Tweede Editie. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLËTON- J)e slag van Hohenfriedberg ï5e Jaargang. Vrijdag 16 Juli 1897. No 4306 HAARLEMS DAGBLAD A^o^rsrEnyrtn-NTTSFB/ij-S: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Toor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 „de omstreken en franco per post0.37!/2 AJDVTELE?,TB2<rTIÊIsr: i 1-5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangére G. L. DAUBE CoJOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloemendaal, Sandpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, SandpoortHeemstede, J. LEUVEN, bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORP; Zandvoort:f J. ZWEMMER Velsen en BeverwijkP. ROND, bij de Velserbrug; IJmuiden, TJADEN, Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Offficïeele Berichten. Stemming voor den Gemeenteraad. De Burgemeester van Haarlem maakt bekend dat op Dinsdag den 27u Juli 1897 eene herstemming zal plaats hebben ter benoeming $pin een lid van den Ge meenteraad voor liet tweede kies district der gemeente Haarlem, en wel uit de navolgende candidaten: Jhr. H. M. Speelman en J. van der Wijde, beiden te Haarlem. De stemming vangt aan des mor gens te 8 uren en duurt tot des na middags te 5 uren. De stembureaux zullen zitting hou den als volgt dat in het stemdistrict A: (lioofd- stembureau) in liet schoolgebouw aan de Nassaulaau, plaatselijk gemerkt No. 37 (thans 2e Opleidingsschool voor jongens) dat in het stemdistrict Bin het schoolgebouw aan de Friesche Var kenmarkt, plaatselijk gemerkt no. 38 (thans le Tussehenschool); De inhoud van art. 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt aldus: „Hij die opzettelijk, zich voor een „ander uitgevende, aan eene krachtens „wettelijk voorschrift uitgeschreven „verkiezing deelneemt, wordt gestraft „met gevangenisstraf van ten hoogste „een jaar." Haarlem, ld Juli 1897. De Burgemeester voornoemd: BOREEL. NABETRACHTING uit den GEMEENTERAAD. CXIH. Het is nu bijkans tien jaar, dat de Nabetracliter de vergaderingen van onzen Gemeenteraad getrouwelijk hij- woont, maar nog zelden heeft hij zulk een eigenaardige behandeling van zaken gezien, als gisteren heeft plaats gehad. Kwartier over vieren stelde de Burgemeester voor de tramplannen aan te houden tot een volgende ver gadering wegens het gevorderde urn-. Niemand kwam daartegen op en de hamer viel. Misschien viel hij wat snel. Maar daarna werden een paar benoemingen afgedaan en het gasrapport aan de orde gesteld en nog zei niemand wat over de tram plannen. Daar op eens, bij de rondvraag, stelt de heer Stolp voor, punt I, V en VI van die tram plannen toch nu te behandelen. De burgemeester had er geen zin in: het tegendeel was al besloten en er waren al leden weg o. a. de heer Cnoop Koopmans. Ja, maar, zei de heer Stolp, de hamer viel zoo gauw en in de volgende vergadering zullen andere leden er niet zyn, ik zelf o. a. niet. De voorzitter liad er weinig lust in, maar de heer Stolp maakte een motie en die moest wel in stemming worden gebracht. En ziet ze werd aangenomen ook. Er waren maar twee leden tegen en een bleef buiten stemming die be greep het niet. De Nabetrachter ook niet Nu ging het er op los. „Verlangt een van de heeren liet woord?" vroeg de burgemeester. Drie secouden pauze. „Dan zijn de beraadslagingen geslo ten." „Verlangt een van de heeren hoofdelijke stemming?" Twee seconden pauze. „Zoo nie£, dan is dat aan genomen." De heer Kruseman zat te springen op zijn stoel Blijkbaar beviel die snelheid hem niet. Maar nu bleek, dat men 't niet eens was