gr volgde dan een verhaal van de ootvangst aan boord van de Si. Louis rol lof en dankbaarheid. Een eigen aardige bijzonderheiduit de boot eerden we aan boord van de Si. Louis rebescben. Ik dacht een oogenblik aao mijn sigaren die in mijn zijzak gaten. Zou ik die kunnen redden? Maar voor ik het wist, had ik de strop om mijn lijf, tegen mijn sigaren I jan, mijn sigaren kapot en ik zweefde tusschen hemel en aarde. Boven werd binnenboord getrokken en aller vriendelijkst begroet. Zo drukten me ïe hand, namen me onder den arm 6o brachten me naar een badkamer, ff8ar ik eerst een lekker bad kou eo dan schoon goed kreeg. O, wat varen ze op de St. Louis aardig. Het beste was voor ons niet genoeg. We aten en dronken wat we maar heb ben wilden en een vader kan niet liever voor zijn kindereu zijn, dan de joenschen van de St. Louis voor ons waren. We hadden geen van allen iets ge red dan de kleeren die we aan had den. Zo hielden toen op de St. Louis een collecte van kleeren onder de passagiers en we kregen elk wat. Ik veroverde een paar kousen, een wol len hemd en een sport pet. Later werd om geld gecollecteerd voor de mindore meuschen en toen we in New-York van boord gingen, had elk raatroos een pakje goed en een gespek ten zak. We kunnen niet dank baar genoeg wezen. In New-York gingen we eerst tele- grafeeren naar huis en toen moesten we by den consul komen om dezen verklaringeu af te leggen en te beëedi- gen. Op de Spaarndam zijn we als passagiers meegekomen. Die voer oist een dag na onze aankomst. Zon dagmiddag, weg. De equipage reisde tweede klasse, de officieren en machi nisten eerste klasse. Een ander, die tot de laatst over gekomen en behoorde vertelde Het was of we veel rustiger wer den toen alle passagiers van boord waren. De kapitein met zijn wonder lijke kalmte bad ons voortdurend al kalm gehouden, maar het was toch of ons een pak van het hart ging, toen de vreemden weg waren. De kapitein had de boodschap mee gegeven dat wy zoolang mogelijk aan boord zouden blijven om te probeeren het schip boven te houden. Hy zou, als er gevaar was, een blauw licht, laten hyschen. Nu, wij deden nog wat wy konden, maar alles om niets. Toen gaf de kapitein bevel het blauwe licht te bijschen, we moesten ons schip aan zijn lot overlaten. De kapitein gaf order overal petro leum te gieten. Dat gebeurde, in het salon, in de kajuiten, overal goten we petroleum, we' zetten de kraan van do tank open en toen de laatste boot van de Si. Louis er was en wy alle maal waren overgegaan, behalve de kapitein, de opperstuurman en de lampenist, stak de kapitein de Veen- lam in brand. (Dit gebeurt, om het wrak geen gevaar te doen opleveren voor de scheepvaart). De drie mannen gingen liet laatst van boord. De kapitein, vóór hjj over stapte, bleef nog even staan keek rond over 't ganscbe schip en sprong dan in onze boot over. En toen wy afvoeren en de hel lichte roorte vlammen zwaar zagen opslaan uit het schip met reuzen - hooge rookkolommen er omheen, sis sende en kokende vlammen waar de wind in bulderde cn ze opdreef tot. een woodende vuurmassa uit het zwarte water, toen wy onze Veendam daar in brand zagen staan, vlak voor Dos, toen bleef geeu oog droog, toeu gevoelden wy ons of we iets, dat ons heel lief was. in het graf zagen iaien... Dat pijnlijk oogenblik vergeet ik. nooit INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Belangwekkend gesprek met den Eerw. Heer Pastoor van Mom Var) Frankrijk. Tengevolge eener brief van den Heer abt Martel, pastoor van Mons, )ij