net de vrouwen onderhandeld had yer het huren van de beneden- kuiers en den kelder, zich een paar lagen later als de administrateur van iet huis voorstelde aan de overige murders, en kort daarop spoorloos erdween. Men vermoedt dat hij al jng aan den overkant der groote rateren zijn buit in veiligheid ge- iracht heeft. Want ofschoon men jet weet hoeveel de vermoorde vrou- ren aan geld en voorwerpen van paarde in haar woning hadden cliynt. men nit haar levenswijze te logon opmaken, dat zy een aardig tuk van haar vermogen altijd by ieh hielden om, als echte gierigaards, jch in den aanblik daarvan te ver- jstigen." Geen pleizierrais. De wielrijder Murif, die een rit wars door bet vasteland van Austra- 8 ondernam, van Adelaide naar Port larwin, is onlangs per scheepsgele- enheid te Adelaide teruggekeerd, [et is allesbehalve een pleiziertochtje oor hem geweest. Op den eenzamen it door de woestijnen, zoo verhaalde ij, kwelde hem de gedachte, dat hij usschien onderweg van dorst zou loeten sterven, en hij werd soms door oodsangst aangegrepen. Hy sprak an met zyn rywiel als met een le- eud wezen en liet, om tenminste enig geluid te hooren in de doodsche ülte om hem heen, telkens zijn hel aan. Zoo kwam hij dan weer wat it bedaren. Drie dagen lang heeft ij alleen geteerd op een plak vleesch, aaraan liij af en toe zoog. Om 's nachts tegen insecten be- chermd te zyn, groef hij een kuil in en grond en giug daarin liggen, ge- eel onder het zand begraven, op zijn oofd na. dat hij met kleedingstuk- 'ten bedekte. Het lastigste deel van zijn wegwas e „Duivelsgrond", vol scheuren en ikwyls hreede kloven, welke voor jjn rywiel een voortdurend gevaar jleverden. De laatste 215 Eng. mijlen, van [athcrine naar Port Darwin, legde ïurif af in 32 uren, een zeer opmer Blyk recordals men den weg in anmerking neemt. Hij heeft een pry's van f 120 uit slooft! voor deugene, die denzelfden eg in korter tijd aflegt. Oproerige Armeniërs. Bij een huiszoeking in Pera heeft 3 Turksche politie weder twee bom- len ontdekt. Twee Armeniërs werden hechtenis gesomen. Zij bekenden jel uit te maken van de Troehak »rty. lil alle Armenische kerken is een irderlyke brief van den patriarch lorgelezen, waarin de aanslagen van sn laats ten tijd sterk worden ver- irdeeld en de Armeniërs tot kalmte orden aangemaand. „Central Néws" bericht, dat voor it gebouw van het Italiaansche ge- ntschap te Konstantinopel twee ouwen zyn gevat, van wie de eene id brief bij zich had, voorzien van ït zegel van de Hintschakcommissie, gericht aan de gezanten van Italië Engeland. Hierin werd rnedege- «ld, <Iat de aanslag van verleden 'oensdag het werk is van de Jong orksche. niet van de Armenische irtij. De politie had Armeniërs in chtenis genomen van wie zij wist t zy onschuldig waren. Het schrij- a dreigt met groote moordpartijen, inneer de gezanten de Armeniërs et beschermen. De parijsche „Éclair" bevat een ief van te Parijs wonende Armeniërs e een geheel andere lezing geeft, olgens dezen zijn de aanslagen te onstantinopei niet door anarchisten ipleegd, maar wel degelijk door Ar- eniers. Door Europa in den steek Blaten moeten zij zichzelf recht ver haffen. 