over de vraag, wat er nu wel aangenomen was. '„.Alleen om concessie^ van de ceintuurbaan en de lijn naar Bloe- mendaal te verleenen aan de heeren Van den Arend en Van der Steur", meende de voorzitter. „Neen", zei de heer Stolp, er is meteen aangenomen, dat de vijf andere aanvragen zijn af gewezen", (punt I). Toen bleek, dat hierover verschil van opinie was, stelde de heer Stolp weer voor, punt I dadelijk te behandelen. En daar ging 't weer rrrt, rrrt. Aangenomen om te behandelen. Even een paar kleine opmerkingen, debat gesloten, stemming gehouden, goedgekeurd. „Moet er nu nog wat wor den aangenomen vroeg de Burgemeester. Neen, 't was nu ge noeg. De rest werd uitgesteld tot de volgende vergadering. In twintig mi nuten hadden we 't belangrijkste ge deelte van de tramplannen afgehan deld. Hard ging i! Als die trammen later ook zoo hard gaan, dan gebeuren er ongelukken. Ik geloof, dat ook bij rustiger behan deling de concessie zou zijn verleend, en dat ze is verleend doet me genoe gen. Maar de manier waarop de zaak nu is behandeld, acht ik ('t spijt me dat ik het zeggen moet) bedenkelijk. Het plan tot uitbreiding van de Secretarie en den bouw van een nieuw bureau van politie, is er gladjes door gegaan. 't Laatste komt nu toch in de Smedestraat en deBell-Telephoon huurt het bovenhuis. Het zal in 't nieuwe gebouw dus den lieelen dag rinkelen en tinkelen, van de zijdge weren der politie en van de belletjes der Telephoon. Ook in den aankoop van de huisjes tegen de Vlecschhal hebben B. en W. hun zin gekregen, na een inderdaad zeer goede verdediging van den lieer De Breuk. Deze wethouder gaf uog even een Seitenhieb aan een artikeltje, dat over deze zaak in dit blad is voorgekomen en waarin be toogd werd, dat de winkeltjes niet meer beantwoordden aan hedendaag- sche eischen. „Zewaren toch heusch zoo in trek", zei de heer de Breuk. Ik dacht juist, dat ze uit trek waren, want in korten tyd zijn èn het bier huis èn de messen winkel er uit ge trokken. Voor 't Dagelyksch Bestunr was 't een goeie dag. Zijn plan omtrent de zwemschool ging er ook door, zij het dan ook, dat de heer Tjeenk Willink oj) de concessieverlenging drie jaar wist af te dingen. De jon gens zullen nu voortaan hier vrijelijk mogen zwemmen en dat acht ik een goed ding. Want, zooals de heel de Breuk terecht deed opmerken, ze zwemmen liefst in 't vrije water en van kuip- of douchehaden willen ze liever niet weten. Dat was naar aanleiding van een mededeeling van den heer van den Berg, dat dit jaar vanwege Het Witte Kruis hier de houw van een volks- douchehad zal worden aanbesteed. Een uitstekende inrichtingMaar meer voor de lieele kleintjes en de ouderen! Niet voor die van 12 tot20 jaar Ik zou tekort schieten in mijn plich ten als nabetrachter als ik niet ver meldde, dat onder het publiek ditmaal ook twee dames waren. De boden, hoffelijk en gracieus, kwamen met stoe len aandragen, om de dames niet te noodzaken op de harde, gladde bank te zitten. De dames waren er al te half twee en hebben de zitting mee gemaakt tot vier uur. Toen werd kaar geduld rijkelijk beloond, want over de subsidie aan de Kookschool (blijk baar de zaak waarvoor ze gekomen waren) zeiden vele leden zooveel vleiende dingen, dat de goedkeuring van het subsidie in de volgende ver gadering (waartoe B. en W. een voor stel zullen doen) zoogoed als zeker is. Misschien kan 't geen kwaad, als de dames dan nogeens weerom komen. Met veel complimenten en den glim lach, die hèm alleen eigen is, liet Koper de dames uit. Politiek Overzicht. Naar aanleiding van de gespannen verhouding