Seller jeiraaii. tesier-BottiÈr. ABYERTEMTIËN. Dankbetuiging Velserend. flinke Dienstbode, Buitenmeisje GEVRAAGD Varkensslachterij. Jongmensch, zangkoor -Hemelvreugd" eonige zang nummers deed hooren, eu welke door •ngeveer 2t0 personen werd bezocht. Sedert Zaterdagmiddag 12 uur wordt uit de ouderlijke woning vermist de jarige Cornelis Kerkraan, wonende Heereusingel no. 79, die voor die wo ning op straat bad gespeeld. Men vermoedt dat bet kind in den Hee rensingel is verdronken maar tot nog toe niettegenstaande herhaald dreggen is het lijkje nog niet ge.onden. Het is een knaap met licht blond baar, blauwe oogen, gekleed met grijs ge streept broekje^ donker blauw kiel tje. donker blauw petje met vergulde sterretjes en knooplaarsjes. Roeiwedstrijd. Maandag, den tweeden Pinksterdag, heeft de studentenroeiwedstrijd weer de jaarlijkscbe levendigheid en drukte aan de boorden van het Noorder Spaarue gebracht. Er waren weer talrijke booten, versierd riiet vlaggen eu dames, verlevendigd nog door mu ziek eu jolig student engesciireeuw. De tribune was goed bezet. Wij merkten er o. a. op deu beer J. T. Cremer, minister van koloniën. Op de gastenboot bevonden zich de com missaris der koningin in deze pro vincie, de heer mr. G. van Tienhoven en do heer jbr. mr. J. W. G. Bureel van Hogelanden, burgemeester van Haarlem, beiden met hunne familie. De juryboot de Campaniella, kon door hare snelle vaart wel ae jaloe zie opwekken van de pers-mannen, die eeue persboot hadden, welke eene voornaam verciscbte de uoodige snelheid om de met elkaar kampende gieken te volgen niet bezat. Voor het laatste nummer had nog een eigenaardig incident plaats.Eemge studenten op een boot uit Leiden, welke aan «len westelijken oever ge meerd iag, kregen ruzie met jongens aan den wal, dio zich spoedig uitte iu het werpen met steenen. Weldra werd het een algemeen bombardement, zoodat degenen die zicli op de boot. be onden. veiligheid moesten zoeken in de kajuiten of achter den stoom ketel. Een politieagent aan wal ver mocht niets cn liep zelfs groot gevaar in het water to worden gedrongen. Wrat de wedstrijden zei ven betreft, uit een sport-oogpuat waren zij niet zoo belangrijk als andere jaren wel Let geval was. In hot hoofdnummer toonden Njord on Laga duidelijk geen serieuse tegenstanders te zijn en al leen in het 8 riems nummer was van een spannenden eindstrijd sprake. Hei verloop M'as als volgt: I. Vierriems outrigged gieken (se niores) baan 3000 meter, hoofdnum mer De start was ook met, de vol gende nummers aan den Spaarn- damschen kant. Triton en Nereus nemen onmiddel lijk de leiding met resp. 38 en 39 slagen in de minuut, Njord en Laga volgden met al spoedig groote t.us- schenruimte. Dc (Jtrechtsche ploog die reeds drie jaar achtereen de over winning behaalde, trok kranig door en wist hoewel Nereus goed bijhield de leiding tot het eind te behouden. De tijd was 11 min. 15 - - (het vorig jaax 10 min. 52'/-.). Voor de tribune gaf Nereus het op. Njord en Laga waren ver achter. II. Tweeriems outrigged seniores baan 200 meter. Alleen „Laga" en „Nereus" kwamen op. Laga nam de leiding en kroeg spoedig een grooten voorsprong en won in 8 min. 21 sec. Nereus maakte min. 11 sec. III. Vierriems out rigged, j uniores, o_ver 2000 meter. Njord, Triton en Nereus kwamen