(dsel te gebruiken en in 5 dagen i noch dronken zy iets. edureude dien geheelen tyd waren een toestand van groote span en opgewondenheid en overlaad- zy elkaar met verwijten, 'oen prof. Sikorsky van het geval rde, bezocht hy de ongelukkigen verklaarde hjj, dat zij in een nkzinuigen-inricliting behoorden laatst te worden, daar de geest- li'ens bij allen gekrenkt waren, liet hem toen vrij, maar in de erzetting begon onmiddellijk na r terugkeer tegen Vitalia en Polja ir misnoegen te beersehen. eu oude man, dien Vitalia ook ■gehaald had, zich te laten be- reD, weigerde haar te gehoorza- onder het. volk begon zich het ichfc te verbreiden, dat de leden sekte hun geloofsgenooten levend oeven en Vitalia werd door een iten angst aangegrepen. Zij wilde sterven, liefst in een zoo groot eljjk gezelschap, en hiertoe zou eindelyk geraken in den kelder Fomin. olja, de oude vrouw Kowalew, jongste, idiote zoon en twee nen, wier namen onbekend ge en zyn, vergezelden haar. Kowa- ielf metselden weer de muur dicht, daarna werd hy plotseling door re ontzetting aangegrepen en nam e vlucht. loals men weet, werd hij latei- de politie opgespoord. Volgens rsky heeft de ongelukkige ge- eld onder den invloed van Vitalia ent wie de geleerde getuigt, dat langzamerhand elk natuurlijk el, verstand en wilskracht ver had, doch in 't geheel niet ich ziek was." achtoffers van de koude. it mag zeker een bijzonder feit d in October te lezen van men- die doodgevroren zynniet ot hooge noorden, maar nog wel en breedtegraad zuidelijker dan au onze stad. Uit Fiume wordt ld dat twaalf houthakkers, die ien naburig woud terugkeerden de koude werden bevangen. Zij 0 den geheelen nacht aan den liggen; den volgenden morgen en elf doodgevroren gevonden. Weenen is een man in de kracht zyn leven, des nachts komende en bierhuis, in een greppel ge- 1 en blijven liggen. Toen hij olgenden morgen werd gevonden ijj doodgevroren. Gele koorts. de Times bericht prof. Sama- lat een serum is gevonden, als smiddel tegen de gele koorts. Iet opstootje te Rome. ne heeft zyn gewoon aanzien egen. De gedoode muiter heet lert Ghezzi, oud 17 jaar. den vorige# nacht heeft men i*dertig personen gevangen ge- verdacht van deelname aan lusten. itemin moet in het gansche groote ontevredenheid over de ugwetten blijven bestaan. De ad wordt als zeer ernstig be- wd. Fitmedinisi hebben politie, ka- ers en een bataillon infanterie Ie moeten herstellen. schipbreuk in liet hooge noorden. als indertjjd per telegraaf werd edeeld, is in Augustus dewal- anger Navaréh in de Noor de- IJszee vergaan. Thans wordt lit. San-Francisco omtrent deze nog het volgende gemeld. De feh vertrok in Maart 1.1. van ii'ancisco en bereikte in Juli szce. Daar werd het schip 120 ten noord-oosten van Barrow door het ys ingesloten. De be- ig besloot een paar dagen het schip te verlaten en ging booten, die ook bekneld raak- trok daarop te voet over het ir naar boord. Een paar dagen rokken 37 man weer te voet ys, doch den volgenden dag ia de kapitein, diens vrouw en om met een boot van geteerd k don tochtte beproeven. Nu Bilende, dan weer de boot over lekkend, slaagden zy erin,om ie dagen en nachten in de na- van Koper-Eiland te komen, ie door den gouvernementskot- ar werden opgepikt, ichtergebleven dertig man kre- eldra gebrek aan voedsel en 0 van hen kwamen om van en koude. Tot overmaat van )ezweek het vaartuig en zonk liepte. De zestien opvarenden een goed heenkomen op de ken. probeerden naar het zuiden e ysschotsen te klauteren en daarbij door een ijsschots ivoerd waarop ze 12 dagen even. Onbeschrijfelijk is de die deze ongelukkigen dien ibben geleden. 