klasse van Spanje en een pensioen van 30000 peseta's per jaar. De ver moorde premier heeft aan de rijks boekerij zijn fraaie bibliotheek nage laten. Deze telt 30000 werken, waar onder zeer zeldzame als een le en een tweede uitgave van „Don Quichotte". De instructie tegen den moordenaar is geëindigd; hij zal voor den krijgs raad terechtstaan. Te Madrid wordt algemeen verteld, dat hij Zaterdag zal worden gefusilleerd. De rechter van instructie die de zaak in handen heeft gehad, heeft, naar een correspondent van de Ficjaro vertelt, den moordenaar op een bij zondere wijze aangepakt om wat uit hem te krijgen. In den be ginne bewaarde ook Angiolillo een hardnekkig stilzwijgen, gelijk de meesten van zijn voorgangers. Doch toen de rechter opmerkte, dat het den schyn had alsof hij een persoon lijke wraak aan den heer Canovas wilde koelen, kwam hij los. Hij riep uit dat hy zijn broeders had willen wreken, niet alleen zijn broeders in Spanje, maar ook zijn Italiaansehe, zijn Fransche geestverwanten, allen die zonder genade waren vervolgd en ter dood gebracht. De rechter toonde geen afschuw van zijn daad, maar vertelde den moordenaar dat misdaden als de zijne nooit der partij ten goede komen, die ze bedrijft, dat oen mensch aldus wordt weggenomen, maar liet stelsel I blijft.... Heftig vertoornd liep Angiolillo daarop uit: „Zoo, zoo, denkt gé dat? Het zou zoo zijn wanneer er maar een enkele terechtstelling ware, maar ge zult er nog andere zienge zult nog om genade moeten sraeeken Het is thans de beurt van Felix Faure. diezal er evenals Caraot aan gelooven!" Deze woorden zjjn onmiddellijk ge seind aan den Spaanschen minister van buitenlandsche zaken, die ze ze ker wel dadelijk ter kennis van de Fransche i regecring zal hebben ge bracht. Bergbeklimmers. Er zijn weer iwce bergbeklimmers' verongelukt, Gen student uit Miin-i chen is van den Hierzbacbgietschcrj bij Linz in een afgrond van 500 me ter gestort. Hij was onmiddellijk •flood. En een koopman uit Brcslau, die onder geleide van twee gidsen de Wellerkuppe bij Zormatt had beste gen, gleed bij het afdalen tot, aan de horst in een met sneeuw bedekten afgrond. De gidsen beproefden den man ter hulp te komen, maar door de heftige beweging raakte de strik los, waarin de koopman gebonden was en zakte de ongelukkige in de diepte. Er werd onmiddellijk hulp gehaald, maar men heeft weinig hoop den man nog levend uit den afgrond naar boven te kunnen brengen. De inneming van Aboe Hamed. Over de inneming van Aboe Ha med wordt nader uit Assoean ge meld Generaal Hunter viel den 7en dezer Aboe Hamed met vier regimenten aan. Het dorp werd verdedigd door 850 Derwisjen, waarvan er 500 met geweren bewapend waren, ën door 150 ruiters. De huizen werden zoo hardnekkig verdedigd, dat de artille rie verscheidene malen moest vooruit rukken. Zoo liet een emir zich met zijn volgelingen in een versterkt huis onder het puin begraven, liever dan zijn stelling te ontruimen. Op een paar honderd na werden alle Derwis jen gedood of gevangen genomen; onder de gevangenen bevindt zich de opperbevelhebber, Mohammed Zein. Het Engelsch-Egyptische leger had 21 dood en en 61 gewonden. Het zwaarste verlies leed het 10e regi ment, dat 2 Engelsche officieren ver loor (majoor Sidney en luitenant Fitz- Clarence), benevens 14 dooden en 34 gewonden. Men verwacht dat de Derwisjen, die zich te