lingen. De medailles zyn vergezeld van getuigschriften. Een huwelijk met hinder nissen. Dezer dagen begaf zich in een der omliggende gemeenten een paartje (met gevolg) naar liet Raadhuis om door den huwelijksband te worden vereenigd. Aldaar vernam men even wel dat het huwelijk niet kon worden voltrokken, wijl de vader der 27-jarige bruid niet. aanwezig was om de ver- eischte toestemming te geven. Zoover bad men niet gedachtwel had va der den vorigen avond op een briefje geschreven dat hij geene bezwaren had, doch nu had men dat „pampier- tje" nog vergeten. Daar de ambtenaar dat briefje toch niet aannam, besloot de bruidegom in plaats van dat document, zijn a. s. schoonvader te gaan zoeken, die in eene naburige gemeente werkzaam was. Na ruim 31/* uur wachten, kwam bruidegom terug, gelukkig met schoon papa in het trouwcoupétje aan zijn zijde, de laatste wel niet in costuum zooals bij dergelijke plechtigheden ge bruikelijk is, doch hij was er, en het was deu geduldiggewacht hebbenden ambtenaar dan ook onverschillig, dat de man in blauwe kiel en met hooge baggerlaarzen aan, de plaats aan de ofncieele met groen kleed omhangen tafel innam. Nadat niet zonder eenige moeite de ontbrekende getuigen waren opge scharreld, kon aan het vurig verlan gen van bruid en bruidegom worden voldaan. Per« Overzicht- Onze opvoeding. In zij n Volksopvoedi ng—vol b sweer- baarheid" schrijft J. T. T. C. van Dam van Isselt onder meer het. volgende: „Onze veulens voeden wij in menig opzicht beter op dan onze kindereu. De jonge paarden by het remonte depot te Milligen groeien, wat de lichaamsontwikkeling betreft, onder gunstiger omstandigheden op dan de leerlingen van vele kostscholen. „Reeds op den leeftijd van 5 a 6 jaar doemen wjj het kind, dat immers zijne vleugelen vrij uitslaan, tot verlammende bewegingloosheid, niet gedurende 1 k 2 uur, maar gedurende 4 a 5 uur per dag. Als de zon de bloemen koestert en de velden maalt, als de leeuwerik vreugdedronken ju bileert hoog in de lucht, en al wat jong is, ronddarteltin de vrije natuur, dan brengt geheel het jonge Neder land de beste uren van den dag en de beste dagen van het leven, zoet, gehoorzaam en roerloos door in ver trekken, dikwerf slecht verlicht en gebrekkig gelucht. „Wij volwassenen kenneu de ge volgen van een enkelen avond, door gebracht in eene overvolle zaal, waar ouzo aandacht 1 a 2 uur gespaunen wordt. „Een diep medelijden grijpt vaak hem aan, die getuige is hoe iri het late middaguur blinde, ijdele of eer zuchtige ouders met welgevallen wij zen naar hun kind, dat juist van school komende, nog even voor het maal, goedig en gewillig zijne school taak ter hand neemt, met een hoog roode kleur op de wangen, het hoofd door de heete gasvlam geblakerd en den rug gekromd door een oneven redig hooge tafel. Onvolkomen ont wikkeling der spiereu, niet het minst van de borst en het hart, gebrekkige ademhaling, in gebogen houding, over lading der hersenen met bloed en ge brekkige bloedsomloop in de onderste ledematen, slechte spijsvertering, adem en gebit, schoolhoofdpyu, neusbloe ding, bloedarmoede, ooggebreken, in zonderheid kortzichtigheid, rugge- graatsverkromming en overprikkeling van liet geheele zenuwstelsel, neu rasthenie cn slapeloosheidziedaar het batig saldo van zulk een opvoe- dings-systeem." Schoolhoofden voor de klasse. De heer A. Mout, hoofd ecDer school te 's-Gravenhage, betoogt iu een twee tal artikelen in het N. v. d. D. de wenschelyklieid van het behoud der hoofden zonder klasse. Hij nieent dat de heer Fabius, die den bekenden brief schreef, in het begin van zijn loopbaan als inspecteur, na de erva ring die hij van het onderwys heeft kunnen opdoen, wellicht van gedachte veranderd is. De schryver acht het. een grove misvatting, te meenen dat, al eischen het