Hoeden. Haarlem's Dagblad 't Hof, alien van hel Ge reg. inf. aan den sergeant F. L. Wierstra, aan de sergeanten-miliciens B. A. H. ter Gunne en G. Bos. aan de korpo raals-miliciens J. H. »S. ten Boknm (gedetach. b/h leger in Ned. Indië) en F. B. Ranft, alsmede aan de mili ciens B. W. T. van Maanen, H. K. Buyting en H. V. Liclitendahl, allen van liet 8e reg. inf.; aan den officier van gez. 2e kl. dr. T. Eernstman, van het O. 1. leger, gedetach. b/h kol. werfdepot; aan den huzaar O. Koops v. h. Ie reg. huzaren aan den le-luit. G. P. Bouten, aan den opperwachtmeester A. H. Wil- lemse en aan den milicien-plaatsver vanger J. K. Schra, allen v/hlereg. veld-artillcrie aan den sedert gepensionneerden wachtmeester F. Buyteweg en aan den korporaal D. W. Moeskops v. h. 2e reg. veld-art.; aan den milicien N. A. ötrubbeen aan den milicien-plaatsv. H. Reyns, van het 3de reg. veld-art; aan de sergeanten-miliciens H. H. van Steen en H. H. Iding, alsmede aan de miliciens A. Kreder en M. Tielbaard, allen v. li. Ie reg. vest.- aan den sergeant J. Ij. Yogelvan- ger, aan de miliciens R. Berlee, W. J. Oaajjbeck, .1. du Treune, H. G. tS'choonewolff. N. Rutgers, W. J. Waarle, G. J. Kal wij eti O. Breeuws- ma. alsmede aan de milicieus-nummer- verwisselaars G. Leyen en G. Bouw meester, allen van het 2e reg. vest- art.; aan den sergeant B. Tros, alsmede aau de miliciens D. S. Venvey, C. Vonk en B. van Schu:terlioeff, allen vau het 3e reg. vest.-art. aan de sergeanten A. van Schepen en J. Bal, aan de milicien-plaatsv. (korporaal) P. de Leeuw, alsmede aan de mijiciens-nummorverwisselaars J. Komen (hoornblazer) en D. B. Dort- mundt, allen van het 4e reg. vest.- art.; aan den milicien H. Huisman, als mede aau de miliciens-plaatsv. A. vau 'i Wout en H. A. von Strien, van het korps pontonniers aan den eerste luit. H. I. van San ten, commandant; der 2e cornp. hospi taal-soldaten, alsmede aan de miliciens J. Lammerts en R. Roelofsen, van die compagnie; aau den paardenarts 2e kl. J. van Dorssei., van het personeel van den geueesk. dienst der landmacht; aan den schrijver 2e kl. by het centraal-magazyn van militaire klee ding cn uitrusting te Amsterdam K. Ligtbart, en eindelijk aan den ziekenopper J. A. Saat, van het militair hospitaal te Amster dam. De le-luit.-ingenieur II. W. For bes alhier, is bestemd om met Sep tember a.s. op te treden als leeraar in versterkingskunst en militaire bouwkunde, pionierkunst en regle menten by do Kon. Mil. Academie te Bredade kapt. F. H. Donner, van het Se regt. int. te Arnhem, is bestemd voor kapt.-adjudant by dat korps, ter vervanging van den tot majoor be vorderden kapt.-adjudant T. Baak de kapt.-ingenieur R. Schetter wordt 1 Me: a.s. overgeplaatst van Kaarden naar Bergen-op-Zoom. INGEZONDEN MEDEDEE- LLNGEN. 30 cents per regel. Ghapellsrie du Sport Ed. MEUWSEN, 21, Aneg-ang' 21. Bericht de ontvangst der nieuwste modellen en kiem en Groote {keuzo' in DAMES- HO IJ) FN en FANTAÏSIE voor Kinderen. iVSaison de Confiance. De Stcomdiukkery van is do goedkoopste groote Drukkerij in Haarlem. Monsters papier, modellen en opgaaf van prys wórden steeds gaarne ver strekt. GEmzuGïï mmwz Slecht weer. Sedert Donderdag heeft in Enge land eon koude geheerscht, scherper dan gedurende den ganscheu winter