22 Mahomedanen, die wegens decl ining aan de laatsten onlusten in )kat dooi' de commissie van onder- tók ter dood veroordeeld waren, ibben van den sultan genade ont ogen. Hun straf is veranderd in ranslange opsluiting. De veroor- leling van de 44 andere beklaagden t gevangenisstraffen werd bevestigd, et meerendeel der veroordeelden ordt in Tripoli gevangen gezet Slachtoffers der Niagara. Een verschrikkelijk schouwspel !eft zich Zondag aan de oogen van i bezoekers aan den Niagara water- il voorgedaan. Twee mannen en een ngen waren in een bootje aan het «ien op het Erie meer, juist boven ju waterval. Plotseling werden zij |or Jen stroom medegevoerd en schoon zij alle krachten inspanden n uit den stroom te geraken en den iver te bereiken, werden zij mede- sleept door den stroom, die daar Q vaart heeft van 28 myl per uur. uizenden waren aan de oevers saam- stroomd. onmachtig om hulp te eden. Zy moesten zien hoe het jnke vaartuig over den waterval [oog en in de diegte verdween. De Iken der ontrelukkigen zijn nog niet Mekt Da wielersport in Amerika. Omtrent de wielersport in Amerika i haar invloed op de verschillende 'kken van bedrnf en het dagelyksch !vor vinden we ae volgende ceschry- ng. Alle takken van uyverheid, die ot andere soorten van sport te nia- fo hebben, maken een hoogst pyn- ike crisis door. Er worden noch auis-raquetten, noch speelkaarten, jch piano's meer verkocht zelfs Mriezen de dames een rijwiel boven diamanten broche. I De paardenhandel moest natuur- j lijk het meest de kwade gevolgen i daarvan ondervinden en inderdaad verklaren de fokkers dari ook, dat 1 zij, na van de wielersport hevig ge- leden te hebben, thans door de auto mobiles geheel worden afgemaakt. Zy scheiden er mee uit. Groote kudden paarden ziet men ronddwalen op het territorium van Washington, zonder dat hunne meesters zich om hen be kommeren. Onlangs zijn groote troe pen paarden naar Tacoma gezonden omdat men ze kwijt wilde zyn en de prijzen zyn gedaald tot 3 a 15 dol lars. Het aantal paarden, dat oostelijk van Washington rondloopt, wordt op 10.000 geschat. De eigenaars zou den er gaarne van verlost zyn. daar de dieren liet gras opeten, dat voor de koeien en schapen dienen moest, zelfs hopen zy, dat de winterkoude hen zal ombrengen, hetgeen trouwens in Oregon al gebeurd is. Daar even wel zijn groote paardenslachteryen op gericht, die liet vleesch naar Europa zenden. Voor de gelieeie waarheid van deze beschrijving is moeilijk iu te staan. De Philippijnen. De oproerige beweging op de Piii- lippijnen is nog lang niet gestild. Volgens de laatste ofücieele berich ten nit Manilla heeft het hoofd Agui- nal de stad San Rafael aangevallen. Hij werd met belangrijke verliezen teruggeslagen Ook elders hadden gevechten plaats waarby de Spanjaarden 5 dooden had den en 24 gewonden. De opstande lingen hebben voor zoover men kan nagaan 87 dooden verloren. De hospitalen zijn overvol. Er worden niet minder dan 3145 zieken en gewonden verpleegd. De opstand in Britsch-Indië. De Afridis hebben het fort Mande genomen en staken het inbrand.Het garnizoen, uit Inlandsche soldaten bestaande, trok terug met verlies van drie dooden. Het lot van hetjfbrt Ali Musjid is onbekend. Bericht is ontvangen uit Peshawur, dat een groote macht Afridis de Se poys by Alimuyd heeft aangevallen, 300 hunner vermoord en een aantal geweren buitgemaakt. De Afridis wendden zich vervolgens naar Lowragt tor een aanval op de Britsche leger macht. Aanvallen op verschillende andere grensposten schynen op han den te zijn. Er ingeloopen. De millionair Mackay in Californië heeft vele vrienden te Montreal. Een hunner deelde het volgende voorval mede, waarvan hij de held of liever het slachtoffer was. Mackay had op zyn landgoed „Car son" in Nevada een zekeren Moritz Hüflich in dienst, die de manie van het wedden had. Hij uitte nimmer een bewering zonder die te steunen door een weddenschap. Dat was zoo erg, dat het Mackay begon te verve len en deze besloot hem er van te genezen. Op zekeren dag trof hy Moritz met een sprinkhaan spelend aan. „De mooiste sprinkhaan ter wereld, mijnheer Mackay. Hy is een kam