NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON. Eene Huwelijksreis. >5e Jaargang. Oinsdan 13 Juli 1897, do. 4303 HAARLEM'S DAGBLAD AJBOIsriSTE3vrEnsrTSI3H,TlJS: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 8 maanden. „1.05 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden. 0.30 de omstreken en franco per post'0.371/q AXlVEBTElTTrElT: •egels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Moutrnartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f0,75, elke regel meer/0,15; Reclames per regel f0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloemendaal, Sandpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN, bij de tol; Spaamdam, C. HARTENDORP; Zandvoort, J. ZWEMMER; Veisen, en Beverwijk, P. ROND, bij de Velserbrug; IJmuidenTJA DEN, Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Politiek Overzicht. De sultan van Turkije behoeft in de tegenwoordige omstandigheden op inschikkelijkheid der mogendheden, die de Porte door haar talmen nogal geprikkeld heeft, niet te rekenen. Na gehouden bijeenkomst hebben de ambassadèurs Zaterdag aan dePorte een gezamenlijke nota gezonden, in krachtige bewoordingen vervat, om nadruk te leggen op hun verlangen, dat de grenslijn door de militaire at tachés voorgesteld, door de turksche regeering zal worden aangenomen. De ambassadeurs verklaren, dat de mogendheden volkomen eendrachtig zijn. Deze laatste verklaring is trouwens reeds zoo vole malen afgelegd, dat zij daardoor aan waarde en heteekenis heett verloren. Het is alsof de mo gendheden zoo bang zijn, dat er onder linge oneenigheid zal onstaan en dat van den anderen kant daarop zal .worden gespeculeerd, dat zij voort durend willen verkondigen, dat de eensgezindheid niets te wenschen over laat. Uit Rome wordt nog bericht, dat de keizers van Rusland, Duitschland en Oostenrijk, de koning van Italië en de president der fransche Repu bliek een overeenstemmend antwoord hebben gezonden op het telegram van den sultan, waarin de medewerking der souvereinen werd ingeroepen. Bedoelde antwoorden bevatten de aan beveling om den vrede te sluiten op de door de gezanten vastgestelde voorwaarden. De Zuid- Afrikaansche commissie te Londen heeft zich, naar de Times meldt, Vrydag in haar geheime zit ting vier uren bezig gehouden met het opmaken van haar rapport, dat slechts kleine wijzigingen heeft ondergaan en vermoedelijk Dinsdag gereed komt. De inhoud van het rapport blijft in hoofdzaak zooals gemeld is..De Stan dard weet mee te deelen, datLabou- chere ook besloten heeft de zittingen der commissie verder niet meer bij te wonen. De Times verneemt uit Buenos- Ayres, dat, volgens berichten uit Boli via, Aramayo naar Engeland vertrekt om de diplomatieke betrekkingen tus- schen Engeland en Bolivia ter her stellen. STAOSNIEU WS. eerste en derde Pagina. Haarlem, |1*2 Juli 1897. Stukken van den Raad. Door B. en W. is de navolgende voordracht voor onderwijzeres tweede klasse aan de kostelooze school lett. B. opgemaakt: Mej. A. J. H. W. Scheeier, te IJmuiden. Mej. M. G. A. Wever, te Lisser- broek. Mej. J. Kwakernaak, te Haarlem mermeer. B.. cn W. berichten den Raad, dat door uitbreiding van het aantal klassen aan de tweede Burgerschool voor jongens en meisjes, noodig is, dat het onderwijzend perseneel aan die school met eén onderwijzer ver meerderd worde. Deze voordracht is daarvoor opgemaakt C. van der Werff. te Haarlem. P. van der Meij. te Dokkum. H. E. Hennink, te E eyepter. De heer Johannes Schouten, j eervol ontslagen hoofdcommies ter gemeente-secretarie heeft aan den Raad om pensioen verzocht. De comm. van financ. adviseert hem met ingang van 1 Juli pensioen te verleenen, ten bedrage van f 1000 's jaars en hoven- dien eene jaarlijksche toelage van f800. Mej. G. M. Eggink, onderwijze res aan school E. verzoekt den Raad eervol ontslag uit hare betrekking met ingang van 1 Sept. De Comm. van financ. adviseert goed te keuren de 4e suppletoire be grooting, en een staat tot liet doen van af- en oversell i*ijvingendiepst. 