RUBRIEK VOOR DAMES, Legs? en Vloot. Het KoIoniaal-'Werfdepot- By het Koloniaal Werfdepot te [arderwjjk zyn :n de maand Augus- 13 j.l. voor den militairen dienst in Dze Overzeesobe Bezittingen aange omen 73 personen, t. w. 49 NederJ. 6 Duitsobers. 5 Belgen, 2 Luxern- urgers en 1 Zwitser, en zyn van de sohillende wapensoorten en korp- van het leger b. 1.1. overgenomen 7 onderofficieren en minderen, n.l. 1 von de inf. 2 van de cavalerie, van de art., 1 van de genie en 2 an de Koloniale reserve te Zutphen. let totaal dier werving bedroeg dus 00, aan wien aan handgeld en gra- ficatie is uitbetaald een som van 19 090. In de le categorie zyn begrepen adjudant-onderoffioier, 1 serg.-staf- oornblazer, 1 fourier en 1 korporaal; de 2e 3 korporaals en 1 soldaat- ührijverbovendien beviaden zich nder de aangenomen 17 miliciens, ie voor 2 jaar, onder de overgeüo- ienen is 1 onderofficier, die voor 4, n 9 miliciens, die voor 2 jaar bij et leger in Neder!. Indië gedeta- ïeerd wordeD. Door genoemd depot werden in .ugustus naar Oost-Indië uitgezon- en 3 afdeelingen aanvuilingntroepen, r sterkte van 6 olfioieren, 18 on- eroffieieren en 120 korporaals en lanschappen. Onder de onderoffi- ieren en minderen telde men 107 [eder!. 15 Belgen, 13 Duitschers, Zwitsers ea 1 Luxemburger. Af- bnderlyk vertrokken3 officier»», magazijnmeester 4e kl. 4 adjudant- mderoffioieren en 1 serg.-majoor- afhoornblazer. Uit Oost-Indië keerden terug by het /erfdepot in die maand 7 militairen, 1.1 onderofficier, die 4 en 6 milioiens, e 2 jaar of korter by het leger daar gedetaoheerd waren geweest i werden allen door den Comman- jnt van het Werfdepot op hunne ispeotieve corpsen gedirigeerd. De eerige uit O. I. repatrieerende mili- iren werden te Amsterdam ofRot- rdam dooi de Commissarissen van monstering aldaar uit den dienst itslagen. Naar Weet-Indië werden in Augus a geen troepen uitgezondenvan- sar keerden naar Nederland terug militairen n.l. 1 van Suriname en van Curasao, die of te Harderwijk epasporteerd werden, öf weder als lilitiepliohtigen bij de korpsen van et leger h. t. 1. ingedeeld werden. Rechtszaken. Verduisteringen. Voor hot gereohtshof te Leeuwar- jen is Zaterdag het hooger beroep jehandeld, door F. W. Soh., 66 jaar, btslagen gemeente ontvanger van [oststellingwerf, te Oosterwolde, t hans j hechtenis, ingesteld van het von is der rechtbank te Heerenveen, raarby hy wegens door hem ge leegde verduisteringen van gelden jit de gemeentekas en gedane ver- alschingeD in het kasboek is ver- jordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf; fcpporteur de raadsheer mr. D. N. I Hoytema. J De adv.-gen. mr. T. J. Nooyon, die oh niet kon vereenigen met het pteem der rechtbank, zag in de erduisteringen uit de gemeentekas leohts éen voortgezet ambtsmisdryl p requireerde wijziging in de qua- Ëoatie en straf, n.l. 1 jaar, 19 maal 4 dagen en 2 maanden gevangenis- |raf. De verdediger mr. J. A. Stoop be- iogde dat de elementen voor de ten Ute gelegde misdrijven ontbreken D concludeerde tot vrijspraak. (Uitspraak 17 September a. s. Het Openbaar Ministerie by den oogen Raad conoludeerde Maandag t verwerping van het oasBatieberoep m een bierhuishouder te Amsterdam gen zijne veroordeeling tot 3 maan - a gevangenisstraf wegens mede- chtigheid aan het in zyne inrioh- ig voor de ramen tentoonstellen van rooibiljetten met voor de Koningin U de Koningin-Regentes beleedigen- e afbeeldingen en gesohrift. Uitspraak 14 dezer. Gemengd Nieuws, Een dure