Kerstmis- en Nieuwjaarskaartjes. CONFEDERATIE. Roomboter. CONCERT ANTON BOSSE, ADVERTENTIËN. Dienstbode. GEVRAAGD, Johanna PetroneilaKarthaus, Benedenwoning op Woensdag 22 December'97, E. FELDER Jr., F. A. BEELEN Gz„ Barteljorisstraat 12. Groote Houtstraat 61 rif verloren hadden, zoo onregelmatig is de formatie. In dat rif vond men twee „pockets" elk omtrent twee kubieke voet, die bijzonder ryk waren. Deze stukken erts werden dadelijk tentoongesteld, en zullen ook naar Engeland worden gebracht, om daar het publiek te overtuigen, hoe nood zakelijk het is, dat ze hun geld in Rhodesiaansche properties steken. Vervolg St®dsw6©asws In de Maandagavond gehouden ver gadering van de Neutrale kiesvereeni- ging „Burgerplicht" is besloten, de vereeniging in stand te houden. Een nieuw, voorloopig bestuur is gekozen aan de namen der leden daarvan wenscht men vooralsnog geen publi citeit te geven. Dat het der Commissie voor den optocht in 1898 met de zaak ernst is, blijkt wel hieruit, dat reeds thans op verschillende scholen is gevraagd, welke kinderen bereid zijn en toe stemming van hunne ouders kunnen krijgen, om daarin mee te doen. Bjj vonnis van de arrondissements- Rechtbank te Haarlem dd. 21 Decem ber 1897 ziju in staat van faillissement verklaard 1. Jan Waagmeester. caféhouder, wonende te Zaandam. Rechter commissaris Mr. J. de Clercq van Weel. Curator Mr. H. C. Schmidt, advocaat en procureur te Zaandam. 2. de boedel van Michiel Kwakke- stein in leven bakker en winkelier te Yelsen, aldaar overleden 12 Novem ber 1897. Rechter commissaris Mr. J. de Clercq van Weel, Curator Mr. H. Ph. de Kanter, advocaat en procureur te Haarlem. Een vergunning-quaestie. Eenigen tijd geleden kocht de heer HoogeveeD. timmerman en aannemer alhier, in de veiling het perceel in de Korte Yeerstraat, laatst bewoond door den banketbakker G .Kuipers. Aan dit huis was vergunning verbonden, een zoogenaamde „gemengde" vergun ning die door de wet werd verleend aan affaires, waarin vóór de invoe ring van ile drankwet sterken drank werd geschonken, maar die niet in hoofdzaak tapperij waren, zooals ban ketbakkerijen, kruidenierswinkels enz. Bij deze gemengde vergunning mocht echter niet per glas worden verkocht. Werd echter de banketbakkerij of de handel in kruidenierswaren of wat ook nevens de vergunning werd uit geoefend, opgeheven, dan werd de gemengde vergunning een gewone vergunning en kou ook per glas wor den geschonken. Do heer Hoogeveen nu verbouwde het huis en verhuurde het aan D. Rob, die nu aan B. en W. vroeg om de vergunning, bedoeld in bovenver melde beschouwing. Dit verzoek werd evenwel door B. en W. afgewezen, hoofdzakelijk op grond, dat hier geen voortzetting van de vergunning, maar een geheel nieuwe vergunning werd Ter terechtzitting der Arrondisse ment Rechtbank alhier d.d. 21 De cember 1897 is de heer Mr. A. Kist alhier beeëdigd als plaatsvervangend kantonrechter by het kantongerecht te Haarlem. De uitstekende pianisten de dames Henriette en Anna Roll, zullen zich a.s. Zondag (2en Kerstdag) op de Matinee in de Vereeniging, op de nieuw uitgevondenPiano Double, doen hooren. Naar wy vernemen is de Zaterdag uit de sociëteit „Vereeniging" ont vreemde overjas opgespoord in de Bank van Leening, alwaar de