Fayence (Var), werd ik door mijn blad uitgezonden om verschei dene belangwekkende gevallen te controleeren, welke die brief aan duidde. Ik zal hier een beknopt uittrek sel geven van het, gesprek, dat ik met, den voortrelïelijken priester had. Ik meen, zoo zeide hij. dat het mijn plicht is 11 gebeurtenissen te bevestigen die mij zeer verheugd hebben, daar het zich handelde om het geluk van een zeker getal mij ner parochianen. Drie personen zijn volkomen ge nezen geworden door het gebruik der Pink Pillen voor b leeke perso nen van Dr W illiams. Drie ande ren hebben, gedurende den gan- schen tijd dat zij er zich van be diend hebben er de buitengewone uitwerkingen van ondervonden. Een zevende persoon die een ziekte aan de knie had heeft geen resul taat bekomen; maar om het U openhartig te verklaren, Uw ge neesmiddel is geene algemeene artsenij voor alle kwalen. Een der drie volkomen geneze- uen was in zoo'n graad bloedar moedig, dat hare uiterste mager heid en hare vale gelaatsklem* leed deedom aan te zien. Sedert 16- jarigenj leeftijd is zij lijdende, elke behandeling is vruchteloos geble ven. Men ried haar uwe pillen aan en ten einde radeloos, wensebte zij er ook van te gebruiken. Na de derde doos gebruikt te hebben kwam hare kleuren terug. Na de achtste doos was zij weder opgestaan, zij is thans uiterst wel varend en haar gelaatskleur is prachtvol. De tweede, 28 jaar oud, leed sedert20 jarigen leeftijd aan zenuw pijnen welke van jaar tot jaar toe namen. Deze ziekte ondermijnde haar op gevoelige wijze. Zij volgde ook Uwe behandeling en twaalf doozen hebben haar geheel en al genezen. Sedert de maand Mei heeft zij niets meer gevoeld. De derde is een jong kind, dat bloedarmoedig is geworden tenge volge eener longontsteking en een abces aan de knie. De behandeling met Uwe Pillen heeft wel wat lang geduurd, maar thans is zijne ge zondheid uitstekend. De drie andere personen zijn vrouwen, waarvan het bloed zoo arm is, dat de zenuwen de over hand genomen hebbenduizelig heid, hoofdpijn, gebrek aan eet lust, algemeene verzwakking, dus danig was hun toestand. De Pink Pillen gaven hun eene uitmuntende gezondheid terug, maar zij moeten er voortdurend van gebruiken. Tk acht mij gelukkig deel te kunnen nemen aan de algemeene bekendmaking van een geneesmid del. waarvan ik de verrassende uitwerkingen en blijvende werk- dadigheden van erkend heb. Dat is een uitmuntend priester, die niet alleen over het heil zijner parochianen waakt, maar zich te vens ook in 't bijzonder interesseert om de gezondheid van hun lichaam. Diegenen die gebruik zullen ma ken van de Pink Pillen, zullen er de b.este resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedar moede, verlamming, ruggemergs- tering. rhumatiek. heupjicht, ze nuwpijn, Saint-Guy dans,hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz. zij zijn een hei-nieuwer van het bioed en een spierversterkend mid del. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke gelaatskleuren, handelen in al de tijdperken der verzwak king bij de vrouw en veroorzaken by den man eene werkdadige wer king tegen al de ziekten veroor zaakt door lichamelijke en geeste lijke overspanning en door buiten sporigheden. Prijs f 1,75 de doos f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Sn a bi l ik, Steiger, Rotterdam, eenig depot houder voor Nederland en Apo theken. De landbouwer D. vau den Heuvel te Haarlemmermeer, die de vorige week gerechtelijk uit zyne woning is gezet en daarbij de veldwachters met den