Damast-Zijde 65 cent ntrezond*'ii Med^deeiinen 30 cent per regel. tot f 14.65 p. Meter, alsmede zwarte, witte en kleurige Henneberg- Zijde van 35 ct. tot f 44.65 p. Meter, effen, gestreept, geruit, ge werkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.), „franco en vrij van invoerrechten in huis." Dubbel brief'porto naar Zwitserland. Zijde-Fabrieken G. HENNEBERG, (k. u k. Hoflever.), Ziirich. daglicht niet kunnen zien, die luid kunt spreken, in alle reinheid en met algeheele goede trouw „O jeugd, o jeugdwees mensch- lievend, wees edelmoedig. Zelfs als wij ons vergisten, wees met ons, wan neer wij zeggen, dat een onschuldige een verschrikkelijke straf ondergaat en dat ons hart-in-opstaud breekt van angst. Men geve een oogenblik de mogelijkheid van dwaling toe, tegen over een zoo onmetelijke straf, en men voelt zich de keel dichtgeschroefd, de tranen stroomen uit de oogen. Ze ker, de galeibewakers blijven onge voelig, maar gij, gij, die nog weenen kunt, die toegankelijk moet zijn voor alle ellende, voor alle medelijden! Hoe kunt gij dien ridderlijken droom niet tot den uwen maken dat gij, indien er ergens een martelaar bezwijkt on der den haat, zijn zaak te verdedigen hebt en hem te bevrijden. Wie, zoo niet gij, zal dat subliem avontuur be proeven, zich storten in een gevaar lijke en hoog verheven zaak, het hoofd bieden aan een volk, in naam der ideale 21 Een oud paar. In Lac Quiparle in den staat Min nesota leeft een nog tamelijk kras echtpaar, dat samen de kleinigheid van 217 jaren telt en eerstdaags de 85-jarige bruiloft zal vieren. De oudjes verkeeren nu in eenige verlegenheid, hoe zij dit zeldzaam jubileum zullen noemen. Het merkwaardige paar, dat denzelfden naam draagt als de En- gelsche rijkskanselier, is in het jaar 1812 gehuwd en leefde sedert in de meest volkomen harmonie. De man is op het oogenblik 105 jaar oud, terwijl zijn betere helft hem zeven jaar voor is. Beide oudjes verheugen zich nog in de beste gezondheid en gaven ongeveer vijf jaar geleden blijk van hun krasheid, door samen een wandeling van vijftien Engelsche mijlen (24 K.M.) te ondernemen. Ze waren bij hun thuiskomst wel moe, maar volstrekt niet uitgeput. Een bom in een schouwburg. Tijdens een voorstelling in een der Duitsche schouwburgen te Praag heeft men, aan een deur opgehangen en van een brandende lont voorzien, een bom gevonden, die volgens de deskundigen ernstige schade had kuu- nen teweegbrengen. Deze ontdekking is gelukkig niet dadelijk ruchtbaar geworden, zoodat een paniek ver meden werd. Een miUionair op klompen. Te Berlijn is onlangs een 76-jarig man overleden, die, ter onderscheiding van de vele andereD van denzelfden naam, de miïïioenen-Schultzc genoemd werd. Vóór 50 jaren nam hij van zijn vader een stalhouderij in een achter buurt over met 12 paarden en S rij tuigen. Hy breidde de zaak allengs uit, leverde in de oorlogen van 1866 en 1870 vele proviandwagens en gaf in 1882 z\jn zaak over aan zyn zoon, met 300 paarden en 200 rijtuigen. Gelukkige speculaties in bouwterrein verschaften hem bovendien een groot vermogen, dat op 15 millioen mark geschat wordt. Hij bleef in de ach terbuurt wonen en veegde nog zelf op klompen de straat voor zijn woning. De Berlijnsche correspondent der N. R. Ct. meldt: Maandagavond vierde de hier ge vestigde vereeniging Nederland en Oranje" haar tienjarig bestaan en nam deze gelegenheid te baat om een tele gram van gehechtheid aan koningin Wilhelmiua te richten, die onverwijld met een dankbetuiging liet antwoorden. Het feest