I landslui ran ons het plan hebben op gevat om op een der bekoorlijkste Sunten in de onmiddellijke nabijheid er stad een park met villa's aan te leggen in het genre zeggen we van het Willemspark te 's Gravenhage. En zoo'n park is heel iets vreemds voor Weenen, omdat we in groote kazernes wonen, en huizen voor een enkele familie tot do groote uitzon deringen behooren. Geen vreemdeling die in Weenen komt, verzuimt eeu bezoek aan den Kahlenberg te brengen. Men rijdt naar boven met een tandradspoor, die in het bosch dicht bij liet hotel j eindigt. Pin een ieder die op het ter- aas van dit hotel zijn oogen heeft laten gaan over de bergen en de ri vier, zal ook den blik "hebben laten rusten op een heuvel, wel is waal lager dan de Kahlenberg, maar mooier begroeid, beter beschut tegen weer en wind en dichter bij de stad ge;- legen- Op dien heuvel, of zooals hij eigenlijk heet, den Reiscnberg, heeftdc mïn. Cobenzl, die op het einde der vo rige eeuw aan liet. noofd der Oosten- rykscbe politiek stond, een kasteel met een prachtig park laten aanleg gen, dat na vele lotswisselingen in handen eener Hollandseh-Oostenrijk- sche bouwmaatschappij is geraakt, die te 's-Gravenhage haar zetel heeft. De maatschappij wil nu dit fraaie landgoed met. omliggende terreinen tot een park, of Villenstadt. maken, met een hotel, een kerk, badinrich tingen en verdere geriefelijkheden, voor de bewoners die zy iiaar dit punt hoopt te lokken. Daartoe is vooral een korte en vlugge verbinding noodig, en die zal geschieden door middel van eenelec- trische tram, die zich aan den stads spoorweg zal aansluiten en waarvoor de vergunning reeds verleend is. Toen het Cobenzl wegens sterfgeval door de erven te koop werd aangeboden, ontlTrak het niet aan koopers, waar onder. de provincie, die daar een hos pitaal met een herstellingsoord wilde oprichten. Een prachtig idee, want betere lucht, mooier panorama's op stad en land, hooger bosschen, sap piger wei- en bouwlanden en liefe lijker waterpartijen vindt men nergens zoo dicht hij Weenen, wat in een aan sclioone omstreken zoo rijke stad al heel wat zeggen wil. Maar er kwam niets van, omdat de erfgenamen een beter bod kregen van de "Hollandsch-Oostenrijksche Bouw maatschappij. ten gevolge waarvan het Cobenzl met zijn slot en U/2 millioen vierkante meter terrein voor den prijs van l'/a flor. in haar bezit kwam. De aanhechting der buitengemeen ten aan AYeencn, nn vyf jaar geleden tot stand gebracht, gaf het aanzijn aan een menigte bouwplannen, waar onder dat van prof. Wagner, een van de meesters in dit vak, ïlealgemeene aandacht trok. Deze wilde de groote steenwoestijn die men Weenen noemt, met een krans van buitenplaatsen, optrekjes, tuinen en plantsoenen om ringen, en daarin was ook het Cobenzl begrepen. Het is nu op dit punt dat de"Hollanders den Wceners met goed voorbeeld zijn voorgegaan en door de uitgifte van gronden, liet bouwen van villa's in allerlei grootte en van aller lei prijs, welke door afbetaling bin nen een bepaalden tijd in het bezit der bewoners komen, met den aanleg van liet woonpark of zooals men het hier noemt de Villenstadt, begonnen zijn. Het middelpunt van dien aanleg is liet. oude historische slot, dat met behoud van zijn uiterlijk in een mo dern hotel veranderd zal worden, en uit welks vensters men een prachtig uitzicht heeft op de stad, de Donau, het historische Marchfeld, waar zoo dikwijls om liet lot van Oostenrijk gevochten is, op de Alpen aan de grens van Stiermarken en de