„Het Vad." ban met zekerheiddie de ondergeschikten beryden, wor- vloer. Zwaar gewond werd bij per mededeelen, dat de heer Seret niet voornemens is het Kamerlidmaatschap neer te leggen. Rij wielbelasting. Door de Regeering is thans een nader wetsontwerp ingediend tot rege ling der personeele belasting naar den grondslag rywielen. Wie, meent de Reg., eene rywiel- belastiug als onderdeel der personeele belasting wil regelen, moet de regeling van den grondslag paarden tot voor beeld nemen. Slechts eenige bijzondere bepalingen moeten hieraan worden toegevoegd. Het belastbaar feit is het houden hier te lande van rywielen, die op den openbaren weg bereden worden. Per sonen, die zelf geen rywiel bezittende, nu en dan met een gehuurd rijwiel ontspanning willen zoeken, behoeven dus geen belasting te betalen en wor den niet genoodzaakt vooraf formali teiten te vervullen, die aan tyd en plaats gebonden zyn. Buitenslands wonenden, .lie wel licht slechts een enkele maal meti hun rijwiel over de grens komen, wor-j den niet bemoeilijkt. Eerst door het houden van een rijwiel hier te lande langer dan 3 achtereenvolgende maan den, zouden zij belastingplichtig wor- den. De belasting wordt geheven naar het aantal rijwielen, en het hoofd van het gezin wordt geacht ook de belasting objecten van de leden van zyn gezin te houden. Wie langer dan een week over een rijwiel van een ander beschikt onver schillig of dit al dan niet steeds het zelfde is, wordt te dier zake geacht een rjjwiel te houden. Geen belasting wordt geheven we gens het houden van a. rywielen voor den publieken dienst door per sonen die daartoe verplicht zyner b. rijwielen, uitsluitend of hoofdzake lijk gebezigd voor de uitoefening van liet bedrijf van ondernemer van een besteldienst. Voor het stellen van het bedrag der belasting neemt de reg. tot richt snoer de belasting van het mobilair. Zij stelt bet bedrag op lVa pCt.. ge lijk staande aan dat wat geheven wordt voor een rijtuig. Naar dezen maatstaf zal voor een rijwiel met een verkoopwaarde van f130 a f140 een belasting van f2 moeten betaald worden. Dit bedrag moet maximum zyn en aangezien rekening moet worden ge houden met de zeer ongelijke hoeda nigheid der rywielen, en met de om standigheid dat personen, die weinig inkomen bezitten, hnn rijwiel wel meestal voor andere doeleinden dan voor ontspanning zullen gebruiken, verdeelt de regeering de houders van rijwielen in 4 klassen. Door opneming der belasting in het personeel kan de regeering van de huurwaarde der woning partij trek ken om het bedrag der belasting te verminderen en zelfs tot nihil te doen dalen. Door dit te doen wordt geen belas ting geheven wanneer de houders van rywielen wegens liet gebruik van een door hen bewoond perceel niet in het personeel worden aaugeslagen. Iu de drie volgende klassen bedraagt de belasting f 0.50, fl en f2. Dit laatste bedrag wordt eerst betaald boven het viervoud van de hoogste onbelaste huurwaardef 0.50 wordt geheven, wanneer de houders van rij wielen wegens het gebruik van een door hen bewoond perceel belasting plichtig zijn voor een huurwaarde, welke meer bedraagt dan de som be paald bij art. 12 van het Personeel, eu niet meer dan het tweevoud dier somen f 1 wordt geheven, als wan neer de houders van rijwielen belas tingplichtig zyn naar een huurwaarde welke meer bedraagt dau het tweevoud en niet meer dan het viervoud van bedoelde som. Voor de rijwielen van fabrikanten of verhuurders, handelaren in rijwie len en personen die van het geven van onderricht hun bedrijf maken, of die aan anderen ten gebruike wor den afgestaan of voor onderricht die nen, en de rywielen die ten behoeve I den rywielen, die dienen bij het on- brancard naar het Binnengasthuis derricht in het wielrijden en die voor