samenspraak, dan kan men zich vast er op verlaten, dat iedere letter van de ovoreenkomst stipt door hem wordt nageleefd. De Japannees echter, hoe TTOolijk hij moge wezen, schendt in de meeste gevallen de bepalingen van het verdrag op de grofste wijze, wan neer hij ze met geheel en al breekt, iets, dat ook vaak genoeg gebeurt." INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzenden- terug gegeven. Mijnheer de Redacteur l Vergun mij de plaatsing van eenige regelen naar aanleiding van het in gezonden stuk over de Visehmarkt. Misschien is het den inzender, waarmede ik het trouwens geheel eens ben, niet bekend, dat er vroeger twee afslagers van visch waren namenlyk een Koningsbrugge en Voet, en dat de bewoner van het vischhuisje hier- by fungeerde als aanwijzer der koop jes. Later (ik geloof bij overlyden van eerstgenoemde) ging de bewoner dit voor eigen rekening doen, maar al heel spoedig waren de bordjes ver hangen, daar de kooper nn inplaats van vroeger, (toen van eiken koop eenige centen afging) integendeel op geld moest betalen en alzoo de afslag feitelyk opslag is geworden. Dat dit nu gevoegd bij de percenten van den verkooper een zeer winstgevend zaakje is geworden ligt voor de hand, daarbij in aanmerking genomen dat later de vischaanvoer van IJmuiden hierby kwam, wat destijds nog niet bestond, zoodat, waar het afslaan van visch, vroeger eene zeldzaamheid was, het nu schier alle dagen voorkomt. Re denen genoeg waarom voor het baantje van afslager, personen te over zouden zyn, die het gaarne zonder salaris wilden hebben, en dat dit nu onver- eenigbaar is met markt- en keur meester, te meer, daar de tegenwoor dige afslager ook in visch handelt, springt dunkt my iedereen in 't oog Een oud Haarlemmer. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Luidruchtige gevangenen. ,,'t Is hier het gevangenisje well" riep gisteravond omstreeks negen uur een der gedetineerden in de gevan genis aan den Amstelveenschen weg te Amsterdam zijn medegevangenen toe, toen de gemeenschappelijke straat zang, waarvan wij alleen de woor den: „Zoo laat op straat En 't zal niet meer gebeuren," kennen, voor een geanimeerd schreeuw- discours had plaats gemaakt, waar van ook eenige personen, die zich op eenige tientallen meters van de ge vangenis bevonden, volop genoten. In 't algemeen was het gisteravond op den Amstelveenschen weg, in de omgeving van de gevangenis zeer druk; dat er een vry sterke politie macht op de been was, waaronder verscheidene rijksveldwachters, wees op een voorval van ernstigen aardde vele wandelaars, die elkaar onder groote hilariteit, onderwijl zij naar 't gebouw met zijn getraliede venster tjes wezen, grappige verhalen deden, zouden den voorbijganger anders in de meening brengen, dat hij zich op 't terrein van een volksvermakelijk heid bevond; en dan zou hij er in het geheel niet zoover af wezen, want al vertelden nu enkelen ook al op schijnbaar verontwaardigden toon, dat het een schandaal is, dat „zoo iets in een gevangenis kan gebeuren", de omstandigheid, dat men b.v. Zater dagnacht om twee uur nog buiten stond, om te luisteren naar het Vrij heidslied, dat de gevangenen uit volle borst zongen, toont toch aan, dat die gevangenis een niet te gering ie schatten voorwerp van amusement is, dat eenige afwisseling brengt in het vry eentonige leven van de Amstel- veensche weg-bewoners. En met al wat gratis-vertooningen verschaffen de gevangenen den goeden buitenlui eenige