„Nederland". PREDIKBEURTEN F. A.van Velzen J.Pz„ Schoenmakers. Chapellerie du Sport. Ed. MEUWSEN, ADVERTENTIËN. „Volksverzekering" Een .longen, Spaansche Taal. TE HUUR gr. Voor- en Achterkamer TE KOOP: paleis hecrschte tusschen 5 en 6 uur eene groote levendigheid. Er vorm den zich groepen die de verklaringen van generaal de Pellieux druk be spraken. Er liepen onder de menigte verschillende lezingen, maar de meest verspreide was die, volgens welke de Pellieux verklaard had dat vlak voor de interpellatie van Castelin het mi nisterie van oorlog een stuk papier outvangen had waaraan een kaartje bevestigd was, met een bekend pseu- noniem erop van een der buitenland- sche ambassades, en eene waar schuwing behelzend aan den verte genwoordiger van die ambassade te Parijs zich niet. te compromitteeren ten aanzien van de zaak Dreyfus. Deze voorstelling verspreidde "zich suel, en werd zeer levendig besproken. In de Donderdagochtend gehouden vergadering van den Fransehen mi nisterraad beeft de minister van jus titie medegedeeld, dat hy van de senatoren Thévenet en Trarieux een verzoek had ontvangen om hem te mogen interpelleeren over de onwet tigheid, welke den 22sten December 1894 zou begaan zijn en die bestaan zou hebben in het overleggen van zoogenaamd geheime stukken aan den krijgsraad, zonder dat deze ter kennis waren gebracht van Drevfus of van rar. Demange, De Senaat heeft echter de interpel latie op verzoek van den minister van justitie, met groote meerderheid van stemmen, uitgesteld tot over eene maand. Eene persiflage. Een italiaansch blad bespot op de volgende wijze het proces tegen Zola cn de manier, waarop de president van het hof van assisen het verhoor leidt: Voorzitter: Bode breng den ge tuige voor maar niet te snel. (De getuige treedt op met onzekere passen en schuw om zich heen ziende). Voorz. (op strengel» toon): Zeg mij na: Ik zweer de geheele waarheid te zeggen! Getuige: lk zweer de geheele waarheid niel alleen te zeggen, maar ook te verzwijgen, want anders zou ik. Stemmen uit het publiek: Dat is een goed patriot. (Het publiek geeft teekenen van bijval). Voorz.: L is alhier gedagvaard om niet te vertellen Labori: Ik zou wel willen, dat aan getuige gevraagd werd Voorz.: U gaat veel te ver. Uw vraag behoort niet bij het proces; integendeel, zij is zeer ongepast. Zola: Wij zijn hier om licht te verschaffen. Voorz.Dat gaat de justitie niets aan. Laat mij den getuige toch rus tig ondervragen. En u (tot getuige), wat wilde u zeggen? GetuigeIk weet niet Voorz.; Goed en heeft u daaraan nog iets toe te voegen? Getuige: Ik weet, dat wanneer D... Voorz.: Genoeg. Dat behoort hier niet thuis. Hier hebben we alleen met den brief van Zola te maken Getuige: Dien heb ik niet gelezen. Voorz.En wat is uw meeniDg daarover G etuige1 k iieb gehoord, dat over ste Picq Voorz.: Wat heeft die overste er mee te maken? Ik spreek over den brief. Labori: Maar die brief raakt toch de zaak-Dreyfus Voorz.: Lat gaat my niets aan, Wy mogen ons niet met de zaken van een ander bemoeien. En laat u toch den getuige uitspreken. (Tot den getuige)Ga u voort. Getuige: Ik geloof, dat ik alles gezegd heb. Labori: Vertel ons eens iets van uwe ontmoeting met de gesluierde dame. Voorz.: Maar hoe komt u er toe, hier van sluiers te spreken. Dat is een beleediging voor de justitie. Hier moot integendeel alles ontsluierd wor den. Labori: Geef ons dan tenminste het adres der dame. Voorz.: Ik begrijp u werkelyk niet. Ik, die een huisgezin heb, ik zou inforraeeren naar eeu interessante dame? En nu (tot den