Tweede Editie. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. FEUILLETON. De Schatgravers. ISe Jaafgaitg. Vrijdag I October 1897, No 4372 HAARLEM'S DAGBLAD ABOTrNTEMENTSPai JS Voor Haarleni pér 2 JS^nden. t f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar eéli Agent gevestigd is (Ifóitt der gemeente), per 3 maanden1.80 franco door liet geheele Rijk, per 3 maanden. s H i.65 Afzonderlijke nummers0*05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.3Ö de omstreken en franco per post0.371/2 Van l-ö régels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L, DAUBE Co. JOHN F. JOE ES, Succ., Parijs 31bi-s Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, hijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUTTEN het Arrondissement Haarlem is de Vrijs der Advertentiën van 1—5 regels 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel /•Q.oO. Agenten voor dit blad. in den omtrek zijn: BloemendaalSandpooi't en Schoten, P. v. d. RAADT, Sand poortHeemstede, J. LEUVEN, bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORP; Zandvoort, G. ZWEMMER; Veisen, W. J. RU1JTER BeverwijkJ. HOORNSHUegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en AdvertenUen aan. Ofiicieele Berichten. De Burgemeester van Haarlem, brengt bij deze ter kennis van de in gezetenen dezer Gemeente, dat de op den 28en Sept. j.l. executoir ver klaarde voljaars kohieren afd. V en VI no. 13 en 14 op de Bedrij f3 Belas ting dezer Gemeente, dienst 1897/93, op heden aan den ontvanger der directe ■belastingen zijn ter hand gesteld. "Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen •verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 29 Sept. 1897. De Burgemeester voornoemd, M. O. de KaNTER, Waarn. Jjurgem, durig onderhoud, dat de Amerikaau- sche gezant, de minister-president en de minister van buitenlandsche zaken hadden gevoerd. De minister-president lieeft zich naar het paleis begeven om het ont slag van het kabinet aan te bieden. Politiek Overzicht# De grieksche regeering houdt den parlementairen strijd zoo lang moge lijk vol. Nu weer heeft volgens be richten uit Athene de koning een beroep gedaan op den keizer van Oos- tenrijk en den Czaar, om een wijziging |te verkrygen in de vredesvoorwaar den op het stuk van de nieuwe Turk- sche grens in Thessallë, omdat deze jrens in strijd zou wezen met de ver klaring. voor het uitbreken van den oorlog door de mogendheden afgelegd, dat nl. de aanvaller uit den oorlog men voordeel zou kunnen behalen. Je keizers moeten geantwoord heb ben, dat de mogendheden niet meer op hun beslissing kunnen terugkomen. De Times verneemt uit Athene: De partij van Deliannis heeft te kennen gegeven, dat zij het kabinet Ralli zal blijven bestrijden. Een minis- terieele crisis schijnt op de beslissing van de Kamer in zake het vredes verdrag, hoe die ook uitvalle, te zul len volgen. De Daily News verneemt uit Rome Italië begint ongeduldig er op aan te dringen, dat Egypte Kassala over- neme; de bezetting kost Italië te veel en is gevaarlijk, omdat Kassala zoo ver van de kust afligt. De Italiaansehe regeering wenscht dat Engeland voor de overneming van Kassala troepen zendt uit Soea- kin, als het uit Berber niet geschie den kan. De nieuwe gezant te Londen heeft, na een lang onderhoud met deu eersten minister en met den minister van buitenlandsche zaken, last gekregen te Londen op regeling van de zaak aan te dringen. 