•een toespraak, waarin bij zijn hoop op de toekomst betuigde. Er was een telegram ingekomen van de koningin, •dat onder een storm van bijvalsbe tuigingen werd voorgelezen. Het was een Yriendelyke wenseh voor de le den van het leger en een hartelijke dankbetuiging voor hun tredenden gelukwenseb. Aldus ging het tele gram voortDe Koningin erkent het goede en verreikende werk, dat het leger zoo moedig heeft ondernomen ten behoeve van de ongelukkige ine- demenschen in verschillende deel en van haar rijk, en zij hoopt vurig dat Gods voorlichting en zegen w po gingen rooog' vergezellen. Een ramp op zee. "De heer Mulder Jz.. derde off. bij (le Koninklijke Pakketvaart-Maat schappij, schrijft aan de Veend. Cl. het volgende Zaterdag morgen, 19 Juni, pl.m. half zes, waren de opvarenden van het ss. Reijnstop reis van Batavia naar Deli, ooggetuige van een hartverscheu rend schouwspel. Des avonds van 18 Juni was de Reijn-st Singapore gepasseerd en zette kort daarna koers bij langs de kust van 'Malakka. Het was den geheelen nacht zeer goed weer geweest, en tegen 4 uur in den morgen werd de lucht W.ZAV. dreigend. Kort daarna brak èèn zware storm, gepaard met dichten regen, los. Tegen ongeveer half zes, toen de dageraad aanbrak, bemerkte de 2e officier aan bakboord vooruit iets bijzonders. Dichter bijgekomen ontwaarde hij duidelijk hoofden van menschen, die even boven het water uitstaken. Onmiddellijk werd de com mandant gewaarschuwd, en alles werd gereed gemaakt tot redding van een kolossaal aantal menschenlevens. De Reijnst bevond zich weldra te midden van een verschrikkelijk too- neel. Het schip bewoog zich als het ware voort door mensclien, lijken, kisten en pakken. Men kon zijn oogen bijna niet gelooven. Het schouwspel was des te vreemder, daar aan den geheelenjiorizon geen ander schip was te zien dan ons schip, waarom men op de Reijnst sterk in de verbeelding was, dat cle ongelukkigen passagiers waren van de Reijnst zelve, die, hetzij door een liooge zee, hetzij door een harde windvlaag in het water waren terecht gekomen. De Reijnst had toch een kleine 300 passagiers aan boord. Onmiddellijk gingon alle handen aan het werk, om de ongelukkigen op te lialen, aan touwen en stokken. De 2e officier, genaamd Teensma, van Schiermonnik oog, ging met de giek uit en smaakte het genoegen 20 menschenlevens te redden. Natuurlijk werd aan de ge redden gevraagd, wat er was voor gevallen. De schipbreukelingen waren afkom stig van het Chineesche stoomschip Sri Haitng Ann. Het ongeluk is ge beurd als volgt: De SriHaung Ann was den I8n Juni van'Singapore ver trokken naar Malakka en verder naar Perak. Juist in de nabijheid van de stad Malakka werd genoemd schip overvallen door de bovenvermelde bui. Daar het dik van den regen was, ging het schip langzaam stoomen, om zoodoende de vuren van Malakka in 't zicht te krijgen. Daar het schip zoodoende geen "Vaart meer had, be gon het kleine bootje (108 ton) vree- selijk over te halen. De dekpassagiers (honderd-negentig) en al hunne kisten gleden bij de derde maal, dat het schip slingerde, allen naar één zijde, met het noodlottig gevolg, dat het schip ■omsloeg en onmiddellijk zonk. Onder de drenkelingen bevond zich -ook de kapitein, genaamd Rawlingson, een Europeaan, en een Japannees, die beiden behouden aan boord werden gebracht Het ongeluk gebeurde te kwart over vieren. De drenkelingen hadden alzoo pl.m. Vj2 a 2 uur rond