Als minste snelheid werd 151 per K.M. aangenomen. Minimam afstand 3200 M. 1. „Moquette" in 5 min. 52s/5 sec. 2. „Jersey" in 5 min. 544/5 sec 3. ^Lucille" in 5 min. 55sec. 4. „So- fcol" in 5 min. 57i/5 sec. Mededingers 8. No. 7. Sluitingsprrjs. Verkoops wedren op de vlakke baan voor paar den van 3 jaar en ouder, die te koop zyn gesteld voor f2000. Afstand circa 2600 meter. 1. „Dcca". 2. „Antilope". 3. „Liner". Doelnemers 5. Hiermede waren de wedstrijden af- geloopen. Leger en Vloot. In de maand Augustus zijn bij het koloniaal werfdepot aangenomen 97 personen, als: 77 Nederlanders, 12 Duitschers, 6 Heigen, 1 Zwitser en 1 Oostenrijker, en werden van de ver schillende korpsen van het leger hier te lande overgenomen 47 onderofficie ren en minderen, zoodat het totaal der werving 144 man bedroeg, aan wie f28,670 aan handgelden is uit betaald. RECHTSZAKEN. Diefstal door studenten. De studenten, beklaagd van (lief stal van plaatwerken, ten nadeele der Renswoudestichting te Utrecht, zyn Maandag door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf, met aftrek van den tijd in pre ventieve hechtenis doorgebracht. GEMENGD NIEUWS Spoorwegongelukken in Duitschland. Weder zijn er twee spoorwegonge lukken in Duitsehland te vermelden. Voor het station Ronsdorf brak bij het aantrekken van den locomotief de koppeling tusschen den negenden en den tienden wagen (van achteren) van een langen goederentrein. De wagens stonden op een vry steile helling en begonnen deze af te loopen. Er waren slechts twee remtoestel- len aan (le negen wagens en hoewel de remmers] deze onmiddellijk lieten werken, vermochten zij den vaart van den afgebroken trein niet te stuiten. Steeds sneller ging het naar benedon tot het station Rittershausen, waar men om ergere onheilen te voorko men, den trein op een zijspoor liet loopen, waar een ledige personentrein stond. Bij de botsing bleven van vijf wagens slechts verbogen 'ijzer- deelcn over, het hout werd vermor- seld. De overige elf wagens werden zoo beschadigd, dat zij onbruikbaar zyn. Het tweede ongeluk had bij l r- bach, eveneens in de Rijnprovincie, plaats en kostte het leven aan twee personen. Een personentrein reed in volle vaart op een zestal achterge bleven wagens van een goederentrein, waarvan een koppeling was gebroken. Twee spoorwegbeambten werden ge dood, een reiziger en een paar con ducteurs licht gewond. Toen het ongeluk plaats had hing er een dichte nevel. De pers wijt over het algemeen de vele spoorwegongelukken op de Prui sische staatsspoorwegen aan te ver gedreven spaarzaamheid. Het mate riaal is slécht en de toestanden aan de stations en op de lijnen zyn zeer onvoldoende, zegt de Köln. Ztg. De vage aanduidingen van de ofücieuse NorddAllg. Ztg., die van booswil- ligheid en plichtverzuim spreekt, heb ben de verontwaardiging van het Keulsche blad opgewekt. De mis standen zijn niet te loochenen en om ze uit den weg te ruimen is een groote daad noodig, een omvangrijke grondige hervorming, meent het blad. Kleine middeltjes helpen daar niet. Russische treiabeambten. Russische spoorwegbeambten schij nen oen meer gemoedelijke opvatting van hunnen dienst te hebben dan hun YVest-Europeesehe collega's. De volgende twee anecdote n, die in Russische bladen voorkomen, doen dat tenminste vermoeden. In het huisje van een wegwaeMer op een der lynen in het Zuidwesten van Rusland, vierde men