geringen toevoer van haald. Het doode lichaam was bljjk- een groot internationaal zangersfeest Door de firma G. Boele Senior is dezer dagen een wedstrijd uitge schreven voor een reclame-plaat. Van de bekroonde ontwerpen in dezen wedstrijd zyn van liet ontwerp, waar aan door de jury de 2de prjjs (f 300) werd toegekend, reproducties vervaar digd als reclame-plaat. Deze sprekende plaat, in geel en zwart gedrukt en voorstellende een rookendon jongen, zal zeker de ge- wenschte aandacht trekken. Brand te Arnhem. Te Arnhem had Vrijdagavond 6 uur een fe! uitslaande brand plaats. In een perceel in de Menthenstraat was sedert korten tijd eene eau de eolognefabriek gevestigd. De bewo ner had do onvoorzichtigheid met licht in de nabijheid van een lekkend vat te komen, waardoor dit met een bevigea slag ontplofte. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de man zich door een sprong uit het raam van de eerste verdieping moest red den. Hij werd zwaar gewond en ge kneusd. In een kort oogenblik stond het geheelé perceel in lichte laaie en sloeg de brand over op het aangren zende perceel, bowoond door denbeer Breyer. Door spoedig on flink optre den der brandweer, beperkte zich het vuur tot deze twee perceelen. die ge heel uitgebrand zijn. Te Vegbet zijn valscbe bankbiljet ten van 25 gulden in omloop, waarin het watermerk ontbreekt. Koloniën Atjeh. W. O.z. schrijft dd. 20 Dec. uit Kotaradja aan de „Sumatra-Courant": Feesteiijkhedeu hadden plaats ten gouveruementshuize en wel naar aan leiding van het feit. dat aan Toekoe Bintang, Panglima der III Moekims Daroe, en Tengkoe Sjecli Tjot Poe- toes. waarnemend hoeloebaiang der III Moekims Kerkoen, de zilveren ster voor trouw en verdiensten was toe gekend. Reide hoofden waren geko men om het onderscheidiugsteeken uit de handen van den gouverneur te Ontvangen. Het. 3e bataljon infanterie en een "half eskadron cavallerie ston den buiten in orde van parade opge steld, alle militaire autoriteiten waren, voor zooveei mogelijk, aanwezig, als mede de civiele ambtenaren. Nog wa ren verschenen vele Atjehsche hoofden en de officieren der vreemde Ooster lingen, allen gekleed in ambtsgewaad. Nu, boos of angstig behoeft men zich nier te maken, want de beide nieuw gedecoreerde hoofden hebben het kwaad nu juist niet uitgevonden, en het kan hun niot geweten worden, „dat de oorlog van Atjeh zoo lang duurt1'. Weer gaat er een praatje rond van het schrijven van een brief aan den gouverneur door een deserteur, die zeer veel invloed heeft bjj zyn nienwe coucitoyens. In dat schrijven moet hij vreoselyke bedreigingen doen tegen den gouverneur en de „Keumpeni" in 't algemeen, zoo men hot wagen durft de expeditie naar Pedir te on dernemen. Is Pedir eenmaal radicaal ten onder gebracht, dan zal waarschijnlijk bet verzet overal doodbloeden, want dan weet geen enkele vijandelijke Atjeber meer waartoe verzet nog dienen kan. Hierby komt nog, dat. zoolang Pedir niet onderworpen is. we gedwongen zullen zijn een onevenredig groote troepenmacht in de bovenstreken der XXII Moekims te laten. Zoodat, mocht de expeditie te veel als een dnbbel- tjesquaestie van le zwaarwientigen aard beschouwd zijn, ook hier de zuinigheid weer de wijsheid zal be driegen. Wacht men op de opening van de trambaan Glé-Kambing-— Selimoen. dan in 's hemels naam met, zoo mogelijk, vertienvoudiging van krachten aan het werk om zoo"gauw mofi-elijk gereed te komen. gespleten door een klewanghouw, neus, ooren en lippen wareu afgesneden. De kleedingwaaraan dan ook de S identiteit van den af schuwelijk verminkten doode herkend werd. bestond nog uit een aan flarden gescheurd hemd, dito broek, slob kousen en schoenen. Algemeen wordt nog steeds geklaagd over de voeding der troepen. Het klinkt haast