PREDIKBEURTEN Rubriek voor Dames. Bemerkt door eene Dame. LXXI. Onder de leden van de Engelsche koninklijke familie leidt er geen een zoo rustig en teruggetrokken leven als de jonge liertogin van Fife. Van alle openbare feesten en plechtighe den, die leden eener koningsfamilie officieel moeten by wonen, heeft zy een grooten afkeer, en verknocht als zy is aan haren echtgenoot en hunne beide dochtertjes, is zy nergens zoo gelukkig als in het prachtige kasteel in Schotland of in 't, eenvoudige huis te Brighton, waar de familie een ge deelte van den zomer gewoon is door te brengen. Gedurende eenigen tyd was déze prinses niet ver van den troon, want waren hare beide broeders, hetzy on getrouwd gestorven dan wel gehuwd en kinderloos gebleven, dan zou zy Engclands toekomstige koningin zyn geweest. Prinses Louise toch (zooals men haai- vroeger noemde) is de oudste dochter van den Prins van Wales. Toen zy tot den leeftijd kwam, dat hare ouders aan haar huwelyk gin gen deuken, bleek al dra, dat prinses Louise niet uit redenen van ötaats- of ander belang wenschte te trouwen. Twee buitenlandsche prinsen don gen achtereenvolgens naar hare hand en een hunner werd door de familie met ingenomenheid ontvangen, 't Bleek evenwel spoedig, dat de prinses, als een gewoon mensch, een huwelyk wilde aangaan uit liefde en dat zy ook reeds het' voorwerp van hare genegenheid gevonden had. 't Was de Earl van Fife, een intimus van haren vader, weliswaar zeventien jaar ouder dan Het beste middel om pannen j is. Het pad leidde naar de oude kerk schoon te maken, waarin melk is ge-! en het is toch niet goed te vatten, weest, is zout Een flinke quantiteit dient daarvoor te worden gebruikt. Wijnvlekken kunnen goed uit een tafellaken worden weggemaakt, wanneer men dit houdt in op het vuur kokende melk. Voor toezending van huishoudelijk (beproefde) raadgevingen houdt de Redactrice van deze rubriek zich aan bevolen en eindigt ook ditmaal met een tweetal recepten. Haché. Overgeschoten vleesch, onverschil lig welk, wordt fijn gehakt en met wat gebakken nier, peper, gestampte kruid nagelen en wat meel dat vooraf met jus gebonden is, 10 min. te zamen ge kookt en daarna óf in een schoteltje in den oven, óf nog wat doorgestoofd, warm gehouden. Rijst met appelen. 3 Kopjes ryst kookt men met 9 kopjes water ongeveer 5 minuten, daarna mengt men er klein gesneden stukjos zure appels door, doch zonder roeren en laat het nog een kwartier met elkaar zachtjes doorkoken waarna de ryst gaar en de stukjes appel ook gaar doch heel gebleven zyn. Het wordt als nagerecht gegeten met boter en suiker. Dit verschil in leeftijd had dan ook tengevolge, dat het karretje van de jongelui aanvankelijk niet op een zandweg liep. Maar ten slotte zege vierden toch de *wee ovei de moeilijk heden en gaf koningin Victoria, die in al de huwefgkèn harer familie ge raadpleegd moet worden, hare toe stemming. Voor het huwelyk maakte de her tog nog schertsenderwijs de bepaling dat zijn bruid na Laar huwelijk niet Prinses maar Gravin zon worden ge noemd, aangezien zij als Prinses voort durend door eeneeere-dame zou worden vergezeld en hij geen lust had, om zijn Vervolg Stadsnieuws Zaterdag heeft het concert plaats van de dames Johanna Heymann, piauo en Sophie Heymann, zang, met medewerking van den heer Henry (Such, viool. j Massenet zeide van Sophie Heijmann o. a. „Non seulement vous chantez comme un rossignol, mais yotre faqon de dire est intelligente, si vivante qui je m'empresse de vous faire part ae mes inpressions." De Köln. Zeitung zeide van de twee zusters: „Wo dieEinespielend singt, da spielt die Andre singend." Lofs genoeg, om het publiek op te wekken deze beide landgeuooten te gaan hooren. Onze vroegere