werd met groote opge wektheid gevierd en het gezantschap benevens de aanzienlijkste leden der Hollandsche kolonie namen er deel aan. Aan het souper ging een muzikale soirée vooraf. De expeditie-Marchaud. De berichtgever van de „Figaro" te Kaïro meent op goede gronden te kunnen verzekeren, dat de 'twijfel aan de juistheid van het bericht betref fende majoor Marehand gegrond is. Uit verschillende omstandigheden zou men de gevolgtrekking mogen maken, dat deze Fransche expeditie niet in de pan gehakt kan zijn. Laffe soldaten. Een Britsch-Indiër schrijft aan de Standarddat inderdaad in den veld tocht aan de N. W. grens van Indië eenige Engelsche regimenten zich in het yuur_ op zijn zachtst uitgedrukt weinig flink hebben gedragen. De redactie van de Standard meent, dat de inzender goed op de hoogte is. Zij heeft ook gehoord van een En gelse!) officier, die uit Indië had ge schreven „De inlandsche troepen hebben de zwakheid en lafheid van de blanken gezien. Zy zeggen open lijk, dat als Tommy (de Engelsche soldaat) in het vervolg weer ruw tegen ze is, zij hem afranselen zul len." Klondyke. Feu telegram uit NYw-Vnrk mcl.lt dat duizend goudzoekers beproeven nit Dawson City en Kloudyke weg te komen, daar in de stad nypend gebrek aan voedingsmiddelen heerscht. Telen hunner komen om. Bier in Duitschland. Het getal brouweryen in Duitsch land neemt van jaar tot jaar af. Twintig jaar geleden waren er (d. i. in het gebied waar de rijksbelasting op bier wordt geheven, waar Beie ren, Wurtemberg, Baden en Elzas- Lotharingen buiten vallen) nog bijna 13,000 brouwerijen; in dit jaar slechts 8267, waarvan 744 niet als bedrijf werden gebezigd. Bovendien wordt in 33.588 gezinnen (20 jaar geleden 41,163) bier voor eigen gebruik ge brouwen, dat vrij is van belasting. Een aantal kleine fabrieken zijn al lengs te niet gegaan. Yoor het belastbaar bier werden 7,1 millioen centenaars graan gebruikt en 119,460 centenaars surrogaten (voor 10 jaar slechts 36,350). Het. verbruik van ryst is sedert 1887 van 6800 tot 76000 centenaars toegenomen. In het geheel werd in lS96-'97 38 V* millioen hectoliter bier gebrouwen en de belasting, ook van ingevoerd bier, bracht 35'/s milloen mark op, het dubbel van IS jaren herwaarts. Beieren had in 1896 niet minder dan 6428 brouweryen, die ruim 7 millioen centenaars mout verbruiken en 16,2 millioen hectoliter bier afleverden. De accijns bracht 4 millioen mark op. Wurtemberg had 1S65 brouwerijen (en nog 4385 die niet als bedrijf wor den aangemerkt). Van 3.8 millioen hectoliter werd 8.6 milloen mark ge heven. Baden produceerde 2.2 milli oen hectoliter, en hief daaruit 7,2 millioen mark; het Ryksland nog niet 1 millioen hectoliter die 3 mil lioen mark inbrachten aan de staats kas. Het bierverbruik in Duitschland wordt over 1896-'97 met inbegrip van Luxemburg op 61,5 millioen hectoliter geschat, of 116 liter per hoofd der bevolking (iets meer dan in het vorig jaar). Het hoogst is het in Beieren nl. 234 liter (voor 10 jaar 212). dan volgen Wurtemberg met 183 (165), Baden 116.4 (83), en het overige Duitschland 94,4 (75,7), be halve in Elzas en Lotharingen 74,4 (48,7). Naar evenredigheid is dus in Baden het verbruik het meest (met ruim I/3) toegenomen. Wep» olg Stadsnieuws Dé Heer A. de Ruyter, te Krom menie, door den Raad" dier gemeente benoemd tot makelaar in roerende goederen, heeft ter terechtzitting der Arrondissements Rechtbank teHaar- leinjvan den 14en December 1897 als zoodanig den vereischten eed afge- 2e Bachconcert. Ook het tweede door