pioen, hy springt twintig voet ver. Ik verwed er vyftig dollars onder, dat 't u niet lukt eeu te vinden, die 't van hem wint." „Hoe lang heb je :m al „Veertien dagen, meneer." „Gun mij dan ook veertien dagen en ik neem de weddenschap aan." Mackay stuurde dadelyk een tien tal zijner bedienden uit, gaf hun reis geld en beval hun, het kostte wat het wilde een verspringer op te spo ren en hem dien te brengen. Maar vergeefsche moeiteDe sterksten haalde achttien voet en niets meer. De veertien dagen waren ten naaste bij om, toen het toeval den millionair zijn hulp kwam verleenen. Hij be waarde zyn sprinkhanen in geëtiquet- teerde doozen met niet minner zorg dan van der Bilt voor de paarden in diens stallen heeft. Op zekeren ochtend, dat hij hen als naar gewoonte zat te oefenen, kreeg een hunner de lucht van am moniak inden neus, die uit een ver wijderde flesch met dat goedje kwam en dien ochtend sprong hy dertig voet. „O hé,wat een ontdekking,schreeuwt Mackay uit in triomf. „Nu weet ik het." En den volgenden dag werd al dadelijk plechtig het kryt voor den wedsprong ontsloten ten aanschouwe van wel vyftig toeschouwers, waar van enkelen per extra trein waren aangevoerd. Moritz, die zich niet met de geïn- viteerden had op te houden, was een half uur van te voren naar de plaats des strydperks getogen en niets te doen hebbende, keek by daar .eens nauwgezet rond. De flesch met' am moniak stond er en hij liet niet na er aan te ruiken. Die neus vol gasprikkels bracht hem op een vernuftigen inval, en de flesch aanvattend, begaf by zich ijlings naar den apotheker, om het sterke en verraderlijke vocht te doen ver vangen door chloroform. Teruggekomen, arriveerden weldra ook de genoodigden, en de wedsprong nam een aanvang. Moritz' sprink haan moet het eerst den sprong doen, en deze haalt twintig en een halven voet! „Dat is nog maar een kleintje," roept Mackay op zegevierenden toon „dan moet je den mynen zien." Hij haalde hem uit zyn doos en liet hem zoo natuurlijk mogelijk even aan de flesch ruiken en liet hem van 't beginpunt los.Hij sprong geen twee voét ver en bleef even rastig als een huurknol liggen waar hij te rechtkwam. Groote opschudding! Men kwam dichterbijde sprinkhaan sliep een vreedzamen slaap. Die dag kostte den heer Mackay, alles bij elkaar, vijfhonderd pond sterling Le voleur iüustré. Het bericht dat generaal Weyler ontslag genomen heeft, wordt uit Madrid tegengesprokeu. Er wordt echter bygevoegd, dat de regeering binnenkort „de resultaten van den veldtocht op Cuba zal overwegen." Vervolg Stadsnieuws Koninginnedag. Dinsdagavond vergaderde in de Vereeniging het bestuur der Feest commissie met de besturen der ver schillende comité's tot vaststelling van het feestprogramma. Besloten werd, dat na de Aubade op de Markt, een boottocht zal plaats hebben met de kinderen uit de hoogste klassen der verschillende scholen, die aan de Aubade hebben deelgenomen en dat de overige kinderen ruim 8000, in de scholen worden onthaald. In weerwil, dat door vele stadge- nooten belangrijke gaven zyn ge schonken in spijzen "en dranken is er nog groote behoefte aan tinan- cieelen steun, zonder welken het voor de commissie onmogelijk isdegeheelc kinderfeestviering tot haar recht te doen komen. Daartoe wordt met aan drang een beroep gedaan op den steun van Haarlem's ingezetenen, i Met ingenomenheid maken wij hier melding van de giften van de Afd. Haarlem van den Volksbond en van Patrimonium ten behoeve van de feest viering der kinderen. Van 2 tot 4 uur zullen op de Oude Gracht, tusscheu de Stoofsteeg en de Jacobijnenstraat, volksspelen worden gehouden. Voor deze spelen hebben zich reeds