gecoiist;:icerd is. Een vliegende storm heerschte iu het binnenland en op de kust veroorzaakte talrijke schip breuken. Voor zoover tot nu toe be kend is, zijn een twaalftal persouen om het loven gekomen. Te Birmingr ham stortte een huis iu; een gedeelte der muren kwam terecht in een aan grenzende fabriek, waar vier per sonen gedood eu eou groot aantal ge wond worden. Te Londen heeft het vier oil twin tig uur achtereen gesneeuwd en ge hageld; Woeusdagavond lag in de straten de sneeuw een uur lang 5 centimeter hoog; Vrijdag was ze ver dwenen en vervangen door één groeten modderpoel. Omtrent den storm aan do Duit avond nog slechts berichten uit Kiel, Lübeck od Flensburg. Te Kiel is het water plotseling zóó gestegen, dat de straten aan de haven geheel zyn oudergeloopen en gevreesd werd, dat ook de kelderwoningen zou den ondorloopen. Te Lübeck werd de bevolking door kanonschoten met de stijging van het water in kennis gesteld; iu alleryl werden do loodsen aan do kade ont ruimd. Donderdagmiddag stouden ook te Flensburg de lager gelegeu straten onder water, hetwelk werd opgestuwd door ecu hevigen Oostelijken storm, die vergezeld ging van een sneeuw jacht. lo de woningeu moet aanzien lijke schade zyn aangericht. Gladstone. Hoe het precies gesteld is met den toestand van Gladstone weten slechts zyn geneesheeren en misschien zyn familie. Het publiek moot zich tevre den stellen met dc inededeeling dat hy veel last ondervindt van zyn zenuw pijnen, aaugevuld met de cenige malen herhaalde verklaring dat er geen ver betering is ingetreden. Sir Thomas Smith, een der geneesheeren van het Sint Bartholomeus-hospitaal, heeft te Bournemouth mot een van Glad stone's doctoren consult gehouden, maar hun bevinden is niet ter al ge in een e kennis gebracht. Dr. Smith weigerde eenige inededeeling te doen over den toestand, tenzij aan de Koniogin, als deze er om mocht vra gen. Hij zeide alleen: ..Ik kan niet ontkennen dat de heer Gladstone zeir ziek is en men moet niet vergeten dat by 88 jaar is." Het bericht van Zaterdag luidt: de afgeloopeu nacht is bevredigend ge weest. Een dame uit de hoogste Londen- sche kringen bevond zich in oogen- blik k ely ke geldverlegenh eid.Zy trach t- te daarom een kostbare riviere van diamanten te beleeneu bij een dei- eerste juweliers. Hoe verbaasd stond evenwel deze, toen hy moest consta- teeren, dat de steenen valsch waren de dame zelf was niet minder ver baasd, doch de juwelier hield zyn meeniug vol, ofschoon de dame nog beweerde, dat zy het sieraad nog onlangs had gedragenen dus aan een vervalscbing niet te denken viel. Eenige dagen later kreeg de juwe lier wederom een dergelijk bezoek van een jonge dame, die met een rivière kwam welke sprekend op de eerste geleek, ditmaal waren de stee nen echt! De juwelier gaf aau de jonge dame een bewijs van ontvangst en verklaarde zich bereid de zaak te regelen, en dat hij den volgenden dag de juiste waarde vau het kleinood zou mededeelen. De juwelier begaf zich nu onmid dellijk naar de moeder en nu kwam de waarheid aau liet licht. De doch ter bekende, dat zy met haar ver loofde over de 1' 0.000 gulden schuld had gemaakt en om nu aau geld te komen, had men het kostbare stuk gestolen en er een nagemaakt stuk voor in de plaats gelegd, hetwelk men