getuige) zal ik u een laatste vraag doen. Hebt u een dossier? Getuide: Niet dat ik weet Wacht ja; ik heb een briefkaart van mijn oom, die een kruidenierswinkel heeft te Dy on. Hy schrijft my maar ik weet niet of ik het zeggen mag. Voorz.: Spreek vry uit. Wy zijn hier om de volle waarheid tehooren. Getuige: Hy schrijft my, dat by aan ruyn adres drie pakken zeep en zes pakken stearinekaarsen heeft ver zonden. Voorz.: Zes pakken kaarsen?Zes heele pakken? (Tot den griffier): Schrijf dat vooral in 't proces-verbaal. En dan willen ze nog beweren, dat wy 'hier geen licht verschaffen. Do getuige wordt weggezonden). Voorz.: Bode breng den getuige Aarzelen voor. Bode: Hy heeft afgeschreven. Voorz.: En wat voor reden geeft by op? Bode (den brief doorlezend): Hy lyd-t aan een zekere pressie Voorz.: Is er een verklaring van een dokter by? Bode (leest): „Ik ben verhinderd om te komen door een pressie van den minister van Oorlog. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Anegang 23. Borsaliiio Hoeden. Lincoln Bennett Hoeden. Fautaisie voor Dames en Kinderen. Opstrijken van Zijden Hoeden gratis. Vervolg Stadsnieuws De directie van de Naaml. Vennoot schap van Verzekering op het leven „Nederland," gevestigd te Amster dam heeft tot hoofdagent voor Haar lem en omliggende gemeenten, voor de afdeeling „Volksverzekering" aan gesteld den heer F. A. van Velzen, J. Pz. te Overveen. De tarieven dezer volksverzekering geven aan, dat men tegen het betalen van eene vaste wekelyksche premie van 10 ets. zich kan verzekeren op de uitbetaling by 60,65, of 70-jarigeu leeftijd, en onmiddelyk na overlijden, van een zeker bedrag varieerende tusschen f 600 en f 100, in verband met den leeftijd, waarop de verzekering wordt gesloten. Verder zyn er nog aandeelen op jaarlyksche uitlotingen en premie-vrye polissen na zekeren leeftijd aan verbonden. Een en ander uit het Gas- rapport. Het rapport van de Speciale Com missie inzake de gasquaestie kwam ons Don ierdag, met andere stukkeu zoo laat in handen, dat wy er nog maar eenige weinige regelen, de con- clusieën bevattende, uit konden mede- deelen. Hier volgt daarom een en auder uit de redeneeringen, waarmee de Com missie tot die conclusie komt. Allereerst blijkt uit bet zeer lijvige stuk, dat er over de voorstellen van de Imperial met haai- acht brieven zyn gewisseld, die tot. resultaat, had den het aanbod, dat wij reeds in ons nummer van 29 Januari vermeldden en dat op het navolgende neerkomt 6 ets. per M3 voor particulieren, bij concessieverleening met 15 jaar; uit- keering aan de gemeente van een hal ven cent per M3 en 20% in de netto jaarlijksche winst, na aftrek van 5°/o voor intrest en 3 voor amortisa ties by concessieverlenging voor tien jaar alleen een halve cent uitkeering aan de gemeente, garaudeerende 20.000 guldon per jaar Voor de eerste vyf jaareen en ander met recht van overneming der fabriek door de gemeente voor den kostenden pry's, verminderd met drie percent per jaar. De heer D. van der Horst, direc teur van de gasfabriek te Utrecht, door wien de Commissie zich heeft doen voorlichten, berekent de kosten van een gemeentelijke gasfabriek op f 1,430,000, behalve een bedrijfskapi taal, geschat op f 80,000. De 'om- missie acht de oprichting daarvan op terreinen, die de gemeente in eigen dom heeft, mogelijk. Aan deze becij fering (die als een ruim genomen ra ming moet worden beschouwd), voegt de heer Van der Horst toe eeu be grooting van inkomsten en uitgaven voor een gemeentegasfabriek in 1904 en komt daarbij lot de volgende hoofd