Tweede Editie. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD, De Schatgravers. I5« Jaargang. Dinsdag 24 Augustus 1897, No. 4339 ABLEMs DABBLAB -A_ Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei- gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.37i/2 AJDV^ELRTEösrTrHriSr: Yan 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES. Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen^aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f0,75, elke regel meer ƒ0,15Reclames per regel f0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloem endaal, So/ndpoort en SchotenP. v. d. RAADT, SandpoortHeemstedeJ. LEUVEN, bil tol; Spaarndam, C. HARTENDORP; ZcmdvoortJ. ZWEMMER; Velsen, W. J. RUIJTERBeverwijJc, J. HOORNSIJmuiden, TJADEN, Genoemde Agenten neme" Abonnementen en Advertentiën aan. 40 voor werkvrouw. 3 voor naaister. 2 voor noodhulp. 4 voorwasehvrouw. 2 voor kookster. 1 voor strijkster. 1 voor baker. 1 voor kleedermaker. 5 voor loopknecht. 1 voor timmerman. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen ge bruik wenscben te maken, wordt beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot liet Bestuur te richten, bus Doelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 0—1 en "van 3—5 uur verkregen worden bij den Administrateur, bureau Doelen. Kamer No 2. Oflicieele Berichten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne be schikking van 12 Aug. j.l. aan H. Smorenburg vergunning is verleend tot oprichting van eene'zuivelfabriek door een bestaanden petroleummotor gedreven, in een gedeelte van het Serceel aan een particulieren weg aan en Zijlweg. Haarlem, 19 Aug. 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. O. de KANTER, Waarn. Burgem. De Secretaris, J. W. van BILDERBEEK, Is. STADSEHSEU WS. eerste en derde pagina. Haarlem, 23 Aug, 1897. ï)e Prinsen van Koetei. Naar wij vernemen hebben Don derdag 1.1. de prinsen van Koetei eon tweede bezoek aan Haarlem ge bracht. Vergezeld door den heer Erd- mans en uit Amsterdam afgehaald door het gedelegeerd lid van den Raad van Beheer der Holl. Spoor, den heer Van Hasselt, benevens door den heer L. Sloot, chéf van de werk plaats, kwamen zij omstreeks half elf hier aan en brachten een bezoek aan de werkplaatsen der Hollandsche Spoor. Omstreeks halfeen vertrokken zij weer per extratrein, die hen van de werkplaats kwam afhalen. Weldadigheid naar "Vermogen Afdeeling Werkverschaffing. Van 1 Nov. tot 2-3 Aug. hebben zich de volgende personen aangemeld 52 voor werkvrouw. 4 voor strijk ster. 6 voor waschvrouw. l voor stoe- lenmatter. 5 voor kookster. 7 voor naaister. 2 voor breister. Ivoor koet sier. 43 voor los werkman. 19 voor loopwerk. 2 voor kleedermaker. 2 voor stuee'Fir. 1 voor licht werk. 4 voor timmert"! - 1 voor opperman. 7 vooor grondwerker. 6 voor metselaar. 2 voor machinist. 2 voor bankwerker. 1 voor koffieliuisbediende. 3 voor schilder. 1 voor schoenmaker. 2 voor huishoudster. 3 voor smid. Ivoor op passer. 1 voor broodbakker. 1 'voor baker. 5 voor pakhuisknecht. 3 voor noodhulp. 1 voor bleekersknecht. 1 voor steendrukker. 2 voor koetsier. 