tijdpasseering. Toen gistermorgen zes uur een boer naar 't land wilde gaan, om zijn koeien te melken, zag hy al drie lakens uit de getraliede venstertjes hangen en ook een roode vlag. Wij waren ge neigd die roode vlag voor een voor werp zijner ontstelde phantasie te houden, doch de vrouw van een woon schip in eene kleine wetering nabij de gevangenis had het ook al druk over die vlag; ook zy had de lakens zien uithangen en had die vlag voor een borstrok gehouden, die als wap perend symbool van den opstand had moeten dienst doen. Groot vermaak had het gisteren den toeschouwers verschaft toen zij eenige gevangenen verbazende lange houtkrullen door de traliën van hun venster zagen steken. De gevangenen van een étage lager palmden die krullen in en lieten ze vervolgens weer voor de venstertjes der lager •resideerende bewoners zakken, die zich dan op hun beurt een oogenblik met dit spelletje onledig hielden. Deze krullen behooren tot de grondstof,1 waarvan de gevangenen vuurmakers moesten vervaardigen. Ook schynen ze zich in de origineele gevangenis aan den Amstelveenschen weg onledig te houden met het breien van vischnetjes, gisteren althans kwam er een verzameling daarvan aan een touw gebonden uit een der venstertjes naar beneden. Men zal het haast ongelooflyk ach ten, dat door de rechtbank gestraften op zoo leuke manier hun tijd mogen doorbrengen, maar hebben wij dan gisteravond hen niet gezamenlijk hooren zingen Hoorden wij hen met druk met elkaar redeneeren? En je zou inderdaad groote sympathie voor de gevangenen krijgen als je hen zoo "belangstellend naar eikaars ge zondheid hoort informeeren. „Zeg Roos (of Moos) riep er een, hoe gaat het tegenwoordig met je Truitje „Lekkertjes hoor!" was het ant woord. „Ze kunnen je in de dubbele buurt wel hoorenklonk het uit een an dere cel. De gebeurtenissen der laatste da gen maakten het onderwerp van het gesprek uit, dat weer eenige andere gevangenen met elkaar voerden. Er was dan ook wel geweldig veel ge beurd aan do zijde van de binnen plaats waren tal van ruiton stukge slagen en stuk gegooid, wat al die evolutiën met beddelakens, houtkrul len etc. mogelijk maakte. Had nu een van hen uit de school geklapt? Boven het verward rumoer van stemgeluiden hoorden wy duidelijk uit: „Je hadt je smoel moeten houden, dan had je niks kunnen gebeuren." Natuurlyk kregen de beneden wacht houdende agenten ook behoorlyk hun deel van den woordenschat, waarover een aantal gevangenen kunnen be schikken en 't waren nu juist niet de liefelijkste namen, welke dezen diena ren van 't gezag werden gegeven. Hoe vreemd toch van de cellulair zittenden, dat ze den autoriteiten zoo weinig erkentelijk zijn voor de groote vrijheid, welke hun wordt toegestaan. Aan blydschaps-betuigingen van hun kant ontbreekt het anders niet. Zoo zagen wy gisteren een half dozijn hoofden tegelijk voor de traliën ver schijnen en een van 't nobele zestal stak zyn hand naar buiten en wuifde met zijn pet. Zooals wy reeds zooeven zeiden, het ging gisteren erg lustig toe in de cellulaire gevangenis aan den Am stelveenschenweg, doch alle omstan ders en toeschouwers getuigden, dat het leven niets beteekende tegen het lawaai van Zaterdag, in 't bijzonder van Zaterdagnacht. Zij zyn al verscheiden dagen oproe rig, getuigde eene eerbare juffrouw, die het wel weten kan, toen wij haar op eenige verschijnselen in dit idyl lische gevangenisleven attent maak ten. Sedert Donderdag evenwel gaat het er zoo luidruchtig