reis. Elk jaar verblijft koningin Viotoria ïnigen tijd op haar sohotsob landgoed, almoralzy is er, gelqk men weet, dit oogenblik- Voor den extra-trein tor haar en haar gevolg, heen en rugmoet de koningin jaarlijks in de spoorwegmaatsohappq 172,000 (talen. De stoornis in het gewone srkeer in aanmerking genomen, ndt men dat4niet eens veel. Zonderling. D-» Engelsche bladen maken mel- ng van het volgende zonderlinge lorval. Een uitgever van een Amerikaansch ad, dat te Londen verschynt, de ler R-msay, had zioh het telegram Ires «.Kamsin" gekozen. Dit woord ld vroeger gediend tot telegram- Ires voor het Britsohe ministerie oorlog, doch was op verzoek lor een ander vervangen. Tooh ont- Dg de heer Ramsay na eenigen tijd n telegram, dat blijkbaar aan het inisterie van oorlog was gerioht. ij ging er mede Daar het telegraaf- intoor en wees daar op da rergis- Dg die had plaats gehad. Men aot- oordde hem evenwel, dat daaraan öta was te doenaangezien zyn te'.egram-pdies was „Kamain", ont ving by alle telegrammen, die met dit woord geadresseerd waren, en de ambtenaar weigerde het telegram voor het ministerie van oorlog terug te nemen.- Op de vraag wat hg er mede moest doen. zeide men hem „net wat u wilt." Misschien was de heer Ramsay wel een beetje ontstemd uoor de geringe aandacht welke de telegrafist wijdde aan zyn zeer ge wiohtige mededeeling, ten rniaste hij daed niet wat men had kunnen ver wachten. Hy zond het telegram niet met een ophelderend schrijven naar het ministerie van oorlog, maar wierp het in de papiermand. Dezen weg gingen nog een twaalftal andere telegrammen, waarvan eenige in oijfer- sohrift, die blijkbaar ook verkeerd waren bezorgd. Vermoedelijk verneemt het minis terie van oorlog eerst nu uit de bladen het voorval. In hoever het op waarheid berust, is niet na te g-an, zoolang niet alle partyen zioh hebben doen hooren. Blcemenverbruik. Wat de bloemen tegenwoordig by pleohtige gelegenheden in de groote wereldsteden beteekenen, hiervan werden meermalen staaltjes vermeld. Het volgende, door den heer G. Sohneider te Londen, in het Journal de la Sociétê Nationale cTHorticulture de France medegedeeld, is er mede een sprekend voorbeeld van. De bloemen, zegt de beer S., wor den tegenwoordig in Engeland bij begrafenissen op groote schaal ge bruikt hiervan strekt bv. de begra fenis van Sir Aug. Harris, welke op 24 Juni 11. te West Brompton, Londen, plaats had, ten bewijze. De bloemengesohenken waren bij die gelegenheid even merkwaardig als talryk, en bestonden uit kruisen, kronen, ankers, lieren, geknotte zui len, enz., meereudeels samengesteld uit witte Lelies, Rozen, Odontoglos- sums, Cattleya'a, Convallaria's, enz. enz., alles en alles, voor zoovermen er over kon oordeelen, geschat op een waarde van 2500 Pond Sterling f 30,000), zegge dertigduizend gul den En deze begrafenis had nog zoo min een nationaal ala een offi cieel karakter. Dat derhalve voor de kweekers de cultuur van witte bloe men in Eogeland andere kleuren worden daar bij zulke gelegenheden niet gebruikt) wat beteekent, laat zich begrijpen. Sempervirms. De St. James Gazette verneemt, dat het gevaar voor een werkstaking aan de Clyde belangryk is verminderd. Er moet tusschen de firma, waar het werk is gestaakt en de vertegen woor digers van de „Amalgamated Society of Engineers" een overeenkomst zyn getroffen die, wanneer zy is goedge keurd door de leden der werklieden vereenigiug, een einde zal maken aan de werkstaking. Ongelukken bij leger- manoeuvres. Een