Metemneh saamgetrokken hebben, niet aanvallenderwijs zullen optreden als de kanonneerbooten, die nu over den 4en waterval gebracht worden, te Aboe-Hamed aangekomen zijn. Pest en hongersnood in Engelsch-Indië. In De Tijd is opgenomen een schrij ven van pater Höne. gedagteekend Bombay 23 Juli, waarin o. m. het vol gende wordt medegedeeld omtrent de pest en hongersnood, die Britsch-Indië teisteren. De schryver uit de vrees, dat men nog niet aan het einde van de rampen is. Naar allen schyn heeft weliswaar de pest uitgewoed, maar het ziet er nog verdacht uit De sterfte was ten minste by de afzending van den brief te Bombay nog zeer groot Enkele dagen te voren stierven op eenen dag niet minder dan 117 per sonen, zoodat te duchten is, dat me nigeen onder dezen aan de pest is bezweken, maai' dat wordt geheim gehouden. Enkele gevallen zijn met dat al bekend geworden. En wat de V hongersnood aangaat, dreigt een tweede, althans in eenige gedeelten van Indië. Tot 22 Juli toe was daar geen droppel regen geval len, ofschoon te Bombay de regen sedert een drietal weken bij stroomen neerplaste. Hoe groot de nood is, kan hieruit afgeleid, dat de pry zen der dagelijksche levensmiddelen in vele streken van Indië 75 pCt. gestegen zijn. Een derde gedeelte van het vee is in de districten der missie van den schrijver gestorven wegens gebrek aan voeder. Eenige dagen vóór het afzenden van den brief vond men een vrouw dood in haar hut. Naar men veniain, had zij gedurende vijf dagen niets gegeten. De racnschen leven in menige streek van het land alleen van uien, en in andere gedeelten hebben zij slechts om den anderen dag een ka rig maal. De missionaris gewaagt met dank baarheid van de giften, welke door hem uit Duitschland en Nederland werden ontvangen. Zonder die giften ware zyn missie te gronde gegaan. Elke maand moet omstreeks 1500 roepijen (ongeveer f 1800), behalve de gewone kosten, worden uitgegeven, en zelf onder de gunstigste omstan digheden zal dit tot November moe ten voortduren. Zoo er echter niet spoedig regen valt, en de oogst we der mislukt, zal de ellende dubbel zoo groot zijn. Een huwelijk door een ei. Ross. Williams, een jeugdige boer uit de omstreken, van Perry (Okla- bama), die zich eens prettig gestemd gevoelde, schreef, ongeveer drie maan den geleden een liefdesverklaring op een eierbast. Dit ei is met meer an deren naar Chicago gezonden en kwam eindelijk in handen van een jonge dame aldaar. Deze heeft met levendige belang stelling liet schrijven van den jongen boer gelezen en, meenende in hem den idealen man te zien, waarvan zij droomde, schreef zij hem in den zelf den geest terug. Er ontstond van toen af tusschcn de beide jonge men sch en eene drukke correspondentie, waarvan het einde waseen huwelijk, dat dezer dagen te Perry plaats had, waarheen de bruid is ver trokken om den uitverkorene van haar hart persoonlijk te leeren kennen. Toeneming van doofheid. Als men den Amerikaan J. H. Girdner mag gelooven, zijn wy bezig allen te zamen doof te worden, zon der het te bemerken; eenvoudig, om dat bij alle menseden gelijktijdig het gehoor vermindert, en wij <iaan?om niet aan de anderen kunnen merken, dat wij zelf achteruit gaan. Het zou dezelfde soort van hardhorendheid zijn, die bij de smeden wordt opge merkt, en veroorzaakt wordt door liet groote geraas, waarin zij altyd verkeeren. Nu is onze