toe, dat de gansche buurt er over spreekt. Er is al vaker gewezen op het ab normale feit, dat in de gevangenis aan den Amstelveenschenweg de ge vangenen met elkaar kunnen spreken. Een werkman, die aan de gevan genis mede had helpen bouwen, ver telde gisteravond, dat de drempeltjes van de vensterkozijnen hol zijn en do gevangenen daardoor als dooreen telephoonbuis met elkaar kunnen praten.' Wat hiervan aan zij willen wij in het midden laten, doch uit hetgeen wii gisteren hoorden en van geloofwaardige ooggetuigen vernamen blijkt, dat de gevangenis te Amster dam aan den Amstelveenschenweg een juweeltje in haar soort is. ,,'t Is het gevangenisje welTel. Maandagmiddag, toen het 5e esca- dron huzaren te Yenlo, dat gedu rende het verblijf van HH. MM. de koninginnen te Dordrecht dienstver- richt, oefeningen hield om over de keisteenen te draven en te jgaloppee- ren, viel de wachtmeester Harder wijk met zijn paard tegen den grond en bekwam zulke zware kneuzingen, dat hij naar het hospitaal moest wor den overgebracht. V eesmokkelen. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaan deren Was er in den laatsten tyd eenige vermindering op te merken in den smokkelhandel van vee, thans is er weer nieuw leven in gekomen. Daar België nog steeds groot ge brek aan goed fokvee schijnt te heb ben, wordt deze streek weer druk door Belgische kooplieden bezocht. De beste beestjes zijn hier echter al verkocht, daarom komt het meeste smokkelvee tegenwoordig van gene zijde van de Schelde. De stoombooten Vlissingen—Ter- neuzen en Walsoorden—Vlake voeren wekelijks tal van schoone koeien aan, die by een of anderen herbergier ge stald worden om ter gelegener tijd de grenzen over te trekken. Van aanhoudingen hoort men niet veel; de smokkelaars gaan zoo voor zichtig te werk, dat de ambtenaren hen niet gemakkelijk kunnen snappen. Het ry wiel begint ook by den smok kelhandel gewicutige diensten te be wijzen voor het overbrengen van be richten. Vervolg Stadsnieuws Voor het einde van deze maand zal bij den uitgever dezer courant verschijnen Haarlemsche Schetsen, tien teekeningen van P. van Looij, met bijschriften van Fidelio, 4° ge- cart. f 1.—. Bij den Haarlemschen boekhandel knnnen bestellingen worden opgege ven, alsmede aan" het Bureau van dit blad. Bureau Hollandia. Ons is gevraagd, of de eigenaar van het bureau Hollandia, van Mans- velt, door de justitie zal worden ver volgd. Raar wy uit goede bron vernemen kan de justitie hiervoor geene termen vinden. Wie zich door 's mans han delingen benadeeld acht, kan tegen hem een civiele actie instellen, zoo als men een gewone schuld tracht in te vorderen, maar de strafrechter kan tegen van Mansvelt niet optreden. Wij herhalen: laat men dan toch ook voorzichtig zijn en niet onver wijld geloof slaan aan allorlci schoon schijnende beloften in circulaires, die de eerste de beste maar de wereld instuurt. Naar men zich herinneren zal, is onlangs de heer A. A. Bredius van het huis te Zanen onder Schoten, door den kantonrechter alhier tot een boete veroordeeld wegens het afsluiten van het Schotervoetpad. De heer Bredius is daarvan in hooger beroep gegaan bij den. Hoo- gen Raad en laatstgenoemd college heeft de zaak verwezen naardeArr. Rechtbank te Haarlem, voor welke zy eerstdaags zal dienen. Als verdediger treedt dan op de heer Mr. H. Ph. de Kanter. Kerkkoor. De deken van Haarlem, de Hoog Eerw. heer B. Dankelman, heeft den heer Henri Pielage, organist van het St. Jacobs