gezwommen. Als een bijzonderheid mag worden vermeld, dat van een inlandsche familie, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, sleclits een kind is verdronken. Verder bevonden zich onder de ge redden de 2e machinist, genaamd Felix Gomes en 2 inlandsche vrouwen, vijf kinderen en 61 Javanen, Chi- neezen enz. Er werden door het ss. Reijnst alzoo gered zeventig' men schenlevens en "er zijn vermoedelijk verdronken plm. honderd twintig opvarenden YT erscheidene lijkenjdreven voorbij, waaronder ook dat van den Jsten machinist en van drie kinderen. Toenzoover als wij konden zien, geen levend mensch meer was te be speuren, zette de Reijnst de reis voort naar Deli. Te Deli zijn de schip breukelingen overgestapt op het ss. Hebe, dat den 20 Juni (denzelfden dag van aankomst te Deli) naar Sin gapore vertrok. Opmerkelijk was de houding van «twee kleine jongetjes die hunne moe der bij het ongeluk hadden verloren. Het oudste jongetje vatte het plan op, met ziju 'broertje tusscben de ge redden te gaan zoeken naar mama. Met een onschuldig en kalm gezicht komt het arme kereltje terug en zegt: „Mama trada ada, mama barang- kalie soeda matti." (Ma is er niet, ma is misschien reeds dood). De 2e machinist Felix Gomes om schreef mij zijne benarde omstandig heden en de blijdschap, toen hy de vuren van een naderend stoomschip (de Reijnst) ontwaarde. Hij zei in het Engelsc-h „Ik werd bijna dol van blijdschap, toen ik zag, dat de Reijnst koers zette naar de plaats der on- heils." De Pesther Lloyd verspreidt liet gerucht, dat Edhem pacha een helsche machine heeft ontvangen, welke by liet openen ontplofte en liem aan deu ..arm verwondde. IHGEZONDEN Voor den inhoud dezer -rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet dan den inzender terug- - gegeven OPEN BRIEF aan den Heer J. van der Wijde, candidaat voor den Plaarlemschen Ge meenteraad, in herstemming. Mijnheer! 't Zij my vergund langs dezen weg" 't navolgende tot U te richten, met beleefden drang U uitnoodigend, nog voor de a.s. herstemming in District II, mij (onder góéukeuriüg der Re dactie) in dit Blad te willen dienen van repliek. Als candidaat voor den gemeente raad zyt ge in zeker opzicht publiek persoon geworden en als zoodanig hebt ge (J te onderwerpen aan de critiek, wanneer althans deze zich bepaalt tot den toets van Uw open baar leven. Secretaris zijnde der Volkskies- vereen. werd mij opgedragen deze critiek te oefenen. Daartoe wenseh ik aan te vangen met de bloote mede- deeling van feiten. Nog vóór de Yolkskiesvereen. be stond, waart ge lid van de liberale vereen. „Vooruitgang". Toen de uit- noodiging der Afd. Haarlem van de Soc. Democr. Arbeiderspa) tij ver scheen om samen te werken tot de oprichting van een nieuwe kiesvereen. naamt gy aan de daaruit voortge vloeide vergadering deel als gevol machtigde van de afdeeling Haarlem van het Ned. Werkliedenverbond, welke afdeeling, naar Uw'verklaring, zelf deze samenwerking zoude ge zocht hebben, was niet de S. D. A. P. alhier met hare uitnoodiging eerst ge weest. Terstond na de opening der be doelde vergadering werd zij echter omgezet in éene van particuliere per sonen. Gij bleeft aanwezig, naamt deel aan de beraadslagingen en liet U de functie van lid der commissie tot 't op stellen van een ontwerp- program welgevallen. Daarmee spraaki gij natuurlijk uit, dat 't program der Irtesvereen. Vooruit gangU niet aanstond en dat niet om enkele kleinigheden, doch zeer zeker om kardinale punten, immers terwille van kleinigheden helpt men geen nieuwe kiesvereen. oprichten, die de oude tracht te verzwakken, in het verkrijgen van resultaten. Welnu dan, gy waart lid der comm. tot 't opstellen van 't ontwerp-pro- gram on, ieder onzer zal 't willen getuigen, gij waart een ijverig lid. Zoo ijverig zelfs, dat wij nu nog liooren: „wat deed hij toch aanvan kelijk zijn best; wat had hij toch veel verwachting van de Yolkskies vereen. voor de toekomst!" 