1 Aanbesteding. Ir Muziekschool fJAGER 6Effl,I!S Bra nd stoffen, Haarlem's Dagblad ADVERTENTIËN. Schouwburg-Haarlem. Vsndredi 26 Novembre 1897, me Claassen Beuns, PIAHIÜO ZUURKOOL Gedroogde Groenten. Verzekering tegen Brandschade. K. Privaat-en Cursus-Onderwijs. WHISKIES, Antlir aciet-Nootjes G. HONING ZOON, C r e «liet. A. SCHORNAGEL Jr., Cog-nac's. P. BEAUFORT Fz., Heerlijke St. Nicolaas-PAKKETTEN, MELKER OO BK oorzaabt was door die nalatigheid zijnerzijds. Een gerechtelijke uitzetting. Men schrijft ons uit Utrecht: De laatste dagen der vorige week had een onzer deurwaarders een lang niet prettige karwei te verrichten. Óp de Notenboomenlaau, Achter Abstede, eene door een meerendeels behoeftige bevolking bewoonde buurt, moest de gerechtelijke ontruiming van een paar huizen plaats vinden, in gebruik en bewoond door een Duit- scher, een der stamgasten in de ge- tuigenkamer der arrondissements rechtbank. Hy is houder van een huis van verkoop met recht van wederinkoop, en de beide perceelen die ontruimd werden waren zoo vol panden, dat de deurwaarder, die des Vrijdags middags met zijne helpers de oplading op groote wagens begon, eerst na eenige uren arbeid op Zaterdag het werk voltooid had. De buren waren blijkbaar den Duitscher niet zeer ge negen en waren in groote troepen getuigen van de gedwongen verhui zing, waarbij zij, ofschoon de orde niet ernstig verstoord werd door al lerlei weinig vleiende uitroepen aan hunnen wrevel lucht gaven. Nu eens werd Kee luidkeels op merkzaam gemaakt, dat het haar trouwjapon was, die daar als oud vuil op de kar gegooid werd, dan weer herkende een vrouw haar linnenkast of haar tafel, en een heftige scène ontstond er toen een huismoeder de beide Zondagsche pakjes van haar zoontjes herkende, die „de lilekert" beweerde reeds verkocht te hebben toen ze, een week of drie geleden, één dag te laat kwam om door be taling van de rente (één cent per gnlden en per week het recht op haar eigendom nog eenigen tijd te be houden. De „lillekert" deed alsof al detee- kenen van verontwaardiging hem niet aangingen en werkte ijverig mede aan het uitdragen der goederen. Al leen toen een der vrouwen zich door haar drift zoover liet voeren dat zij met opgeheven vuisten voor hem ging staan en, hem promoveerend tot „ül- ljjke stinkerd", op min of meerschreeu- werigen toon vroeg of haar bloedko ralen ketting, dien hij verleden jaar al heette verkocht te hebben, soms ook nog in dat kistje was „dat hy vannacht de deur al uit gesleept had" toen bleef hij een weinig angstig in de nabijheid van den deurwaarder die met zeldzamen takt zich van zijn moeilijke taak kweet en door zijn kalme houding er veel toe bijbracht, dat do wreede lombardhouder geen pak slaag opliep. Aan galgenhumor ontbrak het na tuurlijk ook niet en daar deden vooral de mannen aan mede, als de helpers van den deurwaarder de ellendigste panden aan de omstanders vertoonden, als zooveel stomme teekenen van de bittere armoede, die de eigenaars ge dwongen had óp die laatste onmis bare voorwerpeu nog een paar stui vers te leeneu. De kachel met gebarsteu pot van schelen Dirk werd begroet met de opmerking, dat Dirk warmer werd van een halven kan jenever dan zijn heele familie van een heel mud kolen. En een wollen deken met een paar groote gaten er ingaf een werk loozen huisvader de schampere uitdrukkiug in den mond, dat hy „dat ding maar weggeiaan had omdat zyn kinderen er verkouden ouder werden van den tocht." Een ander liefhebbend echtgenoot vleide zijne vrouw door de openlijke mededeeling, dat het bij hem thuis zóó zindelijk was dat ze wel van den vloer konden eten, waarom hy dan ook op zijn laatsten