Godshuis en directeur van het mannenkoor Caecilia, de vorming opgedragen van een koor van mannen en jongens, bestemd voor de nieuwe kathedraal aan de Leidschevaart. Tegen het volgend voorjaar zal de heer Pielage dit koor behoorlyk ge oefend gereed moeten hebben, daar de kerk omstreeks Apiil in gebruik zal worden genomen. De Duitsche korvetkapitein Max Joeeke, bracht Maandagmiddag met zijn adjudant een bezoek aan deze stad. Grootendeels bepaalde dit zich tot een rijtoer om het Brongebouw, door den Hout en de omstreken. De Duit sche officieren trokken zeer de aan dacht In den afeeloopen nacht ten ruim 12 ure heeft een begin van brand plaats gehad in het brugwachters huisje aan de Hoogebrug, ontstaan door het omvallen van een brandende petroleumlamp. De brand is door den brugwachter W. met een paar emmers water gebluscht De scnade is zeer gering. Een nieuwe fabriek. In het jaar 1863 begon de heer J. W. G. Droste alhier met de vervaar diging van fijne of zoogenaamde luxe chocolade, vooral van pastilles, die reeds dadelijk een goeden naam ver wierven en wier succes zich sedert dien tijd steeds gehandhaafd heeft. In 1890 werd de chocolade-fabricage, belangrijk uitgebreid, overgebracht naar het perceel in de Groote Hout straat, uitkomende Oude Gracht en (thans eenige maanden geleden) is de heer Droste zelf uit deze zaak getre den en heeft die overgelaten aan zijn beide zoons, die voor de affaire na op hunne beurt, in associatie met den heer Verweij, een groote, nieuwe fa briek hebben gebouwd aan het Noor- der-Buitenspaarne. Zij staat naast de Haarlemsche Stoomverffabriek op het terrein waar vroeger de chemische fabriek stond van den heer van Vlo ten, van welke de heeren Droste Co. nog- een gedeelte, naar de eischen van hun bedryf verbouwd, hebben benuttigd. 't Is een ruime fabriek, gebouwd niet alleen naar de eischen van dezen, maar ook naar de mogelijke be hoeften van den toekomenden tiid. Het terrein namelyk is niet minaer dan 2SOO M2 groot, zoodat (vooral aan den Spaarnekant) nog goede ge legenheid tot uitbreiding overblijft Betreden wij het gebouw zelf, dan treffen wij daarin allereerst, aan de landzijde, een ruim en goed verlicht kantoor aan. Hieraan grenst een expeditiekamer, waarboven een flink paklokaal is gemaakt voor de meisjes, die dit door een afzonderleken opgang bereiken. Een lift geeft hier corres pondentie met daaronder gelegen expeditiekamer en den daarboven ge legen zolder. Naast dit paklokaal is berging voor gereedgemaakto pakjes, cartonnages etc. Beneden is de vormkamcr voor tabletten, de zoo bekende specialiteit van de firma Droste, waarvan onze verslaggever met smaak heeft ge nuttigd. Hierin zyn verschillende kleine werktuigen, een mélangeur en walsen, waarvan de afzonderlijke be schrijving ons te ver zou voeren. Aan deze vormkamer grenst de machinekamer met ketelhuis. De stoommachine van 25 en de ketel van 35 p. k. zijn geleverd door de firma W. H. Jacobs, alhier. Als nieuwe tak van hare industrie neeft de fiima Droste Co. er nu ook de bereiding van cacao by ge nomen. Daarvoor zijn in een afzon derlijk gebouwtje de noodige breek- en reinigings-machines, de inrichting tot branden en tot afkoelen aange bracht. In een bovenlokaal houdt men zich bezig met de vervaardiging van pra lines. Het vormen hiervan uit de vloeibare chocolade geschiedt nog uit de hand, met behulp van een soort tweetands-vork. Machines hiervoor bestaan tot dusver niet Op dezelfde verdieping worden