NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De oorlog tusschen Spanje en Amerika. De ridder d'Auriac. IBe Jaargang Dinsdag 10 iüei >898. 4558 HAARLEM'S DAGBLAD AJBOI<r2SrEald=EElSrTSI=E,I-JS: Voor Haarlem per 3 maandenf 1.29 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom de; gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1j65 Afeonderligke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franc# per post0.37-/ AJDVTIE^T^CsTTIJEIISr: 50 Cts.; ieder-:- regel meer 10 5rs. Sroote letters naar plaatsruimte By Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent por regel. bonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en C-ourantiers. Dit biad verschijnt dagetyksbehalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEERSBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale dt Publivité Etrangère G. L. DAUBE d- Co. -JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Ftmbowg Montmartre. Met uitzondering van het Ariondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plsatsing van Advertentién en Reelatnes betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prjjs der A.dvertentiën van 1—5 regels 0,75, elke regel meer f 0.15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omtrek zyn Bloemendaal, Santpoort en SrhotenP. v. d. RAADT. Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bjj de tol; Spaamdam, C. HARTENDORPZand voort, G. ZWEMMER Velsen, W. J. RU IJ TERBeverwijkJ. HOORNS; Hillegot», ARTE HOPMAN. Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertenttën aan. Het Oorlogsterrein. Er is nog steeds weinig nieuws. Behalve het bericht over het opbren gen van de Lafayette, een Fraosche mailboot, welk feit alleen de aan dacht verdiend heeft, omdat het een vry onhandige daad'der Amerikanen is, kan tot dusverre niet veel meer gemeld worden dan een bericht uit particuliere bron. via Gibraltar te Madrid ontvangeu, dat melding maakt van een gerucht volgens hetwelk het Spaansche en het Amerikaansche es kader in den Atlantischen Oceaan elkander ontmoet hebben met een voor Spanje bevredigenden afloop. Vry vaag en onvolledig dus! Dit gerucht krijgt echter eenige bevestiging door het volgende tele gram, Zondag uit New-York geseind: Een dépêche uit Puerto Plata, op San Domingo, van 8 Mei aan de „World" zegt, dat de ambtenaren van St. Domingo een heftig kanonvuur heb' ben gehoord naby Monte Cristi. Men vermoedt, dat het escadervan admiraal Sampson slaags is geweest met het Spaansche escader van de Kaap Verdische eilanden. Het kanonvuur, dat om ongeveer negen uur Zondagmorgen begon, moet verschrikkelijk zyn geweest. In verband met dit bericht, zy nog gemeld, dat men Vry dag te New-York in ongerustheid werd gebracht door een telegram uit Charleston, meldend dat er te Port Royal, Zuid-Carolina, twee uur lang schoten vernomen waren in zee, waaruit men opmaakte, dat het Spaan sche eskader daar was aangekomon. Nadere bijzonderheden werden niet geseind en het gerucht, dat onwaar schijnlijk klinkt, is niet bevestigd. Men gelooft thans stellig dat het te legram nopens den terugkeer van het Kaap-Verdische eskader naar de Ka narische eilanden een manoeuvre ge weest is om de Amerikanen om den tuin te leiden en dat de Spaansche vloot werkelijk naar Porto Rico stoomt. Op een afstand van een dag zeilen oostwaarts van dat eiland kruist thans admiraal Sampson's eskader, bestaande uit vier slagschepen en eenige kruisers en hulpkruisers. Admiraal Dewey heeft nadere bijzonderheden gemeld over het voor Spanje zoo noodlottig treffen in de baai voof Manila. Dewey bracht alle batterijen lot stilzwijgen, en sneed zelf den telegraafkabel af. De baai is met alles in zijne machtmaar hij kon de stad Manila niet bezetten wegens gebrek aan manschappen. De Amerikanen hadden slechts