Verloren Fransch, Engelscli. Meiikoiimciil, Kunstvrienden. Er biedt zich aan Kost en Inwoning Kamer met Kost. Ill TE HUUR: ADVERTENTIEN. Ongemeubileerde Kamers Vraag Y Te Koop a Cappella Koor. 1 lde Uitvoering St. Janskerk (Jansstraat). INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Aangename verrassing van een Reporter. Gephoiographeerd zonder het ie ■weten. Wij lezen in liet «Algemeen Han delsblad» van Amsterdam Het avontuur dat mij overkomen is. is wel zonderling. Ik ben ge- photographeerd geworden zonder het te weten. He kan niet anders dan geflatteerd zijn over de gevol gen die er uit zullen voortvloeien, want mijn beeld zal van nu af vereenigd zijn met dat van een beroemd man, een artist. Terwijl ik een onderhoud met, hem had is mijn beeltenis voor altijd gerepro duceerd. Ik werd door mijn blad naai- den zoo bekenden photograaf gezon den, den Hr Pierre Petit, rue Cadet te Parijs, om hem eenige ophelde ringen te vragen omtrent een door hem geschreven brief. Deze brief bevatte belangrijke openbaringen, zoodat ik zoo snel mogelijk moest nagaan wat gebeurd was. Sedert vier jaren voelde dé Hr Pierre Petit, die ik altijd aan 't werk gezien heb, zijne krachten verminderen. De ijver die hij aan den dag legde om zijn kunst te doen bloeien en te volmaken, ver minderde op merkbare wijze, hij gevoelde zich ziek. Eene chronische bronchitis maakte ieder jaar ge bruik van bet terugkomen van het slechte seizoen om hem kracht en moed te ontnemen. Maagzwaarten, benauwdheden, zekerlijk veroor zaakt door het verdriet van een! kwaal die hem ondermijnde, kwa men den toestand verwikkelen. Bo vendien hadden zich jichtpijnen in de kniegewrichten vastgezet en hielden hem dikwijls van zijn be- langinboezemend laboratorium te rug. T I ij beproefde alle bekende ge neesmiddelen die hem slechts eene tijdelijke verlichting verschaften. "fVTPi goJden* dag ont ving de li r Pierre Pe tit eene brochure welke zijn aandacht, trok door haar artis tiek karakter. Hij las haar en eens klaps kwam een hoop van herle ving in hem op. Deze brochure haalde verrassende voorbeelden aan van bekomen genezingen doorliet gebruik der Pink Pillen voor bleeke personen van dokter Williams. Hij aarzelde geen minuut en begon onmiddellijk de proef van dit zoo geroemde geneesmiddel te nemen. Eenige dagen waren nauwelijks voorbij of eene buitengewone ver lichting ondervond hij in zijn geheel organismus. de bronchitis verdween van lieverlede, de maagzwaarten bestonden niet meer en de pijnen gingen als door betoovering weg. Na eenige doozen gebruikt te heb- ben. was de Hr Pierre Petit geheel en al hersteld. In eene plotselinge vervoering van dankbaarheid schreef hij deze enkele regels aan den Hi- Gablin. «Daar gij m al de tijdperken der verzwak king bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige wer king tegen al de ziekten veroor zaakt door lichamelijke en geeste lijke overspanning en door buiten sporigheden. Prijs f 1,75 de doos f9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snarii.ié:, Steiger. Rotterdam, eenig depot houder voor Nederland en Apo theken. oude lijdende bronchitis, benauwdheid en maagopzwelling, Uwe Pink Pillen snij in korten tijd van die zoo pijn lijke smarten bevrijd hebben. Dank deze pillen, hoop ik zeil nog ge durende lange jaren te opereeren. Nogmaals dank en steeds.» Pierre Petit. De Hr Pierre