6. J. BURS Kruisstraat 15. Whitworth-, Wolft-, Kenau-, Swift-Rijwielen. AtetenMipm PREDIKBEURTEN Het zijn de Iaatsten, de voorraad raakt op. Advertentiebureau „HAARLEM's DAGBLAD", gao door drie vreemde oorlogsstoom- schcpen aangedaan. Verleden Zondag arriveerde hier van La Guayra het Duitsche oorlogs schip „Geier", commandant H. Jacob- son. Dit schip heeft een equipage van 170 man en is mot 17 stukken geschut bewapend. Zoodra bet iu het Schottegat aan het Noordeinde der haven ten anker was gekomen, wis selde het saluutschoten met het Wa terfort. Den volgenden dag stoomde het Italiaansche oorlogsschip „Aine- rico Vespucci," commandant G. Cbier- chia, onze haven binnen. Alweer saluutschoten, beantwoord door de kanonnen der forten. Laatstgenoemde oorlogsbodem heeft eene bemanning van 294 koppen en eene bewapening van is kanonnen. Dinsdag 1.1. bezocht de gouverneur die beide schepen, by welke gelegen heid de gebruikelijke honneurs bewe zen werden. Onnoodig te zeggen, dat liet niet aan kanongebulder aan boord ontbrak, welke eereschoten door de vuurmonden van ons Waterfort wer den gereciproceerd. Ook by het be zoek van den consul aan boord had den de noodige saluutschoten plaats. Na steenkolen te hebben ingenomen vertrokken de „Geier" en de Americo Vespucci" respectievelijk Dinsdag avonden gisterennamiddag; het laatste schip zette koers naar Havana. Eer- gistereniniddag kwam het Noord- Amcrikaanscbe oorlogsschip „Anna polis", dat 127 man en 12 kanonnen aan boord heeft, commandant J. Hunker, bier aan en wierp het anker ook in het schottegat. En weer da verde het van kanonschoten bij de aan komst en kanonschoten ter eere van den Amerikaanschen consul bij diens bezoek aan boord. De komst dezer oorlogsbodems was eene ware verademing en aangename afleiding bij de gedrukte stemming, die bier beerseht sedert het bericht ontvangen is, dat de nieuwe regeering van Venezuela van plan is te bepalen, dat de overscheping van goederen, bestemd voor Maracaibo on Coro, die tot nu toe in onze haven plaats heeft, voortaan te Puerto-Cabello moet ge schieden. Letteren en Kunst. „Zanglust." Hare Majesteiten de Koningin en Koningin-Regentes hebben twee zil veren medailles gesehonken voor den internationalen zangwedstryd, van 27 tot 30 Augustus 1898 te geven door de Liedertafel .Zanglust." De inschrijving voor den wedstryd moet bepaald vóór 1 Mei geschieden. Rembr andt-Teniocmstellin g. In de Donderdag in „Arti et Ami- citiae" gehouden vergadering van het comité voor de Reinbraniit-tentoon- stelliug. werd door dr. C. Hofstede de Groot verslag uitgebracht over de reeds verkregen toezeggingen, voor al in verband met zijn kortelings on dernomen reis naar Engeland. In het geheel bleken er thans reeds zes-en-twintig schilderyen zeker toe gezegd te zijn, waaronder van de voor naamste en meest invloedrijke verza melaars. Het lydt geen twijfel of verdere aanvragen zullen door het gegeven voorbeeld ten sterkste wor den ondersteund. Op het tot stand komen der afdee- iicg teekeoiDgen van Rembrandt is definitief verzekerd door de deelne ming van den beer J. P. Heseltine, een" der grootste verzamelaars te Londen, aan wiens voorbeeld zich andere verzamelaars zooals de heeren sir Charles Robinson, ,T. Humphry Ward en Fairfax Murray hebben aangesloten. Het aanbod van den kunsthande- ar Sedelmeyer te Parys, om van alle schiideryen, die niét zelf op de tentoonstelling aanwezig zullen zyn, de heliographiscbe reproducties ten toon te steilen, werd aangehouden totdat nader zal blyken of de be schikbare plaatsruimte dit toelaat. SE35SEKGQ NIEUWS. Een dief, op de hoogte van zijn tijd, is zekere Loudenaar, die liet negatief van de cinematograaf-opname