van 3000 tot 200 Mark. Deelnemers zyn o. a. dr. S. Tarrasoh uit Neuren berg, W. Steinitz en H- N. Pillsbury nit New York, E. Laaker, A. Burn en J. H. Blaokburne uit Londen, M. J. Taohigorin uit Petersburg en O. Maroozy uit Budapest. Gemengd Nieuws, Hét prooes» tegon Jameson Het proces tegen dr. Leander Ja meson, air John Willoughby, kolonel H. P. White, majoor R. White, kolo nel Raleigh Grey en den heer C. J. Coventry werd Maandag te Londen, begonnen vcor het Hooggerechtshof voor den lord opperrechter van En geland, lord Russell oi Killowen als voorziter, en de rechters baron Pul- looh en sir Henry Hawkins. De beklaavden zijn beschuldigd van vergrijp tegen de Foreign Enlist ment Act, als hebbende binnen het grondgebied van Hare Majesteit de Ko ningin en zonder daartoe gemachtigd te zijn, 6en militaire expeditie voor bereid tegen een bevrienden staat. De zitting werd door een talrijk publiek bijgewoond, waaronder vele dames. Sir Edward Clarke, de verdediger der beschuldigden, drong aan op nie tigverklaring der acte van beschuldi ginv, die naar hij verklaarde, onbe paald dubbelzinnig is. Voordat de verdediging kan worden voorgebracht heett eeD beklaagde er recht op, dat hem duidelijk wordt medegedeeld welke beschuldiging tegen hem is in gebracht. Bevendien i3 het nöodig voor het openbaar ministerie, te be wijzen, dat deForeign«Eniistment Act is afgekondigd door den gouverneur van het deel van het Britscbe gebied, waarin de beweerde schsnding be gaan is. Li Hung Chang te Parijs. Li iB o. a. het groote gebouw van het Crédit Iyonnais aan den Boulevard des Italiens te Pary» gaan zien. Men toonde hem o. a. eeD obligatie van de laatste Chineesche leening en Li wou haar meenemen; 'twas niet zoo heel gemakkelijk hem te doen ver staan dat dit niet kon. Toen vroeg hg of het Crédit Iyonnais, zonder de tussohenkomst der oonsuls en van den minister van financiën, een groote leening wou sluiten. De direotenr zoo zegt de Temps heeft ge antwoord dat zijn maatschappij vol gaarne direct met China zou onder handelen en dat zy c. q. de meest matige eiscben zou stellen. Li vroeg doorZou het Crédit Iyonnais nu reeds terstond er in toestemmen zioh met de operatie te belasten? Neen, werd geantwoord, om tot iets wezen lijks te geraken moeten er vaste aan biedingen ontvangen zijn. Later is Li nog eens op de zaak teruggekomen. Alleen indien wij onze verbintenissen niet nakwamen, zeide hij glimlachende, zoudt u van uwe regeering kunnen vragen dat zy legers en schepen op ons afzond... 't Was altoos volgens de Temps niel gemakkelijk, den onderkoning te doen begrypen, det men maar niet zoo over staatshulp kan besohikken ter verdediging vau private geldelyke belangen. Li vroeg ook nog, waarom men toch materieele waarborgen vor derde en niet tevreden was met China's eerlijk woord. Zoudt gij dus zette hij den direoteur het mes op de keel als Rusland u geld ter leen vroeg ook zulke moeilijkheden maken? De direoteur bleek een handige Franschman te zyn„Ziet u, dus antwoordde hij, Rusland sluit nu al reeds zóó langen tijd leeningen, Rus- land's krediet is algemeen bekend; en hier komt het op aan.' Wij voor ons hebben een volledig vertrouwen in China, maar we moeten dit ver trouwen doen deelen door allen aan wie we geld vragen" Li heeft een laDg onderhoud ge had met een redacteur van de Temps maar behalve eenige vriendelijkheid jes over Frankrijk heeft hij eigenlijk niets gezegd. De buurschap met Frank rijk (in lndo-China) kwam ter sprake en natuurlijk het doel van Li's reis. Voorts had