D amast-Zijde 65 cent Haarlem's Dagblad TvJrwnae'Mc I ^lededeelingfii- 30 cent per regel tot f 14.05 p. Meter, alsmede zwarte, witte en kleurige Henneberg- Zijde van 35 ct. tot f 14.65 p. Meter, ellen, gestreept, geruit, ge werkt, damast enz. (ca. 240 versch. qual en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). ..franco en vrij van invoerrechten in huisDubbel briefporto naar Zwitserland. Zijde-Fabrieken Gr. HENNEBERG, (k. n k. Hoflever.), Zürich. De Stoomdrukkerij van is de goedkoopste groote Drukkerij in Haarlem. Monsters papier, modellen en opgaaf van prijs worden steeds gaarne ver strekt. is een oproer uitgebarsten als gevolg van de maatregelen tegen de pest. Het grauw doodde een adsistent van liet ziekenhuis, stak liet quarantaine kamp in brand, vernielde liet post kantoor. en sneed de telegraafdraden door. De politie was genoodzaakt te vuren en wondde cenige oproerlingen trapter dan de rudimentaire, primi tieve en ordinaire knoeierij hier te lande, waarover de Ithodesische pers voortdurend in geveinsde verontwaar diging verkeert." „Wij gelooven er niets van schrijft echter de Express dat dr. Jameson de Financial News zou hebben be richt, dat de lieer Rhodes voor het einde van dit jaar weer eerste minis ter van de Kaapkolonie zal zijn. Dr. Jameson we.et van de politiek net zoo min af als van de krijgskunst, en dat is voorwaar niet veel. De heer Rhodes kan nooit weer eerste minister wor den, want dat zou een te groote spo kerij de republieken afgeven. Het Britsche lagerhuis heeft liet niet noo- dig geacht Rhodes over zijn gedrag I te berispen, en de heer Chamberlain I vindt dat iemand eeu lage samenzwe ring tegen een bevrieuden staat kan Een expeditie naar de Nijl. 1leuters bureau verneemt, dat eeu 1 smeden "en toch nog een man van eer sterke particuliere expeditie onderen karakter bljjven. Dat is hun in den ontdekkingsreiziger Cavendish zichtde.republieken zUn een ganscti wordt georganiseerd voor bet dal van andere zienswijze toegedaan en zjj den Boveu-N81. De heer Cavendisli hebben ook wat in te brengen. Bui- - tendieo, Charterland kan zonder zyn lioofdkapitein niet klaar komen." Kenschetsend voor president Kru- ger is het volgende brokstuk uit het verslag van de Volksstem van een vergadering te Pretoria, waar de pre sident voor de kiezers is opgetreden. J. Fourie: Is u er voor dat onze kinderen meer vreemde talen op onze scholen zullen leeren De staatspresident: Neen, want de moedertaal moet niet verloren gaan, want dan leest men ook den bijbel niet meer in die taal, den bijbel onzer voorvaderen die hun als gids gediend heeft, toen zij naar hier zijn ópge trokken, en uiteindelijk wordt de bijbel veracht en de godsdienst verwaar loosd. Het is noodzakelijk om vreemde talen te leeren, doch de moedertaal moet op den voorgrond blijven staan. Veel wetenschap is goed, doch de godsdienst moet bovenaan staan, want zonder dezen kaD van zulke geleerde personen in vele gevallen gezegd wordenhoe grooter geest, hoe groo- ter beest. Een Engelsch minister prees mij dat ik Chamberlain zoo goed geant woord had. Ik zei de toen dat ik het niet zou hebben kunnen doen wanneer ik een hooggeleerd persoon was ge weest. En ik meende dat, omdat ik blind en onbekwaam ben doch spreek Heerc en Uw knecht, zal gehoorzamen. Hij leidt mij naar