stadgenoot, de heer A. G. Boes te Magelang, is benoemd heele leven lang met den rug naar toj h^fd der sf!ll0«, v0*; zonen van de paarden te zitten. Toen hun eerste dochtertje geboren werd, was er verschil van meening over de vraag of deze zou worden genoemd naar don rang van hare moeder, dan A wel naar dien van haar vader. Wij selijk besloot men tot het laatste; het kind is dan ook bekend onder den naam van Lady Alexandra Duif De hertog en de hertogin van Fife hechten aau hun eiland. Op een reis •iüj door Italië na zijn zy na hun huwc- A ljjk altijd in Engeland gebleven en verdeelen hun tijd hoofdzakelijk tus- sc.hen Schotland en Brighton, met af en toe een uitstapje naar Londen of naar het buitengoed van den her tog in Norfolk. De hertog is onmetelijk ryk. In Engeland is hy wel populair inlandsche hoofden en aanzienlijke inlanders te Probolingo. De toestand van den heer Zals- man blijft langzaam vooruitgaande. Theosophie. In de Donderdagavond in het ge bouw „Fclix Fa vore" gehouden open bare vergadering van de Haarlemsche Loge dor Theosophische Vereeniging trad als spreker op de heer Johan van Manen alhier, met het onderwerp „Wat zyn Droomen?", een lezing voornamelijk berustend op de onder zoekingen van een groep clairvoyante Theosophen in Londen,' die zich spe- ju ciaal met deze en dergelijke onder- E&STjJS 'tt Tden i?r'SbSlSnacvoordracht Ehiea uict teo hechte) St"kkeC'a' °e voor dengene, die een behoorlijk on derzoek naar den inval van Jameson en een bestraffing van de roovers. hoog- of laaggeplaatst, heeft verhin derd. Er gaat een klacht, dat de hoffe lijkheid tegenover de vrouw mende is. Zie maai- eens, zoo zeggen zy die daarover klagen, hoe dikwijls in de paardentram en in den omnibus van Bloemendaal, heeren rustig bin nen blijven zitten, wanneer dames buiten moeten blijven staan. Ik geloof wel, dat er grond is voor de klacht, maar of het niet een weinig __.de schuld van de vrouw zelve is? Zoodra de vrouw zich maatschappe lijk op gelijke lijn stelt met den man, alles beoefent wat hij beoefent, zich bekwaamt tot alles waarnaar hij streeft, heeft zij een groot deel verloren van het recht, om er zich over te bekla gen, dat hy zich niet voor haar wil laten natregenen. Deze en dergelijke beleefdheden werden vroeger verleend bijwijze van bescherming dervwakke Myrouw. Maar waar, zoo vragen velen, is nu die zwakke vrouw gebleven? Ze is sterk genoeg, acht zich ten minste sterk genoeg, precies te doen wat wij doen. Ze solliciteert naar al- ambten en betrekkingen, dry ft zaken, geeft onderwijs in alle denk- vakkendan moet ze ook niet bang zijn voor een regenbui. In Amerika schijnt, de hoffelijk heid al bijzonder achteruit te zyn eegaan. Dat is dan ook, met Enge land, het land van de emancipatie, zooals dat heet. In Chicago is er zelfs een circulaire over gedrukt en ver zouden. waarin ook niet weinig wordt geklaagd over de weinige lust, die man nen en jongelieden hebben, oui in tramwagens of in volle zalen hunne 1,1 zitplaats af te staan aan vrouwen, die er geeD hebben. 'k Herinner me, hoe een. paar jaar geleden te Amsterdam een tramcon ducteur zyn hoofd in den wagen stak cn vroeg Ot regende geweldig) „of iemand voor een dame zou willen Opstaan!" Er was maar éen man in den heelen wagen en die zei kortaf ,neen" en bromde toen tot een over- >uur„ze hebben me m'n betrekking physieke en astrale werktuigen waardoor het bewustzijn indrukken ontvangt, b. De wijze waar op het bewustzijn die indrukken op neemt. c. De toestand van het be wustzijn cn zijne werktuigen, gedu rende den slaap en d. De verschil lende soorten van droomen (gewone droom, visioen, levendige droom, pro fetische droom enz.) Al deze afdeelingen werden zeer uitvoerig behandeld en nagegaan en