aan de boeien. Njord start zeer snei en weet daardoor de leiding te kryVen en t e houden. Tegen deze goede ploeg kon aileen Triton het hoofd bieden daar Nereus weldra afzakte. Njord won in 7.12. Triton deed er drie sec. langer over. IV. Het single-sculüng nummer was een walk-over, daar alleen de heer de Jong van Beek en Dook voor Njords kleuren opkwam. Hij legde de baan van 1600 meter af in 5 min. 30 sec. V. Tweeriems outrigged juniores, 2000 meter. Triton eu Nereus bleven weg zoodat de strijd liep tusschon Njord en Laga. Njord won iu 8.12, Laga deed er 10 sec. langer over. VI. Het laatste nummer was liet meest interessante. Laga, Triton ei> Nereus kwamen ieder mot een aclit- riemsploeg uit. Kort na het starten toen Nereus de leiding had, moest opgehoaden worden daar Nereus, op gedrongen door de boot der genoodig- den die in haar weg lag in Tritons vaarwater kwam en de Utrechtenaren moest hinderen. Er werd opnieuw ge start, wat zeer veel opomhoud gaf. Laga en Nereus roeide prachtig naast elkaar op met Triton in het midden daarachter. Het was een span nende race. Nereus won met een halve lengte voor Laga in 6.34. Met twee lengten achter (tegen veler verwach ting) was Triton derde. Hiermee waren de wedstrijden afgeloopeu. Geheel-Oiithoudersdag te Velserbeek. Gisteren (2en Pinksterdag) had de <Lrde jaarlyksclie Onthoudersdag plaats van den Neder]. Chr. Geheel onthouders Bond, van de afd. Haar lem op hot buitengoed „Velserbeek" te Velsen, daartoe welwillend afge- staau door Baron van Tuyll van Serooskerken. Reeds in den vroegen morgen om 7 uur waren eenige deelnemers, welke zich op de Groote Markt, alhier, hadden opgesteld in optocht naar Velserbeek getrokkeD, terwijl later uit Amsterdam. Kampen, Aalsmeer, Breskens, Deventer, Hoorn, Ter schelling, Urk, Weesp, Wornierveer, Zaandam cn Zwolle, afdeelingen van den Boud derwaarts waren vertrokken, boneven" de Chr. muziekkorpsen Eu.ihonia van Amsterdam en Broeder band van Kampen, alsmede de Ge heel-Onthouders zangvoreen. Excel sior van Haarlem en Sluit .Schiedam van Amsterdam. Van by na alle oorden des lands waren belangstellenden toegestroomd. Het aantal personen wordt ruw ge schat. op drie duizend. Met trein, tram, stoomboot en alle mogelijke vervoermiddelen kwamen de bezoekers aan. Doch op liet uitgestrekte land goed kon men van het groot aantal personen niet zooveel bemerken, vooral daar de toespraken op drie verschil lendespreekplaatsen gehouden werden. Op spreekplaats A had var. 's morgens negen tot tien uur, een bid stond plaats onder leiding van de heeren B. B. J. Wildeman en G. Velthuysen Jr. terwyl door den heer G. Velthuijsen, voorzitter van den Bondde openingsrede werd gehouden. Verder werden bier. benevens ook op de andere spreekplaatsen, zapg- en muzieknummers door verschillende zang- en muziekkorpsen ten gehoore gein acht. Op spreekplaats B sprak de heet H. Laogcndonk, ouderwijzer alhier, over het onderwerp „Alcohol en On tucht. Spreker toonde in zyn rede aan, dat drankmisbruik en ontucht, meestal hand in hand gaan, en dal dc eerste slap op dit pad der ondeugd, meestal onder den invloed van sterkeu drank geschiedt. Verder gaf hy eenige voorbeelden, om dit aan ie toonen. uit zijn ervaringen als middernacht zendeling. Op spreekplaats C sprak de heer