1896. De Comm. van financ. heeft een gunstig advies uitgebracht op het voorstel van B. en W. in zake het adres van A. A. Sprenger, tot ver lenging van Je concessie voor de zwemschool aan liet Noorder-Buiten- spaarne. Zij geeft echter in over weging in de voorwaarden deze wij zigingen te brengendat de inrich ting "voor het publiek gedurende de maanden Juni tot en met Augustus dagelijks geopend zij en wel van zes uur 's morgens tot een half uur na zonsondergang, des Zondags tot twaalf uur en dat zy voorloopiq des Maan dags, Dinsdags, Donderdags en Vrij dags van 's namiddags 5—7 ure voor het publiek gesloten zal zijn, indien daarvan door het garnizoen gebruik wordt gemaakt, Nu de heer T. Sanders van Am sterdam heeft bericht, dat dc conces sie-voorwaarden voor een locaal-spoor- weg tusschen Amsterdam en Haarlem, definitief door hem zijn aanvaard, stelt de Comm. voor de tramplannen den Raad voor, haar rapport in dien zin aan te nemen dat de bekende aanvraag van den heer Sanders worde aangehouden. De Comm. van financiën kan zich vcreenigen met. den aankoop van de twee huisjes gelegen tegen de oostzijde der voormalige Vleeschhal. Den prijs, dienheeren kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. voor de overname stellen, f5250. acht zij echter te hoog. Zij adviseert daarvoor eene som van f3800 beschikbaar te stellen. De heeren Droste en Co. hebben een adres aan den Raad gericht, waarin zij hunne bezwaren uiten te gen het voorstel van B. en W. tot verlenging der concessie der zwem school aan het Spaarne tot 1909. Zij wijzen er o.a. op, dat het vervoer naai en van hunne fabriek grootendeels over water moet geschieden; dat dit door de zwemschool ten zeerste wordt belemmerd en bij eene eventueele ver grooting geheel belet zal wordeD. Verder dat bij verlenging der concessie eene aanlegplaats voor booten eene onmogelijkheid zou zijn en dit eene uitbreiding hunner zaak in den weg staat. Zij"" achten dit voorts niet in overeenstemming met de bedoeling Jdie hij den Raad steeds heeft voorgezeten, om de boorden van het Spaarne zoo veel mogelijk voor de uitbreiding der industrie te bestemmen. Mitsdien ver zoeken adressanten den Raad de ver lenging der concessie niet toe te staan; ten"'minste niet op de tegenwoordige plaats. - B. en W. stellen den Raad voor om tot het verkrijgen van een ver binding tusschen den weg aan het Korte Spaarne en dien langs den Kortendijk, van J. Ronde aan te koopen tegen den pry's van f 1500 een perceel aan liet Spaarne in de nabijheid van de Houtmarkt en van W. H. Uittenbosch den ondergrond van den aan het Spaarne gelegen koepel, behoorende tot een perceel aan de Spaarnwouderstraat tegen den prijs van f2400. De comm. van fin. adviseert hierop gunstig. Diefstal. Zondagavond bij het naar bed gaan gde dé bleeker Van L. aan de Scheepmakersdijk zijn kleederen en zijn gouden horloge op een tafeltje in de voorkamer, waarvaiij daar ze niet gebruikt werd, de gordynen niet werden neergelaten. Toen hij Maandagmorgen te vijf uur opstond, was het horloge weg en stond het raam op een kier. De dief had met het grootste gemak het venster opgeschoven en het horloge