onderwys en de opvoeding voor den onderwijzer een zekere zelfstan digheid en vrijheid, het werk van den ouderwijzer met voor toezicht, voor bespreking, voor verbetering vatbaar zou zyn, al spreekt het vanzelf, dat dit toezicht, die leiding en bespreking zoo tactvol moeten geschieden, dat het gezag van den onderwijzer over zyn leerlimren niet wordt geschaad. „Gelijk bekend is. is het streven van deu Bond van N.O. gericht op de gelijkheid van alle leerkrachten in de school. Voor eeD centraal gezag is by dat stelsel in de school geen plaats. Nu is de poging, om den lioof- deu een vaste klasse te geven, een groote stap op den weg naar genoemd doel. Zyn eenmaal de hoofden aan een vaste klasse verbonden, dus kun nen zy geen behoorlijk toezicht meer oefenen en leiding geven aan het ge heel, dan heeft men goeden grond om te zeegen schaft nu de hoofden maar geheel af." En wat de bezuiniging betreft 'tls de vraag, of zonder geregeld toezicht en leiding aan den eenen kant niet verloren gaat, wat men aan de andere zijde meent te winnen. En indien men den arbeid der hoofden van scholen voor een deel door reserve- onderwijzers zou willen laten verrich ten, dan dient men niet te vergeten, dat dan voor twee of drie groote scholen wel één reserve-onderwyzer mag worden aangesteld. En daar dit uitmuntende onderwijzers moeten zyn, die in allerlei klassen onmiddellijk moeten kunnen optreden, zal men hen ook wel het salaris van eon eersten onderwijzer moeten uitkeoren. Waar blijft dan de bezuiniging Geeft men den hoofden van groote scholen een vaste klasse, dan zal z.i. de ervaring van dien aard zyn, dat men noodzakelijk op dien maatregel zal moeten terugkomen. Sport eti llVedstrijtfeu. Schaakwedstrijd. Te New-York is een schaakwed strijd begonnen tusschen de bekende Amerikaansche spelers Pillsbury en Showaltor om een prys van 2000 dollars. Wie het eerst zeven partijen wint, is overwinnaar. Hendrik de Jong. Ter aanvulling van ons bericht in het vorig nummer deelen wij nog mede, dat De Jong is vrijgesproken van de oplichting, omdat niet geble ken is het „bewegen tot de afgifte van eenig goed," en omdat slechts éen geinige dit kon bevestigen. De diefstal van het, papier werd door de rechtbank aangenomen, doch door het Hof verworpen. Yoor den diofstal van liet portret was De Jong ook door de rechtbauk vrijgesproken. Hy heeft nu nog 14 dagen gefange- nisstraf te goed, hem door het kau- tongevecht tc Nijmegen opgelegd. Melkvervalsching. Een melkverva'scher uit Naarden werd Vrijdag door de rechtbank te Amsterdam tot 3 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Financieale Mededeelingen. De gewaarborgde Hypothecaire Obligatieleening. groot f 500.000, uitgeschreven door de Amst. Hypo theek-waarborg My. en waarvan de inschrijving was opengesteld ten kan tore der My en bij hare vertegen woordigers, is volteekend. GEhlENGÖ NIEUWS Het duel Picquart-Henry. Het. tweegevecht tusschen kolonel Picquart en overste Henry zal toch plaats hebben, waarschijnlijk reeds heden. Overste Henry, die eerst ge weigerd had de uitdaging aan te ne men zoolang niet de oorsprong van het veel besproken kaarttelegram was opgehelderd en de instructie was af- geloopen in zekere beschuldigingen van vervalsching, is thans op dat be sluit terug gekomen en heeft zyn ge tuigen, den oversten Boissonet en Pa- rès opgedragen deu getuigen van kolonel Picquart, den heeren Rand en Gast te zeggen dat hij de uitnoodi- ging aanneemt. Verzamelwoede. De handteekeuing van senator ScbeurerKestner doet, na diens op treden in de zaak-Dreyfus, opgeld by Engelschen die naar curiositeiten jagen. Iu het salon van eeu groot hotel te Parijs waren Woensdag twee Fran sehei; bijeen, waarvan de een den ander een petit bleu toonde van den voor- maligen vice-president van den Se