 1629919572 1112 1967 802810714139221648619713 11184983803710745141201666919792 1166 5006 8069108231416216719 1986-5 16915232 808310834142191675619912 1832 5244 81861087314275 1678619960 1877 5422825410 00143491684320057 2207 5454 826611175 1-14 216972 20063 2315 5516 8361113601 -14331775 20067 2335 5699 8476115851445117290 20105 248057118664116201445217668201 'O 2502 5805 875711674144531777-5 20170 2625 5907 895611936 1451617926 20301 29306021900512202146281794120526 301860969040122181468117947 20604 31026128911512236 147071794820683 3111615991*912240 118931813420868 3124 6216 9385124661491318138 20874 34086258953012503 1-49591825220957 34-516302 96031256615074 18262 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 98 2944 5741 89S7 1202914S18 18000 107 3020 5355 9 >33 120-5514S89 18009 1203032 5869 90561208514915 18050 133034 5899 9092122531503018070 150 3065 5951 9107 12307 1503 i 18076 22131086019 9111123151506118153 249 3117 6022 9142 12318155918168 357 3152 6028 9188123491517818214 38931566048 923012350 1518118276 409 3207 6050 9310123701529018282 42132436083 9352123'31530818310 427 3281 6108 9374 1 2401 15316 18341 429 3287 6118 93781246015363 l,s345 4613319 6121 937912-1621536418381 514 33536156 94171246S1538318144 530 34216180 944912-1901539818471 645 3434 6170 9452 12493 1540318473 699 3-180 6273 9174125401544818544 73434986-81 952312542 15i7918547 762 3520 6331 9547 125681550018581 788 3526 6334 9673 1258815516 18588 819 3605 634G 9693125901554318592 877 3679 6382 9735 125991557018671 878 3682 6434 9747 1262215577 18674 88637326503 9781126401560118699 897 3757 6614 9342127551542218714 901376-S 6696 9S49129221570018769 916 3785 6716 9937129631571018789 9333792 6S.i9 995012969 1599818837 1071381768-2310026129771600318856 1091 3840 68471010912984 16025 18884 1098 3S46 6884 10119 1298616043 18942 1099 3866691610134 130051606818957 1106 3917 6976 40173130181607118976 1173 3950 7016102431302216077 18978 1264 3968 701910252 130421614419028 13013959 702910261130711615019084 1335 3981703710289 1307 1617619085 13444136708010401130871617819107 13SS4160 708310407 13117 16217 19169 1394 4176 709310418131231625619139 1405 4292 716410473131821626419149 1413433271971051213224 1626919151 1450435*27218105361322716274 19156 1451 43647280105721323916415 19160 1479 4379 7349105951324S1641619181 14834423735110616 13249 164231920S 1508 4137 7376106321327316431 19271 1609 4450 739210677 133' >81645019331 16204451 740510720 133891647019312 1642 4457 7461 10764133961650719389 1708 4467 7483 10767 13 U81656819390 1739 4456 7493107861343016634 19394 1745 4480 756410790134701673019399 1764 4498 7570108421349716754 19437 1777 1509 7625108491355316785 19455 1815 455876541087 J 135S3 1686219488 1854 4579772310399 1358716895 19492 18884617772510917 135921689S 195 <7 1919 4655 775610923136 51693319522 2003 4685 775910910187281695519530 2012 4701778610947137401698419535 2015-4719 7806 10984 138341701119563 202317227993 11075 138691705719695 2039 4763 8030 11117138991711219711 20514805806011164 1390017154 19729 20914879810011182 139641715819762 2169 4891 81131121513974 1717319810 2219 4892 8126 11227 139961718919862 2264 49588174 11294 140031720819897 2272 49618188 11304 11021 1722719921 2301 4988 8194113121404817230 19940 2303 5007 8215 11314 140661723119984 •2321 5014823911325 141381723220004 238650168251 11327 141821725420036 2391 5024 8267118621418717255 20167 2412 5069 8311 113861420617257 20240 2423 5074 8333113891425217259 20213 2450 5096 8383113901432217265 20325 2485 5113 8413 114031135817267 20381 25-29 5 43-8423 11434 1437617277 2041S 9534 5174 8441 11451143971729220507 2565 5179 848611457 144021743120524 2607 5265 8596 11-5121441317457 20550 2639 53458598 11525144551749120666 2641 5399864211627 1446017515 20675 2669 5442 8661 11703 14487 1754 1 20684 2694 5435 8682117241453517689 20703 2698 55108684 117331454817754 20708 270955618705 11744 145731777620710 2711 55668735 11781 14-577 1782520717 2815 561S 8772 11892146441785620724 2841 5621 S774 11923146561789920742 28S2 56-518817 1196514677 7910 20835 2903 5655 8895 11976147491795220836 •2916 5701890811977 14763 17958 20919 2938 57228929 120091477817999 20942

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 3