NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Agente». ISe Jaargang Dinsdag 29 Maart 1898. No 4523 MS DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar oen Agent gevestigd is (kom dei- gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371/2 ADVERTEIN'T.L.IiiNr: l 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote lettere naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiên worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever j. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Slbis Faxibourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiên en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN liet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiên van 1—5 regels ƒ0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn: Bloemend aal, Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT. Sandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veisen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; HillegomARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eü Advertentiên aan. Aan Haarlem's Dagblad zijn de navolgende vaste Agenten verbonden: Voor liet kwartier Ainsterdamsche Poort C. VINK, A. L. Dyservnckstr. 11. Voor liet Rozen prieel K. VOS, Rozénpriêclslraat 30. Voor liet Leidsclic kwartier: W. ZWART, Ciercqstraat 130 Adverlciitiöa w« -den zonder ver hooging van prijs door lien aangenq uien, terwijl uuk voor Abonnement»?! op de Courant door hen wordt zor^ gedragen. Hoofdkantoor: Kleine Houtstraat 14. J. C. Peereboom, Directeur- Uitgever PoSïiiek ÖwerzSeüiï. p Dc laatste berichten over de ver houding tusschen Spanje en de Ver eenigde Staten luiden weer wat ern stiger, en doen de hoop op eene vre delievende oplossing kleiner worden. Evenwel moet niet veigeten worden, dat Mc Kinley sterk tegen den oorlog is en do spaansche regeering geen oorlog zal uitlokken beide gewich tige factoren tot het behoud van den vrede. Opmerking verdient echter het feit, dat de regeering der Vereenigde Sta ten in hare eischen tegenover Spanje niet het zwaartepunt schijnt te leg ger. in den eisch tot voldoening over de ramp met de Mainemaar in den eisch cm den toestand op Cuba te verbeteren, daar die nu onhoudbaar is. Het heet dat Mc Kinley morgen of Woensdag eene boodschap aan het Congres te Washington zal zenden, ten opzichte van de positie der Cu banen. die buiten den stryd met Spanje staan. Eeu crcdiet vau een half millioen dollar zal gevraagd worden tot on- middellpe hulp, terwijl Spanje tege lijkertijd zal aangemaand worden de Spaansche bevolking van het eiland die van alle middelen ontbloot is, te verzorgen en den oorlog op een voor de Cubanen gunstige wyze te beëin digen. Wanneer Spanje daarna wer keloos bljjft, zal de Republiek der Ver. Staten krachtig tusschenbeide moeten komen om reden van men- schelykheid. De heèr Mc Kinley gelooft echter niet, dat liet reeds te laat is om nog eene vreedzame oplossing te ver krijgen. Het rapport van do Maiue-commis- sie is Vrijdag aan den minister van marine te Washington overhandigd, en terstond heeft het kabinet in een vergadering het rapport overwogen. Allerlei geruchten zyn toen in om loop gekomen, ofschoon Mac Kinley en de ministers natuurlijk niets heb- beu losgelaten. Volgons bijna gelijk luidende berichten uit de bladen, zou de commissie twee explosies van de Maine hebben geconstateerd, waarvan de eerste uitwendige, de tweede in- j wendige schade veroorzaakte. Dit bericht heeft weinig indruk gemaakt omdat byria iedereen al sinds weken aan twee uitbarstingen geloofde. De tydiog dat de Spaansche tor- pedovloot naar West-lndië is vertrok ken, maakte meer indruk, evenals