dood heeft gedreigd, is heden middag naar bet. krankzinnigenge sticht „Meerenberg" overgebracht. Geneeskundige observatie heeft aan het liciit gebracht, dat de staat van zyne geestelijke vermogens zyne over brenging gewettigd doet zyn. De vereeniging „Muzikale Vrien denkring" is Woensdagavond ontbon den. verklaard. Zij werd in het jaar 1886 opgericht en heeft derhalve bijna 12 jaar bestaan. De oorzaak der ontbinding is de moeilijkheid om wérkende leden te krygeu en onvoldoende belangstelling van de zyde van *t publiek. Woiiirj gver betering. Onze lezers weten, dat de hier bestaande Maatschappij tGt verbe tering der huisvesting van minver mogenden, voor eenigen tyd in de Hondensteeg eenige krotten heeft ge kocht, ten einde die te sloopen en iu hunne plaats flinke arbeiderswo ningen te plaatsen. Dat plan is uit gevoerd en thans zyn in de Honden- steeg vier perceelen verrezen, elk be staande uit beneden- en bovenwoning, die in de ruimste arbeiderswijk een goed figuur zouden maken. De bene denwoningen hebben twee kamers, keuken, kelder en plaatsde boven woningen twee kamers, een kabi netje, keuken eu zolder, tewyl na tuurlijk allen van licht en lucht en de noodige gemakken behoorlijk zyn voorzien. Deze woningen, waarvan de huur varieert van f 2 tot f 2,40, vonden dan ook direct bewoners. Ook in een anderen hoek van de stad zal de vereeniging een goede stap doen naar haar nobel doel. De Slagerspoort loopt van de Zoete- straat naar de Nassaulaandicht by de Zoetestraat zyn daarin twee sloppen, waarin eenige woningen die aller minst aan de hedeudaagscbe eisehen der hygiëne voldoen. Deze sloppen zyn onlangs het eigen dom der vereeniging geworden en zullen weldra plaats maken voor vier flinke arbeiderswoningen, met tuintjes er voor. De omgeving verhindert om er, zooals in de Hondensteeg, boven woningen op te zetten. Het ware te wenschen, dat het ge meentebestuur, tot bevordering der hygiëne, er wat gemakkelijker toe komen kon, huizen onbewoonbaar te verklaren, wanneer zij dat feitelijk zyn. Te Utrecht en Arnhem is men blij kens onlangs genomen Raadsbesluiten, zoo angstvallig niet. En niet alleen op dezen moreélen steun mag een be roep worden gedaan ten voordeele der maatschappij, ook op den fioan- cieelen steun van kapitalisten, die met een geringe rente tevreden zya tot bevordering van dit goede doel. Wy brengen in herinnering, dat aan 't hoofd der vereeniging staat de heer H. L. Janssen van Raay, alhier Vermoedelijk door middel van in sluiping is dezer dagen een dames- rijwiel ontvreemd, uit een pakhuis van de weduwe D. aan de Gedempte Oude Gracht, en een nikkelen lantaarn van een ry'wiel in de garderobe van de Sociëteit „de Kroon" aan de Groote Markt. Bij eene winkelierster in manufac turen wonende aan den Heerensingel no. 129 alhier is ougeveerö gulden uit de toonbanklade ontvreemd. Feestviering. Op 1 Maart j.l. werd een aller prettigst feest gevierd aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers alhier. De heer H. A. C. Dekker en met hem de geheele inrichting herdacht het feit, dat hy vyf en twintig jaren als leeraar in het teekenen aan dc school verbonden was. Met zyne echtgenoote van het sta tion afgehaald door twee leerlingen der hoogste klasse, werd de jubilaris in de feestelijk versierde slöjdzaal opgewacht door het onderwijzend per soneel en de leerlingen, en hartelijk verwelkomd door den Directeur, den Heer P. H. van der Ley. Deze bracht in herinnering, hoe de "heer Dekker, een der pioniers op het gebied van bet