zekere mijnheer Sautumier vertelt in den Matindat in de eerste helft van Augustus by de fransohe artillerie-oefeningen tengevolge van verkeerde bevelen twee afdeelingen op elkander zyn geBtooteD, waarbij acht mannen gedood en zeven doodelijk gekwetst werden. Verder heeft by deze zelfde oefe ningen een onderofficier de onveor- ziohtLheid gehad van een stuk dat niet afging de kamer te openen/ De granaat waarmede het kanon was geladen ontplofte en de sergeant werd mei zes bedieningsmansohappen ge dood. De Belgische groote manoeuvres die dit jaar in het Zuiden der provinoie Luik plaats hadden zijn Zondag ge ëindigd. In de achttien dagen dat zy duur den hadden er heel wat ongelukken plaats. Een tiental Boldaten stierven, ten gevolge van ziekte of van bekomen ongelukken en een veel grooter aan tal werd gewond. Ten slotte Zondag by AvelaDge (provineie Luxemburg) viel gednrende eene oavalerieoharge bet paard ran een luitenant. Deze werd uit het zadel geworpen doch bleef meteenen voet in den stijgbeugel hangen. Het paard stond op en de ruiter die een vijftig motera voortge sleept werd, raapte men dood op. Te Arnay (bij Huy) had een geval plaats dat doet denken, dat de oversten soms genoegen hebben het leven hunner manschappen nutteloos bloot te stellen. De burgemeester bood den kolonel aan zyne pl. m. 800 man twee aan twee in de huizen kosieloos in te kwartieren dit sloeg de laatste af en allen moesten bij een hevigen stort regen buiten slapen. (Dit sohynt ko lonel Woltersman van het late of 2de linie-regiment te zijn Ai rdbeving. De aardbeving die in het Noorden van Frankrijk schrik en angst ver spreidde, is ook in België op verschil lende plaateen gevoeld. Te Doornik voelde men den schok, voornamelijk in de voorstad, zoo hevig dat vele bewoners hunne hui zen uitvluchtten. Te Leuze en het naburige Gracdmetz vielen verschil lende voorwerpen in hnizen en op meubelen om in den Borinage meen den de mijnwerkers aanvankelijk dat in eene naburige mijn eene ontplof fing plaats had. had geen geld. Hij vroeg daarom aan een verwante, een vrouw van 55j aar, om eenig geld. Deze had wel vier frs. in den zak, maar weigerde den knaap er iets van te geven. Toon zij een uurtje later naar huis ging, liep de jongen haar na, stak haar met een mes dood, ontnam haar de vier francs en ging toen vroolijk feestvieren. Uit Transvaal. In de laatste mail uit de Zuid- Afrikaansche Republiek vinden wij het volgende vermeld omtrent den Koninginnedag Onder de talrijke te Pretoria woon achtige Nederlanders en oud-Neder landers heeft het plan om den laatsten dag van Augustus, zynde de geboor tedag van Koningin Wilhelmina der Nederlanden, leestelijk te vieren, grooten bijval gevonden. Reeds sedert eenige weken is een daartoe gevormde commissie druk bezig geweest met het overwegen van de beste manier, om een populaire uiting te geven aan de belangstelling, welke de laatste Oranjespruit gaande maakt, ook ver buiten de grenzen van Dol- jard en Schelde. In deze Commissie hebben o. a. zitting genomen de heeren Domela Nieuwenhuis, Consul-Generaal der Nederlanden, Dr. Reyninck, Bosch (van de Nationale Executeurkamer), Dr. Breyer, Procureur Lingbeek, Lu- t8ryman, Kalt, Van den Berg, Roo- segaarde, Bisschop, Berger, Wij nan ds, Engelberts, Geerts en Sixma. Verscheidene Hollandsche instellin gen alhier hebben door geldelyke bijdragen in de te maken kosten blijk gegeven van sympathie voor het plan der feestviering. Het programma is thans als