de onderkoning bij de Revue van den 14en opgemerkt, dat Félix Faure evenals de keizer van China buiten het leger staat en niet zich aan het hoofd der troepen stelt, zooals de Tsaar en Keizer Wilhelm. Zondag is Li naar de krygsohool van Saint-Cyr en naar Versailles geweest. De Chineezen hebben het erg mooi gevonden op den Eiffeltoren; drie heeren van het gevolg zijn tot heel boven bij de vlag geklommen. Li Hung Chang aan tafel. De Gaulois vertelt, dat toen de feestmaaltijd op Friedrichsruh ter eere van Li Hung Chang was afge* loopen, de gastheer, Bismarok, den Chioeesohen staatsman vroeg, waar om hij zoo weinig van de spijzen had genuttigd Li liet hierop door den tolk antwoorden „Op mijn leeftijd verandert men zyn gewoonten niet. Als ik by u eet, ben ik genoodzaakt alles te eten wat men mij voorzet op mijn reis door Europa. Wezenlijk, ik zou veel lie ver alle maaltijden vermijden dan grimassen zitten maken, alsof ik at voor een bord waarop spijs ligt, die ik niet lust." „Maar hoe weet ge dan dat u onze uitstekende Duitsohe keuken niet be valt Gy hebt nimmer Duitsohe spij zen gegeten," antwoordde Bismarck. „Dat is zoo," zeide Li Hung Chang „maar zoudt u smaak hebben in ge braad van ratten en jonge honden, dat ik zou voorzetten?" Bismarck maakte een gebaar, dat verder antwoord onnoodig maakte. De firma Krupp te Essen heeft van Li Hung Chang een standbeeld lalen maken, dat reeds naar China is opgezonden. De bedoeling al3 men iemand in China zyn standbeeld ten geschenke geeft, is, dat het eenmaal op zijn graf zal geplaatst worden. Dit geldt als een zeer hooge onder soheiding. Volgens d8 Börsen Courier moet er in de Bliioherstrasse te Berlijn een heftig gevecht plaats gehad heb ben tueBCben een vijftigtal dragonders en een gelyk aantal kurassiers. Aan beide zijden vielen een aantal ge wonden, die naar het hospitaal moes ten worden vervoerd. Aan de Matin wordt gemeld, dat de Turken op Creta getracht hebben de wyk der Christenen door dynamiet in de lucht te doen vliegen, doch dat hun toeleg door tussohenkomst van dsn Engelsohen godsuI mislukt is. Bij Cleveland in Ohio is een der rivierveerbooten omgeslagen. Veer tien opvarenden zijn verdronken. Er worden nog velen vermist omtrent wier lot men in het onzekere ver keert. Een eigenaardige rechtszaak. De politiereohter te New-Jersey, zal zich hebben uit te Bpreken over een zeer bijzonder geval. Men had voor hem gebracht een man, die besohul digd werd de geheele buurt uit den slaap te houden door zyn gesnork. Al de bewoners van het huis, waarin hy een kamer bad. kwamen te zameu een aanklacht indienen, dat hy van het oogenblik af, dat hy ging liggen, tot aan het oogenblik, dat hij des 's morgens opstond, een onverdrage- lijk gesnork liet hooren, zeer onaan genaam voor de andere huurders van het huis. Uitgenoodigd om zioh te verdedigen, kon de snorker niet an dera antwoorden, dan dat hij alleen snorkte, omdat hij niet anders kon, dat hij dat deed ondanks zioh zelf en zonder bewustheid, en dat hij toch niet den geheelen naeht kon wakker blijven om de anderen te doen slapen. De rechter wreef zioh eens langs zyn kin, raadpleegde het wetboek, en eindelijk daarin geen enkel arti kel vindende, dat op dit bijzonder ge val toepasselijk was, sprak hy den beschuldigde vrij, maar met den ge- bruikelyken raad het niet weer te doen. RGBR1E& VOOR Bewerkt door eene Dame. XLIL De garderobe van den kleinen Gould, millionairszoontje dat onlangs het levenslicht zag, bestaat o. a. uit: Aohttien verschillende nachthemd jes, uit de