1 voor tuinman. By de aanmelding moet een getuig schrift van goed gedrag overgelegd worded. lort, die deze taaie aanuurit daartoe j stoomtram by v., naar Yan 1 Nov. tot 23 Aug. zijn de vol-geroepen, naar beweerd wordt, zon- voort, In het algemeen echter" geloof gende personen geplaatst: 'der dat hem te voren kennis was ge-'ik, dat de eigenlijke rennen minder FEUILLETON. Naar hei engelsch van ROBERT LOUIS STEVENSON. EERSTE AFDEELING. De oude vrijbuiter. BENftENLA KD. HAAGSCHE BRIEVEN. Deze week heeft den Hagenaars een evenement gebracht. Als een donderslag bij helderen hemel kwam de benoeming tot bur- ■gSttéöstcr der residentie van mr. B. Ph. de Beaufort, burgemeester van Baarn. Te zeggen, dat deze verrassing, in het algemeen genomen, een aange name was, .zou zijn te kort doen aan de waarheid. Want al hebben de organen der publieke opinie den nieuwen burge meester een welgemeend welkom toe geroepen, onder de hartelijkste be woordingen ging toch wel een weinig de teleurstelling schuil, dat een bur gemeester eener dorpsgemeente tot het beheer der derde stad des lands- werd geroepen. Men dient evenwel rekening te hou den met do omstandigheden bij de beoordeeling van dit gevoelen. Weken achtereen waren voor het vervullen van dit gewichtig ambt na men genoemd die klinken als een klokdo oud-miuisters van Houten en Roëll, de wethouders Repelaeren Gevaerts, de burgemeester van Haar lem, mr. Rethaau Macaré e. a. En zonder nu in het minst de ver diensten te willen verkleinen van jhr. mr. B. Ph. de Beaufort, wiens bestuur het schoone Baarn beslist ten zegen is geweest zijn naamt steekt bij de bovengenoemden toch wel wat af. Nu bedenke men dit: liet ambt van burgemeester der hofstad is een van de weinigen waarnaar niet gesol liciteerd wordt. Men wordt er voor gepolst of geeft te kennen, dat men wel in aanmerking zou willen ko men. En nu is liet een beslist feit, dat niemand ook maar in het minst heeft doen bemerken van zijn geneigdheidj om intrek te ne men op de Haagsche Groenmarkt. Ook dit laat zich uitstekend verkla ren stellig voor den lezer die mij het genoegen doet deze brieven te volgen als men weet hoevele ne telige, deels verouderde vraagstukken van gemeentelijk belang om oplossing vragen. Maar juist hierom is de moed te bewonderen van den lieer de Beau fort, die deze taak aandurft daartoe geven van het denkbeeld zijner be noeming. In een Haagsch burgemeester wordt nog iets anders gevorderd, dan de kennis van gemeentelijke admini stratie en van de wetten tot welker toepassing hij wordt aangewezen. Hy moet zijn een „representative man" en dat is de heer De Beaufort, èn naar het uiterlijk èn door geboorte. Broeder van den oud-Minister Godin de Beaufort, neef van liet kamerlid voor Amsterdam is hij een aristocraat in de beste beteekenis van het woord, minzaam met iedereen, tot welken maatschappèlijkcn stand hy bohoore Men zegt ons, dat de nieuwe burge meester "in de politiek tot dc oud liberalen behoort, en dat hij van „door zetten" houdt, een eigenschap die hem in den Haag te pas kan komen. Aan :t Hof is hij zeer gezien en men deelt 'mede, dat de Regentes zeer ingeno men is met de keuze. „L'art d'etre Reine" is waarlijk ook geen kleinigheid. Ik heb in do afgeloopen week onze jonge Koningin bepaald beWöndél'u om wat dezó op éen dag heeft afgedaan, 's Ochtends reeds vrij vroeg in de Öchevcning- sche Sophiastionting, waar zij aller minzaamst met de kleine patiënten omging. Daarna bracht zij een bezoek aan de Erfgroothertogin van Baden en keerde snel naar het Paleis terug om zich te verkleeden voor de lunch waaraan de Duitsche Vorstin deelnam. Toen liet publiek vóór het Paleis bij eenkwam, voldeed de Koningin aan het onuitgesproken verlangen der menigte en beantwoordde gedurende een half uur de groeten der voorbij gangers, iets wat ook vermoeiend is. Na de