enkele gewonden en verloren geen enkel schip. Dewey deelt mede dat ae vernielde schepen der Spanjaarden zynde Lla de Cuba, Reina Cristina, Castilla, Antonio de Ulloa, Don Juan de Austria. Velasco, Eleano, General Lazo, Marques del Duero en Isla do Mindanao. Het rapport is uitvoeriger dan men Lorenez, majoor Smith, die don 21n van de hoofdstad behooreu. Sommigen De staat van beleg is afgekondigd aanvankelijk meende. Het is thans by April te Caibarien (op de Noordkusthebben hun bediende by zich; allen j te Alicante. brokstukken aangekomen. Ivan Cuba) geland is om eeu aantaljzyn goede ruiters en Roosevelt heeft; Er loopen te Madrid geruchten Te Manila heerscht groote opwin-dagbladcorrespondenten naar hetkampeen parade gehouden, waarbij bij de omtrent een ministerieele crisis, doch ding, zegt by. Hy beschermt devan Gomez te geleiden, gevangen ismanschappen' toesprak en degenen, i deze worden officieel tegengesproken. vreemdelingen die er zich bevinden, j genomen en onthoofd. Wat er met dei die zich niet aan absolute krijgstucht Een tweede telegram van Dewey correspondenten is gebeurd, weet men wilden onderwerpen, de gelegenheid meldt dat hy meestér is van de ver sterkingen te Cavite de troepen aan wal heeft gezet, en 256 gewonde Spanjaarden in krijgsgevangenschap heeft. Dewey heeft voor het oogenblik aan niets behoefte. De „World" heeft een telegram uit Hongkong, meldende dat het advies jacht „Hugh Mc Culloch" aldaar is aangekomen om gisteren Zondag weer zee te kiezen. Het bracht de tijding van de Amerikaansche overwinning bij Manila. De geheele Spaansche vloot van elf schepen werd vernield driehonderd Spanjaarden werden ge niet. Een telegram uit Kingston aan de (Parysehe editie,) „NewYork He rald" zegt dat de Amerikaansche con sul aan zijne regeering verzocht heeft de blokkade vau Porto Rico uit te stellen tot het Amerikaansche expe ditiecorps geland zal zyn. Tevens vroeg de consul om wapenen en schiet voorraad voor 50,000 inboorlingen. De commandant-general Biscayes werd afgeslagen, zal thans eeu regi- heeft uit Libuan, in den Filippijnen-'ment cavalerie aanwerveD, uitrusten, archipel geseind: Na vier uur vech-onderhoudon. en aanvoeren? i schonk, alsnog heen te gaan. Nie-1 mand ging. Tot het regiment behooren ook studenten van Yale en Harvard; University, New Yorksche politie- j agenten en leden van voorname socie- j teiten. Waarheen men van plan is deze heeren te zenden, blykt niet. Ook miss Helen Gould, wier aan bod van';100,000 dir. door den President wegens aan de wet ontleende redenen tens heb ik my meester gemaakt van Panay, het voornaamste brandpunt van den opstand. De opstandelingen dood en vierhonderd gewond. De ver-bobbeu 172 man op het slagveld ge- liezen der Amerikanen bestonden slechts in zes gewondengeen ern stige schade werd door hen geleden. Uit Hongkong wordt nader het volgende gemeld: Yolgens de bijzonderheden, welke hier omtrent den slag by Manila ont vangen zyn, begon de slag om half zes des morgens en eindigde hy tegen den middag, toen de ganscbe Spaan sche vloot vernietigd was. Het arse- naai vloog in de lucht, waardoor ver-) laten, en de kolonne die ik uitgezon den heb om hen te achtervolgen, meldt dat zy meer dan 500 gedood heeft. Deze operatie zal van grooten invloed zyn voor de pacificatie. De Spanjaar den verloren twee officieren en 45 soldaten. Volgens een dépêche uit Key-West aan de „Heralu" hebben zich vier gevallen van gele koorts voorgedaan onder de Amerikaansche marinetroe pen. De zieken zyn aan boord ge scheiden personen gedood werden. bracht van de prijs gemaakte „Ar- Het totale verlies der Spanjaarden gonauta". De geneesheereD verkla- wordt geschat op duizend dooden en gewonden. Het bericht uit Spaansche bron luidt als volgt In een officieele dépêche van La- buan, van