1 alle hoop reeds voor hen ver was, kwam er toch nog red- oor hen opdagen. Do Thresher os een walvischvaarder, redde bracht ze naai- Barrow-Punt. Amerikaansche meelspeculan- Hllsbury, de oud-minister Pra- Rotbschild's agent Pierpont in Augustus door de opdry- "Oti de graanprijzen samen 4'/2 j winst gemaakt, koste van millioenen broodver- N- IfeS De arbeiders-beweging in Engeland. De Londcnsche ketelmakers hebben Maandagavond besloten aan don acht- urendag vast te houden, maar niet het werk te staken, zoolang de onder handelingen tusschen hnn president Knight en de eigenaars derTheems- werven duren. Knight heeft Maandag te Carlisle een bestuursvergadering van de Federated Trades voorgezeten. Daarop werd besloten, den handels minister Ritchie nogmaals uit te noo- digen bemiddelend tusschen het ver bond van machinefabrikanten en het bestuur der Federated Trades op te treden, overeenkomstig de Conciliation Act van 1896. De afgevaardigen vau, naar schat ting 80,000 Britsche spoorwegbeamb ten vergaderden Dinsdag te lirming- ham, ten einde een ultimatum aan de spoorwegbesturen vastte stellen. Daar in zal vervat wezen wat de beambten als minimum eischen. Krygen zij dit niet gedaan, dan zou er een alge- meene werkstaking van beambten uitbreken. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Eerste Nederlandsche Fabriek van Kunstbloemen, Detail-MagazijnAn eg an g 8 KUNSTBLOEMEN in enorme verscheidenheid. Geprepareerde Natuurplanten. Speciaal Magazijn voor Bloe men-fournituren Groote sorteering. Zeer billijke prijzen. Opvullen van eigengehaakte Bloemenmandjes, vanaf 30, 40, 50, 75, 90 cent. Groote keuze in gevulde Bloemenmanden in alle pryzen, vanaf f 0.40, f 1, f 1.50 en hooger. Graf kranzen, Gedroogde Bloe men, Immortellen, Makart Bou- quetten, enz. enz. Pers Overzicht. Mr. J. Heemskerk. Azn. f Opmerkelijk is het, dat niet alleen de liberale, maar ook de clericale bladen groote hulde brengen aanmr. J. Heemskerk Azu. Eenstemmig zijn zy in bun lof. Het Centrum zegt o. a.: „Met dezen minister van Staat daalt een man van groote heteekenis ten grave. Niet een man als Thor- becke of Groen van Prinsterer, met streng omlynde beginselen en hooge idealen, waarvoor hy onverzettelijk strijd voerde, maar een politicus, die doorkneed in alle finesses van Staats leven en administratie en met een verbazende kennis van zaken en per sonen toegerust, uitnemend de kunst verstond om ook onder de moeilijkste omstandigheden te regeeren. Hy was daardoor de aangewezen man, om, toen de partijen scherp tegenover elkander stonden en allengs in kracht met elkaar gelijk kwamen, als minis ter-president op te treden. „Zyn sympathieën waren meest aan den liberalen kant en de Linkerzijde heeft zeker ontzaglijk veel aan hem te danken. Maar desniettemin zorgde hy er voor de Rechterzijde niet al te zeer van zich te vervreemden. Heel aardig schreef eens de Standaard, dat niemand zich aan Heemskerk be zeerde. Hij was soepel en inschikke lijk en altijd geneigd, om te transi- geeren en te plooien. „Het type van den idealen staats man kunnen wy den overledene zeker niet noemen. Maar wat zijne bekwaam heid en werkzaamheid betreft, zal men zijn wedergade niet licht vinden en blyrt hij een groote plaats innemen onder de mannen, die zich aan de dienst van het vaderland hebben ge wijd." Het Vaderland laat zich over Heemskerk aldus uit: „Hij was een man van groote scherpzinnigheid een veelzijdig talent. Misschien geen groot staatsman, maar toch de man, die in meer dan één tijdsgewricht voor land en Kroon de onmisbare staatsman bleek. Iemand eens door politieke tegenstanders aan geduid als de man met de twi© lin kerhanden, maar die lang genoeg