Karpa ten bij Presburg. De aanleg van dit park en van de wegen en de verdeeling der terreinen geschieden volgens het plan der ge broeders Mayrcder, waarvan de ecne ingenieur, de andere architect is, heide personen van beproefde bekwaamheid, en wat teil aanzien van de verhouding met de gemeentelijke bureau's van groot géwicht is, mcnscben van invloed bij de" partij die tegenwoordig in Wee nen alles te zeggen heeft. Dit is van te meer beteelfenié, omdat het door die heeren ontworpen plan de meeste instemming gevonden heeft bij den Hollandschen deskundige der "maat schappij. Onze landgenooten zijn van meening dat, als men de gezeten Weenscbe burgerij eens laat zien hoe men met gelijke huurprijzen half bui ten en half binnen wonen kan in een aardig huisje met tuin, in plaats van in die afschuwelijke kazernes, waar men dikwijls 1000 fl. huur betalen moet voor een appartement op de vierde verdieping, en 120 trappen hoog, dat dan het gezond verstand, mits er voor een "vlugge en uit stekende verbinding gezorgd wordt, zich voor zulk een park zal verklaren. Op die verbinding hebben de ontwer pers vooral hun aandacht gevestigd, én ze maken zich sterk do menschen in een kwartier van het station van den stadsspoorweg naar buiten te brengen. De regelmatige toeneming van Wee- nen's bevolking wordt op 50,000 zielen per jaar geschat, zoodat de vraag naar bouwterrein steeds groot is. Het plan wordt door alle deskundigen voor zeer levensvatbaar gehouden, en het is nu maar te hopen, dat de Hol- landsch-Oostenrijksche Bouwmaat schappij wil van haar werk zal heb ben. Een van de mooiste wandeltochten in de buurt van Weenen is een be- zoek aan het Hollönderdörfl in liet' park van Neuwaldegg. Welnu, hoe' populair zal Hollands naam hier wor den als hij verbonden wordt aan zoo'n mooie stichting als het park op den Cobenzl. Men had dan ook de Ko ninginnen bij gelegenheid van haar verblijf alhier van deze Hollandsche onderneming gesproken, en de Vor stinnen hadden bet Cobenzl willen bezoeken. Alle toebereidselen waren daarvoor reeds getroffen, maar het weer was zoo slecht, dat het plan jammer genoeg in het water viel. De aardbeving in Britscb- Indië. Men vreest, dat wel 6000 menschen in Assam bij de aardbeving zijn omge-N komen. De Noord- Bengaalsche spoor-' weg is over 50 mijl onbruikbaar ge worden. Te Calcutta zullen met liet. jubileum geen kanonnen worden afge vuurd, uit vrees, dat beschadigde huizen er door zullen instorten, en de kerkdienst in de kathedraal is ook afbesteld, omdat men voor het om vallen van een der torens vreest. De koningin heeft in Indië hare deelneming laten betuigen. De open bare liefdadigheid zal wel spoedig met hare gaven komen. Vervolg Stadsnieuws Den muziekliefhebbers wacht Za terdag 26 Juni in het concertlokaal der .Sociëteit Vereeniging," op een dan te geven historisch concert een zeer zeldzaam kunstgenot. Zeer zeld zaam, omdat er dan werken ~van oudere toonzetters op de daarvoor vereischtc instrumenten worden uit gevoerd. De instrumenten zijn: Kla- vecimbaaleen allermerkwaardigst speeltuig met twee klavieren en zes pedalen, toebehoorend aan de firma P ley el en Wolff te Parijs.Viola d'amoreFUmto Traverso, en Viola cla Gamba,. Ze zullen bespeeld wor den door mevrouw Mossel—Belinfante en de heeren Bencdictus, Demonten Mossel, de beide laatsten eerste fluitist en Solo-Violoncellist van het Con certgebouw te Amsterdam. Wat het genot niet weinig zal verhoogen, is, "dat de bekende zange res Mevr. Oldenboom-Lutkeman