beschaving ook hoe langer hoe rumoeriger geworden. Dreunen, schellen, fluiten, orgelmu ziek, sissen, ratelen, toeteren, schui felen en dat alles in alle toon soorten vervult de lucht, waar vroeger de cedachtzame tred van de dragers van een koetsje het eenige geluid was. dat de meer vulgge stap pen der wandelaars afwisselde. Wel dra zal een veldslag met knalvry buskruit de eenige plaats zijn, waar men, afgezonderd van de ketelmuziek der maatschappij, zich een weinig aan zijne overpeinzingen kan over geven. Als nu onze stemmen maar krachtiger worden in evenredigheid met het zwakker worden van ons ge hoor, en de componisten van toekomst muziek er maar op rekenen, dat zij voor de toekomstooren moeten schrij ven. dan is het leed nog te overzien. Maar voordat wij ons ongerust ma ken, is het maar beter af te wachten, of het werkelijk is, zooals onze over buur vertelt. (De Gezondheid). IJzeren Amerikaansehe Huizen. In het centrum der bedrijvigheid van New-York, dat zooals men weet op het slechts 3 a 400 meter breede eiland Manhattan ligt, wordt de grond op vele plaatsen met 7 tot 10000 dol lars de M2. betaald. Wat men daar op die betrekkelijk smalle bouwplek- ken niet aan grondvlakte bezit, zoekt men in de hoogte te winnen. Van een dergelijke grondexploitatie heeft men in Europa geen tlauw begrip. De nieuwste van deze wolkenbestor mers, het Irvin's syndicaatgebouw zal een hoogte van 115 meter en ten minste 33 verdiepingen boven elkaar bereiken. Een 500 tal volkomen ge lijk en gelijkvormige vensters „ver sieren" den gevel. Het geraamte van zulke torenhui zen bestaat natuurlyk geheel uit ijzer. Het steenmateriaal in de muren dient slechts tot afsluiting van belendende gebouwen en heeft zich dus zoo goed als met geen druk te belasten. By de verdeeling van den druk wordt zoo te werk gegaan, dat een groep ijzeren kolommen de eerste tot de vierde, een tweede dito groep de vierde tot de achtste, een derde de achtste tot de dertiende verdieping te dragen hebben, enz. De exploitatiekosten van een der gelijk gebouw zijn natuurlyk zooveel te grooter naarmate het hooger is, Het „slechts tien verdiepingen" hoo- fe auditoriumgebouw te Chicago, dat ehalve de localiteiten voor het eigen lijk bedrijf een hotel en een theater bevat, vereischt jaarlijks aan exploi tatiekosten 75000 dollars. De 11 daar opgestelde stoomketels verbruiken des zomers 30 a 35 ton kolen, des wiuters wordt die hoeveel heid 50 ton. Het gebouw heeft 13 personen-liften. Er liggen 40 kilo meter gas- en waterleidingbuizen, he nevens 370 kilometer electrische lei ding. Wel protesteeren de ingezetenen en vooral de brandweer tegen zulk een verregaande bouwterrein-exploi tatie, maar in het land der zooge naamde vrijheid heeft ieder het onbe twiste recht, zijn buurman en de ge heel e buitenwereld zoo erg te hinde ren als hij maar kan, zelfs op gevaar af. dat de menschen daar in de toe komst zich nog zullen moeten gaan behelpen met onderaardsehe krotten voor woningen als de bovenbouw zal zijn uitgeput. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Militaire anti-kermisver- gaderingen. Mijnheer de Redacteur! De Haarlemsche kermis is, met al wat zij medebrengt, gelukkig weer voorbij. En ook de militaire anti-ker- misvergaderingen, die juist aan de kermis hnn ontstaan te dank-?n heb ben, behooren weer tot het verledene. Maandagavond 2 Augustus, werd de reeks dier bijeenkomsten geopend door een feestelijk samenzijn, waartoe ook de leden der HaarI.Jongel.