cijfers. Geleverd gas aan particulieren 5.300.000 Ma 6 ets., f318,000, 400,000 M3 op muntmeters a 7\U ct. f 30,000, aan de gemeente voor gemeentegebouwen enz. 65,000 M' 3Vi Ct. f2275. Maakt met meterhuur enz. een to taalsom van f 365,740. Hierbij komt voorde openbare verlichting 400,000 M a 3'h ct. is f 14,000, benevens voor ontsteken en blusschen en onderhoud der Auerkousjes f 10,360. Hierbij is gerekend op 22,540 M; voor buitengewone lichten, terwijl de Imperial, zegt de Commissie, f 23,779 vraagt zonder buitengewone lichten. De opbrengst van de cokes wordt geschat op f 120,000, die van koolteer op f 15,700, voor ammoniawater op f1600 en voor afgewerkte zuiverings- materialeu op f1450, voor afval op f 750, voor andere ontvangsten f 1000. Te zamen f 154,900. Totaal der inkomsten is f563,000. By de uitgaven wordt geraamd op f 14,500 aan salarissen, waarbij f 4000 voor den directeur. Voor loonen wordt berekend f 55,300 voor aankoop van grondstoffen f 212,595, waarbij f 194,820 voo^ steen kolen en materiaal tot versterking der lichtkracht; aan touderhoud f 10.000, aan rente en aflossingen f 95,750; aankoop van gasmeters f 18.000, en onvoorziene uitgaven f 1005. Het totaal der uitgaven komt dan op f 417.550, zoodat er voor de ge meente een batig saldo zou overblij ven van f145.450. Bij de voorstellen der „Imperial" vindt de Comm. oen groot struikel blok in de bepalingen omtrent de overneming, daar zy de controle op den kostenden prijs van de fabriek bezwaarlijk acht. „Verlenging van concessie," zegt de Comm. „kan al leen dan worden aanvaard, wanneer eenig gevaar is verbonden aan eene gemeentelijke exploitatie." Kon wel eens blijken te laag te zijn. In Utrecht is het salaris f 6Ó00. Bed. Dat daaraan geen gevaar ver-.andere voorstellen wenscht te doen. bonden is, tracht de "Comm. aaui Wy zullen allicht gelegenheid vin- te toonen met een beroep op den, de zaak eerstdaags opnieuw ter de resultaten te Groningen, Am- sprake ti brengen, hem en Leiden, met een gasprys resp. van 6, 6 en 5 Cts. en een ver bruik tusschen 427000 en 443000 M terwij in Haarlem dat verbruik slechts 283000 Ms is. Hieruit concludeert de Comm. dat by de sterk wassende be volking van Haarlem in 1903 (met een bevolking van 70000 zielen) het gasverbruik zal zijn gestegen tot 5 millioen M3. Weliswaar zullen by afwy zing der concessie-verlenging zoowel de par ticulieren als de gemeente zekere winst derven, daar zy dan nog tot einde 1902 duur gas zullen moeten branden, maar daartegenover staat aldus betoogt de-Commissie) dat de gemeente, vangt zij met 1 Januari 1903 met eigen exploitatie aan, onge twijfeld op ultimo December 1912 een fabriek met toebehooren zal be zitten, die ten opzichte van hare capa citeit en ten opzichte van haar ge vestigd debiet, in kapitaalswaarde hooger zal staan dan eene fabriek eerst op dien datum van de I. C. G. A. overgenomen, terwijl de boek waarde van die gemeente-fabriek be langrijk lager zal zijn dat het kapi taal. waarvoor zy op primo Januari 1913 de overgenomen fabriek zou moeten boeken. „En kan," zoo vraagt de Commis sie verder, „kan nu de risico bij ge meente-exploitatie, aanvangende lo Januari 1903 gerustelyk aanvaard worden, zelfs by het prijsgeven van de financieele voordeelen, die de Im perial by de 10-jarige concessie ver lenging der Gemeente garandeert? Van 1899—1903 ontvaugt de ge meente 80.000.Van 1903-1913 zooveel halve centen als de Imperial kubieke meters gas aan particulieren verkoopt, hetgeen geraamd op 46.5 millioen Mzal bedragen f 232,500. of dan gemiddeld