hand gemaakt, van eohte Valenciennes-kantachttien dito voor den dagachttien flanellen rokjes geborduurd even zoovele rokjes van eohte valenciennes-kant, twintig man teltjes, wit en jblauw, uit de hand geborduurd en twintig dito van caohe- mire, geborduurd in vergeet mij nietjes; twaalf lakentjes met eohte valenoiennes omzoomd, twaalf pelu wen met een rand van hetzelfde, twintig uit de hand gemaakte zyden rokjes en ten slotte, voor feestelijke gelegenheden, twee manteltjes van blauwe zijde, geborduurd met rozen knoppen. JoDge moeders, die by het lezen hiervan neiging tot afgunst mochten krijgen, zullen wel doen met zioh te herinneren, dat al dit fraais den jongen Gould niet zal beletten, om wanneer hy tanden krijgt, te krijten als een gewone baby. Een soheikundige in Engeland, die zioh 'lang heeft toegelegd op de sa menstelling van odeurs en reukwa teren, beweert, dat wq publiek niet itzien, dat er nog meer aan reukwerk is waar te nemen dan geur. Zoo zegt hij, dat de geur van rozen, thym, bergamot, sommige bamperfoeliën, druiven (zoowel bloesem als vrucht) perzik- en pruimenbioesem, zoowel als voorbehoedmiddel als verster kend werken. Zij vermengen zioh met den dampkring om hen heen, geven daaraan iets af, of onttrekken daaraan iets wat sohadelqk is. Daarentegen veroorzaakt de geheele familie der leliën, zoowel als bijna iedere kunstmatige odeur, een de pressie van het zenuwstelsel en is niet goed voor de herBens. Muskus, geregeld gebruikt, kan voor sommige gestellen een lang zaam vergif zyn. Vandaar het gevaar dat er ligt in al die goedkoope reuk werkjes. De geur van dat goedje is veel te sterk en een reukwerk, waar van men jhoofdpyn krijgt, (let maar eens op, of veel odeurs u dat niet bezorgen I) toont reeds daardoor aan, dat het nadeelig is. Een korrel muskus werd eens ge wogen en gedurende vijf jaar in een kamer gel egd natuurlijk een onbewoonde, want de geur was zoo sterk, dat niemand het er in uit kon houden. En toch kon, toen na vyf jaar, de korrel opnieuw gewogen werd, geen gewichtsafneming gecon stateerd worden. Conolusiewees niet te zuinig by het koopen van odeur of reukwater en gooi onverbiddelijk alles weg wat er hoofdpijn of benauwdheid veroor zaakt. De natuur wijst, zooals jn zoovele dingen, ons ook hier den weg. Ik weet niet meer wie eens gezegd heeft, dat de beste geneesmiddelen van verre komen. Hij wou er mee zeggen, dat wq gewoonlijk weinig vertrouwen stellen in de eigenschap pen van eenvoudige dingen, die we dagelijks om ons heen zien. Zoo is het maar weinig bekend, dat de oitroen niet alleen voor de gezondheid, maar ook voor het toilet van zooveel belang is. De gezond heidskant laat ik ter bespreking over aan de doctoren, maar het toilet is myn territoor. Hoeveel vrouwen klagen er niet over, dat zy na een paar uur ruw huiswerk te hebben gedaan, hare han den niet goed schoon kunnen krij gen Welnu, neem voor ge de han den waehBt met water, een weinig glyaerine en zoete olie in de palmen (100 gram glyoeriae en een theele peltje zoete olie vormen het mengsel) wrijf dat er goed in, wasch de han den dan in zacht, warm water en wrijf ze dan voor het afdrogen, met wat citroensap in. Natuurlijk is het sap uit een versch aangesneden oi- troen het beste In dezen tijd van 't jaar zijn ze te krygen by de vleet. Inkt en andere vlekken op de vin ders bezwijken al spoedig, nadat ze ingewreven zyn met een schijfje oi- troen. Een droppel of wat oitroensap in het rozen- of vlierbloesemwater heeft een uitstekende werking. Maar men moet niets