't Ont werp-program, dat ook Uw goed keuring wegdroeg, werd behoudens enkele onbeduidende wijzigingendoor de ledenvergadering bevestigd als program. Gij bleeft lid 't beste bewijs, dunkt my, dat dit program u voldeed. Geruimen tijd daarna belegt „Voor uitgang" een vergadering, waarin ook gij 't woord voert, waardoor wy tot ons leedwezen bemerken, dat gij nog lid van „Vooruitgang" zijt, ondanks :t reglement der „Yolkskiesvereen." dat :t gelijktijdige lidmaatschap van een andere kiesvereeniging verbiedt. Daarover op onze huishoudelijke ver gadering geïnterpelleerd, vgrklaart gij niet in "te stemmen met dit artikel, waarop de voorzitter u op de nood zakelijkheid wijst van óf voor „Voor uitgang" óf voor de „Yolkskiesver een." te bedanken." Niettegenstaande deze terechtwijzing blijft ge aanwezig en op de verwondering van de se cretaris, dat die keuze n moeilijk schijnt te vallen, terwijl gij zelf door uw besliste medewerking, als ook door uw stem hebt verklaard 't program onzer vcreeniging te onderschrijven en dus niet dat van Vooruitgang", geeft gc alleen tot antwoord, dat gij voor de volgende vergadering een be slissing zult nemen. :tResultaat van uwe iunerlijken strijd is, dat gij voor de „Yolkskiesvereen." bedankten lid blijftvan „Vooruitgang"; ia U nu zelfs een candidatuur van lar laat aanleunen. Geredelijk kon ik met Tt verloop dezer feiten volstaandoor deze feiten toch hebt gij zelf een scherpe critiek op Uw beginselvastheid geleverd. Er zijn echter oorzaken voor dit Uw gedrag genoemd; gij zelf hebt er ook een aangegeven. Men zegt, dat gij bedankt hebt als lid van de Yolkskiesvereen., omdat zij een soc. democraat stelde als can didaat voor 't lidmaatschap der 2de Kamer. Dit beweren kunnen wij laten pas- seeren, immers U weet met ons, dat Uw dubbelzinnige houding dateert van voor dien tijd. Op de meergenoemde huishoude lijke vergadering der Yolkskiesvereen. hebt gij als reden aangeduid, l et niet gelijktijdig lid mogen zijn van nog een andere kiesvereen. (in dit geval van „V ooruitgang.") Laat ons dit argument eens bezien. Uw sympathie was bij de „Yolks- kiesvereeniging," die gij noodigacht- tet en zelf hielpt oprichten. Vat zou nu uw bedoeling van 't lidmaatschap van „Vooruitgang" hebben kunnen zyn De minst oneerlyke bedoeling zou geweest zijn, propaganda te ma ken voor onze beginselen in de kies vereeniging „Vooruitgang." Is dit reeds oneerlijk op zich zelf, te oneer lijker, ja zelfs verradelijk wordt uw houding ten opzichte van „Vooruit gang," wanneer gij, hoewel niet staande op den grondslag van haar program, n laat stellen als haar candidaat, d.i. als een der personen, van welke ver wacht mag worden, dat zij de begin selen dier vereeniging met hart en ziel voorstaan. Ook 'tdoor n oogegeven argument zou voor n dus een veroordeeliqg zijn. Op grond van al 't voorens taande meen ik tot U de beschuldiging te moeten richten, dat U in't openbare