naat, toen een Engelschman op den houder van het kaarttelegrara toetrad en hem aanbood de handteekeniug van hem te koopen. De Franschmau wilde opstui.en, doch bemerkte spoedig met wien hy te doen had en vroeg wat de koopgrage verzamelaar ervoor wilde geven. „Twee pond", luidde het korte ant- woord. waarop de Franschmau het zelfgeschreven telegram welwillend aan den Engelschman afstond. Een sinecure. Het ambt van bewaarder der kroon- juweelen in Engeland is onlangs op bevel van do koningin weder ver- vervuld. Dat Engeland het land der mooie sinecures is, is bekend. En tot deze mag ook het ambt van bewaar der der kroonjuweelen worden gere kend, dat na deu dood van generaal sir Frederic Dobson Middleton, den vorigen iuuctionnaris, vacant was gebleven eu nu door de benoeming van generaal sir Hugli Henty Gouch tot „Keeper of the Jewels", weder is vervuld. De nieuwe betrekking verschaft den generaal, behalve zijn inkomen als officier, dat ruim f 4000 bedraagt, den niet onaardigen byslag van f25000 op zyne jaarwedde, terwijl hy boven dien nog eene mooie ruime kamer in den Tower krygt. Daarvoor heeft hy eigenlijk niets te doen, want zooals uit het volgende blijkt, is de bewa king der kroonjuweelen zóo zorgvul dig ingericht, dat het voor een on bevoegde onmogelijk is ze te nade ren. De kostbaarheden bewaken eigeD- lyk zichzelven behalve dat zy achter verbazend sterke üzeren hekwerken, in zware muren bevestigd, worden bewaard, worden by de geringste po ging om ze zonder verlof te naderen door een electrisch apparaat alle deu ren achter den dief gesloten en tege lijk met deze afsluiting wordt door hetzelfde apparaat de afdeeling in- fanterie, die in den witten toren is gekazerneerd, gealarmeerd. Diefstal is dus zoo goed als onmogelyk. Men kan begrijpen dat er op deze wyze voor de kroonjuweelen wordt gezorgd, als men nagaat dat alleen de beroemde Koli-i-nor op f 40.000.000 wordt geschat. Een Zandstorm. Een buitengewoon verschijnsel werd op de eilanden in den Atlantischen Oceaan waargenomen, blijkens bericht van Las Palmas, Grand Canary. Den 16den Februari j.l., des mor gens, werd eene dikke wolk van fijn zand bemerkt, die het licht der zon verduisterde en belette dat men op 100 yards iets kon onderscheiden. De zeilen der schepen in de havens, zoowel als de daken dei1 huizen, wa ren alle met fijn, roodachtig gekleurd zand bedekt. Dat zand kwam vermoedelijk van de Sahara, waar eene vreeselijke samoem moet hebben plaats gevonden, dewyl er een stijve zuid-oostelijke wind woei, die het zand heeft mede gevoerd. Gezagvoerders van schepen, die van Engeland en de Kaap arriveerden, rapporteeren, dat deze zandstorm waargeuomen werd tusschen Madera en de Kaap Verdische eilanden, waar door de uitgebreidheid der samoem in de Sahara werd bevestigd. De dikte van den zandstorm was zoodauig, dat het Duitsche ss. Carl Woermann, dat den löden des avonds van Teneriffe vertrok, voor het traject, dat gewoonlijk in vyf uren wordt af gelegd. nu twee dagen en drie nachten noodig had. Het ss. Tiniagel Castle, van Southampton naar de Kaap, met vyf en twintig passagiers, voor Las Palmas bestemd, arriveerde 30 uren over den gewonen tyd. Door een frisschen wind is de atmosfeer geheel opgeklaard. Te zware dienst. Wederom is voor den Dcitschen rechter, te Salzburg een spoorweg- ambteraar verschenen, wiens „nala tigheid" aanleiding had gegeven tot een ernstige ontsporing by Seekir- chen, waarbij een persoon gedood en vijf zwaar gewond werden en weder om blijkt hier overlading van dienst en niet nalatigheid de oorzaak vaD het ongeluk to zyn geweest. Uit een mededeeling van deu ver dediger van den beklaagde, eeu lynassistent, bleek dat hij van 26 Juli des morgens acht uur tot 31 Juli, toen het ongeluk plaats had, in 113 uur niet minder dan 82 