NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. ill 15e Jaargang Woensdag 13 April !89S No 4535 M'S DAGBLAD A^30IiTJSTEI2vnB2SrrrSI3E..EJ"S Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„3.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Aföonderiyke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maandenj 0.80 dé omstreken en franco per post0.371/ A TI-V-PTT? rnTni^r^JT-fn'sr - Van i -5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cis. Groote letters naar piaatsruimt- Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Aboir.ienaenten en Adveitenüon worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PublicUé FAranytre G. L. DAL BE Co. JOHh F. JONES, Succ., Parijs 3 Ibis Faubourg Monimcertre. Met uitzondering van bet Ariondissement Haariem is liet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nyvorbeid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN bet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 repels f 0.75, elke regel meer 0,15; Reclames per regel 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zijn Bloemendaal, Santpoort en Scholen, P. v. d. RAADT, Zandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veisen, W. J. RUJJTER; Beverwijk. J. HOORNS; BillegomAR IE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen cn Advertentiën aan. $sase Agesiten. Aan Haarlem%s Dagblad zjin de uvolgende vaste Agenten verbonden: Voor bet kwartier Amsterdamsch« 'oort C. VINK, A. Ij. Dysennckstr. 11. Voor het. Rozenpriëel K. VOS, Hozenprtëehtraai 30. Voor hoi Leidsctie kwartier: W. ZWART, C(ereqstraat 136. Advertentiën weden zonder ver- ooging van prijs door lien aangeno- len, terwyl ook voor Abonnementen ip de Courant door ben wordt zorg [edragen. Hoofdkantoor: Kleine Houtstraat 14. J. C. Peereboom, Directeur- Uitgever. Politiek Oven-zseüft. Sedert Zondag zyn weer uit Spanje a de Vereenigde Staten verschillende elogrammen gezonden, die nu eens le verwachting deden koesteren, dat le oorlogskans zoo goed als verdre- was, en dan weer dat by voor lie deur stond. De laatste indruk is icbter, dat de vredeskanscn zyn ver meerderd. Zaterdagavond werd gemeld, dat als uitvloeisel van een bezoek, gebracht door de gezanten der groote mogend- beden aan den Spaauschen minister van buiten!andsche zaken, Gulion, de ministerraad was belegd en deze be sloten heeft den wapenstilstand aan de opstandelingen op Cuba toe te staan. Steeds is de meening verkondigd, dat Spanje dezen cisch van de Ver eenigde Staten niet zou inwilligen, en dat haar ontkennend antwoord de aanleiding tot den oorlog zou moeten zp. Het ligt dus voor de hand dat iiu de eiseh ingewilligd is, men bet (cvaar voor oorlog als afgewend kan beschouwen. Een volgend draadbe- riclit is echter weer eenigszins in strijd met dit denkbeeld. Uit Was hington werd Dm!. 10 dezer geseind, dat bet bericht van het besluit der Spaansche regeeriug, om op Cuba den wapenstilstaud af te kondigen, bet program der regeering niet lieeft ver anderd ten aanzien van de inzending van de Boodschap op Maandag. Ten gevolge van gesprekken, die Zater dagavond in bet Witte Huis gevoerd zijn, spreken vertrouwde vrienden van den President de meening uit, dat bet besjuit, te Madrid genomen, dc reeds door den President vastge stelde politiek niet wezenlijk zal ver anderen. De Amerikaanscbe consnl-generaal Lee is uit Havana vertrokken. De Spaansche regeering beeft, door tusscbonkomst van den gezant Polo de Barnabe, aan het departement van buitenlandsche zaken te Washington een belangrijk stuk gezonden waarin het toekennen van een wapenstilstand ambtelijk medegedeeld wordtvoorts herinnert de Spaansche