overdrijven. Het gezioht geregeld te wassohen met oitroensap zou niet aan te raden zyn het droogt de huid te veel uit en veroorzaakt daardoor rimpels. Daarom is het voorzichtiger het sap te vermengen met gedestilleerd water en dan nog op het gelaat met mate te gebruiken. Wat het inwendig gebru'k betreft, het is bekend, dat jonge meisjes die naar haar meening een te hooge kleur hebben (hoewel ik maar nooit begrijpen kan, waarom men voor een frissohe zioh zou scha men) veel citroen met water drinken, ja zelfs het onvermengde sap in groote hoeveelheden gebrui ken. Dat is een sleohte gewoonte, waarvoor de medicus zeker iedereen zal waarsohuwen, van wie hij weet dat ze het doet. Maar hy weet het gewoonlyk nietl Ik wil daarmee niet zeggen dathet matig gebruik sohadelqk is. Daarvoor heb ik te veel met oitroenen op en met name gobruik ik ze wel, des morgens by het opstaan tegen hoofd pijn en des avonds bij het naar bed eraan, wanneer ik dien dag veel op de tooht heb gestaan of bij zeer ruw weer veel op straat ben geweest, 's Avonds evenwel moet men dan het aap nemen in warm water. Ik hoop, dat de medioi mij dit kleine uitstapje op hun terrein zullen vergeven (wij vrouwen kunnen het nu eenmaal niet laten, om huismid delen te reoommandeeren) en ga in- tussohen over op het nut van den komkommermaar niet voordat ik er nog aan herinnerd heb, dat er geen beter middel ib om sponsen te reinigen, dan wat oitroensap gemengd in warm water. De komkommer hoeft, wat inwen dig gebruik betreft, op de gezichts kleur dezelfde uitwerking als de oi- troen, maar de komkommer is ge vaarlijkeromdat hij een sterke werking uitoefent op de ingewanden, die in de zomerdagen niet wensohelijk is. Wat het uitwendig gebruik betreft, wordt beweerd, dat het sap van den komkommer, goed op 't gezicht ge wreven voor men uitgaat, behoedt tegen het krygen van de zon in 't gezioht,van zomersproeten en puistjes. Glyoorine wordt vaak gebruikt om de huid te verzachten. Het is een goed middel maar heeft dit groote nadeel, dat het de huid geel maakt en den groei van overtollige haren op bovenlip en armen bev-. rderl. Ook in deze is het sap van den komkom mer nuttig, maar de vermenging daarvan met glyoerine, is zoo lastig, dat het zaak is, die maar liever aan een apotheker of aan een drogist op te dragen. Als een heilzaam middel tot ver fraaiing van de teint vind ik een zeer oud recept, dat onze grootmoe ders en overgrootmoeders gebruikten. „Neem van regenwater en het sap Vi.n onrijpe druiven gelijke hoeveel heid, kook dat tot de helft verdampt is en voeg er dan even zooveel (als verdampt is) oitroensap bij. Laat het dan koud worden en voeg er het wit van vier eieren bij." Mijne lezeressen moeten maar eens probeeren, of onze grootmoeders daar een goed recept aan hebben Ik eindig met twee recepten Roode schuimpudding. Een halve fleseh bessensap, fram- bozensap of roode wyn koken, heel stijf binden met sago. Van het vuur genomen roere men er suiker, 3 eier dooiers en het stijfgeklopte wit door en laat het dan nog even doorkoken. In den steenen vorm een weinig suiker. Pondkoek. Een pond tarwemeel, 1 pond sui ker en 3/-i pond boter tot een d< kneden. Dat vermengen met aoht eierdooiers en het wit tot sohuim In een vorm in den oven zetten, van onder ook wat vuur. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Geachte Heet Fidelio In antwoord op de door LJ gedane vraag of bet niet mogelyk is, regel te brengen in de manier waarop open en diohte trams loopen, doe ik U het navolgende weten met verzoek het berioht aan uwe lezers te doen toe komen. By zeer gunstig weder loopen er vier open en drie dichte wagensbij minder gunstig weder drie open en vier diohte. Zy loopen steeds om den anderen, zoodat met vier open wagenB no. 1. 