uur diénst had gedaan en slechts 31 uur had gerust. Beklaagde zelf verhaalde, dat py op het oogenblik van de ramp reeds 34 uur achtereen in dienst was. De stationchef was met verlof en hy had slechts een aspirant tot zyn dienst, aan wien hy evenwel niets kon toever trouwen, daar hij nog geen enkel be wijs van bekwaamheid had geleverd. Beklaagde moest dus al leen zorgen voor het verkeer, uen telegraafdienst, het personenvervoer en den baandienst, bovendien voor het aannemen en af geven der goederen, de kas, en de administratie. Onder deze omstandigheden achtte de ambtenaar van het Openbaar Ministerie het niet noodzakelijk, dat de geneesheeren nog zouden worden gehoerd over den staat van uitputting, waarin de overladen beambte bij al dezen arbeid mocht verkeerenhij trok de aanklacht iu en derccaibaok sprak den beschuldigde vrij. Maar daarmede wordt het kwaad niet verholpen. By de verbouwing van een percoel aan de Aposteïstrasse te Keuion zijn de muren ingestort. De werklieden die er aan deu arbeid waren, werden onder de puinhoopen begraven. Twee hunner zjju dood, drie zwaar, de overigen licht gekwetst Een Chineesche proclamatie. De beleediging van Duitsche offi cieren van den kruiser Corrnoran door Chineezen te Wutschang, heeft aanleiding gegeven tot de volgende eigenaardige proclamatie van de Chi neesche overheid „Proclamatieuitgegeven door Tschang Tsclii Toeng, gouverneur van de beide provinciën Hupai en Huoan, betreffende streng verbod. In het gebied van Wutschang en Hank au reizen dikwijls buitenlanders en vreemde kooplieden. Dit is hun op grond van verdragen geoorloofd. China is een beschaafd land. Iu deu omgang met menschen uit verre lau den tot ons gekomen is het een hoofd zaak, zich volgens de regelen van de wellevendheid te gedragen en hen te beschermen tegen het overtreden van die regelen. Of het militairen, burgers of anderen aangaat, doet er nier toe. Ieder moet zich beijveren, de vreem delingen behoorlijk en vreedzaam te behandelen. Men mag dus niet op hen aan dringen, hen bespotten of uitschelden, met steenen werpen of dergelijke rust verstoringen plegen. Dwaze en on wetende lieden, die zulke dingen doen, vergrijpen zich zeer aan de beginse len van fatsoen en beschaving eu zijn verachtelijk. Een zoodanig gedrag is ten strengste verboden. Wanneer din gen van hierboven omschreven aard zich voordoen, volgt de strengste straf. Een ieder heeft sidderend te gehoorzamen. Overtreedt deze pro clamatie niet." Klondyke. Sedert korten tijd slechts is men meer algemeen met dat land bekend geworden, maar aardrijkskundigen en zekere financiers wisten er meer van. De Klondyke is gelegen.in Alaska, en Alaska, minder onbekend aan het uiterste noordwesten van Amerika, werd vroeger Russisch Amerika ge noemd. In de achttiende eenw waren twee Kozakken di8 aan de boorden van de Kolijma jaagden, de Behring- straat overgetrokken, onbewust dat zy zich van bet eene vaste land naar het andere begaven. Daar de zee be vroren was hadden zy sleden als ver voermiddelen gebezigd. Gedurende langen tyd was dit uitgestrekte grond gebied, dat. Frankrijk 3-maal in groot te overtreft, byna door niemand be zocht als door pelshandelaren. In 1867 kochten de Vereenigde Staten Alaska van Rusland voor pi. m. 17 millioen gulden en deze koop deed in Amerika groote onte vredenheid ontstaan. Welk een denk beeld om woesten, onvruchtbaren grond te koopen, die overal door ijs omgeven wa»l Een ysbank voor 17 millioen te koopen was, hoe veel millionnairs er ook waren, toch een overdreven weelde 1 De Amerikaansche minister die deze aaugelegenheid behandelde, bad daar bij vooral bet oog op eventueele uit breiding van Canada die hy aan die zyde wilde beperken, en zonder zulks te weten schonk hij aan zijn landge- nooten eeu nieuw Californië; maar