dief, dien de politie op het spoor meent te zyn, ze had beleend. In groot gevaar. Hedenmorgen had ten huize van A. J. Peterson, wonende in het bene denhuis van perceel 29 Frankestraat, een begin van brand plaats, die ern stige gevolgen had kunnen hebben. De vrouw des huizes verliet een oogeublik hare woning om melk te halen, en liet daarbij hare 3 zeer jeug dige kinderen onverzorgd in een bed stede achter. Een daarvan legde tij dens de afwezigheid der moeder een nachtjaponnetje op de brandende kachel, zoodat het kleedingstuk be- Van deze beslissing is nu de aan vrager in hooger beroep gekomen by Ged. Staten. Tot staving vau zyn goed recht wijst hy o. a. op een per ceel in de Kleine Houtstraat, waar voor door hetzelfde College van B. en W. wel een gewone vergunning in de plaats der gemengde was ver leend en waarbij nog wel dit onder scheid zich voordeed, dat de eigenaar het laatste jaar 't vergunningsrecht niet had betaald, wat in de Korte Veer- straat wel regelmatig was geschied. Echo. Naar wij vernemen is op den Ko ninginneweg hier ter stede een dui delijke echo ontdekt. Deze is waar te nemen wanneer men op het midden van den weg (het open gedeelte) staat nabij de bloemisterij aldaar, met het gelaat in de richting van de nieuw gebouwde villa. Het huis, Groote Houtstraat hoek Peuzelaarsteeg, vroeger bewoond door den heer van Amstel, wordt van voren verbouwd. Sedert het in de veiling werd gekocht door een combinatie vau drie personen, heeft een zich daaruit teruggetrokken en hebben de twee anderen, alles bij onderling goedvin den, besloten dat het perceel in tweeën zou worden gedeeld. Thans evenwel, bij kadastrale op meting, blijkt dat het perceel onge veer 20 M2 kleiner is, dan men meen de. De eigenaar van het voorgedeelte wil nu laten verbouwen tot op 2 Meter op het terrein van den achter buurman deze heeft op zijn beurt het gedeelte, hetwelk hy meent dat aan hem toebehoort, met een schutting doen afzetten en de ander heeft die schutting nu weer laten afbreken. Zoodoende kunnen partyeu er lang plezier van hebben, maar het langst van alles nog de Hagenaar, die er oen confectiemagazijn in wril begin nen en die, als men er over gaat pro- cedeeren, nog wel een beetje zal kun nen wachten. Het heeft dezen nacht Hink ge vroren. Om de stad liggen deslooten dicht. Wat de ijsbaan onder Overveeu aangaat, het gedeelte voor de kinderen is reeds dichtgevroren op de groote baan is men bezig water te brengen. Naar wy vernemen heeft de heer Heuri Jung zyne benoeming tot pre sident van de Sociëteit „De Kroon" niet aangenomen. ling van het supplitoir kohier van den hoofdlyken omslag, 1897. Ongecorrigeerd Zandvoort. Naar vernomen wordt is het Groote Badhuis, sinds vele jaren geexploiteerd door den heer Wackwitz, thans ver pacht aan den heer D. Deinum Szn. VZRV&LG ttHEUWSTUOEitëGEN» Een lieve hond. Een merkwaardig verschijnsel deed zich dezer dagen op een villa, in den omtrek van Maastricht gelegen, voor. Drie honden, twee jachthonden en een fox-terrier, waren in een hok op gesloten. Toen de tuinman den vol genden morgen de dieren ging voeren, bemerkte hy tot zyn verbazing, dat een der jachthonden byna verscheurd en gedeeltelijk opgegeten was. Het corpus delicti liet men in het hok liggen en de jachthond en de fox werden in een ander hok gezet. Maar ziet wat gebeurtden volgenden mor gen was ook de terrier opgegeten, en wel totaal, want aileen de pootjes bleven over. Zoo iets is voorwaar nog zelden in de dierenwereld gehoord. (U. D.)