heeft geleefd om te toonen, dat zyner de handigheid was om terecht te brengen, wat anderer onhandigheid bedorven had. Een politicus, die zijn beginselen met zoo groote vaardig heid naar de omstandigheden wist te plooien, dat hy soms den indruk van beginselloosheid maaktemaar die ten slotte toonde, dat hij, zy betook langs kronkelwegen, het doel wist te bereiken, dat 't meest met zyn be ginselen in overeenstemming was. Een man, die tot op hoogen leeftijd de frischheid en oorspronkelijkheid van zijn geest ongerept bewaarde, en met zijn warme belangstelling in alle mensclielijk weten en zijn zeldzaam vlug aanpassingsvermogen volkomen op de hoogte wist te blijven van zijn tijd. "EerTman „van grooten besogne ja singulier in alles" om de lofspraak op Oldenbarneveld op hem toepasse lijk te maken. „Dit mag vriend en vijand getui gen hij heeft gewoekerd met zijn gaven en gewerkt met al zijn macht voor wat hy de ware belangen achtte van land en volk. Daarby is hn steeds gebleven de eenvoud zelve, hulpvaar dig eu welwillend voor iedereen." De Stand, die Heemskerk, „de meest werkzame staatsman die sinds 1860 op ons staatstooneel optrad" noemt, zegt, dat met hem een breed en ge wichtig stuk van ons jongste staats- historie in het graf daalt Heemskerk toch scJireef geen historie, maar maakte historie en duurzaam zal zyn naam aan het verhaal van onze jongste politieke ontwikkeling ver bonden blijven. Hulde brengt liet blad „aan de groote werkzaamheid, door hem ontwikkeld, de breede ken nis door hem ten toon gespreid, de lijne vindingrykheid, waardoor hy telkens verraste." Als groot admini strateur zoekt hy, volgens de Stand., onder de thans levenden zyn weerga. Uit het „in memorium" van de N. R. Ct. zij dit aangestipt: „Rust was voor Heemskerk een on bekend woord. Tot op byna 30-jari- gen leeftijd stelde hij zijne krachten beschikbaar voor den dienst van het openbaar belang, en hoe wist hy met die krachten, met de zeldzame gaven van zyn rijken geest to woekeren 1 „Nederland verliest in Heemskerk een zijner roemrijkste zonen, als wet geleerde en wetgever, als jurist en als staatsman, als beoefenaar van historie en letteren, en als redenaar door zeer weinigen geëvenaard. Ook zyne politieke tegenstanders zijn hem, nu straks de aarde zich over zijn graf sluit, dezen lof verschuldigd." Uit het Handelsblad ten slotte Dog dit: „Kan de afgetreden premier niet by uitnemendheid een populair man in den lande genoemd worden, toch is er één klasse van burgers, die hem met onverdeelde liefde en achting aanhangt, en dat is de ambtenaars wereld. Zelf volkomen berekend, zoo noodig den arbeid zijner hoofdamb tenaren te verrichten, liet hij toch een ieder de waarde en de eer van zyn werk. Nooit maakte hy onbe duidende veranderingen uit bedilzucht; een goed bewerkt stuk verkreeg on gewijzigd de handteekening van den minister. En zoo iets had juist waarde de ambtenaren gevoelden dit diep van een man als Heemskerk, die allerminst aan den leiband van zyn personeel behoefde te loopen. „Heemskerk is dan ook in de eerste plaats een uitstekend administrateur geweest. Hoe groote kracht hy ook in het parlementair debat ontwik kelde, toch gelooven wij, dat hij zich in zyn ministerskamer in het bekende torentje nog meer op zijn plaats ge voelde. Althans de groote politieke debatten trokken hem niet het meest aan. Vooral misschien omdat, nog wel door de grootheden van lagen rang, zooveel met parlementaire ante cedenten geschermd worde. Ook om dat de positie van een ministerie zon der partij in de Kamer, bij een poli tiek debat, uit den aard der zaak minder aangenaam is. „Was Heemskerk een groot man? Hierover kunnen