verjaardig een mensen komt dan toch op zyn verjaardag wel een spatje toe, niewaar, meneer? zei by tegen den deurwaarderdiemauke tafel óók maar achter de schuine deur had gebracht. Eene vrouw werd nog bespot, toen zij zuchtend heenging bij het zien op laden van eenige splinternieuwe bot tines, zooals haar zoontje op een Zater dagavond, toen zijn vader weer dron ken en zonder geld was fliuisgekomen, van een uitstalling had weggekaapt en daar had verkocht met recht van wederinkoop voor welk mis- dryf hy thans nog in de gevangenis zat. Zoo ging het de beide dagen on ophoudelijk voort met meer of rain schokkende tooneeleu, en de man, die zich by elk armzalig meubel- oi' klee- dingstuk dat te voorschijn kwam. wel moest herinneren hoeveel ellende en irauen daaraan kleefden, bleef icoud en gevoelloos de geheele ontruiming bywoneu, opdat er toch niets verloren zou gaan. en liep achter den laatsten wagen, die zyne schatten wegvoerde, zoo blijmoedig en tevreden glim lachende heen, alsof de scheldwoor den en verwenschingen, die over hem uitgebraakt werden, even vele heil- wenschen en zegenbeden waren. Van deze buitenwijk aan de zuidzijde der stad is hy thans naar een dergelijk aan de noordzijde getrokken en maakt daar thans den Zeedyk ouveilig. Deze ontruiming van dit ..stillepand jeshuis" zooals we er hier sedert de opheffing vau de zoogenaamde stadsbank van leening talloos vele hebben heeft by de weinige getui gen de overtuiging versterkt, dat het wenschelyk is hoe eer hoe liever de hulpbehoevende stadgenooten door een betere regeling van het lombardwezen tegen gewetenlooze opkoopers in be scherming te nemen. NR. C.) Verleiding tot diefstal. In den afgeloopen zomer werden twee knechts van een bloembollets- kweeker uit Noordwyk door de recht bank te '8-Gravenhage veroordeeld tot eenige maanden gevangenisstraf, wegens poging tot diefstal van bloem bollen. Beide knapen beweerden des- tyds door den zoon van eenkweeker tot het misdryf te ZÜQ overgehaald, onder belofte van geld daarvoor te zullen ontvangen. Het O.M., dat zeer legen zyn zin, gelyk de subst.-officier van justitie mr. van den Brandeler Maandag op merkte, den persoon die de jongens tot. liet plegen van den diefstal zou hebben uitgelokt, uit de voorloopige hechtenis zag ontslaan, door een be- vej van de rechtbank, in raadkamer, waardoor de verdere instructie tegen hem zeer zoude zyn bemoeielijkt, vor derde gisteren voor den zoon van den kweeker 7 maanden gevangenisstraf. Hoewel het bedrag der gestolen bollen niet met zekerheid is te ramen, verklaarde de eigenaar toch dat dit verre hoven de duizend gulden ging. Uitspraak in deze zaak over acht dagen. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. William's Pleisters. Beste, snelwerkendste en krachtig ste uitwendig geneesmiddel tegen verkoudheid en aandoening van de borst, bronchitus, asthma, pyn in de zyde en rug, styven nek, ontsteking der spieren, Uitmuntend kalmeerend middel voor alle pynen. Het gebruik is zeer gemakkelijk en zindelijk, daar 't de ongemakken niet lieeft van olie of zalf. Verkrijgbaar byG. I. R. v. d. GAAY Zn., Groenmarkt 27, 's GravenhageM. CLEBAN Co.i Heiligenweg 42, Amsterdam. De Stoomdrukkerij van is de goedkoopste groote Drukkerij in Haarlem. Monsters papier, modellen en opgaaf van prijs worden steeds gaarne ver strekt. Nietigverklaring. Men zal zich herinneren, dat de officier van justitie by onze recht- bank. Dinsdag 12 October conclusie nam in de zaak van iemand, die den Kien September 1884 op eigen verzoek wegens zwakheid van vermogen, on der curateele was gesteld en niette min 7 Maart 1896 te Hilversum in bet nuwelyk trad. Zyn curator