Petit heeft mij op uitvoerige wijze zijne ziekte uitge legd en" tevens hoe hij genezen werd, waarover hij zich verwondert en verrukt is. En gedurende dien tijd verraste .zijn zoon de vreugde uitdrukking geschilderd op het gelaat, door photograaf en interviewer te pho tograph eeren. Diegenen die gebruik zullen ma ken van de Pink Pillen, zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedar moede. verlamming, ruggemergs- tering. rhumatiek, heupjicht, ze nuwpijn, Saint-Guy dans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz., zij zijn een hernieuwer van het bloed en een spierverstèrkend mid del. Zij geven schoone kleuren aan de bU-eke gelaatskleuren, handelen Pers Overzicht. Algemeene dienstplicht. De N. B. Ct. gaf een paar arti kelen over dit ontwerp en spreekt als baar gevoelen uit, dat bet kans van aannemen beeft, wanneer men let op de omstandigheid, dat de vaan van den persoonlijken dienstplicht by de jongste verkiezingen ontplooid werd by alle der fVactiën liberale en radi cale partyen en by de cnristelijke Historische party dat de antirevolu tionaire partij, al beeft zij by de jongste verkiezingen de bekende hou ding aangenomen, dat beginsel reeds in 1891 weuschte in te voeren en dat vermoedelijk wel aangenomen mag worden, dat de sociaal-democraten in de Tweede Kamer de bun thans ge boden gelegenheid oin de gelijkheid der burgers voor de wet te bevor deren, niet zulllen voorbij laten gaan. De vraag kan rijzen, zegt bet blad, heeft de Regeering wel gedaan baar voorstel omtrent de invoering van den persoonlijken dienstplicht los te maken van eene nieuwe regeling onzer le vende strijdkrachten? „Naar onze meening ja; de ervaring in 1891 op gedaan, zal wel menigeen tot de over tuiging hebben gebracht, dat, wil men inderdaad eenige kans hebben met de zaak tot een goed einde te komen, het allerminst praetisch is, haar te koppe len aan honderden ingewikkelde arti kels. Dat de poging om in 1S91 den persoonlijken dienstplicht in te voeren niet gelukte, is in de eerste plaatste wijten aan de toenmalige regeering, die haar ontwerp eerst indiende ruim twee jaar nadat zjj het bewind had aanvaard en die, door liet indienen van een zoo uiterst langdradige, om slachtige wet, aan de tcgenstanders daarvan de gelegenheid bood de be handeling te rekken tot de nieuwe verkiezingen, die een eicd maakten aan haar ministerieel leven. Inder daad, let men op het toen gebeurde en op de verklaringen van tal van volksvertegenwoordigers, voor de ver kiezingen ten vorige jare afgelegd, dan kau men niet anders zeggen, dan dat de tegenwoordige regeering dooi de invoering vau den persoonlijken dienstplicht los te maken van een nieuwe legerwet, blyk geeft van prae- tischen zin". De N. Bolt. Ct. is niet ingenomen met de ontheffing 'die de Regeering aan de kostwinners verleenen wil. Hoeveel sympathie zy ook heeft voor het beginsel, zij acht het minder juist gezien, dat de Regeering thans deze bepaling heeft voorgesteld in eene wet. die uitsluitend dient tot invoering vau den persoonlijken dienstplicht, waaraan het onderwerp geheel vreemd is, aangezien die kostwinners ook thans voor den dienst worden aange wezen. V olksgezondheid. lu het Weekblad van liet Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde wordt de aandacht gevestigd op een betreu renswaardige leemte in onze fabrieks- wetgeving. En wel naar