Foulard-Zijde 60 cent i njjrezowd^n Medvdeelingen. 30 rent per rege). tot f3,35 per Meter, Japansehe. Chineesche enz., in de nieuwste des sins en kleuren, alsmede zwarte, witte en kleurige Henneberg-Zijde van 35 ct. tot f 14,65 per Meter, effei), gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.) Franco en vrij van invoerrechten in huis. Stalen ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland. Zijde-Fabrieken G. HENNEBERG, (k. u k. Hoflever.), Zürich. Orakzais zijn gisteren door generaal Sir William Lockhart in zyn kamp ontvangen. Sir R. Udney, staatkun dig hoofdadviseur, trad als tolk op de bijeenkomst werd door alle En- gelsche hoofdofficieren bijgewoond en de Gordon Highlanders vormden de eerewacht. Generaal Lockart zeide dat hij binnen 14 dagen volledige aanneming van zijn voorwaarden ver wachtte en dat de Britsche comman dant in elk geval alle deelen van het grondgebied zou bezoeken, hetzij als vriend, of als vijand. Yervolgens ver tolkte Sir Richard Udney deze voor waarden aan de gezanten der Orak zais Geheele teruggave van alle wapenen en eigendommen, in den Kbaibar Pas of waar ook, geroofd overgave van 500 achterladerseen boete van 35,000 ropijenhet verval len van alle vroegere toelagenplech tige onderwerping. De hooiden zeiden dat zij de voorwaarden goed begrepen hadden, en gingen heen. De fourageerende troepen zjjn tel kens nog slaags met de Afridi's. De voet en het karakter. De allernieuwste methode om de eigenschappen van iemands karakter te doorgronden, bestaat in het bestu- deeren van de houding zijner voeten. Slaat hy den rechtervoet over den linker, dan kan men met tamelijk groote zekerheid aannemen, dat hij zyn plicht nauwgezet betracht en solide is. Een onordelijk mensch, die nooit iets heeft en nooit iets in het leven zal worden, houdt gewoonlijk als hij zit den linkervoet op den rechter. Een man, die steeds beide voeten naast elkaar zet, is eerlijk, goedig en nauwgezet in zijn beroep. Strekt een mannelük wezen zyn bewegingsorga nen onbehoorlijk ver voor zich uit, dan is dit een teeken van gebrekkige opvoeding en verraadt tevens een ze kere graad van ruwheid en van groote onbestendigheid. Lieden, die veelaan hoofdpijn lijden, moeten dezelfde on hebbelijke gewoonte hebben. Men moet op zyu hoede zyn voor iemand, die gewoon is zijn voeten ver naar achter te trekken en de teenen op den grond te steunen, want dezulken zyn in den regel niet oprecht om niet to zeggen valsch. Hy zal zijn naaste steeds zoo veel mogelijk trachten te schaden. welke aan uwe zorgen zyn toever trouwd. En wie zou aan dat laatste durven twijfelen. Ten slotte, geachte dames, laat uwe boosheid varen, meent niet dat men u in de waardeering van uw nuttigen arbeid te kort heeft gedaan, maar erkent als desbevoegden, dat het on derwijs in de handwerken op onze scholen onvoldoende is. B. Mijnheer de RedacteurI Naar aanleiding van het stellen van den St. Nicolaas op Maandag, verzoe ken wy u een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. Waartoe toch op Maandag en niet op Zaterdag Is de Zaterdagavond niet veel beter geschikt voor koopavond dan deMaandagavond? Ieder is dan toch bijna gewoon de deur uit te gaan om inkoopen te doen, 't- geen dan voor den St. Nicolaas in éene moeite doorging. Dan viel de zoogen. zoekdag op Zondag, 't geen ook veel aardiger is dan op een dag in de week, daar de meeste menschen dan toch thuis zyn. Ten tweede ge- looven wy dat indien 't om .,de Zon dagsrust'te doen