Linnen- en Witgoederen-Aideeling Handwerk Dril-, Jacquard- en Damast-Tafellakens Witte en üeklenrde Thee- en Koffie-Bejeuners. Handwerk Dril-, Jacquard- en Damasten Handdoeken. Gesticht 1839. BERLIJN C Breitestrasse 15. Witte Damasten Tafellakens Jacquard- en Damasten Tafellakens uit Zijde en Linnen. met open zoom. Tuintafelkleeden in Linnen en Katoen. Tafelloopers enz. Keuken-Handdoeken, Vaatdoeken, Stofdoeken, Mangeldoeken, Badgoederen, Badmantels, Badcostumes. Effen Linnen, Bedgoederen, Inlette, Marquisen-Stoffen, Bedveeren en Dons. Bed- en Lijfgoederen in verschillende soortengeheel geiteed. CONFECTIONEERING van COMPLEETE UITZETTEN in alle prijzen. RUDOLPH HERTZOG in GROOTE KEUZE en in alle GROOTTEN en PRIJZEN. De geïllustreerde Hoofd-CataEogus voor Herfst en Winter wordt op verzoek franco toegezonden. Monsters franco. Alle bestellingen van 20 Mark en daarboven franco tot de Holiandsche grens.- nietgepaced wordt, niet rekenen. In 't laatste uur heb ik zoo hard gere den, als in geen enkel uur te vo ren. Ik had mijn gangmakers vijf pond beloofd als ze kans zagen me los te laten, maar 'tgelukte ze niet Toen 'k afstapte was het een ein deloos enthousiasme. Alles liep op me toe, ik zat als een haring in een ton vier politieagenten hebben mij er uit moeten halen. In mijn rijtuig was ik nog niet veilig. Ze namen het rijtuig op en droegen het den weg op, maar by 't bosch vroeg ik of ze me nu met rust wilden laten en toen deden ze 't eindelijk. Ik ben dadelyk lekker gaan eten en om 12 uur ging ik naar bed. Om acht uur was ik weer op, ik heb toen een wandeling gemaakt en ben oesters gaan eten. Op oesters- ben ik dol, ik sta er 100. Dien dag heb ik viermaal zwaar gedineerd en vijftien fleschjes pale ale gedronken, ik was onverza- delyk. Je begrijpt, ik had den dag te voren wat kracht gebruikt en al was de machine geregeld gesmeerd, ze had nu kolen noodig! Wat ik van gangmaking door auto cars denk Wel ze is de allerbeste. De auto-car zuigt je als 't ware mee. Ik neem aan, zooals 'k ben, met hoog stuur te gaan zitten achter een auto car en ik ryd 40 K.M. per uur. Cordang vertelde nog veel van den rit Parijs-Bordeaux, het pech dat hij toen gehad had, de smerige taktiek van zyn tegenstanders, zyn gebrek aan gangmaking, en dat by o. a. te Etampes de oogen zoo vol stof had, dat hy niets meer kon zien en vyf minuten lang zich heeft staan was- schen in lauw water. En dagen later deden zijn oogen hem pyn. Voor 't volgend jaar denkt Cordang in Amerika en in Parijs te ryden, maar niet, tenzij zyn fabriek hem verplicht, in Parys-Bordeaux. Maar dan met 20 auto-cars. Cordang wordt den 6den December a. s. 28 jaar oud, denkt nog twee jaar te blijven ryden en dan een kalm, maar geen renteniers-leventje te be ginnen. Athletiek. In „Maison Stroucken" te Amster dam heeft Maandag 8, Dinsdag 9 en Woensdag 10 Nov. a.s. des avonds te 8 ure, eene groote dames worstel wedstrijd plaats hebben tusschen miss Mary George, Amerikaansche kam pioen, en miss Carree Wilkinsons, Engelscbe kampioen, verder groote match tusschen mr. Greek George, wereldkampioen en Charles Dermy, kampioen van Frankrijk, om de weder- zydsch gestelde premie van f500. Greek George noodigt smeden en andere personen uit om steenen van 100 tot 500 pond zwaar op zyn borst te verbrijzelen met voorhamer. Greek George looft f60 uit aan twee