volgt vastgesteld Dank zij de welwillende hulp vaardigheid van ZEd. Landdrost Schutte zal het Burgerspark voor den bewusten avond ter beschikking van het comité worden gesteld. Een groote tent zal worden opge richt op de plek van een der niet gebruikte tennis-banen. Die tent zal bevatten een ruimen dansvloer voor honderd paren, omgeven van een gaanderij voor het toekijkende publiek en begrensd door een tooneel, waar een kinderkoor zich sen paar malen zal laten hooren en vanwaar de feest rede zal worden uitgesproken. Voorts bevat genoemd lokaal nog een paar ververechingskamers en kleedkamers. De hooge overheid, het consulaire korps en hoofdambtenaren der Z, A. R. zullen worden uitgenoodigd, als mede de leden van de Volksraden. Nederlanders en oud-NederlanderB zullen toegangskaarten kunnen be komen ad 10 sh. (voor heer en dame), houders van deze toegangskaarten znllen het recht hebben, om kaarten te ontvangen voor een heer (10 sh.) of dame *5 sh.). Ni afloop der feestrede zal in den geillumineerden tuin eeD orkest zich doen hooren, terwijl in de zaal gele genheid tot dansen zal worden ge- De commissie is ijverig in de weer om het Koninginnefeeet tot een suc ces te maken en we gelooven, dat alle elementen tot het welslagen aan wezig zyn. De volgende aanhalingen bewijzen dat de haat tegen de Eagelschen nog niet ig verflauwd. Dezer dagen een Engelsche illustra tie bedijkende werden wij getroffen door twee tegenover elkaar geplaatste teekeningen. De eerste stelde voor een Turkeche legerafdeeling die een Grieksch dorp in brand had gestoken; de afbeelding der vlammen en rook wolken was wel geschikt om medelij den te wekken voor de slachtoffers der wreede Turkeche soldaten De tweede plaat stelde voo een tooneel uit den Matabelen-oorlog, waar men een Gecharterde ruiter in fiere houding bezig ziet een paar hel dendaden te verrichten. Kort geleden werd een telegram uit het Noorden gepubliceerd, inhou dende mededeeling, dat door de Ge charterde troepen 200 kraals van den vijand waren in brand gestoken. Het zijn dus niet alleen de Turken, die in de Engelsche tijdschriften een achtergrond van vlammen verdienen. Maar natuurlijk, als onder de scha duw der Union Jack een land te vuur en te zwaard verwoest wordt, dan is dit heel wat anders, dan wanneer die verschrikkelijke Turken precies het zelfde in de schaduw van de Halve Maan doen. Iets dergelijks is het geval met de boeren, die in de overtuiging van elk rechtgeaard Engelschman. nu eenmaal niets anders kunnen doen dan „atro cities" plegen jegens de inboorlingen, terwijl, dit spreekt als een boek, de Britten de edelmoedigheid, ridderlijk heid en zedelijkheid zelve zijn in hun omgang met de zwarten Lihoengtsjang en rijwielen. Een rnwielenfabrikant te Washing- ton heeft aan Lihoengtsjang, tijdens diens verblijf daar, een mooi rywiel aangeboden, en de kaalhoofdige staatsman was daar erg mee in zyn sohik, zóo, dat bij den ongelukkigen fabrikant langer dan een kwartier in zyn salon heeft laten rondryden, om hem te laten zien, hoe je zoo'n stalen paard liet loopen. Maar by die ge legenheid heeft de groote Chinees iets gezegd, dat ook de Hollandeohe fabrikanten in het oor moeten knoo- pen het wielrijden zon zeer populair worden in zijn land. Een jonge moordenaar. Volgens een telegram uit New York Tc Wald, in Zwitserland, was ker- is Zondagavond het opera gebouw te mis. Een jongen van 15 jaar wilde Benton Harbour, in Miohigan, door daaraan wel graag meedoen, maar brand