de politieke onzekerheid te Wasbington, waar de oorlogspartij Mac Kinley tracht tc dwingen terstond handelend op te treden, ten einde de Spaansche torpedo's te Portorico. waar zy het overwicht der Vereenigde Staten ver breken zouden, voor te zyn. De- Amerikaansche minister van marine moet Vrijdag een millioen dol lars hebben besteed om sleepbooten aan te koopen, welke bewapend zullen worden. Deskundigen inde Vereenigde Staten vinden dezen maatregel echter geheel onvoldoeude tegenover de snel varende Spaansche torpedobootea. Een ander feit, dat Amerika zich tot het uiterste voorbereidt is, dat de minister van marine bevolen heeft ane afiliepes van het Noord-Atlanti sche eskader zwart, de gevccbtskleur, te schilderen. Volgens berichten uit Hongkong schynt de toestand in Oost-Azib ook niet een vredel ie venden geest te ade men. Alle engelse he oorlogsschepen nemen kolen en schietvoorraad in, terwijl bovendien het bevel is ont vangen, dat alle schepen onmiddellijk gereed gemaakt moeten worden om zee te kiezen. Nacht en dag wordt er op de marinewerf gearbeid. Uit Londen wordt tevens nog gemeld, dat de Fransche kruisers naar het noor den zijn "vertrokken, Honkoog mij dende. Wijst een en ander op eene toe name der spanning tusschen Engeland en Rusland, waarbij Frankrijk zich natuurlijk aan russische zydeschaart? Is de afstand van Port-Arthur aan Rusland hiervan de oorzaak? Eén en ander ligt nog in bet duister. Over genoemden afstand van Port- Arthur en Talienwan door China aan Rusland kan nog gemeld worden dat het desbetreffend contract Zondag is De spoorweg van Port-Arthur zou heden worden overgedragen. Port-Arthur en Talienwan zullen opengesteld worden voor de oorlogs- marine van alle natiën. China besloot voorts als handels haven te openen Fabning in de pro vincie Fukien. In de fransche Kamer hebben Grousset en Baron Zaterdag de re- j geering geïnterpelleerd over deraobi- lisatie der vloot en over de builen- I landsche staatkunde, i In zijn antwoord zeide Hanotaux I dat Baron ten opzichte van de Egvp- tische quaestie geen nauwkeurige 'feiten bad genoemd. De regeoring! logde het er altoos op aan, dat dei 1 opengekomen posten door Frauschen i werden bezet. Wat de gemengde rechtbanken betreft, de regeering zal de stelling verdedigen door haar voor gangsters iogeuomen. In de Kretasche verwikkelingen' duurt bet met de definitieve beslech ting nog weer laDger. Dnitschlaud en Oostenrijk meenden niet verplicht! te zyn hun contingent op het eiland to houden. Zoodra de eigenlijke Griek- j sche moeilijkheden voor goed gere geld zijn, zal het ook niet lang meer duren of de Kretasche moeilijkheden zijn geregeld. De quaestie der gou- verneursb'enoeming is nu éen met die der instelling van het stelsel der au tonomie. Voorts verklaarde de minister dat de betrekkingen met buitenlandsche mogendheden gunstig en vriendschap pelijk zyn. We hebben op hetoogon- blik met Engeland over Afrika te onderhandelen, en dat is een kiesche zaak, maar het onderzoek wordt in verzoeningsgezinden geest voortgezet. Nauwkeurige voorstellen zyn aan het onderzoek der respectieve regeericgen onderworpen, en de punten vau ver schil hebben niet veel meer te betee- kenen. Ten opzichte van China lydt het geen twijfel, of de aanslagen op China's integriteit gedaan schijnen liet uitgangspunt van eon catastrofe te moeten "woi'dèa. Frankrijk hoeft het initiatief genomen tot ééh wijzi ging van het statu quo, maar zich daarbij op vroegere conventies beroe- pen. Het vorderde ovoreonkomstige voordeden, waardoor de veiligheid voor de Fransche bezittingen in Indo- China verzekerd blijft, De onderhan delingen