regeering aan het vestigen van een vrijzinnig be wind op Cuba, en zy herhaalt baar voorstel om de Maine-kwestie te onderwerpen aan de beslissing van deskundigen, door de maritieme mo gendheden aan te wijzen. De regeering te Washington over woog de nota van Spanje, welke, vol gens de verklaring van een lid van het Amerikaanscbe kabinet, geen wij ziging brengt in do Boodschap van den President, noch in den algemeenen toestand. De lang verbeide Boodschap van den president der Vereenigde Staten aan het Congres is Maandag gezonden. De quaestie der erkenning van de Cubaansche opstandelingen als oorlog voerenden wordt daarin als op bet oogenblik niet voor behandeling ge schikt genoemd, maar ten opzichte van de "gewapende macht der Ver eenigde Staten wordt het recht voor behouden daarvan het gobrwk te ma ken.dat de President noodig zal achten om de vijandelijkheden to doen eindigen en een duurzaam bestuur te verkrij gen. De regeeriug vraagt een krediet om de noodlijdende bewoners van Cuba te helpen. jDe Maine-ramp houdt de aandacht van den President sterk bezig, die verklaart dat de vernieling van de Maine in de haven van Havana een bewijs is geweest, dat Spanje niet bij uiaichte is, aan de Vereenigde Sta ten en andere landen voor hunne schepen die veiligheid te waarborgen, welke zy het recht hebben te ver wachten. Niettemin wordt erkend, dat Spanje, zooveel als mogelijk is zonder een bijzondere daad van de Cortes, ontkend heeft eenig deel aan de Maine- ramp te hebben 8n diep leedwezen over de ramp, in een Spaansche naven voorgevallen, heeft uitgesproken. De zaak is eerder in handen van de Spaansche justitie. De President verklaart ten slotte dat er aan den oorlog op Cuba een eind moet komen. ;Aan zyn Boodschap heeft de Pre sident nog dc volgende verklaring toegevoegd'. Sedert liet opstellen van mijn vorige Boodschap, heb ik, giste ren, officieel bericht ontvangen van een decreet der Regentes van Spanje, waarbij Blanco is gelast, ten einde bet verkrijgen van den vrede te ver gemakkelijken, den wapenstilstand af te kondigen. Ik ben overtuigd van uwe zorgvuldige aandacht hiervoor. Indien de maatregel doel treft, zal wat wij wenschen bereikt worden. Zoo niet, dan zal het een nieuwe rechtvaardiging zijn van de actie over 'welke we overleggen. De Boodschap is in de Hamer zon der beraadslaging verzonden naar de commissie voor de buitenlandsche belangen. Een eigenaardig feit hierbij te ver melden is, dat de opstandelingen op Cuba den wapenstilstand niet willen, of Spanje moet Cuba verlaten. De oorlogspartij in de Vereenigde Staten beweert, dat de rogeering van Spanje alleen den eisch tot wapen stilstand heeft ingewilligd om tijd te winnen. Deze partij begint nu ook weer de Maine-ramp meer op den voorgrond te st8llen. STAD§S§fc£yWS eerste en derde pagina. Haarlem, 12 April. Schouwburg. Nederlandsche Opera. Na in het begin van den winter door het Italiaauscbe Operagezelschap alhier gegeven te zyn, zal a.s. Don derdag door de Neder). Opera „De Troubadour" (II Trovatore) opgevoerd worden. Hoewel eene van Verdi's oudste opera's, is ze blijkbaar doordat ze zich en met succes op het reper toire heeft weten te handhaven, ook voor een hedeudaagseh publiek nog lang niet verouderd, en kan eene opvoering van „De Troubadour, mits de vertolking der hoofdpartijen in goede handen zy, nog altyd op veel belangstelling rekenen. Waar wij nu als Leoaore en Aeuzena de dames van Gelder en Irma Lozin, als Man- rico de heer Urlus en als graaf Luna de heer Orelio vermeld vinden, mag voorzeker wel van een uitstekende bezetting gesproken worden. HAAGSCHE BRIEVEN. Dat ik in de „stille" week een „drukken" brief