NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De ridder d'Auriac. 15e Jaargang. Donderdag 31 Maart 1898. No 4525 HAABLEM'S DAGBLAD AsoisnsrEnvcEiiNrTSFi&icrs: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.30 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden,1.30 Franco door het geheele Rijkper 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 GeSüastreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 raaaade»0.30 b de •instreken en franco per post0.37* 2 Directeur-Uitgever a T-) v ki tv.n-nFrrsr'-pT-FTKr- Van 1-5 regels 50 Gts.; iedere regel meer 10 Cts. Groo'te letters naar plaatsruimte. Bij' Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agente* en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie Générale de PubUcité Etrang'erc G. L. DAG BE Co. JOHN F. JONES, Suce., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0,75, elke regel meer 0,15; Reclames per regel f 0,80. Agenten voor dit blad in den omtrek zy*nBloemendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT. Sandpoort; Heemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoori, G.ZWEMMER Yelsen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. Onze Agenten. Aan Haarlem's DagUad afin de navolgende vaste Agenten verbonden: Voor het kwartier Amsterdamsehe Poort C. VINK, A. L. Dysermcksir. 11. Voor het Rozenpriëel K. VOS, Rozenjméélstra/U 30. Voor het Leidsche kwartier: W. ZWART, Ciercqstraut 136. Advertentiën weden zonder ver- hooging van prijs door hen aangeno men, terwijl ook voor Abonnementen op de Courant door ben wordt zorg Hoofdkantoor: Kleine Houtstraat 14. J. C. Peereboom. Directeur- Uitgever Politiek Overzicht» Uit de vorige berichten is gebleken, dat wanneer het voorstel van wapen schorsing op Cuba, door Spanje aan genomen wordt, de spanning tusscben dit land en de Vereenigde Staten, van wier regeering dit voorstel komt, zeer zal verminderen. Bij de bespre king daarover is echter een voor name factor vergeten, nml. hoe de Cubaansche opstandelingen hierom trent zullen oordeelen en handelen. De Cubaansche Janta te New-York beeft verklaard,aldus wordt nn gemeld, dat alle plannen van een wapenstilstand onaannemelijk zijn, en dat de Cuba nen de wapeoen niet neerleggen ten zij Spanje Cuba's onafhankelijkheid erkent. Alhoewel Dinsdag in tegenstel ling van Maandag alle berichten uit Amerika vrede ademden, wordt nu weer uit Washington gemeld, dato 29 dezer, dat de oorlogsgeest krach tig is herleefd. Hoe en waarom wordt er niet bij vermeld. Wel zijn bij het Congres verschillende voorstellen in gediend, waarin tusschenkomst op Cuba dringend verlangd wordt. Aan het staatsmansbeleid van pre sident Mc Kinley komt een woord van hulde toe. Hem toch komt de eer toe door zijne voorzichtige houding de gevaarlijke opwinding die in Ame rika heerschte tengevolge van het Maine-incident door zijne Boodschap te hebben gesust en wel door de aan dacht van het Maine-rapport af te leiden en op den toestand op Cuba te vestigen. Nadat Duitschland, Engeland en Rusland hunne troeven tegen China hebben uitgespeeld, is het nu de beurt aan Frankrijk om het Chineescbe Rijk met zijne eischen te plagen. Naar de correspondent van de Daily Chronicle te Honkong meldt, staat het vast dat Frankrijk het protecto raat over Zuidchineesche provinciën eischt. De unionistische chauvinisten verlangen luider en dringender dat Engeland een punt aan de Chineescbe kast zal bezetten, liefst aan de Golf van Pe-tsji-li, om daar tegen Duitsch land en Rusland op te wegen en tevens Peking te beheerschen. Öie strekking heeft een motie die Ash mead-Bartlett in het Lagerhuis heeft