van het tafeltje weggenomen. De politie doet onderzoek. Vellema en de Graaf te Beverwyk die wegens bloemendiefstal door de Arr. Rechtbank alhier zyn veroordeeld tot 3 maanden gev. straf elk. zijn te gen dit vonnis in hooger beroep ge komen. Ook P. Barent te Heemstede die jl. Donderdag ten 2e male werd ver oordeeld is eveneens in appèl gekomen. Jubileum Ds. R. Mulder. Gelijk wij reeds eenige weken gele den aankondigden, hoopt de WelEerw. Heer Ds. R. Mulder, predikant by de Geref. kerk A. alhier, Woensdag, den 14en Juli den) dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren het predik ambt aanvaardde. Na zijne studiën aan de Theologi sche school te Kampen te hebben voltooid, deed hü 14 Juli 1872 zijne intrede in de Chr. Geref. Gem. te Sauwert, Hier bleef hij werkzaam tot 1875, toen hij aannam het beroep door de Chr. Geref. Gem. te Burum op hem uitgebracht. Den len Mei 188: deed ds. Mulder alhier zyne intrede in de toenmalige Chr. Geref. Gem, thans Geref. kerk A. gehecten. Hie" ter stede heeft ds. Mulder dus 16 jaar gearbeid. Gedurende dien tijd was ook de Geref. kerk B., KL H. Land, een paar keer| aan zijne herderlijke zor gen toevertrouwd, als consulent. Het eerst, eenige jaren geleden, toen de predikant dier gemeente, Ds. Schotel met het kerkverband der Geref. kerk brak en naar Utrecht vertrok. Thans, nu Ds. Notten, 25 April j.l. zijn af scheid predikte, ten tweeden male. Toen in 1994 door de anti-rev. kies- vereeniging ,?Nederland en Oranje' eene commissie tot oprichting van een anti-rev. weekblad werd benoemd, had Ds. Mulder er ook zitting in, en la ter, toen hier in 1895 een anti-rev. weekblad, wijlen de Nieaive Spaarne- bode werd opgericht van particuliere zijde, trad hy als een der redacteuren van dat blad op. Sinds Januari van dit jaar is ds. Mulder een der redac teuren van de hier ter stede uitgege ven wordende N. Moll. Kerkbode. Ds. Mulder werd 26 Febr. 1844 te Dwingelo in Drenthe geboren en is dus thans 58 jaren oud. Van zyne zoons studeert reeds een in de theolo gie en een in de letteren. Dat het hem Woensdag aan vele blijken van belangstelling zoowel van de zijde zyner gemeenteleden als van anderen niet zal ontbreken, laat zich aanzien. Zondag a.s. zal ds. Mulder eene ge dachtenisrede houden. Gisteren Zondagnamiddag om streeks 7 ure is de rangeerder in dienst van de H. IJ. S. M. Anthonius de Nys, ond 36 jaren, op ongeveer 100 meter van den Kruisweg over reden door een losse machine, waarbij zijne beide beenen zijn afgereden. Hij is naar het 't Elisabeth Gasthuis over- febracht, waar hij heden nacht te alf drie is overleden. Hij was ge huwd en vader van zes kinderen. Brutaal. De conducteur van de stoomtram Alkmaar-Haarlem zette Zondagavond te Heiloo een koffertje, dat tachtig gulden en een aantal tramkaartjes bevatte, in een wagen eerste klasse. Toen hij het er te Haarlem uitwilde nemen, was het verdwenen. Wie in of nabij dezen wagen geze ten heeft, weet de conducteur vol strekt niet, zoodat het voor de politie zeer moeieiijk zal zijn, den dader van dezen brntalen diefstal op te sporen. De bewaarder van den Stads- Doelen heeft tegen lo. November zijn ontslag gev: BINNENLAND HAAGSCHE BRIEVEN. Laat my beginnen met de volmon dige erkentenis, dat het nu komkom mertijd is. Ik' heb mij daarvan wist ik niet reeds, dat het in figuurlijken zin zoo was ten overvloede over tuigd door een bezoek aan het West- land. Het was daar op den wel wat war men rijweg, maar met de welig be groeide tuinen aan weerszijden, waar 't aspergegroen zoo fijn opstak cn de bessen rijpten in de felle zon, 