leven een weerhaan is. Welke wind U zoo rusteloos doet draaien, kan noch mag ik hier onder zoeken; ik zoude waarschijnlijk op 't terrein Uwer particuliere aangele genheden terecht komen en deze be- hooren steeds huiten beschouwing te blijven. Zie, mijnheer, u wórdt de werk- man-candidaat genoemd; moge 't blij ken door den uitslagderherstemming, dat gij niet dc candidaat der werk lieden waart. Want, met hoe weinig sympathie ook uw tegen-candidaat door de arbeiders kan worden begroet, verre is hij, dunkt my, te verkiezen boven u, wanneer mijn beschuldiging tegenover u on weerlegd blijft en gy dus toont te zijn, iemand, die wel be ginselen kent, doch geen beginselen heeft. T. VALLENTGOED, Secr, Volkskiesver. Haarlem 22 Juli '97 Vervolg Stadsnieuws Bij het heden, Donderdag, hier ge houden examen gymnastiek M.O. werd een mannelijke "candidaat geëxami neerd, die werd afgewezen, terwijl een vrouwelijke candidaat niet was opgekomen. De katholieke kiesvereeniging zal bij de herstemming voor den gemeente raad, zich van aanbeveling van een der candidaten onthouden. Aanbesteding. Vanwege het ministerie van Wa terstaat, "Handel en Nijverheid werd heden aan het gebouw van het Pro vinciaal bestuur alhier aanbesteed lo. Het maken van remstoelen en meerpalen in en langs het buitentoe- leidingskanaal tot de nieuwe schut sluis te IJmniden en van voetbruggen tot verbinding van de bij de invaar ten dier sluis aanwezige remstoelen met de sluisfonten en van eene ver grooting der dekken op laatstge noemde remstoelen, een en ander deel uitmakende van de uitbreiding dei- sluis- en havenwerken aldaar. Raming f 53000. Van de 11 hiervoor ingekomen in schrijvingsbiljetten was dat van J. Hillen te Westervoort het laagst voor f 56800. 2o. Het herstellen van ecnige ge deelten van de dyken van het Mer- wedekanaal in de provincie Noord- Holland. Raming f5950. Van de 9 hiervoor ingekomen in- scbrijvingsbiljetten was dat van G. Visser Gz. te IJmniden het laagst voor f5340. Begrafenis van Dr. Winkler. Heden. Donderdagmorgen te twaalf uur, werd het stoffelijk overschot van Dr. T. C. Winkler grafwaarts ge dragen op de begraafplaats aan den Schoterweg. Tal van vrienden en belangstellenden sloten zieh bij den stoet aan. Wij merkten daarbij op tal van doctoren en pharmaoeuten van hier en uit den omtrek, direc teuren en conservatoren van Teijlers Stichting en anderen. Bij de geopende groeve nam, toen de kist in de groeve was gedaald, de voorzitter van de afd. Haarlem «ter Nederl. Maats, tot bevordering der Geneeskunde, Dr. L. C. Proot het woord. „Onze af deeling",zoo zeide spr„ betreurt het verlies van haren Nestor en heeft mij opgedragen een woord ter zyner nagedachtenis te spreken. Hoewel Winkler in zyn medi sche loopbaan altijd met ernst en nauw gezetheid heef tj gehandeld, is het toch niet -iaarin.dat hij den meesten lof; ver diend. De natuurkunde en aanverwante vakken bestudeerde hij met groote voorliefde en menigmaal waren wij met bewondering vervuld; wanneer hij ons op onze vergaderiugen een blik gunde in zijne rijke kennis, op dat gebied. Wie hem gehoord en zijne werken gelezen heeft, dien werd eer bied en bewondering afgedwongen voor zijn kennis, maar vooral voor het feit, dat hij op betrekkelijk gevorder den. leeftijd zijne studiën beginnende, als autodidact, zich oen naam verwor ven heeft, die nog langen tijd genoemd zal. worden. Hij laat tij zijne patiënten de her