| gon te branden. Zeer waarschijnlijk had de brand jEene moeilijke liefdedienst zien niet tot dit japonnetje bepaald, wanneer de juffrouw die de boven verdieping van dit perceel bewoonde, niet toevallig op dat oogenblik even was komen kijken, de kamer vol rook vond en spoedig den brand blusehte. Door 4 knapen van 8 tot 14 jaren oud is gisterenavond van een vracht wagen staande in de Spekstraat een kistje sigaren ontvreemd. Zy zijn door de politie aangehouden. Uit de volgende li van een welwillend buurman, die erop uittoog om voor een plptseling ern stig ongesteld geworden juffrouw ge neeskundige hulp te halen en daar mee 'n halven dag zoek bracht, moge blijken, wat er zoo al aan vast is om in Amsterdam voor iemand een plaats in een der beide Gasthuizen te krij gen: De heer R., op de Prinsengracht wonende, vernam op een morgen, dat een boven hem alleen-wonende vrouw, Volks-Douchebad. die in Amsterdam kennissen noch Door liet Bestuur der afd. Haarlem familie heeft, ernstig ongesteld was van hei Witte Kruis is de navolgende I geworden, en dringend medische hulp circulaire verspreid: jnoodig had. Eerst deed hij alle moeite Reeds sedert geruimen tyd had de Afdeeling „Haarlem" der Noord-Hol- landsche vereeniging „Het witte Kruishet voornemen, alhier een Volks-Douebe-Bad op te richten, waar tegen zeer matigen prys een roini- gingsbad kan genomen worden. Dat zulk eene inrichting aan eene groote behoefte zal voldoen, is dui delijk, als men nagaat, dat hier ter stede voor de volksklasse geen gele- om in de buurt een dokter op te ha len, doch geen van de 5 geneesheeren by wie bij zich aanmeldde, was thuis. Om den ernst van het geval betraf hy zich naar het naastbyzijnde politie posthuis op de "Westerraarkt, waar hij om een brancard vroeg, teneinde de patiënte naar het Gasthuis te kun nen vervoeren. Van den dienstdoen- den brigadier kreeg hij echter ten antwoord: „daar heb ik niks mee te genheid bestaat, op goedkoope wijze makendan moet je aan de Raam- i-v„.-t nnm-t irP7Pn een binnenbad te nemen. Tot nog toe kon de Afdeeling aan de oprichting geen gevolg geven, om dat op de eenige geschikte daarvoor beschikbare plaats geen aansluiting aan de duinwaterleiding te verkrijgen waskomt echter in liet aanstaand voorjaar de Haarlemsche duinwater leiding in werking, dan zal dit be zwaar opgeheven zyn. De Afdeeling hoopt het badhuis nog in den loop der maand December te kunnen aanbesteden, zoodat het in het aan.-taand voorjaar kan worden in gebruik genomen. Het zal worden opgericht op een terrein bij de Zandersbrug over de infauteriekazerne en zal 12 douche cellen bevatten voor mannen en vrou wen, die op afzonderlijke uren toe gang zullen hebben. Het ontwerp van het badhuis is reeds eenige jaren geleden gemaakt en daarna zyn gelden voor de uit voering ervan verzameld. Intussehen zijn sedert dien tyd de bouwmaterialen in prys gestegen en heeft men voorts gemeend, eenige nood zakelijke wijzigingen te moeteu bren gen in het bouwplan, dat door liet Hoofdbestuur van