de meeningen uit- eenloopeu. Men kan beweren dat de tijden hem niet gunstig zyn geweest om in het groote te schitteren; dat hij een Bismarck in 't klein zon zyn geworden, indien hier als in Pruisen conservatieve staatkunde tot groote uitkomsten had kunnen voeren. Voor velen zal Heemskerk hoofdzakelijk de man blijven van het minutieuse groot in het kleine. Zoo was zijn geheele optreden, zijn welsprekend heid, zijn aanleg. Zijn eigenlijke staatkundige invloed is dan ook in en buiten de Kamer in de laatste jaren uiterst gering geweest. Hoevele Nederlanders Heemskerk dan ook waardeeren, „Heemskerkianen" zyn er niet." Vervolg Stadsnieuws Ned. Bond van Spoor- en Tramweg-personeel. Door het vereenigd spoorwegper soneel te Haarlem is op den beschrij vingsbrief van de te houden jaarlijksche algemeene vergadering van den Ned. Bond voor Spoor- en Tramwegperso neel, welke op 13 en 14 Nov. e. k. te Haarlem zal worden gehouden, onder meer het volgende voorstel ge plaatst: „Samenwerking te verkry- gen met afdeelingeu van nationale en locale organisaties van spoorwegper soneel." Op eene vergadering Zondag 17 October lO'/s uur in de sociëteit „De Kroon" te houden, zal de heer J. Hofland naar aanleiding daarvan de volgende stellingen ontwikkelen. 1. Het samenwerken der verschil lende vereenigingen hetzij plaatselijke, hetzij nationale, is noodzakelijk voor de stoffelijke en zedelijke verheffing van het spoorwegpersoneel. 2. De samenwerking der verschil lende vereenigingen kan alleen dan van duurzaam nut zijn, indien deze kan worden verkregen geheel fede ratief, zonder opoffering van eigen statuten en bepalingen. 3. De federatief samenwerkende vereenigingen richten op, tot het uit werken, bestudeeron en definitief vast stellen van bepaalde voorstellen, wen- schen en verlangens der samenwer- kenden, een centraal bureau hetwelk op geregelde of ongeregelde tijden (later overeen te komen) de samen werkende vereenigingen byeen roept, tot het beraadslagen over hare voor stellen en studies. 4. Het centraal bureau zal nooit anders dan over bepaalde vakeischen liet oordeel der samenwerkenden mo gen inroepen. Naar wy vernemen is in verband met het vinden van een kinderlijkje, iu een blikken bus besloten, eene instructie geopend door de haarlem- sche justitie tegen een meisje hier ter stede woonachtig, benevens tegen hare moeder en eene zuster, beiden verdacht van medeplichtigheid. Door de heerenJ. Willems, Van Diesen Kerrebyn, A. M. Randoe, G. J. van Gasteren, F. H. de Koning en Joh. H. Albers, zijn de bewoners der Gierstraat uitgenoodigd tot by- woning eener vergadering op Don derdag 14 October des avonds ten 8'/a uur in de Rywielschool van den heer Smit, Magdalenastraat 7, ten einde middelen te beramen en te be palen om de Gierstraat met de aan staande Kroningsfeesten van H. M. de Koningin in Augustas 1898 een feestelijk aanzien te doen geven. f&Door burg. cn weth. dezer gemeente is de levering van de fourages ten dienste der gemeentereiniging, gegund aan: K. Jansen, stroo, f20.75 p. 1000K.G. Grippeüng Verkley, haver, f6.93 per 100 K.G., (buiten!.), dezelfden, paardenboonen f6.13 per 78 K.G. KANTONGERECHT Leer om leer. Watje mij lapt, lap ik je weer. Deze stelregel wordt door zekeren Hendriks uit de Haarlemmermeer gehuldigd. Omdat een zekere K. S. Jansen van hier hem eens eene bekeuring had doen oploopen wegens overtreding der drankwet, zou hy hem er ook eens leelijk laten invliegen, zoodat hy er heerlyk bij was. Om dit beraamde plan ten uitvoer te brengen, sprak hij in de Achterstraat den 13jarigen Paulus Blok aan. „Wil je by Jansen eens 18 ets. Catz voor me halen?" vroeg hy. „Kan ik er geen