zal schrijven, kan in billijkheid niet van mij worden ver langd. Stil was 'tniet bepaald in do resi dentie. Op Goeden Vrijdag bijv., een uitgezochte mooie dag, waren de straten vroeg stampvol met van elders gekomen wandelaars, die niet lang waudelend bleven, doch weldra de trams bestormden om naar Scheve- ningen te worden overgebracht, 't Was nauwelijks half negen in den ochtend toen ik een dier vehikels ontmoette, van binnen, vau buiten en van boven stampvol met lange, magere dames en heeren, die op een afstand als zonen en dochteren Albion's waren te herkennen en die zich by een nader onderzoek als „Cook's" ontpopten, d.w.z. reizende onder geleide vaneen der talryke agenten van het wereld- beroemde Engelsche reisbureau. Zy kwamen in Holland „bank-holiday-en". Daar is toch iets bijzonder goeds in deze methode van onze Engelsche naburen om een paar keeren in het jaar voor enkele dagen allen arbeid den bons te geven en die dagen te besteden aan vermeerdering van ken nis, gepaard aan genoegen. Wij heb ben dat zoo niet. De goede Vrijdag byv. is geenszins voor allen een dag van absolute rust en werkonthouding. De meeste han delskantoren zijn in den ochtend een paar uren open en daar post en tele graaf gewone dienst hebben, wordt ook nog geëxpedieerd wat eenigzins mogelijk is. De Engelschen stellen hun vacantie-dagen by de wet vast on wie daarvan zou afwijken wordt yoor niet recht wijs gehouden. Sommige menschen in den Haagj hebben dezelfde opinie van den heer! Schumann Sr. die juist hedenavond in de tot circus verbouwde zaal van het sportterrein de eerste equestrische voorstelling houdt. De afstand van j dat gebouw, ruiin een half uur uit hei. centrum, is ongetwijfeld voor velen een beletsel. Maar dat de on dernemer daarom geen geld zou ma ken kan ik niet toegeven. Ongetwij feld zal hij liet echter dezen zomer te Scheveningen beter hebben. De Raad beeft hem sans tambour ni trompette toegestaan de plaats in te nemen die Wuift' vrijwillig ledig laat. Na al hetgeen in dat college tegen houten circus-gebouwen is aangevoerd zou men gedacht hebben, dat, nu Wulff van de vergunning geen ge bruik maakt, de gelegenheid werd aangegrepen om het houten circus kwijt te raken. Maar consequentie is niet de sterke zijde van den Haag- schen gemeenteraad. Wie zullen vandaag (Dinsdag) wor den aangewezen om drie ledige plaat sen in dit college te vullen Groote animo zal er wol niet zijn om deze zetels te betwisten, behalve wellicht in het eerste district waar de vrienden van den heer Stobberingh, oud-hoofd commies ter gemeente-secretarie, blijk baar nog al wat voor diens verkie zing over hebben. Deze is de candi dal der vryziunigen. In bet tweede district is dat de spekslager van Santen, lid der Kamer van Koophan del, een flink ra au, maar die tegen over zich heeft het oude raadslid Rietstap. Dat is een „ongelijke par ty" zou men in de biljartzaal zeg gen. In het derde district eindelijk, het bolwerk der vrijzinnigen,zijn dezen verdeeld tusscheu de heeren Janse en van Dorsser, de eerste oud zee-offfcier. de ander oud Indisch ambtenaar. Van den laatste is bekend, dat hjj een koap en zuinig financier is, zoo zui nig, dat hij, bij wijzigingen in het dienstvak waartoe hy zelf behoorde, indertijd voorstelde, dat men de be trekking zou opheffendie hij zelf vervulde! Dat is een aanbeveling ongetwijfeld. Geen aanbeveliu^ voor den heer Janse is het, dat hij niet eens op de lyst der gemeenteraads kiezers voorkomt. Toch woont hy [reeds langer dan 3 0 jaren in den Haag. Dat hy op de lyst ontbreekt i in het gevolg van nalatigheid in de 'betaling op tyd van zyn beiastiug- scbuld.Maar nu kan men