vernield. Elf brandweermannen zyn door de neerstortende muren ge dood. Trouwen in Korea. Het is een geluk voor de trouw lustige KoreaneD, dat het lijk der koningin, die in October van het vo rig jaar werd vermoord, in Auguslus is begraven. Niet voordat dezeplech tieheid geschied wa?, mocht de koning uitzien naar een nieuwe gemalin, en zoolang de koning nog jonggezel of weduwnaar is mag in Korea, naar ond gebruik, geen huwelijk plaats hebben. Eeret moet de koning een keus doen en de beschaafde vol keren van het Westen kunnen daar uit ieta leeren het wordt niet zijner onwaardig beschouwd, wanneer zijn oog valt op een arm meisje van zeer geringe afkomst. De keuze des konings heft haar opbovendien haast een oud-adellijk geslacht zich haar als dochter aan te nemen. De reis van den Czaar. Voor Zondag stond op het program der feestelijkheden o. a. een gala voorstelling in den schouwburg te Breslau. Nog nooit waarschijnlijk had de schouwburgzaal een derge- lijken aanblik opgeleverd. Slingers van natuurlijke rozen waren aange bracht langs de loges, waarin de dames van de aristocratie en het hof gezeten waren, in groot toilet en fonkelende van juweelenhet par terre vertoonde een kleurenmengeling van schitterende uniformen. Om halfnegen kwamen de vorsten binnen. De czaar, in uniform der Pruisische huzaren, geieidde de kei zerin, die een groen kleed droeg en met de beroemde kroondiamanten prijktekeizer Wilhelm, in de uni form van het Russische regiment Wiborg, volgde met de czarina, die een blauw kleed droeg met de dia manten van Katharina II. De beide keizerinnen gingen midden in de keizersloge zitten, keizer Wilhelm rechts van de czarina, de czaar links van keizerin Augustaachter hen namen de Duitsche en buitenlandschc prinsessen met haar gevolg plaats. Er werden enkele bedrijven uit ver schillende stukken gespeeld de voor stelling kenmerkte zich verder door niets bijzonders. Gistermorgen wa& er groote revue te 'Görlitz, dat voor deze gelegenheid feestelijk versierd was, maar op be scheidener schaal dan Breslau. De keizerlyke stoet werd voorafgegaan door «en escorte van zwarte huzaren lang» den weg stoncen kinderen ge schaard, die bij het passeeren der vorstelijke rytuigen met palmtakken zwaaiden. De correspondent van de Times die den czaar bij de revue van Breslau zag, merkte op, dat bij bleek was en een lijdenden trek had, en de ontvangst die hem van de menigte ten deel viel, was vrij wat koeler dan de hartelijke wijze waarop de czarina werd toegejuicht, voor wie de menigte om haar Duitsche atkomst en innemende manieren blijkbaar meer gevoelde. Maandagavond heeft het keizerlijke Russische paar aischeid genomen van den Duitschen keizer, en Woensdag morgen wordt het te Kopenhagen verwacht. Esd Deensch eskader zal op de reede de gebruikelijke eerbe wijzen brengen, en koning Christiaan zal zyn kleinzoon tot de Sond te gemoet gaan aan boord van het koninklijk jacht Dmnnebrog. Omtrent het vertrek uit Görlitz wordt nog het volgende gemeld Het Russische keizerlijke paar is om zes uur vertrokken. Voor het station stonden een eerewacht en het kadettenkorps van Wahlstatt op gesteld. De beide keizers reden in het eerste en de keizerinnen in het tweede rytuig naar het station, waar alle vorstelijke personages aanwezig waren om den hoogen gasten aitge leide te doen. De muziek speelde het Russische volkslied. De beide keizers omarmden en kuBten elkaar tweemaal. De czaar kuste de Duitsche keizerin op hand en wangen, de keizer nam