't was daar heel wat aangenamer dan in de straten eener residentie, waar ge niemand kunt ontmoeten die u niet, bij manier van spreken, vraagt of ge een Ministerie of een Burgemeester in uw vestzak hebt. Heusch, met mij is dat niet het geval. Misschien met den heer Roëll. Het schijnt inderdaad een feit dat aan den nu démissionairen premier het vormen van eene nieuwe Re geering is opgedragen. Ben ik ech ter goed ingelicht, dan is deze op dracht slechts voorwaardelijk aan vaard. De heer Roëll schijnt nl. de officieele opdracht niet te willen aar- nemen, alvorens hij zich officieus over tuigd heeft van de mogelijkheid om een compleet stel Ministers bijeen te krygen. Mijn zegsman dien ik inderdaad mag*beschouwen als nourri dans le sérail voegde aan deze mededeeling toe, dat hij niet geloof de, dat de heer Roëll slagen zou. Nu laat ik deze bewering voor wat zij is, maar dit is zeker, dat gij maar niets moet gelooven van de tal van geruchten die om do crisis heen wor den gelegd, als groenten rond een roastbeef. Niemand weet precies wat er gebeuren zal en de tal van confe renties tusschen de „hervorragende" mannen der verschillende fracties be wijzen, dat ook zij het lang niet eens zyn. De groote vraag is hoe men de samenstelling der nieuwe kamer opvat: of men er al dan niet een meerder heid aanwezig acht, die voor bepaal de maatregelen te vinden is. Een even groote onzekerheid be staat omtrent den persoon van den nieuwen burgemeester der residentie. Vermoede]ijk"*zal diens benoeming uit blijven tot de nieuwe Regeering er is. Tal van namen worden genoemd en het is geen geheim meer, dat zoodoende ook die van uw burgemeester voor komt. Met hem. worden als vermoe delijke candidaten besprokenhet ka merlid Pynacker Hordijk, de oud minister Pierson, de heer Roëll zelf, de wethouder Repelae van Mole- naarsgraaff, het raadslid Jhr. de Brauw. Indien nu het gerucht waar heid bevat, dat deze namen tot onder werp heeft, dan lijken mij de kansen van den laatstgenoemde het grootst. Wij moeten morgen weder aan het kiezen en we konden er zoogoed buiten. In twee der drie gemeente- telijke districten liep het voor de periodieke raadsverkiezingen zonder stemming af, dank zij een behoorlijk nageleefde overeenkomst tusschen de verschillende kiesvereenigingen om eikaars candidaten deaf tredende leden over en weer te steunen. Dat dit in het derde district niet zoo glad gaat, hebben de Scheve- ningers ons gebakken, die met alle geweld vijf haven-voorstanders in den Raad willende brengen, daardoor on gemotiveerde oppositie voeren tegen drie der aftredende leden. In gewone omstandigheden zou niemand er tegen hebben om den Scheveningers een fair trial to geven, afgezien van de vraag of de billijkheid zou vorderen, dat er vijf van de 39 raadsleden het visschersdorp zouden vertegenwoor digen (er zyn er nu 3). Thans echter is er een overeenkomst tusschen de kiesvereenigingen en die dient trouw te worden nageleefd. Het gevolg zal dan ook denkelijk een compleet fiasco der Seheveniugschc Candida,turen zyn. En by voorbaat mag dan worden ge protesteerd tegen een uitlegging van aen uitslag, alsof den Haag niets voor de Sclieveningsche belangen voe len zou. Dat is beslistonjuist! Myn lezers zullen gehoord hebben van de door honderden Hagenaars aangeheven jammerkreten over den stank der grachten door velen juist aangemerkt als een bevoorrechting van Scheveningen (badplaats.) Ik doe in het koor uer klagers niet mede, omdat ik mij overtuigd heb, dat in de gegeven omstandigheden geen be hoorlijke ververschiug van het gracht water mogelijk is. Er blijft gelukkig in den Haag nog ruimte over om te ademen en te wonen buiten de grach ten. Daar is bijv de. nieuwe Kurhaus- bar met de Hongaarsche muziek ea allerlei vreemde dranken. Ik recommandeer u „flipfiap" 60 ct. het glaasje. Aardig voor een vader als liij met mama en zes dochters uit is H. A. GANUS Jr. Hofbericht. Den 14en Juli a.s. zullen de thans op het Loo dienstdoende heeren wor den vervangen door luit.