even eens verschillende nummers uit vorige eeuwen zal voordragen. Te Amster dam is onlangs door genoemde altisten een dergelijke uitvoering gegeven, die 0. a. door 'de Heeren Dan. (Ie Lange in bef Nieuws van den Dag, S. van Milligen in 7 Handelsblad, alsook door "de muziekbladen CaeciliaRed. Air. H. Viotta, en 't Weekblad voor Muziek Red. H. Nolthenius, aller gunstigst werd beoordeeld. Een wandeltocht. Men meldt ons Zondag j.l. hield de Gymnastiek-en Scherm vereeniging „Door Oefening Sterker" haar jaarlijkschen wandel tocht onder leiding van den directeur, den lieer W. van den Eijnde. Dezen keer in liet Gooiland. Daar het des morgens zeer ongun- tig weder was, was er wel eenige; teleurstelling onder de leden en zag: men zich verplicht met een lateren trein dan was bepaald naar Hilver sum te vertrekken. Daar aangekomen had het reeds opgehouden met regenen en klaarde het weder flink op tot groote blijdschap van het gezelschap. Zoo ging men dan op weg naar Baarn langs de Hoogte van 't Kruis, alwaar men een mooi panorama heeft op Hilversum. Vandaar naar Zwaluwenberg, be kend 0111 zijnen speeltuin, doolhof en prachtige ligging, alwaar eenigen tijd vertoefd werd. Toen wandelde men door bosschen, langs velden en wegen naar Dolmin en vervolgens door liet slingerbosch met zijne grot, kluize- naafshuisje prachtige echo en vijver. Toen langs den straatweg naar Soestdijk door de Koningninelaan, langs het monument van Nederlands onaf hankeiijkheid naar Baarn. Hier werd nog een uurtje doorgebracht in eenen speeltuin en werd de weg ein delijk ingeslagen naar 't station. Te half negen was men weder te Haar lem gearriveerd. Een woord van oprechten dank aan den directeur, don heer W. van den Eijnde. voor de uitstekende leiding van dezen dag vinde hier eene plaats. Iedereen heeft zich uitstekend ver maakt. Door de heeren D. E. L. van den Arend en J. A. G. van der Steur is. onmiddellijk concessie gevraagd aan den Gemeenteraad voor de ceintuur- trambaan met bovengrondsche gelei ding, die door de Raadscommissie (zie elders in dit blad) is ontworpen. Den Men Juli herdenkt de heer A. H. van Tubergen alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar apotheker werd. Aanbesteding. Vanwege het Ministerie vau Oor log weriï heden door den Majoor Eerstaanwezend Ingenieur der Genie op zijn bureel lvinderhuisvest alhier aanbesteed le. Het maken van bomvrije ge bouwen in het Fort bij Yelsen (2e gedeelte). Raming f 321000. Van de 10 hiervoor ingekomen in schrijvingsbiljetten was dat van P. Duinker te Amsterdam het laagst voor f 328950. 2e. Het maken van bomvrye ge bouwen in het Fort aan den St.-Aag- tendijk (2e gedeelte). Raming f267000. Hiervoor kwamen 2 biljetten in waarvan dat van C. L. Kalis te Slie- drecht het laagst voor f279700. 3e. Het maken van bomvrye ge bouwen in bet Kort bij Veldhuis (2e" gedeelte). Raming f25G000. Van (le 7 hiervoor ingekomen bil jetten was het laagst dat van J. C. v. Vendeloo te Yelsen voor f 268700. Voor het sub 1 en 2 genoemde fort werd in massa ingeschreven door L. Kijne te Vlaardiiïgen voor f 638000. Voor liet sub J en 3 genoemde fort werd in massa ingeschreven door A. Terwindt te Utrecht voor f637000. Voor de drie forten in massa kwa men 8 biljetten in, waarvan dat van C. Blankevoort Cz. te Uithoorn het laagst voor f 858020. Haarlemsche Handels- vereeniging. Het Bestuur van bovengenoemde vereeniging biedt den leden en hunne dames de gelegenheid tot een plei- zierreisje naar Arnhem, waarbij