Zijn Woord. Ook een der Engclsche parlementsleden wonschte mij geluk dat wij Jamesou in handen hadden gekregen en dat de burgers zoo barmhartig waren, ter wijl ze toch niet erg beschaafd waren, hetgeen men r.iet kon kwalijk nemen omdat ze nooit school hadden gegaan. Ik zeide dat wel toe te stemmen, doch hoopte dat ze nooit tot zulk een be komen dat, zoo- de vrouwen bij de zee waschten, en mannen kwamen zich daar uitkleeden, en gingen zich wasschcn voor de oogen dier vrouwen. den Boven-Nijl. zal worden vergezeld door acht ot tien Europeanen en een sterke mili taire macht. De expeditie zal recht streeks van de kust van Oost-Afrika trekken naar de samenvloeiing van de *obat met den Witten Nyl. Luitenant Andrew en twee andere leden der expeditie zullen onmiddel lijk vertrekken tot regeling van het transport. Het andere deel der expe ditie zal over eeu maand vortrekken. Over deze expeditie wordt* nog medegedeeld dat acht of tien Euro peanen medegaan, waaronder Caven dish' vroegere metgezel luitenant. An drew. eu "ook de lieer Dodson, die Donaldson Smith vroeger in diezelfde streek vergezeld heeft. Het eskorte bestaat uit minstens 400 gewapenden, met een aantal snel vuur-kanonnen. De expeditie zal zoo snel mogelijk reizen, langs een weg dien de aanvoerders door en door kennen, zoodat men binnen drie maan- deu den Nyl hoopt te bereiken. Hygiënische sigaren. Eene nieuwe hygiënische sigaar, die elke voor de gezondheid nadeelige werking der tabak opheit, zou door proffessor Gerold te Halle zijn samen gesteld. Professor Gerold was zeli door het vele sigaren rooken lijdend geworden en trachtte daaróm iets te vinden, waardoor aan de tabak voor do bereiding tot sigaren de eene of andere stof" kon worden toegevoegd die de schadelijke werking der nico tine zou opheffen. Daartoe kwam hem de looistof het meest t esebikst voor, maar, de prooven toonden aan, dat doze alleen daarvoor niet kon worden aangewend. Na lange vruch- telooze proeven voud Gerold in het u alle voldoening te geven welke gij verdient". De afgevaardigden der werklieden namen déze belofte zeer koel op. De heer Barnes antwoordde slechts „Wij hopen van harte dat wij niet meer zoo lang en zoo pijnlijk zullen behoeven te strijden voor de erkenning van ons goed recht. Ik grijp deze ge legenheid aan om n te herinneren, dat wij niet opgehouden hebben te vragen om een scheidsgerecht, aan welks uitspraak wij ons wilden onderwer pen. Het hing dus niet van ons af om den strijd spoediger te doen op houden. „Gij hebt u steeds verzet tegen een scheidsrechterlijke uitspraak. Hadt gij haar aangenomen, toen de minister van koophandel u daartoe aanmoe digde, dan hadden wij eenige miliioe- nen minder uitgegeven. „Ik hoop u morgen een uicvoerigen staat te kunnen toezenden van desom men welke door de werkstaking der werktuigmakers zijn verslonden. He den zeg ik u slechts dat de werklie den in dezen strijd die met een neder laag is geëindigd, het enorme kapitaal van 1,110,400 pd. st. hebben uitgege ven en onherroepelijk verloren Drie orchideeën. Fabelachtig zijn de prijzen, die in de laatste tijden voor sommige orchi deeën betaald worden. Een cypripe- dium werd verkocht voor 4000 fr., een odontoglossum voor 5000 fr., en een andere voor 7600 fr., Het record werd echter geslagen, zegt de Etoile door