in het geheim had laten vervaardi- gen. Vrijdag is voor het assizenhof der Seine het strafgeding begonnen tegen August me Pépé. de daderes vau de poging tot doodslag tegen den abbé Ménard. De abbé zelf die ernstig met een mes verwond werd maar thans hersteld is, kwam getuigen en* zeide niet te gelooven dat Augustine toe rekeningsvatbaar was. Een deskundige kwam tot een andere conclusie, De advocaat-generaal liet de aan klacht wegens poging tot doodslag vallen en vroeg veroordeeling wegens mishandeling (coups et blessures), toe gebracht zonder de bedoeling om te dooden. De verdediger pleitte vrij spraak. Na bevestigend antwoord der jury op de subsidiairs vraag, werd Augnstine Pépé tot 2 jaar gevange nisstraf, 16 franken boete en 5 jaar ontzegging van verblijf veroordeeld. Stormweer, Uit Midden- en Noord-Duitscbland. Denemarken en Noorwegen komen berichten van hevige stormen, over stroomingen enz. I ii Noorwegen moet de sneeuwval in de laatste dagen bui tengemeen sterk gew eest zyn. Sneeuw stormen teisteren Sleeswijk-Holstein en andere streken. Ook de Taunus, de Hunsrilck eu het Zevengebergte zijn dicht met sneeuw bedekt. Te Kiel hebben overstroomingon veel schade aangericht. Ook een jubiló. Februari j.J. was het 10 jaar ge leden, dat Marie Lehman als werkster iu de droge platenfabriek van Unger Hoffman te Dresden werkzaam was. Dit is nu wel niet zoo erg belang rijk, maar dat zy in dit 'O-tal jaren dertig duizend maal gefotografeerd is géworden, is nog al zoo iets in onzen tyd van sport en van records slaan. Dag aan dag was zy gedurende dezeu tijd aangesteld om voor het onderzoek van ieder nieuw gietsel, door daarvoor aangestelde fotografen als model te dienen voor de proefop- namen. Daar nu met de frisck gegoten pla ten eiken dag minstens 10, dikwijls ook meer, proefopnamen werden ge maakt, zoo bedraagt dat per jaar het jaar gerekend op 300 dagen 3000.' en voor de tien jaren die zij er werkzaam is, 30,000 opnamen. (Wlibl v. Fot.) In Russische politieke kringen wordt kenland in het begin van April een bezoek zal brengen aan de keizerlijke familie. Algemeen wordt geloofd, zoo be weert weer de correspondent van de Indépendance Beigedat de prins 1 Juni als gouverneur van Krota zal optreden. Aartshertogin Natalie van Oosten rijk, de vierde der acht dochters van aartshertog Friedrich en prinses Isa bella van Ooy-Dülman, isteWeenen op veertion jarigen leeftijd overleden. Karditzi, de dader van den aanslag op het leven van koning George van Griekenland, heeft voor den rechter van instructie verklaard, dat de dy- namietbom, welke op hem was ge vonden, bestemd was voor deu heer Delyanois. Als zyn eerste boos opzet was gelukt, zou hij zich naar do woning van dezen staatsman hebben begeven om daar de bom te doen ontbranden. Geen enkele advocaat heeft zich bereid verklaard om den moordenaar voor het gerecht te ver dedigen. Hot parket heeft hem daarop een "verdediger toegevoegd. Karditzi zelf acht een verdediging onuoodig. Betoogingen te Algiers. De anti-semietische betoogingen te Algiers duren voort. Het volk wachtte een trein op waarmede een veroor deelde anti-semietische journalist, die tegen zyn vonnis appèi had aangetee- kénd, naar de stad word overgebracht om voor het Hof te verschijnen en escorteerde