Tweede Editie NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON. De Zeewolven. Hi Ja&rgfj.ng Zaterdag 22 Augustus IE96 No. 4031 HAARLEM'S DAGBLAD -AJBOZtNTIDnïnvnïnsrTSIFIR/IiTS: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.37i/g -AJD V JUi^TEnSTTIËnsT: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en AdvertentiSn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnoramer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Agenten^voor dit Blad in den omtrek zijn: Bloem endaal Santpoort en Scholen^ P. v. d. RAADT, Santpoort; Heemstede. J. LEUVEN, bij de Tol];' Haarlemmermeer, C. DOEKBIS; SpaarndamC. HARTENDORP Zandvoord J. ZWEMMER; Veleen, A. VENUS; IJmuiden, TJADEN; BeverwijkH. JUNGERIE', Koningstraat. Genoemden Agenten nemen Abonnementen en Advertenten aan. Het Bijvoegsel van het blad dat Zaterdagavond verschijntzat bevatten-. Hei vurige ros. HumoreskeIndrukken van Lenden en de Engel&chen. Binnenen Buitenlandsche berichten. Varia. Advertentïén enz. ggfp" Aan hen die daarop zijn ge abonneerd, wordt bierbij verzonden No. 34 van het „Weekblad voor de Jeugd. (Elk No., groot 8 bladzijden, bevat tal van fraaie, gekleurde platen en een voor kinderen alleraardigsten tekst. De prijs per 3 maanden is slechts 50 cents.) Ondergeteekende verzoekt dringend Advertentiën voor het Nummer dat ZATERDAG AVOND wordt uitgegeven, zoo epoedig mogelijk in te zenden. Dit betreit vooral Annonces van grooteren omvang. Voor de plaatsing daarvan kan, wanneer ze na 10 uur des ZATERDAGSMORGENS worden ingezonden, niet worden ingestaan. Directeur Uitgever J, C. FEEBËKOOR. Politiek 0verziekt. De quaestie betreffende Kreta blijit nog steeds hangende en wel in hoofd zaak door de besluiteloosheid der mogendheden, die het blijkbaar nog niet eens zyn hoe te bandelen tegen over de Porte. Wederzrjdsch wantrou wen zal in dez9 wel we6r van groe ten invloed Op deze besluiteloosheid zijn. De groote moeilijkheid moet ge legen zijn in het nemen van maatre gelen, waardoor het uitvoeren der be loofde hervormingen zal kunnen wor den verzekerd. Rusland heeft zich meer openhartig dan ooit verklaard voor een blokkade van Creta, maar algemeen is men van oordeel, dat een blokkade weinig kans van slagen heeft, zoolang Groot-Brittannië "blijft volharden in de houding, welke het in den laatsten tijd heeft aangenomen. Door de Christenen op Creta moet deze houding van de Britten hooge- lijk gewaardeerd wordenin de Rus sieche pers daarentegen is van zulk een waaideering weinig te bespeuren. Integendeel 1 Bijna zonder uitzonde ring wordt door de Russische bladen een heilige campagne tegen hetBrit- scke rijk gevoerd. Men bepchuldigt de Britten van het aanstoken van den opstand, om daardoor de aandacht van Europa van de Egyptische quaestie af te wenden. De verbolgenheid en het wantrou wen tegen de Engelschen zyn zoo groot, dat de Russische bladen niet aarzelen bet vermoeden uit te spre- ken, dat Engeland zal trachten in 66nige andere streek van het Oosten, in Macedonië of Armenië, nieuwe ongeregeldheden uit te lokken, alleen met bet doel om de vrije hand te houden in Egypte. Deze zienswijze is tiet die van en kele personen, maar is, zegt de St. Petersburger correspondent der Times, de opinie van dat deel van het Russische publiek, hetwelk belang stelt in politieke aangelegenheden en zelfs]zijn vertegenwoordigers vindt in officieele kringen. De Duiteche bladen zijn Dog steeds vervuld over het ontslag van den minister van oorlog, over welk feit op gewonden artikelen zijn gepubliceerd Dit heeft aanleiding gegeven tot het plaatsen in de Reichsanzeiger van een artikel, dat moet dienen