1 Volgens berichten uit Madrid dreigt ia Spanje een ministerieele crisis. De ministers hebben Woensdag in bui- tegenwonen raad vergaderd en daarop besloten aan de Koningin-Regentes de quaestie van vertrouwen te stel len. Deze buitengewone kabinetszit- was een gevolg van een lang STADSNIEU WS. eerste en derde pagina. Haarlem, 30 Sept. 1897. Naar men weet heeft de Vereeni-- ging tot verfraaiing van Haarlemen omliggende gemeenten en tet be vordering van het vreemdelingen verkeer, dit jaar een wedstrijd voor balconversiering uitgeschreven en tot beoordeeling der balcons eene com missie benoemd, bestaande uit de lieeren mr. W. van Hulst, F, C.van Meeuwen, J. C- Peereboom, E. A. von Salier en J. A. G. van der Steur. Deze commissie is thans met haren arbeid gereed en op haar voorstel heeft de Vereoniging tot verfraaiing besloten de bekroningen toe te ken den aan de navolgende ingezetenen, gesipld in alphabetische volgorde Mevipuw Brantjes-van Rijn, Spaar- ne 72. J. W- Daudev, Baan 5a. Max Gallenkamp, jBaan 13a. P. C. C. Ja- cobi, Kruisstraat 10. H. J. Janzen, Kenaupar# 7. M. 0/ Teves, Prinsen- bolwerk 4. L. F. Zoeher, florapark 35. Bovendien heeft de vereöróring, op voorstel van de commissie, no£ een extra bekroning toegekend aan den heer A. van Damine, wonende hoek Esschilderstraat en Twijnderslaan, voor zijn keurig versierd plat of dak. De pryzen bestaan, naar onzen lezers- bekend is, uit kunstvoorwer pen. De medaille, uitgeloofd door de afd. Haarlem vau de Maats, voor Tuinbouw en Plantkunde, is toege kend aan den heer Max Gallenkamp: De commissie voor de beoordeeling der balconversiering houdt zieh be zig met de bewerking van een eenigs- zins uitgebreid rapport, dat ter zijner tijd publiek zal worden gemaakt. Schouwburg. Sarah Bernhardt. Met genoegen kunnen wij mede- deelen, dat het der Directie van den Schouwburg gelukt is, op veler wensch te verkrijgen, dat Mad. Sarah Bernhardt alsnog hier ter stede bij hare voorstelling op Zondag 17 Oct. a.s. zal optreden in „la Dame aux Camélias" en wel in de costumes van het jaar 1840. De toegangsprij zen varieeren van fl. 7.50 tot fl. f 1.50. BINNENLAND. In het bijzijn van H. M. de Konin gin heeft H. M. de Koningin Regen tes Woensdagmiddag te half twee uren ontvangen de commissie uit de Tweede Kamer met deu voorzitter aan liet hoofd, belast met de aanbie ding van het Adres van Antwoord op de Troonrede. De deputatie ontving aan het ge bouw der Kamer, op weg naar het paleis en in het paleis de gewone militaire eerbewijzen. Nog eens Hendrik de Jong. Omtrent de arrestatie van dezen zonderling te Arnhem, deelt de schrij ver der „Amsterdamsche Brieven" in de X. Gr. Ct. nog de volgende bij zonderheden mede: De vraag is gedaan, waarom de justitie, gebruik makende van de er varing, 'dat een moordenaar alty'd terugkeert naar de plaats van zyn misdrijf, niet gezorgd heeft, dat de gangen van De Jong voortdurend zijn nagegaan, waardoor wellicht de sluier kon worden weggenomen over de nog altijd geheimzinnige verdwijning vau de bekende vrouwen. Welnu, uit de allerbeste bron vernam ik, dat de justitie werkelijk in dezen met de loffelijkste activiteit is opgetreden en dat 't alleen aan den te grooten ijver van een der personen, die hiermede belast waren, te wijten is, dat ook nu nog het raadsel vermoedelijk on opgelost zal blijven. N:et minder dan zeven recher cheurs waren er voor aangewezen om De Jong op zijn 2#ëniaéhton van verre te volgen, sommigcri Ül9 heer aangekleed en anderen als werk man. Met groote voldoening werd opgemerkt, dat de pas ontslagen ge vangene zich naar Arnhem begaf en de stoutste verwachtingen werden overtroffen, toen men zag, dat hy tiaar weder connecties aanknoopte met eene juffrouw, aan wie hy met dezelfde leugens als by zijn vorige slachtoffers geld wist te ontroggelen. Het vermoeden lag yoor de hand, dat hij zich van haar, als hy den tijd