een odontoglossum luciani, die te Brussel zou verkocht zijn voor de kleinigheid van 12.000 fr. wat bjj noodig had ora bet in vei- ab te iou Ditzatietii. binding met looistoffen te kunnen ge bruiken om de tabak te drenken. Nadat het uicotine-gehalte der tabak nauwkeurig was vastgesteld, de sterk te der toe te"'voegen sappen zorgvuldig was berekend en do vereischte tem peratuur etc. daarvoor was bepaald, had de proefneming het gewenschte gevolg. De werking der nicotine wordt op deze wijze geheel opgehe ven, waardoor de tabak onschadelijk wordt; deze behoudt bovendien hare kleur en aroma. Alleen is liet maar jammer dat voor deze „sigaar der toekomst" patent is genomen, waar door zij voorloopig nog wel niet voor algemeen gebruik beschikbaar zal zijn. Uit Transvaal. Voor het gerechtshof te Bloemfon tein hebben eenige burgers wegens ma jesteitschennis terecht gestaan. Zy had den eenige maanden geleden in de„Ex- pres.s" een stuk laten opnemen waar in zij den Volksraad van den Oranje Vrijstraat aanvielen, omdat dat lichaam een verkiezing ongeldig had verklaard. De jury sprak de beklaagden vrij. Wie in dit geding belang stelt, sla er de „Express" van 7 Januari op na. Dr. Jameson is, zoo meldt, de Volks stem, in December in gezelschap van majoor Johnson te Johannesburg ge weest. Hy werd herkend en zorgvul dig door de autoriteiten bewaakt. Zij achtten het echter niet, noodig open baarheid aan dit bezoek te geven of zich met Jameson's private zaken te bemoeien. (De Londenschebladen vermeldden, dat, Jameson Vrijdag te Londen is aangekomen, en na een kort verblijf in Engeland naar liet vasteland ver trek!.) „Een paar dagen geleden zoo schrijft de Volksstem deelde dr. JamèsoD aan een Financial-Newsman mee, dat hij overtuigd was dat Rhodes dit j iar weer eerste minister der Kaap kolonie zou worden. Zoowel door hetgeen wc uit de couranten verne men van wat er aan Tafelberg's voet gebeurt, als door hetgeen we by pri vate informatie aangaande de Kaap kolonie te weten krijgen, zijn e niet iu een stemming om dr. Jameson's voorspelling boudweg voor onmoge lijk te verklaren. Er gebeuren inliet geheim dingen in de Kaapkolonie waarvan menigeen zelfs niet zou kun nen droomen. De knoeierij in de Kaap kolonie is veel verfijnder en door- INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. A. Elink Sterk en H. Witsen was meer dan een simpele proeve van ge maakte vorderingen. Onder de zangeressen, leerlingen van mej. Hol, onderscheidde zich zeer gunstig mej. M. Witsen, die een drietal fijugedachte liederen van L. Schlegel voordroeg. Mej. E. Houtman, die wat onder den indruk van haar optreden scheen, toonde eveneens talent eu een mooie stem te bezitten. Nog hoorde ik een Rêverie van Vieuxtemps door Mej. Joh. Both op de viool spelengoed maar toch minder verdienstelijk dan de jongen heer L. Robert het Andante uitMen- delssohns Vioolconcert en vooral de Mazurka van Mlynarsky streek. Uit dezen zoon van "zijn vader kan nog een violist van beteekenis groeien De koorklasse is wel eens in gunsti ger conditie geweest ora „Vrouwen koren" te zingen. Altkansjvoor de lie ren „Aus de ra Jungbrunnen" van Brahms klonken mij de stemmen wat te kinderlijk. Overigens heeft ook een kinderkoor zijn bizondere aantrekke lijkheid, wanneer er op intonatie en nuanceering zoo