om verkeerds uitleggingen en misverstand uit den weg te ra men. Htrhaaldelijk wordt daarin verze kerd, dat de minister werkelijk omdat zijne gezondheid aangetast is zijn ont slag ingediend heeft, en beweerd, dat de chef van het Militaire kabinet geen politieken invloed heeft, ook niet op keizerlijke besluiten in mili taire zaken, die onder den minister van oorlog vallen. Het algemeen wan trouwen is echter in de tegenwoor dige crisis zoo sterk, dat deze poging van de Reichsanzeiger om de gemoe deren gerust te stellen slechts een slag in het water is, te meer aange zien voorloopig niet duidelijk is van wien dat stukje in de Reichsanzeiger uitgaat. De Japansone mail, die Woensdag met de Armand Béhic te Marseille is aangekomen, bevat berichten omtrent een verdrag, dattusschen Ru Bland en Japan moet zijn gesloten en waarby Japan zioh bereid verklaart, zijn troepen uit Korea terug te trekken. Russische officieren doen thans dienst als instruoteurs by de Koreaansche troepen. De regeering van Korea heeft bovendien een stuk grond van 34,000 Ms op het eiland Geisubi aan Rusland afgestaan. President Krüger heeft Donderdag tot een vertegenwoordiger van Reu ter gezegd, dat de alarmeerende be richten van vijandige bedoelingen, die de Z.-A. Republiek tegen Enge land zou hebben, geheel verzonnen zijn. De president hield het er voor, dat zulke geruohten kwamen van ze ker slag van liedendie Eoge- land en Transvaal gaarne met el kaar in oorlog sagen gebraoht iets dat volgens hem nooit gebeuren zou. Ook dr. Leyds sprak zulke be richten tegen en verklaarde, dat de Republiek er naar streefde, dat alle partijen eendrachtiglijk met elkaar werkten. Op Cuba hebben verschillende ontmoetingen tusschen Spanjaarden en opstandelingen plaats gehad bij Corral Montes (Santiago), Malpaez. Bflrdon, Pajardo (Villa?), Pozo Re- dondo, Lomaz Gato, Coatro Caminos en Francieco (Pinar). Overal werd de vijand met gevcelige verliezen ver slagen. Eveneens zijn de opstandelingen verslagen bij Ksperanza (Villas), Se- queira en San Maroos (Matanzas). STADSNIEUWS eerste en derde pfstsina. Haarlem21 Aug. Naar wy vernemen bestaat by vele winkeliers hier ter stede het plan den Sisten dezer, ter gelegenheid van {ander ernstig overwogen te hebben, den verjaardag van H. M. de Ko-| besloot de Vereeniging toch tot het; ningin, de winkels te sluiten en i houden van anti-kercoiavergaderinpen. daardoor aan het personeel gelegen- j De Zusterverenigingen Pred. 12 heid te geven de feesten op dien la en >Nathanaëi" zouden om hunne dag te kunnen by wonen, om op die medewerking worden veraocht, doch wyze mede te werken den SlBtenvóór het verzoek nog aan ben was Augustus tot een algemeenen feest- j gedaaü, bood eerstgenoemde Vereeni- dag te maken. ging hare gewaardeerde hulp reeds [aan, terwijl ook de laatste zich in de Ia vervolg op ons bericht over hetj kennis week niet onbetuigd liet. beproeven der gasilluminatie, welke: P°* oleken eenige Haarlemsche aan het Stadhuis wordt aangebracht, vrienden genegen der Vereeniging kunnen wij nog melden,^dat deze be-1raet, ^Uü °P^eden vandienst te zyn, proeving op Woensdagavond slechtszooc*at dit ai.es bij elkander ge- het reeds gereed zynde gedeelte gold. n°men het bezwaar „vanwaar hulp in het verlengde van de Vissering- straat. Wat nog aangebracht moet worden is wel tweemaal zoo groot. Hieraan wordt reeds druk gewerkt. Militair Tehuis. Hebben wij gelszen, dat in ver scheidene garnizoensplaatsen in ons land de Militaire Tehuizen vangroot belang zijn en druk worden bezocht, ook in Haarlem begint men in te en steun" boven verwachting geheel en al werd weggenomen. En