vele deelnemers aangemeld. De spe len, waarbij het vooral op kracht en vlugheid zal aankomen, zijn van ver edelenden aard. Het Comité, dat met de regeling dezer spelen is belast, hoopt, dat de Heeren Winkeliers tot het welslagen zullen willen medewerken door het schenken van pry zen. Zal voor velen, ook voor de oudereu, de Koninginne dag een vreugdedag worden, die blij vende herinnering meebrengt, dan zal een krachtige hulp dringend nood zakelijk zijn. Geschenken worden in gewacht bij den Voorzitter van liet Comité, den Heer H. Meijboom, Groote Houtstraat 96 rood. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 24 Aug. 1897. (Slot). G. Bakker te Puimerend had op den 18en Maart by C. Koning aldaar een rijwiel gehuurd tegen f 10 per maand. Op den 22en Juni jl. zou Koning eens zyn geld gaan beu ren. Bakker was hem toen f 34 schul dig, Het bleek echter, dat Bakker het geld niet had en bovendien het rywiel had verduisterd. Het O. M. eischte deswege tegen Bakker 1 jaar gevangenisstraf. De 9-jarige H. J. Binke zou op den 14en Juli jl. op het weiland van J. Davids te Wormer zyn vlie- er oplaten. Davids, wieu dit alles ehalve naar den zin was, ontstak hierdoor zoo in woede, dat hy het knaapje dusdanig onder water hield, dat het een paar dagen ernstig ziek was. Heden had Davids zich deswege te verantwoorden. De eisch luidde 1 maand gevangenisstraf. KANTONGERECHT Eene lantaarn die brandt en die niet brandt. C. J. Paulen Sr. stond Woensdag 11 dezer terecht ter zake dat hy niet had gezorgd, dat een schuthok behoorlijk verlicht was. Hij werd vrijgesproken daar niet hy de houwer van het per ceel, doch zijn zoon het was. Deze had zich dan heden te ver antwoorden. Herhaaldelijk was ge constateerd, dat de lantaarn in het schuthok niet brandde. De heer Pau len Jr. had echter aan een paar per sonen last gegeven de lantaarn aan te steken en deze getuigden, dat zij het ook hadden gedaan. De lantaarn, die werd vertoond, was eene zeer solide, die niet licht door den wind zal worden uitgebla zen. Bovendien, wanneer was gecon stateerd dat de lantaarn uit was cn men probeerde haar des ochtend aan te steken, brandde zij dadelyk, zon der dat men de pit behoefde op te draaien of er olie Dij te voegen. Dit alles bevreemdde den heer Paa ien en zijn personeel zeer. Hy ver moedde, dat er kwaadwilligheid in het spel was. Hoe kwam anders die lantaarn uit? zonder nu iemand ergens van te verdenken, had hij wel eens ge- dacht, dat iemand, die eens van uit zijn eigen woning op hetinaanbouw zynde perceel was geklommen, en waarover toen woorden waren ont staan, de lantaarn had uitgeblazen. Verder verklaarde de heeren Pau len, dat de lantaarn nu reeds eene week in de Kruisstraat had gebrand zonder uit te gaan. Dit versterkte hem nog meer in zyn vermoeden, dat er kwaadwilligheid in het snel was. Het O. M. doende opmerkeu, dat al was er kwaadwilligheid in het spel er toch niet vryspraak kon volgen,! maar alleen eene lichtere straf wor den geëischt, requireerde 5 boeten van 50 ets of 5 maal 1 dag. Uitspraak Vrijdag a.s. nam. 2 uur. Haarlem-Zandvoort Spoorweg Maatschappij. Maand Februari 1879. Opbrengst reizigers f 1132.52' idem goederen 123.03 idem diversen 56.80 Tezamen f 1312.35"' Per dag en per kilometer f 5.51 Maand Maart 1897. Opbrengst reizigers f 1291.09 idem goederen 535.053 idem diversen 65.68 Tezamen f 1891.82 Per dag on per kilometer f7,18. Maand April 1897. Opbrengst reizigers f 1879.47s idem goederen 310.62 idem diversen 74.39 Tezamen f2264.48 Per dag en per kilometer f8.88. Jaar 1896. Aantal vervoerde reizigers 223.439 Opbrengst reizigers f 51.490.93 idem goederen 5.152.80' idem diversen 2.337.40s Te zameu f 58.981.14 Per jaar en per kilom. 