ongelooflijk wat er ver teld wordt van die voeding in ver band met de diensten die geklopt moeten worden. Want al hebben er geen vijandelijke ontmoetingen meer plaats, de diensten blijven toch zwaar en marschen in de moeilijke terreinen van twaalf tot veertien uur bchooren niet tot de zeldzaamheden. En daarbij geen of haast geen, en meestal nog zeer slecht eten! Yan Atjeh is o. m. aan het Soer. Hand. geschreven „De gezondheidstoestand is zeer slechteen reden daarvoor te geven is er niethet is altijd bijzonder on gezond geweest te Atjeh in de maan den December en Januari. Vooral onze bivaks te Glicng en Selimoen moeten het erg ontgeldendaar wor den de menschen by tientallen tege lijk geëvacueerd. Behalve het tegen woordige ongunstige klimaat, draagt het bouwen en de daarmede onver mijdelijk gepaard gaande grondver- zetting veel by tot het doen ontstaan van ziektenmaar iets nieuws zijn de frappante gevallen van plotselinge geheele of gedeeltelijke verlamming, zoowel bij dames en lieeren als by inlandersde oorzaak is tot dusverre onbekend. „Het drossen van kettingjongens op laatstgenoemde posten moet ook niet gering zijn, men schrijft dit toe aan het zware werken dat zij er moe ten doen, zoowel aan de wegen als iu het kampement; dit valt den beertjes niet mee, natuurlijk, daar zij op Java niets anders deden dan grassprietjes trekken op de erven yan bestuurs ambtenaren en de arbeid op de pu blieke wegen voornamelijk bestond in het bestelen van rondventende koop lieden in drink- en eetwaren. Toen echter een paar dier wegloopers kle- wanghouwen hadden opgeloopen van Atjehers, die zij waarschijnlijk heb ben willen berooven, kwamen velen vrijwillig terug. Maar iets onbegrij pelijks was het dat onlangs twee dwangarbeiders werden opgevat, die pl.m.5 maanden geleden te Kota Radja waren gedrost en zich al dien tijd hier wisten schuil te houden en in hun levensonderhoud voorzagen door belangrijke diefstallen van goud en zilverwerken, als horloges, man- ciietknoopen, broches, enz., geluk kig dat de meeste dier voorwerpen bij hun handlangers zyn teruggevon den. Dezen waren nota bene by bun heeren (officieren) bekend als trouwe, eerlijke en nette buisjongens, doch zitten nu toch in de doos. Het verdrinken van Europeesehe militairen, reeds uit de regeciïngsbe- riebten bekend, beschrijft dezelfde correspondent als volgt: „Slechts een geval van de werk zaamheid der Atjehers is my ter oore gekomentusscben Indrapocri en Selimoen hebben zij n.l. de dekplan ken van een brug (ik vermeen over de Pengapit doorgezaagd en de keu- teekenen hiervan weggemaakttoen dan de spits van een dekkingtrans port er over heen ging, zakten twee Europeanen en twee inlanders naar beneden eerstgenoemden wierpen in hun ontsteltenis geweren weg. die evenals zy zeiven uog zoek zyn, waarschijnlijk medegesleëpt door den zwaren stroom, daar liet toevallig bandjir was. De twee inlandsche mi litairen, hoewel zwaar gekneusd, zyn echter met bun wapens, die zy kramp achtig vasthielden, gered kunnen worden." Het eere-comité voor dezen wedstrijd bestaat uit de heeren mr. S. A. Ve- uing Meinesz, burgemeester van Am sterdam mr. J. F. Wertheim, mr. F. S. van Nierop, J. A. Tours. P. C. Beeler.kamp, C. A. ADudok de Wit A. J. van Beek Helledoorn Hages, Ch. R.Kouveld, mr. L. W. van Gigh, mr. J. B. Nijkerk, J. W. Bottenlieim, W. Stumpff en mr. N. A. Calisch. Het feest-eomité bestaat uit de heeren M. J. Wertheim, voorz.Jac. J. Oiman, vice-voorz.; Fred. J. Roeske, directeur; L. Hoepelman, M. J. Ha mel, J. van Ijzer, secretarissen; M. Polak en A. Asser, penningmeesters; L. Snijders, commissaris der muziek; J. Diamant, D. Swaap, M. Mey, B. de Gorter. Voor dezen wedstrijd zyn tal van medailles uitgeloofd, alsmede prijzen eu geld, o.a. als