daartoe gekomen achtte, zou ontdoen en waarschijnlijk zou hy zich daartoe van een dergelijk middel bedienen als bij de beide andere vrouwen. Nu was de groote moeilijkheid om De Jong zoo lang ongemoeid te laten, dat hem zijn geheim werd ontfutseld, zonder dat de Arnhemsche juffrouw als offer van deze nasporingen vielop het juiste oogenblik moest worden inge grepen. Een der rechercheurs heeft die taak echter te hachelijk gevon den en daardoor is De Jong gearres teerd zonder dat hy zijn geheimzin nige misdaden heeft verraden. Ik kan hieraan nog toevoegen, dat deze al te heet gebakerde politieman van den procureur-generaal by het gerechtshof te Amsterdam, die zich bijzonder voor deze mysterieuze quaes tie interesseerde, een duchtige repri mande heeft gekregen. Dé man ver ontschuldigt zich met te zeggen, dat hij 't niet op het laatste oogenblik durfde laten aankomen was de Arn hemsche hofmeesteres, ondanks alle zeven rechercheurs, eens spoorloos verdwenen, dan zou men hem en zijn collega's nog veel harder zyn gevallen. Wel een bewys, dat de rechercheurs danig respect hebben voor de slim-' heid. van De Jong. Gruwelijke dubbele moord in Rotterdam. Dinsdagavond omstreeks 10 uren wandelde de in het benedenhuis van pand No. 18 aan de Schooterboseh- straat te Rotterdam woonachtige 32 jarige horlogemaker Gustav Carl Frie- dricli Muller op zyn doode 'gemak van zijne woning naar de Kaasmarkt, alwaar hij aan den voor het politie bureau aldaar post hebbenden politic agent gewoon weg mededeelde üat 5y zooeVen ZÜn vrouw eu zyn kiud thuis vermoord hai Om dien agent te overtuigen,- baaldq hij een versch afgesneden menscheu- oor uit een tascbje, dat hy by zich droeg, te voorschijn, zeggende dat dat een oor vau zijn vrouw was. Bin nengeleid op dat politie-bureau, werd hij daar voorloopig gehoord, waarbij hy hetzelfde mededeelde; doch de man was daarbij zoo kalm en zoo op zijn gemak, dat men moeite had om geloot te slaan aan de gruwelijke daad door hein verhaald. Van de Kaasmarkt werd hy naar het politie-bureau in de Pau- wensteeg gebracht, waar decomrais- 4 saris van politie, de heer J. W. 0. Strang, hem in verhoor nam. Weder ysrtolde lijj zyn vrouw en kind te hebben Y§rm99rd door ze den hals af te snijden, en om den heer Strang ip dé gelegenheid te stellen zich van de waarheid zyner woorden te overtui gen, overhandigde hij lieni zyn huis sleutel. Maller we?J nu onder toezicht ge steld en bleef in het bureau aam de Pauwensteeg, terwyl de heer1 Strang,' vergezeld van een politie-inspécteur en een paar agenten, naar de Schoo- terboschstraat op weg ging: Daar gekomen, scheen in de buurt niets bekend van de verschrikkelijke daad; de straat had haar gewone kalme aanzien als iederen avond. Iu de woning van Müller brandde licht en de gordijnen waren neergélaten. Toen de heer Strang en de zynen met behulp van den "huissleutel bin nengekomen waren, deed zich voor hunne oogen een gruwelijk tooneel voor. Nagenoeg midden in de voorkamer naby de tafel lag op de vloer het reeds koude lijk der vrouw, steunende ten halve op rechterzijde en borst, het linkeroor afgesneden. Het lyk lag midden in een grooten plas bloed, "nog gekleed met onderlyfje, onderrok en kousen, en het haar' op gemaakt. In dezelfde kamer, nabij het lyk der moeder, lag in een kin derwagentje het lijkje van een meisje, dat den 2n October a.s. een jaar oud geworden zou zijn. Moeder en kind waren beiden op dezelfde wijze ver moord. De strot en alle spieren wa ren tot halverwege den hals doorge sneden, zoodat, toen men de lyken optilde, de hoofden geheel achterover sloegen. Mogelijk is het echter, dat de vrouw voor liaar de hals werd