6.938.76 Heden, Woensdagmiddag, waren op het Doelenveid 2000 kinderen der kostelooze lagere scholen onder ge leide van hunne onderwijzers byeen om de liederen te repetceren, die zij op den Koninginnedag des morgens op de Groote Markt zullen zingen, met begeleiding van koperinstrumen ten. De heer W. Robert voerde op een geïmproviseerde-estrade den diri geerstok. Daarna werd in de zaal het Haar- lemsch TroonUed gerepeteerd, gecom poneerd door den heer W. Robert, op woorden - den heer F. Smit Kleine. Hieraan namen alleen 500 jongens deel. Zaterdag en Zondag is er ge combineerde repetitie met de mannen koren. Er werd flink en frisch door de jongens gezongen en de composi tie maakte op de toehoorders een zeer aangenamen indruk, zoodat dan ook menigeen na afloop den heer Robert daarmede complimenteerde. In den omtrek waren natuurlijk tal van belangstellenden en nieuwsgieri gen op de been. Aanbesteding. Heden, Woensdagnamiddag werd te Zandvoort door den architect W. F. Doeglas van Haarlem aanbesteed: liet amoveeren van een woonhuis met aanliooren, en het ter plaatse bou wen van een woonhuis met kokerij, op de hoek van de Rozennobelstraat te Zandvoort. Ingeschreven werd door C. dc Jong, Zandvoort f 6139 A. W. Groen 6285 C. K. v. d. Mye 6399 J. Water en M. Koning 6550 J. en B. Wennekes. Haarlem 6600 A. Schrikkema en T. Zwaan, Zandvoort 6724 C. J. van Keeren 6735 A. H. Sleegers 6800 A. Graaf Haarlem 6900 P. v. Duuren 7095 J. Miezerus 7160 F. Th. Maas v 7200 P. Rings, Santpoort 7600 Heemstede. Door Ged. Staten van Noord-Hol land is aan het r.k. kerkbestuur te Heemstede vergunning verleend tot het stichten aldaar van een Zuster huis en daaraan verhonden school lokalen. Zandvoort. Aangekomen vreemdelingen. G. C. de Beaulieu, Berlijn, Villa Som- mara. J Kattenburg, Amsterdam, idem. G. Hilterman, Dortmund, Villa Maria L. Wessel, r. Fam. Van Deventer, Zwolle, '2 pers., idem. Prof. Dr. Neumann, Heidelberg. Dr. MinderopRotterdam. Hotel Bel védère. T. W. Blijdenstein, Hilversum, id.ni. J. en II. de Kanter, Haarlem, Villa Lichttoren. B. de Kanier, Haarlem, Villa Kijkduin. Dames Van Schermbeek. Utrecht. '2 pers., IIolol d'Orange. G, Lui] ken, Sonsfeld, 3 pers., idem. Prof. Tinkler, Bonn, 3 pers IJmuiden. De sluis- en havenwerken alhier zyn Dinsdag bezichtigd door eenige Belgische ingenieurs; zy werden rond geleid door den hooftl-ingenieur eu verdere ingenieurs verbonden aan die werken. Het maken van remstoelen en meer palen tot de nieuwe schntsluis te IJ muiden en van voetbruggen tot ver binding van de hij de invaarten dier sluis aanwezige remstoelen met de sluisfronten en van eene vergrooting der dekken op laatstgenoemde rem stoelen, een en ander deel uitmakende van de uitbreiding der sluis- en ha venwerken aldaar, raming f53,000, is door het ministerie van wM b. en n. opgedragen aan dc heeren P. >Schmidt en E. Hermans te Amsterdam voor f61,935. Maandagavond is een kindje van een zekeren K. te IJmuiden met het mondje in een bedkussen gevallen, tengevolge waarvan het kindje is ge stikt. De ouders vouden het dood in 't bed liggen. Beverwijk. Voor het examen hoofdacte is te Amsterdam Dinsdag geslaagd de heer P. H. Schreuder, alhier. Ter gelegenheid van de harddra verij alhier op 15 September a.s. zal zeer waarschynlyk kapitein Roden- hoff met zyn luchtballon alhier op stijgen. Haarlemmermeer. Wijl de pogingen om aan de Kaag een predikant t.e krygen steeds mis lukken, zal aldaar weer een hulppre diker worden beroepen. TELEGRAMMEN, PETERSBURG, 25 Aug, (R.