den ver jaardag van de vrouw des huizes. De gasten waren talrijk, en ofschoon de kamer reeds bijna vol was, gaf de wegwachter, toen de feestvreugde ten top gestegen was, zijn wensch te kennen dat er nog meer gasten zouden zijn. De machinist en ae sto ker van den komenden trein waren zulke aardige kerels, die behoorden ook wat te hebben om den dag te vieren. Zoo gedacht zoo gedaan. Op de rails werden patronen gelegd en alle feestvierenden gingen aan den slagboom staan, de gevulde glazen in de hand en de tractatie van sto ker en machinist op een theeblad gereed. De trein kwam aansnorren, de patronen gingen af, de machinist gaf tegenstoom en de trein stond stil. De machinist en de stoker stap ten af en dronken een glas op de ge zondheid van de wegwaehtersvrouw. Het gevolg van de zaak was echter minder aangenaam. Toen de ver schrikte reizigers hun beklag over het gebeurde hadden ingebracht werden machinist, stoker en baan wachter ontslagen. Op een andere lijn kregen machi nist en stoker twist Deze liep zoo hoog, dat zy handgemeen dreigden te worden. Maar aangezien de locomo tief daartoe geen ruimte genoeg bood, lieten zy den trein stilhouden en voch ten de zaak naast de locomotief uit. Toen er genoeg builen en wonden geslagen waren, bestegen zy de loco motief weder en gingen voort alsof er niets bijzonders gebeurd was. Ook nu volgde een klacht van de passa giers en werden beide stryders, mis schien tot hun groote verbazing uit hun betrekkingen ontslagen. I Mijnramp in Britsch-Indië. Bij een ongeluk in de Champion Reef goudmyn zyn meer dan veertig personen gedood. Terugkeer van den heer Leyds Uit Kaapstad wordt geseind, do. 12 Sept., dat de heer Leyds te Pre toria is teruggekeerd. Het „Gezicht" van den Indiaan. Een aardige anecdote komt in een Amerikaansch tijdschrift voor van de hand van den cx-gouverneur van Ca nada, markies de Lorne. Toen de markies zich eens op een zeer kou den dag op een prachtige ijsbaan van de Laurensrivier bevond en daar een poosje naar het schaatsenrijden der Canadeezen keek, bemerkte hij een Indiaan, die niettegenstaande de grim mige koude barrevoets ging en slechts een lossen mantel om zijn lichaam had geslagen. De markies, die het vrij koud had, ofschoon hij een dikken pels droeg, sprak den wilde aan en vroeg, hoe hij by een zoo lage temperatuur zoo licht gekleed kon gaan. Het is een bizonderheid der Indianen een tot hen gerichte vraag met een weervraag te beantwoorden. „Waar om gij niet kleed op uw gezicht?" klonk het in gebroken Engelsch ernstig en kalm uit den mond van den Indiaan. Verwonderd zag hem de markies aan: „Wel, iemands ge zicht is niet zoo spoedig koud, omdat men van zijn geboorte eraan gewend is, het bloot te dragen." „Goed", zeide de koning der prairieën droog, „ik overal gezicht," en schreed deftig verder. Stakende mijnwerkers in Pennsylvania. Een-en-twintig mynwerkers zijn thans te Hazleton in Pennsylvania overleden aan de kwetsuren die zij ontvangen hebben bij de botsing tus schen werkstakers en politieagenten, op Vry dag. De officier van politie heeft tegenstrijdige verklaringen af gelegd en hij zal waarschijnlijk ver volgd worden. Een ooggetuige zegt dat de mynwerkers, nagenoeg allen Polen of Hongaren, den officier van politie in een sloot hadden gedron gen, waarop een der agenten een schot loste, zonder dat bevel tot vuren gegeven schijnt te zijn, maar het