ivr Gr. Houtstraat 24, bij H. J. VISSER. &SVERTENTIËN. Gevraagd Een Timmermans-Aankomeling Fe Huur, Wist kelli siis. Voor- en Slaapkamer Kamer. ivo Rijwiel. TE KOOP Schouwbarg-Haarlera. Rotterdamsche Toonselislen Concert, H. VELTHÜIJSEN, Ingezonden Mededeeling* 80 cent per regel Wij maken de Dames attent op eene nieuwe Engelsche Zijden stof. -fc-t welke zoowel voor Rokken als Voeringrokken wordt gebruikt en in zwart en kleuren verkrijgbaar is in het Magazijn beide, deze zoowel als tropische vrach ten, wordt gezegd uitstekend te zijn. De Johannesburgsche couranten melden, dat het fort, aldaar voorzien is van talrijke kanonnen, granaten, patronen en ander oorlogstuig, alles onder toezicht van kapt. Schiel, com mandant van genoemd fort. De Star gelooft dat sommige der Maxim ka nonnen oorspronkelijk tegen de Trans vaal hebben dienst gedaan, een paar jaar geleden. Dit zou trouwens niet de eerste maal wezen, dat ammunitie en wapenen, bestemd om de Trans- valers te vernietigen, een andere be stemming hebben gekregen teekent de Volksstem hierbij aan. De diaraantplaats Kromelboog nabij Christiana neemt zoo in belangrijkheid toe dat er reeds 1200 blanken en zwarten wonen, waarom de regeering bet noodzakelyk heeft geacht twee rjjdende politieagenten daar aan te Blijkens het verslag van de Johan nesburgsche Kamer van Mijnwezen is er gedurende de maand Januari 11. uit de Z. A. Republiek aan goud uitgehaald voor een waarde van ,175,839 pd. st. Voegt men daar nog jij de tien percent welke, volgens verklaring der Goudstadsche deskun digen, bovendien gestolen worden, dan komt men tot een waarde van bjjna 1.300.000 pn. st. per maand, of vijftien en een half millioen per jaar. In 1897 werd geïnd aan prospec- teerlicentiën 427,230 pd. st.. aan del vers licentiën 71.270 pd. st.. aan ma- chinestandlicentiën 834 pd. st. lós lOd, aan concessie- en mijnpachtgel- den 28.712, pd, st. te zamen 523.046 pd. st. De uitlanders, zegt de Volksstem, „alen per jaar 15*/ï millioen uit den Transvaalscheu grond aan goudze betalen als directe belasting iets meer dan een half millioen ponden. In Rho desia zouden ze dë helft hunner win sten moeten betalen. Toch hebben de heeren voortdu rend „grievances" en is het door de gansche wereld bekend, dat de Trans- vaalscbe mijnindustrie 'lijdt ondereen Egyptische verdrukking, zooals ge staafd werd door het industrieelo rapport. Het ontslag Kotzé. De Volksstem drukt de briefwisse ling af, die inzake het deelnemen van hoofd rechter Kotzé en andere rech ters van het hooggerechtshof aan het werk tot herziening van de grondwet is gevoerd. Den 3len Mei 1897 werd de commissie uit den Volksraad be noemd tot voorbereiding van de her ziening. Zij kreeg het recht zich leden te assumeeren. Den 14en Juli noo- digde de voorzitter dier commissie, A. D. Wolmarans, Kotzé uit, een of twee rechters aan te wijzen ten einde die commissie behulpzaam te zijn. Einde Juli antwoordden Kotzé en de andere rechters. De aanwijzing van een of twee rechters bleef achter wege, omdat er verschil van gevoelen onder het rechterlijke college bestond. Kotzé zelf stelde zich beschikbaar om schriftelijk van advies te dienen op punten, waarover men zijne toe lichting wenschte, maar aan de be raadslagingen der commissie ver klaarde hij niet te kunnen deelnemen, aangezien er leden inzaten, die mee gewerkt hadden aan het tot stand brensreu van wet no. I 1897. In een brief van 22 Juni gaf ook rechter Ameshoff te kennen, dat om die re den hem het bijwonen der vergade ringen onmogelijk was. Rechters G