personen, welke met hun tweeën tion verlaten, of daar klinkt het nood- j zyn vingers kunnen openen. j sein en met een gekraak en gebons Greek George looft f 60 uit aanstaat een minuut later de trein stil. 12 mannen die met hun twaalven Na eenig zoeken ontdekt men dat met touwen zyn armen van elkanderde oude boerin aan de noodrem heeft I trekken. i getrokken. Zy bleef heel bedaard on- j Greek George beweert dat twee der de barsche vraag van den con- paarden hem niet van zijn plaats ducteur. Zy riep hem tegen kunnen trekken en noodigt liefheb-} Ry is gauw terug, koetsier bers daarvoor uit. |mienne zeun Driek kan nog aan 't j Greek George zal in één minuut staatjon zên. Ik heb hem vergeten te vier ijzeren staven krom en recht zeggen, dè de kiepen vandaog nog buigen. niks hen gehad j Miss Mary George, kampioen van Amerika zal worstelen en boksen met De heer Prik, diep gezegend met miss Carree Wilkinsons, kampioen zeVen huwbare dochters, zat Zater- van Engeland, en zij loven f 100 uit aan dag op zijn kantoor toen het tele- elke dame welke haar met beide schou- foonbelletje hem van zijn werk riep. ders op den grond legt. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 9 Nov., 1897 des na- het genoegen - middags van 1—2 uur, door den heer dochter Julia tc vragen. Hallo! Hallo! De stem in de telefoonHeb ik de eer met meneer Prik zelf te spreken Jawel, meneer. De stemMeneer Prik, ik heb om de hand uwer W. ERMAN. PROGRAMMA 1. Sonate no. 1 Mendelssohn a. Allegro moderato. h. Adagio. c. Finale. 2. Ave Maria. Liszt. 3. FugaHandel. 4. Communion Oigout. Wolke" Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijksbehalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Yan 28 Oct. tot en met 3 Nov. '97. Dora, zegt u. De stem harder: Neen, Julia! O, Julia maar wie is u? De stemHenri Graveland. Ik kan u niet verstaan. Hoe zegt u, v. d. Brant niet? Rant óók niet Ze timmeren hier in de buurt, ik versta u niet, u zegt? De stem: Henri Graveland! Ik kan niet hoorenjvie u is, maar 't is in ieder ge1 n zjff^jrcctief Dezer dagen was doHHOKeen hoedenmaker om om zyrfTKcu een band te laten zetten, daar hy in den rouw ging. Hy wandelde in den win kel blootshoofds op en neer, daar men achter met zyn hoofddeksel bezig was. Terwijl hy in gedachte verdiept dan naar voor, dan naar achter in den winkel stapte, werd hy eensklaps staande gehouden door een heer: Maar hoor je dan nietriep de zeres wilde de kinderen iets leeren over het karakter van den oudsten broeder. Maar onder al die vreugde, zei- de zij, was er een die zich niet ver heugde over al de toebereidselen tot het feest, voor wie die terugkeer geen genoegen was, maar droefenis, die er niet voor was dat er een feest zou komen en die er liever niet by wilde wezen. Kan iemand my ook zeggen wie dat was? Eerst was alles stil, toen gingen eenige wijsvingers in de hoogte en uit een dozijn vriendelijke mondjes hoorde men in koor: Het gemeste kalf, juffrouw. Moeder! Had ik het vooruit geweten Maar, Felicie, is je man dan zoo lastig? Er is geen voorbeeld van, moe der. Ik heb geen minuut rust als Leo in huis is. Het is dadelijk: Felicie, waar zit je? help me eens met dit, och, doe eens dat! Het is niet uit te houden! Maar wat is er nu dan weer! Ja, verbeeld u, nu wilde hy dat ik eens gauw naar boven ging om een naald voor hem te halen, want hy