tusschen de Vereenigde Staten en Japan tengevolge van de annexatie-quaestie van Hawaï, hebben, zooals gemeld is, Amerikaansche bla den ernstige bedreigingen aan Japans adres geuit, welks voornaamste steden hij een oorlog onmiddellijk platgescho ten en vermeesterd zouden worden volgens de Herald altijd. Wanneer wij echter Engelsche en Fransche bladen lezen, dan krijgen wy den indruk, dat bij eeu eventueelen oorlog het overwicht eer aan Japans zyde zou zijn. De Globe zegt o. a. het volgende: De Japansche regeering zal zich door den toon welke de Amerikaan sche bladen, met de Herald vooraan, in den laatsten tijd aaunemeu, niet met geweld in de richting eener vreedzame politiek laten dry ven. „De Japanners kennen nauwkeurig de sterkte der Amerikaansche en dei- eigen vloot en weten zeer goed, dat het verschil in hun voordeel is. Er is geen buitengewone kennis voor noodig om te voorzien, dat in een conflict op den Oceaan de Ver eenigde Staten een pover figuur zul len maken." Om dezelfde reden raadt ook de^ Figaro den Amerikanen aan, voor zichtigheid te betrachten. Niet alleen dat wat strijdkrachten betreft Japan het overwicht zou hebben, ook de pu blieke opinie in Europa schaart zich in deze quaestie aan de zijde van het Oostersen Engeland. Uit New-York wordt gemeld dat er eene depeche van Sherman (den Ame- rikaanschen minister van buitenland- sche zaken) aan Hay, van den 14en Mei, openh. is gemaakt, waarin Sher man op uiterst bitteren toon spreekt over de weigering van Engeland om de rohbevangst in de noordelyke zeeën te verbieden voor het jaar 1897, en om toe te stemmen tot eene gemeen schappelijke conferentie der bij dit onderwerp betrokken mogendheden, ten einde maatregelen te nemen ora de uitroeing der robben tegen te gaan. Sherman beschuldigt feitelijk Groot- Britannië van kwade trouw, eu eindigt met te zeggen, dat op Engeland de verantwoordelijkheid rust voor de ver wikkelingen in de betrekkingen van heide natiën, welke uit Engeland's gedrag moeten voortvloeien. STADSNIEU WS. eerste en derde Pagina. Haarlem, 15 Juli 1897. Jubileum van Ds. R. Mulder. Het jubileum van den Geref. predi kant. Ds. B. Mulder werd Yv oens dagavond in het kerkgebouw der Ged. Oude Gracht gevierd. Het droeg ge heel een kerkelyk karakter. De wyze, waarop den len April te Amsterdam het jubileum van Dr. A. Kuyper is gevierd, had blijkbaar de feestcom missie op de gedachte gebracht, een dergelijken avond ook hier teorgani- seeren, zij dan ook op kleiner schaal. Hot progr. toch was op dezelfde wijze ingericht als dat van den feestavond van den Amsterdamschen journalist. Alleen er was geen muziokkorps; maar daarentegen eene zangvereeni- ging, die ter opluistering eemge liede ren" ten gehoore bracht. De jubilaris werd binnengeleid dooi de heeren B. Baas en A. Elffers, on der psalmgezang der gemeente. De jubilaris met zijne familie nam voorden preekstoel plaats, die geheel onder planten en bloemen als het ware was bedolven. Ds. Donnervan Leiden, sprak een gebed uit, en hield nadat de leider der vergadering, de heer J. P. Boerlcoel, den jubilaris had toe gesproken, eene feestrede. Hij ont leende die aan Galaten I, het laatste vers. Naai- aanleiding van dit tekst woord sprak liy eenige toepasselijke woorden, waarin hij deed uitkomen, dat Gode van alles de eere moest wor den gebracht. Dit laatste straalde ook door in dc andere toespraken, die dien avond werden gehouden. De zangvereeniging „Immaniël", die gelijk gezegd, eenige liederen ten genoore bracht, zong o.a. een feestzang, muziek van N. v. Kerkhoven en woorden