Bestunrderen der Haarlemsche Bachvereeniging georganiseerde concert, was voor hen en voor de concertgevers een groot succes. Behalve door de steeds zoo welkome medewerking van het Am- sterdamsche Concertgebouw-orkest, was dit concert vooral belangrjjk door het optreden van den jeugdigen riool- virtuoos Willy Burmester uit. Weimar, dien wy dank zy de Bachvereeni- giüg reeds vroeger het voorrecht hadden hier te hooren. Zyn hoofd nummer was het Vioolconcert van Beethoven, de toetssteen mogen we wel zeggen van de muzikale en virtuose beteekems der na-Joachim- sehe vioolkoningen. Bui-mesters ver tolking van dit onvolprezen werk staat misschien in diepte en verhe ven eenvoud by die van Joachim achter, maar zijn spel is toch dat van een buitengewoon kunstenaar niet zoozeer om de technische vol komenheid, dan wel om het poëti sche van zy i opvatting, het natuur lijk-levendige en wonder-innige van zijn voordracht. Kunstimpressies op verschillende tyden en onder verschil lende omstandigheden opgedaan laten zich bezwaarlyk vergelijken, maar myjn indruk van Beethoven's ideaal virtuosenstuk is, dunkt mij, thans minstens zoo machtig geweest als by welke andere gelegenheid ook. Ook het publiek was blijkbaar on der de bekoring geraakt der heerlyke interpretatie en liet zich dan ook niet onbetuigd in geestdriftige en lang- aanhoudende toejuichingen. Toch werd deze byvalsstorm nog verre overtrof fen door den orkaan die losbrak toen Burmester in het tweede deel eenige schitterende staaltjes van zyn onge looflijk ontwikkelde techniek ten beste gaf. Nu, het laat zich begrypeu dat vooral zy die op het gebied van viooltechniek niet geheel vreemde deling zyn, zich hebben verbaasd over de speelsche gemakkelijkheid en de onfeilbare zekerheid waarmede deze wonderman een serie variaties ten gehoore geeft, waarvan iedere maat een technische heldendaad is en dat alles zonder een gevoelig oor of oen ontwikkelden muzikalen smaak te kwetsen. Niet dan nadat by zyn pro gramma met een extra-nummer (een zeer opgewekt perpetuum mobile) ver- Uini»ro. den zeldzaam begaafden kunstenaardienst, aan wien is opgedragen een sluitboom zyn afscheid te geven. Buiten de onberispelijke begelei ding der solo-nummers deed het orkest zich hooren in de 4eSymphonie van Brahms, de Onvertnre—fantasie „Ro meo et Juliette" van Tschaïkowsky en in Wagner's Tannhauser— Ouver ture. De beide laatste werken stonden geheel op„ Amsterdamsen peil",d.w.z.de heerlyke eigenschappen van het Con certgebouw-orkest traden in het volle licht. Bizonder het schilderachtige edele gedicht in tonen van den groo- ten Rus werd met. veel kleur en ka rakter en met blijkbare sympathie ver tolkt. Wagner's ouverture stond m.i. als uitvoering niet zoo hoog, maar gaf tocli ook zeer veel te genieten en vormde een pompeus slot van den schoonen avond. De Bymphonie van Brahms heeft mij dezen keer minder voldaan dan ik my van vroeger her inner. Misschien omdat het gewild- interessante hier en daar in het werk by herhaald hooren meer opvalt; mis schien ook omdat de uitvoering eenigs- zins te lijden had van een by het Amsterdamsehe orkest zelden of nooit voorkomend gebrek: een minder ge lukkige stemming n.m. der koperen instrumenten met het geheel. Na de pauze eerst genoten we ten volle den nobelen sonoren klank dezer in strumentengroep. Het concert als ge heel is een schitterende parel te meer aan de kroon der Haarlemsche Bach vereeniging. PHILIP LOOTS. «tot afsluiting van een openbare overweg te «bedienen) en te bewaken, dezen niet ten «minste