hem naar de gevangenis onder den kreet: „Weg met de Jo den die gepaard werd aan die van. „Vryheid!" Er was een groote troe penmacht op de been die den troep uiteen dreef, waarop men naar do gevangenis trok, waar de heer Max Regis in hechtenis wordt gehouden. Hier werden enkele steenen naar de soldaten geworpen, waarop dezen een bajouetaanval doden. Spoedig was nu do orde hersteld. Tien onruststo kers zyn gevangen genomen. De gou verneur, de heer Lépioe. werd op een wandeling door de stad door de be- toogers onder aanvoering van den broeder van Max Regis uitgejouwd. Eon Zuidpooi-r is. De reis van de Belgica, het schip waarmede luitenant de Gerlache eeu expeditie naar de Zuid poolstreken onderneemt, is van het begin af niet erg voorspoedig geweest. Ea nu vin den wij in een Noorsche krant een brief van een der leden van de expe ditie. een Noor, die vortelt dat de Belgica den 13en Januari in St. Johns haven, Staten-eiland lag (niet ver van Kaap Hoorn). Het schip moet 24 uur lang aau den grond gezeten heb ben by „Biglers-kanaaU (Beagle en waarschijnlijk zal men nu maar niet het antarctische gebied ingaan, en inplaats daarvan de Nieuw-Shet- land-eilanden opnieuw onderzoeken. 't Zou jammer zyu van al de moeite; 't heeft vvaarlyk niet aan de Belgen gelegen als de verwachtingen, die uien" van dezen pooltocht had, niet hoog genoeg gespannen waren. Als het waar is, kunnen onze buren die met dat al weer een staaltje ge geven hebben van hun ondernemings geest zich troosten met bet hier zeer toepasselijke woord van Tol- leus. Boksen. Alweer een bokser, die ten gevolge van een noodlottigen vuistslag gestor ven is. Brown is do naam van den verslagone, zijn overwinnaar en dood slager heet Kelly. De plaats, waar het drama plaats greep is Trenton, in New Jersey (N.-A.). Tegen Kelly is de gebruikelijke enquête geopend. Een eigenaardige werkstaking. Een sigarenfabrikant in Dessau heeft zijn afnemers hij circulaire be richt dat hy de bestellingen niet bij tijds kan uitvoeren wegens een werk staking onder zijn 28 arbeiders. Dezen hebben nl. te zamen een lot in een loterij gespeeld, waarop een prijs van 40,000 mark is gevallen: en ze wil len nu dat heuglijk feit vieren door eenigeu tyd rust te nemen. sche kust bevatten de bladen Vrijdag-verzekerd, dat prins George van Grie- Stadsnieuws Op 1 April a.s. hoopt do heer G. F. Snijders Adjunct-Commies Je kl. ter Provinciale Griffie van Noord- Holland den dag te herdenken waar op hy 30 jaren geleden als Ambtenaar bij dat bestuur werd benoemd. Het zal dien ambtenaar ongetwijfeld niet aan blijken van belangstelling ont breken. In den afgeloopen nacht omstreeks 12% ure is door een agent van po litie en een burger uit de Nieuwe Gracht gered een huzaar, alhier in garnizoen, die vermoedelijk in dron kenschap te water is geraakt, of schoon hy beweert door een persoon dien hij niet kent en van wien hy geene beschrijving kan geven, in het water tc zyn gegooid. Aan het toelatingsexamen voor de Rijksnormaallessen alhier hebben 18 candidaten deelgenomen, van wie 11 tot de lessen zyn toegelaten, t, w. 3 mannelijke en 8 vrouwelijke kwee- kelingen. Naar wy vernemen is de slagerij in de Jacobynestraat, gelegen naast het gebeuw van de Hoogere Burger school, welke slagerij Zaterdag jl. in publieke veiling kwam, aangekocht i namens de gemeente Haarlem. Het doel van dezen aankoop is zoowel om het huis in geval van uitbreiding te gebruiken, als wel om zeker te zya, dat de Hoogere Bur gerschool er geene voor bet onderwijs lastige buren zal krijgen. Bloembollencultuur.' 