het velen kie zers toch waarlyk niet ten kwade dui den, indien zij meenen. dat iemand die zijn belasting niet op tyd betaalt, das zyn plicht als staatsburger niet ver vult, Diet mag ambieeren een zetel in een der vertegenwoordigende colleges. Deze omstandigheid zal den heer Janse aan de stembus geen goeddoen. En in dit district, gelyk in de andere, ver wacht ik dan ook een herstemming. Met dit Paaschfeest eindigt liet seizoen der Italiaansche opera, die ons in de laatste maanden zooveel en zoo heerlyk genot heeft geschonken. Of ons het volgend seizoen twee Ita liaansche gezelschappen zullen wach ten Het wordt verluid, maar ik zou het ernstig betreuren. Dit schijnt zeker, dat niet „Aya" de zetel meer zal zyn, doch de hoofdstad en dat de residentie het dus alleen met de Franschen zal moeten stellen. Nn, dat is genoeg. Het gezelschap der heeren van Bylevelt én Lefevro spat vrijwel uiteen en ik deel het gevoelen niet der Haagsche collegaas die dit jammer vinden. Ze ker, enkele goede krachtende bary- ton Berriel, de bas Blancard, de alt mevr. BlaDcard—Nady, gaan heen, terwijl men hen gaarne had zien blij ven. Maar inzonderheid liet gezelschap der „grand-opera" was dit jaar niet schitterend. Een stel goede tenoren hebben we brood noodig. Die heeren zyn nu wel peperduur, maar financieel is het afgeloopen seizoen lang niet slecht geweest. En deze omstandig heid geeft het recht te verwachten, dat de flinke directie m Sept. a. s. kranig voor den dag zal komen. Wc krijgen te Scheveningeu een pier. De Staat vond het reeds goed. Maar de gemeente en het hoogheem raadschap van Delfland moeten deze innovatie a la Blankenberg ook nog goedkeureu. Men weet wat dat zeggen wil. H. A. GANUS Jr. Uit do „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Benoemd tot notaris binnen het arrondissement Leeuwarden.ter stand plaats de gemeente Ylst, W. Wierda, eandidaat-notaris te Bolswardtot opzichter van den Rijkswaterstaat der le klasse A. van de Linde, A. Steendam en J. L. Bootsgezel. De heer C. Tirion, arts, benoemd en aangesteld tot officior van gezond heid 2e kl. by het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Ned.-Indië. Ter zake van zyn gedrag by eene excursie tot het verdrijven van roo- verbenden in Midden-Lombok van 7 September tot 7 November 1897, de by hot leger in Ned.-Indië gedeta cheerde 1ste luitenant der iafanterie J. A. van Nieuwland van het leger hier te lande, benoemd tot ridder der 4e klasse der Militaire Willemsorde. Benoemd tot leeraar aan de Ryks- h. b. school te Sappemeer, D. van Bruggen, leeraar aan de b. b. school te Veendam en tydelyk leeraar aan de Rijks- b. b. school te Sappemeer aan D. van Bruggen voornoemd machtiging verleend om, te gelyk met zyn ambt van leeraar aan de Rijks- h. b. school te Sappemeer, dat van leeraar aan de h. b. school te Veon- dara te bekleeden. Yoor het tijdvak van 1 September 1898 tot en met 31 Augustus 1899, benoemd tot leeraar aan de Rijks- h. b. school te Sappemeer, dr. J. F. Hoekstra te Groningen De kapitein ter zee A. P. Tadema met 16 April a.s. gedetacheerd by het departemont van marine en hem opgedragen de betrekking van chef i van den marinestafde luitenant ter t zee der le klasse M. W. L. Olivier, met gelijken datum eervol ontheven van de tijdelijke waarneming der be trekking. Aan den luitenant ter zee der 2e klasse F. H. de Koek van Leeuwon vergunning verleend tot het waarne men van eene particuliere betrekking buiten het zeewezen voor den tijd van een jaar, ingaande 10 April a.s., onder stilstand van non-activiteits traktement en zonder opklimmiug in de ranglijst, en met ingang van laatst- gemeiden datum, bevorderd