3, 5 en 7 open en 2, 4 eu 6 iLcnf z(jcr en met drie open wasrenff so. 2, 4 fln 6 open en I. 3, 5 en 7 dio£?2 zyn. In het eerste geval heeft mea om den anderen een open en een dichten wagon met uitzondering van I en 7, die beide open zijnde, elkander op volgen en in bet tweede geval wisse len een open en een diohte elkander af, met uitzondering van 1 en 7, die beide dicht zijn. Aohtend heb ik de eer te zyn, UEd. Dw. Dr. J. VAN O YEN. Directeur HaarJ. Tramway Mij. Vervolg Stadsnieuws. De feeaten v&n don Schutterij- kaderbond te Amersfoort. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van dezen bond is te Amers foort een 3-daagsch feest gehouden, dat Zondag aangevangen heden geëindigd is met schietwedstrijden. Zondag werden de feestelijkheden, die over Amersfoort eene groote, ge zellige drukte braohten, aangevangen met een militaire wandeling, waaraan 20 fcfdeelingen kader deelnamen. Hierna werd in „Amioitia", door den eere-voorzitier van den bond, raaj. A. W. Tromp van Holst te Amersfoort de Ilde algemeene vergadering geopeud en door hem het welkom uitgesproken, waarna de 1ste luit. adj. van het 4de reg. Inf. alhier, de heer J. W. van Alphen, eerelid van meergenoemden bond eene feestrede hield, waarmee hy bijzonder veel sucoes inoogstte, dank zy den gloed der overtuiging die zyne woorden uitstraalden en de warmte, waarmede zy werden uitgesproken. Maandag was het de dag voor het geveohtsexeroeeren en het gevechts- sohieten, waarbij laat ons dit on middellijk vermeiden het kader der haarlemsche dd. sohutterij een kranig figuur heelt gemaakt. In hst geveohtssohieten, waaraan 14 afd. deelnamen, verwierf de haar lemsche afdeeling de hoogste onder scheiding nml. do eere-medaille van H M. de Koningin. De afdeeling bestond uit 6 kader leden, onder le ding van den adj. onderoff. Balabrega. In hetgeveohts- exerceeren, waaiin 15 afd. mededon gen moest de afd. loten met's Graven- hage om den lg'.en prijs. Het lot was laatstgenoemde afd. gunstig, zoodat Haarlem den 2den prijs ontving (medaille). Arnhem verwierf de eere- medaille. Na afloop dezer oefeningen werd al het kader vereenigd tot 1 oom- pagnie. Met deze werd geoefend het samen aanvoerend geveoht van een zelfstandig optredende compagnie, waarby een onderstelling ten grond slag lag. Zij werd aangevoerd door kapitein Reijerdam van 'sGravenhage. Een der 4 luitenants (sectiecom mandanten) was de 2de luitenant H. D. Emrik der d.d. schutterij alhier. Aan de officieren werd een zilveren, den kaderleden een bronzen herinne ringsmedaille aangeboden. De militaire jury, bestaat uit lste luit. Russer van Kampen, lste luit. van de grenadiers Hobbema en Lte luit.-adj. J. W. van Alphen alhier. Zy had eene zware taak, daar zij van 9 uur des morgens, tot ruim 8 uur 's avonds onafgebroken in het ge touw was. Des avonds werd door 16 leden van het haarlemsche kader onder leiding van luit. Emrik eene colonne geweer gegeven, waarvan de uitvoe ring zoodanig was, dat de eere voor zitter van den bond op het podium verscheen, en het kader en zyn leider complimenteerde, een lof waar mee allen instemden. Eene zilveren medaille van verdienste werd voor deze kolonne geweer aan Haarlem uitgeloofd. Aan den personeelen schietwed strijd van heden werd ook nog door eenige haarlemsche kaderleden deel genomen. Uit