re- gorowski, Esser en Morice onder steunden echter bet voorstel om een of twee rechters aan de beraadsla gingen der commissie te laten deel nemen. Rechter Jorissen schreef dat hy gaarne wilde medewerken aan de herziening der grondwet, doch het niet wenschelijk achtte de vergade ring der commissie bij te wonen. Den 30n Juli schreef Wolmarans aauden hoofdrechter, dat het de commissie leed had gedaan, dat Kotzé geen ter men had kunnen vinden, om aan het verzoek der commissie te voldoen. Voorts werden, ouder dankbetuiging voor betoonde bereidwilligheid, rech ters Esser, Gregorowski en Morice uitgenoodigd de vergaderingen der grondwetscommissie bjj te wonen, welke inderdaad van tijd tot tijd door genoemde heeren zijn bijgewoond. Op 12 November vroeg Wolmarans aan den hoofdrechter of wellicht deze en de rechters Ameshoff en Jorissen eenig voorstel wenschten te doen tot wijziging van dat deel der grondwet dat betrekking heeft op de rechter lijke macht. Voorts werd medegedeeld dat de werkzaamheden der grond wetscommissie tot baar leedwezen vertraagd werden door de behande ling van het industrieele rapport. In- tusschen hoopte de commissie in Februari '98 haar werk te hervatten en stelde er prijs op alsdan eenige voorstellen van den hoofdrechter te mogen ontvangen. Op dezen brief van 12 November heeft Kotzé eindelijk den 7en Februari, twee dagen na den bekenden brief aan den staats president, geantwoord. Daarin zegt hij, alsnog tot het geven van schrif telijk advies bereid te zijn en geeft hij eenige aanwijzing hoe de grond wet gewijzigd kan worden, in den geest als hy het in den brief aan den staatspresident gedaan had. De Amerikaansche vloot. De Grieksche regeering moet een voorstel van de Vereenigde Staten, om drie gepantserde kruisers voor 27 millioen drachmen te verkoopen, afgeslagen hebben. Onderhandelingen zijn nu aange knoopt over den aankoop van de Braziliaansche kanonneerboot Tupy. Het aanbod van Howard Gould, die zijn nieuw stoomjacht de Niagara dat bijna geheel gereed is, ter be schikking van de Amerikaansche marine gesteld heeft, is aangenomen. By het uitbreken van vijandelijkhe den zal het jacht naar New-York gebracht en met snelvuurgeschut be wapend worden, waarop het zal die nen als vlaggeschip van het reserve- smaldeel. De Soedan-expeditie. De iniandsche hulptroepen uit Kas- sala hebben drie nederlagen toege bracht aan de strijdmacht van Ali Digna. een broeder van Osman Dig- na, die een aanval ondernam op Ada- rama aan de Atbara, halfweg tus schen Bassala en Berber. Veertig Derwisheu werden gedood. Een leuk lieer. Volgens de Pern. Volkszeit. had bij de onlangs gehouden volksstemming, over de naasting van de Zwitsersche spoorwegen, iemand in een gemeente van Aargau een vat wijn aan de stem gerechtigden beloofd, indien er geen enkel „neen" in de bus der bedoelde plaats gevonden werd. De 108 stemgerechtigden kwamen allen op en men vond 107 „ja's" en 1 „neen" groote teleurstelling en ver bazing, tjt het bleek dat de milde belover zelf „neen" had gestemd. Een proefoeming met militaire luchtballons op hetTempelhofer Feld te Berlijn is Zaterdag met een ern stig ongeluk geëindigd. Een aantal mannen van de afdeeling voor lucht scheepvaart hadden twee ballons met gas gevuld. Een er van was aan eeu zwaren transportwagen bevestigd, terwijl de tweede door de mannen werd vastgehouden. Onverwacht wer den beide ballons door een rukwind gegrepen. De een schoot omhoog en voerde de maonen mee iu de lucht. Zij stortten van een aanzienlijke hoogte neder en bekwamen ernstige