op dezelfde wijze atscbeid van de ozarinade beide keizerinnen kusten elkander zichtbaar aangedaan. Tot de trein wegstoomde, wuifden de vorstenparen elkander een afscheidsgroet toe. Bewerkt door eene XLIX. Uit de natuur krullend haar is een an de grootste sieraden van een vrouw. Ik weet wel, dat de kunst zulk een hoogte heeft bereikt, dat kunst matig gekruld haar byoa niet meer van natuurlijke krullen is te onderscheiden, maar het is toch aan genamer en gemakkelijkkrr, wanneer Moeder Natuur het haar in krul aet, om nu maar niet te spreken van de sohade, die het voortdurend gebrnik van heete ijzers toebrengt aan den groei van het haar. Moeders verlangen er in hare be- grypelyke moederlyke ydelheid allen naar, dat zooal niet hare zoons, dan tooh haar doohters krullend haar zullen hebben. Nu is daar wel iets aan te doen. Wil men by kleine kinderen de krul in het haar opwek ken dan moet het opgeborsteld worden en, terwyl het nog nat is, om den vinger worden gewonden. Neerborstelen geeft aanleiding tot ■loik groeien. Opborstele 1 staat bjj een jong kind aanvankelyk niet mooi en dat zal dan ook wel de reden zyn, waarom de meeste jonge moeders er niet aan willen. Natuurlijk brengt de boven aangegeven behandeling niet ieders haar tot krullen, maar wanneer het er eenigen aanleg voor heeft, bevor dert het de krul stellig-. Ik wys er n:g op, dat een kinder hoofd zeer teer en gevoelig is, zoodat de borstel zacht moet wezen en het borstelen niet te lang mag duren. Er zijn zoo sommige dingen in de wereld, die van zeif spreken, zou men foo zeggen. Maar het blykt, dat wanneer ze al van zelf spreken, ze dat niet doen tegen iedereen, of wel dat sommige menschen voor hare siem doof blqven. Zoudt ge wel gelooven, dat er nog heel wat overleg bij behoort, om u zoo te laten photografeeren, dat er een behoorlijk portret tot stand komt Een van mijn kennissen, een jong meisje dat bij allen die haar kennen, voor een sohoonheid doorgaat, liet zioh eens photografeeren bij een uit stekend photograaf alhier. Toen de proef kwam, herkende zij ziohzelve niet en iedereen vond het portret afsohuwelqk en zei, dat de photograaf zijn vafc niet verstond. Maar daar lag de fout niet. Die school bij het meisje zelf, dat vier groote misslagen had begaao. Ten eerste had zij een nieuwe japon voor de gelegenheid aangetrokken, die nog allerlei leeiyke en ongemotiveerde plooien vertoonde, in plaats van een oud, goed sluitend japonnetje aan te trekkenten tweede was die japon byna wit hetgeen onveranderlijk een slecht portret geeftten derde was zy naar den photograaf gegaan nadat zy een halven naoht van kiespyn niet had kunnen slapen en ten vierde was zy te voet en niet per rijtuig gegaan en dat terwijl het hard woei I Is het wonder, dat de portretten niet geleken op het origineel, zooals hare bekenden dat plachten te zien En dit is niet het eenige, dat in toog moet worden gehouden by het laten maken van een portret. Een verstandig meisje zal, wanneer zy toilet maakt om naar den photograaf te gaan nooit extravaganoeB in klee ding of kapsel toelaten, waarvan zij weet, dat ze maar zeer korten tijd mode zullen zyo. Anders is het por tret binnen den tijd van enkele maan den verouderd en ouderwetsch. Dat alleen een buste mooier por tret ie, dan de ganeohe figuur ten voeten uit, weet iedereen. Minder be kend is het, dat een boa van veeren of een kanten fiobn een zeer ver zachtende uitwerking heeft op de trekken. Een photo le laten maken met een voile voor