gebracht, waar hij bij aankomst reeds winkelneringen worden gebruikt, go- bleek te zyn overledea. acht door den ondernemer van het! bedrijf te worden gebonden. Wegens de belasting of verhooging van de belasting ter zake van rijwie len die niet volgens de wet zyn op gegeven, geschiedt steeds aanslag over het geheele jaar. Voor rywielen die in strijd met de wet zijn opgegeven, wordt het bedrag der belasting verdubbeld. Het doel dezer bepaling is om van pogingen tot ontduiking der belasting af te schrikken. De inwerkingtreding van de wet wordt voorgesteld op 1 Juli 1898, maar met afwijking van art. 45 der wet op het Personeel zal de aangifte tot 15 Augustus kunnen plaatsvinden. Welke bate de regeling aanvanke lijk voor de schatkist zal afwerpen, is niet met eenige zekerheid te ramen. Het aantal rywielen is groot en neemt sterk toe. In 1896 bedroeg alleen de invoer 18683 stuks. Gemeenteraad van Amsterdam. In de Woeusdag gehouden raads vergadering te Amsterdam, was ont vangen een ongezegeid schrijven van H. Bent, ontslagen ambtenaar by den reinigingsdienst, waarin hy zich be klaagt over de wijze waarop zyn vorig adres in den Raad is behandeld. De voorzitter stelde voor dit schrij ven by de stukken ter visie te leg gen. De heer Noltiug kon zich daar mede niet vereenigen, maar wenschte deze zaak met ernst behandeld te zien. Bent beschuldigt gemeenteamb tenaren vau frauduleuse baudelingen. Spr. acht het noodig dat Burg. en Wetu. opnieuw een nauwkeurig on derzoek naar die beschuldiging instel len, waarby niet alleen de beklaag den, maar ook de aanklager wordt gehoord, en doet in dezen zin een voorstel. De voorzitter, veronderstellende dat op dit voorstel moeilijk onmiddellijk beslist kon worden, geeft in overwe ging bet te doen drukken en rond te zenden, betgeen wordt goedge keurd. Toen de voordracht omtrent de Bank van Leening aan de orde kwam, gaf de voorzitter als zyne mecuing te kennen, dat het, met het oog op het voorstel—Wormser, om te gaan pro- cedeeren tegen commissarissen, als poging om de schade door de gemeente wegens malversatiën geleden, van dezen terug te erlangen, wenschelijk schynt, de zaak in geheime zitting te behandelen. De heer Yao Nierop oppert hier tegen bedenking. Gedeeltelijk is de zaak reeds in het publiek behaudeld en door haar nu verder te beslissen met gesloten deuren, zou dit vreemde vermoedens kunnen wekken. Immers, indien niet tot procedeeren wordt be sloten, wat spr. raadzaam acht, be hoort het publiek te weten, op welke gronden dit besluit steunt. Mr. Pijnappel is persoonlijk vaa meening, dat commissarissen niet aansprakelijk zyn en ook hy wenseht, dat hunne zuivering in het openbaar geschiede. De voorzitter blijft van meening, dat het niet aangaat in dit stadium van de zaak over het al of niet wenschelyke van procedeeren te discussiëeren in het openbaar. Zyn voorstel in deze wordt echter ver worpen met 28 tegen 14 stemmen. De behandeling geschiedde dus in h et openbaar. Met 22 tegen 20 stemmen besloot de gemeenteraad geen actie in te stel len tegen het college van commissa rissen, tot vergoeding aan de gemeente van de door haar geleden schade van ruim f 29,000, wegens malversatiëu, door den thans overleden ambtenaar der bank gepleegd. Woensdagmorgen had in het ge bouw „Mercurius" aan de Prins Hen drikkade te Amsterdam een treurig ongeluk plaats. Een kantoorbediende v. D., die by Delftseh Studentencorps. Het Delfscbe Studentencorps der Polytechnische School is voornemens na 'afloop van het Lustrum, in Juni te Delft te houden, den optocht te Brussel te herhalen, en daarvoor een verzoek te richten tot het gemeente bestuur van Brussel. Zooals men weet stelt de optocht voor „De intocht der edelen te Brus- Werkloozen te Dordrecht. Woensdagnamiddag 3 uur