drie minuten voor de aankomst «van een trein gesloten hebben*, en ver oordeeld tot f - boete of twee dagen hecht Eisch was f-25 boete of 10 dagen hecöt. Twaalf en een half jarig be staan van de Chr. sehool voor on- en minver mogenden in de Anthoniestr. De Christelijke school in de Antho- niestraat alhier, waarvan de heer S. P. van Dory het hoofd is, herdenkt heden haar 12'/a jarig bestaan. Zy werd opgericht, omdat zich de be hoefte deed gevoelen aan eene Chris telijke school voor kinderen van ouders voor wie het schoolgeld van de school van den heer Loran in de Bartel- joristraat nog te hoog is. Had het locaal comité van de Unie, voorscho len met den By bel, reels veel geld voor het beoogde doel bijeengebracht eene milde gift van f21000 als een dankoffer voor de herstelling van eene geliefde dochter uit ernstige krank heid, stelde de heeren, die deze zaak hadden ter hand genomen, in staat om in 1884 tot den bouw der school over te gaan. Ze werd gemaakt vol gens bestek van den architect den heer A. v. d. Sleur, door den aan. 'nemer J. Verhoren. Den 15en Juni 1885 werd de school in de Anthoniestraat geopend onder leiding van den heer A. Verhorst van Enkhizen als hoofdonderwijzer mot 130 leerlingen. Ze bood toen plaats aan voor 250 kinderen. Daar het aan tal leerlingen steeds toenam, deed de behoefte aan uitbreiding zich weldra gevoelen. Het bestuur zag zich dan ook genoodzaakt hiertoe over te gaan. Door milde giften, o.a. eene van f 10.000, werden de kosten aan de uitbreiding der school verbonden ge dekt. In 1895 moest men andermaal tot eene nitbouwing overgaan teneinde een gymnastieklokaal en nog een paar schoollokalen te verkrijgen. De heer S. P. v. Dorpdie 1 December 1891 den heer Verhorst als hoofd der school opvolgde, en zyneechtgenoote hebben door het organiseren van een bazar veel bijgedragen tot dekking der kos ten dezer uitbreiding. De oprichters der school waren de heerenDs, H. Smeding, JBier ens de Haan, J. v. d. Have, P. Elfers Jznen J. Klein, die werden bijge staan door eene commissie uit den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, uit de heeren: Ds. B. v. Schelven,A. F, van Kempen en D. v. d. Most van Spijk bestaande. Van dezen zyn velen overleden en hebben anderen Haar lem verlaten. Alleen de heeren: J. Klein en J. Bier ens de Haan heb ben van deze thans nog zitting in het bestuur. De school wordt thans be zocht door 550 leerlingen. Dit jubileum werd Dinsdagavond KANTONGERECHT - D. Vlootman, stond hedenmor gen terecht ter zake, dat hy op den I3en November in liet Noordzeelca- naal had gevaren met een petroleum- motorbcot, zonder dat hy een wit licht brandde, gely'k de wet op de scheep vaart voorschrijft. Tengevolge van dit niet op hebben van dit licht waar schijnlijk, was later eene aanvaring met een ander vaartuig, dat zich eveneens door middel van een petro- leummotor voortbewoog, ontstaan. De getuigen, die in de zaak werden ge hoord hadden wel een rood licht aan de eene zijde en aan de andere een groen, zooals mede is voorgeschreven, maar niet het witte licht gezien. Beklaagde hield vol, dat hij het witte licht had gehadmaar dat de lantaarn door de aanvaring was stuk gegaan. De amb tenaar van het O. M. die aantoonde, dat het feit valt onder de bepalingen van art. 7 van het reglement op de scheepvaart, daar zulk gas van petro leum als een surrogaat van stoom is te beschouwen en dat bet licht nood zakelijk is._ requireerde op grond van art. 373. Wetboek van Strafrecht, f 40 of 20 dagen. De verdediger, mr. Vink, pleitte