nu verzocht de nietigheid verklaring van dat huwelijk, op grond van art. 143 on 146 B. W. Art. 143 vermeldt, dat wanneer een huwelijk is aangegeven door iemand, die wegens gebrek aan verstandelijke vermogens onder cura teele is gesteld, de wettigheid daar van o. a. door den curator kau wor den betwistterwijl de curator op grond vau art. 146 van oordeel was, dat zijne toestemming tot liet huwe lijk van den curandus door dezen had behooren te worden gevraagd. De conclusie van den officier van justitie was deze. dat de curator terecht op grond van art. 143 nietig verklaring van het huwelijk vraagt, doch wat bet betoog vau den curator betreft, dat de curandus op grond van art. 116 B. W. hem de toestem ming tot zyn huwelijk bad behooren te vragen, deed de O. van J. opmer ken, dat de wet den curator het recht tot zoodanige toestemming niet ver leent. Wilde de curator die toestem ming geven, dan zou hy opheffing van de curateele moeten vragen. De rechtbank lieden, Dinsdag, ia deze zaak uitspraak doende, verklaarde den curator niet ontvankelijk in zijn eiscb, wijl hij den eiscli had ingesteld tegen den curandus, en daar tegen gedaagde geen eiscli kon worden in gesteld, daar deze onder curateele stuud. (De curator had derhalve in deze zich zeiven moeten dagvaarden.) K&$3TÖB!GEKECiHJT. Art. 56 B. R. Werd reeds vroeger by vonnis dooi den Kantonrechter uitgemaakt dat eene dagvaarding gelyk stond met eene ingebreke stelling, dezer dagen werd door Z. E. A. een vonnis ge wezen, waaruit trage of onwillige betalers eene nuttige les kunnen trek ken. Zekere S. J. d. Y. was door eene uitgevers firma alhier gedagvaard tot betaling van eene som van f 2.10 met de renten en kosten volgens de wet en wel op grond, dat eischeres in de maanden .Januari, Februari eu Mei van |hec jaar 1894 namens gedaagde, ten behoeve van diens huisgezin, ad- vertentiën had geplaatst in eene cou rant, waarvan eischeres uitgeefster is eu dat gedaagde niettegenstaande daartoe herhaaldelijk in der minne te zyn aangemaand in gebreke was ge bleven. De gedaagde, erkennende bovenge melde som aan eischeres voor liet plaatsen van advertentiën te zyn ver schuldigd, voerde tot zijne verwering aan. dat hy die som wel heeft willen ketaleu, doch die betaling door aller lei omstandigheden nog niet heeft plaats gevonden; dat hij ten slotte van den deurwaarder Warnier heeft ontvangen eene schriftelijke aanma ning om die som te voldoen; dat daarop een bediende vau dezen deur waarder ten zynen huize is geweest om de betaling te ontvangen en dat hij toen de betaling acht dagen heeft uitgesteld; dat daarop voordat die acht dagen verstreken waren, de voormelde deurwaarder met een exploit van dagvaarding ten zynent is ge komen, en dat hij toen de verschul digde som heeft willen betalen doch dat toen de deurwaarder die niet heeft willen aannemen zonder de op de dagvaarding gevallen kosten; dat hy die niet heeft willen betalen 6D de deurwaarder daarop de dag vaarding heeft achtergelaten; dat bii nu van oordeel is, dat hij, omdat hij ij het beteekenen der dagvaarding heeft willen betalen, niet zal kunnen worden veroordeeld om de kosten in dit proces te betalen. De gemachtigde van eischores, deurwaarder Warnier, acte vragende van de erkentenis van gedaagde van een door hem ontvangen brief, waar bij hy tot betaling was aangemaand, repliceerde, dat de gedaagde geen aanbod van waarde heeft gedaan dat hy, tjjdens hy ten huize van gedaag de de dagvaarding beteekende, wel de dochter van gedaagde met eene portemounaie in de hand heeft ge zien, eu dat dezo zeide„ik heb geld", doch dat toen van achteren werd ge roepen „er wordt niet betaald", dat