ingediend. Volgens ambtelijke mededeeliog is 27 dezer te Peking tusschen Rusland en China de overeenkomst geteekend, waarbij Port Arthur en Ta-liëu-wan met het bijbehoorende land en de territoriale wateren voor 25 jaar in pacht afgestaan worden. Dit tijdperk kan verlengd worden. Rusland verkrijgt voorts bet recht om een spoorweg te bouwen die deze twee havens verbindt met deogrooten spoorweg door Siberië. Verder wordt in de medadeeling gezegd dat de over eenkomst het gevolg is van de vriend schappelijke betrekkingen die tusschen de twee rijken bestaan. Terwijl de sou- vereine rechten van China onaangetast blijyen en Rusland's behoeften bevre digd worden, maakt de overeenkomst 't voor alle natiën mogelijk, in de naaste toekomst betrekkingen aan te knoopen met de tot heden gesloten kusten van de Gele Zee. De openstelling van Ta-liën-wan voor de handelsvloot van alle natiën schept, dank zjj den groo- ten Siberisch en spoorweg, die de beide uiterste punten van twee vastelanden der oude wereld zal verbinden, een nieuwe en belangrijke markt. aanneming daarvan te adviseeren. komst zal blijkente meer daar nieuwe Weliswaar behoorden tot deze af dee- j gedachten en nienwe wegen door den ling drie wethouders, de heeren De j spreker zullen worden bepleit en aan- Kanter en De Brenk, alsook de heergewezen. Waller, die in den Raad feitelijk de grootste voorstander van het ontwerp is gebleken te zijn verder behoor den tót die afdeeling de heeren Leu- pen, Van der Steur, Sneltjes en Nien- wenhuyzen Kruseman. De derde afdeeling werd gevormd door de heeren de Haan Hugenholtz,' de Clercq van Weel, Van der Mersch, Schürmanu, Loomeyer. Sabelis, Bejj- nes, Van Lennep en Speelman. En al is het ook waar, dat in deze afd. de vraag of de behandeling van het ontwerp nog in den loop van dit jaar dient plaats te hebben met alge- meene stemmen bevestigend is beant woord, dan mag hieruit nog volstrekt niet worden afgeleid, dat straks, bij de bespreking in den Raad, al deze heeren voor het ontwerp zullen stem men. Onder anderen de heer Schür- mann heeft zich reeds vroeger als een beslist tegenstander der verordening doen kennen. De Haarlemsche Tramway- Maatschappij. De spreuk, dat een profeet niet geëerd is in zijn vaderland, is wel oud, maar daarom helaas nog niet versleten. En de aandeelhouders van de Haarlemsche Tramway-Maat schappij zullen daaraan al licht op nieuw gedacht hebben, toen in de laatste vergadering van den Gemeen teraad de zijlijn Groote Markt—Zijl- weg haar slechts tegen den zin van de speciale Tramcommissie en, als we het mogen zeggen, alleen bij toeval is vergund. Toch heeft deze Maatschappij recht op meer sympathie. Reeds vroeger is er, en terecht, op gewezen, dat zij, opgericht met de bedoeling om het publiek te gerieven en het verkeer te bevorderen, zich nooit in groote winsten heeft mogen verheugen. Het Aan de besprekingen der eerste [jaarlyksch dividend varieerde tusschen afdeelingen heeft de lezer geenerlei twee en drie procent, een rente die houvast van bovenvermelden aard. waarlijk niet overdreven mag worden Alleen verdient het vermelding, dat in die afdeeling betwijfeld werd, of Haarlem tegenwoordig nog wel met het oog op de scholen zoo bijzonder in trek is een ernstige vraag, die genoemd. En al is het ook verklaar baar, dat men in Haarlems tram verkeer een plaats wilde inruimen aan f.e nieuwere viudingen voor al gemeen verkeer, aan de eleetrische STADSNIEUWS eerste en derde pagina. Haarlem, 30 Maart. Door Gedeputeerde Staten is van den dienst voor de nationale militie afgekeurd een loteling nit. deze ge meente, die zich niet door den militie raad had