tot luite nant ter zee der 2e klasse, de adel borst der le klasse D. M. O. deRoo van Alderwerelt. De 2e luit. C. W. J. baron van Boetselaer, van het 8e reg. inf. op zyn aanvrage, met ingang van l Mei 1898, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op fSOO'sjaars. Aan den generaal-majoor W. Roo seboom, commandant der stelling van Amsterdam, tevens bevelhebber in de le militaire af deeling, en den majoor H. A. H. Smeding, van het. le 'reg. huzaren, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der ordeteeke- nen, resp. van ridder 2e klasse met de Ster en van ridder 3e klasse in de orde van den Rooden Adelaar, hun door den keizer van Duitscbland geschonken. Aan S. Gaastra, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als dijkgraaf van het waterschap Hemelumer, 01de- phaert oti aanhoorige zeedijken, prov. Friesland. De met verlof hier te lande aan wezige le luit.-kwartiermeester van het leger in Ned.-Indië W. L. Kraal, op zyn verzoek, ter zake van lichaams gebreken, met ingang op 1 Juni 1898, eervol uit den militairen dienst ont slagen, met toekenning van pensioen; de met verlof hier te lande aanwezige kapitein der infanterio van het leger in Ned.-Indië, L. P. F. Schimpf, op zyn verzoek, met ingang van 1 Juni 1898, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pen- Een jubileum. By gelegenheid van de herdenking j van het 25-jarig bestaan der Holland- I Amerika Lyo te Amsterdam had het gezamenlijke personeel, zoowel dat Her verschillende stoomschepen als dat aan den wal werkzaam, Zaterdag ;de beide directeuren, de heeren J. V. Wierdsma en jhr. Otto Reuchlin, uit- Jgenoodigd met hunne dames in het 'N. A. S. M.-Hotel tegenwoordig te zyn, met het doel hun aldaar hunne gezamenlijke hulde te brengen. Daaraan werd door den beer Van den Toorn, als oudste beambte der Maatschappij aan den wal, uit naam van het geheele personeel in welge kozen bewoordingen uitdrukking ge geven, onder aanbieding van cenige prachtige souvenirs, bestaande voor den heer Wierdsma uit een groot schil derij, voorstellende het nieuwe stoom schip „Rotterdam," de rivier naby Rotterdam opstoomende, geschilderd door den beer G. Morgentsjerne Mun- tBe, te den Haag; voor den heer Reuchlin uit een bronzen groep, voor stellende La Sirène, van Pueeh, waar- FF U ILL ETON. He ridder d'Aisriac. 16) Nu deed zich een moeiolijkheid voor, waar ik niet aan gedacht had. De poorten waren gesloten en ik diende dus nog een paar uur te wachten. Dat was niet te doen cn ik maakte een leven, dat zelfs de dood er door gewekt zou zyn. Tot mijn groote vreugde hoorde ik de wachten nader komener werd een luikje geopend, het licht van een lantaarn viel naar buiten en een grove stem gelastte mij heen te gaan. Doe open," brulde ik, „in naam des konings, doe open". „De poorten zyn juist op 's konings bevel gesloten, mynheer en zyn majesteit houdt er niet van, dat de rust van zyn onderdanen wordt verstoord," antwoordde een andere stemuit den beleefden toon en uitspraak zyner woorden maakte ik op, dat ik met een officier te doen had. „Als het zoo staat, mynheer," zeide ik, „laat my dan in, opdat wy beiden naar bod kunnen gaan, en ik maak u mijn excuses dat ik u zoo lastig heb gevallen. Myn knecht bevindt zich in de „Grand Cerf" en Óen man kan toch de stad niet innemen." „Odau zyt ge mijnheer de Preaulx van de Aujou- mois, wiens knecht, Jacques Bisson, gisterenavond aan kwam want nu is het morgen niet waar „Gy houdt goed do wacht, mynheer wie zou ik anders zyn?" vervolgde ik, er in myn binnensto een Goddank bijvoegend, voor het toeval, dat my dezen naam geschonken had. Er volgde geen antwoord, maar ik