door verscheiden waarnemingen, ver schijnselen en feiten toegelicht, zoo dat de voordracht bij het aandach tige gehoor veel belangstelling wekte. Na afloop der lezing werd den aan wezigen gelegenheid tot het stellen van vragen gegeven naar aanleiding van het gehoorde, van welke gelegen heid een druk gebruik werd gemaakt. Te tien uur werd de vergadering ge sloten. ARROKDI ÏSEMSWTS- R£CHTBAI»K Zitting van heden Donderdag 14 October 1897. De zaak-Bredius. De heer Bredius ondervraagd over het hora ten laste gelegde, erkent, dat hy den weg heeft doen afsluiten, doch beweert, dat hy daartoe het recht heeft, daar het Zyn grond is. Na de pauze is het O. M. het eerst aan het woord tot het nemen van zyn requisitoir. In de eerste plaats moet worden bewezen zegt. spr. dat het voet pad is versperd. Dit staat vast. In de tweede plaats, of het pad een open baar voetpad is, in de 3e plaats wie de bevoegde macht is en in de laatste plaats of de heer Bredius voor de overtreding aansprakelijk is. Wat de tweede vraag betreft is spr. huiverig om de kaarten als een wettig bewijsmiddel te gebruiken. Uit de kaart blijkt echter dat het pad een eeuwenoud voetpad is. De heer Gonnet. die verschillende kaar ten heeft afgestaan brengt spr. een woord van dank. Het is gebleken, dat het pad vroeger een zeer belang rijk voetpad is, daar er verschillende eigendommen aan zijn gelegen. Of het pad een openbaar voetpad is, moet uit verschillende kenteekenen wor den afgeleid. Gebleken is uit gekost, maar hier krijgen ze mehet getuigenverhoor, dat het zeer niet vandaan!" Niet galant, dat is zeker. duidetyk zichtbaar is en dat door I hek keu als anderszins de richting is bepaald. Alle argumenten, die er op wyzen, dat het een openbaar voetpad dat een pad naar eene kerk zou kun nen worden afgesloten. Verder is het pad ook geschouwd. Dat deze schouw als een bewijs van een openbaar voet pad kan dienen, blijkt uit een con clusie van den procureur generaal van 10 October '98. Verder heeft beklaagde steeds gehandeld alsof de weg een openbaar voetpad was, want by heeft gevraagd aan den Raad om eene kwak el te mogen leggen. Wat de tweede vraag betreft, meent spr. dat B. en W. dei- gemeente Schoten in deze het bevoegd gezag uitmakon, omdat het betreft eene overtreding der algeraeene vei ligheid van personen en goederen, die aan B. en W. is opgedragen. Wat aangaat de vraag of de heer Bredius de aansprakelijke man is, is spr. van oordeel, dat de personen, die de ver sperring hebben gezet, de willooze werktuigen van den heer Bredius wa ren en dat de heer Bredius de aan sprakelijke man is. De heer Bredius schuldig verkla rende aan belemmering van het openbare voetpad door versperring tweemaal gepleegd, requireerde het O. M. twee geldboeten van f 5 of 1 dag voor elk. Slot. Daarna houdt Mr. Limburg zyn pleidooi. De leggers bewijzen niets voor de openbaarheid der wegen, be toogt spr., en verder dac een weg uit verschillende oogpunten openbaar kan zijn. Men heeft rechtens openbare wegen en die, waarvan de eigenaars gedoogen, dat er over wordt geloo- pen. Beide worden door den Hoogen Raad gekend. De rechtens openbare wegen worden nog verdeeld in twee soorten, in die, welke door het publiek gezag er toe zyn bestemd en in die, welke door den eigenaar er toe zyn be stemd. Dat het feitelijk gedoogen van het passeeren van een weg, deze in juridielcen zin niet tot openbaren weg kan bestempelen, is o. a. uitgemaakt by vonnis van den Hoogen Raad van 11 October 1886. Zoo kan ook ver jaren niet maken, dat een weg rech tens openbaar wordt. De heer Bredius vroeg indertijd z. i. terecht aan den Raad verlof tot het leggen van een kwaker, omdat hy toen niet met de toestanden was bekend. Is het voetpad een rechtens