doen keuren en die ofschoon 1 millimeter te klein toch ingedeeld is moeten worden. Het plan bestaat in deze provincie een afdeeling op te richten van den Nederlandsehen Bond van Boekver- koopers-Bedienden Eerste secretaris is de heer J. Juk- kers Dekker, Marnixkade 100, Am sterdam. De zetel van deze afd. zal geves tigd worden hier ter stede. De nieuwe belastingver ordening. Het is niet zeer gemakkelijk, om in beknopten vorm mede te deelen, wat in de afdeelingen van den Ge meenteraad gezegd is over de nieuwe regeling van de gemeentelijke belas tingheffing, zooals die door de Com missie van Financiën is voorgesteld. Niet alleen omdat in de verslagen van die afdeelingsvergaderingen wordt gesproken van „enkele leden", die dit, „meerdere leden" die dat meenden, ter wijl ook de namen der sprekers zijn weggelaten, maar ook en vooral om dat men in de eerste en derde afdee ling tot geen conclusie is gekomen, j Alleen in de 2e afdeeling is over het ontwerp gestemd en met 5 tegen 2 stemmen besloten, tot de onverwijlde door ons vroeger uitvoerig behandeld trams, er behoefde enkele is, maar die voor de 2e en 3e afdee ling geen vraag schijnt te wezen. Althans ze is daar niet te berde ge bracht. In hoofdzaak loopen de debatten in de afdeelingen over de wensche- lykheid van aftrek voor vrouw en kinderen en de hoegrootheid daarvan over de vraag, of t 300 voor noodza kelijk levensonderhoud niet te weinig is: over eventueele wijziging van het beschrijvingsbiljet e. d. m. Veellicht over de gezindheid van de afdeelin gen ten opzichte van het beginsel van het nieuwe ontwerp, verspreiden de afdeelingsverslagen niet. Wel heeft het ons getroffen, dat in geen van de drie afdeelingen ook maar een woord is gezegd over de invoering van de openbaarheid der kohieren. Waren de aanslagen niet geheim, dan zou allicht een verande ring der verordening, althans deze verandering, niet zijn voorgesteld. De vraag, in de eerste afdeeling gedaan, of niet de ambtshalve aanslag door eigen aangifte moet worden vervan gen, klinkt naief, wanneer den vra ger niet het denkbeeld heeft voor den geest gezweefd, om daaraan ook een voorstel tot openbaarmaking der ko hieren toe te voegen. reden te zijn, om de Haarlemsche Tram, de oudste dochter ran den huize, als Asschepoetster in een hoek te zetten. Yandaar dan ook, dat een zeer groot gedeelte van het publiek met ingenomenheid de tijding heeft begroet, dat 's Raads meerderheid aan de Haarlemsche Tram concessie heeft verleend voor de zijlijn naar den Zijlweg, waarvan velen niet on belangrijk financieel succes voorzien. Yoor die ingenomenheid van de burgerij bestaat alle reden. Immers in de laatste tien jaren (de periode, waarover wy uit eigen ervaring kun nen spreken) heeft de Haarlemsche Tramway-Maatschappij gedaan wat zij kon, om het verkeer langs hare lijn zoo aangenaam en zoo geriefelijk mogelijk te maken. Haar paarden zijn flink en worden niet, zooals in andere plaatsen die wij niet noemen zullen, afgebeuld. Hare wagens zijn net en gemakkelijk en worden goed onder houden en de dienst op de lijn is, vooral sedert door het leggen van een nieuwe baan, dubbel spoor hier en daar is mogelijk gemaakt, beter dan in grootere steden van ons vader land. Het kan zijn nut hebben over het laatste pant een en ander te zeggen. Het publiek, dat door steeds sneller verkeersmiddelen voortdurend hoogere eischen stelt, komt er gemakkelijk toe, te verlangen, dat op elk oogenblik Volgens de in dit blad voorkomende advertentie zal mr. M. W. F. Treub, hoogleeraar te Amsterdam. a.s. Vrij dag op uitnoodiging der afd. Haarlem wanneer het "een tram noodig heeft, van het