-O.) In de kerk der Peter- en Pauls- vesting bad president Faure bij het graf van Alexander den Derde, en legde op het graf den gouden myr- tentak. Daarna bezocht hy de overige graven der keizerlijke familie. Ver volgens woonde hy de eerste steen legging voor den nieuwen vleugel van het gebouw der Fransche Wel- dadigheidsvereeniging bij. Later bracht de President een be zoek aan liet Czaar Peterhuisje, waar hij den Czaar ontmoette, met. wien hy naar de plechtige steenlegging van de Troitzky-brug reed. in den namiddag ontving president Faure in het winterpaleis het corps diplomatique, de deputaties van den Petersburgschenen Moskouschen adel. van de gemeenteraden van Peters burg enz., uie hem broodschalen hei ligenbeelden, albums, adressen enz. overhandigden. Des avonds ontving de president in het Fransche gezantschapshotel de deputaties van de Fransche ko loniën in Rusland. Ten slotte had het feestmaal plaats. VARIA Een ijverig reporter, die een zeereis meemaakte en de verdiensten van den kapitein wilde doenuitkomen, schreef dat de gezagvoerder vertrouwd was met den weg en iederen golf op 't eerste gezicht kende. A. Maar wal zie ik nu, professor, hebt u een zakdoek ora uwen hoed geknoopt Professor. Ja, zoodoende regent hij niet nat. A. Maar u hebt toch uw parapluie by u. Professor. Wat, ra jjn parapluie? Ja, werkelijk. Wel, wel, dan heb ik weer vergeten om haar ergens te laten staan. Overwogen Up zekeren dag kwam een rijke boer met vertoornd gelaat den winkel van V., een grooten kruidenier, bin nenstormen. Zijn wagen stond voor de deur en hij had een zweep in de hand. W aar is de baas-zelf vroeg hy en vervolgde, toen de kruidenier gekomen was, tot dezen. Ik heb gisteren hier een pond amandelen ge kocht en toen ik thuis kwam vond ik er een massa hazelnoten onder. Daar staat en dit zeggende wees hy op een knecht de gemeene ke rel, die me bediend heeft Jan vroeg de kruidenier - hebt gij mijnheer hazelnoten voor amandelen gewogen? Neen was het antwoord. Gij heet het liegen, kerel riep de boer, woedend op den knecht en op het punt van de zweep te ge bruiken. Zeker heet ik het liegen hernam Jan -- als gij de moeite hadt genomen van uw amandelen te wegen, zoudt gij hebben bevondeD, dat ik er de handvol hazelnoten om niet had ingedaan. WatHebt gij mij die gegeven? Ja, mijnheer, voor de kinderen antwoordde Jan, glimlachend. Wel, wel zeide de boer, ter- wjjl zyn gelaat een vriendelijken plooi nam hier ziet men het weer veel harde woorden en kwaad bloed zouden vermeden worden indien de mcnschen overwogen, voor zij uitvie len en beschuldigden. Landloopen. Verleden tijd. Ik heb landgeloopen. Tegenw. tijd. Ik zit Toék. tijd. Ik zal opnieuw land loopen. te verleenen vermindering van straf, den 29en Juli 1898, en twee gedeti neerden in de bijzondere strafgevan genis te Leeuwarden, wier straftijd zal verstrijken, behoudens te verleenen vermindering van straf, 23 Juni 1.399 en 6 December 1898, voorwaardelijk in vrijheid zullen gesteld worden. Tevens heeft de Minister de voor waardelijke invrijheidstelling van eeu ander gedetineerde ingetrokken. Te Etten (N.-B.) is een aanslag gepleegd op het leven van dén heer J. Jongmans. By de Neerstraat on der die gemeente werd een revolver schot op hem gelost. Dc kogel nam zyn weg door zjjn broek en stuitte op de tabakdoos, die in den broekzak zat, waarvan het deksel doorboord werd, zoodat de kogel in de doos te recht kwam. De dader is gearresteerd. Duurder brood. De verhooging der brood- en ruoei- prjjzen houdt te Parys de gemoederen zoo mogelijk nog meer gaande dan de reis van den president naar Peters burg. De gemeenteraad zal ernstig de vraag nagaan of het het belang der bevolking kan zjjn