innering achteraan een eenvoudig, deelnemend man; bij zijne ambigenoo- ten aan een achtenswaardig eollega. Een broeder van den overledene zeide dank voor de hulde aan diens nagedachtenis bewezen. ARRONDISSEMENTS- RECHTBANK Zitting van heden. Donderdag 22 Juli 1897. J. Smits van Haarlemmermeer bad zich wegens mishandeling te verant woorden. Hy zou een 48-jarige vrouw hebben geslagen, die naar bleek wel eens meer met iemand «voorden heeft. Ook thans had zij met Smits op 7 April woorden gehad. Volgens haai en eene andere getuige had daarop Smits haar geslagen. Doch Smits ont kende het ieit. Ên het O. M. waar genomen door den officier van justitie, jhr. Mr. A.J. Rethaan Mac-aré, meende dat zij de zaak wel wat overdreef, daar volgens een schryven van den dokter te Haarlemmermeer de ver wonding niet erg ernstig was. Het O. M. requireerde echter tegen Smits drie dagen gevangenisstraf,"daar het bewezen achtte, dat er was geslagen. Beklaagde, die dit zeer kalm opvatte zeide, op de vraag of hij nog iets ter zyner verdediging had te zeggen, dat do rechters er zijn om te straffen, maar dat hij het niet had verdiend. Willem Koning van Zand voort had een hondje, dat 5 maanden oud was en verkeerde in den waan, dat hij daarvan gcene aangifte voor tic hon denbelasting behoefde te doen. Hy had zich echter deerlyk vergist. Heden had hij zich te verantwoorden. De eisch was f 5 boete of 3 dagen. Frans de Vries van Zandvoort had aan den avond van den 16cn Juni zich tegen den veldwachter Merens verzet, toen deze hora wegens nacht rumoer zou aanhouden. Beklaagde herinnerde zich niets meer van het gebeurde. De drank was hier weder in het spel. Het O. M. eischte 14 dagen gevangenisstraf. J v. Leeuwen, C. v. Hameren G. Wesseling stonden weer eens we gens verzet terecht. De eerste zou op den 13enJuli door den veldwachter te Alkemade wegens dronkenschap worden gearresteerd. Daartegen ver zette hij zich en de anderen hielpen hem daarin. Zekere Veen was de po litie ter hulp gekomen, waarvoor bet O. M. hem een woord van lof bracht. De eisch was voor den eerste 3 maan den en voor de beide anderen elk 1 maand gevangenisstraf. (T. Meaick van Edam, de vol gende beklaagde, had eveneens verzet tegen de politie gepleegd. By verstek werd geëischt 3 weken gevange nisstraf Toen zekere Jan Wit militair was, zag hij C. Bleekmolen loopen met een meisje, met wie hij verkeerde. Bleekmolen beloofde hem daarop dit niet meer te doen. Eenige weken ge leden nu kwam Wit in een koffiehuis te Purmerend en zag daar toch Bleek molen met het bewuste meisje. Dit kon hij niet goed zetten. Het meisje stond op en ging heen: maar Wit zeide haar„ga maar niet heen, jou zal ik niets doen." Na deze woorden te hebben geuit, liep Wit, volgens Bleekmolen naar hem toe en gaf hem een flinken klap in het gezicht, zonder dat hij daartoe eenige aanleiding gaf. Eene worsteling tussclien bei de personen ontstond, waarbij Bleekmolen werd geslagen en getrapt door Wit en bloedende wonden be- kwam.Het bleek nog dat de verkeering van Wit en het meisje was afge raakt, toen Wit militair was geweest. Naar het meisie zeide, had zij geen zin meer in Wit. Beklaagde ont kende, dat hij had geslagen. De eisch tegen Wit was 14 dagen gevange nisstraf. A. J. Mirck, een persoon (lie te Purmerend zeer ongunstig bekendis, had zich aan den avond van den len Juni tegen den veldwachter verzet. In staat van dronkenschap had hij, volgens