tusschen Parijs en Peking duren voort, en men mag resultaten van beteekeuis daarvan verwach ten. In de Cubaansche moeilijkheden heeft wat cr gebeurd is aanleiding gegeven tot reclamation onzerzijds. Wy hebben van de Spaansche regce- ring voldoening op alle punten ge kregen. Onze consul heeft zyn vollen plicht gedaan voor de bescherming der belaDgen van onze landgenooten. De Kamer kent de gevoelens van achting en waardeering, die de regeo ring heeft voor de twee groote natiën, welke dit geschil samen hebben, waarbij quaesties van belang en van eer gemoeid zijn. Frankrijk hoopt dat conflicten door allen vermeden zullen worden. Zoo beide partijen onpartij dige mannen zoeken op wie zij kun nen vertrouwen, om tot een vriend schappelijke schikking tc geraken, dan zal 'Frankrijk desgevraagd zich niet terugtrekken. Met 3Ö0 tegen 111 stemmen heeft de Kamer eea motie aangenomen, waarbij de verklaringen door de re geering afgelegd worden goedgekeurd. De Duïtsehe Rijksdag heeft Zater dag artikel 2 van de marincwet be treffende de termijnen voor het bouwen vau nieuwe schepen ior vervanging van verouderde bij hoofdelijke stem ming met 193 tégen 118 stemmen overeenkomstig de redactie van de commissie aangenomen. STAQS^EEUWS eerste en derde pagina. Haarlem, 28 Maart. Naar wy vernemen heeft de lieer H. J. Visser bedankt als voorzitter van afdeeling II der Katholieke Kies- vereeniging. Weldadigheid naar Vermogen. Zaterdagmiddag om half vier had een algem. ledenvergadering plaats in het gebouw van de My. tot Nut van 't Algemeen, afd. Haarlem, aan de Zijlstraat alhier. De voorzitter, de heer Mullemeister opent de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen waarna de secretaris, de heer Mr. A. E. A. S. van Stralen verslag uitbrengt over het. jaar 1896—97. (Reeds door ons medegedeeld). Vervolgens wordt ver slag uitgebracht over de rekening van het afgeloopen jaar door den heer Mr. L. C. Kronenberg. De voorzitter spreekt over de finaucieele moeilijk heden. Hy had gehoopt dat de mid delen in ruime mate zouden toevloeien. Dit heeft echter geen enkel jaar plaats gehad. Wy moeten zorgen, zei spreker, «jat de yereeniging hare populariteit niet verliest. Wanneer wy zuiniger werden in onze uitgaven zouden wy ons dool niet bereiken. Hy doet daar om een beroep op de dames, huisbe zoeksters, om met het bestuur mede te werken tot het werven van nieuwe leden. Eenige dames hebben reeds hieraan gevolg gegeven en wel met succes, zoodat er reeds verscheidene nieuwe leden toegetreden zyn. Aan de dames on heeren, die tot dusverre uog geen succes gehad hebben, doot spreker de aansporing om toch te blijven volhou den. Al lukt het dit jaar, niet dan misschien een ander jaar. Vervolgens hoopt hij dat van de kaarten, die nog in bezit der leden zijn, een groot aan tal ingevuld terug mogen komen. Den leden van het bestnur die af getreden zyn, wordt een woord van dank gebracht, waarna overgegaan wordt tot het kiezen van nieuwe leden. De aftredende leden worden her kozen. In de plaats van den heer E. C. v. Son, die bedankt heeft, wordt benoemd de heer U. J. K. Versfelt. Tot leden der commissie om de rekening van het volgend jaar na te zien worden gekozen, de heeren Bois- sevain, Sneltjes en Van Rossum. De heer Droste gaf in overweging eeu schaalcollecte tc houden met het oog op den slechten financieel en toe stand, welk middel, naar de president opmerkte, reeds in een bestuursver gadering is besprokeu. De heer Sneltjes stelt voor om do weezen en ouden van dagen van de lijst te schrappen, omdat die in een gesticht thuis behooren en dus niet door het genootschap ondersteund moe ten worden. De