vrijspraak of eene zeer lage boete, ook omdat beklaagde wegens de aanvaring een civiel proces is aan gedaan, waarin f300 schadevergoe ding wordt gepleit. Nare-en dupliek werd de uitspraak op heden over 8herdacht in eene bijeenkomst gehou- dagen bepaald. j den in de Jar.skerk, waar de heer Ds. Zekere Metzelaar van Heem-1Jonker als spreker optrad. Deze stede heeft een dezer dagen laat in j deelde een en ander niï de geschie den avond heel wat ontsteltenis onder denis der school mede, er op wyzende de dienaren van den H. Hermandaddat het een werk van God is, daar teweeggebracht. Hij had een kinder-[het klein is begonnen en groot geëin-j trompetje, dat precies een geluid gafdigd. Verder "wees hij er op, dat bet als dat van een alarmsignaal der po- een voorrecht voor de kinderen, de litie. Om elf uur ging hy er in del ouders en de Ned. Herv. Gemeente Groote Houtstraat voor de aardigheid is, dat de kinderen op eene Christe- Vergadering van den gemeen teraad van Velsen, van 21 December 1897namiddags i'/ï u«r. 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeeling proces-verbaal kas opname. 3. Verzoek mej. H. G. de Haas, onderwijzeres te Velsen om eer vol ontslag. 4. Benoeming van eene onderwijze res te Velsen. 5. Besluit aangaan geldleening ad f 3500,—. Mededeeling betreffende conversie gemeenteschuld. 6. Verzoek vaD P. Schoor], dood graver, om een gratificatie. 7. Ld. id. C. van Eyk te IJmuiden om een schoollokaal te mogen gebruiken voor het Kerstfeest. 8. Begrooting voor de gecontrac teerde wegen. 9. Gratificatie aan de rijkspolitie. 10. Suppletoir kohier van den hoof- delijken omslag 1897. 11. Onvoorziene uitgaven. 12. Benoemingen. a. van een armmeester bij het R. C. Armbestuur. b. van een armmeester by het Schaalarmbestuur. c. van leden voor de comm. der gecontracteerde wegen. d. Inzake de kieswet 1. van een plaatsvervanger van den burgemeester als voorzitter stembureau le stemdistrict. 2. van de voorzitters der stem- bureaux en hunne plaatsvervan gers (uit de raadsleden). 3. van de leden der stembureaux; by voorkeur uit de raadsleden. 4. van de plaatsvervangende le den (3 voor elk bureau). en onjuiste uitvoering die gegeven is en wordt aan de ten deze vigeerende bepalingen. Dit wordt in het adres nader uiteengezet. Aan het slot van het adres wordt erop aangedrongen, dat lyst C zoo danig worde herzien, dat zy slechts zal bevatten zoodanige stoffen, die ■itsluitend als geneesmiddel worden gebrnikt en slechts zoodanige hoe veelheden als dienstig zyn voor dade lijk geneeskundig gebruik. Woestelingen. Men schrijft uit Oldenzaal van 14 dezer De zoogenaamde Midwintermarkt eindigde alhier op treurige wijze. Een paar oude bekenden van de justitie die zich den laatsten tijd vry kalm hadden gehouden schenen inde meening te zyn, dat liet heden een geschikte dag was om eens weder van zich te laten hooren. In de herberg van Steggers Nijland werd rnzie gezocht, de glazen wer den ingeworpen en al vechtende ge raakte men op straat. Gewapend met stoelen ging het thans de straat op, alles vernielende wat in den weg kwam. De raiten moesten het niet weinig ontgelden. De fabriekarbeider Held- buis, die van zyn werk huiswaarts keerde, werd door dc woestelingen zoodanig toegetakeld, dat hij badende in zyn bloed" in een naburige woning werd gebracht, waar dokter van Ma rion de eerste geneeskundige hulp verleende. De inmiddels toegeschoten politie wist de beide onverlaten in bewaring te stellen, die gisteren tor beschikking van den officier van justitie te Al