ook de zee" tal rijke vormen bewaard en berinden zich allerlei kleine toestellen tot het verwerken van fondant, amandelpers, noga en dergelijke. Nog verdient ver melding, dat in de vormkamer bene den een stoomkast is gemaakt, waarin de chocolade vloeibaar wordt gehou den, zoodat de vormers des morgens dadelijk aan 't werk kunnen gaan. Ook tafels, waarop het vormen ge schiedt, met stoom worden verwarmd. De nieuwe fabriek is nog niet ge heel in werking. Nog enkele machi nes moeten uit de Groote Houtstraat daarheen worden overgebracht, bene vens het kantoor. Zoodra alles be hoorlijk „en train" is, zullen zeker veertig personen in de fabriek werk vinden. De firma Droste Co is de eerste, die zich nadat het beslnit tot vergroo ting der sluis te Spaaradam genomen is, aan het Noorderspaarne vestigt. Moge haar voorbeeld door vele indus- trieelen gevolgd worden en de firma Droste Co zelve hare fabriek steeds in bloei zien toenemen. Heemstede. Maandagavond sloeg het paard van den landbouwer E. v. B. alhier, door dat het onverwachts een fermen zweepklap kreeg, op het dorpsplein, het lemoen en de strengen stuk, wierp den berijder van den wagen en holde den Binnenweg langs naar den Drie sprong, alwaar het, zonder verdere ongelukken te hebben veroorzaakt, tot staan werd gebracht Gisteravond was in café „Land zicht" door het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging „Door vriendschap bloeiende" eene vergadering belegd, ten doel hebbende zooveel mogelijk te bewerken om den president, de heer Ad. v. d. Horst, in functie te houden. Een 47 tal leden waren opgekomen, die allen verklaarden er.vóor te zyn, dat de heer Ad. v. d. Horst op zyn genomen besluit ivoor president had Z.Ed. bedankt)zou terug komen. De beer v. d. Horst was evenwel niet ter vergadering. Bloemendaal. Vergadering van den Gemeente raad op Donderdag 19 Augustus 1897, des namiddags _te 7V uur. Zandvoort Aangekomen vreemdelingen. F. C. Groote, Amsterdam, 8 persVilla Admiraal van Galen. A. C. Weber, Bensheim, 4 pers. F. Bóekmühl, Aken, 3 pers. P. Poensgen, Dussejdoif, 5 pers. V. tor Schubert-Soldern, Dresden, 3 pers. B. Heinr. Muller, Amsterdam. Dames S. en H. Mees, Arnhem, 2 pers. D. van Bosse, Amsterdam, 6 pers. Baronesse Mulert, Amsterdam. Allen ïilotel d'Orange a Dr. D. Tinkler, Bonn, 4 pers., Villa Maris. Mevr. C. Swaan, Bastert, Haarlem, 3 pers., Kerkstraat D 12. E. Schucliard, Bonn, 6 pers. Hotel d1 Orange. Ch, Rabot, Parijs, 2 pers., idem. Frl. Schwartze, Osnabriick, idem. Mevr. Wuste von Gatsch, Sandpoort, 4 pers., idem. E. Trakanen, Manchester, 6 pers., idem. Mr. S. Talma Stheeman, Groningen, 5 pers., idem. P. Burkens, Utrecht, Kerkstr. D 5. C. J. C. Burkens, Utrecht, idem. Mej. H Scheefhals, Den Haag, Rozen- nobelstr. 25. W. J. Carels, Amsterdam, idem. C. Luiken, Sonsfeld, 4 pers., "Villa Maris. Koren Ned. Opera. Men meldt ons uit Amsterdam De heer van der Linden, directeur van de Ned. Opera gaf Maandagna middag voor een kring genoodigden in den Stadsschouwburg alhier eene auditie van zijne koren. Uitgevoerd werden fragmenten van „De Afri- kaansche", „Aïda" en „Cleopatra". Vooral dit laatste zeer zware werk wekte de belangstelling der aanwe zigen. De koren, thans met verschil lende nieuwe, frissche krachten ver sterkt, klonken zeer schoon, zuiver en sonoor met. rhytmische en dagnami- selie schakeeringen. Den heer Van der Linden vielen na afloop vele gelukwenschen ten deel met zyn goed geschoold koor- ensemble, dat