tevens een bezoek aan de Geldersehe Ten toonstelling kan worden gebracht. De datum is bepaald op woensdag 14 Juli e.k. De reis per extratrein, die des morgens te halfacht uit Haarlem ver trekt, kost voor de 2de klasse f 5.50 per persoon, met inbegrip van den toegang tot de tentoonstelling en een goed diner in den hoofdrestaurant aldaarvoor 3de klasse, met de zelfde bijvoeging, f 4.50. Het tentoonstel^ lingsbestuur, waarmede de Handels vereniging zich in contact heeft ge steld, zal zorgen voor volop muziek. Des avonds wordt op geschikten tijd de terugreis aanvaard. De zaak gaat natuurlijk alleen bij voldoende deelneming door—de leden ontvangen daartoe spoedig eene circulaire met inteekenbiljet. Maandagavond zijn in ee*ne verga dering van afd. Ili der kiesvereni ging „Vooruitgang" gekozen tot Bestuursleden daarvan de heeren Dr. J. Timmer, voorzitter, V. Loosjes. secretaris en Air. H. Pb. :t Hooft, penningmeester. Als voorzitter van afd. HI is Dr. Timmer ook lid van 't hoofdbestuur der kiesvereniging. Te Halfweg en Spaarndam treden hedenavond in het belang van de candidatuur-Tak van Poortvliet voor de Prolestantsche kiezers op de hee ren Hartogh en Lieftinck. Tramccracessies. Bij den gemeenteraad is ingekomen het rapport van de commissie benoemd door den raad in zijne zitting van 7 April, met opdracht om te onderzoe ken hoedanig algemeen plan van aan leg van tramwegen binnen deze ge meente geacht kan worden meest in overeenstemming te zijn met de be langen der gemeente en derhalve bij het eventueel verleenen van coneessi- dient te worden in het oog gehouden en gevolgd. Deze commissie bestaande uit de heeren Joh. de Breuk, AV. Stolp, J. J. F. Beijncs, S; Roog en H. D. Tjeenk "Willink, (rapport.) stelt den Raad voor liet volgende besluit te nemen De Raad der gemeente Haarlem, Gezien de adressen met bijbehoo- rende teekeningen, strekkende tot het bekomen van concessie voor den aan leg en de exploitatie van "lo een gastram a van het station langs Jansweg, Parklaan, Nassaulaan enz. naar de Raamvest. en b. van het station langs Jansstraat, Groote Markt naar den Zijhveg, ingediend door de heeren C. J. van Vassen, alhier en J. Korevaar te Zoeterwoude; 2o een paardentram van het stati on langs Jansstraat, Groote Markt naar den Koninginnneweg, ingediend door den heer J. AVolbers, alhier; 3o een paardentram van de Groote Markt naar het snijpunt van den Zijl- weg en den Hollandsehen IJzeren Spoorweg, ingediend door commissa rissen der Haarlemsche Tramway- maatschappij 4o. eeu stoomtram naar Zandvoort, ingediend door den heeren G. Bonhonr en M. Lubeké te Brussel; 5o een electrischen spoorweg naar Zandvoort, ingediend door den lieer J. J. Kuindërs te Amsterdam 60 een electrische tram naar Bloe- mendaal, ingediend door de heeren D. E. L. van den Arend en J. A.G. van der Steur, alhier; 7o een electrische tram van Am sterdam naar den Hout, ingediend door de heeren Frans Anderlieggen en L. J. Neumeyer Jr. te Amster dam, aansluitende aan de electrische tram naar Zandvoort: Gelet op het rapport der commissie benoemd ingevolge Raadsbesluit (ld. 7 April 1S97. Besluit I. Afwijzend te beschikken op de adressen sub. lo. tot en met 5o. ge noemd. II. Aan te houden het adres sub 60. genoemd totdat nader zal zijn be slist omtrent de binnen de gemeente in den geest van het rapport dei- Commissie aan te leggen ceintuur baan. III. Te verklaren, dat aan de hee ren Frans Anderlieggen en L.J. Neu meyer Jr., te Amsterdam, onder na der