is, het ook verkie- zelyker zou wezen, want door 't op Maandag te stellen zullen de banket bakkers verplicht wezen den gebeelen Zondag te werken, 't geen toch waar lijk weinig op Zondagsrust lijkt. Dit zou voorkomen worden door den St Nicolaas op Zaterdag te houden. U dankzeggende voor de verleende plaats ruimte teekenen wij Afd. Haarlem vld Ned. Banket bakkersbedienden- Vereeniging. INGEZONOEI Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de cóp-ij niet aan den inzender terug gegeven. Mijnheer de Redacteur! Met eenige verbazing heb ik het stuk gelezen van de dames-onderwy- zeressen der le Tusschenschool alhier, in het nummer van Maandag. Vèrstaan deze onderwijzeressen, vroeg ik mij af, zoo slecht haar Ne derlandsch, aat. zij Diet kunnen vat ten de beteekenis van het onvoldoende in den Raad en ook daar buiten uit gesproken over haar onderwijs in de nuttige handwerken? Beste dames, onvoldoende beteekenr hier onvolledig en zij, die het woord uitspraken, kun nen voor uwen arbeid de grootste waardeering koesieren en zullen dat ook zeker doen. Meent ge werkelijk, dat meisjes van 12 en 13 jaar, ook bij het beste onderwijs van U en Uwe mede- onderwijzeressen, voldoende onderlegd zyn in de voor haar zoo nuttige handwerken. Verneemt gjj niet steeds met genoegen, dat de meisjes by het verlaten der school nog eenige jaren naar „het naaien" zullen gaan. Durft gij haar dat afraden met de woorden, «meisje doet dat niet; gij hebt vol doende (volledig) onderwys in de handwerken gehad." Mag ik u mede- deelen dames, dat de Commissie voor het Korthalsfonds in de laatste jaren op advies van de hoofden van scholen eenigo meisjes de beste uit de hoogste klassen hebben aange wezen om zich verder in het naaien te bekwamen op de Wilhelmiua-Naai- school. Mag ik er U ook aan herin neren, dai van gemeentewege herha- lingtonderwys in het handwerken wordt verstrekt Zou dit alles uoodig zyn, indien het onderwijs op de lagere scholen voldoende kon heeton? Heusch er bestaat hier een misver stand. Uw onderwys is uitstekend, maar gij kunt door verschillende om standigheden, door u zelve in uw protest-stuk genoemd, niet genoeg ge ven. Slecuts enkele uren kuunen voor het onderwys in de handwerken wor den bestemd en daarom is het zoo'n zegen voor de kinderen van onze Kos- telooze- en Tusscnenscholen de deuren oj)8n te vinden van een goed georga niseerde inrichting in casu ae Wil- helmina-Naaischool waar zjj zich verder kunnen bekwamen. De beeren, welke op de lagere scholen teekenonderwijs geven, zullen dat onderwys verre van voldoende achten voor den a. s. werkman. Zy zullen met blijdschap hun jongens zien gaan naar speciale inricht iugen voor het teekenonderwijs. Niet auders kan het by u zijn, geachte aames, indien ge hart hebt voor de meisjes, Vervolg Stadsnieuws Nederl. Bond voor Spoor- en Tramwegpersoneel „Steeds Voorwaarts." (V ervolg). De avond van Zaterdag. Zaterdagavond op den aangekon- digden tijd, bad de optocht plaats, waarvan reeds een paar keer melding is gemaakt. Voorafgegaan door een aantal agenten van politie, had de optocht veel bekijks. De wenschen 'van het spoorwegpersoneel als „in- stelling vau scheidsgerechten," „af schaffing van tariefwerk" enz. waren duidelijk op transparanten uitgedrukt. De muziek ging vooraf en blies zoo 'nu en dan een lustig deuntje. Ver ondersteld mag worden, dat het doel van den optocht: het kenbaarstellen aan het publiek van de eischen van het spoorwegpersoneel, is bereikt. Immers