hoorde iemand lachen, terwyl het licht naar links en rechts gedraaid werd om te zien of ik wel alleen was. Maar eindelijk scheen men toch bevel te geven mij in te laten. De dou- ren knarsten op hun scharnieren en het volgende oogenblik bevond ik my binnen Rouvres. Even hield ik stil om den officier voor zyn beleefd heid te bedanken, en daar het volle licht op my viel, bemeikte hij hoe vuil en vermoeid ik er uitzag en riep uit: „Gy moet wel een langen rit achter den rug hebben, mynheer, en dan nog wel een tweede paard aan den toom leidend." „Ik ryd in 's Konings naam," antwoordde ik koelt jes en terwyl ik hem nogmaals mijn dank betuigde, kreeg ik een plotselinge ingeving hem te dineeren te vragen. „Met genoegen, mijnheer. Sta my toe u mijzelf voor te stellen. Ik ben ridder d'Aubusson, ordonnance officior van mynheer de Saney." Ik nam myn hoed af en zeide „Zyn Majesteit heeft geen dapperder krygman in zyn dienst dan de Saney. Tot twaalf dan, mynheer. Ik zal dus het genoegen hebben van u weder te zien goeden nacht of beter gezegd, goeden morgen." „Adieu!" antwoordde hij, „ik zal op myn tijd pas sen. Gij moet rechts omslaande „Grand Cerf" is nog geen honderd vademen meer verwijderd." Terwyl ik de nauwe, slecht geplaveide straten door reed hoorde ik d'Anbusson, terwyl hy naar zyn post terugkeerde, een deuntje fiuiten on ik weDschte my zelf geluk met myn list en den nieuwen vriend, dien ik daar door had verworven. Ik wist genoeg van hel hofleven af om te weten, dat de Saney en de maarschalk lijn recht tegenover elkaar stonden en ik er dus zeker van kon zyn hier bescherming te vinden, als ik mij tegen Biron verklaarde. Toen sloeg ik een hoek om en mijnheer de Preaulx van de ADjoumois stond voor de deur van de Grand Cerf. Op myn kloppen opende mijn getrouwe Jacques de deur. Daarop volgde het gewone oponthoud en de drukte, die de aankomst van een nieuwen gast met zich brengt. Terwyl ik afsteeg fluisterde Jacques my in het oor: „Gy zyt mijnheer de Preaulx de Saumur vandeAn- joumois, mynheer." „Dat vertelde mynheer d'Aubusson my," antwoordde ik eveneens op gedempten toon en voegde er toen over luid by om maar iets te zeggen: „maar gy hadtmy wel bericht kunnen zenden, Jacques in elk geval was 1 m bedoeling goed en daarom zal ik je vijf kronen tot •elooning geven. Roep nu eveu den hotelhouder om myn kamer te wijzen en ga jy intussehen eens naar de paarden zien." De hotelhouder kwam op zyn pantoffels aan loopeu met een hoogen kandelaar in de eene eu een glas warmen Romance in de andere hand. Met veel strijkages ging hy m\j naar myn kamer voor, die er zeer netjes en geriefelijk uitzag. „Hier hebt u een glas warmen wijn, mjjnheer de baron," zeide hij mij het glas overreikend„ik heb de mooiste kamer voor uw lordschap in orde laten brengen en van middag zal ik, naar ik hoop, de eer mogen genieten den edelen markies een fijn diner voor te zet ten goeden nacht monseigneur, goeden nacht en droom plezierig," en hy slofte weg, terwijl ik myn glas wijn opdronk, die verrukkelijk was en daarna myn afgemat lichaam te ruste legde. Ik ontwaakte eerst laat in den morgen en bemerkte Jacques iu myn kamer, die mijn bevolen afwachtte. De rust had myn been goed gedaan ofschoon het nogstyf was en mijn hooge laars het pijnlijke gevoel vermeer derde. Toen ik myn toilet voltooid had zeide ik tot Jacques „Zyn de paarden gezadeld „Zoodra mynheer gedineerd heeft, zullen ze klaar staan. Ik zal de valiezen, die wij in Evreux voor u gekocht hebben, op uw paard binden." „Best. Ik hoor mynheer d'Aubusson reeds. Het is al laat." „Het is juist etenstijd."

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1