den beiden repetitoren, den heeren Benavente en De Leeuw alle eer aandeed. Leger en Vlooi. Cadettenschool. De minister van oorlog brengt, door deze, ter voorloopige kennis van be langhebbenden, dat, ten gevolge van den uitslag van het toelatingsexamen aan bovenvermelde school, voor eene plaatsing als cadet in aanmerking komen Voor den dienst hier te lande: A. H. Op ten Noort, W. P. van Blijenburgh, J. M. ridder vanRap- pard, L. van der Borg, H. C. J. C. van Stockum, D. A. M. Q. Boeye, J. P. Remijnse, J. W. K. Tyl, H. D. S. Hasselman, G. J. Huybregtse, jhr. C. L. H. Quarles van uffora, L. F. Apol, K. G. van der Mandole, F. F. Prager, W. P. C. Colthoff, P. A. Brouwer, D. Sealogne, jhr. J. T. Alting von Geusau, J. H. Knoote, C. T. F. Oetgens van Waveren Pancras Clifford, W. F. A. Hack- stroh, J. J. T. Hey, E. A. F. baron Creutz, J. J. Roog, A. Josephus Jitta, G. J. A. van Éck, G. Badings, A. E. Rambaldo, W. C. D. van Ryen, F. G. M. Burg; Voor den dienst in Nederl.-Indië: E. W. Broekman, G. Hommes, H. J. Lichtendahl, A. H. A. E. Immink, R. H, Wijmans, W. C. Cam- man, J. J. van Konijnenburg, J. C. de Ridder. W. H. Franssen, J. R. Swart, D. Q. C. F. de Jonge van der Halen, J. J. Moret. J. A. van Kesteren, W. A. van Oorschot, J. C. Brasser, E. van Driest, C. H. A. Blanche Koelensmid, W. J. M. Lin den, H. Scheurleer, K. Brevet, M. van Riel, C. M. Bruyns, J. J. Heil bron. („Sfcct.") Hoofdcursus. Dc minister van Oorlog brengt door deze ter algemeene kennis, dat ten gevolge van den uitslag van het on langs hier te lande gehouden verge lijkend examen van adspiranten voor oene plaatsing op den hoofdcursus, met ingang van 1 Oct e.k., de navol gende onderofficieren, ter opleiding voor den rang van 2e luit tot die inrichting zullen worden toegelaten: a. voor infant hier te lande, C. C. Schmoutziguer, M. J. van Löben Seis, J. J. Wittermans, B. D. vanErcke- lens, G. H. Honing, O. H. G. Gel derman, M. van Mens, J. D. J. Bres- ser, C. E. W. baron van Voorst tot Voorst, J. S. A. Bergaker, L. W. A. van Boxmeer, F. Welter, A. Kaptein, H. A. Ephraim, A. de Jong, G. Voute, N. J. Schallenberg, F. N. Numans, P. A. J. van Tienhoven, F. W. P. Clignett b. voor inf. in Ned.-Indië D. van den Berg, J. P. Nagtegaal, A. C. Groeneveld, J. W. A. Ter- steege, H. L. Bierman, A. G. F. Stors, J. D. Roukens, B. P. Wink, D. Laverman, H. W. J. Bentfort van Valkenburg, J. H. Ebbink,E. Velds, W. L. A. Nieuwenhuysen, M. W. J. de Berger; c. voor administratie hier te lande: W. B. Slotboom, W Jansen, J. W. Henderson, J. A. Zittersteyn, E. W. Schultz, J. J. M. Mackenzie. d. voor administratie in Ned.-Indie H. J. Oosterveen, J. J. Dorren- boom. L. van der Ven, T. Camerling, T. J. de Goey. Financieele Mededeelingen. Haarlem -Zandvoort Spoorw. Maats. Wy ontvingen het jaarverslag dezer Maatschappij^ uitgebracht in de al gemeene vergadering van 16 Augus tus. Daaruit olykt, dat gedurende 1896 de ontvangsten uit de exploitatie door de H. IJ. S. M. voortspruitende heb ben bedragen f 58.981.14 of f6.938.96 per K. M. per jaar. Dit jaar behaal de de H. Z. S. M. een voordeelig saldo van f I5.584.77b2. Het aantal reizigers gedurende 1896 vervoerd bedraagt "223.439 personen; terwijl aan goederen zyn vervoerd 4.198.000 K. G. 33e Miiziekuitv. in den Hout. op Woensdag 18 Aug. 1897,des avonds van 8—10 uur, door het fiaarlemseh Muziekkorps. Dir. luiL-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. I. „Feueiwehr-Marsch"Memel. 