de getuigen dus gehandeld1. Voor dien tyd had hij reeds met een ander, die in de straat liep, woorden gezocht. Deze had hem geraden naar huis te gaan. Door zijn drinken was hekl. reeds naar het O. M. opmerkte door de rechtbank van zyne vrouw gescheiden. De eisch was 1 maand gevangenisstraf. C. J. Frouwes, koffiehuishouder te Haarlem; had op den 7en Juli te Yelsen den gemeenteveldwachter Wil lem de Rnyter beleedigd. Hij had zich beklaagd, dat het daar dien dag zoo druk was het was 2e Pinksterdagi en een onthoudersfeest zoodat bij daar niet ving genoeg naar zijn zin op zijn wiel konrij den. De veldwach ter antwoorddedan moet u wat langzamer rijden. Daarop beleedrade Frouwes den veldwachter, zoo stelde tenminste de veldwachter de zaak voor. Dirk Frouwes zeide niet den veldwachter te hebben beleedigd, maar alleen over de drukte te hebben geklaagd, die zoo erg was, dat hij al eens van zijn.wiel was gereden. Het O. M. requireerde f 10' boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak in al deze zaken, Dins dag a. s. Willem» Flore werd heden dooi de rechtbank wegens diefstal tot 6» maanden gevangenisstraf veroordeeld. F. W. Riehelmaker, die een horloge dat aan hem ter reperatie was gegeven, naar de bank van Leening had ge bracht, tot 3 maanden. In de zaak van A. v. d. Houdt», den gedeserteerden marinier, die diefstal liad gepleegd^ luidde de uit spraak verwijzing naar den militairen rechter. J. "Wezelman van Nieuwediiep, die den veldwachter W. A. v. Keu len had geslagen, word tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld. Comelis Kars, die eveneens we gens mishandeling had terecht ge staan, tot 4 maanden. Westerwal, dito dito tot 3 weken. - Jan Dekker, wegens het stelen van lelietjes vaa dalen tot 7 dagen. C. Keur, die de jaagl^n van een schipper had doorgesneden tot f 15 boete of 10 dagen. J. Zijp, die zijn hond niet voor de hondenbelasting had aangegeven tot f5 boete. Geurtje de Haan wegens een zelfde feit tot eenzelfde boete. J. Sprokkelenburg wegens mis- haudeling tot 3 weken gevangenis straf. Orgelconcert. Heden. Donderdagmiddag, werd het orgelconcert in de "Groote Kerk op geluisterd door de medewerking van Mej. Jeanne Landré en den heer Joh. Broek Jr. van Groningen. Het auditorium was groot, en hadde de aard van de plaats waar men zich bevond, het niet. verboden, dan zou zeker Mej. Jeanne Landré hartelijke toejuiching hebben ingeoogst met hare voordracht van de aria Jerusalem uit het oratorium Paulas en Panis angelicas van César Franck. I)e heer Broek scheen ons minder gelukkig. Zijn voordracht -<vas niet altyd van stijfheid vrij te pleiten en de hoge tonen warenj wat de zuiver heid bctrofti wel eens bedeukelyk. IntusscliPh. heeft deze zanger een zeer goed geluid en zal dus bij gelegen heid zeker wel eens wat beters geven. Met mej. Landré zong de heer Broek nog het duet van Götze „Still wie die Nacht". De begeleiding was als altyd. bij den heer Ezerman in kunstvaardigo banden. Naar wy vernemen heeft ook het bestuur der kiesvereeniging „Burger-" plicht" besloten bare leden bij de her stemming tusschen Jhr. Speelman en v. d. Wijde vry te laten. Behalve het reeds in het vorig num mer gemelde aangaande de vergadering der Staalwaterbron, kan nog gemeld worden, dat de benoeming van een directeur werd uitgesteld. Heemstede. Woensdag maakten de verpleegden in het gesticht „Meer en Bosch" met het personeel dier inrichting, hunne gewone jaarlyksche rytoer. In 7 groote wagens verliet men om half tien het gebouw om in het Bloemendaalsche bosch en de omge ving daarvan, den dag door te bren gen. 