eerste prijs in de eere-afdeeling een gouden medaille en premie van f 1250. De heer P. Pander te Rome heeft de opdracht van het ministerie van financiën tot het ontwerpen van een model voor de nieuwe munt aangeno men. Het bericht dat te Nijmegen een schilderijtje zou zyn gekocht, dat, na zorgvuldig schoongemaakt, gebleken zou zijn een stukje van Krans Hals te wezen eu waarvoor den eigenaai reeds een som van f30,000 geboden zou zijn, is volgens de Nijm. Ct. niel joist. Wel is eenige maanden geleden door den heer L. een levensgroot por tret (buste) gekocht, dat door hem eu door kenners die het gezien hebben aan Frans Hals wordt toegeschreven. Het stuk is echter noch schoonge maakt, noch is daarvoor door iemand eenig bod gedaan. Zelfs heeft geen enkele koopman het gezien Voor onze harddravers schijnt er een brief ontvangen waarin de sclirjj- genieur lig, die zoo zeer in de gunst .o 1 u:: van den keizer van AbessiDië staat Hem verzocht hij daarom aan Z. M. Menelik te vragen, of die hem geen tegenover kapitein Lebrun-Renaud.kersversche leeuwen kon bezorgen. Kolonel Picquart zal aanstaanden j Dezer dagen kreesr Seeth antwoord Woensdag voor den raad van disciplinevan den heer lig uit de residentie verschijnen, waarvan generaal Saint- j Adis Abeba. De 'keizer bad hem op- Germaiu president zal zijn. gedragen den dierentemmer mee te De beschuldigingen tegen Picquartdeelen dat er reeds tien leeuwen, luiden indiscretie in dienstzaken enprachtige exemplaren, zes mannetjes mededeoling van geheime schrifturen en vier vrouwtjes, voor hem gevan- aan den advocaat Leblois. mtr RECHTSZAKEN, Een Erfenis-qnaestie. Sport en Wedstrijden. Wielrijdende muzikanten. In Rotterdam is opgericht ecne nieuwe wielrydersvereenigingde Rotterdamsche Wiel rijders-Orkest ver- eeniging. Zij werd Vrijdagavond in één der zalen van Tivoli opgericht. Het doel van deze vereeniging js in hoofdzaak het uitschrijven van fiets tochten met muziek. Doch ook zal dit corps zich beschikbaar stellen voor vereenigingen die hunne tochten door muziek willen opluisteren. Men wil hoofdzakelijk tandems in gebruik nemen om daarop de grootere instru menten te plaatsen en het deu ach tersten man die speelt gemakkelijk te maken. De vereeniging wordt ge vormd door a werkende leden (wiel rijders die een muziek-instrument be spelen), b, werkende leden (die zich beschikbaar stellen een tandem voort te bewegen/, c. gewoue leden en do nateurs. Indien de kas liet toelaat, worden vanwege de vereeniging aan de werkende leden instrumenten en rijwielen in bruikleen gegeven. A. N. W. B. Zondag 13 Maart zal te Utrecht eene algemeene vergadering van den A. N. W B. worden gehouden, vol gens art. 16 der statuten, ten gevolge van het verzoek van de heeren G. A. .J. van der Sande, no. 7559, W. S. Grasstek, no. 12588, A. N. W. B. en minstens 50 andere leden van den A. N. W. B. Punten van behandeling: 1. Herziening van het besluit der jongste algemeene vergadering, waarbij een krediet van f 10.000 werd toege staan om op te treden bij de kronings feesten. 2. Reglementswijzigingen, nader in De Ka "'pioen te vermelden. Voor den Hoogen Raad werd Vrjj- dae de volgende zaak behandeld: Tusscben de erfgenamen van zeke ren B., in 1891 te Kampen overle den, ontstond geschil over de verplich ting van een hunner om aan den boedel te betalen de som van f 7000, welke deze erfgenaam van den erfla ter zou geleend hebben. De rechtbank te Zwolle bad die verplichting aangenomen, op grond van de bekentenis van deu gedaagde en met verwerping van de daaraan toegevoegde bewering, dat de gelden niet ter leen gegeven, maar geschon ken waren. Het Hof te Arnhem had eveneens de verplichting tot betaling aangeno men, doch op grond, dat de bekente nis, ongesplitst en in