open bare weg? vraagt spr. daarna. Van de zijde van den eigenaar is zy het niet geworden en ook is niet gebleken, dat het pad door het publiek gezag tot een openbaren weg is bestemd. Nu gaat men trachten uit verschil lende omstandigheden er toe te komen, dat het pad toch een openbaar voet pad is. Wat den schouw aangaat, dit is alleen maar door één getuige perti nent gezegd, dat het door de gemeente is geschied en wel door Van Schie. De andere getuigen hebben het niet ontkend, maar daaruit mag niet wor den geconcludeerd, dat de schouw wel door de gemeente is geschied. De heer Louwerse ontkende, dat er was geschouwd door de gemeente. Doch aangenomen, dat de schouw is ge schied door de gemeente, dan mag daaruit nog niet een argument wor den geput, dat. het pad een openbaar pad is. Geheél ten onrechte kan de gemeente dien schouw hebben gedaan, af als gezag aanmatigende. Bovendien er waren hekken op het id, er is van het pad afgegraven, de weg is verlegd en dit alles ver biedt de gemeente-verordening te Schoten. Verboden toegang stond er bovendien. Al deze kenteekenen doen te niet het bewijs uit den schouw te putten. De vraag is nu alleen nog maar, of het pad geen openbaar voetpad is of een waarop de eigenaar de passage gedoogt. Daarop komt spr. dadelijk terug. Eerst zal hij behandelen de vraagwat is het bevoegd gezag? Niet te bewijzen is. volgens spr. dat B. en W. van Schoten het bevoegd gezag zyn. Stellende, dat het pad een openbaar voetpad is. dan nog was de Raad en niet B. en W. het bevoegd gezag, gelijk spr. in den breede uit eenzet. Van een weg. waarop de eigenaar alleen de passage gedoogt, kan geen sprake zyn van het bevoegd gezag of van art. 427 B. W. v. Str. Daar om, concludeert spr., kan de recht bank den heer Bredius vrijspreken zonder uit te maken de quaestie of het pad een opeubaar voetpad is. Verder bestrijdt pleiter de meening van het O. M., dat dc mannen, die de versperring pleegden, willooze werktuigen waren. Zijn ze dat niet, dan is er z. i. ook geen sprake van doen plegen. Maar een arrest van den Hoogen Raad vau 4 Mei 1893 neemt aan. dat men ook dan van doen plegen kan spreken. Doch allerwegen is dit arrest door de rechtsgeleerden van naam, als prof. Van Hamel en prof. Simons bestreden. Op grond van een en ander con cludeert spr. tot vrijspraak. W. C. van Wort, die eene ruit had iugeslagcn, word (ioor de recht bank veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. E. H. Kaarseumaker wegens bedelarij tot 2 dagen hechtenis en drie jaar opzending: J. A. Bouwens, die eeu wielrij der had bemoeilijkt cn dezen op den grond doeu tuimelen, tot 14 lagen gevangenisstraf. C. Lamars wegens verzet tot 14 dagen gevangenisstraf. - J. Martens wegens dronkenschap verstoring der orde tot 5 dagen hechtenis, met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, ('vry- ;praak). Jan Muller, Kerkhoven, Joh. mishandeling respectievelijk tot f 10 boete of 5 dagen, 8 dagen gevangenisstraff 10 boete of 10 dagen. 14 dagen gevangenisstraf en 3 weken gevangenisstraf. W. Meppen wegens eendendief stal tot 4 maanden gevangenisstraf. Arie Nyman (mishandeling) werd vrijgesproken van het hem ten laste Epmg, Kj^^Vmk^ j tweedejuin vraag voor eene stoomtram gegeven met het doel reclame te maken voor hunne vereeniging. Deze daad is op zichzelf te waar- deeren, doch te betreuren is het, dat in dezen het geacht publiek door den bijkomenden logen weder zand in de oogen gestrooid wordt, door in het bericht te doen voorkomen als zou de Muziekvereeniging „Harmonie" dit jaar prijzen behaald hebben te Dordrecht en Wormerveer, Ik hoop dat die vereeniging hare dwaling in dezen mag inzien en die woorden doet vervangen door beter passonde, volgens de waarheid, opdat