van een zonsverduistering heeft gestolen. Het is nog niet zoo lang geleden, dat meo met den besten wil ter we reld zich niet aan zulk een misdaad kon schuldig inakeo. Gladstone. In den toestand van Gladstone is «en belangrijke verbetering gekomen oodat men hoop beeft dat de be- aarde staatsman zijn ziekte nog te oven zal komen. Hy heeft van Woensdag op Donderdag een uitste kenden nacht gehad na een zeer kal pien dag. Donderdag heeft de zieke ie het park gewandeld aan den arm |van zyu oudste dochter, mevr.Wick- De gevangenissen in Engeland, b Engeland is in een gedeelte van ®e pers eene sterke beweging ODt- siaan legen de inrichting van de ftigelsche gevangenissen waarbij toe- fandei; moeten voorkomen, welke pnrecl t staan tegenover alle liuma- Ijiteits- begrippen. Een krachtige stoot deze beweging heeft gegeven liet Ëfieht „The Ballad of Reading taai"' dat onlangs is verschenen en jM indruk heeft gemaakt. Toen nu jte vorige week het wetsontwerp van minister White Ridley, het gevange niswezen betreffende, werd behandeld, heeft de dichter van genoemde Bal lade, de bekende Oscar Wilde onge veer gelijktijdig een brief in de Daily Chronicle doen publiceeren, waarin bij den ellendigen toestand der engel- sche gevangenissen hy weet het uit eigen ervaring beschrijft. Zy die Charles Reade's It is Ne ver loo Late to Mencl (in het neder- landseh vertaald onder den titel „Beter laat dan nooit") gelezen hebben, weten welke barbaarschheden er nog niet lang geleden in engelscbe gevange nissen gebeurden; misschien dachten zy, dat het nu anders was geworden. Maar weinig. Wat er in het Lager huis over deze dingen gezegd is, be wijst dat de dichter van The Ballad of Reading Goal de waarheid spreekt. En men herinnert zich nog in wel ken vreeslijken toestand verleden jaar een paar Iersche samenzweerders uit de gevangenis van Holloway zijn ge komen. Oscar Wilde vraagt in de Daily Chronicle plaatsruimte om aan te toonen, welke hervormingen in het tegenwoordige domme en barbaarsche stelsel der engelscbe gevangenissen dringend noodig zyh. Hij heeft gelezen, dat de voornaamste hervorming, die de minister voorstelt, een vermeerde ring van het aantal inspecteurs en ambtelijke bezoekers voor de gevan genissen is. Maar zoo'n hervorming leidt tot niets. En wel om een uiterst eenvoudige reden. De inspecteurs en vrederechters, die de gevangenissen bezoeken, komen daar om te zien of de gevangenisreglementen wel behoor lijk uitgevoerd worden. Zy komen nergens anders voor; ook hebben zy geen andere bevoegdheid, zelfs al verlangden zij een enkele bepaling in de reglementen te veranderen. En wat wreed en dom is, is juist deze code van reglementen. Nooit heeft eenig gevangene de geringste ver lichting of belangstelling of zorg van een ambtelijk bezoeker gehad. De bezoekers komen niet om de gevan- nen tehelpen, maar om te zien of de reglementen toegepast worden En dat doeu zy terdege. Een gevan gene, die de geringste ontheffing ge kregen heeft, is bang voor de komst van inspecteurs. En op den dag, dat de gevangenis bezocht wordt, zijnde gevangenisbeambten barseher tegen de gevangenen dan gewoonlijk. Zij willen natuurlijk toonen hoe prachtig zy de tucht handhaven. De noodzakelijke hervormingen zijn zeer eenvoudig. Zij betreffen de be hoeften van den ongelukkigen gevan gene naar lichaam en geest. Wat het eerste punt aangaat, er zijn drie voort durende straffen, die de wet in En gelscbe gevangenissen toelaathonger, slapeloosheid en ziekte. Het voedsel, dat de gevangene krijgt, is volkomen onvoldoende. Meestal is het van een walgelijke soort. Het is altyd te weinig. Elke gevangene lijdt dag en nacht honger. Een zekere hoe veelheid voedsel wordt