een Californië, dat het oude iu rijk dom overtrof. In Alaska is overvloed van goud ontrukt aau de rotsen die door ont zaglijke en geheimzinnige ijsbergen bedekt zyu. De Yukon, een der groot ste stroomen van de wereld, die zich in de Behringzee ontlast na 3500 kilometer doorloopen te hebben, ont springt in eeu terreiu, dat met het kostbaar metaal gevuld is eu wan neer men tot daar doordringt stellen de mijnwerkers zich voor blokken good te vinden. Tot nu toe wordt de arbeid ruim beloondin het eerste jaar werden er door slechts eenige werklieden voor zeven en een half millioen, in het tweede jaar voor 25 millioen goud ingezameld en de tegenwoordige claims betreffen maar, eeu om zoo te zeggen onbeduidend gedeelte van het terrein. Maar welk een land en welk een arbeid! Het is de streek van den poolcirkel, waar de natuur niet meer dan drie maanden in het jaar teekenen van leven geeft. Gedurende liet overige gedeelte wordt de onbeweeglijkheid van het ijs alleen gestoord door sneeuw stormen. Om dit verschrikkelijk en toch be- tooverend gewest te bereiken, om er te kunnen leven, moet men alles mee voeren en dat over een afstand van 2 a 3 duizend kilometer. Prins Heiurich van Pruisen wordt tegen den 20eu to Woe soeng ver wacht. Hij zal daar een dag blijven, en dan naar Kiao-tsjou gaaD. De onderkoning van Nanking en do gou verneur van Kiang-soe hebben last ontvangen, den prins te verwelkomen. Pest in Britscli-Indië. Het afnemen van de pest te Bom bay is maar van korten duur geweest. Donderdag seinde Reuter van daar, dat er in de afgeloopen week 1097 menschen aan de pest bezweken wa ren, d. i. meer dan in de vorige. Iu liet geheel stierven er 2080 menschen, tegen 1974 in de vorige week. Het sterftecijfer klom mitsdien van 123.30 tot 129.98 op de duizend. In het gebied van den cizam van Hyderabad heeft zich nu eeu ziekte j vertoond, die zwarte blaar wordt ge noemd, maar waarschijnlijk van de pest niet veel verschilt. De ziekte, zoo seinde de collector van het Goda- veri-district, beerscht te Pakkal en Taluka en er sterven een vyftig men schen per dag aan. Letteren en Kunst. Mascagni komt niet. De directie van de Italiaansche Opera meldt uit 's Gravenbage Aaugezien Mascagni op het laatste; oogenblik per telegram een uitkoop som van tienduizend francs vroeg in plaats van eeu deel in de oatvangsteu der door hem hier te lande te leiden voorstellingen, zooals is overeenge komen, heeft de directeur hem Vry- dagvond geseind, dat zijn komst niet meer wordt verwacht eu de onder handelingen zyn afgebrokeu. Toch zullen de voorstellingen van „Ratcliff met den tenor Ruucio envau„Amico Fritz" op de daarvoor reeds aange kondigde avonden worden gegeven. De orkest directeur Emanuel hooft de leiding. De toegangsprijzen zijn als gewoon. Het orkest is belangrijk ver sterkt. Voor belangstellenden liggen de telegrammen door de directie daar over Vrijdag gewisseld ter inzage aan den Fluweelen Burgwal no. 24. De te Antwerpen verschijnende Nieuwe Gazet schrijft: „Tot onze uiterste verbazing lezen wy in N. Nederlaudsehe bladen, dat de Antwerpsche gemeenteraad aau den heer Van der Linden, bestuur der van de Amsterdamscho Opera, het bestuur van ons lyrisch tooueet heeft aangeboden Wat is dat voor Amerikaansche humbug 1" VARIA. Alles cadeau. Een oude vrouw in Orkney werd verdacht van in 't geheim „whisky" te verkoopeu. Zy woonde eenige my- len van de stad af en de kommiezen hadden dikwijls, maar tevergeefs, ge-1 tracht haar op heeterdaad te betrap pen. Ecu jong kommies werd op die plaats aangesteld eu zeide, toen hem over Laar gesproken werd, dat bij haar wel spoedig er in zou laten loo- pen. Vroeg iu den ochtend ging hy van huis en tegen zeven uur was hy1 aan de woning van de vrouw. Toen by binnenkwam, zag hy niemand, maar