zoo ging het ook met de beide andere bezwaren. Belangetelling was er in verblijdende mate en wat de finantiën betrof, wij hadden 'tis opmerkelijk 1 maarj te vragen, om daarop ruimschoots te ontvangen. Voorzeker, de Christelijke Militaire Jongelingsvereenigiug en allen, die dat er door-middel van die^et haar de anli-kKrmisvergaderingen Tehuizen zeer veel goeds gedaan ban worden, wanneer zij nl. aan hun doel beantwoorden. Zoo werd dan eenige maanden ge leden door eenige soldatenvrienden, die daartoe by machte waren, eon gedeelte van bet gebouw „Volksbe lang" alhier, als Militair Tehuis in gericht. Doch hoe nu bezoekers te krijgen Het antwoord op deze vraag scheen moeilyk en is lang achterwege ge bleven, ten minste tot nog voor eenige weken waren er sleohts enkelen die bij wijlen eens een kjjkje kwamen nemen. Die enkelen hebben gemeend een antwoord op de bovenvermelde vraag te kunnen geven, door het oprichten eener Christelijke Militaire Jongelicgs- vereeniging. Dit gesohiedde dan ook in Juli. Zy verkreeg den naam „Vreest God, eert de Koningin", en mag zioh nu reeds in het bezit van een twintigtal leden verheugen. Nauwelijks echter had onze jeug dige vereeniging het daglicht aan schouwd, of zij moest zich toerusten, om een van nabjj dreigend onweder te wederstaan. Dit onweder was de kermis van 2 tot en met 11 Augustus. Hoewel nog jong en zwak, meende de vereeniging, in navolging van anderen, tooh ook iets te moeten doen, om de militairen, in garnizoen te Haarlem, gedurende de kermis- week, in de gelegenheid te stellen, hunne vrye avonden op prettige en hebben georganiseerd, mogen, den Heer dankend, met genoegen op hun werk terugzien, daar alles boven ver wachtinggeslaagd is en velen mochten zeggen: „het was ons goed daar te zijn." En ten elotte ie het ons een be hoede en een dure plicht, langs de zen weg nog eeDS openlijk onzen har- telijken dank te brengen aan allen, die tot het welslagen der anti-kermie- vergaderingen, hetzij door zedelijken of stoffeiyken steun het hunne heb ben bijgedragen. Het Bestuur. De heer Mr. H. Smeenge, lid van de Tweede Kamar der Staten Gene raal, heeft zich bereid verklaard eerst daags een le:ing te komen houden voor de leden der HaarlemsoheHan delsvereniging over handelsbelangen. Gelijk uit eene advertentie reeds is gebleken, zal de heer H. J. Stol in het perceel Anegang 19 eene var- keDSsiaohterq openen. De nette win kel, eikenhout gesohilderd. maakt een goeden indruk, inzonderheid des avonds wanneer hij door gasgloei licht, geleverd door de firma Hoes- bergen, schitterend zal verlioht wor den. De architect en aannemers der verbouwing, respectievelijk de heer Doeglas en de heerenVan Dijk en Mie- zeruB hebben alle eer van hun werk. Zondagavond den 30sïen Augustus, UUUÜC Tl^JU UUUIU VU V - - gezellige wijze in het Tehuis tekun-:™rdt in de groote zaal van de so- nen doorbrengen en zoodoende iets oieteit „de Kroon een militair aseaut beters en degelijkers, dan wat de gegeven door de onder omoieren van kermis geeft, te kunnen aanbieden. 3e bat. 4e reg. infanterie hier I Om dit haar doel te kunnen be- j ter stede m garnizoen en het k ader reiken, had zy veel noodig en stuitte j van de d.d. schutterij. zy in hoofdzaak op drie bezwaren, welke niet lioht geaoht moohtenwor-, IJmuiden. den ten le of er wel belangstelling j zou wezen, ten 2e by wien hulp en steun Het bouwen van een kantoor te. I te vinden, ten einde het den bezoe-dezer plaatse voor de Ned. Bell tele- jkers aangenaam te «maken en ten j foon-maatscbapij i3 opgedragen aan (laatste, waarmede de onkoeten te den architect en aannemer, den heer! 