-kolonel jhr. Van de Poll, adjudant, en kamerheer ridder Huyssen van Kattcndyke. De ordonnance-officier graaf Dumonceau vertrekt Maandag 12 Juli naar het Loo, ter vervanging van den le luite nant jhr. Van Suchtelen van de Haare, Verkiezingen Tweede Kamer. De minister van binncnlandscho za ken,» overwegende: dat de heer mr. P. J. Troelstra, benoemd lid van do Tweede Kamer der Staten-Generaal in de kiesdistricten Winschoten, Leeuwarden en Tietjerksteradeel, heeft verklaard, de benoeming voor laatst gemeld district aan te nemendat der halve eene nieuwe verkiezing van een lid dier kamer plaats rnoet hebben in de kiesdistricten Winschoten en Leeu warden gelet op de artikelen 131, eerste cn tweede lid, 133, eerste lid, 134, derde lid, en 138 der kieswet Heeft goedgevonden te bepalendat de verkiezing in de kiesdistricten Winschoten en Leeuwarden zal plaats hebben op 20 Juli e. k.dat de stem ming, zoo noodig, voor deze verkiezing zal geschieden op 27 Juli e.k., en de herstemming, zoo noodig, op 3 Augus tus d. a. v. (Stct.) Met de nachtboot Pritis Hendrik der Maatschappij „Zeeland" kwam Zondagochtend te Vlissingen van Londen aan Prins Albert van Slecs- wyk-Holstein, die met den aansluiten- den sneltrein zijne reis naar Duitsch land voortzette. Javanen in West-Indië. Vrijdagavond zijn met het stoom' schip Prins Alexander van dc Stoom- vm. 21) Günther wreef zich de handen van genoegen; dat ging immers nog gemakkelijker dan hij gedacht had; 't gebruik van dien dolk en het teruglatcn van denzelve neschouwde hij als een meesterstuk. Van de gestolen brieventasch was geen sprakeniemand wist dus, dat de vermoorde die bij zich gedragen had en ook nog aan eene andere omstandigheid, die den uk ~rdenaar veront rust had. werd niet gedacht. Hij verm' namelijk den kleinen schedel, dien hij als breloque aan zyn horloge gedragen had en waarop zijn tot spreekwoord geworden devies gegraveerd stond„Liever slecht dan arm." Dat ware natuurlijk een spoor geweest, die tot zyne ontdekking had kunnen leiden, maar de breloque scheen niet in de coupé gebleven te zijn en zelfs wanneer dit het geval geweest ware, behoefde hy zich niet bang te maken. Wie zou op de gedachte komen, die verwarde lynen, die schijnbaar slechts arabesken vormden, door een loup te bezien Hoe zou men den vervaardiger van de breloque kunnen vinden? Hij haa als eigenaar van dat speeltuig werkelijk niet ontdekt, dat de kunstenaar zyne naamletters en woon plaats er op gezet had. Hij leefde in de.grootste zorgeloosheid en genoot met volle teugen 't leven der Fransche hoofdstad, zoolang de buit gemaakte som uitreikte. Deze was eebter spoe dig verteerd, want onbeschaamd bekende hij, dat hel hem speet, dat hij teleurgesteld was. Hij had zich zijne buit veel grooter voorgesteld dan zy was. De brieven- tasoh met de andere papieren had hy terstond ver brand. Wederom had hij tot het spel zyne toevlucht geno men, en toen de vreemdelingen Parijs verlieten, begaf h.j zich ook naar Ostende vanwaar hij later naar Monaco dacht te reizen. Hij kwam echter zoover niet; de arn der gerechtigheid bereikte hem reeds aan de oevers d'.r Noordzee. Zyn vreeselijk devies dat