generaal Biscaye aan gene raal Augusti. kapitein-generaal der Philippijnen, wordt gezegd, dat de vijand zich moet hebben meester ge maakt van Cavite en het arsenaal, na de vloot te hebben vernietigd. Een strenge blokkade wordt gehandhaafd, maar dank zy de tusschenkomst der consuls zal voorloopig Manila niet worden gebombardeerd. Zaterdag zyn 10,000 (1000?) matrozen aan gekomen ons eskader is vernietigd de autoriteiten zyn bijeengekomen en hebben besloten om naar de provin cies iuvloedrykc agenten te stureD, ten einde den volksgeest wakker te makeD, vooral onder de gendarmes opdat dezen zich van deelneming aan den opstand zullen onthouden, De krijgsverrichtingen tegen de, Cubaaosche opstandelingen z\jn sedert j hoeveelheid levensmiddelen uit Chi- 30 April hervat, aldus wordt offici- cago naar Chattanooga te zenden, eel te Madrid medegedeeld. De „National Guard" te Washing- Een officieel telegram uit Havanaton schijnt onder gebrek aan tucht te bevestigt dat de Spanjaarden de j lijden. De rijke jongelui die daarvan Amerikanen die een landing beproef-deel uitmaken, klagen over het slechte den b\j Salado, teruggedreven hebban, s voedsel en deD zwaren dienst. Er ligt De Spanjaarden kregen vier gewon den. Uit Havana wordt gemeld, dat twee oorlogsschepen, die eeD visschers- schuit vervolgden, de kust naderden, ren, dat de ziekte slechts sporadisch is. De „Argonaula" is onder quaran taine geplaatst. Aan de „Daily Chronicle" wordt nit Liverpool geseind, dat men daar zeer ongerust wordt over de Cana- rische Eilanden, waarop Liverpool groote handelsbelangen heeft. Men weet, dat de Spanjaarden zich daar op een aanval van de Amerikanen voorbereiden. De Amerikaansche con sul van Las Palmas moet plotseling verdwenen zyn, uitvoerige kaarten van de plaats meenemende. Vereenigde Staten. Er is te New-York bevel gegeven om alle beschikbare schepen voor het overbrengen van 40,000 man to huren. De schepen moeten binnen vyf dagen te Key West binnenvallen. Men maakt hieruit op, dat er gewichtige veran dering in het strategische plan voor den inval op Caba gemaakt is. Er is ook een spoedbestelling gedaan om een j waarin zy dezen verzoekt zyn hulp ""te willen verleenen tot het bewerk stelligen eeoer tusschenkomst der mo gendheden. Graaf Goluchowski heeft onmid dellijk een nota in dien zin aan de mogendheden gezondenmaar men verwacht daarvan weinig heil. In de Spaansche Kamer heeft een hef tige discussie plaats gehad; een Carlis- tiseh afgevaardigde heeft de Spaan sche regeering boleedigd in een rede voering, welke hy eindigde met den uitroeOngelukkig de volkeren, die geregeerd worden door vrouwen en Een referendum, door een Ameri kaansch blad onder de leden van de seuaatcommissie van buitenlandsche zaken gehouden, heeft tot uitkomst gehad, dat alle leden zich voor het behoud van de Filippijnen verklaar den. Lodge zeide dat de Vereenigde Staten door het bezit van Hawaï en de Filippijnen eindelijk den langjari gen droom van handel op liet Oosten zouden kuunen verwezenlijken. De Staten gaan den Grooten Oceaan be- hesrschen. San Francisco zou dan voor die zee worden, wat New York voor den Atlantischen Oceaan is. Men vermoedt, dat commodore De wey wanneer zulks noodzakelijk mocht blyken, de Spaansche ambte naren op de Philippijnen zal weten te dwingen desuzereiniteit van de Ver eenigde Staten te aanvaarden ter voor koming van de onregelmatigheden, welke onder het tegenwoordige be stuur plaats hebben. De opstandelingen zyn niet in staat om aan de regeering deel te nemen, doch de Amerikanen zullen waar schijnlijk hun raad inroepen. Men neemt aan, dat Mc. Kinley slecht wenscht, de zekerheid te ver krijgen, dat de Philippijnen Spanje niet zullen bijstaan. Maar indien blykt, dat de Spanjaarden onhandelbaar zijn zullen de Amerikanen