melo zyn gesteld. Zandvoort. Dinsdagavond had in het Groote Badhuis eene uitvoering plaats van de Zandvoortsche Zangvereeniging. Het programma werd goed gespeeld, de koren waren uitstekend, evenals het dameskoor. Het „lentelied", duet voor alt en sopraan werd ook zeer goed gezongen. De voordrachten en het tooneel- stukje „Een gestoffeerde kamer te huur" vonden veel by val en brachten de lachspieren van het pubiiek zeer in beweging. In een woord de uitvoering mag als goed geslaagd worden beschouwd. Een woord van lof aan den directeur, den heer Tates, voor de uitstekende leiding. Een geanimeerd bal besloot den avond. Het meubelen van het nieuwe hotel in Nieuw-Zand voort is, volgens inge wonnen inlichtingen, aanbosteed en gegund voor f90000 aan eene Ber lijnsche firma. eens op blazen. De agent van politie Banders verzocht hem dit na te laten, daar er allicht verwarring door kou ontstaan. Metzelaar stemde toe en ging zyns weegs. Maar of de maner schik in had de politie eens beet te kunnen nemen, of dat er eeu andere oorzaak toe bydroeg, 't is ons niet be kend, doch wel dat om kwart voor twaalf de politieagent Sanders in de richting van de Dreef opnieuw een alarmsignaal hoorde. Hij snelt er heen en meerdere politieagenten uit ver schillende posten vlug hem achter na, niet anders denkende of er was onraad. Op den Dreef gekomen, zag men Metzelaar rnstig op een bank zitten op zijn trompetje blazende. Dit was toch al te erg! Nu werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt en heden had de man zich voor het kantongerecht te verantwoorden we gens ordeverstoring. De eisch tegen hem luidde f8 of 5 dagen. Drankwet overtreding. In de zaak van den depothouder in wijnen en sterken drank. Kdie de vorige week terecht stond wegens het verkoopen van sterken drank aan een kind beneden de 6 jaren, uitspraak doende, vei klaarde de Kantonrechter den beklaagde schuldig aan i« in eene voor het publiek toegankelijke 'lokaliteit, waarvoor geene vergunning is verleend, sterken drank scheuken, gepleegd onder Verzwarende omstandigheden, ft, »Als; verkooper van sterken drank in de uit oefening van dat beroep aan een kind be neden de 16 jaren sterken drank verkoopen, j •eroordeelde hem tot eene geldboete van j honderd gulden en eene geldboete van drie gulden, subsidiair acht dagen hecht, voor de eerste, en een dag hecht, voor de tweede boete, en sprak hem ten slotte vrij van liet verder ten laste gelegde. Eisch was f 400.en f 3 Subs. 20 en 3 dagen hecht. Hazardspél op den openbaren weg. De Kantonrechter vonnis wijzende in de zaak tegen P. K., die op den openbaren weg het publiek gelegenheid had gegeven om tegen een kleinen inzet, niet dobbelsteenen werpende, veel geld te verdienen, verklaarde deze schuldig aan «zonder verlof van don Burgemeester gelegenheid geven tot het houden van hazardspel op den openbaren weg,« en veroordeelde hem tot f 10 j boete subs acht dagen hechten beval j •ernietiging van de inbeslaggenomen i op lijke sehool gaan. Met de school in aller steun, zoowel de zedelijke als de financieele aan te bevelen, eindigde spr. zijn betoog. De leerlingen der twee hoogste klassen der school zongen o.a. zeer verdienstelijk eene kin der-cantate op woorden van Van Alphen en een feestlied. Het gezang der kinderen klonk heel aardig; den dames, die op de piano begeleidden, komt mede eeu woord van lof toe; de leider had alie eer van zyn werk. De heer ds. Jon ker. die het samenzijn had geopend, sloot het ook met dankgebed. Heden, Woensdag, wapperde de driekleur