Alg. Ned. Werki. Verbond, deze om den hoek van de naaste in de groote zaal van „Felix Favore" j straat zal verschijnen. Indien aan komen spreken overCoöperatie. i dezen eisch moest worden voldaan, dan In een stad waar reeds vele jaren i zonden zich op het traject den Hout op verschillend gebied gecoöpereerd i -Station, dat 2400 meter lang is, wordt, mag verwacht worden, dat de wel voortdurend een tiental wagens belangstelling door eene groote op- in dezelfde richting moeten bewegen, Met zulke weelde zou de Maatschap pij zich spoedig rnineeren. Wie dat verlangt, neme liever eigen rijtuig of, wanneer hy geheel in den moder nen stfil wil blijven, een automobiel. De dienst van de H. T. M. vangt des morgens te 7.15 spoortijd aan en eindigt omstreeks elf uur des avonds. Hij duurt derhalveKongeveer 15 uur. En nu is ons gebleken, bij het in zien van het register waarin de rit ten worden geboekt, dat in het jaar 1897 (toen de nienwe lijn in gebruik was genomen) het aantal ritten 13000 meer beeft bedragen, dan in daaraan voorafgaande jaren, dat is derhalve 37 ritten per dag meer. In het win terseizoen geschieden die ritten om de ruim 6 minuten, zoodra in voor jaar en zomer het verkeer levendiger wordt, nadert het tijdsverloop tusschen eiken rit steeds meer de 5 minuten en zelfs vinden we op 30 Mei een totaal van 404 ritten, op 20 Juni van 400 en op 4 Juli van 398, wat op minder dan een tijdsafstand van vijf minuten wijst. Hoe is het nu met het tramverkeer in andere steden gesteld Aan de spits zien wjj Amsterdam en Rotter dam, waar de tramwagens elke vijf minuten loopen. Met zulk een wereld verkeer als daar zal zeker de meest enthousiaste Haarlemmer ods tram verkeer niet willen vergelijken. Betere maatstaf van vergelijking vinden we in den Haag, waar de drukste lijnen om de 7\'a minuut, andere om de 10 en 15 minuten bereden worden ook de baagsche omnibus-maatschappy laat om de 7'/i miuuut een wagen afgaan. In Dordrecht rydt de tram om de acht minuten, op het vlugst in Leiden van omstreeks 9 tot 9 uur om de 5'ƒ2, minuut, in de andere uren om de 15 a 20 minutenin Groningen in de middaguren om de 6, overigens om de 12 minutenin Utrecht onge veer elke 6*/a minuut. Bij deze opga ven maakt de dienst van de Haar lemsche Tramway Maatschappij voor zeker geen slecht figuur. Laat ons eindigen met de opmer king, dat zij ook bij slecht weer en andere tegenspoeden doet wat zy kan, om in den geregelden dienst te voor zien. Toen den 9den Januari van 't vorig jaar de sneeuw den dienst der stoomtrams had belet, ving de H. T. M. den haren te 9.25 des morgeus aan en maakte dien dag nog 210 rit ten; den 26sien was de eerste rit, onder gelijke moeilijkheden, slechts een kwartier verlaat en maakte men 180 ritten. Behalve deze gedwongen beperking van den dienst had men in de maand December eveneens inkrim ping door de influenza onder de paar den. En zelfs Maandag j.l. met de onverwachte sneenwmassaas kon de dienst om de zeven minuten plaats; grijpen. Indien deze korte beschouwing ten gevolge heeft, dat meer waardeering ontstaat voor de H. T. M. dan men I thans wel eens ontmoet, (zelfs by hen, j Door een vergissing van een! conducteur werd gemeld, dat de tram dien dag elke 10 minnten reed. Red. aan wie het bestuur van deze ge meente is opgedragen) dan zal het doel, waarmede wy deze opmerkiaa-en maakten, zyn bereikt. By de uitvoering van de Cantate gecomponeerd door den heer W. Ro bert, op tekst van den heer F. Smit Kleine, die den 30sten Augustas zai worden uitgevoerd iu de Groote Kerk, zullen als solisten meewerken de (ia- mes Betsy Hol (sopraan), Tilly Koe nen (alt) en de heeren