aanleiding van gevallen van vergiftiging door ghospnorus in lucifersfabrieken in Brabant. Daarop was door een cou rantenbericht de aandacht van een inspecteur van den arbeid gevestigd, die er in zyn verslag melding van maakte. De afdeeliog Breda van de Ned. Maatsch. tot bevordering van Geneeskunde stelde een onderzoekin en richtte zich daarover tot den mi nister vau waterstaat, handel en nijver heid. Men vroegwaarom zich niet ge wend tot de afdeeling Medische po litie by binnenlandsche zaken Waar blyft het. geneeskundig staatstoezicht? Het Weekblad antwoordt, dat men tot dusver de geneeskundige ambte naren buiten het toezicht op de fa brieken heeft gehouden, dat toch voor een groot gedeelte sanitair toezicht is. De geneeskun lige inspecteurs zyn met administratief werk overladen; in 1886 werd zelfs de leiding der af deeling Medische politie aan een jurist opgedragen en sedert 1890 is hot ge neeskundig ambtenaarspersoneel tot de helft verminderd. Middelen tot hygiënisch onderzoek worden onthou den. Het toezicht op de gezondheid bij den arbeid is uitsluitend aau ingenieurs en scheikundigen onder de hoofdleiding: van juristen opgedragen. „Geen wonder dat de arbeids-in- specteur eerst na eenige jaren ont waart, dat er phosphor-necrose be staat. Geen wonder, dat de genees kundige inspecteur zich met de vei ligheid eu gezondheid der fabrieks arbeiders niet bemoeit. Men heeft hem immers het toezicht op de fabrieken ontnomen, zy het ook niet wettelijk Wy gelooven schrijft het Hbld., dat het dringend noodig is aan deze klacht algemeene bekendheid te geven, daal de gezondheid een zoo overwegend volksbelang is. Ruim dertig jaar geleden heeft de aanwezigheid van geneeskundigen in de Tweede Kamer niet weinig bijge dragen om de geneeskundige wetten van 1865 tot stand te brengen, Sedert geruimen tyd heeft geen geneeskun dige meer zitting in ons Parlement eu wordt, daar dan ook over gezond heidsbelangen maar hoogst zelden ge sproken. Het ware wel gewenscht, dat by voorkomende vacaturen op die leemte gelet werd. ken van het yeriangen dat door het met enkelen zaken uit de Katecbis- wetten of besluiten een band worde mus niet eens te zijn, werd hy ontzet gelegd tusschen de verschillende in- j en werd toen Remonstrantsch. spectiën, die thans onafhankelijk van In de 19e eeuw zijn o.a. Strauss elkaar, zonder voeling, onder rer-en in ons land de Leidsche hoog- schillende departementen van besturenleeraar Scholten, de Utrechtsche ressorteeren de, op de volksgezondheidhoogleeraar Opzoomer, Prof. Kühn, hebben toe te zien". Busken Huet, de Génestet, mannen, Aldus het geneeskundig Weekblad, wier namen onafscheidelijk verbonden Heuwoig Stadsnieuws Schoorsteenkappen. Maandagavond trad in de boven zaal der Soc. Yereeniging de lieer B. Kalff van Utrecht op voor de afd. Haarlem van de Maatsch. van Bouwkunst met een rede over Johns schoorsteenkap en roet- en vonken- vanger. Sedert lang zoekt men naar een kap, die den schoorsteen beschut tegen schadelijke invloeden als wind- stroomiugen, zon en neerslag en dnitsche vakbladen zyn vol lof over die, welke uitgevonden is door den fabrikant John "te Erfart. Deze voldoet, zeide spr., aau de navolgende eischen: ze beschermt den schoorsteen en de aangesloten stook plaatsen, tegen wind, zon eu regen hare doorsnede is altijd gelyk aan die van den te bedekken schoorsteen; het schoonmaken