moeten trach ten het bestuur van dezen eilanden groep op zich te nemen. Spanje. Uit Weenen komt het bericht, dat de koningin-regentes een schryven heeft gericht aan keizer Franz Jozef, provisie in de straten van Washing ton opgestapeld en toch krijgen de manschappen te weinig te eten. Er zyn hooge officieren heen om hen tot bedaren te brengen en te zorgen dat tot op 5 mylen afstand. Zy werden er beter in hun behoeften wordt voor door de artillerie der forten bescha-zien. digd. j Roosevelt's Rough Riders is de naamkinderen. Zy zijn door God vervloekt. Aan de „World" wordt uit Tampa van een regiment, dat door TheodoreDe Kamer heeft met 190 tegen 19 geseind, dat volgens een bericht, ver- Roosevelt te New-York georganiseerdstemmen het woord aan dezen afgo- strekt door den Cubaanschen officier is en 'waartoe vele jeugdige „lions" vaardigde ontnomen. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 9 Mei. Een belangrijke wedstrijd. De burgemeester dezer gemeente, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hoge- lauden, heeft bericht aan het Bestuur van de afdeeling Haarlem van de Maats, van Bouwkunst, dat Z.E.A. het voornemen heeft, een belangrijk bedrag beschikbaar te stellen tot bet uitloven vaa een prijs voor den ar chitect, die in 1898 het fraaiste ge bouw in Haarlem zal hebben opgericht. Over de bijzonderheden van dezen wedstrijd zal door den burgemeester nader met het bestuur der afdeeliug worden overlegd. Intussehen mag het denkbeold des burgemeesters met erkentelijkheid worden beschouwd als eeu blyk zyner belangstelling in deze gemeente. Leger des Heils. Zaterdagavond had in het gebouw van het leger in de Schachelstraat alhier, eene bijeenkomst plaats, waar bij de verschillende landen waar het Leger des Heils werkzaam is, aan schouwelijk waren voorgesteld, door 7 vrouwelijke en '2 mannelijke heil soldaten, welke de kleeding droegen dier verschillende landen, als China, Japan, Turkije, kortom overal waar het leger zijne afdeelingen telt. Nadat de gecostumeerden een wan deling door de stad hadden gemaakt, 1 waar zy natnurlyk veel bekijks had- den, trok de stoet naar het vereeni- giugslokaal terug, waar staf kapitein de Groot de bijeenkomst door gebe den en gezangen verder leidde. laten dit, jammer geuoeg, niet toe. Yerder deelde by mede, dat dezelfde prediking, die zy na op het oogenblik hielden, gehouden werd door hunne officieren in Japan en Afrika. Na het einde van deze redevoering, werd de bijeenkomst weder op de ge wone wyze door g zangen en gebeden voortgezet. Zondagavond had de bijeenkomst ia denzelfden geest plaats. Door de arrondissemeuts-rechtbank alhier is, ter vervulling van eene vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabe- tische lijst van aanbeveling Jhr. mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven, rechter in de arrondis- sements-rechtbank te Zutfeumr. C. G. von Reeken, rechter-plaatsvervan- ger in de arrondissements-rechtb&nk, advocaat en procureur, alsmede com mies-chef ter provinciale griffie van Noord-Holland, te Haarlem, ou mr. I. W. Losecaat Vermeer, rechter in de arrondissements-reehtbauk teTiel ïn zijn openingsrede, die hij vervol- meester aan boord van H.M. gens hield, zeide hy o.a., dat er mis schien sommigen waren, die zich niet met hun eigenaardige manier van op treden konden vereenigen, maar bun doel was toch precies hetzelfde als vau andere christelijke genootschap pen, nm. om het Evangelie te ver kondigen. YVauneer hy dit een ander in uniform kon doen, zei spr., zon hy het ook doen, als hy daarmede zyn doel kon bereiken. Doch hy hoopte vurig, dat men vooral niet zou denken, dat deze by BKDiENLAID. De Koninginnen op reis. Uit Florence wordt gemeld, dat HH. MM. de Koninginnen Zaterdagochtend 9 uur precies met een specialen