verwondingen. De ballon verdween in de lucht. De andere ballon lichtte h^t zware voertuig op, waaraan hü verbonden was en slingerden het heen en weder. Boomcn en telegraaf palen werden omgeworpen en meu werd den ballon eerst meester toen de transportwagen tegen een tram wagen botste. De vijf passagiers van de tram kwamen met den schrik vrij, maar de wagen was verbrijzeld. j Vierhonderd Sakalawcn hebben den 22en Februari den Franschen post Ambiky op Madagaskar aangevallen, maar zy werden met een verlies van 53 man teruggeslagen. Na deze neder- hebben vele stammen in den omtrek hun onderwerping aangeboden. Pest. Een postambtenaar aan boord van de Shannon, Zaterdag te Bombay aangekomen, werd, daags nadat het schip Aden had verlaten, door de pest aangetast en in een van de booten van het schip afgezonderd. Toen hij te Bombay aankwam was hy bete rende. Voor het schip Aden verliet, vond men iu het ruim verscheiden doode ratten. Van der Bilt, de schat- en schat rijke spoorwegkoning, schreef zeer onduidelijk. Eens ontsloeg by een dei- beambten wagens oneerlijkheid, maar het eenige wat men op bet stuk lezen kon, was de onderteekening. De betrokkene heeft het sedert jaren ge bruikt als vrijbiljet op do spoorwegen. Een onderzeesclie boot. Te Oshkosh in den staat Wiscon sin is door Richard Raddatz een boot gebouwd, die doet denken aan Verne's „Nautilus." De boot is 65 vt. lang en 7'/a vt. diep, gebouwd van stalen platen op een sterk geraamte van hoekijzers, om weerstand te kunnen bieden aan een druk van het water bij eene in dompeling van 500 vt. De boot heeft 2 stel machines, een heete luchtma- chine van 30 P.k. voor den dryven- den toestand en eene electriscbe mo tor voor onder water. Proeven zijn genomen, die aantoonden dat het vaartuig een dag achtereen ouder water kon blyven, zonder schade voor de opvarenden. Die proeven bewezen ook de mo gelijkheid om het schip te doen rijzen en dalen, naar den wil van den be stuurder en met verschillende snel heden. In 18 seconden is de boot ge heel onder water, en wil men haar op zekere diepte houden, dan zorgt eene automatische machine daarvoor. Met haar toren boven water, kan de boot 14 knoopeD maken, en van voren is een ram aangebracht om zoo noo- dig een stoomer te doorboren. Cuba. Naar uit Havana over Key-West gemeld wordt, zijn de voornaamste Cubaauscbe rebellen in een der wes telijke provinciën vergaderd en tracht generaal Pando met hen onderhande lingen aan te knoopen, waarvan men zich te Madrid "eel voorstelt. Het gerucht loopt datCalixto Ga,r- cia door Pando gevangen genomen is. Een Fransche journalist Lainé is te Havana gevangen genomen, onder beschuldiging van verstandhouding met de vrijbuiters die van Florida uit op Cuba trachten te landen. Hem werd reeds vroeger het verblijf op het eiland verboden, maar hy kreeg verlof om terug te koeren. Nu zal hy misschien voorgoed worden uitgezet en hy mag blij wezen, als hy er zoo afkomt. Postduiven verbinding. De Bourgogneeen landverhuizers schip van Havre naar New-York wordt gebruikt om colombophilisti- sehe proeven te nemen. Aan de goede zorgen van den ge zagvoerder zijn 100 duiven toever trouwd. Wanneer het schip 100 kilo meter van de haven verwijderd is, zal I'jj zijn gevleugelde passagiers loslaten. De duiven, die in de beste conditie hun diverse duivenplatten te Havre weer bereiken, wordeu opnieuw gebruikt en zuljen den volgenden Zaterdag aan boord van deBretagne meegaan, doch nu op veel verderen afstand worden losgelaten. Afgescheiden van deze belangwek kende proeven zal een officier