wordt niet door de kap beletdeze kan met den schoor steen worden gereinigd, zonder dat gedurende het schoonmaken van een van beide de werking der kap op houdt; de kap is tegen de weersge steldheid bestand en kan zonder be zwaren en noemenswaardige onkos'.eii. ingemetseld worden; de vorm is doel matig en doet het oog niet onaange naam aan en ten slotte is de kap goedkoop. Spreker lichtte dit met proeven toe en kwam ten slotte tot de roet- en vonkenvanger, die evenals de kap van zwaar gegalvaniseerd plaatyzer wordt vervaardigd, terwijl de mantel van buiten met olieverf bestreken wordt. De Voorzitter der afd. bracht den spreker na afloop zyner voordracht den dank der vrij talrijke vergadering. Dinsdag-avond waren de loodgieters uitgenoodig d op de vergadering in Café Doelen te komen, ten einde het op richten eener vereeniging te bespreken, die hen, evenals by andere vakver- eenigingen, in tyden van nood kan steunen. Ruim 40 loodgieters waren opge komen, waaruit een voorloopig bestuur werd gekozen. Hoewel pas vier jaar geleden de installatie voor electrisch licht in de fabriek van de firma J. J. Beijnes is aangebracht, is men er thans reeds door de groote uitbreiding van de fa briek in de laatste jaren, gekomen tot de grens van wat machine en dynamo kunnen levereö. Dezer dagen zal daarom een nieuwe battery aan de bestaande accumulatoren in de battery kamer worden toegevoegd. zyn aan de moderne richting. Na de pauze besprak Ds. Recnders de toekomst der moderne richting en eindigde met het uitspreken van het vaste vertrouwen dat de moderne richting niet zal zijn als een wolk, die voorbydryft, doch meer en meer haar licht zal laten schijnen in de toekomst. By vonnis der Arrondissements- Rechtbauk alhier, van den 22n Febr. 1898 is in staat van faillissement ver klaard G. Kroon van Diest, timmer man en aannemer, wonende te TJmui- den, gemeente Velsen. Rechter Comm. Mr. M. G. P. del Court van Krimpen, curator F. Willekes MacDonald, advocaat en procureur alhier. KANTONGERECHT. Voor het kantongerecht alhier stond heden o.a. terecht C. J. Keyzer, die op 81 Januari jl. een dot houtwol met een lucifer heeft aangestoken en dit brandende op het hek van de R. K. kerk aan de Nienwe Groenmarkt heeft neergelegd, waardoor gevaar voor brand kon ontstaan. Daar niet bleek ter terechtzitting of beklaagde reeds 16 jaar oud was, werd de zaak 8 dagen verdaagd om intusschen het geboorte-extract te kunnen raadple gen. Verder stond terecht D. J. A. Westerveld, onder aanklacht den 5n Februari jl. met een rijwiel te heb ben gereden op een voetpad aan den Zylweg onder de gemeente Bloemen- daal. Beklaagde achtte zichzelf niet schuldig, meenende dat het Provin ciaal Reglement bet verbod om voet paden te berijden niet aangeeft en ten tweede omdat volgens zyne mee ning er tijdens hy op het voetpad reed. geen verkeer was. Hem werd op het onjaiste zyner beweringen gewezen en tegen hem geëischt f 1 boete. sabs. 1 dag hechtenis. Omtrent de feestviering op den koninginnedag kunnen wij mededee- len, dat dit jaar de avondvoorstellin gen in lokalen niet zullen plaats hebben. Het tot stand komen van den op tocht is evenwel verzekerd, hoewel wegens de groote kosten, de eerste afd. Kinderspelen moet komen te ver vallen. De biljart-match, Dindagavond in hotel „St. Jan" alhier getiouden tusschen de heeren H. M. Hulst te Öcheveningen en W. C. Reynderhoi' te Amsterdam, werd ten voordeele vau eerstgenoemde beslist, wien dooi den heer A. J. van der Kamp een fraai eerekruis werd aangeboden. MARKTNIEUWS. Haarlem, 23 Febr. Op de kaasmarkt alhier zyn aan gevoerd en verkocht 4 stapels, uit makende 460 kazen, wegende 903 Kilogrammen. Hoogste prijs per 50 K. G. f 22.