schieten werd nog verscheiden minu ten voortgezet. De meeste gewonden zijn dan ook in den rug getroffen. De werkstakers hadden geen wapenen by zich (slechts by éen van hen werd een revolver gevonden) en hebben waarschijnlijk niets begrepen van de voorafgaande sommatiën om uiteen te gaan. De mijnwerkers te Hazleton en in geheel Luzerne County zijn zeer op gewonden, en 1500 mijnwerkers te Lattimer, meest Italianen, Polen en Hongaren, hebben het werk gestaakt. Een sterke afdeeling militie, men zegt 2500 man, met geschut, is naar Hazleton gezonden. De gouverneur van Pennsylvania, die op reis zou gaan, heeft zijn vertrek uitgesteld. Uit New-\ ork wordt nog het vol gende geseind: In het gelieele land hebben de werk- licdcn-vereenigingen meetings belegd om te protesteeren tegen het doen der politie. De sociaal-democraten van Chicago hebben heftige moties tegen de kapitalisten aangenomen. De Averk- stakers werden aangevoerd door vijftig vrouwen met kleine kinderen en tracht ten zich in verbinding te stellen met de mynwerkors bij Pittsburg. Maar zij werden tegengehouden. Een heftige botsing volgde. Er Averd met knup pels geslagen door vrouwen, van welke de ergste vier werden gevangen ge nomen. heid op een stokje. Ik vind het wel wat bar als dat soldaatjespelen jeèn beurs èn slaap ontsteelt. Me dunkt, een mensch kan genoeg schieten van 's morgens negen tot 's avonds negen. Een getrouw lezer. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 Cents per regel. INGEZONDEN Nier- en Leverziekten. De wetenschap en de statistiek be wijzen, dat deze de meest verspreide ziekten en oorzaak van .bijna f alle anderen zijn. Wanneer nieren en lever niet geregeld werken, komen dadelijk eene menigte ziekten te voor schijn, als: slechte spijsvertering, gal- steenen, hart- en zenuwziekten. Ter voorkoming en genezing gebruike men „Warner's Safe Cure." Verkrijgbaar by: G. I. R. r. d. GAAY Zn.. Groenmarkt 27, 's-GravenhagcM. CLEBAN &Co., Heiligenweg 42, Amsterdam. Over Newyork komt uit San José (Guatemala) nog het bericht, dat de broeder van president Barrios en zijn vrouw vermoord zyn. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Mijnheer de Redacteur Uw geestig laatste Zaterdag-avond- praatje, waarin ge een beetje ondeu gend aan het slot meedeelt, dat uw gesprek met Wouter werd afgebroken door het aam-ukken der infanterie, wier krijgsmuziek u hooren en zien deed vergaan, geeft mij aanleiding u een kleine plaatsruimte te verzoeken voor een vraag aan den „hoogen", wien zulks aangaat. Waarom moet de infanterie, die den godganschen langen dag van 24 uren jaar in jaar uit niets anders ter wereld te doen heeft dan slapen, eten koken en doodschieten leeren, 's mor gens vóór dag en vóór dauw men- schen en kinderen uit hun slaap bla zen en trommelen? 's Morgens half zeven al maken ze de geheele Zyl- buurt wakker, 't Is of de Pruisen AToor d« poorten staan. Maar alle gek Vervolg Stadsnieuws Door den heer P. Piepenbrink ka- pitein-adj. by het bataljon dienst doende schutterij alhier is aan H. M. eervol onts'ag uit die betrekking aangevraagd. Voor het schriftelijk gedeelte van het examen voor cand. gemeente secretaris slaagde de heer H. A. van Abs, klerk ter secretarie alhier. Bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank alhier dd. 14 September 1897 is H. C. Gerritsen, bloemist te Haarlem, verklaard in staat van fail