weinig valt aan te merken als hier. PHILIP LOOTS. Wy vernemen, dat hier ter stede een adres circuleert, tot niet,-opheffing van de opleidingsschool voor middel baar ouderwijs voor meisjes, van ouders en belangstellenden, dat thans reeds een 00 tal handteekeningen heeft. Nader vernemen wij omtrent deze aanvaring, dat zy plaats had terwijl een loodsleerling bet commando voerde eu de lichten op de brug voldoende brandden. Hoewel de botsing zoo hevig was, dat de hardsteenen blokken over eene aanzienlijke lengte werden verschoven en de bovenbouw van het vaste gedeelte geheel zal moeten wor den gelicht, is de „Echo" ongedeerd gebleven. Onmiddellijk na het ongeval werd de havenmeester van IJ muiden ge-j waarschnwd, die spoedig aanwezig was benevens de hoofdopzichter van deu Ryks Waterstaat te Velsen, Hof man. Later verschenen ook de hoofd ingenieur van Manen met nog twee ingenieurs van den Waterstaat. Er zijn Zondag maatregelen genomen om het verkeer met een pont te hervatten, daar de brug eenige weken voor het verkeer gesloten zal zijn. Voor liet, pont verkeer moeten echter 12000 M\ zand uit do hooge kanaal-bermen uit gegraven worden, zoodat, dit werk eerst Dinsdag gereed kan zijn. Door doze aanvaring heeft de dienst der stoomtram HaarlemAlkmaar groote schade en overlast ondervon den. Toen Zondagmorgen het onge luk plaats had bevond zich juist de eerste train voor de brug in de rich ting Haarlem. Al het rollend materieel bevindt zicb aan den kant van Beverwijk. Het plan bestond om beden perHol- laudsclie spoor materieel naar Haar lem te zenden om aldus den dienst te kannen voortzetten. naar Newyork. arriveerde 20 Jan. te Newyork. Het stoomschip Werkendam, van de Holland Amerika Lijn, arriv. 29 Jan. van Newyork te Rotterdam. Het stoomschip Rotterdam, van de Holland Amerika Lyn. vertr. 29 Jan. van Newyork naar Rotterdam met 24 <5 vaten margarine en 50U vaten lard. Aflcop der Veilingen in het Verkoop!. „De Gouden Leeu w" op Zaterdag '39 Jan. 1898. 1. Een heerenhuis en erve met tuintje, Jansstraat 8. E. J. Jouck- bloedt f8800. 2. Een woonhuis met daaraan ver beelde bloembollenscbuur, twee af zonderlijke schuren en een perceel bloerabolleugroud, Iloutvaart. Öpgeh. f 8005. 3. Een huis en erve, Ceciliasteeg 2. D. de Vries q.q. f650. 4. Een winkelhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning, tuin en erve, Hagestraat iu zwart en rood. H. G. Gaaien f 2420. Mijnheer de Redacteur Veroorloof mij, in Uw veelgelezen blad, nogmaals de aandacht der be- oegde autoriteiten te vestigen, op het onhoudbare der verordening, waar door bezoekers der eerste en tweede loge. verplicht worden, de buitentrap van den Schouwburg op te gaan. Niet ieder convenieert het voor balcon of stalles plaatsen te nemen, terwijl het parterre niet voor allen voldoende plaatsen bevat, zoodat, myus inziens, de genomen maatregel het publiek veel last en der Schouwburg-directie groot nadeel zal veroorzaken. U, mijnheer de Redacteur, dankende voor de verleende plaatsruimte, tee- ken ik mij, Een getrouw lezer. Dogrnkop-monxonenl. Voor het gedenkteeken op het slag veld te te Doornkop is in Zuid-Afrika een bedrag van 600 pond sterling bij eengebracht. De regeering zal nog 600 pd. st. of misschien 1000 pd. st. hieraan toevoegen om de stichting van een waardig gedenkteeken ter