het Witte Kruis is gecontroleerd en goedgekeurd. Door de welwillende medewerking van Haarlem's ingezetenen, hoopt onze poort wezen. De heer R., hoewel niet erg gesticht over dit antwoord, spoedde zich uit medelijden met de zieke buurvrouw, die hij persoonlijk nauwelijks kende, naar bet politiebureau-Raampoort. Even vóór hy dit bureau bereikte, kwam bij echter dr. de Man tegen, van wien hij toevallig wist, dat dit de busdokter van de zieke was. Toen hij dezen medicus vertelde wat er aan de hand was, gaf deze hem een briefje, waarop de zieke, naar hy zeide, naar het Gasthuis kou worden vervoerd. De heer R. dacht dus, dat het zaakje in orde was, maar zyn lijdens geschiedenis nam toen eerst recht een aanvang. Eerst moest hij het briefje laten zien op het bevolkingsbureau aan den Singel, waar hij lang moest wachten, daar er velen voor hem waren met gewone zaakjes, die op een bevolkingsbureau aan de orde van den dag zyn. Daar op het hem verstrekte briefje vermeld stond, dat het nog vóór één uur dien dag aan het Werkhuis moest worden getoond, vroeg hy aau een der daar dienstdoende boden, of liy hem niet even voor de andere wach tenden kon aandienen, wijl het een ernstige zieke gold. De bode beduidde hem echter vrij Afdeeling ook thans door bydragen oubeholpen en met bepaald beleetd. of renteloos voorschot geiyk vroeger dat hy „m de ry moest biyven staan dit bedrag te verkrijgen, te meer daar enwachten. uit de bezitting van het Witte Kruis het belaugrijke bedrag van f 4500 voor het badhuis ter beschikking is gesteld. Velsen. Gemeenteraad. In de heden Dinsdagnamiddag ge- „„0 ilv,„ v.w. houden gemeenteraadszitting werd i minuten vóór ééuen geworden. De aan mej. H. G. de Haas, onderwijze- keer R. holde daarom letterlijk naar res aan de gemeenteschool te Velsen, het Werkhuis, waarvati hy de deur Toen de heer 11. echter, eindelijk zijn geduld verliezende, uit de ry wachtende liep, zelf een kantoordeur opende, en daar, op het kantoor, mededeelde, waarvoor hy kwam, werd hij door een der beambten onmiddel lijk geholpen. Inmiddels was het in dien tyd tien eervol ontslag verleend en ,n haro plaats als zoodanig benoemd mei. M. J. L. Mulder. Aangaande de conversie dergeld- leening, waarop in de vorige verga dering door den heer Versluis de aandacht was gevestigd, werd be sloten hierop niet in te gaan, naar aanleiding vau het door B. en W. uitgebracht advies. Besloten werd verder voor den aan leg van straten te IJmuiden eene geldleening van f3500 te sluiten te gen 4 pCt. rente en met eene jaar- lyksche aflossing van f250, voor het eerst, in October 1898. Op voorstel van B. en W. werd deD doodgraver P. Schoorl eene grati ficatie van f 75 verleend. De begrooting voor de gecontracteerde wegen werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van t'5414. Besloten werd verder conform een voorstel van B. en W. aan de rijks politie voor aan de gemeente verleende diensten eene gratificatie van f 130 te verleenen. Benoemd werd daarna tot arm- meester by het R. C. Armbestuur, de heer J. P. Handgraaf, de aftre dende en tot armmeester by het school, armbestuur, de heer J. J. v. Wort Hzn., eveneens optredend. Na het doen van nog eenige be- noemingeu, ging ten laatste de Raad in geheime zittiug over tot