bracht eene deputatie uit de werkloozen te Dordrecht een bezoek ten stadhuize, waar zy door deu burgemeester werd ontvangen. Op de vraag of vau ge meentewege aan de werkloozen werk kon worden verschaft en, zoo niet, of dezen dan met geld of levensmid delen door de gemeente konden wor den gesteund, antwoordde de burge meester ontkennend. Het houden «ener collecte langs de huizen der ingeze tenen werd echter door den burge meester voor ditmaal, maar voor dit maal ook alleen, toegestaan. De collecte zal gedurende drie dagen plaats heb ben en heden zou er mee worden aan gevangen met gesloten bussen. Naar men verneemt, ligt het in de bedoeling, de te ontvangen giften a.s. Zaterdag in het Werkmansgebouw te verdeelen naar evenredigheid van de hoegrootheid der gezinnen. Het aantal hoofden van gezinneu, die zon der werk zijn, wordt op 150 begroot. Stormweer. Men meldt van Terschelling, dat door den hevigen storm de postboot Woensdag niet van Aterlingen is ge komen. Men meldt van Vlieland,do. Woens- aDe botter AP 4 is gestrand op den Zuidwal. Het schip is lek gestooten. De opvarenden zyn gered. De post boot is niet aangekomen. Het is hevig stormweer. Letteren en Kunst. Nederlandsche Opera. Directie C. van der LINDEN. Feestvoorstelling 50e opvoering van Lohengrin van Richard Wagner. Dat de Directie der Ned. Opera bovenstaand feit feestelijk wil her denken is waarlyk niet te verwonde ren immers met dit heerlijke werk van den grooten meester heeft zij door het geheele land hare hoogste triomfen gevierd. Moge het bij deze gelegenheid bly- ken; dat de Ned. Opera meer en meer den steun ondervinde van allen die haar ernstig streven op prys stellen. Dat zulks met groote oöers gepaard gaat, mag algemeen bekend heeteD. Zoo steune dan iedereen door een trouw bezoek, abonnement of vrywil lige bijdragen eene instelling, welke meer eu meer eene waardige plaats in ons muziekleven beeft ingenomen. Scottish. Orchestra. Het Scottish Orchestra uit Glasgow onder leiding van deu beer W. Kes is Dinsdagavond te Utrecht en Woens dagavond te Amsterdam met veel sacces opgetreden. Den vroegeren leider van het Concertgebouw werd te Amsterdam eene hartelijke ovatie gebracht. De solo-violist El kan Kos- man wordt zeer geroemd. Sport en Wedstrijden. Automobielen wedstrij d. In tegenstelling met het bericht, als zoude de wedstrijd van automobielen van Parijs naar Amsterdam niet door- gaan, wordt medegedeeld, dat van den heer Paul Meyan te Parjjs een schry- ven is ontvangen, dat hy heden van Cricket. Toen Dinsdag te Melbourne bet spel eindigde, stond de tweede innings der Engelscben op 254 (Briggs 23, MacLaren 45, Ranjitsinhji 55. Hay- ward 25, Stoddart 25, Druce 16, Mason not out 25, Storer not out 24). De Engelschen waren toen, hun eerste innings meegeteld, 57 punten voor by de innings der Australiërs. Naar men meldt, zal door de heer M. Adler te Amsterdam cassatie wor den aangeteekend, naar aanleiding van den uitspraak in zake den Adler- beker. Leger en Viooi Koloniaal werfdepot. In de maan- Januari 1898 zyn by het Kol. Werfdepot voor den Indi- schcn dienst aangenomen 68 Neder landers, 15 Duitschers, 13 Belgen, 2 Zwitsers en 2 Luxemburgers. Totaal 100. Van de verschillende korpsen van het leger hier te lande werden over genomen: 31 onder-officieren en min deren, zoodat de totale werving 131 bedroeg. Onder de aangenomenen bevinden zicli 30 miliciens die voor den tyd van 2 jaar by het Indische leger wor den gedetacheerd; onder de overge- nomenen: 3 onderofficieren voor vier jaar en 16 miliciens die voor eene detaeheering van 2 jaar by dat leger zyn toegelaten. Aan die personen werd aan haud- geld uitbetaald een s"om vau f25,620. Naar Oost-Indië zyn in gemelde maand uitgezonden drie detachemen ten door 6 officieren