de stoet was steeds door eene groote menigte omstuwd en bij bet passeeren van de Groote Markt op weg naar het vergaderlokaal Felix Favore stonden de Markt en de Sine- destraat zwart van de menschen. Na afloop van den optocht ging men naar Felix Favore,waar het steeds voller liep, zoodat te negen uur velen stonden en niemand meer kon wor den binnen gelaten. Men stond en zat er als haringen gepakt, wel een be wijs van groote belangstelling. Nadat de voorzitter de vergadering had ge opend en door het zangkoor „Excel sior" een lied was gezougen, trad de heer Van Loenen Martinet als eerste spreker op. Deze wees in den aanvang van zijn betoog er op, dat vóór 1848 in ons land niet eene vereepiging van meer dan 20 personen zonder goed keuring der hooge overheid mocht worden opgericht, doch dat na dien tijd, na hevigen strijd in de Kamer bij de wet het recht van vereenigen was erkend. Alles gaat vooruit en goed is liet, dit elkander te herinne ren, zeide spr., omdat men moed noo dig heeft om den stryd voort te zetten. Doch er is nog zooveel kleinzielig heid. Laat ons die afsterven. Het ver- eenigingsleven is nog zoo slap en zoo traag, wat op allerlei terrein blykt. Doordat velen zich fniet aansluiten kan vaak een doel niet worden be reikt, men denke byv. aan de bak kerswerkstaking in Den Haag. Het vereenigen in vakvereenigingen is noodig, opdat men een helder in zicht in het vak krijgt. Het vak zal daardoor iu eere worden hersteld en zedelijk de patroons gedwongen de lui uit de vereenigingen te nemen, omdat dat zulke goede vaklui zijn. Wanneer maar meer wordt begre pen, dat het kapitaal niets kan dan alleen dooi' den arbeid met hand of geest, zouden die twee: kapitaal en arbeid medestanders en geen tegen standers, gelyk nu zijn. Dit moet blijken en is een eerste eiscb, die moet worden vei vuld om tot eene betere toekomst te geraken. Wanneer beiden even krachtig zyn, komt men tot overeenkomst. Denk ik dau. dat die strijd daarvoor menig offer zal kosten, dao outziukt my vaak de moed u steeds tot stryd op te roepen, daar niet k, maar de werklieden alleen moeten strijden. Maar toch het moet, het geldt de moreele groeikracht der ar- eiders. Door dien stryd zal de vrede worden gekregen en door verkorten arbeidsduur en zondagsrust de arbeid tot een lust in het leven gemaakt. (Applaus). 1 Het Kamerlid Van Kol, de tweede spreker, wees er op in het begin van zijn betoog, dat het hartverheffend is te zien, aat het rechtsgevoel by de natie meer en meer ontwaakt; men denke bijv. aan de zaak Hogerhuis. De eisch om hooger loon voor minder arbeid klinkt overal. Door eene wet uit te vaardigen kan dit, wat het spoorwegpersoneel treft, zeer gemak kelijk en toch voor hen is het zoo hoog noodig. Daarom worden door spreker cijfers verzameld om aan te toonen in de Kamer, hoe het spoor wegpersoneel wordt afgebeuld. Wat de machinisten aangaat, had spr. uit gerekend, dat zy des morgens om half vier hunne woning uitgaan en te half zeven des avonds er eerst in komen. Dienaangaande zal spr. nog meer cijfers verzamelen om aan te toonen, hoe allen, die in dienst der groote spoorwegmaatschappijen zyn, worden afgebeuld. In de Kamer zal spr. er protest tegen aanteekenen. Inmiddels moet het spoorwegper soneel naar middelen omzien om door eigen kracht hun eigen levensgeluk en vrijheid te veroveren. Dwaasheid en tijdverlies is het om in deze op bet goede hart en den goeden wil der kapitalisten te rekenen. Door zich aan een te sluiten, moet