-Ver. waren uitgenoodigd. Ds. Jonker, die dien avond zou komen spreken, liet ons op zijne bekende, talentvolle wijze een blik slaan in het leven van den Engelschen predikant Kingsley, een man, die zooals eigenaardig werd gezegd éen stuk levenslust, éen stuk frischlieid, doch ook éen stuk waarheid was. De hoofdstrekking van spr.'s onderwerp kwain wel hierin uit, dat hij ons herinnerde aan een antwoord door prof. Beets eens gege ven aan enkele jongelingen, die hem kwamen vragen eens voor hunne ver- eeniging te komen spreken, en dat aldus luidde„Zoodra baardelooze jonge mannen zich niet meer als grijs aards gedragen." Aandachtig werd deze toespraak, met menige geestige, kernachtige opmerking doorkruisd, door iedereen gevolgd, terwijl nader hand nog menig lied en gedicht ter eere van onze Koningin-Regentes werd gehoord. Ook" de leden der Haarl. Jongel. Ver, lieten zich wat liet geven van voordrachten betlof niet onbe- i luigd. Dinsdagavond ha l len wi' Veen i i ons midden, die oi.<. iiould-1 schotel voor dien avond iets uit de reisherinneringen van den bekenden Otto Franeke voorlas; o. a. de tref fende geschiedenis van „Geertje Tjarks". liet ongelukkige, door een soldaat bedrqgen meisje, dat. krank zinnig geworden, 40 lange jaren met een ketting aan den muur was vast geklonken geweest. De Woensdag- en Zaterdagavonden hadden een meer huishoudelijk karak ter. Verschillende voordrachten en liederen -werden door de leden der Jongel. ver. ten beste gegeven, ter wijl, wat de Zaterdagavond betreft, mevrouw Wildeboer op liaar gezel lige manier een goed geslaagd zang en muziekavondje had georganiseerd. Donderdagavond werden wij door den heer van Dijk vergast op een drietal schetsen uit het kazerneleven waaronder „De lotgevallen van ser geant Links" met zijn „lieve luitenant" en „liefhebbende korporaal van de week" menigmaal een gullen, vroo- lijken lach aTdwong. Vrijdag- en Maandagavond (resp. 6 en 9 Aug.) was het de heer Staver- man, die, uit Amsterdam welwillend overgekomen, op uitnemende wijze een vrij talrijk gehoor door zijne schoone lichtbeelden en verhalen aan genaam bezighield. „Iets uit het leven van Willem den Zwijger", „Christof- fel's oude orgel," alsmede „Enkele roemrijke daden van admiraal De Ruyter" en „Moeders laatste woor den" werden achtereenvolgens met de meeste aandacht gevolgd. De eerste dier beide avonden werden wij ook nog aangenaam verrast door de aan wezigheid van het fanfarekorps der Haarl. Jong. Ver., dat door zijn op gewekte muziek de gezelligheid nog verhoogde. De Zondagavond zouden wij zoo doende bijna vergeten, hoewel het toch niet een der onbelangrijkste avonden was. Ds. Barbas, die beloofd had als „vriendelijk dischgenoot" in ons midden te willen zyn, had nog twee andere even „vriendelijke disch- genooten" medegebrachtde hecren De Boer en Temmen, beiden werk zaam op den Bijbelwagen, die op deze kermis al reeds een standplaats heeft gehad. Met geestdrift verhaalde de heer De Boer ons van de veelsoor tige ontmoetingen, die hij reeds op zijn nog korte reis met den bybeL- wagen had ondervonden. Ruimschoots hadden wij gelegenheid die mannen te bewonderen, die in de tallooze moeielijkheden van hun eigenaardig werk, zulk een moed en volharding aan den dag