kwaad bij." zeide de jongen. „Weineen", was het antwoord. „Ik heb eene wedden schap aangegaan en geeft Jansen je de Catz, dan moet hij aan ieder der in zijn herberg aanwezige personen een borreltje geven doch doet hij het niet, dan ik." De jongen wist echter niet, waar Jansen woonde. Daarom zou Hendriks een eindje met hem meegaan. Onderweg gaf hij Blok in een paar bierhuizen een glaasje bier. In een daarvan gaf hy Blok een fleschje voor de Catz en verzocht den bezoekers, die hij op een glaasje bier tracteerde, nog even te wachten. Toen de jongen met het fleschje Catz aankwam, riep hij zegevierend uit: „Hier is een jongen van 13 jaren, die by Jansen 18 ets. Catz heeft gehaald." Het fleschje werd aan een der bezoekers cadeau gege ven, die later op het verzoek van Hendriks mede ging naar het politie bureau om van het gepleegde feit melding te maken. Het O. M. requi- reerde legen Jansen f 20 boete of 20 dagen. Wegens overtreding der drank wet werden heden door den kantoq- rechter veroordeeld M. C. de Droog; mej. P. Slagveld en v. d. Horst, respectievelijk tot f 10 of S dagen, f 20 of 14 dagen en f 25 of 14 dagen. J. Huijer en W. v. d. Bosch, die zich te IJmuiden na 11 uur nog in eene herberg hadden bevonden, werden elk veroordeeld tot eene boete van f 1 of 1 dag. De Duitscher Michel, die met een kaartje derde klasse in eene tweede klasse waggon was gaan zit ten tot f0.50 boete of 1 dag. Kegelwedstrijd. Met zekerheid kunnen wij thans mededeelen dat bij den Zondag te Amsterdam in 't café Parkzicht ge bonden kegelwedstrijd, uitgeschreven door den Amsterdamschen Kegelbond, en waaraan 74 clubs deelnamen, dé volgende Haarlemselie clubs pryzen behaald hebben. „De Kroon," In pry's massief gou den eereteeken met 168 houten. „Hard gaat ie," 2n prijs, groot ver guld zilveren eereteeken met 167 houten. „De Vliegende Hollander," 6n prijs verguld zilveren eereteeken met 157 houten. Laatstgenoemde club behaalde het zelfde aantal houten als een Amster- damsche club, zoodat tusschen beide geloot werd om den 5en en 6en prijs. De Eereprys werd behaald door den heer Jos Brinkman, lid der kegelclub „Hard gaat ie" met 44 punten, ter wijl den lieer S. Martin by loting eene bijzondere eereprys ten deel viel met 42 punten. In de afdeeling „Personeele wed strijd" behaalde dé heer Joh. Mar tens, lid der kegelclub „de Vliegende Hollander" den lsten prijs, massief gouden eerekruis met 4G houten in zes worpen. De heer Jos. Brinkman 2en prys met 45 houten. De heer H. van Breemen 5en prijs met 44 hou ten. De heer D. Warteua Ssten prijs met 42 houten, terwijl de heer J. J. v. d. Berg nog een en prys voor vrije baan verwierf. De Haarlemselie Mannenzangver- eeniging „Caeeilia", welke in den door „Orpheon" te Amsterdam uit geschreven wedstrijd mededingt in de 3de afdeeling, ia door splitsing van die afdeeling geplaatst in sectie B., waarin elf liedertafels mededingen. Zij treedt Zaterdagavond 20 Novem ber als No. 4 op. Omtrent den toestand van den lieer Zalsman kunnen wij meldde dat deze reden tot tevredenheid heeft. De pa tient heeft geen koorts. Bemiebroek. Zy die binnen deze gemeente of de omstreken daarvan, hetzij uit liefhebberij of om zoo af en toe eens lekker te smullen, konijnen houden, moeten er op bedacht zijn, deze des nachts in een schuur te sluiten. Het schijnt noodzakelijk dezen maatregel te nemen, daar zich hier personen vertoonen, die zoo vrien delijk zijn ze weg te komen halen. Onderscheidene diefstallen van konynen hebben zich reeds voorge- i daan. Velsen. Sport en Wedstrijden. HCf 'V (,ail"fTe¥'i deurwaar- Morin is Maandag uit Amsterdam, der b« de plaatsje belastingen al- waar gevaI,on te