haar geheel ge nomen, in zich zelve het bewjjs be vatte van de onwaarheid der toevoe ging, dewijl tusscben partyen steeds als vaststaande was aangenomen, dat de f7000 hebben gediend om de ere diteuren van gedaagde te betalen zoodat de bewering, dat de gelden den gedaagde niet ter leen gegeven waren, juist was, wyl ze hem in het geheel niet gegeven waren. Hiertegen nil ontwikkelde mr. W. Thorbecke een cassatiemiddel, hierop gegrond, dat het Hof, door zooge naamd de bekentenis ongesplitst te nemen tot bewys der vordering, niets anders deed dan de bekentenis in strijd met de wet te splitsen. Jhr. mr. E. N. de Brauw pleitte voor de tegenpartij. Volgens de Ned. Sport geeft de, Nederlaudsche Harddraverij- en Ren- j aan toevoegt vereeniging dit jaar op hare zes mee- j &E3AENGD NIEUWS De zaak-Dreyfus. Volgens de „.Siècle" heeft de Duit- sche gezant, graaf Munster, Vrijdag een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken Hanotaux, om hem officieel in kennis te stellen uiet de verklaring, door den heer v. Bülow in den Duitscben Rijksda* afgelegd ten aanzien van Dreyfus. Uit Zürich is aan Zola een adres van sympathie en hulde gezonden, dooi' 350 studenten van de Polytech nische school ondorteekend. De „Libre Parole", terugkomende op de verklaring die dooi' Dreyfus afgelegd zou zijn ten aanhoore van kapitein Lebrun-Renaud, zegt dat „deze woorden gehoord zyn door drie andere officieren, wier namen en ver klaringen in het officieel rapport van kapitein Lebrun-Renaud voorkomen", en voegt er dau byVan de vier officieren hebben er drie het geheim volkomen bewaard, maar éen heeft de dagbladen in de gelegenheid ge steld, over de bekentenis van den ver rader te sproken. De aandacht werd toen op dien officiermajoor d'Attel gevestigd. Deze naam komt niet meer iu de naamlijst van officieren voor, en wy hebben nagegaan wat er van majoor d'Attel geworden is. Men beeft ons toen medegedeeld dat deze officier dood gevonden is in een spoorweg- rytuig, tusscben Parijs en Montmo rency, drie maanden ba Dreyfus' ver oordeeling. Deze inlichtingvan zoo ernstigon aard wordt ons bevestigd. Ziedaar weer een behartigenswaar dig staaltje van de manier waarop de schendbladen tegenwoordig te werk gaan. De toeleg is immers duidelijk. De lezer mag (of moet?) uit het mee gedeelde opmaken dat majoor d'Attei wegens zyn onthulling van Dreyfus' bekentenis, op last van „het- syndi caat" vermoord is. Ofschoon het gif van zulke insi nuaties er natuurlijk niet geheel on schadelijk door gemaakt kan worden, maakt het tocli een goeden indruk dat de „Temps" het bovenstaande be richt overnemend, er liet volgende Uit liet onderzoek dat wy te dezer tingsdagen (drie op de Cruquiusbaan j zake hebben ingesteld, blykt dat ma 8_e*tie»«ÊEi en 60 ^r'e te Clingendaal) achttiea uum-'joor d'Attel inderdaad in een spoor- mers harddraven. Hiervan moeten er wegrijlnig overleden is. Maar zoo De correspondent van den „Berliner Lokal Anzeiger" te Parijs ziet in artikelen van ininistericele bladen liet bewys, dat de regeeriug demogelijk heid van een herziening van hotpro- ces-Droyfus na het proces-Zola niet geheel uitgesloten acht. Het argument van gebrek in den vorm (veroordeelen op geheime stukken) zou echter niet gelden, omdat voor een protest wegens deze reden een bepaalde terrayn be staat, die reeds lang verstreken is. Door Zola zal o. a. de oud-minister van Buitenlandsche Zaken Develle als getuige gedagvaard worden, die iu functie was by de veroordeeling van Dreyfus en onmiddellijk daarna herhaaldelijk aan D.'s zwager zyn twyfel aan zyn schuld moet geuit hebben. Te Brussel is in een bijeenkomst van artisten eu schryveis besloten, een hulde-adres aan Zola te doen over handigen op 7 Februari. De Parïjsche Schouwburgen. In 1897 