hy toen beeft gedacht, dat men niet wilde betalen. De gedaagde refereerde zich ten slotte aan liet oordeel van den rech ter. De kantonrechter veroordeelde den gedaagde tot betaling van de ver schuldigde som ad f 2.10, met de rechten ad 5% van of den dag dei- dagvaarding eu in de kosten, welke begroot werden tot 't oogenblik van de uitspraak op f5.25. ZEA. overwoog, ten aanzien van de gevraagde veroordeeling in de kos ten, dat vergoeding van boeten, voort spruitende uit het niet nakomen eener verbintenis, dan eerst is verschuldigd wanneer de schuldenaar na in gebre ke te zijn gesteld, nalatig blijft aan die verbintenis te voldoeu, of indien hetgeen de schuldenaar verplicht was te geven of te doen, slechts kan ge geven of gedaan worden binnen ze keren tijd. welken hjj heeft laten voor bijgaan." dat, daargelaten of liet ten ..rccesse vaststaat, dat de gedaagde tijdens het beteekenen der dagvaarding do ver schuldigde som heeft willen betalen, in elk geval uit de vaststaande feiten, dat de vordering reeds byna 4 jaren oud is en onbetaald is gebleven, niet tegenstaande uit de door den gedaagde erkende aanmaningen, voldoende blijkt dat de gedaagde in casu den tijd, waarbinnen de betaling had behooren te geschieden, heeft laten voorbijgaan, zoodat de tengevolge van die wanbe taling door den eischor gemaakte kos ten tot invordering dezer schuld dooi den gedaagde moeten worden vergoed. By vonnissen van de Arrondisse- ments-Rechtbank alhier van 23 Nov. 1897 zyn in staat van fallissement ver klaard le Fredorik Blok, warmoezier te Beemsrer. Rechter Commissaris Mr. J. de Clereq van Weel. Curator Mr. Tli. de Haan Hugcnlioltz, advocaat en procureur te Haarlem. 2e Jan Benjamin Cz., landman te Beernster. Rechter Commissaris Mr. J. de Ciercq van Weel. Curator Mr. I W. Cnoop Koopmans, advocaat en procureur te Haarlem. Prij suitdeeling. In „Planeius" te Amsterdam had i Maandagmiddag de prysuitdeeling I plaats aan de liedcrtatels, bekroond in den tweedaagscheu wedstrijd door „Orpheon" uitgeschreven. Het woord werd gevoerd door den heer rar. N. A. Calisch. lid van het eere-comité en den lieer Cauvcren. Aanwezig waren behalve de deputa ties der bekroonde liedertafels eenige comité- en juryleden. Zooals begrijpelijk is werd wanneer een prijs werd uitgereikt eeu applaus aangeheven ter eere van de overwin nende vereeniging. In verband met hetgeen wy over het concours in ons vorig nummer schreven, is het de moeite waard vermeld te worden, dat genoemd applaus b\j het verschijnen vau den hr. W. Robert en de deputatie van de Kon. Liedert. „Zangen Vriend schap". om den tweeden prijs in de eerste afdeeling in ontvangst te nemen, zich door grooter warmte en langdu riger aanhouden boven de andere hul debetuigingen onderscheidde. Heemstede. Op een hulpgeschrei hetwelk heden nacht omstreeks twee unr vernomen werd, toog de gemeente-veldwachter Bouwman, bijgestaan door den heer Jansen Hendriks te Heemstede, op onderzoek uit. Het bleek, dat de zoon van den brugwachter Visser by de „Cruquius", alhier in devanMerien- vaart dichtbij deslnisen het Raadhuis te water was geraakt. Melden dreg wist men hem na veel moeite op het droge te brengen; het leven bleek nog niet geweken. Nadat men de voor schriften tot opwekking der levens geesten had toegepast, vervoerde men hem naar 't koffiehuis van de wed. Preyde. Dr. Beeker werd gehaald en op raad van een paar broeders van „Meer en Bosch" werd de drenkeling daarheen vervoerd. Deze verkeert thans in een toe stand, waarby men aan het behoud van zijn leven twijfelt. De ongelukkige is eeu oppassend jongmensch van 23 jaar, van beroep behanger, te Haarlem werkzaam. VERGADERING van den Ge meenteraad van Heemstede op Vrijdag 26 November 189?, des avonds ten 7l 1} ure. Onderwerpen lo. Benoeming ambtenaar vau den Burgerlijken Stand. 