geleid ter sterkte van 10 onderofficieren 6 kor- koraals en 144 minderen, terwyl af zonderlijk vertrok 1 sergeant majoor werkman der genie. In het geheel zyn dus vertrokken 161 man van verschillende nationali teiten en wel 132 Nederlanders, 16 Duitschers, 11 Belgen, 1 Luxembur ger en 1 Oostenrijker. Uit Oost-Indië keerden terug 3 onderofficieren en 6 minderenuit West-Iudië repatrieerden 11 militairen. RECHTSZAKEN. Een Tentoonstellings-proees. Iu de laatste der tegen het uitvoe- i rend comité der Amsterdamscbe Ten- toonstelling 1895 gevoerde procedures is Woensdag door het gerechtshof te Amsterdam uitspraak gedaan. De aannemers van het hoofdge bouw, de heeren Bertaud, Marpert c. s. beweerden wegens schadever goeding, bijwerk enz. per saldo nog zes-en-twintig duizend gulden onge veer te vorderen hebben, waartegen over het comité beweerde slechts twee honderd vijftig gulden schuldig te zyn. Door de rechtbank waren de aauuemers iu het ongelijk gesteld; met gedeeltelijke vernietiging van dat von nis bepaalde het Hof, dat het comité slechts verplicht was tot betaling van ongeveer vijf-en-dertig honderd gul den. De aannemers werden tevens veroordeeld tot betaling van driekwart gedeelte der proceskosten van het comité. Voor hen werd gepleit doormr. D. Mesritz, voor bet comité door mr. W. Heineken. Het is wel een opmerkelijk feit, dat in aile tegen het comité te Amster dam en ie Antwerpen aangevangen procedures, te zamen meer dan twin tig in aantal, zelfs waar het gold de zoo dikwerf besproken expeditie maatregelen, het comité geheel of grootendeels in het gelijk is gesteld. van winkelneriugen worden gebezigd, j een der firma's welke in het gebouw- wordt voorgesteld een vast belasting-hare kantoren hebben, werkzaam is, bedrag, resp. van f 1.50 en f 1. wilde de lift naar benedon trekken j Parijs per automobiel vertrekt om den Voorgesteld wordt ten slotte voor'en ging om dit te doen daaraan ban- geheelen weg op te nemen. Hy zal! zg. tandems de belasting tot een vast gen. De lift zakte en het jongmensch Zondag te Amsterdam arriveeren via' bedrag van f 4 op te voeren. raakte met de handen tusschen de Maastricht, Nijmegen, Arnhem en Uitgaande van de praesumtie dat lift en den vloer bekneld. Hij liet Utrecht, den patroon de rywielen toebehooren zich los en viel naar beneden op den SENtENSQ NIEUWS Een protest(?) diner. De Ber'ijuscne pers en een aan tal artisten zullen een gastmaal aanbieden aan den wegens majesteits schennis veroordeelden redacteur Troy- an, van de Kladderadatsch. Duitsehe studenten in Oostenrijk. Te Praag heef men wegens de op winding en de vechtpartijtjes, telkens ontstaande tusschen Czeehische en Duitsehe studenten, verboden, dat zij op straat hun onderscheidingsteeke nen zullen dragen. Die onderscheidingsteekenen (de „Farben" zegden de Duitschers) wor den door de jongelui evenwel als de hoofdzaak vau het studeeren be schouwd en daarom is er groote agi tatie ontstaan juist wegens het ver bod. dat agitatie wilde voorkomen. De Duitschers willen uu het „werk" staken, d.w.z. niet meer aan de uni versiteit verschijnen, zoolang het ver bod niet opgeheven is. Het kabaal is naar Weenen overgeslagen, dat twee hooge scholen bezit. Er zyn daar evenwel veel Poolsche Czeehische, Zuid-Slavische en nog andere soorten van studenten die te- .en de werkstaking zyn, waarschijn lijk omdat de Duitsehe er voor zijn. Deputaties trokken naar de profes soren, om hun te verzoeken geen col leges te geven, maar de hooggeleer den verklaarden, aan dat verzoek geen ere volg te kunnen gevenzij zullen blyvon spreken voor hen, die naar hun lessen willen luisteren. Nu verschonen de voorstanders van de werkstaking toch, maar met het enkele doel, spektakel te maken, de wijze waarop in deu laatsten tyd van elke