overeen te komen voorwaarden concessie zal worden verleend, voor zooveel de gemeente Haarlem betreft, tot het aanleggen en exploiteeren van een electrische tram van Amsterdam naar Haarlem, met overgang van het Zuider-Buitenspaarne door middel van een rollend vlot. IA7". Te bepalen, dat de electrische tram van Haarlem naar Zandvoort zal aanvangen hij den ingang van het Hee renhek, om van daar door de ach ter gelegeen tuinen langs het AVijde Geldeloozepad en den Koninginneweg de Leidsche vaart te bereiken, en dat het station Heerenhek, zoo noodig, door een verbindingsspoor langs dé Baan met den Kleinen Houtweg en met een aldaar te vestigen station van de tram naar Amsterdam kan wor den verbonden. Aan de toelichting ontieenen wy het navolgende. De commissie heeft gemeend in liet algemeen te moeten overwegen hoe de eventueel tot stand te brengen tramlijnen behooren ge trokken te worden, em met grond te kunnen verwachten, dat daarvan, zoo al niet onmiddellijk dan toch in de toekomst, het meest profijt zal kun nen verkregen worden voor het ver keer binnen de gemeente. Daarbij valt, naar het oordeel der commissie vooral hierop te letten, dat, al vormt de Groote Markt liet middelpunt dei- stad, niettemin de straten binnen onze gemeente in hoofdzaak gericht zijn van Noord naar Zuid en van Oost tot West, zoodat hierdoor de richting, die de nieuw aan te leggen tramba nen zullen moeten volgen, is aange wezen. De Comm. wijst er op, dat even wijdig met den voornaamsten en druksten verkeersweg van liet station naar den Hout, twee andere stroo- mingen van ons verkeer loopen: le de westelijke, waarvan Kenaupark. AVilhelminafetraat en in de toekomst, vooral in verband met den bouw dei- nieuwe kathedraal, de Koninginneweg, de hoofdpunten uitmaken; en 2e de oostelijke, die zich door (le Jansstraat naar het Spaarne en den Kleinen Houtweg beweegt. Op deze beide richtingen zullen dus, concludeert de Comm., de nieuw aan te leggen tram lijnen zijn aangewezen. Waar nu het tot stand komen van een oostelijke, zoowel als van een westelijke lijn in de toekomst, noo dig zal zijn, daar is de Comm. van meening, dat daarom voorshands zorgvuldig moeten vermeden wor den alle verbindingen, die het tot stand komen dezer lijn kun nen bomoeilijken, doordien ze het verkeer zouden afleiden of onder scheppen, zooals bijv. liet geval zou zijn, wanneer, alvorens nog de be doelde lijnen in exploitatie" zijn ge bracht, een tram werd gelegd van het station, langs Jansstraat. Gr. Markt, Zijlstraat en AVilhelminastraat. Beide lyncn zullen naast het ge meenschappelijk punt van uitgang, ook een gemeenschappelijk einddoel moeten hebben. Dit wordverkregen door een soort ceintuur- of cl: kelbaan. die in beide richtingen doe: 'oopend kan worden bereden. Het 1;. 'doel dezer baan zal den Hout moet- ijn. De Commissie stelt voor deze 1- tuurbaan aldus te doen zijn: aam oostelijke zijde van Stationsplein, d Jansweg, Jansstraat. Rivier vise!, inarkt, Klokhuisplein, Damstraat. Spaarne, Turfmarkt, Kampervest, Kleine Houtweg, Paviljoenslaan, Hazepatci slaan, Koninginneweg, Mo lenpad, AVilhelminastraat. Zijlvest, Kinderhuisvest, westelijke zijde van het Kenaupark en Rozenstraat, naar het westelijk gedeelte van het Stati onsplein. Ten slotte keurt de Comm. de plan nen dei- heeren Aran Vassen en Kore vaar, Wolbers en de Haarl. Train af, omdat al deze lijnen het totstand ko men der tramverbindingen in het noordwestelijk en zuidoostelijk deel der stad zouden bemoeilijken.' Op