men door eigen kracht zijn lot ver beteren. Door cyfers moet op de publieke opinie worden gewerkt. Ge steund moeten ook zy worden, die' het Spoorwegpersoneel helpen. Na gelaten moet worden het drankge bruik, opdat Diet langer worde ge zegd, gelijk nu, dat een hooger loon toch maar in den kroeg zal worden, verdronken. Hier te lande, zoowel als in Atjeh moet recht worden ver schaft. Daar is gemoord en vaneen vruchtbaar land eene woestenij ge maakt door den heerschzucht en den hebzucht der Nederlanders. Tal van gruwelen zyn gepleegd, die spr. in de Kamer zal openbaren. Eene com missie zal dan mogen uitmaken of alle? niet waar is. wat spr. zegt, of er eene reden is te vinden tot ver goelijking der gepleegde gruweldaden. Die pogingen van spr. hoopt hy, dat ook door eene adresbeweging uit het volk zal worden gesteund. Geeft men dan thans niet toe, dan zal spr. met de zaak bet volgende jaar weder in het parlement komen aandragen. De heer Bergmeier van Dordrecht, de derde spreker, hield daarna nog een warm betoog tot aansluiting en organisatie, waarbij hij aandrong op het afleggen der z. g. arbeiders-aris- tocratie. Allen moesten voor een en een voor allen strijden. Als men dat! maar deed, dan kon men tegen den patroon zeggen, als deze met ontslag dreigdega je gang maar, want mijne kameraden zullen mij wel ondersteu nen, zoodat ik geen honger zal igden. Alleen dan, als allen zich aan eeno vakorganisatie aansluiten zal het be oogde worden bereikt. De heer Hofland, die daarna nog even liet woord verkreeg, deelde mede, dat behalve do vereenigingen, die aan den optocht deelnamen, nog liunne adhaesie aan de propaganda hadden betuigd de vereeniging „Lust tot kennis," de vereeniging „Archimedes," de afdeeling Haarlem van de Ned. Onderwijzers Propaganda-Club tot Drankbestrijding, de" Liberale Kies- vereeniging en het Ned. Werklieden Verbond „Patrimonium" alhier, onder zekere voorwaarden. Nadat daarna nog een lied door „Excelsior" was gezongen, werd de vergadering gesloten. De tweede congresdag. Zondagmorgen werd de zitting van het congres hervat. Aan de orde waren nu de voorstellen der afdee- lingen. Aangenomen werden de voorstellen der afdeeling Haarlema. om te trach- ien op bepaalde punten, als beperking der dagtaak, confederatieve sa menwerking te verkrijgen metafdee- lingen van algemeene plaatselijke organisaties van spoorwegpersoneel b. om opoieuw pogingen te doen tot samenwerken met personeel van dei fabriek van spoorwegmateriaalc. om die afdeelmgen, waar werkplaatsen der spoorwegmaatschappijen zijn geves tigd, op to dragen krachtig de tot standkoming van Kamers van Arbeid te bevorderen én eventueel hare ver tegenwoordigers in die lichamen te kiezend. om afdeelingen en corres pondentschappen op te dragen, drie- raaandelyksche verslagen omtrent hunne werkzaamheden wat betreft het houden van vergaderingen, hot uitgeven van geschriften, aan l)et C. B. te doen toekomenj benevens een overzicht van de loonen, arbeids tijd, boeten en straffen vau bet per soneel uit hunne omgeving. Aangenomen werd ook" een voor stel van de afdeeling Zwolle om zoo mogelijk de abonnementsprijs voorde Seingever voorde verschillende spoor- wegvereenigingeu te bepalen op 30 ct. per kwartaal., en een van dezelfde om vanwege het Centraal Bestuur op verschillende plaatsen in het land bet volgend jaar zes openbare ver gaderingen te houden. Ook werd van deze afd. een derde voorstel aange nomen, inhoudende, dat op plaatseD, waar meer