'dekken? G. H. Philips, alhier. Hst keurig; j Gedachtig aan het Schriftwoordnette gebouwtje, dat ODgeveer 5 bij1 „vrat bij den mensch onmogelijk ie, 5 M. groot zal worden, komt te staan is bij God mogelijk" en na een en naast de gebouwen van de verificatie BINNENLAND. Aan het ministerie van financiën wordt de laatste hand gelegd aan een ontwerp betreffende eene b. lasting op de ry wielen, in en buiten beroep ge bruikt. Werkstaking. Donderdag is in de Goudeche ma chinale garenspinnery te Gouda eene werkstaking uitgebroken. Woensdagavond waren N. de Heer en Van de Wetering, bestuursleden van de N. N. B. B., in eene vergade ring der garenspinners ais sprekers opgetreden. Besloten werd toen eene commissie te benoemen, die aan de directie eene loonlijst zou aanbieden. Het plan bestond om, zoo die lijst Liet werd ingewilligd, Zaterdag het werk te staken. Donderdag ontving de N. N. B. B. een telegram, waarin verzocht werd dat De Jonge terstond naar Gouda zou komen. De Jonge en Van Bave- ren zijn daarop te ruim 2 uren der waarts vertrokken. Een zakkenroller. Donderdagmorgen werd te Rotter dam aan bet slation D. P., door den hoofdconduoteur Verhuis, een zakken roller gesnapt, die een dame haar portemonnaie had gerold. De handige dief werd aan de politie overgeleverd, die het gestolene bij hem vond. Een spookgeschiedenis. Onderetaand verhaal wordt uit Dongen aan de Bossche Courant g8 schreven Op het „Eind" alhier, eene wijk, die, zooals trouwens de naam reeds genoegzaam uitduidt, niet in het helverlichte centrum onzer gemeente gelegen ie, ging sinds eenige weken het gerucht, dat het er op een nabu rige weide bij nacht en ontijden „spookte"ten minste men beweerde, en zulke door bewijzen gestaafd, dat de eigenaars dezer merkwaardige kunst, bijname de „tooverheksen" in hoogst eigen persoon, d8 aangeduide weide voor het terrein hunner opera- tiën hadden uitgekozen. Zulke ver diende een nadere bevestiging Wanneer nu de avond donker was, en de zwarte wolken-koeien door het luchtruim vaarden, terwijl de wind onheilspellend door de hoo rnen gier ie, trok een nieuwsgierige schare naar de bewuste plaats om, natuurlijk slechts uit de verte de dingen die komen zouden in oogen- schouw te nemen. Het geduld der wachtenden werd niet lang op de proef gesteld, want dra zag men ze verschijnen, de geheimzinnige wezens, die de voorvaderen, aan het knap pend haardvuur gezeten, reeds eene eereplaats bij hunne vertellingen wis ten in te ruimen eu hun eene macht toedichtten, waarbij het menechelyk vernuft in het niet zonkGekleed in licht gewaad, en het hoofd getooid met de hooge NoorJbrabantsche muts, zag men de gestalten zich voortbe wegen langs de heggen en slooten, die do weide omzoomden, zonder dat men. evenwel tot de ontdekking kwam, welke inziohten de spoken met deze wandeltochten in dat onstui- ige weder hadden. Geen avond ging voorbij of deze geheimzinnige vertooningdie zich steeds bij donkere nachten en ruw weder herhaalde, trok een kijklustig en niet van geheime vrees vrij te spreken publiek aan, dat op allerlei wijze zijn gemoedsaandoening in ver halen en gissingen lucht gaf. Of schoon niet van vreesachtigen aard, ook de nabywoaende boeren sloegen de zaak met een half angstig, hall wantrouwend oog gade. Wat, o wreede ontgoocheling van hooggespannen illusieB, bleek einde- lyk het geval? Eenige stroopers, die de bekende weide ais eene verzamel plaats van patrijzen kenden en zich terdege het gevaar bewust waren, waarin zij bij eene eventaeele jacht- overtreding verkeerden, hadden zich van het schrikaanjagende costuum voorzien, om bij hunne patrijzen- vangst zoowel de politie als