voorzitter antwoordt dat zij daar toe niet altyd in de gelegenheid zyn. De heer W. L. Schram Az. vindt dat men de weduwen en weezen in de eerste plaats moet steunen en daar toe de kas moest stijven. Wat betreft het werven van leden vindt hy beter, om een commissie aan te stellen ('te bcnoomon door liet bestuur) tot uit breiding van het ledental, die z.i. met meer succes zou werkzaam zijn. (Applaus.) Do heer mr. Joh. Spoor keurt het af om de weduwen en weezen te steunen dat, al klinkt het dan ook hard, het nadeel heeft, dat men den kinderen die taak uit de handen neemt en daardoor het aantal vroege huwelij ken toeneemt. Nadat nog eenigo heeren hunne op- of aanmerkingen hebben te kenneu gegeven, o.a. de heer Londodie voorstelt circulaires rond te sturen, en ze door leden van de Commissie van Huisbezoek te doen ophalen, wordt de vergadering omstreeks half zes door den voorzitter gesloten. Met het opmetselen van het nieuwe R. K. Gasthuis ia de Kamperlaan wordt goede voortgang gemaakt. Den kelijk zal het gebouw October of November a. s. gereed zijn. By den Zondag te Leiden gehouden kegelwedstrijd, uitgeschreven door de kegelclub „de Harmonio" aldaar en waaraan 37 clubs deelnamen behaalden in de Nieuwelings-afdéóling de vol gende Haarlerascïie clubs-prijzen: „de Vliegende Hollander", Sdenprjjs met 153 houten„de Kroon", 5den prijs met 138 houten, terwijl de heer Ch. Jacques van de kegölclub „de Vliegende Hollander" den eereprys, een zilveren medaille, behaalde voor de hoogste serie met 67 houten. Overige Haarlemsche clubs kwamen in deze afdeeling niet uit. De corpswedstryd voor seniores zal gehouden worden op 3 en 11 April a. s. Weldadigheid naar Vermogen Afdeeling Werkverschaffing. Van 1 Nov. tot 29 Maart hebben zich de volgende personen aangemeld 20 voor werkvrouw. 7 voor naai- ster. 12 voor los werkman. 1 voor I schoenmaker. 1 voor stoelenmatter. 1 voor schrijfwerk. 3 voor grondwor- ker. 1 voor sigarenmaker. 14 voor loopwerk. 1 voor mangel werk. 2 voor 'schilder. 2 voor portier. 2 voor pak huisknecht. 1 voor huisknecht, 3 voor waschvrouw. 1 voor stopster. 1 voor strijkster. 1 voor costuumnaaister. 1 voor kookster. 1 voor breister. 1 voor koperslager. 1 voor blikslager. 1 voor smid. 1 voor bankwerker. 1 voor i kleedermaker. 1 voor oppasser. By de aanmelding moet een getuig schrift van good gedrag overgelegd j worden. Van 1 Nov. tot 29 Maart zyn de vol gende personen geplaatst: j 13 voor werkvrouw. 1 voor naaister. 1 voor huishoudster. 1 voor strijkster, i 1 voor loopwerk. 1 voor los werk- J man. 1 Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen ge bruik wenschen te maken wordt beleefd verzocht hunne ;..n.vragen schriftelyk tot hetijBestuur to richten, bus Doelen, Stadhuis of Stationsplein. Inlichtingen kunnen dagelijks van 91 en van 35 uur verkregen worden by den Administrateur, bureau Doelen, Kamer No 2. BfiS3&£K*.A83CI. HAAGSCHE BRIEVEN. Onze geëerbiedigde Koninginnen hebben de Haagsche reporters in de afgeloopen week nogal wat werk be zorgd. Zoo ongeveer alle inrichtingen van confessioneel philantropischen aard kregen, hetzy van deKoniugin, hetzy van de Regentes, bezoek. De laatste was bijv. in liet Kinderzieken huis, tot groot genoegen van de kleintjes. Koningin Wilhelmina schijnt zich in het algemeen zeer tot kinderen aangetrokken te gevoelen. Een dezer dagen vernam ik, dat het haar voor nemen is om het groote kinderfeest, dat op 12 Sept. in het Malieveld zal worden gehoudeD, niet alleen bij te wonen, doch dat H.M. den duur van dit verblijf nu reeds op 2'/i uur be paald heeft, Haar jeugdige onderda nen zullen dit bepaald erg appre- cieeren. Trouwens, de