3 Maandagmorgen te elf uur verga derde de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur in de kleine be nedenzaal van het Brongebouw. De voorzitter, de heer J. H. Kre- lage, herdacht in zyn openingswoord vier overleden leden der vereeniging, de beeren P. Remmerswaal te Was senaar, S. De Goede, Beverwijk, H. Elderiog te Heemstede en G. van Duin, Sassenheim. De vereeniging telt thans 50 donateurs, 1490 leden, 65 lid-leerlingen, te zamen 1605, hetgeen 6 minder is dan ten vorigen jare. Bij den aanvang der vergadering waren ver legen woordigd 25 afdeelingen. Voorts herdacht spr. de heuche- lijke gebeurtenis vau de instelling van een afzonderlijk departement van Landbouw, onder een directeur-gene raal, die eere-lid is van deze veree niging en altijd getoond beeft, een goed hart te bezitten voor den tuin bouw. Met genoegen beeft het Hoofdbe stuur de tentoonstelling te Oegstgeest gezien en waargenomen, dat de af- Lisse der Koningin een collectie fraaie vervroegde hyacinten heeft aangeboden. Het Floriiegium Har- lemense kwam althans voor een eerste serie tot stand. Hulde bracht spr. aan vele pogiugen. in deu laat- sten tyd gedaan, om het vak tot meer deren bloei te brengen. Deze rede werd met applaus ont vangen. De notulen der vorige alge meene vergadering werden goedge keurd. Uit de rekening en verant woording over 1897 bleek, dat de kas sluit met een batig saldo vau f 6706.11. Zy werd goedgekeurd, met een woord van dank aan deu penningmeester den heer Job. de Breuk, Deze kreeg daarna het woord tot het voordragen van hot jaarverslag. Het aantal afd. is thans *29. Het ledental klom met 38 sedert Maart 1897. het ba ig saldo met ruim f1023. Het aanzegshuis beantwoordt steeds meer aan zy nebestemming. De Beurs in de Vauxhal werd bezocht door 123'3 personen. De beer W. Knjjk van Hillegom I stelde voor, het verslag der afd. i Haarlem niet in 't archief te depo- neeren, omdat in dat verslag eeu be sluit van de algemeene vergadering wordt gequalificeerd als.,kleingeestig." (Bedoeld wordt het besluit van de algem. verg. om do Erven Loosjes niet te veroorloven, advertentiën op te nemen in het „Floriiegium Harle- mense." I De voorz. der afd. Haarlem, de heer J. H. Kersten, verklaarde van deze uitdrukking geen kennis te heb ben gedragen. Spr. stelt voor het ver slag goed te keuren en er alleen deu volzin uit te laten. Op voorstel vau deu voorz. wordt de geïncrimineerde volzin er uit. ge licht. Daarna wordt gepauseerd. Na de pauze kwam het eerst aan de orde een voorstel van het hoofd bestuur, dat de Aig. Vereen, als 'zoodanig zal deelnemen aan de We- reldtentoonstelling te Parys in 1900. Nadere bijzonderhedeu kon het Hoofdbestuur niet mededeelen, om dat gegevens uit Parijs ontbrekeu. Vandaar, dat het Hoofdbestuur al leen voorstelde, dat de alg. vergade ring zou worden gemachtigd, om iu onderhandeling te treden met de com missie voor de groep Tuinbouw en Boomkweekerij en met de Centr. 