van A. J. Mulder, een zoon van den jubilaris, die ookiudeu loop van den avond een gedicht voordroeg, waarin hij liet ju bileum van zijn vader herdacht. Het cadeau, dat aan ds. Mulder werd overhandigd, was een noten houten schrijfbureau, met een boe- kendrager. De jubilaris sprak daar voor zijn hartelyken dank uit. Namens zyn eigen kerkeraad werd ds. Mulder door den heer Ratsma toegesproken, en namens de kerke raden der andere twee Geref. kerken door de heeren Hoogstraten en Broek- meijer. Nog voerde de heer Merwart het woord, als afgevaardigde der Ev. Broedergemeente, die daartoe het verzoek had gericht, waarmede de feestcommissie zeer was ingenomen. Nadat ook nog anderen den jubi laris hadden gecomplimenteerd, was deze zelf aan het woord, ora een slotwoord te spreken. Ds. Mulder was dankbaar, dat by een aangenamen .dag hem een onvergetelijke avond was bereid. Niet echter de menscli maar Gode moest worden verheerlijkt. Op dezen avond sprak hy het voorts uit, dat toch nog eens de Geref. kerken alhier vereenigd mochten worden. Dan nog deelde de jubilaris mede, dat hij reeds in zyne jeugd voor het predikambt had willen op geleid worden, maar dat zijn vader er eerst bezwaar tegen hadlater stemde deze toe. Vermelding verdient nog, dat de oude vader van ds. Mulder het jubi leum bijwoonde. Het feest is goed geslaagd. In de kerk was eene talryke menigte, die met stille aandacht toe luisterde. Het gebouw was zoo vol, dat velen zich met een staanplaats moesten vergenoegen. BINNENLAND Het Perzisch Gezantschap. Het in ons land vertoevende huiten- gewoon Perzisch gezantschap bracht Woensdag vergezeld door de twee adjudanten vanwege H.M. de Konin gin Regentes daaraan toegevoegd, een bezoek aan Rotterdam. Door den burgemeester en enkele an dere stedelijke autoriteiten Woensdag morgen 10.24 aan het Centraalstation ontvangen, maakte het hooge gezel schap in open rijtuigen eerst een toer door het fraaiste gedeelte der stad, daarbij geëscorteerd wordende dooi de hereden politie. Volgens werd met den tender Columbus van de Hollandsclie Ame- rikalyn een bezoek gebracht, aan de havens en meest belangrijke haven inrichtingen. Aan boord van dit schip bevonden zich behalve dc burge meester ook de heer Van IJssel- steyn, adjunct-directeur van gemeen tewerken de havenmeester, de hoofd commissaris van politie, de heer Voor molen, de directeur der handelsin- riclitihgen, de heer Roosiug en voor zitter en secretaris der Kamer van Koophandel, terwyl daar een collation werd aangeboden. Na tegen halfvier aan de Veerkade weer aan wal te zijn gekomen, wer den de rijtuigen weer bestegen en o.a. een bezoek gebracht aan de Dier gaarde. Om 4.30 vertrok het gezelschap weder naar 's-Gravenhage. De Perzische ambassadeur werd gisteravond te Seheyeningen in het Kurhaus met veel eerbetoon ontvan gen. In een voor deze gelegenheid ingerichte log° verschenen te 9 uur de leden van de missie. Het publiek stond op en Mannst&dt's orkest zette liet Perzische Volkslied en daarna het „Wien Neerlandsch Bloed" in onder het spelen van welke nationale hymnen de leden van liet gezantschap en het publiek in staande houding bleven. De minister van buitenlandsche za ken Jhr. Röell nam naast liet hoofd dei- ambassade plaats. Voorts werd in dc loge opgemerkt de waarnemende burgemeester van de residentie, jhr. Gevaerts van .Simonshaven. De heeren bleven een groot gedeelte van het concert hijwonen, en plaatsten voor hun vertrek hunne namen in het „Guldenboek" van het Kurhaus. Het Tziganer-orkest van de Kur haus-Bar gaf tijdens de pauze eeu