— Laagste pry's per 50 K.G. f 0.— Haarlem, 23 Febr. Op de veemarkt alhier zyn aange voerd 7 Koeien f 175 a f 140 0 Gras kalveren fa f—118 N. Kalveren f 12,— f5.— 8 Schapen f22.— a f 16.— Lammeren f a f 0.— 0 Pinken fO.—0 Paarden. JBÜRGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 23 Febr. P. Jansen en T. v. d. Zando. H. Grootegoed en G. Joren. J. Schepel en D. Kreeft. Getrouwd: 23 Febr. J. v. d. Pol en J, Bosch. J, Drupsteen en H. V. v. d. Woude. J. v. d. Berg en J. C. C. Weers. J. W. Drever en J. M. H. Hos. G. Hille en A.~ Boontjes. D. van Houten en T. C. Kelderman. F. Halderman en A. Blom. Bevallen. 21 FebruariA. Max— Langendonk, d., C. E. de Vries— Keyzer, z.. M. H. Poulen—Sweerts, z., 22 P. M. v. d. Haak—v. Bour- gonje, z., C. VV. Philippo—Delcham- bre, z., M. v. Kaam—Krooswyk, z., M. A. Hoogestijn—Hoogvelt, z.. C. J. v. d. Steyle- v. d.Zyl, d., P. Yer- wer— Buiter, z. 11. M. T. J. Reynders Kolbing, z. Overleden21 Februari. C. E. Meyjes—Jalink 33 j. Ripperdastraat. A. Houtman 83 j. Z.-B. Spaarnc. 22. M. Jansen 13 d. Spaarne. T. O. Mens 73 j. Kennemerser. C. E. FliDk 4 j. Barentsestraat. Zandvoort. In het jaar 1897 werden alhier 95 vaccinatiën verricht tegen 47 in het jaar 1896. Maandagavond gaf de Zandvoort- sc?he Zang vereeniging eene uitvoering in het Groote Badhuis ten bate vau de Bewaarschool alhier. De zaal was stampvol, wel een teeken van sym pathie. De uirvoering mag als goed geslaagd worden beschouwd. De zangstukken werden uitstekend ge zongen. Het opgevoerde tooneelstuk j „De laatste rit jan een oud-postiljon" Tot kapitein voor speciale diensten werd zeer goea gespeeld eu de hóófd- door een Slagersbediende Dinsdag avond komende uit de ..Vereeni ging" eene PORTEMON N AI E, waarop staat ..Verweegen Kok. Amsterdam", en inhoudende f 18 a f20. Wie dezelve terugbezorgt GED. OUDE GRACHT 96, zal be loond worden. Stoom vaartberichften Het stoomschip Prins Willem 111 vertrok 20 Febr. van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Willem 1 arriveerde 18 Febr. van Amsterdam te Paramaribo. Het stoomschip Borneovan Rot terdam naar Java, passeerde 21 Febr Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Merapi. van Rot terdam naar Java, arriveerde 22 Febr. te Marseille. Het stoomschip Koningin-Begenies, van Amst. naar Batavia, arr. 22 Febr. te Port Said. Het stoomschip Voorwaartsvan Amst. naar Java, pass. 22 Februari Perim. Het stoomschip Prins Willem 1 F, van Paramaribo naar Amst. arriv. 2f Febr. te Havre. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 24 Febr. 1898, des na middags van 2—3 nur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. FugaNicolai. 2. Vorspiel zu Parsifal. Waaner. 3. SonateFink. a. Allegro moderato. b. Andante. c. Allegro risoluto. 4. Marche funèbre Gigoul. 