bovenstaande blijkt genoeg zaam dat het kader van Haarlem een uitstekend figuur te Amersfoort heeft gemaakt, waarvoor den leden zeiven in de eerste plaats een woord van lof toekomt en verder den leiders, behalven den reeds genoemden, vooral ook aan luit. van Alpben, inetruoteur bij de schutterij alhier. Overtreding van bevoegdheid Heden (Dinsdagmorgen) te 10 uur was voor den kantonrechter gedag vaard de heer Dr. S. E. Oudschans, alhier beklaagd van overtreding van art. 436 Wetb. van Strafrecht, het buiten noodzaak uitoefenen van een beroep, waartoe de wet eene toelating vordert. De zaak is deze. Op den eersten Juni is de reoherebeur van politie Jan Jansen gegaan naar Dr. Oud schans, heett pijn voorgewend en is toen door dezen geausculteerd, geper- cuteerd eu ondervraagd. Daarop heelt Dr. O. bem den raad gegeven op de pijnlijke plek een aftreksel vanhooi- zaad te leggen, wasschingen aan te wenden van azijn en water, water te trappen enz. De beklaagde, ondervraagd, ant woordt dat hij bezit de bevoegdheid van Btedelijk neel- en verloskundige: dat hij voor zich bij Jansen, die hij niet weten kon dat simuleerde, de diagnose spierrheumatisme heeft ge steld en dat hij dit uitwendig kan genezen. Voorts deelde bekl. mede, dat hij doctor honoris causa in de heelkunde is van een buitenlahdsche universiteit. Behalve den directeur-uitgever van dit blad en den rechercheur Jan J.'.nsen, werden als getuigen de.; kundigen gehoord de heeren dr. I. Van Praag en W. P. J. T. van Linden Tol, artsen. Hun beiden werd gevraagd of auBoul feeren en pereuteereu spéciaal tot de geneeskundige praklijk behoort, dan .wel ook tot de heelkundige; of h. i. 'al dan niet beklaagde door het geven vaD zyn raad zyn bevoegdheid als heelkundige is tebuiten gegaan. Hierop werd door d9 beide artsen geantwoord dat de heelkundige kr oh- tens zyne bevoegdheid gereohtigd is tot het onderzoeken ook van hart en vaniorrgen, tot auBculteeren en per- euteeren. De vraag is maar of de diagnose heelkundig is en dat kan zeer wel' hier het geval zijn geweest, daar apier-rheumatismua overal kan voorkomen en de 'oehandelindaar van kan worden gerekend tot de bevoegdheid van den heelkundige. Ziekten van hart en longen behooren wel grootendeels tot geneeskunde, maar wanneer het geldt gevallen, die zioh daaraan voordoen, kan weder de heelkunde daaraan te pas komen. Het eindoordeel van de beide artsen waa, dat de heelkundige de gevallen die tot zijn bevoegdheid behooren, mag behandelen zooala hem dat goeddunkt, ook met inwendige mid delen. Een scherpe grens tussohen genees- en heelkunde is in den laat- sten tyd niet meer te trekken. De heelkunde treedt Bteeds meer op daar waar men er vroeger niet aan dacht. De heer Van Lindon Tol, was wel van meening, dat de watergenees kunde als vak meer in :t bizonder tot de geneeskunde en niet tot de heelkunde behoort, maar aan den anderen kant gaf hy toe, dat het een heelkundige geoorloofd is by een heelkundige afwyking water aan te wenden, om die afwijking te genezen. De ambtenaar van het O. M. requi sitoir nemende, verklaarde dat na de verklaring der beide doctoren het bewijs van het tenlaste gelegde niet geleverd kon worden en requireerde mitsdien de vrijspraak van dr. Oud- sohans. Dr. Oudschans, daarna het woord nemende, betoogde nog, dat hy als hydrotherapeut het recht heelt, alle ziekten te behandelen met uitwendige middelen. Wat hij met wateraanwen ding doet, is niet anders dan massage en of men dat nu doet met de han den of met water doet niets af. Ten slotte betoogde