van den Franschen generaleu staf, kapi tein Ragnaud, zich met de Bretagne voor Amerika inschepen en daar het Amerikaansche colombopliilisme be- studeeren. Men zou willen beproeven een transatlantische postduivenver- binding tot stand te brengen en een maatschappij zou tot stand gebracht worden, om aan de Amerikaansche kust eenige postduivenstations in te richten. Thee. De mecning dat thee verslappend werkt, is een dwaling. Integendeel, zy is maag versterkend, terwijl boven dien de theïne de werkzaamheden der hersenen verhoogt. Voor het bereiden van een goeden kop thee zyn minstens 3 gram van de plant benoodigd, welke gemiddeld 10 centigr. theïne vertegenwoordigen. Daar koffie 2 pCt. theïne bevat en men gewoonlijk 12 gram koffie voor een kop neemt, komt deze hoeveel heid overeen met 24 centigr. theïne Daar staat echter tegenover, dat uien gewoonlijk meer thee dan koffiedrinkt, zoodat beide dranken ongeveer aau elkaar gelijk zijn. De werking der thee berust ook. op het daarin aanwezige looizuur. Ofschoou als een gezonden drank te beschouwen, heeft thee echter liet nadeel, dat zij verstoppend werkt en het slijmvlies der maag prikkelt. Als gewone drank is thee daarom niet aan te bevelen aan personen, die aan stoornis in de spijsvertering lijden. Er bestaan verschillende wijzen om de thee te bereiden, maar men behoeft niet met veel omslag te werk te gaan, oia een goed aftreksel te verkrijgen; het komt er slechts op aan, de geu rige bestanddeelen en do theïne uit de bladeren te trekkeu, zonder dat veel looizuur wordt opgenomen, waardoor de drank een samentrek ken den eu onaaugenamen smaak ver- rijgt. Men vermyde tlaarom, de thee te langen tyd te laten trekken. De meest geschikte bereidingswijze is, dat meu de bladeren weekt in een hoeveelheid water, juist voldoende om zo te bevochtigen. Na eeu paar minuten giet meu er kokend water op, en drinkt Da drie minuten het aftreksel. Deze behandeling is dezelfde als die, welke voor pharmaccutische doel einden by een groot aantal planten gevolgd wordt ter verkrijging van extracten. De vraag, of thee sterk of slap moet gedronken worden, kan alleen door den smaak beslist worden. Ver langt men een sterk aftreksel dan neme men een daaraan evenredige hoeveelheid thee; nooit late men te dien einde de thee langer trekkeu. Vijf minuten zijn ruim voldoende, om aan het water den geur der thee te geven, en in dien tijd kan het gemak kelijk de theïne opnemen. Bij langer trekken wordt alleen het looizuur- gehalte van het aftreksel verhoogd, dat daardoor bitter van smaak wordt. Een hercules in het eten. In de lil. Deutsche Athleten-Zci- tung leest men het volgende „Te Mtinchen woout een dienstman (pakjesdrager^, Johann Keszler ge naamd, geboren te Detter in Unter- franken, 48 jaar oud, van middelma tige grootte en niet flink van pos tuur, die in het eten zulke zware toeren verricht, dat iedere niet Mün- chenaar by het vernemen van 's mans records ongeloovig het hoofd schudt. Wij zullen uit den groot en voorraad „records" van dezeu veelvraat er slechts een paar opsommen en mer ken daarbij op, dat deze haar ont staan danken aan weddenschappen, die ten laatste zulke vormen aanna men, dat de Münchener politie zich genoodzaakt zag, den pakjesdrager de deelname aan dergelijke eetwed- stryden te verbieden. De maag van den man is nu reeds, dus by zyn leven, aan het panopti cum te Milnchen verkocht, waar zy eenmaal een groote attractie der be zoekers zal zyn. Men zal dit dadelijk erkennen, als men onderstaand lijstje van '8 mans groote daden raadpleegt. In 