bespeurende, dat. er eene schel op de tafel stond, schelde hy. De oude vrouw kwam te voorschijn, en hij vroeg een glas melk. Eene poos iater .chelde hy weer, en vroeg of zy whisky had. Ja, mijnheer, zeide zy, we heb ben nog wat in de flescb. en zy zette die voor Item neer. Hy bedankte haar en legde een „sovereign" neer, dien zy aannam, waarna zy de kamer uitging. Toen hy zich bediend had, schelde hij om kleingeld terug te vragen. Kleingeld terug, mynheer zeide de oude vrouwer is geen kleingeld terug te geven. We hebben geen ver gunning. Wat we geven, dat geven we cadeauwat we krijgen, nemen we als een cadeau aaudus goeden dag, mijnheer. De kommies ging inet een langen neus heen, maar had alweer geleerd. Een record. Professors zyu, zooals van ouds bekend is, gewoonlijk verstrooid. On langs werd door een Duitschen man der weteuscliap zeker het record ge slagen op dat gebied. Hij moest uit de stad en liep met een vriend naar den trein. Plotseling bleef hy staan en zei Wel, nu heb ik mijn horloge vergeten. Laten we dan even terug gaan om hel te haleo, zei de vriend. Neen, ik geloof niet, dat we daar tyd voor hebben, meende de ge leerde, en hij haalde het „vergeten" horloge uit zijn zak, keek heel aan dachtig op de wijzerplaat en voegde er bij Neen er is geen tijd meer voor. Hij stopte het uurwerk weer weg en zei gelatenNu. voor èén dag zal ik 't wel zonder klok kunnen stellen. Hoe kan je weten, of een kip oud is of jong Aan de tanden. Een kip heeft geen tanden Maar ik wol. Haast. Mevrouw. Zeg, nu moet je eens bij ons kooien oteu; we hebben nu een allerbeste keukenmeid. Vriend,. Heel graag. De volgende week, bijvoorbeeld? Mevrouw. Noen, je moet niet zoo lang wachten: dan is ze mogelijk al weer weg. Hoe vind jy 't zingen van juf frouw X.? O, als die op de Loreleyrots had gezeten, was de schipper niet verongelukt. Versch. Verkoopt u levertraan Jawel. Is-ze versch? Zeg eens. denk je soms, dat wij eiken keer eeu walvisch kunnen slachten, als er iemand om een dub beltje levertraan komt. Mark Twain over Parijs. Een Paryzenaar weet niet veel, bij kent alleen zyu moedertaal, leest al leen Franschc literatuur en is daarom zéér eenzijdig en mot zichzelf inge nomen. Maar wo moeten eerlijk wezen, er zijn ook Franschen, die vreemde talen spreken, de kellners namelyk. Onder anderen kenneu zij ook Eugelsch dat wil zeggen, zij kunnen het spre ken. icaar niet verstaan, op Euro- peesche wyze. Zonder veel moeite maken zij zicii verstaanbaar, maar het is onmogelijk een Engelschen zin zóó in te kiceden, dat zy in staat zijn de betcekenis er van te vatten. Zy gelooven, dat zy u verstaan, zy bewe ren het ook, maar 'tis toch niet het geval. Volgend onderhoud had ik met één dezer wezens, ik schreef liet dadelijk op om het precies volledig te be schrijven. Ik: Dat zyn mooie sinaasappelen, waar komen ze vandaan Hy Nog eenige. Zeker, ik zal ze dadelijk brengon. IkNeeu, breng er géén meer, ik wou alleen maar weten vanwaar ze zyn. waar ze gegroeid zyn ge groeid Hy(zeer ernstig) Zóó. Ik Ja. Kunt ge me bet land noe men, vanwaar ze komen Hy(zeker, met hoogen toon spre kend) Zóó. LkZe zjju heel goed. Hy Goe ie nacht, (buigt en gaat hoogst tevreden heen). Deze jongeling zou uitmuntend Eugelsch geleerd hebben, waaneer hy zich eenige moeite gegeven had, maar hy was Franschman eu dus deed hij dat niet. Op de proef gestéld. Pedro de Wreede, koning van Cas- tilië, die in do 14e eeuw leefde, was, ondanks zyne ruwheid nu en dan, een schrander vorst. Hy koos zelf de rechters van zyu Rjjk en was iu zijne keus uiterst voorzichtig. Eens was de rechterpos.t aan het hoogste gerechtshof vacant en drie candidaten meldden zich aau. Pedro III uoodigde alle drie in zyn paleis, wees hun de helft van een oranjeappel, die in eene wasebkom iag, en vroeg hun: „Wat