politieke of andere opinie getui genis wordt afgelegd. Eerst werden de professoren met „hoeh" roepen ontvangen,teneinde hun te toonen, dat wat geschieden zou, niet tegen hunne personen bedoeld was en inderdaad zou men er zich anders iu kunnen vergissou, want zoodra zy den mond open deden, be gonnen de Duitschers te schreeuwen, te stampen! te fluiten en „weg met het ministerie" te roepen. Aan de universiteit hielden de pro fessoren manmoedig stand, aan de technische hooge school evenwel heb ben vyf professoren van het lesgeven moeten afzien. In het station Chemnitz reed de sneltrein uit Leipzig door tot het uiteinde van de lyn. De locomotief sprong in het gebouw voor den post dienst eu vernielde de aecumulatoren- inrichtiog, welke zich daar bevindt. Drie reizigers in den trein werden gekwetst. Hot ongeluk moet te wij ten zyn aan het weigeren van de Westinghouse rem. Een avontuur. Dezer dagen was een Wurtem- bergsch soldaat op weg naar Ludargs- burg. Hy bad haast om naar de ka zerne te komen, want het was reeds erg laat. Een rytuig kwam hem ach terop. De eigenaar mende zelf. „Zou ik niet mogen meerijden, mijn heer, als 't u belieft, ik beu te laat voor het appèl." „Ja, kom maar hier, naast my," zei de heer. Men reed voort en men praatte wat. „Zoudt gy niet een weinig vlugger willen rijden, ik ben uiterst bevreesd voor mijn kapitein, die niet voor de poes is, als het den dienst betreft; voor een minuut te laat ga je de doos in." In welke kazerne moet ge zijn? vroeg de heer." „In de kazerne K." „Wees gerust, we zullen er bijtijds zyn." De zweep word op de paarden ge legd eu eenige miunten later reed het rytuig onder de pooi t van de ka zerne door. ..Dank u, dank u, beste mynheer," zei de soldaat bij het uitstappen. Doch op eeus wordt de wacht door trom- geruffel in 't geweer geroepen. De lieer van 'net rijtuig was nie mand anders dan de koning van Wur- temberg zelf. Brand te Petersburg. Iu een houten steenkolenloods van de gasfabriek ie St. Petersburg brak Donderdag brand uit. Zeven brand- weerafdelingen hielpen bij 't blus- sebingswork, maar werden den brand pas meester, toen Vvf millioen feilo- j gram kolen waren verbrand. Men deukt dat de kolen door broei- j ing in brand waren geraakt. Stormweer. 1 Maandag is over New-York en Nieuw-Eugeland een sneeuwstorm losgebarsten, die de herinnering aan den zwareu storm van 12 Maart 1888 verlevendigde. Straten en spoorlijnen waren in een kort oogenblik meteen dik sneeuwkleed bedekt, en geheele spoortreinen sneeuwden in. Bo.-ton werd geheel van het verkeer afge sneden. De treinen bleven even buiten de stad steken. De straten waren voor voetgangers onbegaanbaar, wan neer niet een pad was gegraven. In den nacht van Maandag op Dinsdag kwamen tweehonderd paarden om, die over de draden van de electrische tram struikelden. Ü8 storm duurde Dinsdagmorgen met onverminderde woede voort. De temperatuur daalde snel en voor Dinsdagavond werd een storm voor speld by achttien graden (Celsius) vorst. In den omtrek van Rome zyn twee spinneryen tengevolge van den storm ingestort Zeven arbeidsters werden gedood, en er moeten er nog onder het puin liggen. Ook te Ranzanico zyn eenige personen bedolven onder- het ingestorte dak van een spinnerij. Te Oggiono is een kerktoreD ingestort; vyf dooden en veel gewonden. Op vele andere plaatsen in Italië heeft de storm schade veroorzaakt. Ook in Duitschland heeft de laatste storm hier en daar offers gevergd. By Görlitz zyn drie leemgravers op een steenplaats door een neervallend dak gedood en op de Weser zijn by Bremen vyf werklui ten gevolgovan het kenteren van een boot verdronken. Een krankzinnige. Aan het station te Cannes heeft een vreeselyk ongeluk plaats gehad. De Italiaansche schilder Antonio Giglio, een 40-jarig