trein vertrekken zyn. De Koninginnen hebben, met het oog op de onlnsten te Milaan, op raad der Italiaansche overheid van een be zoek aan die stad afgozien. Dienten gevolge werd de reis gestaakt en te Bologna overnacht. Uit de „Staatscourant". Konirddijke Besluiten. Als blyk van goedkeuring en te vredenheid de zilveren oerepenuing voor roenschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan P. van Walraven, sergeant-hof- wacht schip Qedehwegens de met gevaar voor eigen leven in het werk gestelde pogingen tot redding van eeninland- schen schepeling uit de voorhaven van Tandjong Priok op 4 Pebr. 1898 en de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift aanR. F. P. Ladan, spekslager te 's-Gravenhage, wegens het met levensgevaar redden van verschillende personen uit het water, laatstelijk ran een man uit de Loosduinsche vaart aldaar op 12 Februari 1898J. vau Strien, hoofd- eenkomst diende om sensatie te ver-agent van politie te Amsterdam, we- wekken, maar wel dat zy was belegd,£ens het 0101 gevaar voor eigen leven om aan te toonen, dat het leger werk- j redden van een kind uit de Buiten- zaam was ouder die mensehen, wiersingelgracht aan de Nicolaas-Witsen- kleediag zy op dit oogenblik droegen.fcadp aldaar op 4 Maart 1898. Ook wensebte hy, dat niemand in| ^et 11 Mei a.s. de luitenant ter dit gebouw één oogenblik iichtzinnig zee 1ste klasse J. C. Cramer eervol zou doorbrengen, daar het hier eenon the. en van het bevel over Hr. Ms. ernstige bijeenkomst gold. 1 monitor Cerberusen dat bevel alsdan Ik zou wenschen, zeide spr., dat opgedragen aan den luitenant ter zee bet leger hier evenals in Engeland, der 1ste klasse YV A. Mouton. op de openbare pleinen mocht ver- Benoemdtot lid van het college doch de wetten van ons land van Haven en Bassen van Zeven- FEUILLETON. 36) „Ik heb haar immers niet noodig geef my delad der voor vyf kronen of behoud haar." „Na, goed dan mynheer, ik dank n wel, ik zal haar even voor n naar boven brengen." „Doe geen moeite, geef haar maar hier, ik moet toch naar boven." Hy overhandigde my de ladder, die ik over mijn arm hingdaarop ging ik de trap op. Boven gekomen keek ik haar nog eens goed na, repareerde haar op sommige plaatsen en hield onderwijl een oogje op de straat, zon der evenwel iets bijzonders te bespeuren. Eindelijk bracht de vrouw het eten boven en ik probeerde iets te gebruiken; maar met den wyn kon ik spoediger over weg, want deze was bijzonder zacht en geurig. Toen de tafel afgenomen was bleef ik nog een half uurtje zitten, onderwijl met mjjn glas spelend, en stond daarna opik begon mot te zien of mijn deur wel goed gesloten was en zag, dat niemand binnen kon treden zonder het slot open te steken. Daarna trok ik myn schoenen uit en gespte myn zwaard losrajjn pistolen hield ik evenwel bij my en na nog een blik om my heen te hebben geworpen of niemand my bespiedde, sloeg ik de ladder over de balustrade en gaf er toen een Hin ken ruk aan om haar stevigheid nog eens op do proef te stollen. De zjjde bleek sterk genoeg te zijn, maar eeu paar steenen van de balustrade lieten los en vielen met een hevigen plof in den modder. Blyde dat ik de sterkte van de ladder nog eens geprobeerd had, keek ik uit het raam om te zien of het lawaai iemand's attentie had getrokken, maar gelukkig was dit niet zoo. Na nog eenige oogenblikken te hebben gewacht, begon ik te trachten het boveneinde dor ladder op een audere plaats der balustrade te schuiven maar bemerkte wel dra dat dit een onmogelijkheid was van af de plaats, waar ik stond. Toen schoten my myn tochten, die ik als kleine jongen over de klippen to Auriac had ge maakt, te binnen en op de vensterbank stappend, mij intussehen met één hand aan den muur vastboudoud, want als ik uitgleed was ik verloren, schoof ik delad der