eere van de by Krugersdorp geval lenen te verzekeren. De staking der Britsche werktuig makers is geëindigd. Vrijdag hebben de vertegenwoor digers van de patroons en de werk lieden een definitieve overeenkomst, geteekend, gegrond op de voorloopige o vei een komst, van December. Heden is in alle fabrieken de arbeid hervat. De correspondent van de Temps" te J randen, die in den loop der werk staking getoond hoeft over zeer goede inlichtingen te beschikken, wyst erop dat met de hervatting van den arbeid de vrede nog niet is gesloten. Een wandeling door de werklieden- wijken van Southwark en Woolwich heeft, hem doen zien welk een diepen wrok de nederlaag hoeft achtergelaten in de harten der overwonnenen en boe vol verwachting zy reeds nu uit zien naar een spoedige wraak. Daarentegen hebben de afgevaar digden van den patroonsbond op de bijeenkomst van Vrydag een werkelyk hartelyker houding aangenomen dan bij de vorige conferenties. Nadat de secretaris der verbonden vakvereni gingen de heer Barnes, met trillende stem en bleek van ontroering, de aan neming der voorwaarden had voorge lezen, trad de voorzitter van deu patroonsbond kolonel Dyer met uit gestrekte handen op hem toe zeggende: „Eenmaal zuit gy ongetwijfeld er kennen dat de opoffering, welke gy ons gevraagd hebt, boven onze krach ten ging „Laat my u zeggen dat wy in den slryd tegen u, onophoudelijk uw geest kracht hebben bewonderd. Gy hebt waarlyk waardig gestreden. Wees over-Concertst dek op. 33 dc verrassendste tuigd dat wy dit niet vergeten zullen blijken gaf van zeldzaraen artistieken en dat wij, zoodra hot werk hervat aanleg. Ook het pianospel van de is, naar middelen zullen zoeken om dames J. v. Mansveld. K. Singels, tfecvalg Stadsnieuws Schouwburg. Jan Ongeluk. Het zal zeer velen genoegen doen te vernemen dat Woensdag 9 Februari a.s. de Ned. Tooneelvereeniging eene tweede opvoering zal komen geven van „Jan Ongeluk", dat alleraardigste blijspel, waarmede dit gezelschap de eerste maal zulk een groot en welver diend succes behaalde. Haarl. Jongelingsvereeniging. Wij vernemen, dat Zondagavond de heer J. Klein, lid van deu Gemeen teraad alhier, voor de Haarlemsche Jongelingsvereeniging in de Lange Annastraat alhier, eene rede over Jacob Cats uitsprak, waarin hij dezen dichter schetste als mensch, dichter en burger van den staat. In den breede het leven van Cats nagaande, hesprak spr. ook het oordeel van Bil- derdijk. Busken Huet en dr. A. Kuy- per over hem. Aan het einde zijner rede herinnerde spr. met eeu enkel woord er aan, dat het dien dag (Zon dag) 250 jaar was geleden, dat door onze gemachtigden met die van Spanje te Munster eeu tractaat van vrede werd geslotenwelke vrede aan den 80-jarigen oorlog een einde maakte. Met applaus werd de rede begroet. Hier ter stede is opgericht eene Maatschappij tot Exploitatie van On roerende Goederen door do heeren J. J. Zeewoldt, A. Visser, J. H. Daudeij, A. F. Kerrebyn Jr. H. Har mens, Mr. F. A. Bijvoet, W. v. d. Velde en S. J. W. Mons, directeur. Het kantoor zal gevestigd worden in perceel Groote Houtstraat 138. Muziekschool Toonkunst. Zaterdagavond was de groote zaal der „Vereeniging" ter beschikking van de leerlingen der soloklassen van Toonkunst. Zy hielden er iiunne jaar- lyksche uitvoering. Een lange reeks van goedgekozen