per jaar Va of f 29000. De geheele ontvangst be draagt dus van 1° Januari 1899 ultü December 1912 f 321,500. Zal de gemeente wanneer zy in 1903 met eigen exploitatie aanvangt, op 1 Jan. 1913 eene dergelijke som of meer ont vangen hebben? Het antwoord geeft de begrooting van eene exploitatie rekening in 1904, De begrooting leert, dat de ge meente reeds in 1904 meer overhoudt dan de gemiddelde uitkeering der Imperial zou bedragen, ook al stelt men de aan particulieren geleverde hoeveelheid kubieke meters gas, waar voor zy de halve cent uitkeert, nog belangrijk hooger dan hierboven werd geraamd. Een tweede vraag is, of de ge meente, hetzij om te ontkomen aan het risico der overneming in 1912, hetzij om zich van hare grootere in komsten van 1893—1913 to verzeke ren, de tegenwoordige en tot 190c toekomende gasverbmikers mag be zwaren met den 3 cents hoogoven prys per M3 gas? Eveneens of zij verantwoord is de publieke verlichting en het gas voor gemeentegebouwen tot 1903 tegen den thans geldenden prys te betalen. Voor de publieke verlichting zal zy ongeveer f 20,000— gedurende dien termijn meer betalenvoor de verlich ting der geraeentegebouweu ongeveer f8800.—, terwijl de gasverbruikers in die periode ongeveer f 352,950.— meer moeten betalen voor hun gas dan by eene nieuwe concessie. Daar het particulier verbruik in 1897 op bijna 2,800,000 M' kauwor den gesteld, zal bij handhaving van den gasprijs van 9 cents per M3 de vermeerdering van dit gasverbruik alleen te danken zyn aan ver meerdering der bevolking of liever uitbreiding der gemeente in de eerste jaren, te stellen op 1%. Treedt nu de eventueel nieuwe concessie in werking, dan zou van 1899 tot 1903 dit bezwaar gelden. In dat tijdperk zal tegen den hoogeren prijs van 9 cts. 11,765,000 M3 gas verkocht wordendus beta len de particulieren f352,950, indien de Imperial aan geeu barer grootste verbruikers korting verleende. Dit bezwaar kan niet anders on dervangen worden dan door hetzy sterkere aflossingen te bewerkstelli gen, zoodra de gemeente-exploitatie dit toelaat, hetzy door den gasprys lager dan 6 cents te stellen, waar door de verbruikers na 1904 in den vorm van lageren gasprys terug ont vangen, wat zy van 1899—1903 meer hebben moeten betalen. Natuurlijk moet hierbij niet uit bet oog worden verloren, dat eene con cessie vernieuwing onherroepelijk zoo wel gemeente als gasverbruikers bindt. En verder cijferende, komt de com missie tot de slotsom dat eeu besluit, tot niet verlenging der concessie to taal zal kosten f 461,750. De comm., bestaande uit de hee- ren de Breuk, Sneltjes, Van dor Merseb, Loomeyer en 8tolp adviseert eenparig tot afwijzing der voorstellen van de Imperial eu tevens tot het uitnoodigen van B. en W. om ter zijner t(jd de noodige voorstellen te doen, betreffende den bouw en do exploitatie eener gemeente-gasfabriek. Weliswaar kon een lid der Comm. zich met bovengemelde gronden en becijferingen niet geheel vereenigen, doch acht, nu de tegenwoordige con cessie ten einde spoedt, en bijaldien werkelyk in bet tweede jaar van eene eventueeie gemeente-exploitatie het resultaat bereikt wordt zooals de be grooting die aangeeft, de voordeelen Orelio en Mann. In aanslaiting op ons vorig bericht over Mann en Orelio (zie het num mer van gisteren onder Letteren en Kunst) kunnen wij onzen lezers be richten, dat onze stad ook in de tour nee is opgenomen. Donderdag 24 Fe bruari a.s. zulleu zij hier in den Schouwburg een liederavond geven. Het feit alleen Nederlandsche kunst door Nederlandscke kunstenaars voor