voor eiken ge vangene ons bij ons zorgvuldig afge wogen. Het is juist voldoende om er, niet bepaald be<" leven, maar het be staan bij te honden. Maar men voelt aldoor de pijn en het weeë van den honger. Het gevolg van dat voedsel dat meestal bestaat uit slappe pap, slecht gebakken baood, niervet en water is een ziekte in den vorm van voort durende diarrhoea. Deze ziekte, die by de meeste gevangenen een chroni sche kwaal wordt, is een erkende instelling in elke gevangenis. In de gevangenis te Wandsworth b. v. ik ben daar twee maanden opgeslo ten geweest, tot dat ik naar het hospi taal vervoerd moest worden, waar ik weer twee maanden bleef gaan de gevangenbewaarders twee- of drie maal daags rond met astringentia, die zij als iets heel gewoons, de gevan genen toedienen. Na een week of zoo van een dergelijke behandeling, on noodig het te zeggen, werkt het ge neesmiddel niets meer uit. De stumper van een gevangene blijft dan maar ten prooi aan dé meest verslappende, neerdrukkende en vernederende ziekte, die men zich denken kan. En schiet hy, zooals dikwijls gebeurt, uit lichaamszwakte tekort in het voor geschreven aantal omwentelingen aan de kruk of iu den molen, dan wordt hy wegeDS luiheid aangegeven en met de grootste strengheid en hardheid ge straft. Maar dit is niet alles. Als een gevolg ook van wat hier aan is voorafgegaan, beschrijft Wilde den slechten sanitairen toestand der gevangenissen, de onzindelijkheid in de cellen, de vuile lucht, die ze dik wijls vervuit. De hervormingen, die Wilde dan wil, zyn: vooreerst behoorlijk eten en verder sanitaire verbeteringen. En dan vervolgt hij Wat de straf van slapeloosheid be treft, ay bestaat alleen "in Chineesehe en Engeische gevangenissen. Ia Chi na wordt zy toegepast door den ge vangene in een kleine bamboe kooi op te sluitenin Engeland door het planken bed. Het doel van het planken bed is den gevangene wakker te hou den. Het iieeft geen ander doel, en daarin slaagt het zonder mankeeren. In den loop van zijn gevangenschap krijgt men een harde matras, maar ook dan lydt men nog aan slapeloos heid. Want slaap is, als alle gezonde dingen, een gewoonte. Elke gevangene, die op een planken bed beeft gelegen, lijdt aan slapeloosheid. Het is een revolteerende en domme straf. Nu iets over de behoeften van den geest. Het tegenwoordige gevangenis- stelsel schijnt by na bestemd, de geeste lijke eigenschappen te ontwrichten en te vernielen. Waanzin is zoo al niet dool, dan toch het gevolg. Dat is een welgestaafd feit. Zonder in het vreeselyke van het geestelijk ljjden der gevangenen te treden, wijst Wilde erop, dat. het ge bruik aan lectuur, het verbod van spreken, het gemis aan omgang met anderen, de hardvochtige en hondsche behandeling een verschrikking zijn. Om hierin verbetering te brengen wil hy vooreerst goede boeken voor den gevangene, en veelhy moet tot lezen aangemoedigd worden. Tegenwoordig krygt men in de eer ste drie maanden van gevangenschap geen boeken behalve den Bijbel, bet gebedenboek en het gezangboek. Daarna krijgt men een boek per week. Dat is niet alleen onvoldoende, maar de boeken, waaruit in den regel een gevangenisbibliotheek bestaan,zijn volmaakt "nutteloos. Zy bestaan voor namelijk uit derderangs, slecht ge schreven, zoogenaamde godsdienstige boeken, blijkbaar voor kinderen be stemd, maar ten eenenmale ongeschikt voor kinderen of wie ook. Toorts wil de schrijver, dat een gevangene eens in de maand bezoek mag krijgen, on dan gedurende een behoorlijken tyd en in een kamer. Nu mag hij 't maar eens in de drie maanden, gedurende twintig minuten, en dan wordt de gevangene in een groote doos of kooi opgesloten, waarin een kleine opening, die door