dan 9 ledeu zyn, er een gekozen, wordt, die zich belast (kos teloos) met bet innen van contributie en abonnementsgelden en dat over maakt aan den penningmeester van het Centraal Bestuur. Nog werd naar aanleiding van ver schillende voorstellen rakende de con tributie, besloten, dat de afdeelingen aan de bondskas eene contributie vaq 13 cent per lid en pér maand zullen afdragen, terwyl de heeren Borgesius en Kerdijk zullen worden uitgenoo- digd voor de afdeelingen de Kamers van Arbeid te komen toelichten. Orpheus. Sl'vXSB De uitvoering, die Zaterdagavond het muziekgezelschap „Orpheus" in het Brongebouw hield, konden wy slechts gedeeltelijk bywonon. Uit wat wij hoorden, bleek echter, dat „Or pheus" door 'gestadige oefening voor uitgaat en dat de directeur, de heer J. Windt, alle moeite doet, om een goed geheel te verkrijgeneen moeite die met succes wordt Dekroond. Ook de zangvereeniging „de Harpe Davids", onder directie van don heer A. J. F. Koelen, die welwillend hare medewerking verleende, deed iets goeds hooren. Verder had „Orphens" zich verzekerd van de medewerking van een drietal solisten, de heeren P. Berendes (Hautbois) J. F. Warmer (fluit) en J. Groenen- berg (bariton); terwijl iemand door drie sterretjes aangeduid do pianobe geleiding op zich had genomen. Een en ander droeg veel by tot opluistering.Hetbestuurvan„Orpheus" heeft er de leden zeer door aan zich verplicht. Zij ten slotte nog gemeld, dat de concertzaal van het Bronge bouw zeer goed bezet was en dat elk nummer luide toegejuicht werd. Bii den heer J. W. Koopman, rij wielfabrikant aan de Raaks, hebben wy dezer dagen een acetyleen-fiets- lamp gezien van nog andere con structie. dan die welke wy in ons vorig nummer beschreven. Daarbij vormen de lamp en het reservoir van carbid en water een geheel. De water toevoer geschiedt druppelsgewijs en wanneer de gas-toevoer wordt afge sneden, sluit men tegelijk ook den wateraanvoer af. De vorm van de lamp is sierlijk en naar ons werd medegedeeld, kan ze zeven of acht uur achtereen branden. Wy vernemen, dat Zondagavond eene ontsporing heeft plaats gehad met de stoomtram Haarlem—Alkmaar. De laatste tram, die van Alkmaar naar hier vertrok, reed tegen eene koe aantengevolge waarvan de loco motief ontspoorde. Heden morgen vroeg was alles weer in orde. De koe was dood. Naar wy vernemen zijn er reeds vele plaatsen besproken voor de opvoe ring der italiaanscbe opera in de Sociëteit Vereeniging op Woensdag, Zondag was er gelegenheid tot plaats bespreking voor de leden; Dinsdag bestaat daartoe gelegenheid voor niet- leden der Sociëteit. De heer A. van Eden alhier, on derwijzer aan de Groen vanPrinste- rerscbool, die is benoemd tot onder wijzer aan de Christelijke School te Middelburg, heeft die benoeming aan vaard. In de laatste dageD zijn weder van verschillende bewoonde erven alhier, konijnen ontvreemd. Men zij dus op zijne hoede. Tegen eene 19-jarige dienstbode is proces-verhaal opgemaakt ter zake diefstal van een worst by den spek slager M. aan de Paarlaarsteeg. Door de politie alhier is aangehou den Frans Reicheld, oud 28 jaren, gesignaleerd in het Algemeen Politie blad, die op 4 dezer uit de Rijks werkinrichting „Veenhuizen Hl" was ontsnapt. Hedenmiddag had een slagersknecht in de Damstraat, bij laaghartigheid, een hond dermate met een mes te gooien, dat dit in den kop van het arme beest bleef zitten en waarmede dan ook de hond jankende wegliep. Natuurlijk gaf de menigte, die van dit wreedaardig