Parpsaange- h.er,is benoemd tot ambtenaar b.jdo komen. MzijQ wondon' blijken vrij orn- plaatseljjke belastingen te Amster-,sti te J by moest dadelijk naar Spaarndam. Naar aanleiding der verschillende geruchten, omtrent staking door de heiwerkers aan de geniewerken al hier zy bericht, dat slechts Óen stelling waaraan Amsterdammers werkzaam waren is verlatendeze zal echter weer spoedig door anderen zyn bezet De pogingen van de stakers om ook bier den arbeid te doen neerleg gen zyn tot heden vruchteloos; men denkt aan geen staking, evenmin als do aannemer denkt aan loonsverhoo- ging". stig te zyn; bed. Halfweg. Zelden was de aanvoer van beet wortelen by den aanvang der cam pagne zoo overvloedig als thans; sinds de vorige week Dinsdag zyn niet minder dan in de 70 geladen schepen aan de fabriek „Hollandia" aange komen MARKTNIEU WS. Haarlem, 13 Oct. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 42 stapels, uit makende 5498 kazen, wegende 10846 Kilogrammen. Hoogste prijs per 50 K. G. f26.— Op de veemarkt alhier zyn aange voerd: 12 Koeien f170 a fllO; 1 Stier f80.— 0 Pinken f 00 h f00. 2 Yette Kalveren f80 a 75, 0 Grask. f 00 a 00. 29 N. Kalveren f 12,a f7.— 56 Schapen f22.— a 13.—42 Lammeren f 15 a f 8. 1 Paard. Amsterdam, 11 Sept Ter Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt205 runderen, vette le qualiteit fÓ,64 a f 0,2e qual. fO,5S, 3e qual. f0,50, 4e qual. 0.— per Kg., 70 melk- en kalf koeien F 90 af 180 per stuk, vette kal veren le qual. f 0,—, 2e qual. f O,—, 3e qual. FO,—per Kg., 5 graskal veren fO,— a fO,—38 nuchteren kalveren f9 a f 11, 4 schapen f a f 31 lammeren f 0 a f 0, 586 vette varkens 40 a 42 ct. beiden per Kg., 0 biggen f 0,— a f 0,—, 0 paar den fO,—veulen fO,— Petroleura-bericht van P. G. C. Calkoen, makelaars, Amsterdam, 9 Oct. De Amerikaansche Petroleum-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's telegram New-York 5.80, 5.80, 5.80, 5,60,5.60, 5.60 ct. per gallon. Philadelphia 5.75, 5.75, 5.75, 5.55. 5.55, 5.55 ct. p. gall. Ruwe Olie 70707070—, 70—, 70— c. p. vat. De totale uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 25 Sept.: 1897 1896 16,S27,S00 vaten. 16,196,600 vaten. Amerikaansche Disponibelf 8,10 Cons. Levering Sept/Dec. 0,— Entr. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 13 Oct. C. Kruyff en J. E. Meyer. J. Slingerland en A. v. d. Scheur. J. Verdoorn en E. C. M. Bongers. H. Langerhuiszen en P. Bruin. M. Korremans en B. F. Mulder. C. H. Hees en W. Derksen. Getrouwd: 13 Oct. W. v. Oosten en H. Zuydervliet. T. W. Hetem en J. M. de Rooij. A. Kloek en J. H. Kolderie. H. Hoorning en M. B. Boukaert. D. D. Klinkenberg en C. E. Antonisse. Bevallen: 11 Oct. C. M. P.v.Wa- veren—Franssen, z., 12 K. v. d. Berg —de Yries, d., A. H. E. Scovo— Rhigini, z., A. M. Koster—Koster z., 13 A. M. Zwart—Steffers, z., J. Se- verein—Ratsma, d. Overleden: 12 Oct. P. E. Byns- dorp 1 m. z. Morinnesteeg. D. J. Toock 20 d. Linsehotenstraat. 13 A. M. de Wit—Dors, 46 j. Zaksteeg. VARIA Heer (die op 't geweldig bellen en vreeselyk bonsen oj) de straatdeur, bleek van schrik zijn bod is uitge vlogen)* Wat is er te doen Is er brand Neen meneer. We komen je alleen maar waarschuwen dat je raam open staat. Welk raam? Waar je uit ligt. De mynheer trekt een gezicht alsof liy de grap in 't geheel niet aardig vindt. Politie-ageni. Is het waar, wat ik gehoord heb, verkoop je hier ziek vleesch Slager (vertrouwelyk). Als je me niet verklapt, wil ik het je wel zeggen, 't Is nog veel erger. Politie-agent (verontwaardigd). Wat zeg je, nog erger? Slager. Ja zeker, het vleesch is niet alleen ziek, 't is heelemaal dood, versta je? De politie-agent