Teeker.onderwijs aan de Lagere School, steeds met liefde en toewij ding onderricht gaf in eet vak, zoo bij nitstek gewichtig voor de ontwik keling der schooljeugd. Zijne liefde en lust vergeleek spreker bij het groen, waarmee de zaal was ver sierd, terwijl hij het zilver het sym bool noemde van de toegenegenheid en waardeering, die ten zijnen opzichte werden gekoesterd. De heer Thyssen, leerling van het 4e studiejaar, dankte zijnen onder wijzer nit naam van alle leerlingen der school voor de moeite en zorg, die deze steeds toonde om liefdo in te boezemen voor het teekenen en kunstvaardigheid te doen erlangen in dat vak. Als oudste collega aan de school complimenteerde de heer Broere den feestvierende als den jovialen ambt genoot, die met de muziekleeraars zulk een heerlijk element in de op voeding vertegenwoordigt. Daarna wenschte de Heer van der Ven als vertegenwoordiger van het Rijksschool toezicht den heer Dekker geluk met dezen dag. terwijl hy den jubilaris wees op het voorrecht dat 'hij genoot, doordien hij het mocht beleven, dat zyn lievelingsdenkbeeld verwezenlijkt was, nu het teekenen als leervak op de lagere school inge voerd is. De heer districtsschoolopziener zond schriftelijk zijne gelukwensch meedee- lende. dat by tot zyn spijt niet by de feestviering tegenwoordig kon zyn. Hierop kregen de leerlingen het woord en zongen met begeleiding van viool en piano den heer Dekker een lied toe, door een hunner gemaakt. De jubilaris getroffen door de voor hem zoo onverwachte ovatie en voor de treffende bewyzeu van buide, be tuigde in eenige gevoelvolle en opge wekte woorden ziin hartelyken dank. Nadat, nog een tweetal goed uitge voerde muziekstukken waren uitge voerd door de leerlingen der kweek school onder leiding van hunnen leeraar W. H. C.Schmölling, besloot de heerVan der Ley het officieelegedeelte van het feest "met een toepasselijk woord, den wensch uitsprekende dat.; het den jubilaris moge gegeven wor den nog een reeks van jaren met denzelfden last als tot heden zyne eervolle taak aan de kweekschool te blijven vervallen. &&BSTGÜGERECHT De Kantonrechter te Haarlem heeft Woensdag uitgesproken de navolgende vonn nissen te P. Bte Heemstede, wegens onge oorloofd ioopen over eens anders grond, tot f3 boete subs, 2 dagen hecht, (verzet vonnis 2! Juli 1897.) 2e P. S., te Haarlem, wegers zich op het terrein van den spoorweg bevinden, zonder in het bezit, te zijn van een behoor lijk plaatsbewijs, tot f5 boetesnbs. 5 dagen Me. W Itte Haarlem, wegens zich niet aangeven voor de nationale militie, tot f I boete, subs 1 dag hecht; 4e Mej. A. R., huisvrouw van P. II., te Haarlem, wegens het voorhanden hebben in een winkel van een botersurrogaat, zonder dat de waar of de verpakking ge merkt is, tot f2 boete, subs. 2 dagen hecht 5e L. U <Y O. Jz- en S v. d. W.Hz. wegens zich met wildstrikken in het veld bevinden: no 1 tot f 10 boete subs. 4 dagen hecht no. 2 tot f4 boetej 4 dagen hecht, en no 3 tot f2 boete subs. 2 dagen hecht. 6e. H A. Jz., te Velsen; J. T. Tz., te IJniuiden, wegens doen van pogingen om wild te bemachtigen met wildstrikken, ieder tot f 3 boete* subs. 3 dagen hecht 7e. G. T. en J. B. R., te Haarlem, wegens ongeoorloofd eens anders visch water bevisscheo, ieder tot f2 boete, subs. 1 dag necht 8e. H L, te Haarlem, wegens een op den openbaren weg geplaatst schuthok niet verlichten, tweemaal gepleegd, tot 2 maal f0.50 boete, subs '2 maal I dag hecht. 