wilde een knoop aan z'n jas zet ten. i Och, doet hy dat zelf? vroeg de moeder.j i Wou u dan nog al meer van my vergen! riep Felicie en zy liet zich afgetobt in een fauteuil vallen op een roman, dien zij bezig was te lezen. Och wathet beteekent niemen- Een stempel met naam. Een knip-, mes. Een hond. Een armband. Een bem onbekende heer. kinderleidsel. Een portemonnaie met! D. beleefd: geld. Een duimstok. Een sigarenpyp. Excuseer my, ik was Een ceintuur. Een kruik. Een boekje.Goed, goed, geen praatjes, sprak Een halsketting. Een pince-nez. Een de heer die kort aangebonden scheen pelerine. Een lantaarn. Een muilkorf, en hem zeker voor een bediende van Een gaspyp. Een sigarenkoker. Een den hoedenmaker aanzagen terwyl postduif. Een paar glacé handschoe- by D. een grooten, slappen hoed in de hand duwde, vroeg hy Heb je een hoed als deze D. nam den hoed van de rechter nen. Eenige sleutels. V A R I A. in de linkerhand, draaide hem om en om, bekeek hem aandachtig alsof hy hem moest schatten en antwoordde Kaat Kasteleins, een oude boerin, die nog nooit met den trein heeft ge- reisd, nesluit eindelijk toch haar doch- j t°en bedaard ter eens te gaan opzoeken die in het! Ik een hoed als deze! Reen, Geldersche getrouwd is. Zij laat zich Deneer, ik liet me nog eer ophangen met de huifkar naar het station bren- ^an z00'n vuile, verschoten zeeschuit te dragen! met de huifkar naar het station bren gen en na links en rechts te hebben geïnformeerd of het geen kwaad kan en of het niet te hard gaat, stapt ze De geschiedenis van den verloren zoon was op een Engelscbe Zondags- Nauwelyks heeft de trein het sta-'school aan de orde cn de onderwij- dal tegenwoordig! En ik zeg je, dat een faillisse ment een schande blijft. Kom, kom Een schande, een oneer, een val. Ja, een val als van een kaats bal hoe grooter de val, hoe beter dat hij weer naar de hoogte gaat! Ook een die dient. Loing te R. eiland IJsel- monde. „Achter de trom of de teleurge stelde loteling." Aan het commando „trek" was vol daan, met een laag nummertje als resultaat. Het bevel „onder de maat" was opgevolgd, en het signalement geno teerd. „Hebt ge reden tot vrystelling we gens broederdienst, of als...?" Ja. Stemmen van lotelingen. Da liegt ie meneer, hy is de eerste uit 't huis- I houwe, die lote most èn hy et nog meer broers. „Alzoo geen andere reden tot vry stelling"? Jawel meheerme oudste zus dient. Algemeen gelach. „Trek" enz. De heer D. heeft een dienstmeid, die zeer gewillig, zeer actief, en zeer gehoorzaam is én haar meester en meesteres de meeste voldoening geeft. Maar Marie heeft éen gebrekze is .zeer vergeetachtig. Als de familie aan 'tafel is gezeten, moet er dadelyk ge- beid worden, want er ontbreekt altijd wat, dan een lepel, dan het zout, dan de servetten. Alles hadden de heer D. en mevrouw aangewend om haar dat af te leeren, doch te vergeefs. Onlangs zat de familie nauwelijks weer aan tafel of daar klonk de bel jweer. Het meisje snelde naar de eetkamer. Marie, sprak de heer D. ga eens naar boven op de vliering en breng die leer eens hier, die groote, lange, je weet wel, die de metselaar giste ren nog gebruikt heeft Marie, die zelf reeds aan haar maal zat, beviel het in het geheel niet, om eens eventjes van onder de pannen; die groote ladder te gaan halen, waar aan zy wist, dat ze genoeg te dragen zou hebben. I Doch zy