af gesneden, eerst bewusteloos is gesla gen, want by haar voeten lag een strykyzer, waaraan bloed kleefde. Het bed in de slaapkamer scheen al beslapen geweest te zyo. Onder het lijk der vrouw werd nog een versch brood gevonden, zoodat zij vermoe delijk nog brood voor haar man heeft willen snijden. Het door den horlogemaker Müller met jvrouw en kind bewoonde bene denhuis bestaat uit een aan de straat met twee ramen uitkomende voov^a- mer, groot 41/a b£ meter in" het vierkant, Daar^ënter bevindt zich Cen kenkélitje. Boven hen woont een gezin en bovendien nog een oude vrouw; allen hebben denzelf den ingang. Van deze bovenbewoners, noch van de buren, die thuis waren, heeft iemand iets gehoord, geen gil of gestommel, of wat dan ook. Nadat de heer Strang zich van de waarheid van de gruwelijke daad overtuigd had, werd in allerijl de po- litie-geneesheer dr. Mees ontboden, die spoedig verscheen en den dood van moeder en kind constateerde. Aan de justitie werd onmiddellijk van het gebeurde kennis gegeven en zeer kort daarna waren in liet huis van den horlogemaker Müller aanwe zig de subst. officier van justitie mr. J. K. H. Enderleiu met dep rechter commissaris mr. A. O. H. Te Bz. en een griffier. Op hun last wer den de lijken der vermoorden naar het stedelijk ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht, waar zij Woensdag namiddag geschouwd werden. Gedurende den tijd, die met dit onderzoek verstreek, vertoefde de moordenaar uiterst kalm op hot po litiebureau lil de Pauwensteeg. 'Hij was volmaakt nuchté^ had zelfs geen sterken drank gebruikt. Toen de commissaris Strang was teruggekeerd op zijn bureau in de Pauwensteeg, nam hy hem dadelijk weder in verhoor en nu kreeg hij spoedig den indruk, dat Müller ge handeld moet hebben in een toestand van krankzinnigheid. Over den moord, zoo kort geleden door hem gepleegd, zat hy zoo ge moedelijk te redeneeren of het de eenvoudigste zaak ter wereld was, die hem volstrekt niet raakte. De man, die eerst 32 jaar is, vertelde o. m. iu liet buitenland reeds 14 malen gehuwd te zyn geweest en zich steeds op dezelfde wijze van vrouwen en kinderen te hebben ontdaanook zijn vader en zyn moeder werden, naar zyne verklaring, door be u vermoord. (Deze verklaringen worden in twyfel getrokken.) Gestraft werd hij voor die feiten niet, zoo zcide hy, doch men plaatste hem wel in een krankzinnigengesticht. Een reden, waarom hij den moord op vrouw en kind gepleegd had, kou hij niet opgevon, doch door een zeker iets, een macht waaraan hij geen weer stand kon bieden, wat weet hy eigen lijk niet, zegt hy er toe gedrongen te zyn vrouw en kind den hals af te snijden. Waarmede hy de daad pleeg de, wist liy zich niet te herinneren, maar wel wist hij in de keuken aan het mosselen schoonmaken te zyn ge weest en daarbij een tamely k groot mes gebruikt te hebben. Dat mes, vlijmend scherp, is dan ook door de politie in de keuken op de aanreclitbank teruggevonden, het lemmet geheel met bloed bevlekt. Het werd in beslag genomen. Dinsdagnacht omstreeks 3 uren is Müller op last van den rechter-com- missaris naar dn strafgevangenis aan den Noorden gel overgebracht* Set gezin van Müller staat gun-*' stig bekendnoch op hem, noch op de ongelukkige vrouw was iets aan te merkeu. Zeer kort woonden zy pas in de Schooter-boschstraat, waar zij een stil en eenvoudig leven leidden. De vermoorde vrouw vérkeerde in omstandigheden. Zy bereikte eerst den leefty'd van 22 jaar. Nog bracht het onderzoek iu de"' woning van de vermoorden aan het licht, dat Müller, vóór' hy zich op weg begaf om zyn daad bij de politie bekend tc maken, in zijn huis rond- geloopen heeft, hetgeen bleek uit de bloedsporen, en zicli de handen ge- wasschcQ heeft, want van bloed was daaraan niets te bespeuren, toen hy. bi) de politie kwam. Omtrent den moordenaar Müller" valt nog te melden, dat zyn patroon, de heer H. F. Fehr, horlogemaker, n:o;ïénde Vischstoeg no, 4, by wien hij de laatste jj?