9e. J. K., te Jan Gijzenvaart en J.D. Jr en D. B. te Beverwijk, wegens ongeoorloofd loopen over eens anders grond No. 1 tot fl boete subs. 1 dag hecht en de overigen tot f3 boete subs 3 dagen hecht. 10e. J. F. d. Zte Haarlem wegens straatschenderij tot fl boete, subs. 1 dag '"u« D. 1. A. W.. H. W„ W. B-, te Haarlem en A K.. te Bloemendaal. wegens in de provincie N. H. buiten noodzaak et-n een voetpad berijden, ieder tot 0.50 boete, subs 1 dag hecht. '2e W. H te Haarlem, wegens te Haar lem zi;ne tapperij te laat geopend hebben, tot f I boete. subs. 1 dag hecht. 13e. J. N. R. en J. d. W. te Haarlem, wegens te Haarlem te laat in eene tapperij vertoeven; no 2 bovendien wegens dionken- schap, ieder tot 0 50 boete, subs. 1 dag hecht, en no, 2 bovendien tot f 1 boete subs. I dag hecht 14e M W. J. en P. C. B te Haarlem on K. P., te Zandvoort, bo. 1 en 2 wegens te Haarlem no. 3 wegens te Zandvoort op de straat met geld spelen, ieder tot f 1 boete, subsi 1 dag hecht. Ine. M B te Haarlemmermeer, wegens te Haarlem des avonds rijden met een voertuig zonder licht, tot 0.50 boete subs. 1 dag hecht I tie. M. C. S, te Haarlem, wegens te Haarlem Ie op een hondenkar rijden, 2e zijn hond niet onder den wagen aangespan- ne hebben, tot 2 maal 0.50 boete. subs. 2 maal I dag heeht. 17e. W. v. V,, te Beverwijk, J. V., te Schoten en J P M. te Haarlem, wegens te Haarlem zijn hond niet onder den wagon aangespannen hebben, ieder tot 0 50 boete snbs I dag hecht. 18e Wegens dronkenschap A, F. M., II. A. N. J J. v. d. M te Haarlem, E Iv te Zandvoort en W. B te IJmuiden, ieder tet f I boete subs. 2 dagen hecht A. B D., C. V, D. M. d. K te Haarlem en H d. L., zwervende, ieder tot f I boete subs. 1 dag hecht. H. B.. te Beverwijk en A. v. T.. te Heemstede, ieder tot f 2 boete, subs 2 dogen hecht. ARROKDISSEMENTS- RËCHTsaatft Zitting van Donderdag S Maart 189S. De eerste zaak, die heden ter terechtzitting werd behandeld, was die van zekeren D. Kioo. oud 37 jaar, beschuldigd van diefstal van een jas ten nadeele van getuige Cats, en van eene handzaag ten nadeele van getutge Smits gepleegd op 9 Februari 1.1. Beklaagde bekende het hem ten laste gelegde en bracht tot zyne verdedi ging aan, dat hy daartoe wegens armoede was genoodzaakt. De subs.-officier zyn requisitoir nemende, wees er tevens op dat in het misbruik maken van sterken drank aanleiding van de armoede moest gezocht worden en eischte deswege 4 maanden gevangenisstraf. Mr. W. van Hulst, die als verde diger optrad, achtte 'teen en ander niet bewezen en wees er op, dat be klaagde nog nimmer met de justitie in aanraking was geweest en vroeg derhalve vrijspraak of eene lichtere straf. Uitspraak over 8 dagen. Hierna werd behandeld de zaak van R. J. Preenen 18 jaar, beschul digd van valschheid in geschrifte en het gebruik maken daarvan. In deze zaak waren 2 getuigen en 1 getuige a décharge gedagvaard. Als verdedi ger trad op mr. F. A. Bijvoet. Beklaagde was op 11 Febr. door zyn patroon een cheque ter band ge steld grout f500, betaalbaar op liet kantoor van den heer Tombergb. waar beklaagde zeer goed bekend was. Uit verhoor van getuige J. J. Roozen bleek dat beklaagde het volste ver trouwen genoot, want toen hy dien dag niet terugkwam had getuige meer aan een ongeluk gedacht dan aan diefstal. Doch toen hij op den avond by den heer T. kwam en zag dat het bedrag der cheque in f1500 veran derd was. kwam liij pas op de gedach te dat beklaagde hem bedrogen had. Verder bleek nit het getuigenverhoor, dat beklaagde dikwijls op de proef was gesteld, door b.v. geld te laten liggen of' vallen, wat bij steeds