gestaan verdient een ieders belang stelling. Gaarne wekken wy onze muziek liefhebbers op dien avond by te wonen. Het programma, waarin een voor de van F. C. Coers, de bekende üveraar voor het Nederl. lied, zal in tijds worden bekend gemaakt. De commissie, belast met hetafne- meu van het examen ter verkrijging van een diploma voor handenarbeid, dat gehouden zal worden 13 en 14 April a.s. alhier, bestaat uit de hee- renD. Been, alhier, A. Groeaeveld, te Rotterdam, P. T. v. d. Meulen, te 's-Gravenbage, J. Stam, te Amsterdam eu A. van Waart, te Schiedam. Plaats vervangers zijn de heerenJ. van Biadel, te Leiden en W. Swart alhier. Woensdagavond had eene toover- lantaarn-vertooning plaats in het „Te huis voor Militairen" aan den Jans- weg, voor de militairen alhier in gar nizoen. De opkomst was zeer groot. De voorzitter der Militaire Jonge- lingsvereeniging „Vreest God, eert de Koningin" vertoonde in het begin van den avond vele bijbelsche tafe len, hoofdzakelijk o ver de geboorte en lijdensgeschiedenis van Jezus. In de pauze werd door éen der leden dezer vereeniging eeu solo ge zongen en daarna sprak de vertegen woordiger van den Nederlandscben Militairen Bond de soldaten toe wekte hen tot een druk bezoek aan het Militair Tehuis op en ook tot toe- trediug tot de Jongelings-vereeni- ging. De manschappen werden verder onthaald op koffie en sigaren en na de pauze werden nog eenige fraaie stadsgezichten vertoond o. a. uit de stad Rome. De vertooning was nog niet afgeloopen, toen het klokje van gehoorzaamheid sloeg en alle aanwe zigen zeer voldaan naar de kazerne gingen. Voor het examen nuttige handwer ken is Donderdag te 's Gravenhage geslaagd mej. P. B. Wolbers alhier. daal, waardoor een oppervlakte van ruim 40" H.A. voor publiek verkeer werd opengesteld. Na de gebruikelijke rondvraag werd I de vergadering gesloten. Zandvoort. De leden van den Raad met den secretaris .vergaderden onder voorzit terschap van den Burgemeester, den heer J. Beeckman, ter bespreking van de a.s. feesten tot viering van de inhuldiging van H. M. de Koningin. Besloten werd de vereeniging „On derling Hulpbetoon" en „De Feest commissie" uit te noodigen 2 leden te kiezen om met den Raad het hoofd comité te vormen, waartoe ook zullen uitgenoodigd worden de twoe hoofden der school. De 31ste Augustus a. s. werd aangewezen voor de feestvie ring. Voorloopig werd besloten op het programma te plaatsen onthalen der schoolkinderen, van de verpleegden in het Oude Mannen- on Vrouwen- Gasthuis en der bedeelden van de Armbesturen, volksspelen, muziekuit voering, vuurwerk eu by genoegzame deelnemiDg optocht. Gemeenteraad van Bloemendaal. Vervolg.) De voorzitter deelt mede dat Haar lem van Amsterdam overneemt alle buizen, zoodat Bloemendaal alleen te onderhandelen heeft met Haarlem over de buizen in eigen gemeente en dat alleen moeten worden overgenomen de buizen, die voor deze gemeente noo- dig zijn. Verder wordt voorgesteld om B. en W. machtiging te verleenen tot aan koop van meters ter controle van het gebruik van duinwater, het plaatsen van een vyftai brandkranen, die tevens gebruikt zullen worden tot vulling der sproeiwagens. De brandkranen zouden met inbegrip van plaatsen f 100 kosten. De heer J. ter Hoffsteede wilde meerdere brandkranen. daar met het oog op brandgevaar de kranen niet te ver van elkander verwijderd mogen zyu. Thans wordt voorgesteld er zes te plaatsen en wel een bij het Raad huis, by de kerk te Overveen. by het einde der Overveensche buurt, bij het nieterhuisje, by Jt Haantje" en bij het buurtje