1 nar 55 minnten at hy in een restaurant 80 worsten (Weiswürste), welk record hy in het restaurant van Hans Beek zonder weddenschap op 100 denkt te brengen. In 57 minuten verslond hij 52 lever worstjes, in 2'/a uur 3 gebraden gan zen (19 pond)in 2 uur 52 hardge kookte eieren zonder zout of peper in 2 uur 25 pond harde kaasin 2 uur 3 pond hooi; in 31 dagen een os van 500 kilo (de termijn was by de weddenschap op 42 dagen gesteld); in 2 uren en 20 minuteu 3 pord ijzer van een kachelpijp, fijngevyld en met bier ingenomen. Dit zyn nog lang niet alle proeven van Keszler's maagathletiek, doch zy zyn voldoende om verbazing over 's mans kunnen te wekken. Men be- schouwe het hier meegedeelde niet als een grap, want hoewel het ons verwonderen zou, als het niet in twij fel getrokken werd, is alles geheel overeenkomstig de waarheid. Wie lust heeft, meer van den man te we ten, vervoege zich aau zijn adres Altheimereck no. 6, 2e verdieping te München." Uit Soedan. Het vereenigde Engelsche en Egytischo leger heeft Maandagoch tend het Kanoerkamp aan den Nijl verlaten en is 's middags, na een marsch van vijf uur, aan de Hoedi- forten aau de Asbara aangekomen. Er is nog geen aanraking met de Derwisjen geweest. •JétrwcJg stadsnieijw» Prov. Staten. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland heeft de Leden der Provinciale Staten van Noordholland opgeroepen tot bet bij wonen eener vergadering op Don derdag 24 dezer, 's voormiddags te half elf uur, ten einde daarin gele genheid te geven tot het uitbrengen van het Algemeen verslag der Af- deelingen op de voordracht van Gede puteerde Staten tot het treffen eener regeling omtrent de kustverdediging tegen de Noordzee, tusschen de Honds- bossche en de Heldersche zeewering. De volgende zitting zal gehouden worden op Dinsdag 29 dezer, mede 's voormiddags te half elf uur, ter verdere behandeling van bovenge noemd onderwerp. De heer Mourhaau zal op de ver gadering van Donderdag verslag uit brengen. Nationale schietwedstrijd. Gisteren, Maandag, is de dagme daille behaald met 96 punten op de Buks, door den heer J. Aartsen van de Vereeniging „voor Vaderland en Koning" alhier. Wij maken er opmerkzaam op, dat sterdamsche Poort, de Groote Markt en de Waag aan het Spaarne. Blijkens de heden vastgestelde kie zerslijst bedraagt het getal kiezers voor de Tweede Kamer 4756 tegen 4794 in 1897. Voor de Provincialo Staten is het getal kiezers 4756 en voor den Raad 4630. By den heer Randoe in de Gier straat zyn geëtaleerd burean-meube- len, bestemd voor het directie-bureau van den heer P. Goedkoop Dz., di recteur van de werf „Conrad". Zy bestaan uit een fraai bureau-ministre, een boekenkast met breede onderkast, benevens het onderstel voor eene vitrine, alles in eikenhout en in re- naissance-oud hollandschen stijl. Het keurige werk doet zoowel den heer Randoe als den ontwerper, den heer J. van den Ban alle eer aan. De heer mr. A. Waszink te Hil versum, als gemachtigde van de Bouw maatschappij Hilversum heeft aan den Raad van Haarlem een request inge zonden, waarbij hy zich erover be klaagt, dat de wethouder van publieke werken geweigerd heeft waterleiding te doen aanleggen langs den Konin ginneweg, omdat de wethouder dien niet beschouwd als aan de gemeente overgedragen grond. Dit in verband brengende met een tusschen de Bouwmpy. en den heer G. C. van Meeuwen aanhangig pro ces, verzoekt Mr. Waszink een rechts geleerde Raadscommissie te be noemen, om na overleg met de Mpy. den Raad van advies te dienen. Omtrent deze zaak vernemen wy nog, dat er Dinsdag a,s. gepleit zal wordeu in bovengenoemd proces van de Maatschappij met den heer Van Meeuwen. Proc. voor deze is mr. H. Ph. 