feit ooggetnige was, blijken van diepe afkeuring. Het bekende fraaie klankbord boven den preekstoel iu de Groote Kerk zal waarschijnlijk voor model dienen van een in de domkerk te Skara (Zweden) nieuw aan te brengen klank bord. Iemand aldaar woonachtig, die in het begin van dit jaar eenige dagen hier ter stede vertoefde als gast van den heer J. A. Leupen beeft als her innering daaraan eenige foto's vau haarlemsche gezichten medegenomen. Op een daarvan, die het interieur der Groote Kerk voorstelt, had bizonder de aandacht van den Zweed getrokken het klankbord en wel omdat in de mooie, groote domkerk te Skara éen der oudste kerkgebouwen in Zweden, welks heropening na eene restauratie het vorig jaar door den koning is bijgewoond de prediker slecht van den kansel af verstaan baar was. Bedoelde foto nu heeft den kerkeraad te Skara op het denkbeeld gebracht om te trachten door het aanbrengen van een klankbord dit gebrek te verhelpen. In verband hiermede beeft de heer Leupen een schrijven ontvangen van zyu Zweedschen vriend, waarin deze hem vraagt of deze verhevenheid boven den preekstoel werkelijk dient om het geluid beter door de kerk te verspreiden (zijn klankborden dan in Zweden onbekend?) cn zoo ja of hy hem dan eene teekening hiervan kan doen verschaffen, aan welk verzoek natuurlijk voldaan zal worden. Heemstede. Zondag werd op de baan van „'t Oude Slot" te Heemstede een wedstrijd over 3000 M. gehouden tus- schen „Daisy", van den heer D. A. van Stralen, „Dorus", van den keer Bult- mann en „Prins H", van den heer Houtman, met den uitslag dat „Daisy" Velsen. Onze gemeente heeft een schuld van ruim f33000 tegen 4% en f3200 tegen 3V/e- Getracht zal worden die schuld te con verteeren in een tegen 3°/0. Beverwijk. Met roim 30 leden is alhier eene zangvereeniging opgericht ge naamd „de Nieuwe Beverwyksche Zangvereeniging"; het bestuur bestaat uit ae heerenN. Gonlag, voorzitter, J. Gonlag, Th. Doll, R. J. Zuidema en D. de Wit. Sloten. Uit deze gemeente zyn een 25 tal meestal ongehuwde ingezetenen naar Duitschland vertrokken, waar zy zich tegen flinke belooning als melkknechts hebben verhuurd. VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Alle officieren der dienstdoende schutterij te Leiden, behalve de ma joor-commandant, hebben hun ontslag aangevraagd. De reden hiervoor is onbekend. Presidentsverkiezing in de Z.-A. Republiek. De beeren Paul Kruger. generaal Joubert en Schalk Burger hebben definitief besloten zich candidaat te stellen voor het presidentschap by de aanstaande verkiezingen. Letteren en Kunst. Op de Zaterdag en Zondag met den heer Henry Aïbers gehouden repetitie van Hamlet heeft deze zich zeer ingenomen betoont met de wyze waarop dit werk is ingestudeerd, zoo wel wat de geheele encadreering be treft als wat de hoofdpartijen aau- gaat, welke in handen zijn van de dames Dirckz v.d Weghe en Wïl- helmina Kleyn en den heer Aug. v.d. Haeghen. Ook met orkest en koor betuigde hij zijne tevredenheid. Dr heer Mann heeft als chef d'or- chestre zyn volle sympathie. De medewerkenden werden als het ware in vervoering gebracht door den heer lijken zang en de glansrijke voor dracht van den heer Albers. Hy treedt te Amsterdam op in Hamlet 15 en 16 Nov., in Rigoletto 22 en 23 Nov. in La Favorite 29 en 30 Nov. en bovendien te 's Hage den 18n Nov. en te Utrecht den 25 Nov. beide keeren als Hamlet. 