geen botsing ontsta met andere vereonigingen, welke ook hebben deel genomen aan de festivals te Dordrecht en Wormerveer doch geen prys hebben kunnon verdienen omdat.... ja, omdat zij niet uitgeloofd zyn, dus niet ver diend zyn geworden, ook door „Har monie" niet. Vertrouwend dat dc vereeniging „Harmonie" in een volgend blad op heldering geve, teeken ik achtend en dankend voor de plaatsruimte, Uw onderd. dienaar X. Onderstaande berichten zijn overgenomen uit de 2e editie van ons vorig nummer. Benoeming Hoogleeraar. De heer dr. J. F. Eykman te 's-Gra- venhage is benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuur kunde aan de Rijks-universiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de artsenybereidkunde en de toxico logie. Uitvaart mgr. Poppen. Men meldt ons uit Amsterdam: Een zeer talrijke schare was heden morgen naar de St. Jozefskerk in de Kalverstraat te Amsterdam opgegaan voor de plechtige uitvaart van mgr. Poppen, deken van Amsterdam. De kerk was geheel in rouw gehuld. Links voor het altaar was de bisschoppe lijke troon aangebracht, rechts van het altaar stond de lijkkist, door de emblemata van den overledene gedekt. Te 9'/2 uur begon de pontificale mis, gecelebreerd door mgr. Botte- manne, bisschop van Haarlem, by ge staan door eene breede schare van priesters. Gedurende den dienst zong het koor een requiem. De gedachtenisrede werd uitge sproken door pater A. van der Laan, de biechtvader van den overledene. Spreker wijdde eenige woorden aan den doode onder vermelding van dc groote eigenschappen, die mgr. Pop pen hadden versierd. Met een op wekking aan allen om den overledene tot voorbeeld te nemen, besloot spr. zyne rede, die met aandacht werd aangehoord. Na de plechtigheid in de kerk, die te 10"', uur was afgeloopen, begaf de stoet zich naar liet St. Barbara- kerkhof. Langs den geheelen weg en op de begraafplaatsen stonden vele belangstellenden. In de kapel ver richtte mgr. Brouwer den dienst, waarna de lijkstoet zijn weg naar den groeve voortzette. Met de gebruikelijke ceremoniën werd vervolgens het stoffelijk over schot bijgezet, Aan het graf werd niet gesproken. TELEGRAMMEN, LONDEN, 14 Oct. R.ODe Times ontving een telegram van gisteren uit Pretoria waarin" gemeld wordt, dat president Kruger in den Volksraad gezegd heeft, dat de Raad behoorde te overwegen of de tyd niet is ge komen om een leening van ëenige millioenen te sluiten voor den bouw van spoorwegen. De president meende dat zulk een leening tegen 4 pCt. en tegen pari te verkrijgen zou zyn. Burger! ;ke M-nd. Ondertrouwd: 14 Oct. R. J. v. d. Heyde en G. Over. J. E. H. Evert- sen en L. Lee. Getrouwd. 14 Oct» F. H. Opdam en J. A. Goldenberg. Bevallen12 Oct. A. van Twuy- ver—Lewis z. T. van der Putten— Mulder d. 13. G. Uittenbosch—Boer man z. A. M. van Gelder—Kelder man d. 14. E. M. J. Wielart—v. d. Horst d. H. A. Koster—de Haan d. Overleden12 Oct. W. B. Boogaard 2 m. z. Raamstraat. 13. C. Dirkse 79 j. Ged. Voldersgracht, J. E. MoIol- karap 7 m. d. de Witstraat. M. J. Wieoinga 28 j. Leidschevaart. H. F. Hessols 1 m. z. Groendaalsteeg. Haarlemmermeer. Marktbericht. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 14 Oct. 1897. Witte tarwe f7.50 a f8,Rogge f."), - a f5.20, Haver fa f(4.50, Chevaliergerst f 0.— afO.—Winter- gerst f 0.— a f 0.— Groene erwten f 0.-— a f 0.—op kook f 0.—. Kar- weizaad f 10,25 a f 10.50. Zomer ris- tarwe f 0.— a f 0.— Capncyners f f o.— Roode wintertarwe f a fO.—Duivenboonen fO.—a f 0,— Paardenboonen f 5.50, a f 5.70, Bruine boonen f 7.50, a f 8.—, Kanariezaad fO.—a fO.