't Was jammer voor hen, dat des morgens een onweersbui dreigde en ook los kwam, doch des middags was het weder zeer goed en genoot men van de prachtige natuur. Bij hunne terugkomst, des avonds te ruim tien uur, werden ze aange naam verwelkomd met Bengaalsch vuur in den tuin der pastorie van de Herv. Kerk, naast de inrichting ge legen, welke tuin mede met lampions was verlicht Allen hadden een pleizierigeu dag achter den rug. Zandvoort. Aangekomen vreemdelingen. J. W. Wolzak, Amsterdam, 11 personen. C- F. Klotz, Magdenburg, 2 personen. A lien hotel Belvédère. G. Arents, Amst., 3 pers. Kerkstr. 12. Mej. Lamme, Amsterdam, villa Paula. Hoboken, Rotterdam, 4 pers. id. id. Jhr. van Ittersum, Utrecht, villa Maris. J. Naret Koning, Frankfort a.M. 4 pers. hotel Driehniz.en. J. C. H. Ulrici, 3 personen, Amsterdam, Schoolstr. B 238k. W. G. Bonebakker, 5 pers. Amster a Kerkstr. D 6 Velsen. Leger des Heils. Het Leger des Heils-zal een „groo- ten nationalen vclddag" houden op het landgoed „Velserbeek" van baron Van Tuyfi van Serooskerken op Woensdag 18 Augustus e. k. Generaal Booth zal dien velddag zelf leiden. IJmuidem Bij het onweder van gistermiddag is de telegrafische verbinding met V muiden door den bliksem afgesne den. Verkieziog Provinciale Staten. Bij de verkiezing gehouden te Haar lemmermeer, zijn uitgebracht op den heer G, B. 't Hooft (antirev.) 782 stemmen ea den heer J. J. Reynierse (kath.) 732 stemmen. De lieer A. van Rossum (Rb.) kreeg 651 stemmen. Herstemming is dus noodSg tusschen de beide eerstgenoemde^ Beverwijk. Het onwedör. Het onweder van Woensdagochtend dat. in den omtrek van Velsen nogal hevig was, heeft te Beverwijk een slachtoffer geëischt. Naar wy verne men werd daar de 25-jarige J. Hey- dekker, kruideniersbediende van den heer Wee vering, door den bliksem gedood terwijl te Velsen de bliksem in een telefoonpaal sloeg. Ook sloeg ue bliksem in het in aanbouw zynde „Westerhout" waar van de spits van het torentje zwaar beschadigd werd, echter zonder on heil te veroorzaken. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 22 Juli. K. J. Blok v. Laer en J. M. M. Jager Gcrlings. J. Hooijkaas en C. A. J. v. d. Linden. J. J. Duijfjes enH. M. E. v. d. Laan. J. P. J. v. Rijn en A. M. Ruijgrok. W. E. Rourhoff en M. v. d. Grootepoort. Getrouwd: 22 Juli. D. de Grcef en A. Ouddolf. Bevallen: 20 Juli. C. M. Lang- schmidt—Wildschut d. J. Heyda- nus—Negryn d. 21 M. C. J. dc Vos— v. Buuren d. E. J. Hulsebosch— Wiegant d. M. W. v. Emmerik—v. d. Horst z. S. Burger—Bruiniers z. Overleden: 20 Juli G. H. M. Harkmans. 4 m. d., Spaarnw.str. Stoom vaartberichten. Het stoomschip Obdum. van de Holland Amerika Lyn, vanNewyork naar Rotterdam, vortr. 21 Juli, des voorm. 6 u. van Boulogne. Het stoomschip Burgemeester den Ter, van Batavia naar Amsterdam, arriv. 21 Juli te Amst. Het stoomschip Prinses Am alia T vau Batavia naar Amst., vertr. 21 Juli. van Port-Said. Het stoomschip Gedê, van Java naar Rotterdam, passeerde 21 Juli Gibral tar. Het stoomschip Salak, Vertrok 21 Juli van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Java, arriv. 20 Juli te Port-Said. Het stoomschip Prins Alexander, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 20 Juli te Genua. Het stoomschip Prins Frederik Hendrik, van Paramaribo naar Am sterdam, arriv. 