van de school in de Antho niestraat, terwijl morgen de leerlin gen zullen worden onthaald. Deze tractatie geschiedt geheel buiten be zwaar van de kas der school, die in niet zeer gunstigen staat verkeert; een paar jonge dames hielden er eene inzameling voor. Vermelden wy ten slotte, dat behalve de heer Van Dorp, die zicli de liefde zyner leerlingen en de achting der ouders heeft verwor ven. aan de school werkzaam zyn zeven onderwijzers en drie onderwij zeressen. Iu 't, belang der sehool is te wensehen, dat de heer Van Dorp nog lang aan 't hoofd er van mog estaau. daar hy zich met groote toewijding er aan wydt. De algemeene vergadering van le den der sociëteit „De Kroon" heeft gekozen tot voorzitter van de socië teit, in de plaats van den heer T. A. Donnée, die bedankt had, den heor Henri Juug, die vroeger ook een tyd- lang deze functie heeft waargenomen. De heer Jung heeft medegedeeld, dat hij binnen acht dagen zyn be sluit zou kenbaar maken. Bennebroek. Als vervolg op de vorige berichten aangaande de gepleegde baldadighe den eü vernielingen zoowel binnen deze gemeente als to Vogelenzang, wordt bericht, dat de politie de daders op het spoor is. Tegen de gebroeders J. lijsten, waarop de onmogelijkste winst kansen j C-. S. ZOOmede tegen P. v. d. B. stonden, en de dobbei-teenen. j is proces-verbaal opgemaakt wegeus Sluiting van sluitboomen. (openbare dronkenschap. D« spoorwegarbeider, die vergeten hadl o. moet tevens Dekeüd hebben de sluitboomen aan den overweg ovei de medeplichtig te zijn aan de bedreven spoorweglijn aan de Westerstraat te sluiten,baldadigheden. Nu de politie er één werd door ZEA schuldig verklaard aan heeft, zal zij de Overigen OOk wel in J— - L don Irrörron iSport en l&edstpijdleiit. Wielrijden. Weet men wat de ongelukkige Ri- vierre heeft verdiend, iu den zes- daagschen wedstrijd te New-York, met zyn vijf dagen en zes nachteD rond trappen op de baan van 187 meter? Twee honderd vijftig gul den. Hij reed 2,809,314 meter; dat is ruim 112 meter voor 1 cent, das nog geen 9 cent per kilometer. En daarvoor heeft hy zijn krankzinnigheid gekocht. BURGERLIJKE STAND. Bevallen 13 Dec. C. M. Veldhuis- v. Heems z. J. C. Vonk—Janssen z. 14. C. Zwart—Radder d. C. Buis- Schipper z. A. v. Meel—Rooseubeek z. Is. Schuchhard—Hes z. 15. R. Schat-v. d. Wees z. Overleden14 Dec. J. M. Bosse 22 m. z. Bartelj.str. A. M. v. Senus 62 j. Leidsehevaart. MAltKTNIEÜWS. Haarlem, 15 Dec. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 26 stapels, uit makende 2663 kazen, wegeude 5287 Kilogrammen. Hoogste prys per 50 K. G. f25.— Laagste prys per 50 K.G. fO.— Op de veemarkt alhier zijn aange voerd 4 Koeien f 165 a f 140 0 Graskalveren f a f 23 N. Kalveren f 12,— a 7.— 26 Schapen f23.a 12.Lammeren f a f 0 Pinken f 0. - a f 0.—. l Paard. NIEUWSTIJDINGEN. Ned. Drogistenbond. Dc Nederlandsche Drogistenbond heeft Dinsdag aan de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres verzonden. Daarin wordt gezegd, dat den bond ter oore is gekomen, dat by den minister van binnenlandsche zaken door eenige apothekers een adres is aangeboden met verzoek om maatregelen rechtstreeks gericht te gen handelaars in drogerijen en che micaliën, alsof zy de oorzaak waren van den heerschenden toestand, maat regelen, wier invoering het bedrijf van die personen voor goed zouden te gronde richten. Ook de bond is van oordeel, niet slechts dat de handel in chemicaliën veel wijziging behoeft, maar ook dat het dringend noodig is daartoe strek kende maatregelen te nemen, maar tevens meent hy dat de treurige toe- toml ic to •oriiton oan Ho Qo|wnl;l.