/4' jaar als lebedien- de werkzaam was, ons mededeelde dat Müller zyn volle vertrouwen ge noot en een stil en ordelijk man was, die nimmer, zoover hij opmerkte, van sterken drank misbruik maakte. Se dert Maandagnamiddag 3 uur, toen Müller den winkel verliet, zag de heer Fehr JicPï niet weder, Hy tneendë». nat ne ihad Art was. In 2\jn be- - trekking als le beutende bezocht ook klanten van zijn patroon om dij. hen aan huis klokken en pendules op te winden, en nimmer hoorde de heer Fehr klachten over hem. De vader en de moeder van den moordenaar wonen zooals zyn patroon mededeelde, iu Berlijn waar de vader spoorbeambte is. De familienaam der vermoorde vrouw is Margaretba Martha Elisa beth Hannemann. N. JR. C. Een moordaanslag. Op de kermis te Schijf by Rozen- daal (N.-B.) is Dinsdag een moord aanslag gepleegd. Zekere J. V., een jonge man, zocht razie met zekeren R. K., met wiens vrouw hy voor diens huwelijk verkeerd had, en wilde hem met een mes te lyf. De vrouw van K. kwam tusschenbeide om haar man te beschermen en verweet V. zyne lage handelwyze. Deze werd daarop zoo woedend, dat hy K.'s vrouw aan viel en haar zijn mes in de borst stootte. V. nam de vlucht en is niet weergezien. De toestand van de jonge vrouw is hopeloos. Te Arnhem heeft een man, die weldra zyn zilveren huwelijksfeest dacht te vieren met een mes een aan- op zyn vrouw gedaan, terwijl zy te zamen te bed lagen. Het mes had hij daartoe mee naar bed ge nomen. Diepe en zeer ernstige won den zyn aan de vrouw, die thans in het Ziekenhuis wordt verpleegd, toe gebracht. Dat de misdaad dadelijk Naar het engelsch van ROBERT LOUIS STEVENSON. ZESDE GEDEELTE. Kapitein Silver HOOFDSTUK XXX. M)_ Ik geef mijn woord van i aG\j reeds, dokter! Goeden morgen, mynheerriep iver geheel wakker en opgeruimd uit, „Gij zyt met de kippen op dat is zekernu, ge hebt )lnk, want de morgenuren zyn de mooiste." „Kom George, help dokter Livesey even by het over- ïlimmen. Alle patiënten zyn wel gezond en vroolyk." Zoo babbelde hij voort, zyn eene elleboog op de kruk teunend en met de andere hand tegen den muur van iet huis leunend hy was weer geheel en al de oude ïohn. „We hebben een verrassing voor u, mijnheer", ver- 'olgde hij. „Er bevindt zich een kleine vreemdeling by 'os hihieen nieuwe logé, die in een zeer gespan- ieu toestand verkeert; hy sliep als een os en lag van tocht vlak naast my gisterenavond hebben we heel peellig zitten praten." Dokter Livesey was over de omheining geklommen en stond nu voor den kokik hoorde zijn stem beven, toen hij vroeg: „'tis Jim toch niet?" „Juist, niemand anders dan Jim," antwoordde Silver. De dokter bleef eénige oogenblikken zwygen en scheen niet in staat zich de eerste seconden te be wegen. „Wel, wel," zeide hij ten laatste, „plicht gaat voor genoegen, zooals je zeli ook altyd beweert, Silver. Ik zal eerst eens naar de patiënten zien." Een oogenblik later trad hy binnen en na my met een grimmig gezicht te hebben toegeknikt, koerde hy zich tot de gewonden. Hy scheen volstrekt niet be vreesd te zyn, ofschoon hy toch wel wist, dat zyn le ven tusschen deze verraderlijke duivels, aan een zyden draad hing, maar bewoog zich hier oven gemakkelijk, alsof hy een ziekenbezoek by een Engelsche familie aflegde. Zyn manieren bleven met zonder uitwerking op de vrybuiters, want zy behandelden den dokter alsof er