1 Nederl. Commissie. Na eeu paar opmerkingen wordt bedoelde machtiging zonder stemming verleend. Hierna kwam ter sprake eeu voor stel van bet Hoofdbestuur om liet salaris va den algemeeuen secretaris- penningmn., thans f 30te brengen op f 6 -0 per jaar, ingaande 1 Jan. 1898. Na eenige wisseling van gedachten werd het voorstel van het Hoofdbe stuur bij acclamatie aaugenomeu. Goedgekeurd werd daarna een voor stel van de afd. Bennebroek-Voge- lenzang, om een juiste opnaamstelling te doen geschieden van spaanscho irissen en daartoe eene tentoonstelling van die bloemen te houden (in Juni in de Soc. Vereeniging te Haarlem). Daarna werd evenzeer aangenomen een voorstel van de afd. Noord- wijk, om haar een subsidie van f200 'sjaars toe te staan tot bet in stand houden van een proefveld, om zoo mogelyk oen middel te vinden tot bestryding van kwade plekken in den grond. Na een vergadering met gesloten deuren ging de vergadering omstreeks vier uur uiteen. tienten, tegenover 232 in 1896. Her steld ontslagen werden 70, verbeterd ontslagen 12 patiënten. Hersteld en verbeterd ontslagen werden 82 patiën ten. Overleden zyn 107 patiënten. In den loop van het jaar deden 21 mannelyke en 7 vrouwelijke patiënten pogingen tot ontvluchting. Een daar van deed die pogingen reeds voor de achtste maal. Ongunstige gevolgen van de ontvluchtingen werden niet waargenomen. In den loop van het jaar kwamen by herhaling pogingen tot zelfmoord voor, waarvan 2 met noodlottigen afloop. Dwangmiddelen werden nïet>an- gewend. In den loop van het jaar werden 2 patiënten lijdende aan pa ranoia persecotoria et alcoholismus en aan melancholia agitata in dwang buis ingebracht. Het aantal verplegers en verpleeg sters bedroeg resp. 49 en 154, totaal 203, bet aantal geneesheeren, behalve de directeur, 6 eu verder als hoofd beambten een apotheker (vrouwelijke) predikant, kapelaan, rabbijn, huis meester, administrateur en architect. Verder wareu er einde 1897 47 personen behoorende tot het personeel der administratie en 58 tot dat van den huisdienst. J.l. Zaterdag was de telegrafische verbinding met Amsterdam eu Half weg der Holiandsche Spoorweg Maat schappij, zoomede het blokkenstelsel hersteld. Dien dag werd begonnen met de intercommunale telephoonlijnen, die vooral onder Sloten en in den Haar lemmermeerpolder veel geleden had den. Zondag werd daaraan doorge werkt en heden (Maandag) hoopt men daarmede gereed te komen. In den nationalon schietwedstrijd alnier werden Zondag de dagmedail les behaald op flobertbuks en cyliu- dergewcer, resp. door de beeren W. P. van den Brink en A. H. Groen huizen, beiden van de schietvereeni- ging „de Zwijger" te Utrecht met 98 en 97 punten.w j Verder behaalde nog bovenstaande schietvereeniging in deu korpswed strijd afdeeling B. en C. met. 2 ploe gen resp. 397 en 434 punten; 376 en 389 punten. De wedstrijd was giste- i ren reeds drukker bezocht er werd i met veel animo geschoten. K&flVTOESGERECHT. Voortzetting der zitting van Woens dag 23 Maart 1893. In de bekende zaak van liet vis- scben met den kaaskop is door het deskundig onderzoek uitgemaakt, dat de visscnen hierdoor niet bedwelmd worden, doch slechts verschrikt en dan naar alle kanten uiteen gaau. De ambtenaar van bet O. M. vroeg daarom voor den bekl. Kraver ont slag van rechtsvervolging. Uitspraak Woensdag a.s. 