hebben de Parysche schouw burgen te zamen bruto 22.025.S10 francs geïnd, tegen frs. 21.548,134 in bet vorige jaar. Merkwaardig groot zijn de verschillen, meer of minder ontvangst, in enkele schouwburgen: zoo ontving het Odéon 163,000 francs meer, het Palais-Royal 34,400 minder, de Nouveauté's 188,000 meer, het Cbatelet 115,000 minder dan in 1896, het Th. Franrais 25,000 minder. De grootste ontvangst was, die der Opéra frs. 3.211,521, dan volgt de Comédie fïaneaise met 2,134,922, de Opéra Comique met 1,461,595 francs. Boven het millioen kwamen de Renais sance, de Vaudeville, de Variétés, het Cbatelet, de Folies Bergère. In drie maanden inde het nieuwe Theatre Antoine 187,446 francs. Vrijdagnacht heeft voor de woning van den heer Brioude te Parijs een dynamiet-aanslag plaats gehad; er werd alleen stoffelijke schade veroor zaakt. Men houdt don aanslag voor een wraakoefening van persoonlij keu aard. Een ongewoon geval. Een achtenswaardig apotheker' te Rysel, de heer Payelle, is de held ge weest van een even vermakelijk als leerzaam avontuur. Genoemde' heer, wiens weldoorvoedheid zulke propor ties heeft aangenomen, dat hij niet minder dan 170 kilo weegt, liet onlangs aan het station Rysel, waar hij voor den gereedstaanden trein een kaartje 3e klasse had genomen, door een der beambten constateeren, dat hij zicli met geen mogelijkheid door de portieren der 3e klasse-waggons naar binnen kon werken en in ver band met de omstandigheid, dat de portieren van de 3e klasse-waggons der Noorder-spoorwegmaatschappij veel nauwer zyn dan die der le klasse, verklaarde onze apotheker, dat hij met zyn 3e klasse-kaartje in een coupé le klasse zou plaats nemen, welk voornemen hij onmiddellijk ten uitvoer bracht. De ambtenaar rapporteerde e dit zyn chef en het gevolg was, dat j te Kiao-Tchoou vreezen voor nieuwe de conducteur van den trein tele-eischen van Duitschland. graphiseh aau bet volgende station j order kreeg, den reiziger het vracht- verschil te laten betalen. De heer Payelle weigerde echter te dokken, waardoor de conducteur zich genood zaakt zag, proces verbaal op te maken Dezer dagen verscheen de apotheker voor de rechtbank te Rysel, <lie hem veroordeelde tot eene geldboete van 16 francs. gen waren eu ter beschikking van Seeth stonden. Menelik was niet in staat daarvoor een prys te bepalen, omdat hy tot nu niet iu leeuwen had gehandeld, maar daarover zouden bei den het wel eens worden. Voorts noo- digde de keizer den temmer uit zelf in zijn residentie te komen om over den koop le onderhandelen, en hem tevens proeven van zyn vermaarde dressuur te geven op do pas gevangen wilde dieren. Seeth bereidt zich voor de reis voor, Proces-Wey Ier. In het proces tegen generaal Wey- ler heeft liet openbaar ministerie twee maanden gevangenisstraf geëischt. Een duel. Het Berliner Tageblatl geeft open baarheid aan het gerucht, dat de op- perpresident graaf Wilhelm von Bis marck te Koningsbergen met deu opperpresidialen raad Maubach ge duelleerd heeft, en Maubach gewond is. De juistheid van het gerucht is op het oogenblik niet na te gaan. Z.H. de Paus. Uit Rome wordt gemeld, dat de Paus op Zondag 13 Februari de mis zal bedienen in de Sint Pieterskerk; dan zal het 60 jaar geleden zyn dat zyn eerste misbediening plaats had. De plechtigheid zal hetzelfde karak ter dragen als de jubileummis. dien by 10 jaar geleden opdroeg. Keizer Wilhelm moet de Paus heb ben doen weten, dat by zijne Heilig heid een bezoek zal brengen, voor hij vertrekt naar liet Heilige Land. Griezelige bagage. Donderdagmiddag beklaagden de reizigers van den uit Italië komenden 10-uur trein zich op het station Lu gano, dat een der passagiers een groote blikken trommel bij zich had, waaruit een ondragelijke lijklucht kwam. De man