Behoorende bij „Haarlem's Dagblad" van 21 December 1896. Mr. J. W. M. SCHORER Wanneer wij ons tot dusverre hebben bepaald tot de bloote ver melding van de benoeming van Jhr. Mr. SCHORER tot vice-presi dent van den Raad van State, dan geschiedde dit, omdat wij aan het woord van waardeering dat wij wenschtcn te zeggen, het portret van den heer Schorer wilden toe- j voegen Laat ons er even aan herinne- ren, dat Jhr. Schorer, aanvankelijk j burgemeester van Middelburg, den 15n December 1879 dehooge func- tie aanvaardde van Commissaris des Konings in de provincie Noord- j Holland. Meer dan zeventien jaar j derhalve heeft hij thans aan het hoofd gestaan van het Provinciaal Bestuur. Over de wijze, waarop Jhr. Schorer dit ambt heeft vervuld, kan maar éene meening zijn. Zij die hem ken nen inden kring van zijn arbeid, een zeer wijden kring aangezien hij dit gansche gewest omvat, hebben niets dan lof voor zijn bekwaamheid, zijn groote toewijding aan de belangen welke hem zijn toevertrouwd en de zich nimmer verloochenende be minnelijkheid, waarmee hij allen die met hem in aanraking kwamen, bejegent. Op deze zoo onverdeeld gunstige beoordeeling van Jhr. Schorers per soon en arbeid is de benoeming tot vic.e-voorzitter van den Raad van State de kroon geweest. liet hoogste ambt, dat voor een burger van den staat bereikbaar is, staat thans door hem te worden bekleed. En zoo men Jhr. Scho rer daarmede geluk kan wenschen, doet het ons aau den anderen kant leed, dat Noord-Holland en Haarlem in hem een sympathieke figuur moeten verliezen. Jhr. Schorer is thans 62 jaar oud. Hij werd 8 Maart 1834 te Middel burg geboren. Moge hij zijne nieuwe betrekking nog vele jaren bekleeden

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 5