's morgens ten 10 ure. 6. Een dubbel Heerenhuis en Erve met Tuin, Nieuwe Gracht 24. F. A. Grijseels f5800. 7. Een Huis en Erve, naast voor gaande perceel. 8. Een Heerenhuis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve met Tuin, Nieuwe Gracht 69 zwart eu rood. De perc. 7 en 8 gecomb. Opgeh. f24955. 9. Een Villa met Tuin en Erve, Florapark 56. Opgeh. f24605. 10 Een Huis en Erve met Tuinen afzonderlijk opgaande Bovenwoning, Ostadestraat 4. J. Polman f 3200. 1'. Eeu dubbel Heerenhois en Erve met Sousterrain en Tuin, Wilhelmina- straat 5e. P. Vierkant f 13000. 12. Een Heerenbuis en Erve met Tuin, Spaarne 48. Opgeh. f 11905. 13. Een Huis en Erve met Tuin, Klaverstraat 16. F. Wesseling f 1320. 14. Een Winkelhuis met afzonder lijk opgaande Bovenwoning en Erve, Burgwal 13 zwart en rood. Opgeh. f3805. 15. Een Winkelhuis met afzonder lijk opgaande Bovenwoning en Erve, Witte Leliestraat 17 zwart en rood. 16. Een Huis en Erve, naast het vorige perceel. De perc. 15 en 16 gecomb. Opgoh. f4105. 17. Een Heerenhuis en Erve met Tuin, Florapark 6. Opgoh. f7005. 18. Een Huis en Erve. Plein 4. P. Bruyn Pz. f 6475. Drie perc. Bouwterrein, nevens elkander aau de Baan. 19. 1ste perc. Opgeh. f 5400. 20. 2de perc. J. J. Guldemond f6390. 21. 3de perc. Opgeh. f5300. 22. Tot Amotie het Heerenhuis, staande op bovengenoemde perceelen Baan 11. J. van Duin f1950. 23. Een porc. Tuingrond, aan de Wagenmakerslaan. P. Kleiweg Dyse- j rinck qq. f 3475. 24. Een Koetshuis met Stal en Erve, Antboniestraat 17. Opgeh. f3495. 25. Een Winkelhuis, Jacobyoestr 22. P. Kleiweg Dyserinck qq. f 4950. Zandvoort. Zaterdagmiddag had alhier ten overstaan van den notaris Bruyn te Haarlem in café Welgelegen de openbare verkooping plaats van een huis en erf, staande eu gelegen in de Zuidbuurt. Kooper werd W. Bpoel- stra voor f 1270. Beverwijk. Van uit deze plaats is aan de Bell Telephoonmaatscbappy hot verzoek gedaan, om Beverwijk in de verbinding op te nemen. De commissie tot bevordering van de veefokkerij in deze provincie, zal 13 April a.s. alhier een keuring hou den van stieren. Iu liet geheel zullen 8 keuringen worden gehouden waarvoor f 3600 aan premiën beschikbaar is. MARKTNIEUWS. Amsterdam, 21 Maart. De pryzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkum- mer Jammen f 3.20 a 3.60, Franoker f 3.10 a 3.50, Hollume gele f 0.a 10.Zeeuwsche Jammen f4.—, a 4.30, blauwe f 3.20, a 3.60, Ryns- burgers fO.—a 0.—, Muizen fo.— a 0.—. Katwyker Zand f 0.—, a 0.—, Klei f 0.—, a 0.—, Brielsche Kralen fO.—a 0.—Andijker Muisjes fO.— a 0.— Blauwe f 0.a 0.—. West- landscbe Klei manden f 0.a 0. losse fO.—a 0.—, Klei Muisjes f 0.—, a 0.—, Zaud dito f 0.—, a 0.—, Zand Muizen 0.—, a 0.—. ronde f 0.—, a 0.—, per H.L. Petroleum-bericïit vau P. G. C. Calkoen, makelaars, Amsterdam. 19 I Maart. De Amerikaansche Petroleum-no- teeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Router's telegram New-York 5.85. 5.80, 5.80, 5,80,5.75, 5.75 ct. per gallon. Philadelphia 5.80, 5.75, 5.75, 5.75, 5.70, 5.70 et. p. gall. Ruwe Olie 79—, 78—, 78—, 78—, 77—, 77— C. p. vat De totale uitvoer uit alle havens i van Noord-Amerika bedroeg vau 1 Januari tot 31 Dec.: 1898 1897 13,961,400 vaten. 