afzonderlijke uitvoering van eenige nummers in dc receptiezaal voor de leden van het gezantschap, die daar toen vereenigd waren. Benoemingen. Naar men verneemt, zijn in de orde van den Leeuw en de Zon vau Perzië benoemd tot ridder le kl. (Groot kruis) baron Clifford, hofmaarschalk van H. M.; luitenant-generaal Schnei der, minister van oorlog; tot ridder 3e kl. (commandeur) ritmeester jhr. Van Tets, adjudant van H. M.; tot ridder 4e kl. (officier) le luit. jhr. Van Suchtelen v. d. Haere, ordonn. officier. Onze schatkist. Byna 7 ton hebben ditmaal in Juni de rijksmiddelen meer opgebracht dan verleden jaar. Zoo is dc laatste maand van het halfjaar de eerste die, bij het overeenkomstige tijdvak van 1896 ver geleken, vooruitgang vertoont in plaats van vermindering. Te danken is dit aan de groep der directe belastingen, die f511,700 meer heeft opgeleverd; aan de groep der indirecte belastin gen, waarvan f 397,900 meer ontvan gen isen voorts aan de loodsgelden, de telegrafen, de domeinen en de staatslotery. Tegenover hetgeen deze middelen samen meer gaven, f1,023,600, staat eene vermindering van 3 ton bij dc groep der accijnzen, van f20,900 bij dc póstery on van bijna f 5000 bij dc invoerrechten, zoodat er als totale vermeerdering f 694,970 ovcrblyft. Van (k- directe belastingen heeft de grondbelasting wederom zeer ruim gevloeidboveu net toch reeds flinke bedrag in Juni 1896, gaf zij nog 3.9 ton. Met de botaling der aanslagen voor het (nieuwe) personeel is flink voortgang gemaakt. Op rekening der bedrijfsbelasting is 1 ton minder geïnd; daarentegen op die der vermogens belasting een paar duizend gulden meer. By de groep der indirecte be lastingen is het hoogere totaal voor namelijk veroorzaakt door het sue- (Naar het Duitsch). 3)' „Wil je nu wel eens naar huis gaan en je te bed be geven?" vroeg hij hem weder. „Je bent ziek, ben jo nu haast weg?" Nu ging Jochem henen. De hond bleef echter achter. De Koning ergerde zich. Nu was hy met zijn ma noeuvre een twintig minuten te vroeg gekomen. Het exerceeren moest beginnen eer het nog geheel dag was geworden. Daar kwam reeds de eerste, een groote ruiter op een groot paard, den weg opgebold. De man hield stil en maakte het voorgeschreven saluut „Wie zyt gij?" vroeg de koning. Hy had het wel kunnen zien, zonder het te vragen, want de eerste ochtendschemering was reeds aangebroken en bestraalde de uniform van den officier. Ook aan diens gelaats trekken was het te bemerken wie hij was, want alle Schwerins zagen er hetzelfde uit, met hun scherp be- lijnde trekken en kloeke kleine oogen. De gevraagde nam, terwijl hy salueerde deu hoed af. „Opperste luitenant Otto Martin von Schwerin," gaf hij ten antwoord, „commandant van het Anspach- Bayreuth dragonders regiment nummer vijf." De koning nam eveneens den hoed af. Er was geen koning, die net vaker deed dan Frederik II. Hy dacht de eene groet is de andere waard. „Hebt gy u heden erg gehaast?" vroeg de koning, „Ja," antwoordde de commandant, „wij zyn flinke jongens." Nu zette Frederik zyn hoed weder op. „Ik verbied u alle onnoodige opmerkingen opperste luitenant von Schwerin. Heeft u my verstaan sprak de koning. De ofheier zette eveneens zyn hoed weder op, maar sprak geen woord. Hy had te veel gesproken, dit was hem verweten, nu basta er mede. Menigmaal gelukt het; menigmaal gelukt het niet; heden was het niet gelukt. „Laat uw regiment voorkomen", beval de koning. „Zooals u beveelt, Majesteit," antwoordde de Com mandant en wendde zich naar de lange linie, die elk oogenblik voller werd en meer bezet. De koning