behande- naar het Binnen Gasthuis ge reden. Daar gekomen, werd door den por tier gezegd, dat men moest wachten Een van de doctoren kwam naar de zieke zien en gelastte hare overbren ging naar het Wilhelmina-Gasthuis. De koetsier beduidde den heer R., dat dit dubbele vracht was (f 2, doch ook deze uitgave getroostte de heer R. zich. Eindelijk, de heer R. was om 10 uur op het pad gegaan, werd om ruim half vyf des middags de zieke vrouw opgenomen in het Wilhelmina- Gasthuis. Na vele vergeefsche pogingendoor den heer R. aangewend, heeft hy ten slotte de door hem gemaakte onkosten van het rijtuig terug gekregen. De patiënte had in "den tijd, noodig om haar een plaatsje in het Gasthuis te bezorgen, ongeveer overleden en begraven kunnen zyn Echo. Hofbericht. Prinses Elisabeth van Waldeck en Pyrmont is Maandagavond in Den Haag aangekomen en werd door de Koninginnen aan het station verwel komd. reeds gesloten vond Ofschoon hy ook hier bijster onbe schoft werd behandeld, kreetr hy niettemin een briefje, waarmede hy nu moest gaan wandelen naar het Binnen-Gasthuis. Hier werd hem echter weer beduid dat de patiënt niet kon worden ge haald dan nadat een briefje was af- gegoven voor een rijtuig doordr. Giesberts, wonende Constanten Huy- geusstraat No. 17. Alweder repte de heer R. zich naar dat adres, maar de dokter vertelde hem, dat hy maar niet kon klaar staan voor patiënteu voor 't Gasthuis en dat hy geen briefjes voor een rijtuig in voorraad had. Hy moest maar naar den stalhouder Meijer gaan aan de Lindengracht, waar hem" wel een rijtuig zou worden verstrekt. Daar gekomen, werd hem gezegd, dat „men er niet meer aan deed," maar dat een familielid in de Haarlem mer Houttuinen daarvoor tegenwoor dig zorgde. Toen de heer R. in de Haarlemmer Houttuinen kwam, vroeg men hem of het briefje door den zieke was afge- teekend. Daar dit natuurlijk niet was ge schied weigerde men hem ter wille te zyn, en toen, ten einde raad, besloot de heer R. maar de kosten van een rijtuig voor eigen rekening te nemen. De zieke werd daarmee afgehaald BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 19 Dec. A. C. Proot- Ploner d. D. Ratsma—v. Dalen d. 20. M. C. de Vos—de Lang z. Overleden: 19 Dec. K. Zegers Veeckens 58 j. Kinderhuisvest. 20. G. T. Peereboom 44 j. Rustenburger- laan. Siosmawjaarfisspicfoten* Het stoomschip Smeroevan Rot terdam naar Java, arriv. 20 Dec. te Southampton. Het stoomschip Koningin Wilhd- mtna, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 20 Dec. te Batavia. Het stoomschip Lombokv. Amst. naar Batavia, passeerde 19 December Kaap Roca. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amst., vertr. 19 Dec. van Port Said. Het stoomschip Prinses Marie van Batavia n. Amst., pass. 19 Dec. Kaap Fiuisterre. Het stoomschip Sumatravau Am sterdam naar Batavia, vertr. 19 Dec. vau Perim. Het stoomschip Prins Willem 1, vertrok 20 Dec. van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Willem 111 arriv. 17 Dec. vau Amsterdam te Paramaribo. Het stoomschip Edamvan de Holland Amerika Lijn, arriv. 