raad ik ieder af. Handsohoenen staan stijf en doen de handen grooter iyken dan ze zyn. We komen weer in den appelen- tijd, dat is een goed berioht voor allen, die aan een sleohte spijsver tering lqden. Alle vruchten zijn ge zond, dat wil zeggen alle rijpe vruch ten, maar, ik moet het ronduit erken nen, met appelen dweep ik. Alleen 'bavonds doet men beter met zeniet te eten. By het ontbijt is een flinke rood wangige appel al een heerlijk gereeht en dat des te meer, omdat hij naar ik zeide, de spijsvertering bevordert. Wie ze niet rauw kan eten, moet ze gebakken nemen. Een glas koud water voor het out byt ie eveueens een goede Bpijsver teriogsrogulateur. Haastig eten is natuurlijk slecht, maar lezen onder het eten deugt ook niet. De hersens moeten niet worden ingespannen te gelijk met de maag. Het ongeluk van dezen tijd ia, dat men het eten veelal beschouwt als een soort van noodzakelijk kwaad, dat maar zoo haastig mogelijk moet worden gedaan, om er weer een uur of wat af te wezeu. Maar dat is tooh immers zoo nietHoe we eten en wat we eten bepaalt tooh of we door en door ge zond, nu en dan ongesteld of voort durend half ziek zullen zijn. Menschen, die last hebben van sleohte spijsvertering, doen wel met morgens een flink glas friBch water te drinken (dat niet den geheelen naoht op de slaapkamer hoeft gestaan) daarna zeer eenvoudig te ontbijten en hierna wat vruchten te gebruiken; voorts eiken dag een flinke wande ling te doeD, onverschillig welk weer het is. Geen delioatesseB aan tafel, maar eenvoudige, liobt verteerbare kost. Ond>r en na het maal moet men niet drinken voor het eten kan nog, maar niet ve 1. Vroeg naar bed en □iet langer dan acht uur slapen. Méér iB overdaad. Tot slot myne twee recepten. Gestoofde Tomaten. Snijd de tomaten middendoor, pers het vocht er uit en snyd ze aan stuk ken; doe er zout en peper bij en laat ze zoo eveH staan, laat ze daarna op een doek uitdruipen en bak ze in een koekepan met boter op een heet vuur. Als ze wat gebraden hebben, doet moe er jus by, met citroensap en ge hakte peterselie. Kokostaart. Schrap het binnenste van een kokos noot met een mes er uit. Neem 7 eieren. 4 met bet wit, klop ze styf, doe er 3l/s lepel tarwemeel bij, die met wat melk is aangemengd, 5 lepels suiker, 2 lepels boter en de schil van 1 citroen Vermeng dut met de fijne coeos. Neem nu een vorm met boter be smeerd, giet er het deeg in, {strooi bovenop wat besobnit en laat het ge heel IVï uur in een oren bakken. INGEZONDEN. Voor den inhoud deter rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij niét aan den inzender teruggegeven. M. de Redacteur I In het Predikbeurtenblad van 5 Sept. traoht ds. M. van Lennep de leden der Haariemache Afdeeling der „Alliance Fran^arée" te verontrusten omtrent d bestemming die er aan hunne jaarlijksche contributie wordt gegeven en beweert dat dit geld (waarvan niets naar het buitenland gaat dan het honorarium der lezers) misbruikt wordt voor Roomsoh Katholieke propaganda op Madagas car. Het ia eohter niet heel waar schijnlijk,dat Mme Thenard of de heer Füster of de andere letterkundigen die hier zyn opgetreden, een deel van hun honorarium voor dat doel zullen a'gestaan hebben. Zouden dus de leden, alvorens hun lidmaatschap op te zeggen niet het best doen met da algemeene vergadering in Oct. of Nov. en het rapport van den pen ningmeester af te wachten, dat hun zeker wel zal geruststellen over het gebruik, of volgens den heer Van Lennep over het ?nwbruik dat