trouw terugbracht. Ook had hy eenige we ken te vuren nog f 1000 gehaald. Uit het verhoor van getuige Boer lage, die den chéque in ontvanst had genomen, bleek dat deze zonder er acht op te slaan de chèque met f1500 had uitbetaald, daar hij geenszins op de gedachte was gekomen, dat hier be drog in 'tspel was, daar beklaagde als zeer goed bekend stond. Hy behandelde ook meestal de geldzaken der firma eu quiteeide de cheques altijd. Uit het verhoor van den getuige a décharge den heer Serné, die bebl. eeuige jaren les had gegeven, bleek dat deze hem steeds als een beschei den en netten jongen had gekend, die altijd zeer dankbaar jegens zijnen patroon was. Beklaagde bekendehet hom ten laste gelogde eii zeide, dat hy het in eene plotselinge opwelling had gedaan. Met het geld was hy op reis gegaaneerst naar Rotterdam en toen naar Roo sendaal met het doel, voor hy gepakt werd, naar Engeland over te atekeu. Ook had hy nog verscheiden voor werpen van waarde gekocht, o.a. een horloge eu een parapluie. De subs, offic. van Justitie |zijn requisitoir nemende, wees er op dat beklaagde geen schulden had en ook geen uitspattingen pleegde en het dus een raadsel is. waardoor beklaagde, die schijnbaar de gevolge niet be rekend heeft, welke het misdrijf zou ten gevolge hebben, hiertoe is geko men, doch doordat hij zyn patroon had bedrogen en hier in alle gevallen aan misdrijf van valschheid in ge schrifte moest worden gedacht, eischte hy 1 jaar gevangenisstraf. Mr. By'voet ging in zyn pleidooi de zaak nog eens breedvoerig na en achtte niet bewezen, het hem ten laste gelegde in de dagvaarding. Wel had hy de chèque vervalscbt, dit laatste op zoo'n ondoordachte ma nier en met andere inkt, waaruit men kan opmaken, dat men met iemand te doen heeft, die zonder overleg in eene oogenbfikkclyke opwelling heeft fehandeld, doch by had even goed 500 terug kunnen brengen eu f 1000 voor zich behouden, hetgeen wellicht dan pas over één jaar met de reke ning-courant der firma zou zyn uit gekomen en dat hy met het geld op reis zou kunnen gaan, nadat hjj nog hier en daar vertoefd had, is hem misschien na de valschheid gepleegd te hebben in de gedachte gekumer;. In ieder geval geloofde de "verdediger het hier ten laste gelegde niet aan zucht oto diefstal te plegen te moeten toosch rij ven, doch veel meer aan een zieke- ljjken toestand. (O. a. haalde spreker nog eenige voorbeelden aan, waarin personen, evenals beklaagde, zich geen rekenschap konden geven, waarom zjj zulks gedaan hadden eu Ier terecht zitting zeer terneergeslagen waren.) Ook besprak mr. Bjjvoet het goede verleden en de beste getuigenissen van den beklaagde en vroeg een on derzoek naar zjjne verstande'yke geestvermogens te mogen doen (het geen het O. M. bestreed) subs, een veel lichtere straf. Uitspraak over 14 dagen. A. T. H. Müller had op 18 Jan. verschillende personen hier ter stede door mooie praatjes bedrogen eu opge licht. Uit het getuigenverhoor bleek, dat bjj bjj verschillende personen voorwerpen bad gehaald op naam van Dr. C. E. Fiedeldy. Beklaagde beker.de het hem ten laste gelegde. Eisch 1 jaar gevangenisstraf, daar hjj reeds meermalen wegens diefstal en oplichting was veroordeeld. Uitspraken. J. P. Piët. tegen wien wegens mis handeling 14 dagen gevangeniss.raf was geëischt, werd veroordeeld tot 14 dagen. J. J. Kollaard werd wegens be- leediging veroordeeld tot 8 dagen ge vangenisstraf. Eisch luidde 8 dagen gevangenis straf. J. Moerkerk, tegen wien wegens diefstal van een hond 2 maanden ge