lunch woonde de Koningin de audiënties bij die de Regentes ver leende aan den Amerikaanse hen ge zant en aan enkelen der oud-minis- lers. En tegen 3 uur kwamen de rijtuigen voor die de Vorstinnen naar het renperk van Glïngendaal brach ten. Tot bij zessen bleef de Konin gin op de tribune, voortdurend staan de, pratend, de heeren en dames be groetend die ontboden waren. Daarna ging het linia recta naar het station om weder een paar uren to sporen alvorens rust te vinden op bet Loo. Op mijn eerewoord, zooveel „aus dauer" is opmerkelijk 'en menige bur gerjuffrouw, die „ook wel ereis in zoo'n mooie „koes" zou willen zitten" zou het er by afleggen of omvallen van vermoeienis. Zooeven zeide ik, dat de Konin-J ginnen de Clingendaal-races bijwoon den. een van dc twee meetings die Donderdag en Zaterdag plaats had den. Op het bezoek aan het prach tige renperk, dat met de mooiste in liet buitenland kan wedyveren,bad het bezoek slechts in zoover invloed, dat de ofiicieele personen er waren, die kans hadden om tot een onderhoud met Ide Vorstinnen te worden uitge- noodigd. Populair zullen deze wed strijden nooit worden, zoolang niet een gemakkelijk vervoermiddel, een stoomtram by v., naar Oüngendaal sympathie hebben dan de harddra verijen en dan nog speciaal die op de korte baan. Dit ligt in onzen volksaard. Wij willen veel hebben voor ons geldeen ren- of een hard draverij op de lange baan is te snel fedaan. Een wedstrijd op de korte aan is te snel uit. Daarenboven missen de rennen in ons land de attractie van deelneming uit liet bui tenland. Ditmaal verschenen, dank zy tamelijk hoog uitgeloofde pry zen, paarden van "de Belgen de Ribau- pourt en de Lichtervelde op onze baan. Men betaalt, dit is een tecken des tijd.- de wielrenners beter. Morgen Zondag op de Haagsche baan een wedstrijd om drie pryzen, te samen duizend gulden (500,300 en 200) Dat trekt. De wedstrijden beloven interessant te zijn. Ik kan 't niet helpen. Ik zie lie ver een ren tusschen twee nobele paarden, dan een stryd tusschen menschen die, om met „Izak van den Dam" t& spreken, vz,ch uit mekaar trappen." H. A. GANU8 jr. Hofberichten. Door H,M.( de Koningin-Regentes is eene wijziging' gebracht in de cos tumes van het Civiele Huls van H.M. de Koningin. De witte gala-pantalon met goud alon is vervallen, en vervangen door een donkerblauwe pantalon met goud galon. Verder zal in gala door de Kamerheeren van H. M. worden ge dragen een met goud geborduurde gala-rok. De steek der grootofficiercu en Kamerheeren wordt in gala voor zien van goud galon en voor dc heeren van het Civiele Huis, in cos- tuum dienst verrichtende, is een be paald model van overjas voorge schreven. De in het costnum der Kamerhee ren voorgeschreven wijziging is ver plichtend voor de Kamerheeren in gewonen dienst, zooverre dezen te vens eene andere Hofcharge vervul len voor de overige Kamerheeren i. b. d. is het nieuwe gala-costuum facultatief. De oud-model gala-rok der Karaer- beereu mag, door hen, welke deze j bezitten, onder zekere bepalin gen worden afgedragen. H. D. H. de Vorstin van Bentheim Steinfurt tracht Zaterdag een bezoek aan H.H. M.M. op het Loo. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Ben. bij het wap. der inf. tot lc- luit. de 2e-lnits. A. A. den Hoed en H. H. Timmermans, beiden v. h. wap. gcdetach. bij het leger in Ned.-Ind.1 tot kapt., bij het 3e reg. de le-luit. P. P. C Collette, v. d. staf der inf., werkzaam bij de Kon. Mil. Acad. tot le-luit, bij hun tegenw. korps, de 2e luits. J. M. Sluys, van het 4e, en A. M. van Genderen, van het 6e reg. H. Bierman, v. h. ihstrdct.