3,430,900 vaten, i Amerikaansche Disponibel8,45 Gons. Levering Sept./Dec. 0,— Entr. V AKS A. Gesticht Meerenberg. Verschenen is het verslag betref fende het krankzinnigengesticht Meer enberg over 1897, ingezonden aan de Commissie van Toezicht over genoemd Gesticht door dr. .1. van Deventer Szn. eersten geneesheer-directeur. Wij ontleenen daaraan hetvoigenie Het hoogste cyfer der aanwezige patiënten werd op den 2den Januari bereikt. Op dieu dag werden 1313 patiënten verpleegd en wel 650 man nen en 663 vrouwen, alle plaatsen waren dus bezet. Op 28 Mei werd het kleinste aantal patiënten verpleegd an wel 1311, zijnde 646 mannen en 665 vrouwen. Het gemiddelde cyfer bedroeg 1312. Io den loop van het jaar werden verpleegd 1510, opgenomen 198 pa- VERUQI.Q ?ië£tm$T§J8gNGEN. lc eeu buitengewoon Politieblad bericht de Commissaris van politie te Nijmegen dat Ricze Veenstra. oud 42 jareu. gogageerd O.I. Militair, vrij lang en gezet, bleek, haar eu kuevel donker, gekleed met koogo zijden pet donkere .las en broek, gekleurd sport hemd, molière-schoenen, zich op 24 Maart j.l. beeft schuldig gemaakt aau diefstal vau ongeveer 4 '0 gulden in papieren geld, waaronder 1 bankbil jet van f 100. ten nadeele van zyn kostvrouw van Lenk. in de ycheide- makersgas aldaar. Geuoemde Com missaris van politie verzoekt zijne opsporing, aanhouding en bericht. AfScop der Veilingen in Jiet Verkoopt. „De Gouden Leeuw" op Zaterdag 2Ü Maart 189S. 1. Een Huis en Erve, Zijlstraat 84. Niet geveild. 2. Een perceel Bouwterrein, aan Heeren- of Wagenweg. G. F Evelein f5425. 3. Een perceel als voren, naast het voorgaande. 4. Tot amotie een Gebouw, staande op een gedeelte van den grond van het vorige perceel. De perc. 3 en 4 gecomb. 8. J W Mons f5550. 5. Een Heerenhuis met Tuin, naast het vorige perceel. Wagenweg 22. Opgeh. f 11100. Een humoristisch blad gaf onlangs de volgende voorstellingen omtrent Noordpool-» xpedities: 1808 Haans Haansen doet een ont dekkingstocht naar de Noord pool. 1899 Torra Tormpsen onderneemt een tocht om Haansen terug te vin den. 1900 Jhira Jhornseu onderneemt een tocht om Tormpsen terug te vinden. 11901 Jjaik Jjaksen onderneemt een tocht om Jhornseu terug te vin den. 1902 Jjaksen keert terug met het stoffelijk overschot van Jhorn seu. Er wordt een mai meren gedenkteeken voor Jhornsen op gericht. 1903 Jhornsen keert terug met het stoffelijk overschot van Tormp sen. Er wordt een baksteenen niouuiaeut opgericht voor Tormp sen. 190 f Tormpsen keert terug met de overblijfselen vau Haansen. Er wordt een houten gedenkteeken opgericht voor Haansen. 1905 Haansen keert terug, uitgeput van vermoeienis. De Noordpool nog ongerept,... 1906 Een Amerikaan ontdekt de Noordpool. Verkoop tegen op bod van de gedenkteekens. J Terechtwijzing. In oen café gaf een jong menscb i aan een talryk gezelschap, dat zich om de tafel vereenigd had, op de daar gebruikelijke wijze, een verhaal van I zyne reisavonturen, dat aan geloof waardigheid te wenscbeu overlietdo I stamgasten daar waren anders voor geen klein geruchtje vervaard. Doch eindelijk begon by zoodanig door te slaan, dat eeu oud beer hem in de rede viel met de woorden Maar jongmeosch, schaamt ge u niet, zoo te liegen, terwijl veel oudere opsnijders aan tafel zitten?

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3