-iiro 336e STAATSLOTERIJ Woensdag 15 Dcc. 1897. 3e klasse 3e lijst No. 9098 f'2000. No. 163'3, 197-0 flóOO. No. 15908 f 00'. No. 1776 f400. No. 8047, 9032 f 200. No. 492, 1' 883, 13898 f 100. Prijzen van 1" 45. 133 2978 6935 9200 12227 14803 18-268 142 2982 «"29 921)9 1 (287 14825 18311 151 0U6961Ö0 9244 12296 1488818346 252 31546173 927712311 1 '89.518479 6832136197 9305128 3i4ff1718491 36532146226 9388 12339 1 970JS,506 41232406237 939912S49 1505218653 425 3262 0326 941812383 1510318637 469 ;1284 6347 9621 1240U151" 18665 50033636378 9545 124"! 1&1481S6S7 666 3366 813' I 9571 1241 1 1.5 48 18701 .568 3462 648" 90441 401 163"718710 00034646509 9714 lï693 1637218790 6353472 6652 9745 1 ('42 1547 18305 72535136670 9834 6171648018833 81336526692 9881 126441654118836 850365) 6396 992312691 5-551 18871 899 3665 7:0 9993 1270016577 iSSal 9203616718 II) "812723 15581 18915 9263623 0743 10088 127691561618929 97936566318 UK.96 12793 .'56-51 18984 102436596830 0164 12879 167":' 19006 047 8720 686 10187 1289" 15712' i'J 22 107637566927 10212 1290 15720 19' .46 110239,6 6 921021.512967 16767 19 .54 1135398'7077 1037.8 129901579019'>,1 1134 40177141 10384 13008 15835 19305 11524095 718610183 1301215935 19313 ;191 4159 721810563 1304 G- '03' 19362 12344167 7323105801304316 '07 19475 1310 4185 7430 10645 13090 1601 '2 19391 1333 4216 7468 1066213153 1601619414 13624489 7474 10RS2 1316316021 19418 1489 4186 7497 10813 13180 1007219476 1483 4509 7-543 108301319316095 19189 1.5094533765210836 132'iO 1014419492 151 '45767675 10811 1328816 991: 601 1657 45927736 !'I848 13829 164 019514 1695469477761086013 19517 682 461'7 778S 10391 13193 1668219545 1693 4632 797910971 13521167 7919635 1705 4674 799310675 1835 168619660 1714 4707 8''6 0991 1357916897 1 '684 767 478' 81''01102813621 1701" 79690 1792 481381091108' 1362317133 ;7"3 18 li 48'.'7 8220 1168186:2 17152 19738 '89249978232 U2'4 1364617) 58 19763 1923 60138274 1126:, 1366017229 197/4 1974 5045 8324 12 "5 13611» 17 1819787 '2009 5081832911295 13780 17339 "'827 2022 509683461181'! 1380717360 .9847 206-5 51058406 113181388017459 19969 207851318(8411353 13993 '746120 '19 2' '855144 8520 1136014''02 1746S 2U067 22235177 8650 11879 14008 1749 (2 D72 826" 6202857011426 14074 175102": 15 2*81 52088-57311-16014139 175-51 '20178 228" 62-55 869" 1157" 14 '36 17686 0210 2317 53048634 11596 14)7617.59920265 2864008687110.11 1181217714 20.520 2331 61 0888SU721 143481785 '20647 2 .(9 549087*97 1173914126 178 '2 20549 2540 6683877117611458717936206M 25. 5561 586 11832 116.4 18014 20612 8663563' -36711914 14'-I 18079 2"706 2693 5691 8878 1195214646 18' '8 i 2079! 2737 5693 89" 111987 14693 18160 20886 28286717 9 12 84 147!7182I72""08 -9 i 6751912 12098 147" 1,823820950 2923 57619153 1217" .477918 147 20977 telegrammen. De goudroovei'8 van Lijnden burg. Havas seint heden uit Pretoria: Het gisteren gezonden bericht be treffende het gevangen nemen van de dieven, die goud gestolen hebben uit de diligence {in het district Lynden- burg, was onjuist. De dieven slaagden |er in Mozambique te bereiken, en met dit gebied is geen tractaat van ai'.levering gesloten. ROME, 14. Volgens eene officieele mededeeling is het nieuwe ministerie aldus samengesteld: di Rudini,minis ter-president en binnenlandsche zaken, Zanardelli justitie, Visconti Venosta buitenlandsche zaken, Brin marine, Branca financiën. Luzzatti sehatkist

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3