schooljeugd werd al eens een paar jaren geleden tot een cxtra-audiöntie toegelaten, nl. tot een aubade in den tuin achter het Paleis. By die gelegenheid deelde KoniDgin Wilhelmina persoonljjk si naasappelen aan de kleiuen uit. Eu van die gelegenheid dateert ds ver trouwelijke uiting van een dor jon gens, die, haar zyn hoofddeksol voor houdende, vriendelijk zeide: „Gooi 'm maar in me pet!" Dat kinderfeest, dat 13000 kleinen ia de omheinde reusachtige ruimte van het Malieveld vereenigd zal zien, hoe aardig ook gedacht en, laat my er bijvoegen, hoe uitstekend ook voorbe reid, heeft toch niet de algemeene sympathie. Men vindt het natuurlijk uitste kend, dat de schooljeugd in de alge meene vreugde deeleo zalmen vindt het aardig, dat de kinderen een sou venir zullen kry'gen, een prachtig ge- ëmailleerden te Weonen vervaardig den b8ker, zooals die indertijd zyn uitgereikt bij gelegenheid vau het hu welijk van den Czaar. Maar juist die uitdeeliug van bekers roept de ramp op het Chodinskoje-veld te Moskou in de herinnering terug. Menig ouder denkt met schrik in het hart nu reeds aan die bijeenkomst van 13090 kinde- ien. Eén oogenblik van verwarring, éen korte verstoring der orde binuen of buiten het veld, een moment van paniek en.... men mag er niet aan denken Nu herhaal ik, dat zelden eea feest zóo is voorbereid a's dit; de uitgedachte organisatie is bewon derenswaardig, ook met het oog op de handhaving der orde. Maar dat neemt niet weg, dat een enorm aantal ouders hun kinderen zullen thuis houden. Hot hoofd eener school zeide my: „de ouders moeten het weten, maar aanraden zal ik het niemand en mijn eigen kinderen laat ik niet gaan. Ik FEUILLETON. O© risffler d'Auriac» Hy staarde ray eenige oogenblikken strak in het gelaat toen ik hem de boodschap overbracht en hem tegelij kertijd meedeelde, dat Garabay ook een slachtoffer van den oorlog geworden was. Toen barstte hy in lachen uit een akelige, schorre lach, em mij geen antwoord Revende, zwaaide bij met ziju zwaard boven zijn hoofd om zyn manschappen aan te moedigen nog een laatsten uitval tegen do kanonnen te wagen. En de dapperen, die nog nooit te voren een nederlaag hadden geleden, beantwoord'en zijn kreet en stelden zich op het was een troep mannen die vol berusting den dood tegemoet zag. Eigenlijk had ik naar de Róne terug moeten keeren. maar do lust om mede te strijden werd my te sterk en ik dacht aan niets anders meer dan aan de zwarte kanonnen, waaruit van tyd tot tyd roode vlam men te voorschijn kwamen, die een rood en gloed gaven aan den rook, die ons door den wind in het gezicht werd geblazen. Het volgende oogenblik lag inyn mooi paard ontzield ter aarde en toen ik opgekrabbeld was, plaatste ik my naast de Ley va; voor een oogenblik helderde zyn gelaat op en my glimlachend aanziende zeide hij tot mij: „Mijn beide paarden zyn reeds doodgeschoten, ridder anders zou ik u een ander aanbieden." „Wij zullen er oen paar veroveren vau Schomberg's manschappen", antwoordde ik, maar de aanval werd geblazen en wy moesten ons gesprek dus afbreken. Winnen of verliezen was het nu maar dat was tenminste gelukkig voor ons, dat Schomberg's ruiterij buiten gevecht was gesteld. Want om odzc manschappen zooveel mogelijk te sparen, marcheerden wij in open gelederen voorwaarts. Met schieten konden we niets meer uitrichten. We moesten ons met ponjaards en lansen tegen de kwaad aardige kanonnen verdedigen, waarachter zich de muske tiers van Aussonville hadden verschanst, die eiken keer, dat zy vuur gaven, door luide kreten hun vreugde uitten. Maar zonder aarzelen trokken de oude veteranen voorwaarts met hun dapperen