1 Dec. gaat hy weer naar Bordeaux tot Mei daarna voor 2 maanden naar Covent Garden te Londen om, na 30 gastvoorstellingen te Aix-les-Bains, voor vyf maanden tegen een schitte rend engagement naar Amerika te gaan onder Grau en met Jean en Eduard de Reszké etc. ter vervan ging van den beroemden bariton Las- salle. VARIA. Heeft de aangeklaagde nog iets in te brengen voor zijne verdediging? „Niets meer, mynheer de president. Een rijksdaalder had ik, en dien heb ik miju advocaat al gegeven. TELEGRAMMEN. WEENEN, 14 Nov. (R.-O.) De Oostenrijksche gezant te Konstanti- nopel heeft heden aan de Porte een nota overhandigd, waarin binnen een bepaalden tijd genoegdoening wordt geëischt voor het incident "te Mer- CORUNNA, 14 Nov. (R.-O.) De aanhangers van generaal Weyler be sloten het plan te laten varen om hem by zyn aankomst een ovatie te brengen. LONDEN, 15 November. (üJei^er). De Times ontving Zaterdag uit Mai- dan bet bericht, dat de Afridis zich waarschijnlijk weldra zullen overge ven, waardoor een spoedig einde van de vijandelijkheden in uitzicht wordt gesteld. LONDEN, 15 Nov. {Reuter). Uit Rio de Janeiro werd Zaterdag aan den Times gemeld, dat na het afkon digen van den staat van beleg waardoor het standrecht van kracht verklaard is een aantal afgevaar digden en andere personen in hech tenis zyn genomen. De bewijzen voor bet bestaan van een staatkundige samenzwering worden talrijker. Stoom vaartberichterc Het stoomschip Maasdam, van de Holland Amerika Lijn, van Rotter dam naar Newyork, liep 13 Nov. to Plymouth binnen met schade aan de machine, welke op zee niet kon wor den gerepareerd. Het stoomschip Prins van Oranje arriveerde 13 November van Amst. te Bataria. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina vertrok 13 Nov. van Amster dam naar Batavia. Familieberichten. Getrouwd11 Nov. P. R. Blanke voort en J. M. Favot, Amst. 13. G. van Helbergen, wedr. van A. Gallis Merens, en A. C.Wansleven, Zutfeu. Bevallen10 Nov. M. v. d. Poest Clement—Graftdijk z. Zevenbergen. 11. G. Kaars Sypesteijn—Baans d. Arnhem. 13. C. Fles—Van Straaten d. Amst Overleden14 Oct R. Dane—Ho- gan, Penang. 80. W. ten Have 59 j. Akersloot 7 Nov. Wed. A. F. Cra mer— Müller 76 j. Londen (N.W.) 8. Wed. A. B. Sinkel—Von Wenzky 71 j. Pau. 11. P. de Lanooy jd. 7Va den Haag. O. S. Backer jm. 35 j. OosterbeeK. 12. N. Ootjers—Dikstaal 32 j. Alkmaar. J. H. Bosen 66 j. Amst. J. G. van Poeteren 47 j. den Haag. W. M. A. Broekman—Spoor 51 j. Voorburg. 356e STAATSLOTERIJ Maandag 15 Nov. 1897. le klasse le lijst. No. 12631, 16347 f 400. No. 15294 f200. No. 4935 f100. Prijzen van f 20. 17 2645 5187 8340 113481457717856 38 2659 5190 8341 11378 1459017913 176 27115292 8344 114841477217930 191 27625387 840511511 1483117997 228 2887 5408 8464115121485518008 240 2991 6426 861811523 1498118 »53 286 3003 5470 8630 116011505518101 296 3004 5494 8636116591509018115 355 8023 5550 865711731 1515618116 3693 '555664 865811777 1517718118 37280706674 8729117791519318133 437 30906714 87551179816235 18140 445 31035797 8770118011525918161 502 3106 5811 880918301533918176 524 81296836 8864 11861 15354 18215 543 31715894 888311867 1538018220 576 32015976 895911896154321S274 599 3225 6< >34 896211919 15465 18306 674 3235 6081 896311985 15496 18447 692 3247 6u9ó 9014 11995 15519 18476 777 32986114 907012033 15702 18535 821 3336 6126 92281*205515732 18583 886 3314 6142 9231 12189 15749 18593 1008 3384 6166 9261122591586018795 1079 3427 6208 9317122621586918824 1195 3468 6250 935112317 15898 18886 1203 3477 6340 935512371 15899 19014 12113529 6385 9456 