bij, dat de wet nergens precies heelkunde van ge neeskunde ondersoheidt en dat ook inderdaad die grens niet te trekken iB. Uitspraak 1 Augustus. De schouwing van het kinderlijkje uit Halfweg, waarvan wij in ons vorig nummer melding maakteD, heeft tot geen voortgezet onderzoek der justitie aanleiding gegeven; heden (Dinsdag) is het lijkje begraven. De afdeeling Houtrijk en Polanen der Hollaud8che Maatschappij van Landbouw besloot pogingen aan te wenden tot bestrijding van de fear- weirups die dit jaar zulke verwoes tingen aanriohtte, dat de oogBt voor Va verloren is. De Rijksveldwachter Hoogerheide te Spaarndam mooht er gisterennacht in slagen een drietal personen, wo nende te Haarlem, te betrappen op het lichten van fuiken, welk bedrijf zij blijkbaar reeds geruimen tyd hebben uitgeoefend. Vergadering van den Gemeenteraad van Bloeaiemiaal op Donderdag den 28en Juli 1896, des namiddags 7'/s Cand. L. J. Wesseldqk, te IJmuiden, die onlangs toezegging van beroep naar de Ned. Ferv. Gem. te Sohraard heelt aangenomen, heeft thans het beroep naar die gemeente ontvangen en p. o aangenomen. Vervolg Nienwstijdingen. 21 Juli 1896. Officieel telegram. Het gebergte dat westelijk begrenst de kloof van Beradin en noordelijk door de 6 moekims, tot Beiang-Kaia is doorkruist. Geen vijandelijke ben den zyn gezien. De bivaks zijn niet beschoten, de bevolking van de 4 moekims begint terug te komen. venbé?#—ftooröa an öCii Üaag. M- C. \A. van der Snoek- v. d. Bode den Haag. H. NieuwerkerkBoelen d., den Haag. Overleden 15 Juli. H. J. F. Dom- mers 57 jNieuw-A 1 st. 17. M. Duys Zwart 37 j., Arnhem. 18. J. Wortel 26 jRhenen. R. N. C. de Boer jm. 2 j., Hoogwoud. Wed. A. Bolman Posthumusz 75 j., Nijmegen. 20. J. v. Coiiem jd. 4 j., Amst. 352e S t a a t s 1 o t e i- r. Dinsdag 21 Juli 1896. Ie klasse 2e lyst. No. 6700 f 1500. No. 8244 en 9068 f1000 No. 8987 4881 f400. No 4924, 5375 1200. No. 3645, 9505. 11962, 12405 20156 f100. Prijzen van f20. 79 3-575 6286 9152195021-17-1417834 13236516287 9348125321475117847 16336796312 93501254114836 17918 177 3708 6417 94C9 12561 14931 17933 2S13776 6452 9431126131498217935 295 37916533 9508126191502018107 3013875 6607 96051265116055 18166 31839296617 9622126651525518212 325 4034 6662 9653126731527118226 362 4063 6739 9673126901529018310 537 4076 6844 967912754 1529218324 630 4135 6870 98031283015406 18328 70S 4179 6904 9877128411544318351 73941956910 9897128831549118370 770 4245 6924 99111290016554 18472 984 4256 6949100001290615575 18509 10244259695510007 12988 15607 18-583 1028 4268 697510014130081594318587 1042 4282699610154 13019 15967 1S595 1117 42907061101591303516000 18622 1163 4328716510226130S4160221S659 1167 4374 71 SI 102741309316086 18692 11814404 7209102881310216097 18688 1315444272151035813103 16276 18715 1320455372491039613105 16331 18776 13354593725910451 13112 1634318734 1393461272731053013119 164r.O 18878 1418 4625 7287 10580 13127 16466 19204 1436 4631730-4106251320616539 19227 1514469573081066913236 16563 19236 1528475373461076513247 16631 19252 1537 4762739010S1013253 1670 19303 1605 4769 74681082413833ICS 46 19304 162549107518109491336916857 19322 163349427530 10997134021691519376 1666 4979 75351111313461 1692219425 17604988757111124134901692919465 17655007 75761112513501 16931 19486 2032504376211114913522 1693419504 20995123763111190135341694219525 2107 5126 763911217 13546 1695919553» 2148 514677021121913561 1702719557 21685238776311299 13612 17034 19862 2289 5249 776S11351 13615 1703919883 2350 5264 78641136913736 