man, liep op 't perron rustig heen en weer. Juist toen er een trein binnenkwam, greep hij onverwacht een ander persoon, die op 'fc perron liep, de Engelschman Burne Shaw aan met het doel hem onder den trein te werpen. De En gelschman hield zyn aanrander stevig vast om hem zoodoende machteloos te maken, het gevolg was dat zij beiden op de rails en onder den trein terecht kwamen. De Engelschman werd, wouderlyk genoeg, ongedeerd er onderuit gehaaldde. Italiaan werd vermorzeld. Bij onderzoek bleek, dat de twee mannen elkander niet kenden en nooit te voren hadden gezien blijkbaar was dus de schilder door eer. plotselingen aanval van krankzinnig heid aangegrepen. Een clorp verbrand. Het Zwitsersche dorp Raudagne in het kanton Wallis is by hevigen wind geheel in de asch gelegd. Er kon byna niets gered worden. Een vrouw en twee kinderen moeten in de vlammen zyn omgekomen. Ook is veel vee ver brand. De koning van Griekenland. De correspondent der Berliner Lo- hal Anzeiger te Athene weet mee te deelen, dat de koning van Grieken land, ontmoedigd door de vele teleur stellingen, iu den laatsten tyd onder vonden ook naar aanleiding van het oorlogsrapport van den kroonprins worden veel onaangename dingen aan het adres van den kroonprins gezegd en geschreven gaarne zijn kroon naar den zolder zou brengen. Z. M. heeft volgens genoomden correspondent herhaaldelijk in ge sprekken met aanzienlijke personen gezegd, dat hij volgaarne zou terug treden, wanneer het volk een repu bliek verkieselijk vond. Met genoegen zou by ook meewerken tot de kenze van een president, wanneer er een geschikte candidaat was. Mollen en diphtheritis. Dar de mensch door dieren ver- j schillende ziekten kan krijgen is be- I kend. en ook dat dit niet alleen door i de groote dieren, runderen en paar- i den enz. geschieden kan. Papegaaien bezorgen ons de psittacosis, een ziekte I die op longontsteking en gele koorts gelijkt. Apen en ratten zijn van be lang voor de verspreiding van de pest. Favre, een haarziekte, komt soms van ratten en muizen. En dat men diphtheritis kan krijgen door een kat is meermalen gebleken. Maar dat nu ook de mol daarvoor aansprake lijk kan worden gesteld wist men nog niet. Toch is dit dier daarvan be schuldigd by eeu kleine huis-epidemie vau diphtheritis op een dorpje by japou aan de deurknop der ontbijtzaal was blijven ha ken, terwyl Grey, die haar achterna snelt over haar sleep met een harden slag op den grond valt. Drie gevangen al zooMaar waar is Amber geble ven? Als Hilary in de zitkamer terng is gekeerd ziet hy wel May en Owen op de divan zitten, maar ner gens is eeuig teeken van Amber of Everard te be speuren. Zyn jaloezie begint hem te plagen, en met gebogen hoofd gaat hy weer aan 't zoeken. Met woede besluit hy telkens by zich zelf de jacht op te geven om hun, naar het schynt, zeer interessant tête a téte niette ver storen, maar dan weder bedenkt hij zich, dat hy zyn geheim, dat naar zyn meening aan niemand anders dan May bekend is, (een zeer onjuiste gedachte), hierdoor aan de anderen verraden zal. Iutusschen geeft hy zyn oogen den kost en doorzoekt alle hoeken en gaten. 'Een ellendig gevoel voegt zich nu by zyn bezorgdheid, totdat hij haar plotseling uit de flauw verlichte vestibule ziet komenzijn baud weg duwend ijlt Amber hem voorby naar de zitkamer en laat zich op ae divan vallen. Zy houdt haar hand tegen de borst en roept nog hqgend uit: „OLaten wy het nog eens doen Onwillekeurig ziet zy hierbij naar Adare. „Verbeeld je.... Gy waart zoo dikwijls dicht by ons. Eens raaktet ge zelfs mijn japon aan." a0 „Je hadt je zeer dicht by de eindpaal verstopt," j je liept weg, maar Grey en Owen heb ik te pakken antwoordt hy op zachten, verwijtenden toon. Everard gehad. Maar a propos heb ik jou