muziekstukken voor zang, piano, viool en violoncel werd er, zeer ten genoege van de aanwe zige familieleden, vrienden en ver dere belangstellenden, ten gehoore ge bracht. De gehcele uitvoering woonde ik niet by, maar wat ik hoorde gaf de beste indrukkeü omtrent de resulta ten van bet aan de muziekschool verstrekte onderwijs. Bizoudcr de heer L. Schlegel beleefde voldoening van zijne leerlingen. En niet het minst zeker van de leerlinge T. Puf- kus, die bij de hoogst verdienstelijke voordracht van Reineskes moeïelyk MARKTNIEUWS. Haarlem, 31 Jan. 1S9S. Aangev. Verk. Prijs. Boter 87 KG. 87 KG. f 1,30 1,40 Biggen 63 st. 63 st. f 6.9,- Schram. 41 st. 41 st. f 13,— 14,- Aard. 45 HL. 45 HL. f2,f2,50 App. 65 HL. 42 HL. f 4.— f 6, Peeren 45 HL. 21 HL. f2,50 f3,50 Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f O,a f 0,00 Witte tarwe f7.65 a f 7.-10, Rogge f5 a f 4.90. Haver f 3,30 a f3,125. Gerst f 0,a f 0,Paardenboonen f 5.60 'i f 5.20. Bruine boonen f7.25 a f 0.— Capucijners fO.— a fO,—Karwy- zaad fO.— a fO,—Bruin mosterd zaad 10.— a f—Groene erwten f6.50 a f 6.—Duivenboonen f6,35 a 0.00 Amsterdam, 31 Jan. De prijzen der aardappelen waren boden als volgt: Friesche Dokkum- mer Jammen f3.10 a 3.25, Franeker f3.10 a 3.25, Hollume gele fO.—a 0.—, Zeeuwsche Jammen f 3.50, a 4 20, blauwe f2.90, a 3.25, Rijns- burgers fO—a 0.—, Muizen fO.— a 0.—, Katwijker Zand f 0.—aO.— Klei f 0.—, a 0.—, Brielsche Kralen f 0.a 0.—And ijker Muisjes fO.— a 0.— Blauwe fO.a 0.—. West- ïandsche Klei manden f0—, a 0.—, losse f 0.a 0.Klei Muisjes f0._ a 0.—Zand dito f 0.—aO.— Zand Muizen 0.a 0.—, ronde f 0.—, a 0.—, per H.L. Petroleum-bericht van P. G. C. Calkoen, makelaars, Amsterdam, 29 Jan. De Amerikaansche Petroleum-no- tecringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuter's telegram New-York 5.40, 5.40, 5.40, 5.40, 5.40, 5.40 ct. per gallon. Philadelphia 5.35, 5.35, 5.35, 5.35, 5.35, 5.35 Ct. p. gall. Ruwe Oiie 65—, 6565—, 65—, 65—, 65— C. p. vat De totale uitvoer uit alle havens va ii Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 31 Dec.: 1898 1897 999,200 vaten. 972,200 vaten Amerikaansche Disponibel7,70 Cons Leveling Sept/Dec. 0,— Bnlr. Leiden, 28 Jan.. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 24Stie ren f57 a 215, 72 vette Ossen en Koeien f 112 a 245 of f 0.50 a 0.60. p. Kg.. 64 Yarckoeicn f 85 a 195 10 Graskalveren f 30 a 61, 29 vette id. 36 a 90 of f 0.65 a O.SÖ per Kg., 55 nuchtere idem f 4.— a 12.—, 378 vette schapen f 16 a. 33.— of 0.38 a 0.42 per Kg.. 110 weide dito f 12.— a f20.—, Lammeren f 0.— a 0.—, 267 magere Varkens f 15 a 36 234 Biggen f 5.50 a 14.—, Veulens f a 2 Paarden f 37 a 52, Kalt' en Melkkoeien f 107 a 223. Spaarndam. Het voornemeu bestaat dat het telefoonkantoor kan worden geopend. Men schryft ons: Het is voorzeker niet ondienstig onze lezers en in het bijzonder de besturen van kiesvereenigingen er op te wijzen, dat liet aantal kiezers dat ambtshalve op de lijsten wordt gebracht, dit jaar veel minder is dan het vorigenu toch worden die lijsten getrokken uit de kohieren der nieuwe wet op de perso- neele belasting, waarbij in het bijzonder op liet platte land veel meer onbelaste perceel eu of vrijstellingen zyn dan by de oude wet. Tal van belasting kiezers zijn hierdoor vervallen en moeten zich dus om