1704819934 252252707887 1139713762 170471995S 2636 5272 7911 1143913843 1706019977 2660 528180131151513866 1708720050 26945302806311519139391710320130 2743 5326 8 6111546 13955 17157 20265 2757533981931157213988 1717920260 27965362825811657 14029 17198 20300 2841547483181175714036 172262031L 2849 5562 836011789 14079 17334 20353 28715581849411847 14083 1735920415 2891568084961192214215 1737820429 3009 570185281192614216 17400 20433 3049 572185881198614218 1743120451 3053 5734 8620119941425017433 20456 3077574787001209114273 1744220514 318257918728121151429317466 206S6 3225 5802 87321213514302 17538 20743 3238 5905 87431213614355 17543 20785 3247 5942 87861215214417 175S2 20808 3260 5977 8839122101455217597 20928 3267 5987 8887 122401456517682 20941 3358 6036 8945122601457017689 20975 3389 6057 895012287 14605 17701 40061938965123651470217763 3522626791161236614733 17816 Letteren en Kunst. Begrafenis van De ConcourL Het lijk van Eimond deConcourt is Maandag op 't kerkhof Montmartre te Parijs ter aarde besteld na een plechtigen lijkdienst in de Nortre Dame d'Auteuil. De kist wae begraven onder de kransen van vereerders van den doode. De slippen van het lijkkleed werden gehouden door graaf Levèfre de Béhaine, Léon Daudet, Emile Braquemond od Zola, die aan het graf een korte redevoering uit sprak. RechtezaKen. Do rechtbank te Leeuwarden heeft den S2jarigen kassier Jan Brouwer, van Bolsward, sohuldig verklaard aan verduistering en veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met korting van den tijd der preventieve hechtenis Burgerlijke Stand. Bevallen: 18 Juli. G. B. Slobbe Luoken z. 19. J. v. Heugten Korlaar z. 20 G. Bakker—Lok d- W. P. C. Heil—Rahder d. Overleden: 19 Juli. M A Rekman 17 j. Gr. Heiligl. 21. L Nopol—de Groot 67 j. Gr. Heiligland. 23e Muziekuitvoering in den Hout op Woensdag 22 Juli de 7110 uur, door het Muziekkorps. Dir. luit. C. P. W. KRIENS. PROGRAM 1. Marsoh 2. Ouverture La Muette de Portici 3. Valse Espagnole 4. Fantaisie de 1'opéra Samson et Dalila 5. Ouverture Les Dra gons de Villaers 6. Die Kaiser-Wilhems- .iagd 7. Terisina, Polka-Maz. 8. Offenbaobiana, Potp. iB avonds van Gemeentelijk kapelmeester MA. MillCcker. Auber. Métra. Saint Sa'èns. Maillart. Kont sky. Faust. Conradi. •'comvnarsbartclitei Het stoomschip Gedé, van| Java naar Rotterdam, arriveerde 20 Juli te Suez. Het atoomschip Ardjoenovan Rot terdam naar Java, arriv. 19 Juli te Southampton. Het stoomsohip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 19 Juli te Batavia. Het stoomsohip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, vertr. 20 Juli van Suez. Het stoomsohip Prins Willem III van Amsterdam naar Paramaribo, pas seerde 18 Juli Ouessant. Het stoomsohip Prinses Amalia, van Batavia naar Amst., vertr. 19 Juli van Genua. Het stoomschip Oengaran, van Java naar Rotterdam, arriveerde 20 Juli te Rotterdam. Het stoomschip Gelderlandvan Java naar Rotterdam, arriv. 19 juli te Havre. Het stoomsohip Schiedam, van de N. A. S. Marriv. 19 Juli van Am sterdam te Newyork. Hot stoomschip Spaarndam, van de N. A. S. M., arriv. 19 Juli van Rot terdam te Newyork. PAfVHL lESERIGHTfeN. MAR< TNiEUWS Getrouwd: 16 Juli. J. D. Thie Fz- Alkmaar17 Juli. Ter Kaasmarkt j en S. M. Zetteler, Brummen. 20. A. j heden aangevoerd 510 stapels, weg. jBrunner en J M. Textor, wed. J. H.159,421 Kg. Prijzenkleine GrasKaaa IRocquette. 125,50. Commissie Gras f23,—, mid- Bovallen: 19 Juli. F. M. J. Struy-delbare Gras i'24,—

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 3