aanvoerder aan het hoofd. Maar we waren vijftig pas gevorderd, of de rook werd zoo dik, dat wy behalve de vurige tongen uit de kanon nen niets meer konden onderscheiden. Op dat oogenblik weerklonken de schrille tonen eecer trompet, eu als met een tooverslag sloten de gelederen zich daarop hoorden wy een ontzettende losbranding der artillerie en het volgende oogenblik was de helft onzer manschappen binnen de batterij. En daar, op het van bloed doorweekte korenveld werd de slachting voortgezet en de soldaten vochten meer als beesten dan als menschelijke wezens. Het was een golvende menschenzee en toen de wind den zwarten rook van boven de du zwygende kanonnen verdreef, zagen we, dat ze genomen waren; maar tevens vertoonde zich een ander schouwspel aan onze oogen, n.ra. het verslagen centrum van de Röne, dat in totale wanorde onzen kant opvluchtte en daarachter de blinkende 1 helmen van de koninklijke ruitery, die door Henry IV zelf aangevoerd werden. Al nader en nader kwamen zy, als een glimmende, blinkende streep, terw ijl do hoogc, witte pluim van de dappersten van allen zich drie paardlengten, al wuivend, daarvoor vertoonde. „Vive le roi!" Met dezen kreet braken ze door de Róne's leger heen, paarden en ruiters doodend en on verschillig, heer of knecht, allen, die hun in den weg kwamen, overrydend en onder de hoeven der paarden vertrappend. Het mag verbeelding van my geweest zyn, maar ik meende, dat ik op dat oogenblik een ruiter op een groot zwart paard op den koning zag toerennen. Een paar seconden kletterden twee groote zwaarden tegen elkaar, en daarop stoof het zwarte paard zonder ruiter den damp in die nu aan het optrekken was, en een wan hopige kreet kloük my in de ooren. „Vive le roi!" Nog eens weerklonk die kreet door de lucht, en toen galoppeerde de bevelhebber op het bruine paard op ons toe, gevolgd door zyn troepen, wier zwaar den nu niet meer blonken, maar met bloed bevlekt waren. Twee ellen van my af zag ik tusschen de massa's gewonden en stervenden, die boven en naast elkaar op den grond lagen, een gedaante opryzen, die zoodanig met wonden overdekt was, dat hij nauwelijk meer op een mensch geleekbij sprong op, en zwaaide nu eens voor- dan weer achteruit met een stuk van een zwaard in de hand. Met bovenmenschelyke kracht hield hy zich staande, en toen hy zyn verwilderde oogen naar den vyand wendde begonnen zy een oogenblik te schitteren en de Leyva's stem klonk als vau ouds, toen hy uitriep; „De kanonnen de kanonnen richt ze op den koning „Zy zijn vernageld", antwoordde iemand met een heeschen lach. By het hooren van deze woorden tuimelde de Ley va op zijde en zou gevallen zyn, als ik niet toegesneld was en hem in myne armen opgevangen had. Hy leunde een oogenblik met zijn arm, bebloed hoofd tegen my aan en een snik ontsnapte hem. Maar ook terstond herstelde hy zich en duwde by my met eeu kracht, waarover stervenden soms een oogenblik kun nen beschikken, op zijde; en terwyl by zyn gebroken zwaard in de richting van den naderenden vyand schudde, viel hy voorover en was niet meer. Eenige seconden later had de vyand ons bereikt. We schaarden ons op een ry en begroetten ze met ge velde lansen. Maar wat kon ons klein troepje, dat vermoeid was door het lange gevecht en verzwakt door de kwetsuren, tegen hen uitrichten? Aan den afioop was niet te twijfelen en zy vernietigden ons in eens. Ik heb uog een vage herinnering dat ik tc midden vau paarden getrappel en wapengekletter, met al de kracht, die ik nog bezat, voor miju leven vocht, toen delfde ook ik het onderspit, viel neder en wist van niets meer.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1