zocht een plekje, waar hy alles het best kon overzien. Het eerste morgenlicht bescheen nu de geheele linie. Iedere officier plaatste zich voor zyne afdee- ling en de commandant voor het midden der linie. -Regimenthet geweeraf Een luid gekletter was het antwoord. „Geeft acht 1" De officieren lieten nu huu sabel zakken. Daarop ging de commandant naar den rechtervleugel, reed den langen vleugel af, overal de houding onderzoekend en op kleine fouten opmerkzaam makenddaarna langs den linkervleugel en nu weder op zijn oude plaats voor het regiment. „Geeft acht" dc sabels der officieren wer den weder in de hoogte getrokken. „Parademarsck in galop met rechts zwenkenmarscliDan kwam het commando„het hoofd uaar links zwenkenZoo volgden ook de kleinere commando's elkaar op, en de geheele linie was voortdurend in beweging. De manoeuvre was zwaar en zeer gewaagdde paar den toch waren voor den tijd uit den slaap wakker gemaakt, wild gemaakt door den langen rit. hangerig en nog sjaperig kijkend, met onrustige berijders dit kon niet goed gaan en het ging liet ook niet. Otto Martin von Schwerin beproefde het wel in het gevoel zyuer kracht, doch het gelukte hem niet. Zelfs in den heftigsten gang moest er rust zijn en de richting en de houding lieten veel te wenselien over men drong naar voren en werd teruggedrongenging uit het gelid en er weder inhoopte zich opeen en trok weder uit elkander. De officieren zaten uit angst om van het paard gereden te worden er halfrugwaarts op en dreven de uit het gelid gaande dragonders er weder in. Eindelijk plaatste" zielf de commandant links, zy- waarts naast den koning. Nu zag ook hij de wanorde aan. Hij wilde den koning iets zeggen en nam den hoed at. Maar Frederik lette er niet op, of wilde er niet op letten; hy zag er erg boos uit en scheen zeer vertoornd te zyn. Otto Martin von Schwerin zette zijn hoed weder op. Toen alle zeven afdeelingen voorbij waren, reed by met het regiment mede en maakte het programma af, dat liy voor de inspectie had opgesteld. Beter ging het echter niet; integendeel de onrust word steeds grooter en toen ten laatste een regiraents-attachê naar aen koning gezonden werd, was hij bijna omgereden geworden. L)e dikke stadstrompetter was werk el yk aan gereden en viel in het zand, zooals een baal van een wagen glydt. De huzaar had moeite om weder op tc staan. Nu was het oogenblik aangebroken, waarop Zyne Majesteit de officieren hij zich riep en zijn oordeel te kennen gafheden wachtte men er echter vergeefs op. De koning keek eerst nog een poosje strak voor zich heen en wenkte daarna den commandant. „Het was een allerslechtst exerceeren, zcidc hy. Dat kon hij van ieder reserve-regiment beter zien en dan dat slechte aanvallen daarmede jaagt hy geen kat van achter den oven vandaan daarover lachten hem do oude vrouwen by het spinnewiel uit. De opperste luitenant was vuurrood in het gelaat geworden en wilde sprekenmaar de koning beval hem stil te zyn. „Het is een dronken regiment, dat gy commandeert," ging hij voort „dat my niét meer onder de oogen komen zal. Het zyn allen dronkaards." De opperste luitenant was nu zoo bleek ais een lijk gewordenhy was zoo woedend, dat hy het zelfs waagde den koning in het plat duitsch aan te spreken, wat streng verboden was. Hy drukte den hoed op zyn hoofd, zoodat by hem diep over het gelaat kwam en liet zijn paard nog een schrede naar den koning maken. „En ik antwoord u daarop Majesteit," zeide hij, „dat ik voor zoo'n dronken regiment niet meer mijn sabel

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 1