af. Bij liet afscheid by een bezoek aan haar zoon in de gevangenis, zei een moeder: Nou, Klaas, pas maar goed op, dat ze je hier ook niet wegjagen Een schoolopstel. Een giraffe is een dom dier en kan geen geluid maken omdat zyn hals zoo lang is, dat zyn stem vermoeid is, voordat ze zyn mond be reikt heeft Qfficieele Berichten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat by hunne be schikking van 16 Sept j.l. aan J. Ph. van der Hoek vergunning is ver leend tot oprichting van eene koek en banketbak kery in den kelder van het perceel aan de Spekstraat no. 12. Haarlem, 11 Oct 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BORÉEL. De Secretaris, C. M. RASCH. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 14 Oct., 1897 des na middags van 1—2 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Sonate No. 2Lemmens. a. Prélude. b. Cantabile. c. Allegro con fuoco. 2. Trauermarseh aus der Götterdammernng Wagner. 3. Variatiën in As Hesse. 4. AdagioRay dn. 5. AllegrettoGuilmanl. Familieberichten. Getrouwd 8 Oct. S. Brandsma en G. A. Zwart, Gorredyk. Bevallen4 Sept. F. P. Sanders— Hamers d. (sinds overleden), Mage- lang (Java). 10 Oct. J. M. Lykles— Van Gulik d. Grouw. 11.A.Isaac— Goudsmit d. Amst. O. M. Mouton— De Wys d. den Haag. J. A. Blok huis-Tollenaar z. Zntphen. C. Smits— Molyn z. Amst. Overleden8 Oct J. J. G. van Wicheren 89 j, Leenwarden. 10. P. Bes jd. 20 j. West^aan. J. A. Siems 78 j. Amst. 11. Wed. J. Steiumctz— Koreveld 81 j. Amst. Wed. J. Bloe- mink—Kempe 74 j. Deventer. 12. S. Letterzetter jd. Amst Stoomvaariberichten. I Het stoomschip Prins Frederik j Hendrik vertrok 9 Oct. van New- York naar West-Indië. I Het stoomschip Koningin Wilhél- mina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12 Oct. van Port Said. Het stoomschip Merapi, van Rot terdam naar Java, vertr. 12 Oct v. Southampton. Het stoomschip Prins Alexander, I van Batavia n. Amst., arr. 13 Oct te Amsterdam. Het stoomschip Borneo, van Ilot- Iterdam naar Java, arriv. 12 Oct. te j Padang. I Het stoomschip Edam, van de Hol land Amerika Lyn, van New-York luaar Amsterdam, pass. 12 Oct., des I nam. 3 n. 40 m. Beachyhead. Het stoomschip Salak, van Rot terdam naar Java, arriv. 12 Oct. to Port Said. AOV I5KTKNTIË V Heden overleed n» een lang durig en zeer smartelijk lijdeu var. circa vier jaren mijne ge liefde echtgenoote Adriaoa Margaretha Dors, in den ouderdom van 45 jaar. d'ep betreurd door mij en mijne vier nog zeer jeugdige kinderen. J. WIT. C. WIT A. M. WIT. H. WIT. J. WIT. Haarlem, 15 October 1897. BOUWVEREENIGING. TER OVERNAME aargeboden een Huis van de G öperat. Bouw- vereeniging «De Toekomst». Adres Gasthuielaan 130 Ter Overname aangebeden, op een der mooiste en drukate stan den van Haarlem,een zaak in groen ten, fruit en aardappelen met nitloopwijk, welke een flink burger bestaan oplevert. Br. fr. No. 1160, aan het bureau van dit blad. VVie zoikt wat!! Op een der beite staoden te Lei den wordt TER OVERNAME aan geboden een van ouds bestaand Café, met zeer netten, teven» goed onder houden Inventaris Dit Café, hoekhuis, bevat een zeer net Eutrée, ingericht al« Slijterij, eu daarachter eene groote Gelag kamer met Biljart, al.es in dege- lijken staat onderhouden. Een ruim Bovenhuis met geheel vrijej opgang en ruime trap, waar men gemeubileerd kau verhuren, zoowel afzonderlijk. Een en ander is te breedvoerig om te adverteeren, maar voer gegadigden gewenscht te komen zien en te oordeelen. Makelaan of tu.'schenpersonen I komen niet in aanmerking. Brieven (franco onder letters D. D., aan j BLANKENBERG Co's alg. ad vert. bur. Leiden.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3