't Hooft, voor den heer van Meeu wen mr. F. A. Bijvoet, beiden alhier. Een Dame, veel vrijen tijd hebbende, zou die gaarne besteden met bej. Dame of Heer op de wandeling te verge zellen, voor te lezen of op andere wijze gezelschap te houden. Brie ven No. 1415. aan het bureau van dit blad. Een Burgermeisje, voor huiswerk, en bekend met Naaien en Wasch- strijken. Zijlstraat 11, C'. W EI- GAND. Adres bureau van dit blad. netjes kunnende werken, kan ge plaatst worden bij H. VELTHUIJ- SEN, Timmerman en Aannemer, Spaarnwouderstraat 39. Een flink ruim Bovenhuis, gelegen Frans Halsstraat No. 27. a f4.50 per week. Adres: R. SLOT, Zijl weg 67. Net Winkelhuis gevraagd op goeden stand, liefst Houtstraat of Anegang. Brieven franco onder letter A No. 56, aan KOOYKER'S Centraal Advertentie-Bureau te Leiden. Overveen. Maandagavond heeft in het café genaamd „Van ouds 't Raadhuis" te Overveen een vergadering plaats ge had door de feestcommissie voor de 1 nhuldigingsfeesten. De commissie bestaat uit de heeren Th. Boruwater, voorzitter Joh. ter Hoffsteede, secretaris, en IJzerman, hoofd der school te Bloemendaal, penningmeester, benevens eenige com missarissen. Besloten werd dat de feesten zullen plaats hebben op den 3en September e.k. en zullen bestaaa in een kinder feest voor alle kinderen van scholeu te Bloemendaal. Verder zal er waarschijnlijk 'les avonds eene illuminatie plaats hebben en een concert van Kriens uit Haarlem. Een Gemeubileerde TE HUUR. met of zonder Pension# Kleine Houtstraat 24. Een Heer vraagt, voor 2 avonden in de week. een gem. Slaapkamer met vrijen opgang. Br. No. 106. bureau van dit blad. Bennebroek. De jaarwedden van den Burge meester en Secretaris dezer gemeente zijn by Kon. besluit van S Maart jl. verhoogd met f 100 elk. en al zoo ge bracht op f350. De kiezerslijst dezer gemeente is voorloopig vastgesteld met een getal van 170 kiezers. Deze ly'st en die der afgevoerde en nieuw opgebrachte kiezers is van 23 Maart tot en met 21 April a.s. op Ta?lSeVofaireen ieder ter inzage. Record-wedstrijd zijn opengesteld voor iedereen, dus ook voor hen die geen lid zijn eener schietveleeniging. Tot poldermeester vau den Veen- polder onder Haarlem en Heemstede is gekozen de heer G. F. Evelein alhier. By vonnis van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem dd. 22 Maart ;69S is W. Bierenbroodspot bier- en koffiehuis houder, wonende te Wormer, verklaard iu staat van faillissement. Rechter commissaris Mr. J. de Ctercq van Weel. Curator Mr. L. C. Kronenberg, advocaat eu procureur te Haarlem. Het kantoor vau den heer A. Kool hoven, penningmeester van den A. N. W. B. is heden overgeplaatst van Bloemendaal naar eeu der lokalen in het Brongebouw alhier. In verband met het voortdurend vermeerderen van typhusgevallen iu deze gemeente, is vau overheidswege aan de inwoners bij wyze van strooi biljet de raadgeving gezonden, de melk gedurende 10 minuteu te laten koken. Sloten. In den Osdorperbovenpolder is het veenbaggeren met twee machines in vollen gang, vele arbeiders .inden aldaar voor geruimen tyd werk. daar vooral dat jaar de werkzaamheden van langen duur zulleu zijn. Door een Em. Pred. en echtgen. worden gevraagd tegen Sept. drie Ongein. KAMERS, waarvan 2 en suite met bergplaats voor koffers, enz. en verdere gemakken, zonder Pension met bediening, op vioo- lijken stand, centrum der stad. Adres* Oude Gracht 33. TE KOOP een goed onderhouden