ofticioele be palingen omtrent gewicht en prjjs van liet brood in te 6tellen. Een aan tal afgevaardigden, die arbeiders kringen vertegenwoordigen, zoeken een vorm om van de regeering maat regelen te krygen. De afgevaardigde Gérault Richard heeft zich reeds gewend tot den mi nister van landbouw, terwijl zij a collega Ernest Roche aan de Parij sche volksvertegenwoordigers een oproeping heeft gezonden tot een vergadering in het Palais Bourbon. De Parijsche bevolking verbruikt per dag een millioen kilogram brood. Gaat aus de prys van liet brood 5 centimes per kilogram omhoog, dan moet er de arme bevolking liet luxebrood bluft op denzeifdén lioogen prijs - dagelijks 50,000 francs meer betalen. Thans is dc opslag reeds niet min der dan 10 centimes, zoodat 100,000 francs per dag, 700,000 francs per week uit de niet gevulde beurzen moet betaald worden. Dit is zeker een drukkende uitgave. ORGELBESPELING. iu de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 26 Aug. 1897 des na middags van 2—3 uur, door den heer W. EZERMAN, met welw. medew. van den Heer J. LUIJT, Violist van het Arast. Concertgebouw. PROGRAMMA. 1. Preludium eu Fuga.Saint-Saém. 2. Sonate (Viool). Corelli. 3. Sonate Pastorale. Rheiriberger. a. Pastorale b. Intermezzo. c. Fuge. 4. Prélude du Déluge. Saint-Saëww 5. Elsa's Brautzug zum Münster Wagner. Familieberichten. Getrouwd24 Aug. A. Norden eu C. J. van Lier. Amst. Bevallen: 21 Aug. J. J. Ie Roy— Barel d. Zutphen 23. M. J. W'es- sels—Jimkes z. Amst. N. Boshart— Kieft z. Hoorn. 24. H. Schamp— Heerings z. Amst. A. A. Kirberger— Mack d. Amst Overleden: 19 Aug. H. A. A. Wenning 80 j. Rosendaal. 21. E. G. H. van Keeken, Amst. C. Bos 75 j. Aarlanderveen. H. Moll 80 j. Nigte- vegt 22. Wed. A. S. Nijburg— Polak 69 j. Amst. J. Bottcnheim—Wolff 73 j. Hilversum. 23. O. P. Yerweij 60 j. Geldermalsen. Stoomvaart berichten. Het stoomschip Smeroe, van Rot terdam naar Java, arriv. 24 Augustus te Marseille. Het stoomschip Java, van Java naar Amst., vertrok 22 Aug. van Port Said. Het stoomschip SalaJc, van Java naar Rotterdam, arriveerde 23 Aug. te Rotterdam. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Voorwaardelijke invrijheid stelling. Dc minister van justitie heeft op daartoe strekkende voorstellen goed gevonden dat een gedetineerde id de strafgevangenis te Groningen, wiens straftijd zal verstrijken, behoudens Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 25 Aug. J. F. de Reus en M. E. G overs. H. B. Berend - sen en G. Schriever. C. J. Wilgen- bof en J. Kater. J. J. van Duynen M. C. Wouda. J. Modderman en M. van Essen. G. van Beek en G. P. Monné. Getrouwd 25 Aug. N. Kotten eu N. Wester. B. J. Stoete en W. M. Huijboom. N. v. d. Werff en M. O. v. d. Anker. J. A. v. d. Horst en T. J. Gelandie. W. IJlstra en M. G.D. Mingmeyer. H. Groen endaal en M. A. Gerritsen. Bevallen. 22 Augustus. C. Kaart— Jansen, z. 11., 23 W. v. Bogget - Blankwater, d. 1., G. J. Loiting— de Nobel, z., A. Leyenaar—v. Amstel z., 24 M. Peeters Luyten, d., J. H. Mulder—van Est, d., M. A. H. v.d. Velde—de Groot, d., 25 H. Heerens v. d. Men, d., f. Smits—de Ridder d. Overleden 25 Aug. A. J. Kaarts- v. Dusseldorp 56 j. L. Molenstraat. 23 Aug. A. Schulpzand-v. Dokkum, 43 j. L. Poellaan. MARKTNIEUWS. Haarlem, 25 Aug. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 47 stapels, uit makende 6010 kazen, wegende 11454 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f 23.50 Op de veemarkt alhier zyn aange voerd 10 Koeien f 180 a f 130 1 Stier f 40.— h f 0.— 19 N. Kalve ren f 13,— 8.— 16 Schapen. f18.—a 15.—36 Lammeren f li - f 7-.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3