J. J. Rogmans (tenor) en Jos. M. Orelio (bas). Donderdag 31 Maart geeft het strijkorkest van het Haarlemsen Mu ziekkorps een buitengewoon concert aan de abonnenten der 15 Matinees. Op dit concert zal zich de heer Kriens als clarinet-solist doen hooreu. zyn beide zoons, leerlingen der K. Muziekschool treden dan voor het eerst op als piano- en viool-solisten. De heer Corn. Immig, componist uit Rotterdam, komt zyn eigen compo sitie dirigeeren't belooft dus ee« recht muzikale avond. Vreemdelingen en stadgenooteo kunnen op dit con cert geïntroduceerd worden. Bij geruchte vernamen wy, dat we gens vele ziektegevallen de Kweek school voor Onderwijzeressen gesloten zou zijn. By onderzoek is ons geblekea, dat het Bestuur van de Kweekschool den leerlingen, behalve dien uit de examen-klasse, alleen eenige dazen vroeger dan anders Faaschvacaatie gegeven heeft met het oog op de vrij talrijke gevallen van influenza. Vaccinatie-bureau. Aan het vaccinatiebureau werden in 1897 voor de eerste maal ingeënt 1307 kinderen en gerevaccineerd 41 personen. Per bind ontwikkelden zich 8,9 pok ken. Het bevolkingscijfer in aanmer king nemende, was het aantal "vacci naties procontsgewyze 2,07. Dit cyfer schommelde van 1891 tot heden tusschen 2 en 2.30. Er werden verzonden 1114 buisjes met glycerine-lymphe naar verschil lende provinciën van het Rijk, waar onder 227 buisjes aan Haariemselie geneeskundigen verstrekt werden. Aan verschillende garnizoensplaat sen, met name Amsterdam, 's Gra- venhage, Utrecht, Haarlem, Leidea en Assen werd op aanvraag van de a Chef van den geneeskundigen dienst, eene ruime hoeveelheid lymphe ver strekt, ter inenting van manschappen en kinderen. In het bestuur van het vacc.-bur. kwam geene verandering. De geneeskundige dienst aan het bureau werd waargenomen door de Heeren H. van den Berg, Arts, als directeur en de Heeren Dr. H L. van Linden van den Heuvel en Dr. H. Prins Visser als vacciuatears. BINNENLAND Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot schoolopziener in het district Tiel, met gelijktijdige toekeu- FEUILLFTON. 8) By zyn binnenkomen was ik in mijn bed op gaan zit- 3d, verlangend om te zien of hij het bij zich had, maar zonk achterover in myn kussens terug, toen by die woorden sprak. Daarop ging hij met zijn zachte stem voort, die my als het gegons eener bijindeooren klonk .Ridder, die strik is verdwenen, zij hangt te hoog voor u, want een langere man dan gy zyt zou hem zelfs niet kunnen bereiken. Denk er niet meer om. Maar ik een nieuwtje voor u, dat die luie dwaas, die u me- vrouw's vertrek meedeelde, vergeten heeft over te bren gen. Gy moogt nml. zoo spoedig mogelijk naar Bidache gaan om daar geheel te herstellen. Het zal niet voor lang zyn. Want daarna kunt gij in den Italiaanschen oorlog verder op krachten komen. In Frankrijk is nu niets anders te doen dan het land te bebouwen nu de koning werkelijk koning is." Ik trok hem aan zyn mouw en zeide flauw „Wie is mevrouw en waar ligt Bidache?" „Mevrouw, zooals ze algemeen genoemd wordt, is Claude de Rochefort, weduwe van Antoine de la Tré- mouille en erfgename van Bidache, Pelouse en een ge deelte van de Cevennes. Bidache, waar gij nu naartoe gaat, is een kasteel in Normandië. Mevrouw," ging hy even glimlachend voort, „is de vriendelijkheid, zelve. Nu, voor vandaag hebben we genoeg gepraat." Hij ging weg en ik zonk pijnlijk naar lichaam en geest achterover. Een paar dagen later bracht de rentmeester van me vrouw my een brief, waarin zij meedeelde dat ik over baar kasteel Bidache beschikken kon om geheel op krachten te komen." Het was slechts een geringe vergelding voor den