er van hun geld gemaakt wordt? U dankzeggende voor de plaats ruimte, J. Haarlem, S Sept. Vervolg Stadsnieuws. Hedenmorgen zyn van hier en uit de omstreken ongeveer S00 personen, waaronder versoheidene geestelijken, ter bedevaart vertrokken naar Keve laar. Het voorbeeld van de Kleine Hout straat vindt navolging. De oommissie der verlichting op 31 Augustus 11. van de Nassauiaan, bestaande uit de heeren W. M. Zeoken- dorf, A Dinnewet, J. Overakker. J. Meyer, Job. Boom, K. Hoesbergen en Frans Erdtsieok heeft zioh weder ver eenigd voor de KroDiDgsfeeaten tot versiering der Nassauiaan. Het plan bestaat om lijsten te laten oirouleeren voor wekelyksohe bydrage om zoo een zekere som bijeen te brengeD. In het ingezonden Btuk in ons vo rig nummer is, door onduidelijk sobrift van den steller, een ziustorende fout geslopen. Er staat„Maar tooh behoort hier „een goederenstation beter tehuis dan „aan het Spaarne," enz. Dit moet zijn IFaar tooh behoort," enz., hetgeen aan den volzin een gansoh andere bedoeling geeft. By vonnis der arr. rechtbank alhier dd. S September 1S96 is in staat van f'illissement verklaard A. Stoffels Gzn., winkelier en koopman te Heem stede met ingaDg van 22 Aug. 18%. Reohter-oommiasaris mr. W. A. 't Hooft. Curator mr. L. C. Kronen berg, advooaat en prooureur, alhier. By vonnis der arr rechtbank alhier dd. 8 September 1896 is in staat van faillissement verklaard Willem Mui der, koopman, timmerman en aan nemer te Aalsmeer. R^ohter oommissaris jhr. mr. A. G. van Lintelo de Geer. Curator jhr. mr. F. W. van Styrum, advocaat en pro oureur, alhier. Dit is het eerste faillissement by deze rechtbank volgens de nieuwe faillissementswet. Bij vonnis der arr. reohtbank alhier dd. 8 September 1896 is gehomolo aeerd het aocoord van 10 pCt. in het faillissement van Antje Maas, wed. Petrus Kerkhoven, winkelierster ia manufacturen te Zaandam. De beide huldeblyken die door H. M. de Koningin-Regentes welwillend ter besohikking van het bestuur van het Museum vau Kunstnijverheid alhier werden gesteld, om in genoemd museum te worden tentoongesteld, zullen de volgende week weder naar het Paleis te 's Gravenhage worden overgebracht. Deze merkwaardige werkstukken der Nederlandsohe Goudsmidsnyver- heid zullen dus nog slecMs eenige dagen ter beziohtiging worden gesteld. Naar wy vernomen is door de oom missie voor de kinderfeesten op den Koninginnedag aan den onder-voorzit ter dier comm., den heer M. Sterk al hier een gouden potlood aangeboden, als blijk van waardeering voor het vele wat door den heer Sterk in deze funztie is verricht. Deze aanbieding geschiedde bij monde van den heer dr. van Linden van den Heuvel. De sluizen te IJmuiden. Er zijn reeds zooveel Jobstijdingen over de nieuwe sluizen te IJmuiden gekomen, dat men den schrik al krijgt zoodra men er over hoort. Nu kwam weer hst bericht: „het bdggerwerk in het toegangskanaal is gestaakt". En er werd bijgevoegd „op hooger bevel. Wat zou er nu weer aan de hau l zijn? Wij stelden een onderzoek in te IJmuiden en kwamen er in den Bch&lt- tyd, zeker niet het oogenblik om den beBten indruk te krijgen van voort varend werken I Een denolate zand vlakte, met den breeden geul van het kanaal er door, een reeks gryne kee- ten en woningen, een stuk of xea baggermolens in rustige ru-t, en geen menech geen mensch. Het was overal stil als het water tusschen de nieuwe sluisdeuren. En daarbui ten, aan de Noordzeekant, banken

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 3