nooit iets was voorgevallen, alsof hy nog scheepsdok ter en zy zijn ondergeschikte manschappen waren. „Je wond staat goed, vrindje," zeide hy tot den ke rel met het verbonden hoofd„die houw was goed aan gekomen, maar je scbynt een ijzeren kop te hebben. Wel, hoe gaat het met jou, George? Je kleur is nog al vreemdwel,l je lever is niet iu orde. Heb je de voorgeschreven medicijnen ingenomen Nam by die me dicijnen in, mannen?" „Ja, ja* mijnheer," antwoordde Morgan. „Nu ik over vrijbuiters praktizeer, of liever gezegd, gevangonisdokter ben geworden," zeide dokter Livesey oj' inihzamen toon, „stel ik er een eer in allen voor ko ning George en den galg te behouden." Dé schurken keken elkaar aan, maar zwegen. „Dick voelt zich niet goed," zeide er ten laatste een van' hen. „Zoo," zeide de dokter. „Kom eens liior Dick en laat my je tong zien. Nu, 't is niet te verwonderen, dat jy je er voor schaamt haar te laten zien, want je zondt er de Franschen mede op de vlucht drijven. Je hebt de koorts kerel. Weer een nieuwe patient." „Ja, dat komt er van," zeide Morgan, „als men Bijbels schendt." „Dat komt er van, als men zoo'n domme ezel is," wederlegde de dokter„en het verschil tusschen ge zonde en ongezonde lucht niet kent, en droog laud niet van een vuil, verpest moeras kan onderscheiden. Zeer waarschynlijk ofschoon het natuurlijk maar een idee van my is zal de duivel zyn deel komen opeischen, voordat jelui deze malaria kwyt zyt „In een moeras kampeereoSilver ik sta verbaasd van je. Ik geloof, dat jij verstandiger zyt dan de anderen, maar je hebt toch geen zier idéé, wat er noodig is voor de gezondheid van een mensch. Welnu," voegde hy er by, nadat hij ze allen met bijna belachelijke mensch- lievendheid, behandeld had, meer als een troepje school kinderen, dangals bloeddorstige vrijbuiters. „Welnu, we zyn klaar voor vandaag. En nu zou ik dien jongen wel even wiilen spreken." En hy wees met een even onschuldig gezicht op my. George Merry stond by de deur over verkeerd inge nomen medieünen te mopperenmaar by het eerste woord van 'sdokter's-verzoek sprong hy op hem too en schreeuwde„Neengevolgd door een vloek. Silver kwam echter tusschen beiden. „Stiltebeval hy, terwyl hy zich als een woedende leeuw voor George stelde. „Dokter", ging hij óp kalmen toon voort, „ik dacht er juist over, daar ik wel weet hoe veel gij altijd van den jongen hebt gehouden. We zijn u allen dankbaar voor uw vriendelijkheid, zooals gy wel merkt, stellen vertrouwen wij in u eu nemen de medicynen even gewillig als rum in. Ik geloof dat ik een middel gevonden heb, dat alias nog goed zal afloo- pen. Hawkins, wil je op je woord van eer als een jong gentleman, wat dat ben je, hoewel van arme afkomst, eloven, niet te ontsnappen Natuurlijk verpandde ik mijn woord. „Welnu dokter," zeide Silver, „begeef u dan buiten de palissade en wanneer gij daar eenmaal zyt, dan zal ik den jongen aan de binnenzijde van de omheining brengen en gy kunt dan met elkaar praten. Goeden dag mijnheer; myn beleefde groeten aan den squire en ka pitein Smollett." Zoodra de dokter weg was, barstte de ontevredenheid, die tot nu toe door de donkere blikken van Silver was tegengehouden, los. Silver werd lieschuldigd van een valsch spel te spelen, n.m. ten koste van ue belangen van zyn heelers en slachtoffers, zyo oigen rost te ver zekeren. Zy gaven zoo duidelijk hun mecning te kennen, dat ik my verwonderde, hoe hy dezen storm zon af wenden. Maar Silver kon wel het dubbele aantal vrij buiters weerstaan en door zyn overwinning van dén vorigen avond, had by een groot overwicht op hen ge kregen.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 1