vangenisstraf was geëischt, werd ver oordeeld tot 1 maand. H. T. Scheffer werd wegens diefstal van eenden veroordeeld tot 4 maanden. Eisch iuidde 9 maanden gevange nisstraf. D. Groeneveld, die C- de Jong bad misbaudeld werd veroordeeld tot fö of 5 dagen. Eisch was f 25 boete subs. 20 dagen. Wegens moedwillige vernieling werden C. Sprokkelenburg, J. Sprok- kelenburg en P. v. d. Berg allen te Vogelenzang/veroordeeld tot 8 dagen hechtenis. Eisch luidde voor ieder 3 weken hechtenis. - Willem Kool, die P. Boon te Monnikendam had mishandeld, werd tot 8 dagen gevangenisstraf veroor deeld. Eisch 45 dagen. .T. R. Fransen, werd, wegens be dreiging eu beleediging, veroordeeld tot 10 dagen gevangenisstraf. Eisch45 dagen. Heden is geëtaleerd in den Boek en Kunsthandel van D. J. van der Wilk, Groote Houtstraat 105, een schilderjj van C. Cunaeus. De koning der Alpen. (Hond St. Bernhard). Heden arriveerde alhier een deta chement van het korps genietroepen ter sterkte van 1 sergeant, 1 korpo raal en 1-1 soldaten, tot het verrich ten van werkzaamheden aan de ver dedigingswerken nabjj Spaarndam. Zandvoort. In plaats van 'le beeren Voet en Van den Bos. die bedankt hadden, zjjn tot lid van het bestuur der Pro- testantsehe vrijzinnige biesvereeni- ging alhier gekozen de heeren G. Koper en R. Nolen. De Christelijke zang vereeniging „Immanuel" vierde Dinsdagavond in het Groote Badhuis haar jaarfeest. De zaal was zeer vol. De donateurs waren in groote getale opgekomen. Het was eene gezellige bijeenkomst. De stukjes, die werden opgevoerd, en die afgewisseld werden door het zingen van eeuige liederen, voldeden ten zeerste. Dit jaarfeest is goed ge slaagd. VERV&LCa MIEUWSTIJDINGëII. De zaak Palmer. Den 5den November 1896 werd nit een wagen vau den trein Uitgeest- Alkmaar—Amsterdam een belangrijk bedrag aan geld vermist. De post- conducteur H. Palmer, die met een collega in den trein werkzaam was, werd verdacht liet geld verduisterd te hebben. Nadat liet O. M. bij de rechtbank te Amsterdam 4 jaren tegen Palmer had geëischt, sprak de recht bank hem vrjj. Iu hooger beroep eischte het O. M. by het gerechtshof 5 jaren, doch ook hier volgde vrij spraak. Dezer dagen wendde Palmer, die intusschen ontslagen was, zich tot den directeur-generaal de posterijen en telegraphie. met verzoek hem pen sioen te willen verleeuen. Ais ant woord ontving hjj d.d. 24 Februari 1898 een eervol ontslag. Palmer is nu voornemens, zich in deze tot de Regeering te wenden. Up and down. Een hoogst origineel mensch, wiens levensgeschiedenis stof voor een echt Amerikaanschen roman zou kunnen leveren, is iu ie grootste ellende te Chicago gestorven. .James Berry was de zoon van een gezien arts le New- York en toonde reeds in zijn prilste jeogd een zoo teugelloos temperament en zoo onaangename eigenschappen, dat zyne ouders om zoo te zeggen verademden, toen de ongcvêor twaalf jarige knaap op een goeden dag van huis wegliep eu verdwenen bleef. Met zjjn gebrekkige op/oedin.', zonder lust tot arbeid, zonk de jeugdige uit- knjjper weldra tot landiooper en zwierf nu dertig .jaren als vagebond rond. Anderhalf jaar geleden kwam „Jim", zooals men hein noemde, op zyne strooptochten ook weder eens te Ncw- A: orb terug en vernam daar, dat men reeds onderzoek naar hem had ge daan, daar zyn overleden vader hem zjjn groot vermogen had vermaakt. Zoo was dan uit den hongerigen Jim opeens eonmillionnair geworden. In plaats van nu echter met zjjn rjjk- dom een geregeld leven te beginnen, begaf zich de onrustige