kiezer te kunnen blijven voor 15 Februari als loon- of huurkiezer enz. aangeven. Er zyn er echter velen, die in geen der by de wet genoemde categoriën vallen of al is dit wel het geval geen gemeente-belasting betalen. Eerstgenoemden hebben dus hun kies recht verloren, laatstgenoemden alleen dat van den Gemeenteraad. In enkele der omliggende platte landsgemeenten, waar de werkman niet is aangeslagen in de gemeente belasting, zal het aantal kiezers voor den gemeenteraad dit jaar 10 a 20°/() minder zijn dan het vorige jaar. Hillegom. Tal vau bloemkweekers alhier heb ben zich schriftelijk verbonden de zoogenaamde rommelhyacinthen niet minder dan tegen vastgestelde prijzen te verkoopen. Ook in de te Haarlem gehouden vergadering, waarin een 50-tal kwee kers tegenwoordig waren werd be sloten den handelsprys dezer bollen met een'20% te verhoogen. Velsen. De brug te Velsen. Zondagmorgen te 5% uur is het opgaande stoomschip Echo, vracht boot van Liverpool op Amsterdam, eeuer amsterdamsebe recdery, tegen de Velservoetbrug aangevaren. De brug bekwam belangrijke schade aan liet vaste werk; het"zuidelyk gedeelte werd anderhalven meter verzet, maar de pijler bleef onbeschadigd. Zondag was het verkeer voor tram en voertuigen over de brug gestremd; door een pontveer zal daarin thans worden voorzien. Voor de scheep vaart veroorzaakte het ongeval geen belemmering. De Echo is na borgstelling van f 12.000 opgevaren. 358e STAATSLOTERIJ Maandag -"tl Jan. 1898. 5e klasse 18e liist. No. 9125. 9864, 14058 f 1000. No. 12020 f 400. No. 466, 490, 14989, 15S15, 108:11 f200. No. 56:1. 693, 1516. 4518. 6956, Sóls. 18054. 11029.14837,15065,15175, 17490, 18677, 19776 flOO. 262974 5415 8584 12021 15011 18182 29 2988 65f.fi 8614 1208915112 18562 i: 9 -11465564 8677 12220 15215 '8713 8963159 5648 S774 1227S 1522 i-Olt 370318557 O s«5S 12364 1534918SV 430 196 5881 9226 12107 15351 18861 431 33725958 9232 12412 15455 18912 46734205988 9233 1241515543 18996 5623454 5'96 9-19912449 15593 19061 744 3473 6038 942612453 15610 19288 75= 3660 6-, 1 9153 12665159».-, I 306 1607 3783 6272 918" 12694 159*019397 1092 4068 6354 9647 12847 16277 19538 109940706383 9662 J2S94 16- 89 19596 125541026634 9734 12895163.84 19702 1-12442066844 9S29 1298516394 1»74K 147743966991 9898 1305.8 68->l 19839 154443357023 9972 181771083619899 16594.8857117 10043 13310 1688020 '47 182843867143 10221 13445 16902 20071 1S36 41G1 71-5910689 13479 16965 20301 1893 4465 7177 10768 1350016 84 '-'0312 19001466 7179 1085313711 1716920401 1901 450.5 791910895 13852 17195 20487 20884591 7.87911024 13988 17299 20613 207946137400 1114914025 17316 20648 2123 4616745611213 14184 1737829656 2141 46977624 1130514364 17457 20696 2169 4734 7695 11306 145051718220736 2'89 4873 7807 11323 1-1572 17483 20763 251250-27929 11 137 14576 1766220836 26035086 8093 11512 1 165017768 20842 5657 51-57 824-5 11575 14675 18097 20871 29065161 82 211604 11729 '825020892 29095180884911773 14824 18370 20956 29525226841312003 1-1887 1S4Ö3 20981 20995 VERVOLG NIEUWSTIJDINGEN. Onlusten in Griekenland. Men bericht van uit Lawia, dat Seifoellah pacha met 200') soldaten e i 2 kanonnen naar Lazarina gegaan is cm de boereu te dwingen belasting te betalen. Hieruit ontstond een ge vecht en den volgenden dag begon weder de aanval. De resultaten zijn onbekend. ORGELBESPELING in de Groote- of St Bavokerk alhier, oj) Dinsdag 1 Febr., 1898 des na middags van 1—2 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Concert Pantaisie. A. Hesse. 