de bijzonderheden van dit voor stel komen wij allicht in een volgend nr. terug. Zandvoort Voor deze gemeente zal het ijkkan- toor te Leiden na 25 Juni a.s. ge opend zijn eiken Vrijdag en Zaterdag van 9 tot 1 uur. De heer Cremcr van Sandpoort zal AVoensdagavond in café „Ristig" eene lezing houden om de eandidatuur van den heer mr. J. P. R. Tak van Poort vliet aan te bevelen. Aangekomen vreemdelingen. C. Landweerd, Arnhem, 2 peis. Kerk straat D5. Mevr. de Wel. Korhert, Haarlem, '2 pers. Kerkstraat D2 Faui. Kolit, Arnhem, 2 pers. Groote Badhuis. Heemstede. Gisterenavond hield de Vrijzinnige Kiesverecniging „Heemstede en Ben- nebroek" in „het AVapen van Heem stede" eene vergadering, uitgeschreven naar aanleiding der "in dit district eerstdaags te houden herstemming voor de verkiezing van een lid der 2e Kamer der S. G. Yoorz. jhr. v. Alerlen die de ver gadering opende en verder leidde. Hedenmiddag, zoo deelde de A'oorz. mede, was er vergadering geweest met de Centr. Kiesver., waarin be sloten werd zich te onthouden van aanbeveling van eandidaten die in her stemming kwamen tengevolge verschil lende richtingen eu stelde iedere kies verecniging in het recht te handelen naar goedvinden. Nu 2 eandidaten in herstemming kwamen, kon men dezen, als zijnde voor protectie, niet aanbe velen, daar men juist tegen protectie had geijverd. Enkele leden wilden beslist den anti- rev. candidaat juist steunen en de kiezers opwekken hun stem op dezen uit te brengen. Besloten werd de candidatuur van den heer G. B. 't Hooft, aftredend lid aan te bevelen, door strooibiljetten en advert en t.iën. De voorz. wenschte machtiging van de vergadering om als candidaat voor de Prov. Staten op te geven den heer mr: D. E. van Lennep, burgemeester van Heemstede, als zijnde een man ons en by allen zeer goed bekend en van wien men kan verwachten, dat hij niets onbeproefd zal laten voor het maatschappelijk belang, getuige ook de zeer gewichtige diensten der gemeente bewezen by de aanhangig ffewecst zijnde planuen tot gedeelte- ij be annexatie dezer gemeente bij Haarlem, die gelukkig voorshands geen uitvoering krygen" Bij acclama tie en niet applaus besloot men hiertoe. Voorts werd besloten voor de a. s. verkiezing voor leden van den ge-' meent,eraad de eandidaten te steunen, door de R. K. Kiesv. ..Door Vriend schap bloeiende" te stellen. Tot leden traden staande de ver gadering toe de heeren V. Adriani, Oudenhoven, J. Becker, AV. A. van Amstel en G. Althusius. Niets moer te behandelen zijnde, werd de ver gadering gesloten. Men schrijft ons AVordt tegenwoordig veel gesproken en géschreven over het rijden meten op hondenkarren, Maandagmorgen zagen wij dat behalve de bestuurder twee Haarlemsche ambtenaren ineen met twee. honden bespannen kar ge zeten waren op een der straatwegen by Haarlem. Afgescheiden van mogelijke dieren mishandeling is het naar onze meeninc voor dergelijke personen toch minder passend om zich op zulk een voertuig naar een naburig dorp te begeven. VERVOLG «lEUtffSTIJDIHGEK. Uit Amsterdam. Ter cere van het 60-jarig regeerings- jubilé van Koningin A'ietoria is aan liet gebouw van de Britsche Legatie qp de Prins Hendrikkade alhier eene smaakvolle gasilluminatie aangebracht waarin de letters AL R. prijken tus- schen de jaarcijfers 1887—1897, Het geheel wordt gekroond door het En- gelsche wapen. De consul houdt Dins dagmiddag van 3—5 uur receptie voor de hier vertoevende onderdanen van Hare Britsche Majesteit. Match Protin-Eden. De Maandag op de wielerbaan te Luik gehouden match tusschen Protin en Jaap Eden eindigde in eene over winning van den Belg, die in beide- afdeel irigen overwon. De rechtbank te Amsterdam deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen Jan Deutckom en Jacob Pasma, beschuldigd van diefstal met braak van een geheelen inboedel uit een wo ning iu de Buiten-Oranjestraat en veroordeelde hen respectievelijk tot een gevangenisstraf van 3 jaar, en l jaar en 6 maanden. TELEG^A^SViEM Jubileum te Londen. L. 