kerel dade lijk weder op weg, hoewel ook op een andere manier. Hjj bestelde een extra-trein waar mede hij allereerst naar Mount-Ver- non stoomde, waar hjj als „hongerige Jim" het meest bekend was cn zich trotsch gevoelde, toon men den bij naam van „millionnair-vagebona" voor hom uitvond. Modern gekleed en met diamanten overladen, stelde zich de nieuwbakken millionnair aan zijne verwonderde vroegere kamera den voor. Tot zjjn oer moet worden gezegd, dat. bij zich iu zjjn overvloed in de eerste plaats diegenen herin nerde, die hem in zjjn kwade dagen, zoo goed zji konden, hadden gehol pen. Zoo gat' hjj aan eon kei'tnor, die hem jaren geleden twee dollars had geleend, als schadeloosstelling 2000 dollars. De bankjes van vyf dollars regenden thans om zuo te zeggen onder de verbaasde vagebonden. Nadat reeds een grout gedeelte van i et vermogen was doorgebracht, kwam Berry nog op de gedachte te gaan trouwen en de vrouw, op wie zijne keus viel, bleek een nog grootere verkwistster te zyuin korten tyd waren de millioeneu tot op deo laat- sten cent verdwenen en de „honge rige Jim" ging er weer van door. Door zyne vrouw eu alle goede vrien den trouweloos verlaten, kon zyn door het dolle leven zeer verzwakt lichaam de ontberingen van liet vage bondenleven niet meer verdragen en nu werd de millioenoa-vagoboud in bekiagenswaardigeu toestand in het armen hospitaal van Chicago opgeno men, waar hy aan tering stierf. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 3 Maart. C. do Veer en L. Deggeler. Getrouwd 3 Maart. J. C. H. Mar set je en M. W. Kromhout. A. Schnei der on R. Bart,els. J. S. de Bruyu en A. C. de Konnigh. P. Tuyn en C. Hart. Bevallen:! Maart. C. H- A. Nele mans— v. d. Meij de Bic z. B. Blcy— v. Ley den z. 2. M. M. C. v. u. Krolt - v. d. Ven z. M. Kardol—Biomond d. G. Prins—Kesselaar z. 3. A.M. Post —Karei d. D. de Muunik—do Rui- terd d. Overleden: 2 Maart. M. E. van DamBoeda 44 j. Boeresteeg. FareïjSseberichte:. Getrouwd: 2 Febr. W. H.Cochins en L. R. M. Watts, Kaapstad. 1 Maart. H. Sytsema eu C. J. Vaue, Hilversum. Bevallen26 Febr. M. A. Schoch— Van der Wijcfc z, Paramaribo. Busch Adriani— Buzemao z. Oosterbeek. 27. L. Smits—Hasseio z. Snippeiing by Deventer. 28. D. Eeceuv. d. Stok d. Oudkarspel. Overleden24 Februari. Wed. B. Prince—Geersenga 63 j. Zeist. 26. R. J. van Hasselt id. 7 j. Zwolle. IT. J. Kluvers 38 j. Carelshaven. Wed. C. W. Hooyer—Van der Heide 64 j. Arnhem. 27. A. H. van Eek—Van de Pol 81 j. Randwyk. Wed. A. U. WafelbakkerVau Houtum 76 j. Amst. A. van 't Hooft 65 i. den Haag. J. Loos Bz. 73 j. Blokzyl. Wed. P. M. Mattbysen—Fentener van Vlis- singen 67 j. Helmoud. 28. G. Topali jm. 6 md. Weenen. M.ARKTNIEUWS Amsterdam, 28 Febr. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkura- tner Jammen f3.— k 3.60, Franeker f3.10 a 3.50, Hollume gele fo.—a 0.—Zeeuwsche Jammen f3.50, a 4.—, blauwe f3.25, a 3.60, Rijns burgers fO.—a 0.—, Muizen f(i— a 0.Katwyker Zand f 0.aO. Klei fO.—a 0.—, Brielsche Kralen f 0.—, a And ijker Muisjes f 0. a 0.— Blauwe f 0.a 0.—. West- tandscbe Klei manden fO.—a 0.— losse fO.—a 0.—j Klei Muisjes fO.—a 0.—Zand dito fO.—aO.— Zand Muizen 0.—, a 0.—, ronde f 0.—, a 0.per H.L. VARIA. Van de kal of den kater. Papa tot zyn zoontje „Pietje myn Crescent is erg vuil. Als je vandaag heel braaf bent dan mag je haar schoonmaken." „En anders dan Diet, Pa?w „Ben je wel zestig, jongenDan zal ik je het tot straf laten doen. Uit het „Crescent-Bulletin.B

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3