ijzeren netwerk is afgesloten. De bezoekers mogen tot op zekeren ai'stand nade ren en twee cipiers staan er by om te luisteren en het gesprek af te bre ken, als het hun goed dunkt. Klaagt de gevangene, dan wordt bij gestraft. Vele gevangenen bedanken er voor bun verwanten of vrienden op zoo vernederende wyze te ontmoeten. Vervolgens moest het den gevan gene geoorloofd zyn elke maand eens een brief te schrijven. Nu mag hij het oens in de drie maanden doen. Beklaagt hy zich daarin over de ge vangenis dan wordt dat gedeelte uit den brief geknipt. „De Daily Chronicle" had onlangs er op aangedrongen' dat de geestelijken, die de gevangenen bezoeken, geen dienst buiten de gevangenis zouden hebben te doen, opdat zy zich meer aan de gevangenis konden wijden. De dichter van The Ballad of Rea ding Goal vindt dat onnoodig. De ambtenaren, wien het ver-, boden moest zijn arbeid buiten de ge vangenis te hebben, zyn de gevange- uisdokters. Tegenwoordig hebben zij gewoonlijk, zoo niet altyd, een groote particuliere praktijk en zijn zij aan andere instellingen verbonden. Het gevolg is, dat de gezondheid der ge vangenen geheel verwaarloosd wordt, en de sanitaire toestand van de ge vangenis geheel verwaarloosd. Ik heb van mijn vroegste jeugd af van dokters altijd gevonden, dat zy verreweg het humaanste beroep in de gemeen schap uitoefenen. En ik vind dat nog. Maar ik moeteen uitzondering maken voor gevangenisdokters. Zy zyn, voor zoover ik met ze te doen heb gehad, en naar wat ik van hen op de zieken zaal en elders gezien heb, ruw in hun manieren, onhebbelijk van humeur en volslagen onverschillig voor de ge zondheid en bet welzijn van de ge vangenen. Als hun verboden werd er een eigen praktijk op na te houden, zouden zy gedwongen zijn eenig be lang te stellen in de gezondheid van menschen, die aan hun hoede zijn toevertrouwd. En dan eindigt de brief Ik heb getracht een paar hervor mingen aan te wijzen die in onsEu- gelsch gevangenisstelsel noodzakelijk zyn. Zy zijn oenvoudig, doeltreffend en humaan. Het is natuurlijk slechts een begin. Maar bet wordt tyd, dat men een begin maakt, en daartoe kan alleen de stoot worden gegeven door een kraehtigen druk der publieke opinie, zich uitsprekend in uw mach tig blad en daardoor versterkt. Maar ook zelfs om deze hervor mingen uitgevoerd te krijgen, moet er veel gedaan worden. En de eerste misschien de moeilijkste taak is de directeurs der gevangenissen tot humane, de cipiers tot beschaafde menschen te maken, en de geestelijken tot Christenen. Ais vervolg op en in verband met dit schrijven publiceert de Daily Chronicle een reeks brieven van men schen, die over het gevangenisleven bij zonder!) eden mededeelen. Verschei- denen teekenen met hun naam, en be kennen zelf gevangenen te^ zyn ge weest. Zoo is er een brief van een vrouw, die bevestigt, dat de gevange nen niet genoeg en slecht voedsel krygen, maar bovendien ook kou ljj den in den winter zyn de gevangenis- kleeren volstrekt onvoldoende, schrijft, zy. Van belang is ook, dat een ge- vangenisgeesielyke zegt, dat de schrij ver van The Ballad of Reading Goal den spijker op den kop slaat. De Prison Chaplain beeft het vooral over het hongermaal, waarmee de gevan genen het doeu moeten. De woorden onraenschelyk en beestachtig, telkens door Jereu in het Lagerhuis gebruikt, blijken op het Engeische gevangenis wezen maar al te good van toepassing. Werkstaking in Wales. De werklieden van bijna veertig mijDen in Zuid-Wales hebben den arbeid neergelegd uit ontevredenheid met de „sliding scale". Opbetoogen- bllk wordt er nog in een vijftigtal mynen gewerkt, men vreest editor dat de werkstaking zich belangrijk zal uitbreiden. Er heerscht groote