werd gearresteerd, naar het politiebureau gebracht eu verhoord. Nu bleek, dat er in de trommel een groote flesc'n was met een negerkop "er in op spiritus. Do reiziger kon bewijzen, dat hij uit Indië kwam en liet hoofd voor weten schappelijke doeleinden naar Berlijn wilde brengen. De onvoldoende hoe veelheid spiritus werd aangevuld, en nu kon de man met zyn negerkop zyn reis vervolgenzij het na groote vertraging. Duitsehers in Cliina. De Shanghai Mercury heeft een telegram uit Ghefoo ontvangen, mel dende dat het lyk van een Duitsch matroos, die onlangs te Kiao-Tclieou gedood werd, ontdekt is door een de tachement dat de wacht ging aflos sen. Het detachement werd door een honderdtal Chineezen aangevallen, en naar luid van tiet bericht geheel ver moord. De Chineezen zouden daarbij 12 dooden gekregen hebben. De Duitsche admiraal zou. inge volge het gebeurde, strenge maatre gelen hebben genomen en men zou Bii geleden wÊfÊÊ(fKÊ wacht een Europcesch korporaal. Het lust te Amsterdam, waarvan eere- Het plan moet bestaan om een ge- ven aan een beroerte, lijk van den ongelukkige werd naby voorzitter is de heer mr. J. F. Wert- zamenlyk bedrag voor prijzen uit te Lampermei uit de Atjeh-rivier opge- neim en directeur Fred. J. Roeske, loven van circa f 10,000. Ook heeft de „Temps" van een ander komen. En als Zwitser had hy veel persoon die den majoor gekend had, gelezen van zyn landgenoot, den in- De opstand in Britsch-Indië- Een telegram van generaal Wesr macott meldt, dat de vierde brigade van de Britseh-Iudisehe strijdmacht Zaterdag in een bergpas in het land der Afridi's in een hinderlaag is ge vallen. Yyf officieren en acht man werden gedood, 17 man gewond en 17 man worden nog vermist. De brigade voerde ia verband met andere brigades een beweging uit om De leeuwentemmer Seeth, die hetinlanders uit de weiden der vlakte uitgaand publiek van vele laudenvan, Kajuri te verwijderen. ïdt geen vol- Een later telegram meldt dat de .-esseeren van beweging door de andere brigades koningen der by kans zonder tegenstand is uitge- 1 landen voerd. nemen zóo als ze uit de wildernissen Onlusten in Engelscii-Indië. Te Sinnar in het district Nassiek Leeuwentemmer. ik toch gehoord, dat ge reeds met een paar van mijn gas en hebt kennis gemaakt." „Met een paar bloedverwanten," zegt Hilary op haar toekomend. „Ah zoo!" Sir Lucien ziet hem doordringend aan. „Ja natuurlijk. Ik heb," vervolgt hij zicli besluiteloos tot Laar wendend, „het plezier gehad," snijdend, „met één van uw bloedverwanten kennis te maken. Ik bedoel deu heer Deane. Ik veronderstel, dat ik u nog niet lang genoeg ken," hy trekt verachtelijk zijn bovenlip op, „om u te mogen féliciteeren Amber vestigt haar groote, donkere oogen op hem. Haar gelaat neemt een strenge, hooghartige uitdrukking aan. Öp dit oogenblik is de vreemde, zonderlinge maar byua buitengewone gelijkenis tusscben die twee zóó sprekend, dat het allen opvalt. „Ik begrijp u niet!" „Niet? Ben ik onbescheiden geweest.Mijnheer Deane deelde mij vandaag zyn verlangen mede u te trouwen, en dat alles voor het huwelijk reeds bepaald was. Het deed inii genoegen dat te vernemen. Een zeergeschikte partij, vind ik. Naar ik hoor gaat het hem zeer goed in Australië. Een vermoeide glimlach speelt om zyn lippen, terwijl hy naar Hilary ziet, die met saamgeknepen lippen en trillende neusvleugels Amber gadeslaat. Het moet een leugeB zynWaarom spreekt zy niet „Brian heeft het goeu, zoovei ik weet," zegt zij vol komen kalm en onverschillig, „maar al was hy ook de rijkste man van de geheele wereld, dan nog zou ik hem niet trouwen, en in elk geval ben ik niet met hem verloofd." „En ik vind," valt May plotseling verontwaardigd in, „dat om Amber zóo toe te spreken...." Zij kijkt smeekend naar