2. „Tutti in Maschera." Ital. ouverture Perdrotti. 3. „Speeiaï-Beiïchte" WalzerCzibulka. 4. Fant. „Cavalleria". Mascagni. 5. Ouvert. „Les Cloches de Comeville. Planquet. 6. „Masken-Polonaise" Faust. 7. „Berliner Pferdebahn Galop"Amt. 8. „Dona Juanita". Potp. Suppé. POSTERIJEN. Lyst van onbekende brieven, ver zonden door het Postkantoor te Haar lem, gedurende de 2e helft der maand Juli 1897. Snyders, Smit, A. van Baarle, A. A. Hoefman, W. Hoeken, M. Huls bergen, Kissing en Marius, allen te Amsterdam: Douair. van Rappard, ArnhemN. Siepman v. d. «Berg, BussumH. Oppenheim en Cloete beiden te 's-Hage; Diel en A. E. Wesker, beiden te Haarlem; De Kei zer, NymegenBollenk, D. Kerkhof en S. Vermolen, allen van Rotter dam. Briefkaarten. Koller, A. v. Bork en Koller, van Amsterdam; C. J. Puf kus, 's-Hage. .T. Visser, HaarlemJ. Bont, Rotter dam H. Romijn, R. Buijman, Buitenland. Burgomaster, Gale; G. Leppens, Johannesburg; Dudley, Worcester. BURGERLIJKE STAND. Bevallen. 14 Aug. A. G. Lijdsman —Bos d. 15. A. Meyer—Mulder d. 16. S. Warners—v. d. Linden d. 11. H. G. Reminders—Meyer d. 17. C. Bakker—Kleverlaan z. G. M. Ben- narte—v. Dijk z. Overleden. 14 Aug. J. v. Kampen 36 j. Gasthuists. 16. H. J. Weijers 10 m. z. Amsterd.vrt. Stoomvaart berichten. Het stoomschip Salak, van Java naar Rotterdam, vertrok 15 Aug. van Marseille. Het stoomschip Prins Alexander van Amst. naar Batavia, arriveerde 14 Aug. te Padang. Het stoomschip Java, van Java naar Amst., pass. 15 Aug. Perim. Het stoomschip Prins Willem 1, vertrok 15 Aug. van Paramaribo n. Amst. Het stoomschip Prins Willem III, arriv. 16 Aug. van Amsterdam te Pa ramaribo. Het stoomschip Smeroe, van Rot terdam nanr Java, arriv. 15 Aug. te Southampton. Het stoomschip Prins Maurits, van Paramaribo naar Amst, vertrok 16 Aug. 12 u. nam., van Havre. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amst. arr. 15 Aug. te Amst Het stoomschip Prinses Marie, van Bataria naar Amst, pass. 14 Aug. Perim. Het stoomschip Burgem. den Tex. van Amsterdam naar Batavia, pass, 14 Aug. Gibraltar. Het stoomschip Maasdam, van de Holland Amerika Lyn, van New- York naar Rotterdam, passeerde 16 Aug., des avonds 6 uur 10 min., Lezard. Familieberichten. Getrouwd16 Aug. J. C. F. Bletz en W. van Riel, Zaandam. (Bjj vol macht): E. Rahder en C. v. Oorschot, Batavia. Bevallen12 Aug. B. Wijsman Van Oosterwyk d. Leiden. P. B. Hosang—Dethraers z. Deventer. 13. W. E. Hart—Brumsen d. Arasterd. Kan—Tlioe Schwartzenberg en Ho- henlansberg d. Boyl (Fr.) 14. Bo8s- son—Menko d. Amst AB. Burger Surin.ar z. Amst. M. C. A. Vogels Nyland z. den Haag. 15. A. E. Brum sen—Plaat 2 levenl. z's Amst G. Ooms—Ooms z. Amst 16. W. A. van Eerde -Mertens d. Amst. Overleden: 11 Aug. Ch. P. N. Pikaar 52 j. Utrecht. H. v. d. Brink 62 j. Amst. Wed. C. M. Cordewiener —Van Bergbem 91 j. Amst. G. van Doornum 72 j. Amst. G. J. F. Merz 80 j. den Haag. D. van Stock jm. 25 j. Amst. C. S. Adama v. Scheltema 82 j. Arnhem. 12. J. Nathans 62 j. Amsterdam. 13. A. van Rinsum Antink 78 j. Amst. P. Carbaat Gz. 81 j Zaandyk. A. Glatz 17 j. Soera- baija. 14. H. L. dc Wolf— Dufranne 75 j. den Haag. C. M. Chumayeiro— Delraonte. Amst. 15. J. A. Houtman 42 j. den Haag. A. v. d. Zyden jd. 5 md. den Haag. Wed. Th. Eymael Jaegers. Amst. W. v. d. Meulen jm. 39 j. Snoek. 16. M. J. H. .1 leken jd. 32 j. Bemmel. A. Ilcken—d'Artiliack Bril 23 j. Semaraug. 355e STAATSLOTERIJ Dinsdag 17 Aug. 1897. 