21 Juli des morgens 1 uur te Havre. Het stoomschip Maasdam, van de Holland Amerika Lyn, vertr. 21 Juli van Rotterdam naar New-York. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 Cent per regeL Eerste Nederlandschc Fabriek van Kunstbloemen, Detail-Magazyn. Anegang 8. KUNSTBLOEMEN in groote verscheidenheid. Makart Bou- quetten, voor Va3s- en Wand versiering. Geprepareerd© Natuur planten. Specialiteit in sierlyk gevulde Bloemkorfjes in alle ryzen, vanaf f 1.—, f 1.50, f2.—, 2,50, f5.— en hooger. Alle uit stekend geschikt tot cadeau. Opvullen van gehaakteBloem- mandjes vanaf 10.50. Lampversieringen, Decoraties voor Gaskronen, Ampels, Muur- hangers, enz. Bloemeyi Fournituren in dc grootste orteering. Grafkransen. Zeer billijke pryzen. ANEGANG No. 8. 355e STAATSLOTERIJ Donderdag 22 Juli 1897. le klasse 4e lijsü.- No. 20727 f 2000. Na 5901, 11446 f 100. Pryzen van f20. 208 3130 5038 9151 11358 1510518312 339 3159 5124 9245 11677 15209 1843» 356 3438 5137 0434 120471521118761 426 3520 5502 9145 121041531018779 5323525 6441 954812271 15485 18SM) 85335646511 9613 12278 15507 18S71 10213668 7353 9719 13042 16944 19539 1324 3782742210210132661673119598 134139S7762310340133241697020197 1722 4773 7-716 1039514077 17546 20648 1786 4914 8013104991449817664 20819 -2099 4964 8047 10946 146471770f20891 2620 5618 8500 109781501117854 20918 2845 5033 913011076 1518518296 Familieberichten. Getrouwd:: .'10 Juni. J. Sfieuw- acyer en P. Ch. Th. van der Meer, Kota-Radja.- (Atjeh). 19 Juli. Baart de la Faille en H. E. Ch. Ph. Wi thers Hoeth, Groningen. IJ. H. ROgge en U J. Wcsthoff, Nijmegen. H. Óannegieter Tz. en M. E. Schnell, Utrecht. J. J. M. Molijn en A. S. J. van Marle, Utrecht. A. M. H. van Wely en W. Schlimmer, -Amst. 20. C. Ötolle Jr. en H. M. LinheL Na- raur. J. F. Recsinck en EL M. J. Fêrnantzen,. Amst. F. J. Hinrichsen M. ter Linden, Nymegen. C. L. Zei- iinga en M. W. H. Lieftinek, Gro ningen. 21. A. Zeiler en M. C. Bol- meyer, Nymegen. D. O. M. Andrédo la Porte en W. J. van Be-iervoorde,. Utrccht. J. Metzen E. J-.M.Hens,. Zwolle. Bevallen: 15 Juli. E. F. van do Stadt—Francois d. Pretoria. 17. J- Oldcwelt—Öchroeder z. Groningen.. 18. Von Drygalski Mezger d. Hom burg v/HL 19. M. JKorn—Planije z. Amst. G. Weverink-Gladder d. Am sterdam. Van den Arend—Rahder z. den Haag. 21. C. Langenegger— Gie- singcr <L Amst. Overleden: 13 Juli. G. J.J.Tours Montenberg 58 j. Maastricht. 15. W. v. d. Greft 66 j. Naanlen.,16. A. C.v. Regteren—jkv. Meyer 78 j.Breda. 17. EL "Verbeek—Delsen 49 j. Amst. 18. A. Weenink 58 j. Maastricht. YVed.. G. A. Nol—Nadels 81 j. Amst. W. .T. 1). van Iterson 59 j. Leiden. Wed. E. J. v. Kuyk—Groothuijzen 70 j. Arnhem. Wed. S. YV. J. van Franckenberg en Proschlitz—Van der Hart 85 j. Utrecht. II. C. Schol ten 56 j. Zutphen. 19. M. O. van dei- Tak jd. den Haag. L. Wolter 52 j. Weesp. J. van Wichercn 31 j. Arn hem. 20. W. K. J. Schoor^3 j. Lei den. J. N. Prins 74 j. Weesp. F. C. de Graaff Hz. 78 j. Amst. MARKTNIEUWS. Haarlem, 21 Juli 1897. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd fiii verkocht 56 stapels, uit makende 7274 kazen, wegende 14233 Kilogrammen. Hoogste prijs per 50 K. G. f24.— Op de veemarkt alhier zyn aange voerd 5 Koeien f 180 af 120 24 N. Kalveren f 11,— a 8.—26 Schapen f IS.12.—18 Lamme ren 16.— af—.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3