124101596119110 124535386478 95>212501 1602219119 1Z67 3646526 96961261116037 19132 139035636539 970-412534 16 <15 19154 143835716725 9761 125 716 61 19168 1450 3689 67-14 9774 12653 16109 19214 1467 3640 6951 980512585 16274 19226 1511 3646 70S i 982S1266916276 19255 1572 37017116 9955 1281916386 19270 1593 3744 7197 9970 12860 16465 19278 1603 3757 719816051 129681653919335 1644 37697227 10053 13055 16552 19338 1706 882 >722910142131 01660519345 1727 39107307 10363131221666719381 17 6 3931 788610448131821674219441 1819 3963 7461 10453 1327216820 19562 1860 39927504 1045513429 16874 19648 1913 40437519 10157 1316916877 1970S 1963 4*757569 10548134831693019803 >997 41797577 106*23 1349516912 19822 20- )0 1192 759010655 13538 1700519826 .058 424-2 766610659 136Ü3 1704319919 2063 4301 7712 1066813640 1708219949 2089 44597731 10696 13680 1710919980 2182 44607782 10670 1368617141 20058 2229 446877601<>7<>.: 13700 1719920088 2244 4-475 7767 10703 13867 17369 20216 2/45 4521 7804 10754 13876 17428 20226 2258 4584 7605108201389017438 '20358 2305 46297827 1086413987 1744620407 2332 16727875 1092114055 1748020430 *2352 4682791.3 100*25 142:4 17506 20588 2390 4702 7920 10926 1422817527 20596 2419 4713 7923 l'>950142631753120616 '2435 4778 79301095514272 17578 20664 2438 484* 796010956 142801760 20745 '2440 50'2ü 8037 11021143851760620754 2551 5047 8045 11016 14440 1768620817 2573 5060 8050 11079 144-51 17710 20861 2592 5061 8059 110851446417725 20862 2597 5104 8123 11159 14477 17731 20874 261S 5124 8163 11177 14478 17752 20905 26385141 8204 1128214524 1780720937 *2644 5170 8281 1129314557 17821 MARKTNIEUWS. Haarlem, 15 Nov. 1897. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe fO.— a fo,— Witte tarwe f 8,20 a f 8.—, Rogge f 5.25 a f 0.—. Haver f 3.30 a f3,125. Gerst f 0,— a f 0,— Paardenboonen f 5.75 f 5.65. Bruine boonen f7.25 a f 0.— Capucijners fO.— a fO,—Karwji- zaad fO,a fO,—Bruin mosterd zaad f 0. af Groene erwten f 6.75 a f 6.25. Duivenboonen f 6,25 a 0.— Haarlem, 15 Nov. 1897. Aangev. Vork. Prijs. Boter 146 KG. 146 KG. fl,00 1,10 Biggen 128 st. 128 st. f 7,— 9,00 Schram. 64 st. 64 st. f 10,—14,00 Aard. 350 HL. 350 HL. f 1,50 3.— Appelen 120 HL. 95 HL. f4,.f8. Peeren 275 HL. 127 HL. f4,— f2.— Amsterdam, 15 Nov. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkum- mer Jammen f2.40 2.80. Franeker f 2.40 a 2.80, Hollume gele f O.—, a 0.—Zeeuwsche Jammen f3.25, a 3.75, blauwe f2.50, a 2.60, Rijns burgers f 0.—, a 0.—, Muizen f 0.—, a 0.—. Katwykor Zand fO.—,a0.— Klei 10.—, a 0.—, Brielsche Kralen f 0.—, a 0.—, Andyker Muisyes f 0.—, a 0.— Blauwe f 0.—, a 0.—. West- iandsche Klei mauden fO.—a 0.—, losse fO.—a 0.—. Klei Muisjes fO.—a 0.—Zand dito f2.a 4.— Zand Muizen 0.—, a 0.—, ronde f 0.—, a 0.—, por H.L. Alkmaar, 12 Nov. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 390 stapels, weg. 127.021 Kg. Prijzen: kl. Gras Kaas f28,50, dito Hooi fO.—Commissie Gras f26.—, dito Hooi fO.—mid delbaar Gras f 27.—, dito Hooi f 0. BD RGERLIJKE STAND. Bevallen: 13 Nov. J. Westhof— van Someren z. A. Bakker—Dirkse d. D. C. Castelyns—Zuid wijk d. A. Buscbgens—de Raat z. G. M. A. Roest—Comavta d. 14. C. de Bruin— Schuppen d. T. Maarssen—de Bruin z. M. Woudenberg—Sicben d. C. M. C. v. Gunsteren—Zweeres z. Overleden13 Nov. C. Bronkhorst 11 m. d. Omvalspoort. A. v.d. Werf —Koper 68 j. Tulpenstr. W. Burger 2 m. z. Kamperstr. 14. T. B. Honing 39 j. Hazepaterslaan.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3