18 Dec. van Amsterdam te Newyork. Het stoomschip ö'alak, van Java naar Rotterdam, vertrok 18 Dec. van Marseille. Het stoomschip Borneovan Java naar Rotterdam, vertrok 18 Dec. van Port. Said. slaag gaf wat zou je dan doen? Hans (die geruimen tijd heeft stil gezeten en gepeinsd heeft over de oplossing van dit moeilijke probleem). Hoe groot is die jongen, mama? Verkeerd begrepen. Zendeling (by afscheid nemen van een opperhoofd). Zoo leef dan in vrede, mijn zoon. en verpleeg myn kranken dienaar: ik kan hem u warm aanbe velen. Kannibaal. Zou hy koud niet te genieten zyn. Hei overbrengen van bevélen. Kapitein tegen een jong officier Zooals je natuurlijk weet is er mor gens eeu zon verduistering iets wat niet iederen dag voorkomt. Laat de manschappen morgen-ochtend om vyf uur in marschtenue op het exercitie veld aantredeD, dan kunnen ze dit hoogst zeldzame natuurverschijnsel zien en ik zal hun de noodige ver klaringen geven. Valt er regen dan is er natuurlijk niets te zien en dan laat je de manschappen in de exer citiezaal aantreden. Officier tegen een onder-officier: Op last van den kapitein zal er mor gen-ochtend een zonsverduistering plaats hebben in marschtenue, met verklaringen van den kapitein, iets wat niet iederen dag voorkomt. Bij regenachtig weer is er buiten niets te zien, maar dan zal de verduiste ring in de groote zaal plaats hebben. Korporaal tegen de manschappen: Morgenochtend om vyf uur, groote verduistering in marschtenue, iets wat niet iederen dag voorkomt. By regenachtig weer in de buitenlucht, by zonneschijn in de zaal. Teeltenen. Een Jongmensch verlangt twee avonden per week onderricht te ontvangen in Scheepsbouwkundig teekenen. Fr. br. onder no. 1250, aan het bureau van dit blad. Wordt gevraagd te Zandvoort, een knappe DIENSTBODE, P.G., om dadelijk in dienst te treden. Fr. br. no. 1249. bur. van dit blad. tegen Februari een flinke R.K. DIENSTBODE, liefst van bui ten. van goede getuigen voorzien. Adres: Kinderhuissingel 72. IEMAND, GEVRAAGD om 's morgens brood weg te brengen, liefst met bak kerij werk bekend. Adres FELDER, Koningstraat. TE HUUR: prachtige ruime Kelderverdieping in het centrum der stad, mooi licht, hoog van verdieping, zeer droog, uitstekend geschikt voor Bierbottelarij. Wijnpakhuis, enz., 3 groote lokalen. Gasleiding, duin water. breede ingang aan de straat. Br. Ir. onder lett. I. 83 a d. Boek handelaar J. M. STAP, Groote Houtstraat 63. marktnieo ws. Haarlem, 20 Dec. 1897. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f 8,25 a f 0,00 Witte tarwe f8.10 a f7.90, Rogge f5.10 a f5.—. Haver f3,25 a f3,05. Gerst fO,— a fO,— Paardenboonen f5.00 a f 5.50. Bruine boonen fO.— a f 0.— Capucijners fO.a fO,Karwy zaad i0,a fO.—Bruiu mosterd zaad fO.— a f—Groene erwten f6.25 a fO.—Duivenboonen f6,25 a 6.10 Haarlem, 20 Dec. 1897. Aangev. Verk. Prys. Boter 107 KG. 107 KG. fl,30 1,40 Biggen 84 st. 84 st. f 7,10,— Schram. 62 st. 62 st. f 12,— 14,— Aard. 69 HL. 69 HL. f 2— .3— Appelen33 HL. 25 HL. f5,f 13. Peeren 21 HL. 14 HL. f4,f7. Amsterdam, 20 Dec. De prjjzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkum- mer Jammen f2.60 a 2.90, Franeker f2.60 a 2.90. Hollume gele fO.—a 0.—Zeeuwsche Jammen f 3.60, a 4.—, blauwe f2.70, a 2.90. Rijns burgers fO.—a 0.—, Muizen fO. a 0.—. Katwijker Zand fO.—,a0. Klei I 0.—, a 0.—, Brielsche Kralen f 0.—, a 0.—, Andijker Muisjes f 0.—, a 0.Blauwe fO.a 0.West- taudsche Klei mauden f 0.—, a 0. losse fO.—a 0.