wel gevangen, voert nu een gesprek met Dolly. „Waarom probeerdet Everard?" ge niet eerder te ontsnappen, ge hadt alleen maar de gang door te loopen." „Ik weet niet, waarom wy het niet deden. Maar mijn heer Everard zeide, het zou niet mooi zyn, omdat wy zoo dicht by de paal waren." „Gaat ge nu met mij mede?" vraagt hij op verlan genden, harlstochtelyken toon. De geslepen kerel met, zyn praatjes over wat mooi en niet mooi is, zal geen tweede kans hebben. „Roep ze dan hg elkaar," zegt Amber. Die woorden konden een verliefden, jongen man ge lukkig maken, maar helaas! alleen de pret over gevan gen en handig ontsnapt te zyn, doet haai- oogen schit teren. Deze genoegens worden door vele vrouwen nagejaagd, maar op welk een andere wijze! Iu waarheid is ver bergen en zoeken een ware, trouwe afspiegeling van menig vrouweleven. Gelukkig zy die hun einddoel bereiken. „Wie zal nu zoeken?" vraagt Mc. Grath, die zoo lui mogelijk op do divan zit. Hy springt by deze woorden op en laat zich dau weder op de divan terugvallen die daardoor een onheil spellend gekraak doet nooren. Degenen, die een beetje verstand bezitten, zyn van meening dat er den volgen den morgen niet veel meer van de divan zal zyn over gebleven. „Ik heb je wel gevangen, Dolly," zegt Adare, „maar Hy was zoo verrukt, dat hij Amber wederzag, dat hy Everard geheel en al vergeten had. Deze laatste lacht even. „Ik geloof het niet! Ik ben bang," en hij klopt Hi lary vriendschappelijk op den schouder, „dat ge my te oud voor die spelen vindtGy hebt m\j rustig laten zitten, waar ik was. Ik kom niet uieer in aanmerking, veronderstel ik." „Als ik je ooit te pakken kryg," zegt Adare lachend, „dan zal het slecht met je afloopen. Pas dus maar op." Owen en Grey zyn zooals gewoonlijk aan 't kibbelen. „Jy waart het eerst gevangen", zegt Grey. „Wat doet dat er toe? Jy waart de tweede, die ge vangen werd. De tweede gedachte is altyd de beste. Daar enboven werdt jij en Dolly tegelijk gepakt. Jelui staan met zyn tweeën tegen my alleen." „Loot er om!" zegt Dolly. „Ja dat is een goed idéé," verklaart Hilary, die zich zeker gevoelt van zijn partner. „Dat vind ik niet. Dat is niet eerlijk," zegt Grey. „Maar eigenlijk kan 'tmy ook niet schelen." By deze woorden werpt hy een verwijtenden blik op May, die net doet alsof zij het niet ziet. Beiden trekken een lot, en ook dezen keer is het geluk Owen gunstig. „GoedGa nu maar heen," zegt Grey met een ge veinsde onverschilligheid. „Maar maak een beetje voort eu laat my hier uiet den halveu avond zitten." Zyn woorden worden op ruwen toon geuit, maar nie mand neemt er notitie van, daar zij de reden van zyn misnoegen begrijpen. Ea Owen verlaat met de trouwe- leoze May de kamer. Maar in elk geval is May woedend. Wat bedoelde by niet die woorden: liet kan my r.iet schelen Het schyDt hem werkelijk niet te kunnen scholenWelnu, als 't hem hetzelfde is, haar ook I" Maar zy zal er wel op passen, dat hy haar niet vindt. De vorige week hadden zy ditzelfde gedaan, en toen had zy zich exprès door hem laten vinden. HOOFDSTUK XVH. „Trouw, ge hebt nukken in den zin." ,,Dat laatste plaatsje was niet erg goed, Owen," zegt zy. Z;i bevinden zich in de vestibule eu kibbelen, daar zy het niet eens zyn welke schuilplaatsen de beste zyn. Waar heb je je verleden week verstopt, op dien avond voor Amber kwam. Herinner je je het nog Nie mand kon je vinden." „Als je me zweert het aan niemand te vertellen, zal ik het je zeggen," antwoordt Owen ernstig. „Ik zweer het." „In allen ernst?" „Ja. Zeg het nu," ongeduldig. Juffrouw Adare schynt niet in een al te goede luim te zyn. „Haal geen brood op een andermans kerfstok," z Mc Grath waardig. „Nu waar zat je toen?" „Ik hingkort maar krachtig. Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2