— tfERVGLG NIEUWSTIJDINGEN. Het zal nu wel geen twyfel meer lijden of de plaatsen Egmond aan Zee en Bergen zullen weldra uit haar isolement worden verlost. Woensdag avond toch vergaderde te Alkmaar de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer cn tot ver fraaiing van Alkmaar en Omstreken Alemaria, die in een druk bezochte vergadering een plan vaststelde voor den aanleg van een stoomtram van af de Prins-Hendrikstichting te Eg- mond aan Zee, over Heiloo, Alkmaar en Koedijk naai- Bergen. De daartoe vereischte concessie zal weldra wor den aangevraagd. Van Egmond aan Zee is dan de ingekomen. Werkstaking. Dezelfde stukstryksters aan de fa briek van de Gebrs. Palthe te Almelo, die de vorige week het werk staak ten, doch Maandag weer begonneu, weigerden Woensdagmiddag met liet werk voort te gaan en verlieten ein delijk de fabriek. Ook Donderdag morgen zyn ze niet weer begonnen' zy wilden eerst weten of de nieuwe loonlijst, die lieden gereed zou zyn, ook in hun nadeel uitvalt. De verze kering van de directie, dat dit niet het geval zou zyn, was voor haar niet voldoende om aan 't werk te blijven. Het ergste is, dat by een steking van een gedeelte van bet personeel, ook het overige gedeelte veeltijds tot werkeloosheid gedoemd is. Donderdagmorgen is uit bet Eind- hovensche kanaal onder de gemeente Mierloo, het lijk opgehaald van den 21-jarigen Jan Marcellisscn van Stip hout (N.-B.), die sedert den avond van 3 October vermist werd. Daar aan geen misdrijf gedacht kan worden, vermoedt men dat hy, die 's avonds om 8 uur van Gerwen naar Stiphout was vertrokken, onderweg verdwaald en door duisternis misleid te water is geraakt. Sport en Wedstrijden. Wielrijden. Het Tribunal de la Seine beeft uitspraak gedaan in een proces, door de Gladiator-rywielen-fabriek Huret aangedaan wegens contractbreuk. Huret is namelyk midden lu den wedstrijd om den Bol d'Or, dien hij zeker winr.en zou, opgehouden, in stryd met de bepalingen van de over eenkomst. De eiscli van 6000 fr. scha devergoeding is toegewezen. Morin, die tengevolge van zijn val te Amsterdam, bedlegerig is, komt natuurlijk niet uit in den wedstryd om den eereprjjs van Roubaix. Hy wordt nu vervangen door Jaap Eden en Nossam. Ook Protin heef* ingr- schreven, INGEZONDEN Voor dm inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug- Mr. Ie Directeur du journal Haarl'm's Dagblad. Monsieur Dans une correspondance d'Arn- stordam. que je viens de lire dans le journal dont. vous êtes le digne Directeur, on dit que Mme Gilboni a joué ii Amsterdam le róle deMar- guérite-IIélène de l'opéra Mefistofele. Je vous prie de dire au correspon- dant que je u'ai pas chanté a Am sterdam dans le Mefistofele. J'ai joué seulement dans cette ville la Gio- conda. Je vous prie aussi de m'excuser pour vous avoir dërangé et en vous reraerciant, j'ai l'honneur de vous saluer, en vous priant d'accepter le témoignage de ma considération la plus distinguée. LUISA GILBONI. Haarlem, le 13 Octobre 1897. Signa Lnise Oitboni, den Haag. iSta my toe, in antwoord op Uw hierboven geplaatst schrijven, U mede te deelen, dat op het programma van de opvoering van Boïto s „Mefisto fele" op 11. Maandag in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam duide lijk stond aangegeven, dat U de party van Margherita—Elene zoudt ver vullen. Daar het gezelschap, waai van L de eer hebt deel uit te maken, toen pas voor de derde maal te dezer stede optrad, zult U zeker willen inzien, dat, men de verschillende na men der optredenden wel eens kan verwarren en dat zulk eene vergissing met het oog op de bovenvermelde fout in het programma des te vergeef- lyker is. By Uwe collega's van b.v. de Ne- derlandsche Opéra's, die hier al ver scheidene jaren vertoeven en die ik natuurlyk ontelbare malen zag op treden, zou eene dergelijke verwar ring niet mogelijk wezen, maar bij een ons nog slechts kort bekend ge zelschap, moet men liet programma geheel kunnen vertrouwen. Iniusschen meen ik aan Uw ver langen te hebben voldaan door mede te deelen, dat de U in het nummer van Woensdag van dit blad abusieve lijk toegezwaaide lof, geheel toekomt aan Big"» I Jorghi, die de veeleischende party uitnemend vervulde. Ik breng U mijne welgemeende hulde voor de wyze waarop U Sign» Borgbi geeft, wat Signa Borghi's is, en teeken Hoogachtend, B. A. B., Corresp. te Amsterdam. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik een kleine plaats ruimte in uw veelgelezen blad, ter opheldering eener onjuistheid welke voorkomt in uw blad van 15 Oct. li. waaronder meer het bericht voorkomt, als zou de Muziekvereeniging Har: monie prijzen behaald hebben te Dordrecht on Wormerveer. Ik ver moed dat flit bericht, zoowel voor uwe Courant als voor de Spaar- op Z O N D A G 17 Oct. 1897. TE HAARLEM. Eglise Walloiine. Voorm. 10 ure, Bourlier. pasteur a la Haye. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Avonds 5 ure, Mulder. Woensdagavond S ure, Bootsma van don Helder. OnderwerpEffatha. Stichting voor doofstommen te Leiden. Ridderstraat. Voorin. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Ringnalda. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibbe. 's Avonds o'h ure, Tibbe. Luthersche Kerk. Voorm. 10 uur, Wempe, Namidd. 1 ure, Zondagsschool. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Craandijk. Remonstrantschè Kerk. Voorm. 10 ure, Schim v. d. Loef} Rem. pred. van Leiden. Kerk der Brooder-gemeente. Voorm. 10 ure, IFms. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5Va ure, Schotel. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlnian. Voorber. H. Avondmaal. Houtrijk en Polanen. Voorin. 10 ure, Heeringa. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. A post. Zen d ingsgemeen te. Voorm. 10 uur. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. Familieberichten. Getrouwd: 14 Oct. I). Schönharfc en J. O. A. van Straaten, Amst. J. van der Velden en J. H. v. Aken, Naarden. Jb. Kinderraann cn G. G. de Wit, Baarn. G. A. van Coever- den en G. Reisinger, Amst. Bevallen: 13 Oct Luykx—Van Oosterzee z. Singapore. 14* A. H. C. M. Insiuger—Schift z. den Haag. Overleden: 11 Oct A. Teekamp— Feldbusch 42 j. Hüchst (Frankfort a/M). N. Bakker- Knaap 61 j. Rot terdam. B. Wolff 65 j. Kampen. 13. H. A. des Amoric v. d. Hoeven 68 j. den Haag. 14. A. M.v. Arendonkjd. 6 j. Amst A. Kropveld 63 j. Amst Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent, de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 7 Oct. tot en met 13 Oct. '97. Een stok met sleutels. Een witte duif. Een aanzetstaal. Een rywiel- pomp. Drie vaten bier. Een kinder jasje. Een zilveren dameshorloge. Een Luthersch vragenboek. Kcitpor- temonnaie met eenig geld. Een hals ketting bruin koraal. Een gouden damesring. Een R. C. kerkboek. Een koperen kettinkje met sleutel. Een pakje wasebgoed. Een rozekrans. Eeu paar zwart gareu handschoenen. Een gryze pelerine. Een buigtangetje. Een yzeren moer van een wagen. Een muntbiljet. Een zilveren speldje. Een zwart wollen kinderzakje. Lenige sleutels. Stoom waar2berichten. Het stoomschip Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, vertr. 13 Oct. van Perim. Het stoomschip Spaarndamvan de Holland Amerika Lyo, van New- York naar Rotterdam, pass. 18 Oct. des avonds 3 u. 15 min. Dover. Het stoomschip Veendam, van de Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar Newyork, vertrok 14 Oct. des voorm. 3 uur 10 in. van Boulogne en passeerde te 11 uur 45 m. Wight. Het stoomschip Spaarndam. van de Holland Amerika Lyn, arriv. li Oct. nebode, door belanghebbenden isivan New York te Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3