klom de drie verdiepingen i op en kwam, hijgend en transpiree- rend van de zwaarte van het gevaarte, eindelyk door de deur vande eet kamer. Nu zet de ladder daar eens neer aan het einde van de kamer, ja, dóar, maar voorzichtig die schilderijzoo ja nu staat ze goed. Klim er nu op, tot de bovenste sport. Marie deed wat haar gezegd werd en toen ze boven op de ladder stond en met haar muts de zoldering raakte, zeide de heer D. kalm Marie, gy hebt daar boven een ruimer gezicht dan wykijk eens goed of gy van daar ook iets op de tafel ziet, dat op een zoutvat lijkt.' Myn vrouw en ik kunnen het niet vinden. i Dat pakte. Sedert dekt Marie de tafel zonder zelf een servetring te vergeten. O neen, zei de hoogleeraar Bruin tot zyn collega, ik vind het volstrekt geen hoofdbrekery. Daar heb ik nu niets geen last mee. Ik weet precies jhoe oud mijn vrouw en myn kinde ren zyn. Ik op geen stukken na. Hoe ont houd je toch die nietige dingen alle- maal? Dat is heel eenvoudig. Ik heb een practische methode. Ik ben drie en twintig honderd jaar na Socrates geboren, mijne vrouw achttien hon- erd jaar na den dood van Tiberius I Caesar, onze Jan twee duizend jaar na den intocht in Rome van Tiberius Sempronius Gracchus en onze Amanda vijftien honderd jaar na het begin der Volksverhuizing. Het is „simple comma bonjour,!" In een zekere school kraakt eed jongen een groote noot met de hak van zyn schoen. De meester hoorde} het gekraak, riep den jongen aan zijn lessenaar en vroeg hem de noot. Dej jongen lei aarzelend de mooie, geheel :kraakte noot op den lessenaar. Eenige oogenblikken later at d( meester, die nogal eens afgetrokkf was, terwijl hy met gefronste wenk brauwen in een dik boek zat te lez de noot op. De jongen zag dit begon vervaarlijk te kuchen en schrapen, zoodat de leeraar kwi opkeek en vroeg wat dat gehoest be- teekende. Mynheer, riep tot algemeene hi lariteit der klas de bengel, met noj een flinke kuch de noot is in he verkeerde keelgat gekomen! Van den reqen in den drop. Hoe gaat 'ttoch met uw ziel, vroeg de welgedane heer F aan zijn buitengewoon mageren buur man Dirksen, toen hij hem bij 't huis gaan tegenkwam. Waarom vraagt u zoo naar myn ziel? Wel, omdat 't haast niet de moeite waard is om naar den staat van uw lichaam te vragen, was 't antwoord Dirksen, reeds min of meer geprik keld door deze schimpscheut, wilde juist iets stekeligs op Klaassen zeg gen, toen een half dronken man tegen hem aanliep, zoodat hy bijna omvei tuimelde. Zyn boosheid nu op deze overbren-; gende, snauwde hij hem toe: jjj lijkt me wel wat veel gedronken te hebben. En jij lijkt me toe, wel wat weinig gegeten te hebben, was dej repliek. Onderwijzer. Hoeveel Paaschdageo vieren we Karei. Drie meester. Onderwijzer. Drie? Welke dan? Karei. Paasch-Zondag, Paasch- Maandag en Pa's verjaardag. MARKTNIEUWS. Leiden, 5 Nov. De aanvoer en prijzen ter Veemark; van heden waren als volgt: 34 ren f52 a 227, 510 vette Ossen Koeien f 112 a 251 of f 0.50 a 0.( p. Kg., 320 Varekoeien f 96 a 236 Graskalveren f 15 a 63, 35 id. 33 a 86 of f 0.65 a 0.85 per 21 nuchtere idem f 5.— a 18.—, vette schapen f 15 a 26.— of 0.38 0.42 per Kg., 210 weide dito f 13.- a f21.—, Lammeren f 0.— 0.—132 magere Varkens f 14 a 232 Biggen f4.— a 13.—Veul< f a Paarden f a Kalf en Melkkoeien f 104 a 232.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 8