-bat. C. Visser, v. h. 4e. J. E. L. Haene- conr, v. h. 2e, en L. G. de Mooy, v. h. Ie reg. De kolonel L. M. C. Rollin Cou- querqne, kommand, van het 2e reg. vest. art., op zijne aanvrage op pen sioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f2100 's jaars. Benoemd bij het wapen der art., tot command, van het 2e-reg. vest- art, de kolonel J. G.F. van Hout urn, van liet wapen, thans op non-activ. De luit-kolonel-kwartierm. L. E. Mulder, controleur van de inwendige administratie der korpsen (le bureau), op zijne aanvrage op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen be paald op f Kivo 'sjaara. Benoemd bij het wapen der infan terie, en wel bij den staf van het wa pen, tot kapitein, de eerste-Iuitenant W. A. Buekers, van dien staf. lecraar by de cadettenschool2o. is aan ge noemden kapitein, op zijn verzoek, een eervol ontslag verier-qd uit dori militairen djSasf cn tevèns benoemd tot IS&'raai aan de cadettenschool. Benoemda. tot commies uêP pos teryen en telegraphie. 4e kl. W. de VrieSj tbi&QS ,§flriium'erair der poste rijen óii tegfijjhieb. Kot commies der posteryen 4e kl. Q, Koedan, thans surnumerair dor posteryöd. In de centrale commissie voor de wereldtentoonstelling te Parijs zullen ter vervulling van de vacature als loden zitting erlangen de heer J. F. W, Conrad, president van het Kon. Instituut van Ingenieurs; mr. A. Kcrdijk en J. Th. M. Smits van Oyen, loden der Tweede Kamer, bei den thans leden van bijzopdere groeps- commissiën. De president van het Kabinet van den Czaar, de heer De Polovzoff, heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan Wormerveer. Hij bezocht daar de rystpellerij „Hollandia" en destoom- gortpellery „Mercuriuswaarvoor hy zich zeer scheen te interesseeren, evenals voor alles wat de Zaanstreek betreft. Van Wormerveer vertrok hij naar Zaaudjjk, waar hij een bezoek bracht aan het Museum van oud- Zaansche kunstnijverheid. Diefstal. De arrestatie te Dordrecht van een Duitscher, die verdacht wordt van diefstal van een rijwiel uit de vesti bule der rechtbank in Den Haag, toen hij daar ccnige stukken van over tuiging, van welker ontvreemding hy verdacht maar vrijgesproken was, kwam terughalen, blijkt nogal eigen aardig te zyn toegegaan. Toen de le den der oerewacht voor HII. MM. de Koninginnen in de rijschool hun fraai kostuum wildon uittrekken, miste een der heeren zijn jasje, een ander zijn pantalon, een derde zijn hoofddeksel en een vierde zijn horloge. Hoe die goederen verdwenen waren, kon nie mand ophelderen en voor het instellen van een grondig onderzoek ontbrak de tijd, zoodat men zich voor het oogeu- blik tot allerlei onderstellingen moest bepalen. Voor het bedienend perso neel der rijschool was dat natuurlijk hoogst onaangenaam en ieder hunner gaf dan ook zyn oogen flink den kost. Daar ziet op het ^Stationsplein een der rijknechts een hem bekend per soon, die eenïgcn tijd als pikeur in dc manego gediend bad en onder ver moeden van diefstal verdwenen was, gekleed mot een jasje, dat gobeel overeenkomt ract het vermisto. Ijlings grijpt de man den kerel by den kraag en levert hem over in handen der politic, die al spoedig tot de overtui ging komt, dat haar arrestant ook de beide andere verdwenen klecdingstuk- ken draagt en dat zijn signalement overigens geheel overeenkomt met dat van den brutalen rywieldief, den 23- jarigen