lissement, met benoeming van den Heer Mr. J. de Clercq van Weel tot Rechter Commissaristot curator is benoemd de Heer Mr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur alhier. Liederavond Zalsman—Loots. De namen der concertgevers zul len voor de lezers van dit blad al voldoende zijn om te kunnen begrij pen, hoeveel genot de bezoekers van ae Soc. „De Kroon" op 1.1. Zater dagavond hebben gesmaakt. Ik wil hier zeer kort myne indrukken no- teeren. Zalsman Avas dan bizonder goed gedisponeerd en zong zjjn bizonder mooi programma liederen van Schubert—Schuman in het eerste ge deelte en Brahms—Loots—Zweers in het tweede gedeelte van begin tot eind frisch en krachtig en met zoo veel gloed als ik nog zelden van hem hoorde. Philip Loots is hier nog zelden als accompagnateur opgetreden, maar heeft ditmaal voor hen die hem als zoodanig niet kenden een proefje ge geven van zijn kunnen. Zalsman ver telde mij (ik weet niet of ik liet wel mag zeggen) dat hy, ,wat de bege leiding betreft, nog nooit met zooveel gemak had gezongen. Ik behoef hier al heel weinig bij te voegen. Sapienti sat, zei de Latijnsche professor. Een bizondere aantrekkelijkheid voor de muziekkenners, waaraan Haarlem zoo rijk is, waren de Tra- nendichtjes van Philip Loots, die hier voor het eerst werden gezongen en waarover de kranten al een woordje hebben geschreven. Zou net kunnen, dat een deel dei- bezoekers gerekend had op cen„Schip- breuk-muziek" nu de bladen hadden gerept van gedichten in de „Piet Paaltjens stijl"? Het kwam mij voor dat niet iedereen „er in" Avas althans in den beginne niet. Vond men de muziek te mooi voor zulk een comi- sche tekst Want mooi is ze den mu ziek, zooals vooral van het naar Schu- mann-stijl zweemende no. 3; en van 9 en 11. (Nu ik over no. 11 schrijf komt me iets in de gedachte wat ongeveer te gelijker tyd in myn neus kwam. 't Was niet van bloemen die ontsprui ten evenmin als kerkhofstank.) Ik had me b.v. Areel meer hilariteit voorgesteld bij no. 4 waar „de maan. Die prompt om tien uur was opgegaan" aan den heer Julius Flens op diens toespraak „Gij diep verslagen, cn bleeke meid Mag ik u vragen, heb j' ooit geschreid ten antwoord geeft. „Da's juist confrater mijn droefenis, Dat hier geen water voor tranen is." en bij 8 „van Nederlandsch dundoek met drieërlei baan" Avaar de melodie van de schitterende kleuren van Neder- land's vlag even te hooren kAvam. 't Meeste impressie maakte blijk baar het slot, van No. 12, wat. door iedereen dan ook moest begrepen worden. Ik ben er zeker van, dat al de Tranendichtjes zullen worden be grepen, wanneer ze een tweede maal worden gehoord en dan No. J op het programma staan. Wc hadden dien avond al zooveel gehoord. Ik mag dit verslag niet eindigen, zonder nog een enkel woord Ste zeg gen over de prachtige liedjes van Zweers. Wie heeft ooit eenvoudiger en liever liedjes gehoord dan No. IV. „ik zag een bloempje bloeien", een waar juweeltje, eu No. Vil, waar van Zalsman het einde vooral met zooveel pathos zong. HENRI PIELAGE. Naar wij vernemen is hedenmorgen in vryheid gesteld dc in voorloopige hechtenis gestelde zoon van den post directeur uit een der omliggende ge meenten, wiens kantoor geruimen tijd geleden voor f2600 bestolen werden van welken diefstal bedoelde zoon werd verdacht. Het door de justitie van Haarlem ingestelde onderzoek schynt eon re sultaat te hebben geliad, dat