legden. Al deze by eenkomsten werden af gewisseld door voordrachten en sa menspraken, alsmede door het gebruik van verschillende yerverschingen waartoe wij door milde gaven (wij ontvingen precies f 92) in staat wa ren gesteld. De opkomst der militairen was, in zijn geheel genomen, beter dan 't vo rige jaar. Wy gelooven evenwel, dat het openstellen van de gelegenheid aan het bataljon infanterie om drie avonden gratis naar den schouwburg Van Lier te kunnen gaan, vangroo- ten invloed is geweest op het bezoek onzer vergaderingen. Nogmaals brengen wij langs dezen weg aan allen, die op de een of an dere wyze tot het welslagen onzer anti-kermisvergaderingen hebben me degewerkt, onzen hartelyken dank. Maar bovenal danken wy onzen God, die ons zoo lieerlyk heeft getoond, dat Hij óok het kleinein Zijnen naam aangevangen, ruimschoots wil ze genen. Wij bevelen het Mil. Tehuis en onze Chr. Mil. Jongel.-Ver. in de be langstelling van Haarlem's ingezete nen dringend aan. Het Bestuur der Chr. Mil. Jongel.- Ver. A. S. POLITIEK, voorz. F. C. WILLEKES. secret. H. HAKSTEEN, vice-secret F. LOOGEN, penningm. G. ITJESHÜRST, bibliothecaris. Vervolg Stadsnieuws Schouwburg. Het was voor Mevrouw Julia van Lier-Cuypers Donderdagavond een feestavond. Zij gaf haar atscheidsvoor- stelling voor het Haarlemsche publiek, dat reeds zoo dikwijls de dui delijkste blijken van zijne belang stelling voor de gevierde actrice getoond heeft. In „Bedelares" viert zij een barer schoonste triomphen. Heerlijk was haar spel als Margaretha Berglien en treffend schoon hare voorstelling vau liet lijden dier be klagenswaardige vrouw. Zij wist het publiek te begcestereu, het mede te sleepen. Schitterend woekerde zij met de haar geschonken gavenal haar groot talent legde zij in de vervul ling van een rol, die zoo geheel en al er op ingericht is. om het schoon ste wat in haar talent schubt, te doen waardeeren en bewonderen. Waarlijk zij maakte ons bet af scheid zwaar. Wanneer wij haar niet meer geregeld in onzen schouwburg terugzien, zullen wij haar missen Don derdag avond voelden wy liet opnieuw, dat het hier gold de afseheidsvoor- stelling van eene actrice, die recht had op aller erkentelijkheid en waar deering. Het publiek was een en al geestdrift en juichte de actrice vele malen recht hartelijk toe. Het zoude ons te ver voeren ook nog het spel der anderen te bespre ken, voornamelijk daar liet hier be treft een reeds overbekend drama, moeten wij ons beperken; toch kun- iK-n wij niet. nalaten een hartelijk woord van hulde te wijden aan allen die mevrouw va a .ie:- o;> /.alk eene uitnemende wyze ter de stonden. Voorai de lieer Schwab die de rol van Jean Paul Bergriten vertolkte, zooals wij dat van dezen kunstenaar gewoon zijn. Eigenaardig was liet op treden van de jongejulfrouw Heu- riëtte Guijpers. Nog nimmer hebben wij die kinderroi zoo lief en met .zooveel gevoel zien spelen. Het verbod van den Burgemeester schijnt der Schouwburg-directie niet ten Voordeele geweest te zijnal was het ook eene ongezochte reclame. Weliswaar was de schouwburg goed bezet, doch wij vermeenen Dingdag- meer 'bezoekers opgemerkt te hebben. Naar wij vernemen waren er voor dien dag ook meerdere plaatsen be- sprokenr De bouquetten, die wij Dins dagavond zagen wegbrengen, werden nu"niet aangeboden, hetgeen door ons zeer betreurd werd. Plechtige begrafenis. Heden, Vrijdagmorgen