ontevredenheid in het district. De stakers zjjn reeds vele duizenden in getal. Ter dood veroordeeld. Met de daders van den aanslag op het leven van den Griekschen koning is kort geding gemaakt. Het proces tegen hou begon Donderdagvoor- m id dag onder grooten t oeloop Yan belangstellenden. Nadat de ver klaring van prinses Marie was voor gelezen, werd overgegaan tot het ver hoor der getuigen, dat weinig opleverde. Slechts de verklaring van een stede lijk ambtenaar, dat op den dag voor den aanslag in de kast van Karditzi een dynamietbom was gevonden, ver mocht eenige sensatie te verwekken. Karditzi verklaarde dat het lezen der dagbladen en de openbare meening hem tot het misdrijf hadden verleid, daar beide den koning en de staats lieden verantwoordelijk stelden voor de ellende van het vaderland. Hy herhaalde de verzekering, dat de bom die op de plaats van den aanslag was gevonden voor den oud-minister president Delyacnis was bestemd. Georgia verklaarde, dat hjj in de lucht had geschoten. Het openbaar ministerie eischte tegen beide beschuldigden de dood straf; hoewei laatstgenoemde zelfs in de acte van beschuldiging een lydelyk werktuig in de handen van Kanditzi wordt genoemd. De rechtbank hield geen rekening met de onderstelling van den verdediger vau Karditzi, dat deze geestelijk ontoerekenbaar zou zyn, maar veroordeelde beiden ter dood. Kruger. Uit Pretoria wordt de bevestiging geseind van bet vermoeden dat bet doodbericht van president Krnger on waar is. Oom Paul, die zich nooit zoo wel beeft gevoeld, lachte harte lijk toen hy hoorde welk bericht in de wereld was gezonden. op ZONDAG 3 April 1898. TE HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Veen. H. Avondmaal, 'sAvonds 6 ure, Jonker. Nieuwe Kerk. Voorin. 10 ure, Moeion. H. Avondmaal. Janskerlt. Voorm. 10 ure, Swaan. Vrjje beurt. Baken esserkerk. Voorm. 10 ure, Knottenbelt, Avondmaal. Bloemendaal. Voorm. 10 ure. Barger. Nam. 2'/j ure, Barger. Doopsbediening. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Boon. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 ure, Gonlag. Doopsgez. Kerk. Voorm. 10 ure, Sepp. Hillegom. Voorm. 10 ure, v. Veen. 'Bevestiging van lidmaten, 's Avonds 5 ore, dezelfde. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heer inga. Doopsbediening. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Hulsman. Nam. 2»/2 ure, Hulsman. Doopsbedieuiug. JtoomwaairiSafiHcJitesa. Het stoomschip Spaarndamvan de Holland Amerika Lijn, vanNewyork naar Rotterdam, arriv. 1 April te Rotterdam. Het stoomschip Obdam, van de Hol land Amerika Lijn, van Rotterdam naar Newyork, vertrok 31 Maart des nam. 8 uur 15 min. van Boulogne, en pass. 1 April des middags 12 uur Prawlepoint. Het stoomschip Carthago, met de mails van Indië. China en Australië en stoomschip China, vertr. 1 April van Port Said naar Brindisi. Hei kan den -Iden aldaar worden verwacht. Het stoomschip Burgem. den Tec, van Amsterdam naar 'Batavia, vertr. 30 Maart van Genua. Het stoomschip Prins Willem 111 vertrok 1 April van Amsterdam naar Suriname. MARKTNIEUWS. Amsterdam, 28 Maart. De prijzen der aardappelen waren heuen als volgt: Friesche Dokkurn- mer Jammen f 3.20 h 3.60, Franeker f3.10 a 3.50, Hollume gele fO.—a 0.Zeeuwscbe Jammen f4.—, a 4.30, blauwe f3.20, a 3.60, Rijns burgers fO.—-a 0.—-, Muizen fO. a 0.—, Katwjjker Zand fO.—aO.— Klei 10.a 0.—, Brielsche Kralen fO.—a 0.—, And ijker Muisjes f 0.—. a 0.— Blauwe f(j.—a 0.West- iandsche Klei manden fO.a 0. iosse fO.—a 0.—. Klei Muisjes f 0.—, a 0.—, Zand dito f 0.—, a 0.—, Zand Muizen 0.—, a 0.—, rondo f 0.—, a 0.—, per H.L. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokcrk alhier, op Dinsdag 5 April 1898, des na middags van 1—2 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga Bach. 2. Choralfantasie Lux. 3. Fantaisie no. 2. Kiel. 4. Consolation Liszt. 5. Aria uit de Messias Handel. Vreemdeling. Hoe oud is de oudste bewoner hier iu het dorp Herbergier. O, er zijn er geen. Hy is verleden week gestorven. Er is nog maar een kleine partij van de beschadigde Witte Flanei voorhanden Deze zeer mooie, zachte Flanel, 70 centim* breed, die slechts aan den zelfkant een weinig beschadigd is. in '1 gebruik er echter even goed om. wordt nu nog zoo lang de voorraad strekt tegen den uiterst lagen prijs van slechts f4,80 per stukje a 30 ellen opgeruimd. Op verlangen wordt eerst Staal gezonden; ieder kooper krijgt daarbij cadeau een Coupon Dameslakeu van 3 '/4 el breed 110 centim., of bijna 7 f of een Coupon van 2s/s el breed 130 centim. of bijna 2 el, in de kleuren donker bruin, donker groen, donker rood. donker grijs, beige, grijs of marine blauw. Al de stukken worden geleverd met recht van inzage, terwijl Goederen welke niet mochten voldoen direct worden teruggenomen. Bij bestelling per postwissel er alléén maar op te zetten „voor Flanel", benevens de kleur van het Dameslaken dat men verlangt.. Van deze Flanel zijn ook lappen te verkrijgen van 3 tot 8 El a f3,60 per 30 el, doch wordt geen cadeau bij gegeven. Tevens voorhanden een zeer groote partij benaderde Cheviots, voluit 2 el breed, zeer solide en sterk, uitmuntend geschikt voor Heeren- en Jongenspakken, welke nu wegens geforceerden verkoop tegen den bespottelijk lagen prijs van 95 et. en f l,45 per el weg moeten. J. W. E. YAN DER MEER, Hengelo (O.). I" 1.01 Honderd en Een f Aj Nummers Muziek. 1 l.lfl Lees hoe wij om in korten tijd een opruiming te houden in onzen voorraad Muziek eene Serie van niet minder dan joi Nummers Pianomuziek, met en zonder Zang, afstaan voor 1 LOL Ten Eerste: ALBUM FIX DE SIÈCLE, bevattende: l. Brnm Souper, 2. Cavalleria Rusticana. 3. The Reign of the Roses. 4. Sei nicht bös. 5. Der Donau Gigerl. 6. Unter dein Dupler- Adler. 7. Kreuz Polka. 8. Dorothy Dean. 9. Die Gigerl- köningin. 10. Mandolinen Serenade. 11. The Man of Monte Carlo. Allen voor Piano en Zang. Ten TweedeGROOT LIEYEL1NGS POTPOURRI, waarin 50 der meest gezochte Melodiën voorkomen, als Wij gaan nog niet naar buis Gij zult het zien en ondervinden. Nicolaas. Wien Neêr- landsch Bloed. De Kanapee. De Kleine Postillon, enz. enz. t Ten Derde PAKKET van 20 verschillende losse nummers PIANO MUZIEK. met zorg gesorteerd uit eene groote opruimingspartij. Ten Vierde: PAKKET van 20 verschillende losse nummer MU ZIEK voor Piano en Zang. gesorteerd als bovenbedoeld. DEZE GROOTE EN BELANGRIJKE verzameling Muziek, al het hier bovengenoemde bijeen, aan den winkel afgehaald voor den spot prijs van fl.Ol en franco verzonden na ontvangst van postwissel ad slechts f 1,21, waarop te vermelden: «Het Pak Muziek». Verkrijg baar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang No. 98, Rotterdam. Nu en dan blijkt onsdat onze ge waardeerde relatïèn niet wetendat wij Adverteniiên plaoisen in andere bladen. Toch is dat hel geval en wel al sinds jaren. Wij plaatsen Annonces in ALLE Nederlandsche en buitenlandsche Couran ten, algemeene en vak-bladen. Wij verlee- nen desverlangd hulp bij het opstellen der adverteniiên en vertalen die voor buiten- landsche couranten kosteloos. Aan de wijze van plaatsingzöo dat de advertentie in 't oog valt en toch zoo be knopt mogelijk is, besteden wij veel zorg. Bij orders van eenigen omvang wordt belangrijke korting verleend. Orders en prijs-aanvragen gelieve men te richten tol het Kleine Houtstraat 14.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 7