eene lan gere aanhouding niet wettigde. Van de juffrouw, van wie in deze zaak sprake was, is de aanklacht by de justitie niet uitgegaan. Loonen in het boekdruk kersvak. Aan verschillende boekdrukkers patroons in Haarlem is de navolgende circulaire toegezonden: f Aan Heeren patroons in de graphi- sche vakken. M. KA Door het nationaal congres voor graphische vakken, gehouden te Am sterdam, werd, zooals u waarschijnlyk niet onbekend zal zyn, o. m. besloten tot invoering van een landelijk Mini mumloon en Maximum arbeidsdag. Aan dit congres werd deelgenomen door tal van plaatselijke typografische vereenigingen, afdeelingen, van den Ned. R. K. Volksbond, van Patri monium en Alg. Ned. Typ. Bond. Om uitvoering te geven aan de ge nomen besluiten, werd aan de afd. van den Algem. Ned. Typ. Bond opgedragen om, in combinatie met de plaatselijke vereenigingen de bepaalde loonstandaard etc. door te voeren. Daar de afd. Haarlem van den A. N. T. Bond geen medewerking ondervond van het Bestuur van de Typ. Ver. „Tot nut en gezellig ver keer", werd besloten eene uitnoodi- giug tot alle beoefenaren der graphi sche vakken alhier te richten, tot bijwoning eerier vergadering, Avaarin de loonstandaard zou worden bespro ken enz.om zoodoende over de hoofden van onwillige bestuurders heen, de samenwerking tot stand te brengen, wat boven verwachting ge lukte. Op deze, den 23 Aug. jl. gehouden en zeer druk bezochte vergadering werd uit de aanwezige typografen eene commissie gekozen. Avier taak het zou zijn, namens de Haarlemsche beoefenaren der typografie en aanver- wante vakken met de patroons in overleg te treden, om tot het ge- wenschte resultaat te komen. De commissie, van de meening uit gaande dat, wanneer eenmaal een re geling is getroffen, waaraan niet één patroon zich kan onttrekken, een der meest onedele wyzen var. e<>ncurree- ren weggenomen is, n.L het con- curreeren door middel van lage in sommige opzichten soms bonger- loonen. richt vrymoedig het beleefd, doch ernstig verzoek tot u, zoo wel willend te zijn om Woensdag 22 Sept. 1897 op de bo\renzaal van CaféMon- tagne, Gr. Houtstraat, 's avonds Half negen te willen samenkomen, om de loonregeling aldaar te bespreken en zoo mogelyk vast te stellen. Mocht u verhinderd zijn te komen, dan verzoekt de commissie u beleefd öf een gemachtigde te zenden, öf een met redenen omkleed schryven te willen doen toekomen aan den secre taris der commissie. Verder is de Commissie zoo vry, hierby een schema van de voorge stelde loonregeling te laten volgen, en wel: Voor personen van 23 jaarenhoo- ger f0.20 per uur of hooger; voor van 20—23 jaar f 0.16—f 0.19 per uur en hooger; voor van 18—20 jaar f0,12—f0,15 uur en hooger; voor van 16—18 jaarf0.08-f0.il per uur of hooger, met dien verstande, dat niemand in het loon achteruit gesteld zoude wor den en u van uwen goeden wil blijk zult geven door opjgemelde vergade- ring te verschijnen, teekent mét de meeste hoogachting, enz. Naar wy vernemen Arertrokken he den, Dinsdagmorgen, uit Haarlem 300 bedevaartgangers naar Kevelaar. Hedenmorgen te ruim elf uur liad na afloop eener trouwplechtigheid op liet Stadhuis, in de Janss aat een klein ongeluk plaats. Een kind, wo nende in het Krom, achter het Begijn hof, werd door het 2e rijtuig van den stoet overreden, evenwel zonder veel letsel te ontvangen. Op de vergadering der Katholieke Kiesvereeniging