een anderen kant uit en tot mijn groote voldoening bemerkte ik, dat de lus eindelijk aan een der spijlen bleef haken. Zonder aarzelen klom ik toen naar bo ven en lag het volgende oogenblik voorover op het dak. Goddank dat ik het waagstuk ondernomen had, want voor me bevond zich een groot dakvenster, dat half open stondzoodoende kon ik dus zien wat er in die kamer voorviel en als het noodig was zon ik zonder moeite het Gulden Vlies kunnen biunendringen. Eerst zag ik evenwel nog eens om mij heen, maar tot inyu groote vreugde kou men mij vauaf de overzijde der straat niet bemerken, want het plat lag verborgen ach ter het voorgedeelto van het huis, dat hooger was op getrokken dan het gemelde, waarop ik mij bevond. Als ik nu nog aan deze constructie denk, kom ik tot de conclusie dat dit plat met een bijbedoeling door den architect was aangebracht; maar ik was veel te dankbaar dat het bestond en had bovendien geen tyd om er over na te denken. Als ik my een weinig voor over boog, kon ik zien dat de blinde muur beneden aan straat met het bepaalde doel was opgetrokken om den toegang onmogelijk te makeD, want hy liep een eind voorbij de gracht. Eenige oogenblikken bleef ik stil liggen en kroop toen naar het venster toe, totdat ik er my bijna onder bevondheel voorzichtig stond ik op en zag naar binnen. De kamer, die ik te zien kreeg, was tamelijk groot en netjes maar eenvoudig gemeabeld. In het midden stond een laugwerpige tafel met een donker kleed er over en daarom heen eenige stoelen. Het vertrek werd alleen verlicht door liet venster, waardoor ik spionueerde, en dit bevond zich wel twaalf voet boven den grond. Er was niemand in de kamer te bekennen en ik was reeds half en half van plan er in af te dalen, toen Babette binnentrad. Ik bukte my en zag hoe ze glazen en karaffen op tafel plaatste, de stoelen recht zette en na een laatsteu blik in het rond, weder ver trok. In elk geval wilde ik wachten en op het dak neerhurkend begon ik myn geduld te oefenen. Nadat er ongeveer een nar verstreken was werd de deur ge opend en hoorde ik verscheidene stemraeu. Plotseling riep iemand uit: „Wij zouden beter doen het venster te sluiten, maar een andere stem, die van Lafln, antwoordde: „Neen, dat is niet noodig en wy zullen daarenboven licht noodig hebben." Langzaam verrees ik weer en zag naar binnen, oogeu en ooreu wyd open houdend. Er bevonden zich drie personen in het vertrek, de Gomeron, Laflu en een ander, dien ik niet kende maar voor een Italiaan hield, naar zyn uitspraak van 't Fransch te oordeelen. Zy zaten om de tafel en spraken fluisterend, terwyl zy eenige doknmenten in zagen. Na eenige oogenblikken scheen het alsof Latin de Gomeron iets trachtte duidelijk te maken, maar deze, die in een kwaden luim was, sloeg vloekend met zyn j vuist op de tafel zoodat de glazen rinkelden. I „Ik doe het niet daarvoor heb ik te veel gewaagd. I Ik heb je van te voren gezegd, dat ik niet voor niéts I zooveel op 't spel zette. Do belooniug komt mij alleen j toe. En dit heeft niets met uwe zaak te maken, die mij i al lang de keel uithangt." j Daarop zeide de onbekende: I „Ik zie niet in, mijnheer de Lafin, waarom wy bier- over zullen twisten. Als mynheer de Gomeron een vroiw j verlangt welmenige mooie vrouw heeft een ruwer kerel tot echtgenoot gekregen dan de dame, waarover wy spreken. Ik daarentegen heb reden om ontevreden j te zijn. Ik dacht hier den maarschalk aau te treffen en ontmoet u beiden. Hiermee bedoel ik geen beieediging maar op uitdrukkelijk bevel van myn meester moest ik mijnheer de Biron zelf te spreken vragen. „En Eperaon, Bouillon en Tremouille dau, graaf?" vroeg de Gomeron. De donkere oogen van den vreemdeling vestigden zich voor een oogenblik op den kaptein.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1