dienst, die ik haar bewezen had, zoo schreef zy. Eigen lijk wilde ik weigeren, maar daar ik dit in myn toe stand moeilijk kon doen, stamelde ik myn dank aan den rentmeester en zeide dat hy met my mocht doen, wat hij wilde. Daar ik nog te zwak was om te rijden, vervoerden zy my op een brancard, van tyd tot tijd halt hondendtoen ik te Bidache aangekomen en naar mijn kamer gebracht was, ontmoette ik daar tot myn groote vreugde en verwondering mijn oppasser Jacques, dien ik reeds dood of te Auriac waande; maar niet alleen Jacques zag ik terug, maar ook ontdekte ik aan den muur myn zwaard. En het was my alsof ik twee oude vrienden had wedergevonden. Later vertelde Jacques mij, dat hy na den oorlog naar het oude kasteel gevlucht en daar zoolang ge wacht had, tot hy tijding van my ontving. Eindelijk had men hem bericht gebracht, met het verzoek zich terstond naar Bidache te begevenhij had medege bracht wat hy dacht dat ik misschien noodig zou hebbeno. a. honderd pistolen, zijnde de halve pacht van vischwaler, dat tot het gebied van Auriac be hoorde. By zyn komst te Bidache had men hem op mevrouw's bevel myn zwaard in bewaring gegeven, om het mij later te overhandigen. Myn financieele toestand was er ook niet schitterender op geworden, zoodat het geld my goed te pas kwam, want ik wilde my een paar paarden aanschaffen en bij myn vertrek een ruime som aan de bedienden op Bidache schenken. Zoo spoe dig mogelijk, als ik maar weer in staat zou zijn te werken, wilde ik het kasteel verlaten. En nu was de dag van mijn vertrek aangebroken, en 's avonds zou ik weggaan. Jacques had te Eureuse voor veertig kronen een paar flinke hengsten gekocht; ons pian was om een uur voor zonsondergang Bidache te verlaten en naar Parijs te rijden om vervolgens daar te blijven als de koning my tenminste in dienst wilde nemen. Nog steeds was ik er niet achter wat die woorden van d'Ayen toch mochten beduiden, maar ik kon in alle veiligheid naar Parijs vertrekken, daar er een ge heele amnestie voor de rebellen, zooals wij nn genoemd werden, was afgekondigd. Ik was zoo in myn gepeins verzonken, dat ik niet eens de nadering van een ruiter bespeurd had en hem niet eerder bemerkte, voordat hij zich op een paar ellen afstands van mij bevond, en zyn paard inhield welks gebit en bek met schuim bedekt waren. De man groette my eerbiedig en vroeg of ik de ridder d'Auriac was; toen ik toestemmeud knikte riep hy uit: „Dat zal mevrouw veel genoegen doen. Wij dachten dat gij reeds vertrokken waart. Over eenige oogenbhk- ken zal mevrouw zelf komen. Pardon mijnheer, maar ik zal de bedienden even gaan waarschuwen,"'waar op hy my weder groette en naar het kasteel reed. Over eenige oogenblikken zou ik haar dus weerzien. Onwillekeurig liet ik myn blik over myn uniform gaan. om te zien of myn jas wel netjes zat en de tressen vastgemaakt waren. Daarop keerde ik op mijn schreden terug om haar by huis te begroeten, en terwijl ik voort liep zag ik naar de pluimen op myn hoed. Ik glim lachte en noemde mjjzelf con ingebeelde gek en de stoute schoenen aantrekkend, besloot ik mevrouw te gemoet te gaan. De portier was reeds gewaarschuwd en toen ik hem naderde ec verwonderd naar de boeren zag, die in een groepje om hem heen opgewonden stonden te praten, zeide de eerlijke kerel: „Mevrouw is hier in geen drie jaar geweest, mijnheer, in drie jaar niet, en nu komt zy plotseling uit de lucht vallen.... hola! Daar komen zy aan, mevrouw rijdt op het Spaansche hitje, dat zy van den hertog van Sully heeft gekocht, die toen Ier tyd nog maar heer van Rosuy was.... holahola Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1