van Vry dag a.s. zul len o.a. drie bestuursleden moeten worden gekozen. Lisse. Op Woensdag 6 October a.s. zal alhier ter gelegenheid van de kermis de driejaarlyksche harddraverij ge houden worden. Halfweg. Zondag zagen eenige tietsrijders nabij Halfweg een lijk drijven van een tot nog toe onbekend 'mansper soon, oud naar gissing 35 a 40 jaar. Gezamenlijk haalden zy het lijk op het droge. De politie, gewaarschuwd, bracht het naar het drenkelingen huisje te Sloterdijk. IJpolders. De vice-admiraal ten Bosch, direc teur en commandant der Marine-stel ling Amsterdam, inspecteerde jl. Za terdag de torpedo-inschietplaats eu zy kanaal F. Daar de landbouAA'werkzaaraheden in deze polders grooteudeels zijn af- geloopeu, zijn dc meeste Belgische arbeiders huiSAvaaits gekeerd: een deel hunner komt by het "delven der beet wortelen (einde dezer maand) terug. Houtrijk en Polanen. De alhier bestaande at'deeiing der Hollandsche Maatschappij van Land bouw, zond een collectieA-e inzending van gewassen en producten naar de tentoonstelling in den Haag; vee zal volgen. Ook de afdeeling Haarlemmermeer zendt op die wijze in. Sloten. De besmettelijke veeziekte, mond en klauwzeer die geen koppel vee onaangetast liet, is thans geweken, doch daarentegen is de vlekziekte onder de varkens, niet minder ge vreesd, uitgebroken. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Sluiting en opening der Kamerzitting. Dc Staatscourant bevat een Ko ninklijk Besluit, waarin wordt be paald, dat de tegenwoordige zitting van de Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 18 Sept. 1897, des namiddags te drie uur. De minister van binnenlandsche zaken wordt gemachtigd zich te be geven naar de vergadering der Sta ten-Generaal, ten einde in eene ver- eenigde vergadering der beide Ka mers, de zitting in naam der Konin gin te sluiten. De Staatscourant bevat tevens het program voor de plechtige opening van de vergadering der Staten-Gene raal, op Dinsdag "den 21 en Septem ber. Daarin wordt bepaald, dat alle leden der Staten-Generaal des middags te 12 uur zullen bijeenkomen in de ver gaderzaal der Tweede Kamer, onder voorzitting van den president der Eerste Kamer, waartoe benoemd is de heer rar. A. van Naarrien van Eemmes. Ook de ministers en de leden van den Raad van State zullen daar tegenwoordig zyn. Te een uur begeeft zich H. M. de Koningin-Regentes, vergezeld van H. M. de Koningin, met het gebruike lijke ceremonieel naar het gebouw der Staten-Generaal op het Binnen hof. Daar aangekomen, zullen HH. MM. aan de deur van het gebouw ontvan- gen worden door een commissie uit de vergadering, die, voorafgegaan door den ceremoniemeester, de Kamerhee- ren, de groot-officieren en denopper- ceremoniemeester, HH. MM. zal ge leiden naar de zaal der Staten-Ge neraal. De zitting geëindigd zijnde, gaan HH. MM. met denzelfden trein waar mede HD. gekomen zijn, naar het Paleis terug. TELEGRAMMEN, LONDEM, 14 Sept. {R. O.) De Times verneemt van gisteren uit Cairo, dat de Egyptische troepen Berber hebben bezet. LONDEN, 14 Sept. RO.) Uit Buenos-Ayres wordt aan de Times geseind, dat men vreest, dat de oogst ten gevolge van verwoestingen aan gelicht door sprinkhanen verlorenis, VARIA. Probaat middel. Mevrouw. Wat moet ik doen, George? De kleine Frits schreeuAvt huizen hoog, omdat ik niet wil hebben, dac hij het bont uit myn beste mof plukt. Mijnheer. Geef hem de