—, Klei Muisjes f 0.a 0.Zaud dito f 2.—, a 4.—, Zand Muizeu 0.—. a 0.roude f 0.—, a 0.—, per H.L. Alkmaar, 17 Dec. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 269 stapels, weg. 96.024 Kg. Prijzen: kl. Gras Kaas f 28,—, dito Hooi f 0.—, Commissie Gras f26.50, dito Hooi fO.—mid delbaar Gras f 27.—, dito Hooi f 0.—. Den lOden December 1897 overleed te Amsterdam onze geliefde Zuster en Behuwd zuster, in den ouderdom van bijna 44 jaren. 'sllage: J. A. VAN EIJBERGEN. U P. van EIJBERGEN— Abée. Haarlem: II. C. WIEMER— Karthaus. W. WIEMER. Amsterdam F. W. KARTHAUS. Samarang F. A. KARTHAUS. Wegens buitenlandsche betrek- ui ngen eerst heden geplaatst. met Tuin TE HUUR, Leidsche- straat 42. Te bevragen bij P. VAN DU UREN. Kinderhuisvest 25. Concertzaal „Vereeniging". ten voordeele van den Heer GERARD ZALSMAN, te geven door Mej. JEANNE LANDRÉ (Concert zangeres), den Heer JOH. STEEN MAN. (Vio list), den Heer HENK VAN BREEMEN, (Pianist), ten 8 uur, met welwillende medewerking van den Heer JOH. BROEK (Bariton) Groningen en een Dameskoor on der leiding van den Heer WIL LEM LANDRÉ, Programma's met tekst 's avonds aan de zaal verkrijgbaar. Kaarten a f2 en f l verkrijgbaar bij de Hoeren Boekhandelaars en den Heer P. VAN OOY. Plaatsbespreking Woensdag 22 December van 10—2 uur. p. L. p. V* L. La Violette des Alpes f 3.50 fl,90 Chartreuse (Gele) p. El. p. Triple Sec Kummel Cristalisé leurs d'Orange Cherry Brandy Half óm Half" Cevlon Kaneel Crème de Rose. Vanile Frambozen Witte Curasao Oranje Witte Anisette. Persico. f2.— 1,60 3 1 a Fl. f 1,25 „1,— ..0 80 i P. BEAUFORT Fz., Zijlstraat No. 1. Kerstbrood. TULBAND, fijn KRENTENBROOD, PAIN DE LUXE, etc., evenals vorige jaren verkrijg baar hij Koningstraat 14, hoek J a c o b ij n e s t r a a t. Bisschop, W itte Kardinaal. Itoode en Witte BESSENWIJN. VRUCHTENWIJN. Citroen en Franili. Limonadesiroop. Lemon Squash, Verkrijgbaar bij Kruisstr. 15, hoek Ilidderstr. FsnniliebericlliieD. Bevallen 15 Dec. J Bakker— Goedhart z. Zaandam. 19. G. J. H. van Veen—Meyer d. Amst. Overleden10 Dec. J. P. Karthaus jd. 43 j. Amst. 17. J. C. de Bree 42 'j. Amst. J. Hoetiug—Nyhuis 29 j. Amst. 18. T. Philips—Schuster 64 j. Maastricht. Wed. L. vau Kleef— Blanes 79 j. Amst. S. Velleraau— Voorzauger 57 j. Amst. E. Sterken— Ten Cate 64 j. Enkkuizen. Wed. H. DyckmeesterBogaard 88 j. den Haag 19. Wed. M. Brandwijk—Kiep 79 j. den Haag. A. P. de Bruyn 71 j.den Haag. Wed. N. Vogelenzang—Pols 63 j. den Haag. 20. A. Koster jd. 9 j. Amst. A. Lissaur, Amst. Geheel nieuwe collectie in 4 talen. Vooral die met Stadsgezichten munten uit door tijne uitvoering. Naauil. Vennootschap Delftshaven. Hofleverancier van H.M. tie Koningin-Regentes. Filiale: VARIA. Mama. Je moet nooit wraakzuch tig zijn, Hans, en altijd je vijanden vergeven. Stel je nu eens voor, dat er een jongen was, die je een pak Door de op wetenschappelijken grondslag berustende behandeling der verschillende Melksoorten onzer Melkinrichting, wordt een waar borg gegeven tegen besmettingsgevaar, terwijl door ons systeem van filtreercn de melk van alle onzuiverheden en stof wordt gereinigd. Specialiteit: gegarandeerd zuivere en fijnste LEVERING TWEE 1AAL OAAGS VRIJ AAN HUIS. Telephoonnummei> 196.

Haarlem's Dagblad | 1897 | | pagina 3