5. Finale. C ïi ï'üiiis Per wekelijksch lesuur: Voor één taal 1 5.in 3 Voor beide talen f6.maanden. E. VERWAAL. Houtplein 35. Mevrouw li U LS H Q F F P O L vraagt met 1 Mei eene nette die ook huiswerk moet verrichten. Zich aan te melden Jansvveg 49. Wie helpt een jong Kunstenaar aan twee honderd gulden om zijn studiën te voltooien Trouwe terugbetaling met rente. De beste referentiën staan hem ten dienste. Br. onder letter K. 812 bij den Boekhandelaar P. KUI PERS. Zijlstraat 71. een vertrouwd Persoon, voor het Ineasseeren van geld of iels der gelijks. Goede getuigen staan hem ten dienste. Brieven fr. No. 1342, bureau van dit blad. gevraagd voor ongeveer f30 per maand. Omtrek Koudenhorn of Bakenessergi acbt. Br.fr. onder no." 1363 aan het Bur. v. d. Blad. •Jongrn.. b. b. h. h.. verlangt in Haarlem bij fats. familie, eenv. degelijke Kost met huisel. verkeer en vrije Slaapkamer. Fr. br. Sar- phatipark 48, Amsterdam. TWEE VILLA'S met TUINEN, bevattende 7 Kamers, Keuken, Dienstboden kamer, ruime Zolder en Kelder, gelegen aan den Bloe- mendaalsehen straatweg, twee mi nuten van het Station Overveen. Brieven franco No. 203. Adverten tie-Bureau van M. KOKKELKO REN. Overveen. Voorspoedig bevallen vau een DOCHTER .1. C. M. v. HAVE— SEVFXHriJSIS. Haarlem. 23 Februari 1898. TR HUUR aangeboden. Br. fr. uier ito. 1302 aan het Bur. van dit Blad. by" het garnizoen alhier is benoemd de kapitein Cheriex en zoiks in de tiaats van den kapitein Engelenburg, die aan 't hoofd komt te staan van de 2e compagnie. De heer J. J. F. Beynes, die in de laatste algemeene vergadering der Feestcommissie voor den Koninginne dag was benoemd tot lid van het Hoofdbestuur, heeft wegens drukke bezigheden voor die benoeming be dankt. Omstreeks twaalf nur hedenmiddag raakte in de Bakkerstraat een paard, gespannen voor een zwaren wagen die gebruikt wordt yoor't vervoer van steenen, op hol. Het beest werd even wel spoedig gegrepen en tot staan gebracht. Vroeger schijnt dit paard al eens meer op hol te zyn gegaan. Protestantenbond. Dinsdagavond trad voor 't eerst in de nieuwe gehoorzaal Ds. A. M. A. Reynders van Alkmaar op voor de leden van den Protestantenbond met het onderwerp„Opkomst en bloei der moderne richting in verleden en toekomst." Na er op gewezen te hebben, dat ons land een theologiseerend land is, hoe de geschiedenis dit leert, en hoe vele teekenen er op wyzen, dat de op wyzen, belangstelling in de religie ook heden _v ten dage nog niet is verflauwd, schetste dan toch feitelyk. Het zou even on- j spreker den oorsprong en bloei van billijk zyn den geneeskundigen amb- u~* het modernisme. In Frankrijk kwam de moderne richting op in den revolutie-tijd: in Duitschland kwam zy tot verdere volmaking, vooral door Lessing. En ons land bleef niet achter. Hel- mer, de schrijfsters Wolff en Deken, zij bewijzen, dat ook zy 't niet vin den konden met den geloofsdwang der rechtzinnigen. Ook van Hemert's aandringen op versterking van het i naam zal genoemd worden, wanneer !mr. J. B. van Borckel (r.-k.) 2560 en I personeel, van de hulpmiddelen, en men spreekt van de moderne richting, i de heer M. de Mos (a.-r.) 1343 stem-, vau den invloed van hot Geneeskun- Van Hernert was predikant te Wijk-j men. Derhalve herstemming tusschen j dig Staatstoezicht en tot het uitepre- b^-Daurstede.Toen hy durfdeverklaren dr. Ruysch en mr. Tan Berckel.