het volk te verschalken, iets waarin zij maar al te wel slaagden. De patrijzen nemen gewoonlijk bij geheele scholen hun nachtrust op eene uitgestrekte weideterwijl eenige hanen de wacht houden. Wanneer het weder nu donker is en de wind al gierend elk geluid verdooft, ko men onze stroopers te voorBchyn en sleepen een groot, aan weerszyden vastgehouden net over de argeluoze dieren en maken alzoo vaak eene goede vangst. Begrijpelijkerwijze zijn de toover- kollen na deze ontdekking voorgoed verdwenen, en is hiermede de ge moedsrust onzer Eindbewoners ten volle hersteld. Te Vijlen—Vaals (L.) werdWoena dagoohtend ten huize vun den pastoor, terwijl deze in de kerk den dienst verrichtte en de dienstbode in de kerk aanwezig was, een brutale diefstal gepleegd. De dieven die de voordeur der pastorie met een sleutel geopend hadden, vernielden met een bijl de secretaire, kasten enz. Ongeveer acht honderd gulden, een spaarbankboekje en verschillende voorwerpen van waar de werden buit gemaakt. De politie die terstond verwittigd werd en ter plaatse een onderzoek instelde, ver meent de daders op bet spoor te zijn. Pers Overzicht. Eene ingewikkelde quaestie. Zooala men zich zal herinneren (zie het pers overzicht in ons num mer van Maandag 27 April jlwydde de bekende Van dag tot dag sohryver in het Alg. Hb'.d.de heer Charles Boissevain, in de maand April jl. eene bespreking aan een toenmaals ver schenen brochure van den heerPruya van der Hoeven, getiteld „Het laatste nieuws uit Atjeh." Hij deed daarin eenige vragen aan dit gewezen lid van den Raad van Indië en bestreed door MAX PEMBERTON. HOOFDSTUK II. I 2) De schrijver treedt op. Hy troostte zich altijd met deze gedachte, die voort sproot uit eene oprechte vriendschapmaar dien mid dag bad de prins zijn medelijden al bitter weinig noo- digi Tot zijne blijdschap kon hij het voor ditmaal zunder zijn woordenbeek stellen, want in waarheid had bij in het geheel geen brieven te schrijven. Zoodra de twee jonge lieden uit het oog verdwenen waren, legde hij zijn nieuwsblad neer, en volgde Kenner zijn voorbeeld. I Beiden waren evenzeer verlangend dat de ander het eerst zou spreken, en zij wachtten daarom af, alsof er eene geheel ongewone beschroomdheid over hen geko men ware. Toen hij eindelijk het stilzwijgen verbrak, lag er eene bijzondere beteekenis in de stem van den prins. „Kenner," zeide hij, „ik heb lust een sigaar te gaan rooken in de benedenstad. Gaat gij misschien ook dien kant uit?-' „Ik wilde u juist hetzelfde voorstellen," antwoordde K'-nner, op volkomen gullen toon „laat ons gaan." Zij liepen het terras af, en langs de haven, den wsg naar Mèntone op. langzaam voortwandelende, zonder een enkel woord te wisselen, totdat zy aan de algemeene drukte ontsnapt waren en niets meer vernamen van de stemmen aan de gedekte tafeltjes achter hen. Eenmaal op den straatweg aangekomen, esn der vele prachtstuk ken der Riviera, hadden zij geen ander geselschap meer dan eenige wandelaars, die van de met olijven begroei de hoogte van Kaap Martin afzwierven. De zon had nu bijna haar toppunt bereikt, zoodra zij hun pas nog vertraagden, en andermaal nam Messenger het eerst het woord. „Kenner," zeide hij eensklaps, terwijl hij stil bleef staan, en met zijn stok op de harde aarde slosg als een smid met zijn hamer op het aanbeeld. „Kenner, men zou dat geld kunnen machtig worden." De. Amerikaan zond een dichte rookwolk naar om hoog en zag den ander vlak in het gelaat. „Gij zegt daar iets," sprak hij, „waar ik al sedert tien minuten over nadenk." Messenger gaf, bij het vernemen van dit antwoord, de moeite op allerlei noodelooze figuren in het zand te trekken, en liep een poosje haastig voort, als iemand wiens werkzame geest eischt dat ook zijne ledematen zich bezig zullen houden. Toen hij andermaal stil bleef staan was het op eene helling van den weg, waar de omzoomde heggen prijkten mei een schat van bloemen e.