Duitscher A. W. W., wiens aanhouding in het Alg. Politieblad was verzocht. Het bloek dat de kerel 's nachts in de rijbaan was geklommen, nog wq! terwijl de daar gohuisvestei huzaren er een wacht haddon gestold, Het gestolen horlogo had hy reeds te gelile gemaakt-, toneiodo zich reis-, goiu tG vèrschsfféft tiaar AnfwérjpènT de politie heeft het opgespoord en in besla"- genomen. Het in Den Haag gestolen rijwiel is nog niet terecht. Do man is gevankelijk naar Den Haag overgebracht om daar een verhoor te ondergaan, on is vervolgens naar Dordt teruggebracht, waar hy ter beschikking van do justitie in hot huis van bewaring is opgenomen. (D. C,) Kinderlijke eenvoud. Twee meisjes van 4 en 5 jaar wa ren Zondagmiddag van Muiden naar Muiderberg gewandeld. Op den terug weg stapten beiden heel deftig op de stoomtram en bleven dicht tegen elkander op het balcon staan. Toen de conducteur om haar kaartjes vroeg, keken beiden hem heel ver wonderd aan, want kaartjes noch geld hadden zij. De zusier van de eene had gezegd ze mochten wel mede ryden, zij waren moe cn het regende zoo hard en dan waren zg gauw thuis. Te Muiden kreeg de con ducteur van beiden een hand, terwijl zy beloofden nooit weer zonder kaart jes op de tram tc zullen komen. Eene arrestatie. Vrijdagavond is door dc politic te Zwolle in een logement aangehouden de persoon die vermoedelijk den vori- ^en avond de dienstbode van den lieer K. heeft verwond. Tot na mid dernacht is hij aan hot politiebureau in verhoor geweest on heeft eindelijk aan deu commissaris van politic be kend de verwonding te hebben toe gebracht met een beitel, dien hy voor een ander doel zegt te hebben mode- gebracht, toen hy ontdekte dat zyn meisje Donderdagavond kwart voor elf door eon ander manspersoon werd thuis gebracht, terwijl zy Zondag avond tegen hem had gezegd dat zy Donderdagavond niet uitging. De verdachte, J. P., is Zaterdag ook door den rechter-commissaris gehoord cn daarna weder op vrye voeten ge- laten. De toestand van do verwonde HOOFDSTUK H. „De zwarte honiï* komt en gaai. p) Toen ik met liet verlangde voorwerp terugkwam, had de dokter dc mouw van den kapitein reeds opgestroopt, zoodat ik zyn dikken, gespierden arm te zien kreeg. Op verscheidene plaatsen was hij getatoeëerd. „Here'sluck A fair wind," en „Billy Bones" his fancy*) dit was duidolyk op den benedenarm te lezenmeer naai den schouder zag ik een teekening voorstellendeecu man aan deu galgvolgens mij was deze zeer handig uitgevoerd. „Dat is profetisch," zeide de dokter met zyn vinger er op wyzend. „En nu, mijnheer Billy Bones, als gij ten minste zoo heet, zullen wy eens zien welke kbur uw Dit brengt geluk aan een goede wind Billy Bones zyn lievelingsidee. bloed heeft. Jim," vervolgde hy „kunt gij het gezicht van bloed verdragen?" „Ja, mijnheer," antwoordde ik. „Welnu," vervolgde hij, „houd dan de kom vast," en bij deze woorden opende hij met zijn lancet een ader. De kapitein sloeg na eenigen tyd de oogen op en keek verward om zich heen. Toen hy den dokter her kende fronste hij de wenkbrauwen, maar hy was gerust gesteld, toen hij mij ontwaarde. Plotseling verschoot hy van kleur en terwijl hy zich trachtte op te richten, riep hy uit: „Waar is „Zwarte Hond." „Er is hier geen „Zwarte Hond," zeide de dokter, „al leen maar in uw verbeelding ziet gy hem. Gij hebt rum gedronken cn een aanval van delirium gehad, zoo als ik u voorspeld heben juist zooeven heb ik u, hoe wel tegen mijn zin, weer in het leven