had alhier op de begraafplaats aan den Schoter- weg de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van M. Bouman plaats. Achter de lijkstoet volgden de gemeentewerklieden, waarvan eeni- gen de baar grafwaarts droegen. Rond om de geopende groeve hadden zich tal van gemeente opzichters geschaard. De heer J. G. Michielse, hoofdopzich ter voerde het woord. Hy wees er op, dat de overledene steeds getrouw zijn plicht had gedaan en als zoodanig zeer bij zijne meerderen was gezien en stelde zyn leven anderen ten voor beeld. Namens de familie dankte de schoonvader voor de laatste eer den overledene bewezen. Een paar kran sen, waaronder van de gemeente-werk lieden dekten de lijkbaar. Donderdagavond ten ruim 11 ure, is zekere de L. oud 27 jaren, beeld houwer, woonachtig te Amsterdam, aan dén Dreef met de linkerhand onder een rijdenden tramwagen ge raakt; daar hij viel, toen hy van het achterbalkon afsprong, waarbij drie vingers van die hand belangrijk zijn gekneusd. Door de politie alhier is aange houden een 16-jarige knaap K. M. die 1.1. Zondag uit het opvoedings gesticht voor jeugdige veroordeelden te Kruisberg bij Doetinchem was ontvlucht. Hedenmorgen (Vrijdag) hield de postduiven-vereeniging „de Snelvlie- ger" alhier, een wedvlucht van Salz- bergen afstand 170 Kilometer, alwaar de duiven door de goede zorg van den heer Wendel Kuhn om 7,20 met hel dere lucht en zuidwesten wind in vrij heid werden gelaten. De 15 prijzen werden door ae duiven van de hier volgende eigenaars behaald: le prys J. G. Schippers 11,-9,32 2e idem 11, 9.32 3e A. F. H. Harms 11,10,18 4e J. G. Schippers 11,14,16 5e A.J. Bronkhorst 11,14,59 6e L. Govaerts 11,15,10 7e P. v. Daalen 11,15,23 8e idem 11,15,23 9e J. v. Booren 11,15,40 10e Joh. Jung 11,15,57 lie D. He6sels 11,16,12 12e A. F. H. Harms 11,16,25 13e idem 11,16,25 14e idem 11,16,25 15e idem 11,16,25 Woensdag den llen dezer overleed te Maastricht onze stadgenoot, do Weleerw. lieer .4. .4. Jelgersma, pastoor, alhier. Wegens zijne ziekte was Z. W. E. daar"heen getrokken, om aldaar herstel voor zijne gezond heid te zoeken. Maar dit heeft niet zoo mogen zijn. De overledene was hier ter stede sinds Juli 1896 pastoor in de plaats van wijlen pastoor Ausscms. Hij had den leeftijd vau 52 jaar bereikt He den, Vrijdag, werd te Marieënweerd zijn stoffelijk overschot ter aarde besteld. Een gouden bruiloft. Verleden jaar maakten wy melding, dat onze stadgenoot de heer Gerardus de Lugt zijn 80sten verjaardag vierde en deelden daarbij ook mede, dat hij dit jaar zijn gouden bruiloft zou vie ren. Dit feit zal hij den 25en dezer maand herdenken. Eenige dagen ge leden hadden zijne kinderen, terwijl hun vader op de bruiloft van een zy- ner zoons was, van de gelegenheid gebruik gemaakt, om huns vaders woning geheel met bloemen en planten te versieren. Het ziet er na heelj aardig uit. De heer de Lugt trad op 14 jarigen leeftijd alhier by een molenaar als leerling in dienst en was achtereen volgens acht cn veertig jaren in het molenaarsvak werkzaam, waarvan de laatste 9 jaren in dienst bij de Haarl. brood- en meelfabriek. Door een ongemak aan zyn been was de Lugt eindelijk geuoodzaakt die betrekking neer ce leggen en kreeg hij van deze Maatschappij een depót. Op last van zijn geneesheer mocht do Lugt echter niet met de broodkar loopen. Toevallig kwam de betrekking als