Dolly. „Bepaald barbaarsch is," antwoordt deze terstond. „tk ben een weinig voorbarig geweest, merk ik," zegt Sir Lucien glimlachend. Hy is afschuwelijk als hy lacht. „Jonge dames houden er niet van dat hun geheimen voor den tyd bekend worden. Maar ik hoop toch," en hy dreigt haar voor de grap met den vinger, dat als.... nu, als de tyd daar is, gij my ook uw vertrouwen zult schenken." Hy keert zich om, neemt de „Iersche Times" van de tafel, en begeeft zich door de tuindeuren naar buiten. „Trek bet je maar niet aan," zegt May hartelijk haar arm om Amber's hals slaande, ,,IIy is, ja hij is Hilary, het ban my uiet schelen of je boos op mij wordt, maar hy is een varken." „Ik zie niet iu, wat de goede, oude zwijntjes gedaan hebben om met hem vergeleken te worden," zegt Owen vergoelijkend. „Al rollen ze wel eens in het vuil, sar castisch zyn ze nooit en na hun dood zijn ze heel lek ker om te eten. Als onze dierbare oom gestorven zal zyn, (maar ik geloof niet, dat ik dit ooit beleven zal, want wjj verlangen er te veel naar) maar, stel dat hy werkelijk zoo edelmoedig zou...." „Zwyg toch, OwenZoo mag je niet praten, dat is verschrikkelijk," zegt May. „Ik wou alleen maar aan Lucien binnenkwam nedergezonken. Haar houding is eenigszins lusteloos. „Hij heeft je verschrikt," zegt Dolly zeer vriendelijk. Die vriendelijkheid is bepaald buitengewoon, zooals zy zelden iemand bewijst. „O neen," zegt Amber baar.hoofdje opheffend en een glimlach, welke haar gelaat nog bekoorlijker maakt, speelt om baar lippon, „ik ben niet bang voor hem, ik.." zeer zacht„beu niet bang voor wfen ook." Hilary, die naast haar staat, vraagt zich af, of zy Deane hiermede op het oog heeft. HOOFDSTUK XIV. Graiiano spreekt oneindig veel meer nonsens" dan eenig man in geheel Venetië Alles in aanmerking genomen loopt het diner nog al goed af, wat voornamelijk le danken is aan het feit, dat Sir Lucien voortdurend in gedachten verdiept is, en daardoor geen gelegenheid heeft aan zijn lust tot satire bot te vieren en zijn bloedverwanten met allerlei boosaardige gezegden te pijnigen, welke bem altijd zoo gemakkelijk afgaan. Voordat hy Amber in de zitkamer ging begroeten, bad by nog een laatste onderhoud met Deane gebad. Amber zeggen, dat by verschrikkelijk is en dat zy zich j Dit onderhoud had maar zeer kort geduurd, maar was maar niets van zyn bitsheden moet aantrekken, zooals van zeer veel gewicht geweester was hem echter door wy allen doen." Deane al een zeer vreemd voorstel gedaan. Zelfs zóó Amber is in haar stoel, waarin zy zat voordat sir vreemd dat Bir Lucien het eerder als scherts dau als ernst opvat. Deane had zich vóór dezen middag al tyd zeer vijandig tegenover Sir Lucien getoond, had beslist geweigerd eenige inlichtingen aangaande de juweelen te verstrek ken, ontkende hardnekkig iets van ze af te weten, maar dit alles werd dan op zoo'n scherpen, beleedigenden toon geuit, dat Sir Lucien, die zeer scherpzinnig is, in zijn hart overtuigd is, dat Brian wel degelijk weet, wat er met de familiesteenen is gebeurd. Maar wat Sir Lucien ook probeerde om hem aan het spreken te krijgen, Brian zweeg als een pot. Sir Lucien had hem zelfs een som gelds aangeboden. Maar de woedende scène, die op dat voorstel volgde had Sir Lucien den lust benomen qp dit aanbod .erug te komen. Hij begon zelfs reeds in Brian's onschuld te gelooven, toen hem dien middag de oogen geopend werden. Dien middag was er al iets heel wonderlijks gebeurd. In plaats dat Deane op woedenden toon zeide, dat bij met die juweelen niets te maken had, verklaarde hij ronduit, dat bjj vertellen zou waar zij verborgen waren als, hier stampte hy kwaad op den grond, het sir Lu cien tenminste iets waard was. Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2