'den, 22 Juni. (R.-O.) Gedu rende den ganschcn nacht zijn de straten gevuld geweest door duizen den me, ehen. Vanmorgen vroeg was er al gee 1 doorkomen meer aan. De lucht is b. wolkt en liet weer is zeer drukkend, Echter zien de straten er vroolijk en stralend uit; de tribunes en de vensters zijn sedert den vroegen mor gen al dient bezet met mannen, vrou wen en kinderen die linten dragen in de nationale kleuren. VARIA Zijn namen. Toen hy aan haar was voorgesteld, noemde zij hem „Mijnheer DA Nadat zij met hem in kennis was geraakt, heette hij „Willem.". Toen zij zich engageerden werd liet. Wim." Tijdens het, engagement heette hij „AYimlief." Even vóór het huwelijk werd het „liefste Willem." In de wittebroodsweken heette hij „lieveling." Tot haar vriendinnen sprall zij altijd va» „mijnheer D." Een jaar na het huwelijk noemde ze hem „zeg is" en als ze over hom sprak „die man van mij." BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 19 Juni. I. A. Loots— Verkleij d. 21. C. G. Kossen—v. Rijn d. G. J. v. Looij—Cliteur d. leges* en Vloot. Eene plechtigheid. Het regiment grenadiers en jagers stond Maandagvoormiddag iu orde van parade in de Maliebaan te 's-G ra- venhage opgesteld ten einde getuige te znn van de plechtige uitreiking van ae gouden medaille ter zake van 36 jaren trouwen dienst aan den militairen schrijver op het bureau van den chef van den gencralcn staf J. de Bruyn, vroeger opperwachtmeester bij de veld-artülerie, thans in admini stratie b|j het regiment grenadiers en jagers. De kolonel-commandant van het corps jhr. Laman Trip reikte het dienstteeken aan den rechthebbende uit niet een toespraak voor het front der troepen in een door dezen gevormd vierkant. By de plechtigheid was o.a. tegen woordig de luit.-kol. in Japanschen dienst Namura, attaché van do Ja- pansoho legatie te Berlijn, gekleed in uniform van zijn rang en vergezeld door den adjudant van den minister van oorlog, kapitein Doorman, die den vreemden hoofdofficier aan kolo nel Trip voorstelde, met wien de attaché in de Duitscbe taal liet ge sprek voerde. De chef van den generalen staf had zich bij dit eerbetoon aan zyn bureau-ambtenaar, den heer de Bruyn, doen vertegenwoordigen door den kapitein van dat dienstvak van Roon. De miliciens der lichting 1S97 wa ren bij de troepen, die in groot tenue waren en waarvan officieren en man schappen van het lo bataljon slob kousen droegen, ingedeeld. 16e Muziekuitv. in den Hout. op Woensdag 23 Juni 1897, des avonds van 8—10 uur, door het llaarlemsdh Muziekkorps. Dir. luit.-kapclmeester C. P. W. KR [ENS. PROGRAMMA. 1. Pas redouble Cambier. 2. Sdiuberl-Ouvcrturc Snmpé. 3. Rhaps. Noryqgifenne Lalo. 4. Fantasie aus „Dei- Trompeter von S'üc- kingen"Nessier. 5. Ouv. „Les GuelfeS". JAtolff. 6. ('armen Sylva. A'alse. Ivanovici. 7. „LucerneV Mazurka. Humme. 8. Gr. Fanf. „Emani". Verdi. Familieberichten. Getrouwd16 Juni. J. M. Meyer en S. F. Jansen, AVorkum. 