magazijnmeester bij de schutterij open, die do Lugt verkreeg. Hij was IS jaar als zoodanig werkzaam. Ver leden jaar November heeft hij zijn ontslag aangevraagd. Met zijn 77- jarige echtgonoote, mej. Maria Eliza beth Smit geniet hij thans ecu rus- tigen, ouden dag. Naar een ooggetuige ons mededeelt is gistermiddag om 4 uur de overweg der Holl. IJzeren Spoorweg aan den Jansweg ruim een half uur achtereen gesloten geweest (hetgeen met een even afkoppelen der goede renwagens voorkomen zoude zyn.) Dit als eene kortemededeeling waar om het belanghebbende publiek met leede oogen de zoo langzame voort bouwing der hulpbrug gadeslaat. Zandvoort. Door den gemeente-veldwachter S. Belirens alhier is tegen den alhier wonenden arbeider H. K. proces verbaal opgemaakt wegens dieren mishandeling. Aangekomen vreemdelingen. A. Kohn, Weenen, Hotel d' Orange. Dames S. en II Mees, Arnhem, idem. L. Abraham, Berlijn, Mej. J. Kei hort, Baani, Dr. J. H Dicphuis, Groningen, j> J. Figdor, Weenen, Dr. E. Bailor, idem, 3 pers., Mevr. Meuring van de iionert, Amster dam, idem. Mevr Tettrode, 's-IIage, '2 pers.. Kerk- pad D 3-2. Boissevain, Amsterdam. 4 pers., Villa Cottage Pretoria. Mevr. van Dalsum. Zaandam, Br. Engel- bertstr. C 50. E. F. J. Draijer, Amsterdam, 3 pers., Dorpsplein C 44. J. Beukers, Enschedé, 5 pers., idem. Mej. H. Scheefhals, 's-llage, Noordb. B 25. Mevr. de Wed. J. F. Musbach, Amster dam, idem. Mr. P. Verloren van Themaat, Utrecht, 3 pers.. Groot Badhuis. Mej. G. van Sijsen, Breda, idem. zelfde salaris, zoo mogelyk mot acta Fransch. De besmettelijke veeziekte mond en klauwzeer, die alhier sedert 3 ;"u 4 maanden heerschtc en nagenoeg al het rundvee aantastte, is thans zoo goed als geweken. Marktbericht. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp. Haarlemmermeer, 12 Aug, 1897. Witte tarwe f 7.— a f 7,25Rogga f 4.— a f 4.15Wintergerst f 3.75 a. f4.15; Karweizaad f 11, a i0.-. VERJCLG NIEUWSTIJDINGEN. Eene quaestie opgelost? Uit Beilen wordt thans gemeld, dat de quaestie in zake den bakker R. Werndly te Wijster opgelost en men tot eene schikking gekomen is. W. wordt van do verplichting om het dienstmeisje te trouwen, vrijgesteld, onder voorwaarde, dat hij haar f50 uitkeert en aan de W ij tersche jonge lingschap 6 kan jenever geeft! TELEGRAMMEN, MADRID, 13 Aug. {Reuter,) Het vooronderzoek tegen Angiolillo is geëindigd. De rechter van instructie heeft de bijeenroeping van den krijgsraad ge vraagd; deze zal waarschijnlijk Za terdag bijeenkomen. Men gelooft, dat de krijgsraad het. doodvonnis zal uit spreken de terechtstelling zal alsdan plaats hebben in het stadje Mon- dragon. BERLIJN. 13 Aug. (R.O.) De Kölnische Ztg. ontvangt uit Peters burg het bericht, dat gistermorgen bij de schietoefeningen in het kamp van Krasnoje Selo - die door den Czaar werden bijgewoond - een granaat gesprongen is, by het inbren gen in het kanon. Twee mannen werden daardoor gedood. VARIA. Heemstede. Donderdagavond geraakte een rij tuig van don stalhouder Paulen uit Haarlem met het eene voorwiel be kneld tnsschen de rails der stoom tram, vlak vóór de hofstede „Bos- beek" aan den Binnenweg, waardoor dit stuk ging en bet rijtuig kantelde. De inzittende personen, zoomede de koetsier, bekwamen geen onheil, het paard evenwel sloeg op hol, doch werd in het dorp tot staan gebracht. Door welwillende hulp van den kruidenier