poes. Dankbaarheid. Koopman (geroerd)„Gij hebt mijn dochter het leven géred. edele man.... Bestel by mij een paar duizend siga ren, gij krijgt tien percent rabat! De zwaarste straf. Nachtwacht (een troepje beschon- kenen aanhoudend): De ongehuwden gaan met met. mij mede naar de AA'acht en de gehuwden gaan voor hun straf naar Huis. BURGERLIJKE STAND. Bevallen 12 Juli. J. Koudstaal— v. Gelder z. J. Kerkman—Oliedam d 13. H. J. Hessels—v. Zomeren z. A. G. van Hemert—Velthuijsen d. C. M. Geels—Bolmers d. C. vanDaalen Dalman d. 14. G. de Zwaan—Kok z. 11. W. van Driel—Permentier z. Overleden12 Sept. G- H. N. van Br inkom 39 j. Linschotenstr. P. Warmerdam 81 j. Hagestr. C. M. M. van Leeuwen 5 md. d. Ged. Oude Gracht. Familieberichten. Getrouwd11 Sept. P. J. Ott de Vries en W. E. Hovens Gréve, Tegal. 13. A. Zeldenrust en F. van Raalte, Amsterdam. Bevallen9 Sept. M. Landré Feiertag z. Deutsch Krone (Pruisen). 10. P. W. van Doesburgh—Solkes d. Zaandam. 11. H. C. C. Estourgie— Fischer d. Amst. 12. R. Weijl—Ny- kerk z. Amst. Overleden9 Sept. Wed. JBi- schop—Roos .83 j. Amst. 10. T. Groot 43 j. Bovenkarspel. 11. G. Thomas sen 81 j. Velp. G. H. Schottelink jd. 80 j. den Haag. C. E. A. Vigelius 71 j. Apeldoorn. J. Sonneveld 77 j. Broek in Waterland. 13. H. Kroon Joh.z. 78 j. Amst. Stoomvaart berichten Het stoomschip Sceptre, gechar terd door de Holland Amerika Lyn, van New-York naar Amsterdam, pas seerde 12 September des nam. 6 uur 20 min. Prawlepoint. Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, arriv. 12 Sept. te Southampton. Het stoomschip Burgem. den Tex. van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 12 Sept. te Padang. Het stoomschip Prins Hendrik van Bata\ia naar Amsterdam, arriv. 13 Sept. te Arasterdam. Het stoomschip Rotterdam, van de Holland Amerika Lijn, van New york naar Rotterdam, pass. 13 Sept des voorm. 11 uur, Lezard. Het stoomschip Edam, van de Holland Amerika Lyn, van Amster dam naar Newyork, pass. 13 Sept. des voorin. 6 n. 10 m. Lezard. 355e STAATSLOTERIJ Dinsdag 14 Sept 1897. 5e klasse 2e lijst. No. 1558, 7210, 10761,11972 f 1000. No. 1111. 1392,12573,135-16,14850, 15796, 16317, 16510 f400. No. 218G, 4695, -1780, 10991, 13932, 19115 f 200. No. 1441, 2126, 2223, 5791, 6128. 8190,10289,10998 11441, 15680, 15792 20792 f 100. Pryzen van f70. 51 3403 6974 8707 115171506318331 142 3426 6032 87701160715077 18380 309 34116051 8895 1227715126 18383 334 3629 6243 8992 126081518818516 416 3948 6311 9026 1265615288 18691 474 4443 6361 9099 126691529018999 4891594 6404 9283 12685 15518 19233 679 46416412 9294 12975 15529 19441 71848316506 9159 13201 1567319483 1047 4854 6515 9491 1324615754 19522 16 >5 4885 6584 95141326116881 19642 1752 5036 6569 9650 133061589019856 17615067 6705 9864 13323 1615119970 1860 5183 6995 994813355 16129 20017 2087 52397017 10130 135-19 16437 20067 21205261 704910289 13607 1611620143 2222 5316 711S10404 138091651520164 2453515672311042213632 16595 20200 27915486 7281 10454 1400017028 20277 281-155357315 10510 143581711920681 2829 5739 760010703144-51 17143 20898 2946 5766 76S0 10729 146251733120924 305858117701 10777 14633 5752S 20949 3076 5842 7894 1097214693 17611 312758598465 11086 14756 17977 3206 5947 8-521 11142 14892 18002 332959938555 11192 1498118184 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen 5 2305 6727 84.55 11927 15250 18456 38 2406 5755 