- 1 tenaar te verwijten dat hy, dien men als nutteloos had ter zijde gesteld, geen aanraking met de arbeids-inspec- tie zocht, als den niet-medischen arbeids-inspecteur te verwijten, dat hij eerst in zyn practische loopbaan gaandeweg met de hygiëne kennis maakt. ,Deze geschiedenis leidt tot het rol verdienstelijk weergegeven. Het kluchtspel „Hans Dussel op 't Gemeentehuis" en de voordrachten „Dienstbodenpraatje" en „Het huis houden vau een kruidenier", waren zeer geestig en uit de bijvalsbetui gingen van het publiek kon men zien, dat men zich zeer amuseerde. Met het zingen van het Wilhelmus eindigde het programma. De voorzitter." de heer Tates. be dankte voor de belangstelling en de opkomst en de heer Dr. Gerke, na mens het bestuur der Bewaarschool, bedankte de Zangvereeniging voor de gegeven moeite en zorg om deze uit voering, die ten voordeele der Be waarschool gegeven was, goed te doen slagen. Een geanimeerd bal hield de aanwezigen nog een paar uur ge zellig by'een. Bevallen van een ZOON MARIA S. SCHBEUDER. Echtgenoote van S. A. ,T. NOLTHENIUS. Haarlem, 22 Febr. "98. Eenige kennisgeving. Door verandering van zaken wordt ter overname aangeboden een BROODDEPOT. v. uitbr. vatbaar, met BROODKAR en MANDEN. Adres bureau van dit blad. Geboren: JOHANNES. Zoon van r. l». RU IJ SEN AARS en M. E. RUIJSENAARS-Stiphout, Haarlem; 22 Februari 1898. Haarlemmermeer. Heden, Woensdagmorgen, te 91/* uur, is uit de Kruisvaart bij den Spie- ringorweg opgehaald het lijk vaneen man, die bleek te zyn J. Hein, bak ker te Hoofddorp. Het vermoeden be staat, dat hij in niet geheel nacijfe ren staat, te water is geraakt. V&RtfOLG MIEUtffSTIJDittGEai. Hofbericht. De Koningin-Regentes heeft Dins dag bezichtigd het huis in hot Lange Yoorhout, vroeger bewoond door mr. Banck en gelegen naast het paleis van wijlen prins Hendrik, thans in eigendom toebehoorende aan de Re gentes. Yan de Dinsdag te 's-Gravenhage gehouden stemming voor de Provin ciale Staten is de niet officieele uit slag: Uitgebrachte geldige stemmen 7614; volstrekte meerderheid 3808. Dr. W. P. Ruysch (lib.) had 3711, 1 leden overleed onze jongste lieveling CORNELIS ELIEZA, na een kortstondig doch hevig lijden in den ouderdom van bijna vijfjaren. Allen die hem van nabij gekend hebben zul len beseffen wat wij in hem verliezen. Zijn diepbedroefde Ouders, A. C. FUNK. A. J. FLINK— van Wei jen. Haarlem, 22 Febr. '98. TE HUUR: een net BENEDENHUIS, a f2.50 per week. Baljuwslaan No. 0. Te bevragen bij J. F. DUIN. Tim merman. Anthoniestraat 115. Onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van belangstel ling bij gelegenheid van onze 3712- jarige Echtvereeniging. .1. RUIGROK VAN DER WERVEN en Echtgenoote Haarlem. 23 Febr. '98. V u beste mark. 9 Alom bekroond. Groot KIPPENHOK met dito LOOP. óenevensecn BELVEDÈRE, alles in zeer goeden sta.it te zien aan de te verbouwen Villa »Duin- mst» a. d. Bloemendaalscheweg. Te bevr. bij J. W. van SANTÉ, Bolhuizen 8. HAARLEMS Beschermvrouw Douairière M. J. SCHORER- Van dek Lick de Ci.ercq. Directeur de Heer E, F. BRIJIJNSTEEN. op Vrijdag 25 Februari 18D8 des avonds ten hall aclit uur, in de Uitgevoerd zal worden van JOII. SEB, BACIL Solisten Mevr. C S. (sopraan), Mevr. V. B. t uit), de Heeren JOII. SOUTENDIJK (bas). F. H. VAN DUINEN (bas) CA BEU PHLIP- PEAI (tenor). Begeleiding: de Heer HENK VAN BREEMEN en HH. Instru mentalisten. Toegangskaarten voor niet-Leden zijn a f 1.verkrijgbaar bij de Boekhandelaars DE Haan Zoon, Gr. Houtstraat. Donateurs en Kunstlievende Leden kunnen aldaar a f 0,50 meerdere Dameskaarten bekome».

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3