3e klasse 2e lijst. No. 102 f 1000. No. 4493, 4821, 12545 f 400. No. 17283 f 200. No. 0877, 7743, 10781, 14:104,17968 18152 f 100. Prijzen van f45. 27 3530 658810000124381522218078 156 3630 6595 100031252315267 18094 165 3683 6710 100-40125531527018131 1773694680610046126581629618166 18S 374.3 6919 1005612570153881S276 2063834698810057 1269915411 1S304 216 38557022 10095 12714 1541818390 364 39667037 1010712747 1546818542 460 4003 705810122 12830 154701S616 476 4008 7076 101B7 128451552618627 699 4104 7P8310159 128911553018646 6114228 71331017912897 1556318757 748 4293730310218129191558218773 7794358733210242 1292415602 18797 792 4372 733510266 129531564918833 96643807341 102731310015661 1S852 97043817481 10275131171571218861 983 4404 7517103871313915761 18941 1014 4412 7577 10446131661582218979 1060 4427 7782 104801321515869 19105 12244435 779310486 13530 1599419198 12534436790310506135411604319226 12674174791710587 1358916108 '9256 1375 45187918 10597186021613619352 138645-148037 10601 137181615419462 140345618060 1063013761 16223 19551 14284622813S10701137891624619654 162546388178 10721 13798 1627019657 1557 4804 8214 10734 138121628719703 158848378235 10794 1392916290 19705 168748918325 10819139401638019717 1731 4938 84311081813948 1639019730 17824960 862510933 139761646619811 1783 4966 S64010965139801647119860 18625028 86621097313999 1647219894 1904 5162 S677 110071-10691648119903 1920 5178 868011068 1 -107916567 19916 1924 5225 8714111621408016587 19943 19815-252 874511251 140821061219978 19320260885211266141931661820007 2052526288761127414221 166-1020069 2112526988981138014231 1665720070 2180 5309 8966115891425816668 20092 21415825 8007 116111431016686 20104 ■21.50 5349 902911673 14369 16713 20121 22465352920111696 14385 1071920132 225353609312 1169614397 16721 20139 ■2325 5390931-1117581442416769 20262 233654169316 11789 144721677320310 •2415 6591 933611790 144741699020319 2418 5598 9355118221451616993 20366 2499 5613936311-8231456517084 20401 25-2456379386 118311458117111 20476 25905695 940211874 1458217187 20456 26316723 9406119901459217232 20476 26915S74 94081201014615 17234 20524 2734 5929 9586 1201214738 17399 20558 •278359909677 1203314763 1743020577 2786 5994 96591206314842 17439 20579 29266015970812182148451746020639 2969616498I7121961491O175852064O 3054 61S5 9878 122081-196917620 20649 8079 6186 990812285 1603217629 '20698 31716289 99391230215037 17825 20700 3223 6304 9948128131504717859 20710 32466397 9958 12355 160661787220711 3392 6440 9966123981609017893 20763 340564729995 12402 15146179-1220865 34926480 12433151641803020870 3526 6550 12437162201806020914 20952 MARKTNIEUWS. Amsterdam, 16 Aug. Ter Veemarkt waren aanvoer en prjjzen als volgt283 runderen, vette le qualiteit f 0,65 a f 0,—, 2o qual. f 0,57, 3e qual. f 0,50, 4e qual. 0, F er Kg., 155 melk- en kalfkoeien 90 a f170 per stuk, vette kal- veren le qual. f 0,—, 2e qual. f 0,—, 8e qnal. fO,—per Kg.. 10 graskal veren fO,— a fO,—32 nucliteren kalveren f9 a f 11, 7 schapen f af—, 11 lammeren f O a f 0, 616 vette varkens 36 a 39 ct. beiden per Kg., O biggen f 0,— a f 0,—, 0 paar den f0,—veulen fO,— Petroleum-bericht van P. G. C. Calkoen, makelaars, Amsterdam, 14 De Amerikaansche Petroleum-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's telegram: New-York 5.75. 5.75, 5.75, 57 5,5.75, 5.75 ct. per gallon. Philadelphia 5.70, 5.70, 5.70, 5.70, 5.70, 5.70 ct p. galL Ruwe Olie 73—, 71—, 71—, 71—, 71—, 71— c. p. vat.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3