845611935 15293 18563 55 2433 5801 8483 11998 15297 18579 732437 5812 84S812013 1531618670 112 2452 5825 858912133 15323 18696 133 2465 5827 859012137 15361 18785 183 2484 5884 8667 12204 15441 18801 1 189 2495 5885 867212404 1Ö517 18816 215 25546939 8" '3 12-12915656 18869 254 25945940 8796 124411667518882 273 2630 5936 882812481 1572619016 30026626040 900912580 15758 19033 327 2663 6093 903412582 15775 19082 340 2800 6094 90413 2606 1580619103 378 29966118 9149 12616 1586219173 39030516145 9160 127231591819291 41831016234 919812743 1592319303 605 3147 6244 9229127461602519330 514 3170 6281 626612902 16034 19344 515 3173 6305 9341 1291316135 19347 643 3190 6529 9373 13000 16176 19369 644 3192 6684 9388130541620219496 66232006725 94051308116308 19524 663 3350 6728 94851311-1 1632219526 71583796754 9571 131191039619554 765 3406 6762 9627131221639919570 800 3130 6849 9725 131231643019577 852 3445 6910 97501312.8 1643619615 870 3519 6929 98271313616465 19632 879 3698 6982 98401314816497 19641 896 3685 6984 9933 1315316544 196S2 91237367011 9963131631154519680 950 3744 7155 99821324516717 19707 986 3759 7179 99981328816755 1970S 1004 3789 718910014 1331916810 19724 1063 386273481001913415 1685319736 112638817386100241341916882197S2 1197 39437413 101041344516957 19818 1229 3949 741610110135181702319882 12333951 7515101231852717089 19913 1247 3977 75411014813553 1711819937 12564059 7556 101771360417135 19939 1277 4103 7557101851361017153 20025 1293 4156 75631018913763 17185 20096 13034158757110255 1379417252 20105 1376 4185 7581103121383-117365 20226 13794342764910394 1384617399 20233 13824352 7700 1040613897 17445 20340 13914367 77501046513947 17492 20348 140945137761 10488 14133 1756320389 14124545776610579 1414017604 20395 15704569 78091064214241 17662 20402 1596 4725 7826106651-441917687 20406 1654 4783 7827 1067514427 17756 20514 1663 4744 7832106951459017816 20642 1845 4767 7851 107731459617S64 20683 1897 4923 7887108141460417926 20748 1903 49457929109131465617935 20821 191849557962111011467-417971 20887 1926 4959 7975111371470217999 20906 1941 6024 803311210 14719 18004 20968 1946 50318043112471-179818023 20975 1965 5084 810411291 1484618038 2G989 20505145 8156 1155214897 18148 20992 21065156816811558149191816921000 2125 5203 8166116701600718176 2179 5208 8226117141502818221 2256 6341824611723 1505018299 22585-401 83511180016196 18498 2304 5628837511858 MARKTNIEUWS. Amsterdam, 13 Sept. Ter Veemarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt387 runderen, vette le qualiteit f0,65 a f 0,2e qnal. f 0,57, 3e qual. f 0,50, 4e qual. 0;— per Kg., 170 melk- en kalfkoesen f 90 at 180 per stuk, vette kal veren le qual. fO,—2e qual. fO,— 3e qual. fO. per Kg., 5 graskal veren f 0,— a f 0,—, 36 nuchteren kalveren f9 a f 11, 30 schapen f af—. 31 lammeren f 0 a f 0, 605 vette varkens 39 a 42 ct. beiden per Kg., O biggen f 0,— a f 0,—, 0 paar den f 0,—, veulen f 0,—. Alkmaar, 11 Sept. Op de "V eemarkt waren aangevoer en prijzen als volgt 22 koeien f120 a f 215, vette kalveren f a 50 nuchtere dito f8 a 18, 278 magere schapen f 10,— a 23,—, 0 vette dito f a 0 lammeren f 0,— a 0,—, 2 paarden f70 a 110,—, 3 bokken en geiten f2,— a 6,—, 0 kleine bokjes fO,— a 0.—, 87 magere varkens f 15 a 17, 220 biggen f7.— a 11.50, alles per stukvette varkens a ets per Kg.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3