2. Koraal uit Baclis Pas sionA. G. Ritter 3. Preludium en Fuga J. 8. Bach. 4. CavatinoRaff. 5. Aria uit Stabat Mater Rossini. Familieberichten. Bevallen: 28 .Jan. DeCoeq—Over man z. Nieuwediep. Boerlage—Boer lage z. Amst. A. H. v. ^Schalkwijk— Koek d. Amst. 29. W. Breethoff— Huusseu 1. Amst. J. Hommel—Gerth van Wyk d. Vitznau. Overleden24 Jan. Jhr. W. G. v. d. Poll 43 j. Menton (Frankrijk). 25. M. A. de Vries- Michel 40 j. Amst. 27. Wed. A. P. BroensEgerding 75 j. Amst. Wed. H. Bakker—Eeren- berg 82 j. Baarn. C. Donker jd. 63 j. Groningen. Wed. G. Hofstë—Kraay 63 j. Amst. 28. C A. Caudri jd. 20 j. Hummeio. Stooiiivaar^berichtsn Het stoomschip Koningin Wilhel- tninavan Batavia naar Amsterdam, arriv. 29 Jan. te Suez. Het stoomschip Burgem. den Tex, van Batavia naar Amst.. vertrok 28 Jan. van Padang. Hot stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, vertrok 29 Januari van Rotterdam. Het stoomschip Voorwaartsvan jAmst. naar .Java, vertrok 29 Januari van Amst. 1 Het stoomschip Spaarndam, van de Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar Newyork, pass. 29 .Tan. des voorin. 2 u.'TO m. Lezard. Het stoomschip Edam, van de Hol land Amerika Lyn, van Amsterdam VARIA. Eeu bejaard heer, die door de stra ten van Londen wandelde miste eeni- gen tyd geleden zyn horloge. Hjj annonceerde dat hij 50 gulden zou geven aan dengene die 'i hom terug bracht en vorder geen onderzoek zou doen. Twee maanden later ontmoette jby eeu goed gekleed man, die lieoi ongeveer aldus toesprak Mijnheer, eenigen tyd geleden heeft u uw horloge verloren en u bo- loofdet 50 gulden aan hem die 't te rug bracht, zonder verder onderzoek te zullen doen. Zoo is het. En blyft u daarbü? Ja. Hier is he) horloge. De bejaarde lieer betaalde het geld, stak het horloge in zyn vestzak en zeide Ik kan nog altijd niet. begrij pen hoe ik het kwjyt geraakt ben. Ik wil het u gaarne meedeelen, zei de ander. Weet u nog dat u op dien morgen door iemand met kracht tegen 'tlyf werdt geloopen? Jawel. Toen is 't gebeurd, vervolgde de ander bedaard, toen is het uit uw zak genomen. Ik zal u even laten zien hoe 'tgiug. De man voegde de daad by 't woord, liep weder met kracht tegen den be jaarden heer aan en verliet hem toen met eau beleefden groet. Toen de ander een paar minuten later de hand naar het horloge] uitstrekte, bespeurde hy dat het voor de tweede maal ver dwenen was Reiziger (t.ot den schipper die hein over een rivier roeit), Is hier wel eens een mensch in de diepte ver dwenen Schipper. Neen, mijnheer; vooreen maand geleden is hier nog een lieer verdronken, maar veertien dagen la ter - hebben ze hem teruggevonden Mevrouw Goudberg. Hoe vindt u het span ponnies van myn dochter? Heer. Heel mooi! Hoe heeten de beestjes Mevrou w Goudberg. Ja, mijn doch ter heeft ze zulke mooie namen ge geven; de een heet Castor en de ander Och, dat kan ik maar niet onthouden Heer. Pollux? Mevrouio Goudberg. Juist, Pollux (verbaasd). Maar hoe weet u dat? Toch iels. Zyue Doorluchtigheid vereert deu kegelavond der „Yereenigingsbroe-

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3