is dat „Dat is een oranjeappel," ant woordde de eerste, zonder aarzolen. „Het is een halve oranjeappel," zeide de tweede, even snel. Dewyl de derde geen aniwoord gaf, herbaalde de koning zyne vraag. Tóen bukte de derde candidaat. stak zyne hand in het water, nam do vrucht er uit, bekeek die eenige oogenblikken van alle kaDten en zeide eindelijk aarzelend „Uwe Majesteit, ik houd het voor een halven oranjeappel. Nu legde de koning zijne hand op den schouder van dien candidaat en sprak„Gij zijt de rechte man en zult den po^t hebben, want gij hebt niet, zooals de beide anderen, alleen op den schy'n af, uwe uitspraak ge daan. maar de quaestie van alle kan ten beschouwd, om u te overtuigen, dat gij u niet bedrogen hadt. Dat. moet ieder doen, die aanspraak maakt op de grooie eer van de handelingen zyner medemenscheu te willen beoor- deelen." Nooit goed. Vader (tot zyn zoou, die tooneel- speler wil worden). Dus je wilt inyn naam schandvlekken door op de plan ken te gaan? Zoon. Papa, ik zal een anderen naam aannemen. Vader. Juist; en als je dan eeD8 beroemd wordt, zal geen mensen weten, dat ik je vader ben! Twee Yankees, nog al ruim van geweten, werden bij een koopman, met wien zy zaken deden, aan den disch genoodigd. Een hunner laat een zilveren lepel vallen; liy raapt dien op,maar steekt hem daar niemand het opgemerkt heeft in zijn zak. De andere heeft dat gezien en zou ook we! gaarne een zilveren lepel willen hebben. By 't afscheid nemen dankte by den gastheer voor de vrien delijke ontvangst en zeide, dat hy nog een kleine grap wilde hebbenhy was goochelaar. Hij neemt den zilveren lepel naast zyn bord op, steekt dien in den wijden zak van zyn jas, klapt in de bandon „een, twee, drie!" cn zegt: Nu is de lepel in den zak van myu collega! Iedereen lacht; want de lepel wordt natuurlijk op de aangodaide plaats gevondeu. Zeer vergenoegd verwijderde hy zich met zyu zeer ontstichten collega. Het spreekt vau zelf, dat hij den lepel Dog bij zich had. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijks, behalve Zon- en Feestdagenvan 11 tot 1 uur voor de eigenaars ie bekomen.. Gevonden voorwerpen. Vai: 25 I Y.br. '98 tot cn niet 3 Maart '98. Een ledige kist. Een muilkorf. Een kapertje. Een pelerine. Een beursje. Een lorgnet. Een poite- monnaie met geld. Een speen en tcia- derzuigflesch. Een geschulpte wollen luier. Een armbandje. Een hand wagen. Een oorknopje. Een bril. Een stalenboek. Een rozenkrans. E n damesceintuur. Eeu wantje. Een jas. Een couvert met gekleurde zjide. Eenige sleutels. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 8 Maart 1898, des na middags van 2—3 uur, door den lieer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium Eroica v. Krieken. 2. Andante Ge Symp.) Beethoven. 3. SonateHitter. 4. Adagio uit de 4de Vioolsonate. Bach' Qottschalk. 5. Aria uit Paulus Mendelssohn. SfoomYi artberbhtRa. Het stoomschip Borneovan Rot terdam naar Java, arriveerde 4 Maart te Port Said. Het stoomschip Spaarndamvan de Holland Amerika Lyu, van Rotter dam naar Newyork. vertrok 3 Maart, des nam. 11 u. 5 min., van Boulogne. Het. stoomschip Prins A'exander vau Amsterdam naar Batavia, ver trok 3 Maart vau Genua. Het stoomschip Gedé, van Java naar Rotterdam, vertrok 4 Maart van Padang. Familieberichten. Bevallen2 Maart. v. d. Wielen— Tierie d. Zutphen. 3. C. Schouw— De Gruyter z. Amst. 4. T. Schwem- mer—Hagenaar z. Amst. Overleden27 Febr. J. van der Waag 50 j. Oosterend (Fr.) 2S. P. D. E. van Oort 60 j. Amst. 1 Maart. P. van dor Haar 63 j. Utrecht. 2. E. Vonck—Bouricius, Streefkerk. H. R. Balk 68 j. Ede. A. M. van der Vel den—De Vries 79 j. Amst. 3. Wed. J. Wieringa—Ellens 67 j. Dokkura. A. G. Willink 75 j. Hilversum. L. J. N. van Setten 46 j. Meppel.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 7