-ü vruchten, en een kleine, kristalheldere waterval te voorschijn sprong, duizenden lichtstralen, als even zoo- veie schitterende juweelen, verspreidende. Er was hier een vooruitstekende hoogte van gras, die eene natuur lijke zodenbank onder het lommer der booinen vormde, en de beide mannen traden er gelijktijdig op toe en begonnen meer openhartig te spreken. „Wat Ik wel zou willen weten," zoide de prins, het afgebroken gesprek weder opnemende ter plaatse waar hij het had laten varen, „wat ik wel zou willen weten is ditHoe komt het dat soo deze klerken, want meu kan ze niet anders noemen, twee of driemaal per jaar naar St. Petersburg worden gezonden met eenige ton nen gouds, geen onzer vrienden ooit op den inval ge komen is zijn geluk op hen te beproeven?" „Dat is heel natuurlijk," verklaarde de Amerikaan, „wie waarborgt ons dat zij ooit van de zaak nebben ge hoord Ik zelf wist al heel wat, maar had hiervan nooit iet3 vernomen. Gij begrijpt toch wel dat de geldman nen dat bericht niet aan de couranten gaan mededee len en zeggen„Er gaan opnieuw vijl maal honderd mille naar St. Petersburg; wees zoo goed dat te mei den. Zij houden het feit zoo geheim mogelijk, de eerste ezel de beste zal inzien dat dit hun eenige waarborg van veiligheid is." „Ik vat uwe bedoeling," zeid6 Messenger, wiens lok ken door den frisschen brie3 achterover gedreven wer den, en wiens oogen bijzonder flikkerden, als weer kaatsten zij de vurige gedachten van zijn vermeteleu geest, „en toch, hoe meer ik over de zaak nadenk, hoe mesr het mij voorkomt dat ik er al eens over hoorde spreken. Al deze bankiershuizen zenden nu en dan per speciale gelegenheid aanzienlijke sommen naar het vasteland, en h.t gebeurt zelden dat zij ze anders laten bewaken dan door een paar vertrouwde klerken." „En waarom zouden zij ook anders doen ?n vroeg Kenner, op wiens golaat bij deze woorden eene zekere teleurstelling viel te lezen: „Wie zou hun iets in den weg leggen? Gij hebt het op moeten geven onze jongens treinen te laten aanvallen dat is eene zaak, die uit is in ons land, helaas 1" „Dat is heel waar." sprak Messenger, „maar het doet hier niets ter zake. Voor het oogenhlik stel ik myzelf eene hoogst eenvoudige vraag. Laat ons eens aannemen, dat een vrij schrander mau tot de ontdekking geraakte dat Capei, Martingale en Co een halfmillioen naar Rusland zouden zenden, binnen drie maanden tijde, bqvoorbeeld. Veronderstel dat bij geld tot zijne beschikking heeft, en voor geen gevaar terugdeinst. Ge- lyk van zelf spreekt zou het hem opvallen, dat het reisplan hier of daar aan een gebrek mank gaat en dat eene behendige hand, die daartoe den noodigen tijd ha 1, die zwakke plek z )U kunnen blootlegzen. Ik durf er honderd pond om verwedden, dat ik haar binnen de vijf minuten zou ontdekken." „Wel mogelijk," sprak Kenner, terwijl hij het hoofd schudde, als iemand, die maar half overtui ,d is, „wel mogelijk, maar ik zou uiijn geld liever om andere din gen verwedden. Niet dat gij niet slim zijt, prins, in heel de Vereenigde Staten ken ik niomand die in uwe scha duw kan staanmaar ziehier de zaakik geloof niet dat het reisplan gebrekkig is. Denk maar eens aaD. Zy brengen het geld met een specialen trein over, vervoeren het verder met eene byzondere stoomboot en wederom

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 1