P. die een rijtuig verschafte, werd de reis voortgezet. A. s. Zaterdag zal er alhier op ,,'t Slot" in eene der bosschen, een groot diner plaats hebben voor de jongelui, die hier geregeld hunne sportoefeningen op 't cricketveld aan den Meerweg houden. Tenten zijn reeds op 't veld en in 't bosch opgeslagen. Vele bezoekers, waaronder Engel schen, worden verwacht om den strijd op 't cricketveld by te wonen en deel te nemen aan 't diner. Een en ander belooft luisterrijk te worden. Het dagboek van een schoolknaap Een oude:' wijzer gaf de jongens als taak op in de vacantie oen dagboek te houden en beloofde voor het dui delijkste en beste een prys. Hoewel het' volgende den prys niet kreeg, verdient liet toch ter wille van de duidelijkheid in aanmerking te komen. Juli 1. Ben gaan visschen. Juli 2. Hetzelfde. Juli 3. Gevischt Juli 4. Mee geholpen om visschen te vangen door ze met kruit te be dwelmen. Juli 5 en 6. Vier groote baarzen gevangen en nog vele kleinen. Juli 7. Zondag: niet gevischt. Juli 8—11. Drie karpers gevangen en negen baarzen. Juli 12. Niet gevischt. Het regen de den heclcn dag. Zoo ook op den 13n en I4n. Juli 15. In t geheel geen beetge had. Juli 16. In 't water gevallen by 't visschen. Juli 17—20. Maar een enkele ge vangen. Juli 22—31. Bewolkt weer. Slechte gelegenheid om te visschen. Aug. 1. Niet gevischt. Dit is alles. Onderwijzeres. Zeg mij nu eens, Fritsje, welke zintuigen zou de mensch het moeilijkst kunnen missen? Terwyl Fritsje zwygt, tracht de onderwijzeres hem op het spoor to helpen door de nieuwe vraag: Wat heb ik aan weerskanten van mijnen neus, Fritsje? Fritsje. Zomersproeten. Burgerlijke Stand» Ondertrouwd: 12 Aug. N. Hand- graaf en W. v. Lunenburg. H. Hen driks en A. M. Bank. F. C. Möller en C. C. J. Boer. J. J. Machielse en J. V. Muller. J. van Hemert en W. C. Brandt. G. Schade van West rum en M. T. P. Sautarel. Getrouwd: 12 Augustus. G. B. A. Trosée en W. Rustige F. J. Rijfsny- der en M. J. J. Swemer. Bevallen: 12 Augustus, T.M.Bel- laart v. Bergen d. Overleden: 12 Augustus, A. P. Wesseling 1 m. d. Bakn. gr. H. J. v. d. Brink 1 m. z. Z.-B. Spaarne. 13 H. H. ten Hoope 4 j. z. torenvest. Haarlemmerliede en Spaarn- woude. In de Donderdag gehouden verga dering van den raad dezer gemeente werden behalve eenige zaken van minder belang, de geloofsbrieven der herkozen raadsleden onderzocht en in orde bevonden. Op de voordracht voor zetter wer den geplaatst de heeren P. V. van Schie en J. P. van Warmerdam. Ingekomen was een aanvraag om eervol ontslag van het hoofd der open bare school te Halfweg, den heer J. Wils. Met dankbetuiging voor de langdurige aan de gemeente bewezen diensten werd dit verleend, en beslo ten sollicitanten op te roepen op het MARKTNIEUWS. Aangev. Verk. Prijs. Aard. 90 HL. 74 HL. f 1, 50 3.— Appelen 91 HL. 54 HL. f 4,00. f6.— Peeren 425 HL. 365 HL. f2,50 4,— Snyb. 980 Md. 980 Md. f0,50 1,10 Heerenb.540 Md. 540 Md. f 0,40 0,70 Amsterdam, 10 Aug. De pry zen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkum- mer muizen To.— a 0.—, Franeker f2.a 2.50, Hollume gele fO.—a 0.Zeeuwsche Jammen f 0.—j a 0.—blauwe fO.—a 0.—, Rijns burgers f 1.a 1.50, Muizen f 1.20, a 1.40. Katwyker Zand f 2.—, a 3.20, Klei f0.—, a 0—, Brielsche Kralen f 0—, a 0.—, Andyker Muisjes f 1.50, a 1.75 Blauwe fO.—a 0.—. West-

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3