van Couwenhoven ver volgens voorgesteld den prys van het water en meterhuur gelijk te stellen met Haarlem en om een persoon aan te stellen voor het opnemen van het waterverbrnik. Al deze voorstellen worden eenige besprekiugen goedgekeurd. Het verzoek om afwijking van art. 50 der politieverordening wordt goed gekeurd. Goedgekeurd een strook grond over te nemen voor f 100 van dén heer E. O. van Son, ter verbreediug van den weg. Besloten om de kosten f331.50 by den laatsten brand, bij Verdegaal, uit te betalen. Daar hadden gewerkt 75 man .11 uur, 58 man 8 uur, 1 man 7 uur, 4 man 5 uur, 1 man 4 uur en 2 mau 3 uur a f 0.25 per uur en bo vendien ruim f 13.voor vertering. De burgemeester wees, met het oog op boveugenoemde groote uitga- veil er op dat de spuit te Vogelen zang door te veel mannen bediend moet worden. Hy acht het wensche- lijk het oude materiaal op te ruimen en twee nieuwe, kleine spuiten aan te schaffen, die door een man of zes bediend zouden kunnen worden. De voorzitter maakt hiervan nog geen voorstel, maar gaf het by de leden in bedenking en stelde voor een proef te nemen met een kleiuere spuit, het geen werd goedgevonden. Omtrent de rekening van den heer Roog te Haarlem werd besloten haar voor „buitengewone werkzaamheden" uit de post onvoorziene uitgaven te Ondertrouwd: JOH AN COENRAAD HENDRIK MARSEILLE Jr. en MARIA WILHELM!NA KROMHOUT. Haarlem, 17 Febr. J89S. Gehuw d B. Baron MACKAY en Jonkvrouwe A. L. van i>kr W1JCK. Haarlem. 17 Februari 1898. op ZONDAG 20 Februari 1898. TE HAARLEM. Eglise Wallonue. Voorm. 10 ure, Paolo Longo. pasteur a Milan. Collecte pour les Eglises Vaudoises. I Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. Namidd. 5 ure, Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Ringnalda. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. 'sAvonds 5% ure, Tibben. Remonstrantselie Kerk. Voorm. 10 ure, van Gilse, Doopsgez. pred. te Groningen. Dr. Tideman is verhinderd Donderdag 1 ure ies te geven. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Hesta 's Avonds 6 ure, de Vries. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Namidd. 1 ure, Zondagsschool. 'sAv. 6 Va ure, Poolman. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. 's Avonds 6 ure, Westerman, luth. pred. te Schiedam. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderslraai. Voorm. 10 ure en des nam. 5'/a ure, Schotel. Woensdagavond 8 ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Witte Heerensteeg no. 15. Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefening. te Haarlem. De ondergeteekende brengt ter kennis, dat op lo. APRIL e. k. Kvveekelmgen kunnen geplaatst worden. Zij. die aan het. toelatingsexamen, wenschen deel te nemen, moeten vóór lo. April hun veertiende jaar bereikt hebben en zich aangeven voor den den Maart. J. I)E KOCK. Directeur. Xaamlooze Vennootschap van Verzekering op liet leven. gevestigd te Amsterdam, Keizersgracht 245. De Directie van bovengenoemde Vennootschap brengt hierdoor ter kennis, dat zij voor hare afdeeling heeft aangesteld tot II O O F D- AGENT voor Haarlem en om liggende Gemeenten, den Heer te Overveen, Zijlweg Ho. 204. Soliede, ijverige AGENTEN ge vraagd tegen genot van r u i m e provisie. Aanvragen te richten in persoon of met franco brieven aan voor noemden Hoofd Agent. Bemiebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijle Jr. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuijlman. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heer inga. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Hulsman. 