hem op den wig des verderfs had gebracht, was hem een verrader gewordm en had hem aan zijn verdiende straf overgeleverd. Het vonnis voor Günther luiddedoodstrafde kei zer veranderde echter, op zijn verzoek het doodvoniis in levenslange gevangenisstraf. Voor men hem eeh.er naar de gevangenis voor moordenaarshad overgebracit, vond men hem op zekeren morgen dood in zijn cel. IX. „Benno, Erna, kunt gy mij vergiffenis schenker!" Met deze woorden liep mevrouw Göldner als zinneoos en weenend het jonge paar te gemoet, toen het vanden advocaat vergezeld in de woning van 't hotel aankvam, waar zy gedurende hun oponthoud te G. huu intrek genomen hadden, en die zij ook gehuurd hielden, toen zy zich op hunne opsporingsreis begaven. De aanblik dezer vrouw, die onder berouw en leed gebukt ging was hartroerend. De dochter omhelsde haar. „Vergeeft gy mij ook moeder," smeekte zy, „ik heb u door mijn raadselachtig verdwijnen veel leed veroor zaakt." „Dat hebt gij myn kind, dat hebt eijsnikte de mooier!" „O, gij weet niet, hoe oneindig veel ik ge leden heb en ook nog daardoor, dat ik tegen u eene schuld begaan heb, ik meende, ik dacht—". „Laat dat nu zijn, moeder", sprak Erna, dio innig medelijden met de arme vrouw had, maar deze ver klaarde beslist: „Neen, gij moet alles weten, slechts wanneer gy mij vergeeft kan ik trachten weer rustig te zyn. Ik meen de, dat gij u niet vry van schuld aan die vreeselyke daad gevoeldet en daarom gevlucht waart, om de straf te ontgaan. j,Ik meende, dat gy reeds vroeger met Benno eene ge heime verstandhouding hadt en dat het samentreffen van Benno en Rehfeld met uw weten geschied was." Bij deze bekentenis deed de jonge vrouw een schrede achteruit„o moeder, hoe weinig kendet gy uwe doch ter, hoe weinig kendet gy hem, dien gy zoolang uw pleegzoon genoemd hebt," zeide zy zachtmaar het woord trof mevrouw Göldner toch zeer diep. „Ja, ik weet het!" riep zjj opeènnartroerendentoon, „ik heb myn kind voor altyd verloren." „Neen moeder, dat hebt gij niet," antwoordde Erna en omhelsde haar opnieuw en nu trad ook Benno, die tot nog toe zich op eenigen afstand gehouden had toe en vatte hare hand. Zy werd diep getroffen, toen zy zyne band aanraakte. „Haat gij mij nog altyd „Neen Benno, daarvoor heb ik geen reden; maar gij, gij kunt mij niet vergeven. Ik verdacht unaast Do rothea was ik de hoofdgetuige tegen u en „En ik had u allen grond tot verdenking gegeven!" onderbrak haar Benno. „In de eenzaamheid van myn gevangenis heb ik tijd genoeg gehad, over myn gansch leven na te denken, mijn wijze van handelen te ovor- denken, bij mij zelf te overwegen, zooals ik tot dus verre nog nooit gedaan had en nu ben ik tot het inzicht gekomen, dat ons in 't leven zoo licht niet het noodlot zonder onze eigen schuld treft. Na de scène, die ik met u te Rehfelde had, met den haast, waarmede ik de reizigers gevolgd was, moest ge my voor den moordenaar houden." „Benno heeft gclyk moederniets treft ons geheel zonder onze eigen schuld," sprak Erna, „ook ik heb gefaald." „Gij riepen Benno en dc moeder als uit een mond. „Ik heb gefaald tegen u moeder, omdat ik jarenlang acliier uwen rug met Benno correspondeerdeik heb tegen u gezondigd Benno, dat ik u ontrouw werd, ik had u moeten vertrouwen. „De liefde en het vertrouwen hadden sterker moetca zijn, en zelfs indien ik aan uw trouw twijfelde, had ik u moeten trouw blyven. Vergeef my." Met een aaiimia- nelijk lachen reikte zij hem de hana. Hy bracht ze aan zijne lippen. „Gij geloofdet my, toen alles tegen mij was."

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 1