geroepen. Nu, mynheer Bones „Zoo heet ik niet," viel hy hem in de rede. „Dat kan my wat schelen," hernam do dokter. „Ik heb indertijd een vrijbuiter gekend, die dezen naam droeg en voor myn gemak noem ik u zoowat ik u nu te zeggen heb is ditvan éen glas rum zult gij u den dood niet op den hals halen, maar ik ben er zeker van, dat wanneer gij er éen drinkt, gij het niet bij dat éene glas zult laten. Ik trek er dus mijn handen van af, als gij wilt sterven. Begrijpt gij mij dus goed? Kom nu, probeer op te staan. Dan zal ik u nog voor dezen keer naar bed nelpen." Met zeer veel moeite brachten de dokter en ik hem naar boven en legden hem te bed. Zijn hoofd zonk achter op het kussen alsof hy in zwijm vieL „Nu onthoud goed, wat ik u gezegd heb," zeide de dokter, „ik trek myn handen van u af de naam rum is voor u synoniem met dood gaan." Dadelijk daarop verliet hy de kamer om naar myn vader te gaan, mij by den arm meenemend. „Het beduidt niets," zeide hij, zoodra hy de deur achter zich. gesloten had. „Ik heb hem zooveel bloed afgenomen, dat hij wel een poosje rustig zal blijven hij zal wel een week blyven liggen het is 't beste voor u beiden en een nieuwen aanval zou liy niet kun nen doorstaan. HOOFDSTUK IU. Het teeken rde zwarte vlek* In den middag ging ik eens naar den kaptein zien en hem een verkoelenden drank cn medicynen brengen. Hy lag nog precies zoo als wy hem verlaten hadden, alleen wat hooger, en hij scheen zeer zwak en opge wonden te zijn. „Jim", zeide hij. gij zijt de ccnige hier, die wat waard zytik ben altyd goed voor je geweest. Elke maand heb ik u vier stuivers gegeven, niet waar En nu, zie je, vrindje, ben ik zwak en door iedereen verlaten; Jim, breng mij een glas rum, wil je ventje?" „De dokter" begon ik. Hy liet mij niet uitspreken en barstte in vcrwenschin- gen tegen den dokter uit. -Dokters zijn allemaal prul len. en wat weet deze dokter van zeelui af? Ik ben in landen geweest, waar het gloeiend heet was zoodat alle maats de gele koorts kregen - en in stro ken, waar de grond door aardbevingen als de zee op en neer golfde wat weet deze dokter van zulke landen? en ik kan niet leven zonder rum, zeg ik je. Het is eten en drinken, man en vrouw, in een woord, alles voor mij. Wanneer ik geen rum kan drinken voel ik mij als eon arm, oud scheepje op een verlaten strand. Ik zal u altijd dankbaar zijn, Jim, en dat prul van een dokter. Kyk cons, Jim, hoe myn vingers beven," ging hij voort op verontschuldigenden toon. „Ik kan ze niet meer stil houden. Vandaag heb ik nog geen drup pel gedronken. Die dokter is gek, zeg ik je immers. Wanneer gij my geen rum brengt, zullen die visioenen weder terugkomen. Daar naast je in dicu hoek zag ik zoo straks deu ouden Flint staan. En wanneer die hal lucinaties mij beginnen te kwellen, begint mijn geweten te knagen. De dokter heeft toch ook zelf gezegd dat éen glas geen kwaad kon. Toe Jim, ik zal er een „guinje" voor betalen." "Hij werd al moer en meer opgewonden en ik begon mij ongerust te maken voor mijn vader, die dien dag zich zeer zwak gevoelde en behoefte aan rust had; daarenboven was ik door de woorden van den dokter gerustgesteld, maar de omkoopcrij van den kaptein be- leedigde mij. „Gij moet myn vader betalen, wat gy hem schuldig zijf" antwoordde ik, „maar ovengons wil ik niets van uw geld weten. Ik zal u éen glas rum brengen maar ook geen druppel moer." Toen ik terug kwam, greep hy het gretig van mij

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 1