's Avonds 6 7-2 ure, Hulsman. IJmuiden. Voorin. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk. Donderdagavond 77i ure in het Tehuis voor Zeelieden, Bijbellezing, Wes seldijk. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 uur. Santpoort. Voorm. 10 ure. Ruisch Lojenga. liehanger. Een bekwame B e h a n g e r s- k n e c h t gevraagd. I. C. HAAN, Barteljorisstraat 39, Haarlem. AA N K OM E LING en LEERLING gevraagd aan GROENEXDAAL's Schoenmakerij. X. Groenmarkt 23, Gevraagd Een bekwaam LOOD- en ZINK WERK ER en een JONGEN,bij li. C. VERXOUT. No. 123. Ged. Oude Gracht BURGERLIJKE STAND. OndertrouwdIS Febr. A. Schnei der en R. Bartels. H. de Rooy en A. G. de Mie. Bevallen: 15 Febr. C. E. Esmeyei - Ter Overst d. 17. G. v. Beest—Vos d. A. G. Antonisse—v. d. Bergd. C. J. M. Hetem—Smits d. L. G. Beu- geling—Vrngt z. T. Wy kb uise—Beers d. M. Horsraeyer - Stompedissel z. 18. J. v. Baardwijk—Boes d. Overleden: 16 Febr. W. Kok59j. Hazepaterslaan. VERVOLG WIEUWSTIJGilNGEafi. Verbrand. Men meldt uit, Lippenhuizen aan de „L, C.:" Onder dit dorp, in de onmiddellijke nabijheid van het zoogenaamde „God- delooze Tolhek", is Woensdagavond eene arbeidershuizinge afgebrand. De beide hoogbejaarde bewoners, P. G. Veenstra eu vrouw, 81 en 79 jaar oud, zyn in de vlammen omgekomen. De verkoolde lyken zyn Donderdag gekist. Mijnongeluk. lu de Vereinigte Carolinen-Glück- mijn by Hainm heeft Donderdagoch tend in de vroegte een ontploffing van myngas plaats gehad. Tot elf uur had men 37 lyken en vele zwaar gewondeu boven gebracht. Alen deukt l dat in het geheel 50 delvers zyu om gekomen. I" liefst 16-jarigen leeftijd, kan ge plaatst worden ter opleiding als Matrassenmaker. I. C. HAAN, Barteljorisstraat 39, Haarlem. LES gevraagd in bovengenoemde taal. Brieven met opgave van con ditiën. onder No. 1349, bureau van I dit blad. j TWEE VILLA'S met Tl'IN'EN. bevattende 7 Kamers, Keuken, j Dienstbodenkamer. ruime Zolder en Kelder, gelegen aan den Bloe- mendaalschen straatweg, tweemi- nut en van het. Station O ver veen; Brieven franco No. 203, Adverten- tie-Bureau van M. KOKKELKO REN. Overveen. Mali. Lhuienkast TE KOOP a f36, krimpvrij. don ker of licht, een Ronde Tafel a f TÖ en een Bureaustoel a f5. AdresGasthuisvest 23. Op den besten stand der Groote j Houtstraat wordt met Mei aan geboden een voldoen. Ook de rekening van den voor de gemeente bij eigen exploitatie heer Malefijt te Overveen, groot f274, grooter dan die verkregen zou wor-1 zou uit de post onvoorzieue uitgaven den by aanneming der voorstellen vanvoldaan worden, de I. C. G. A. Do burgemeester sprak een woord j Tot zoover het rapport. j van lof uit over de Maatschappij tot i Wij kunuen het hierbij "oorloopig; exploitatie van onroerende goederen, laten, onder vermelding dat daarin naar aanleiding van deö aankoop van nog voorkomt, dat de Imperial geeue het noordelijk gedeelte Yan Duinen- Stoomvaartberichten. Het stoomschip Ardjoenovan Java naar Rotterdam, vertrok 16 Febr. van Perira. Het stoomschip Prins Willem II, j van A msterdam naar Paramaribo, pas seerde 17 Febr. Dover, j Het stoomschip Rotterdam, van de j Holland Amerika Lyn, naar Newyork, vertrok 17 Febr. van Rotterdam. metJAIcoof, gem. of ongem. Naar S verkiezing met Pension. Br. onder No. '1348. bureau van dit blad. Eerste soort FRIESCHE RAPEN fl,per mild, Esschilder straat 2a rood. Tim merman eu Aannemer, J.N. van der VLERK, Rolland.struat Na. 4, belast, zich met alles wat tet het Bouwvak behoort

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3