17. P. J. Somers en A. C. Sant veer, Amst. 18. S. Koster en A. Bongaards, den Haag. G. Eecen Cz. en N. Schoorl, Oudkarspel. 18. A. A. de Bouvé en C. A'uerhardt, EUecom. Bevallen17 Juni. T. Ruyter— Fynheor d. Heilo. J. G. F. Jansen Heyioans z. Amst. 18. H. de Paauw Songet d. Amst. 11. Mevr. Graadt van Roggen—Zombach d. den Haag. B. J. Meijer—Tigler Wybrandi d. Deventer. A. van der Tak Harting van Ark z. Boskoop. 19. S. \V. Cas teden—Eggers d. Amst. 20. A. E. A. Idema—De Boer z., Modemblik. Ohmstede—Koning d. Hillegom. Overleden14 Juni. M. E. Pitten jd. 68 j. Amst. 15. L. P. Peletier 78 j. Zalt- Bommel. 16. S. M. v. d. Weg—Franse 31 j. AA'ageningen. 17. G. Viervant jd. 70 j. Arnhem. J. Pies 80 j. Amst, J. Fallentin 42 j. Amst, 18. A. G. J. M. v. d. AVall jd. 21 j. Brcukelen. A. Schuurman— Stam 56 .j. Bovenkarspel. M. C. v. d. Stok—AVoortnian ,44 j. Amst. P. J. du Gardijn 64 j. Amst. 19. G. van Eijken8S j. Zwartsluis. F. L. Klompé, Berlijn. F. J. J. Hoffman 63 j. Amst» StooTiivaartberichten. Het stoomschip Lawoe, vertrok 20 Juni van Rotterdam naar, Java, en arriv. 2J Juni te Southampton. Het stoomschip Fr ins Alexander, van Batavia naar Amst., passeerde 20 Juni Gibraltar. Het stoomschip Prinses Marie, van Amst» naar Batavia, vertr. 20 Juni van Pcriin. Het. stoomschip Java, van Amst. naar Batavia, arriveerde 21 Juni te Padang. Het stoomschip KoninginWilhel- niina, van Batavia naar Amst., arriv. 21 Juni te Suez. Het stoomschip Prinses Sophie, arriveerde 21 Juni van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Soendavan .Amst. naar Java, arriveerde 21 Juni te Port-Said. Het stoomschip Prins Maurifs, arriveerde 17 Juni van West-ïndié te Newyork. Het stoomschip Maasdam, vart do Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar Newyork, pass. 20 Juni, des vuorm. S uur Lezard. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland Amerika Lijn, arriv. 20 Juni van Rotterdam te Newyork. MARKTNIEUWS. Graan- en Zaadmarkt. Witte tarwe f6.25 a f 6.00, Rogge f3.95 a fO.—Dulyeiibooncn f5.75 a f 0.—Bruine boonen f4.75 a f().— Amsterdam, 21 Juni. Amsterdam, 22 Juni. Ter Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt302 runderen, vette le qualitoit f0,64 a fO. 2e qual. f 0,56, 3e qual. i' 0,50, 4o qual. 0, per Kg., 133 melk- en kalf koeien f90 a f 180 per stuk, vette kal veren le qual. f0,2e qual. fO, 3e qual. iO,— per Kg., 3 graskal- vcren fO,— a 10,—, 34 nuchtereu kalveren f7 a flO, 40 schapen f 16 a f22, 200 lammeren f5 a f'8, 508 vette varkens 31 a 35 et. beiden per Kg., 0 biggen f 0.— a f 0,- 0 paar den f0,—"veulen fO,— Alkmaar, 19 Juni. Op de Veemarkt waren aangevocr en prijzen als volgt: 6 koeien f130 a f190, vette kalveren f a— 42 nuchtere dito f 5 a 6, 46 magere schapen f 10,— a 22,—, vette dito f a 67 lammeren f 5,—a 9,—, 7 paarden i" 40 a 200,—. 5 bokken en geiten f2,— a 4,8 kleine bokjes 1 0,50 a 1,50. 59 magere varkens f 12 a 17 alles per stukvette var kens a ets per Kg. Petroleum-bericht van P. G. C. Calkoen, makelaars, Amsterdam. 19 Juni. De Amerikaansche Pctrolcum-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's telegram New-York 6.15, 6.15, 6.15, 6 15,6.15, 6.15 et. por gallon. Philadelphia 6.10, 6.10, 6.10, 6.10, 6.10, 6.10 ct. p. gall. Ruwe Olie 87—, 87—, 87 - 87 17—, 87— c. p. vat. De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van I .Januari tot 5 Joni: 1897 1196 8,991,700 vaien. 8,532,600 vaten. Amerikaansche Disponibelf 8.10 Cons. Levering Sept./Dec. 7,25 Kntr.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3