Te 7—9. bezichtigen Woensdag Brouwerskade 5. te Haarlem, Café-Billard met Ver gunning, wegens verandering. Fr. Br. No. 1116. bureau van dit blad. BORGEKLIJKE STAND Bevallen: 20 Maart. M. Vernout— Rybroek d. A. v. Kampen Negrijn z. 21. E. Seignette—Koorn d. L. H. P. SmitsVester d. J. G. A. Kars— Handgraat' z, J. v. d. Wateren— Tydgaat d. Overleden: 21 Maart. M. Gaar- j keuken 58 j.Groendaalst. S. de Vries— Mok 80 j. Bakenessergr. De Groote Houtstraat is weder een fraaien winkel ryker geworden. In het perceel vroeger bewoond door dr. Haremaker, doch thans door den aan nemer H. J. Geyi J. Czn. in een fraaien winkel herschapen, met royale spiegelruiten en ruime winkelkasten, zal mejuffrouw Cato Emmeïotb, vroe ger chef by de firma N. Heinemann naren winkel in corsetten en fourni turen openen. De winkel ziet er zoowel wat het uit- als inwendige betreft keurig net jes uit. Wat het inwendige vooral aangaat 8vallen zeer in het oog de fraaie draperiën, geleverd door de. firma Pander alhier. Ook voor het gemak der clientèle is groote zorg gedragen o. a. door een paskamer met dubbele spiegels achter den wiukel. Woeusdag en Donderdavond wordt de etalage geopend en Vrijdagavond is de officieele openingsavond. De winkel zal dan wel, wanneer alles door gasgloeilicht is verlicht, een zeer goeden indruk maken. De firma Peek Cloppeuburg alhier heeft eene aardige reclame be dacht. Iu deu vorm van eene brief kaart met gezichten op Haarlem ver zendt zy aau hare cliëntèle eene berichtkaart met eene mededeeling betreffende hare heeren- en kinder kleding en kleeding naar maat. De kaart bevat. 4 fraaie afbeeldingen het magazyn der firma in de Groote Houtstraat, een gezicht op de Am- Het stoom-chip Soenda, vau Am sterdam naar Batavia, arrir. 20 Maart te Southampton. Het stoomschip Gedévan Java naar Rotterdam, vertrok 21 Maart van Port Said Het stoomschip Merapi, van Rot terdam naar Java, arriv. 21 Maart te Pad an g. Het stoomschip Smeroe, van Java n. Rotterdam.pass.21 Maart des och tends Dover en werd des avonds van denzelfden dag te Rotterdam verwacht. Het stoomschip Lombok, van Ba tavia naar Amst., passeerde 20 Maart Kaap St. Vincent. het stoomschip Oranje Nassau arriveerde IS Maart van Amsterdam te Paramaribo. Het stoomschip Prins Maurils vertrok 21 Maart van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Drenthe, van Rot terdam naar Java, passeerde 21 Maart Wight. Het stoomschip Spaarndam. van de Holland Amerika Lyn, vauNewyork naar Rotterdam, vertr. 19 Maart naar Rotterdam. V E R E li N T G B E van Ren grooten Schouwburg te Rotterdam. Firma LL GRAS ex HASPELS. Donderdag 24 Maart 18!i8. Optreden van WIL LEM VAN ZUIJLEN. Broeders Vrijmetselaars. (die Loyenhriïder.) Klucht in 3 bedrijven. Aanvang 7'/t uur. Balcou f2.00: Stalles f175; le Loge f 1.50Parterre f 1.25: 2 e Loge 11.Gaanderij f0.40. 'V KONixKLIJKE LiedkrtaFEL „Zang en Vriendschap". Beschermheer JHR. MR. J. W. G. BOREEL VAN IIOGELANDEN. Directeur: de Heer W. ROBERT. op Vrijdag 25 Maart 1898,7lfs.mir9 in de Muziekzaal der Sociëteit ..VER EENIG ING", met medewerking van Mej. TILLY KOENEN (Alt), van Amsterdam, en het Strij k k w a rtc t RO BERT. Begeleidin g': de Heer HENK VAN BREEMEN, Alhier. familieberichten. Getrouwd19 Maart. G. Rfibl Fz. en M. Ch. Mathieu, Parys. Bevallen18 Maart. v. d. Feen— Vau Loou d. Sneek. 19. S. Monsma— Hoogland z. Bommelerwaard. Specialiteit in lijn Timmerwerk. Solied adres voor Burger-Timmerwerk. Beveelt zich beleefd aan. Spaarnwonderstraal 39.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3