2e. Idem plaatselijke geneesheeren belast met de Armenpractyk. Voor dracht: Wijk I dr. K. Prins en dr. E. A. M. Droog. Wijk II, dr. E. A. M. Droog en J. Beeker. Wyk III, J. Beeker eu dr. K. Prins. Vroed vrouw incj. F. M. de Jong. _3e. Voorstel van Burgemeester eu Wethouders om de straatverlichting over 1S98 ouderhaudsch aan te be steden aan K. Sauting. 4e. Idem tot het verkoopen van eenige boomen staande op de Alge- meene Begraafplaats. 5e. Opheffing van den borgtocht van wijlen den heer I). Wolbcrs. 6e, Reclames Hoofdelyken Omslag 1897. Te. Vaststellen suppletoir Kohier van den Hoofdelyken Omslag. Ingekomen Stukken. Zandvoort. Zaterdagavond kwam de zoon van den voerman D. alhier in gezelschap van den fjshandelaar R. uit Haarlem rijden. Bij de Zaudvoortsche tol on geveer schrok het paaid, waardoor de wagen tegen den kant van den weg stootte. Door den schok viel R. van den wagen en ging het wiel over zijn lichaam. Inwendig gekneusd, werd hy ouder geneeskundige behandeling gesteld en naar zyne woning te Haar lem vervoerd. TEjLEfiflARRMEM, MEXICO, 23 Nov. RO.) Van de dertien politie-amhtenaren, die in hech tenis waren onder beschuldiging Arnulfo Arrovo vermoord te hebben, zijn er tien ter doo l veroordeeld, een tot elf maanden gevangenisstraf ver wezen eu twee vrijgesproken. Arroyo, die cp 16 September een aanslag ondernam op het leven van paesident Porfirio Diaz, werd den volgenden dag in de gevangenis ver moord. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: 24 Nov. C. de G'raaff E. M. v. d. Weiden. Bevallen 23 Nov. M. C. Pootjes v. d. Pol d. E. B. Lodewyb- Ver meulen d. Overleden20 Nov. P. R. Botte lier 23 dg. d. Amsterd.str. 22. H. A. v. Tongeren 17 dg. z. Kenncmerstr. C. Meijer 11 nul. z. Zonnest. 'Getrouwd: if CA REL" L.gM. ROBBERS" EN JACOB A P. VAN LEEUWEN die. mede namens weder/ijdsche familie, dank zeggen voor de be langstelling bij hun huwelijk on dervonden. Sfcaalbron. Naar wij mot. ingenomenheid ver nemen is hedeu de leening van f 50.000 van do Maats, tot Exploitatie van Staalwaterbronnen volteekend. Nu zal dus ook de Haarlemsche Bank- vereeniging gelyk bedrag verstrekken. Hiermede is het voortbestaan dei- Maats. derhalve verzekord eu gaat zij onder energieke leiding, naar wy hopen een goede toekomst tegemoet. Reeds voorloopig heeft de Haarlem sche Bankvereeniging dit succes, dat door hare volhardende pogingen de leening is geslaagd. Aalsmeer. By beschikking van den minister van binncnl zaken zyn benoemd tot loden van de plaatselijke commissie van toezicht op de rykstuiobouw- winterschool te Aalsmeer: J. G. Hev- danus, burgemeester van Aalsmeer; W. Snethlage, arts to Aalsmeer; G. W. Reessen, boomkweeker te Aals meer L. var» Cleeff, lid der plaatse lijke commissie van toezicht op het lager onderwijs te Aalsmeer, en J. M. Neomagns, notaris te Aalsmeer. Bennebroek. Op de aanbeveling voor debetrek king van Gemeente-Ontvanger te Weesp. komt voor de heer H. J. Clarion, secretaris en ontvanger dezer gemeente. Haarlem. c Leidschendam.) 23 Nov. 1897. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden mijner dierbare eehtgenoote en moeder Cathamia Smelter, betuig ik mijnen bartel ij ken dank. Uit aller naam. A.J. STEVENHAGEN en Kinderen. Tliéatre Royal Francais de Fa Have. Grand-Opéra en 5 actes ou •j tableaux. Musique de G. MEYERBEER. Au 2e Acte LES BAIGNEUSES. Au 3e Acte LES BOHÉMIEN NES. Grand divertissement de Ballet, dansé par tout le corps Rideau d 7'/i heitres. Balcon f3,Stalles f2,50, le Loge f2,Parterre f 1,75, 2e Loge f 1,25. Gaanderij f0,60. Raoul de Nangis Mr. Désiré Pauwels. Spoed Spoed Er biedt zich aan een Vleesch- houwersknecht, 23 j., voorzien van goede getuigen. Fr. br. lett. G. bij den Boekh- W. G. VAN WERK HOVEN, Harderwijk. voor 23 Nov. 1897. Metalliek ƒ21,05 Diversen in R. M. „58,97'/a Russen in Z. Rs. 1,26'/j Goudroebels i,903h Dollars goud 2,47 Zijlstraat 97, Haarlem. Gevraagd 1 Dec. of eerder eene flinke DAG- DIENSTBODE. goed kunnende koken. Adres: Garen kokerskade 27. te koop gevraagd opgaaf van prijs en waar te zien No. 90 bureau van dit blad. Op Vrijdag 26 November 1897, des avonds ten 7 uur, zal S. H. ZANDSTRA trachten aan te be steden He air.oveeren van hei bestaande gebouw en heft bouwen van een Smederij met Woon huis no 126. gelegen aar de Btschlaan fte BSoemendaai Het bestek en teekening liggen vanaf 22 November a.s in het café «Bloemendaal» te Bloemendaal. Een Jongmensch zoekt tegen 1 December een nette KAMER met PENSION, f25 per maand, liefst in het centrum van de stad, Br. 110. 1216 aan het bur. van dit blad. Y raagt KRUISSTRAAT 14, NIEUWENHTJIZEN'S uit het zout, is na 20 minuten afgekookt te zijn en ververscht voor 't gebruik gereed, zonder eenige inmaaklucht te verspreiden. Specialiteit in en Laane Van Rommel, Kassiers en Commissionairs in Effecten. Levensverzekering. Kruisstraat \o. 51. F. v. MAAS Jr. Nassanlaan 20. Firma J. H. ENSCHEDÉ, Wijnhandelaren, Hofleveranciers. Spaarne 86-88, XE HAARLEM, bevelen bijzonder aan de van het bekende Huis JAMES WATSON Co.. te Dundee, Fine Old Scotch (oud 3 jaren) f 1.80. Old Blended Glenlivet(oud 5 ja ren) f2,50 Selected Old Blended Glenlivet (oud 6 jaren) f2,75. Old Blended Glenlivet Reserve (oud 8 jaren) f'3, By minstens 3 flesschen. of Estjes-SCoIen. prima kwaliteit 10,90 Ct. per H L. franco thuis. Parklaau 76. Xelefoon 230. Zij die zich op zeer gemakke lijke conditiën GOEDEREN wen- schen aan te schaifen, kunnen zich van alle gewenschte artikelen voor zien. tegen concurreerende prijzen en nader overeen te komen voor waarden Strengste discretie verzekerd. Brieven franco onder no. 798. aan het bureau dezer Courant. Haarlemmerstr. 140. Amsterdam. In de «Gouden Posthoorn" is ontvangen een prachtige sorteering Goud. Zilver. Diamanten Ilorlogiën. Zeer billijk in prijs, alles zeerge schikt voor St. Nicolaas-Cadeaux. Tevens, wegens vertimniering.finale Uitverkoop met 10 pCt. korting. G. ESMANN. L' UNION Naamlooze Vennootschap van ver zekering tegen de gevaren van bruid. Opgericht te Parijs in 1828. Ge zamenlijke waarborgen 94.818.878 francs. Zich te vervoegen voor alle inlichtingen ten Kantore dei-parti culiere directie. Nassaustraat24en bij de Hoofd-Agenten. de heeren IA A N E v. B E M V. L. K assiers, Kruisstraat 51, alhier. De Particulier-Directeur. G. C. RËESER JR. tinna ADELAAR. Handel in Burgwal 27-31, HAARLEM. p. tl. p. Lt. Cognac fijne Champagne f3. 2.50 f 3.20 1.802,20 Fine 1.50» 1.80 1.20 1.50 11.20 Zijlstraat No. I. die fr. thuis gezonden worden na ontv. postwissel. No. 1. 2 Goudsehe, gegarandeerd zuivere Room kaasjes, 2 Kilo f2. No. 2. 1 Pot malsclie Chyloong Gember, (5 pond, 2. No 3. 1 j) 3 1.25 No. 4. I Bus Poeder-Chocolade, 1 Kilo, nrJ. d jeuner cadeau 2.25 No. 5. 1 BI. Kruidnoten, 3'/i Kilo met 7 spellen, 3. No. 6. 4 Kistje Smirnavijgen, 2 Kilo, 4,40 Op den postwissel te schrijven wat men verlangt. J, VAN DEN BERG, Hofleverancier. ALKMAAR. VLEKSCHH0UWKH1.I VAN GEORGE P. HECK. Warmoessstraat 22. VRAAGT Uwen Depothouders LIT DL Bakkerij Led, Oude Craclit 66, daar het smakelijker en voedzamer is dan Waterbrood.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3