H. Stap, middernachtzendeling te Utrecht over b t onderwerp „Een oude klacht, in onzen tijd herhaald". Deze spreker schetste de ontzettende gevolgen, voortspruitende nit de drink gewoonte. Is die gewoonte rechtvaar dig in onze dagen riep spreker uit. Hebben de doctoren niet bewezen dat de drank de gezondheid verwoest? Want bet is onzin te zeggen van sommigen, dat het gebruik van ster ken drank 's winters verwarmt en 's zomers verkoelt. Dit doet hy geen van beide. Maar alleen vermoordt hy ods langzaam, zoowel licharaeiijk als zedelijk. Ook deze spreker trachtte door voorbeelden zijn rede te verduidelijken. Ds. H. James, uit Vlaardingen, sprak naar aanleiding van zyu onder werp „Een der grootste hinderpalen voor de werking van Gods Geest". Deze spreker sprak v.n. over het drankmisbruik in vimerika waar hij langen tyd gewoond heeft, en waar ongeveer negen honderd millioen gul don aan sterken drauk wordt uitge geven. Doch ook in ons land is het drankmisbruik iu verhouding met Amerika, niet minder. Tachtig inilli- oen gulden wordt hier jaarlijks voor dit dooi uitgegeven. Spreker noemde verder liet drankgebruik een der grootste hinderpalen voor de werking van Gods geest. Daarom wekte hij allen op, mede te werken, ter bestryding van den alcohol, eu lot het aankweeken van godsdienstige gevoelens. Verscheidene sprekers en spreek sters voerden nog het. woord als Mej. A. G. P. Schreuder van Heilooovêr het onderwerp „De vrouw en de alcohol", F. Nietveld van Amsterdam „De Geheel Ontti. in verband niet tiet huiselijk leveu," enz., doch het zou ons to ver voereD, deze rede voeringen te bespreken. Wijgelooven (lau ook te kunnen volstaan met te zeggen, dat deze dag weder uitstekend geslaagd is, en in de beste orde is afgeloopoD. Op sommige plaatsen werden door een der officieren van het leger des Heils fotografische opnamen gedaan, terwijl by spreekplaats A een con ferentie over Geheel Ontb.-Kinder- bouden werd gehouden onder leiding, van den heer B. J. Keuveiaar van Rotterdam. De heer O. J. tenThije. piaatsver- vangen hoofd aan de lste Burger- schooi op het. Klein Heiligland, die veneden jaar op eene voordracht voor hoofd van eene school «e dezer stede geplaatst, was, staat No. 2 op een dergelijke ie 's-Gravenhage. Hieruy dient opgemerkt ie worden, dat de laatste voordracht opgemaakt is, na een vergelijkend examen van 72 mededingers. Uit dit feit mogen wy afleiden, dat by niet ten narechte op de voordracht alhier is geplaatst geweest. Harddraverijen en wedrennen op de Cruqums. Terwyl de studenten hun jaariyk- schen roeiwedstrijd hielden op het Spaanse eu de geheel-onthouders velddag op Velserbeek, werd voor een groot en belangstellend publiek, een meeting gehouden op de Cru- quiusbaan te Heemstede. No. 1 was „Pinksterprijs", reeord- harddravery, miniuium-afstand 3200 meter. Prys f 300, premiën f 100 en f80. Ingeschreven waren twaalf paar den, waarvan vier niet opgekomen zyn. Eerstaaukomende was „Vetlok" van J. Bakker, Wassenaar in 6 min. 23sec., tweede „Moqnette" vau Stal 'nitas te Charlois, derde „Jersey" van A. A. van den Berg te Haarlem in 6.6 minuten. „Neuville" van W. A. Oekborst te Rotterdam, was favorite voor de zen wedstrijd, doch sloeg direct by den aanvauggdoor en kwam daardoor dadelijk achter. No. 2. „Haarlem-prijs". Wedren op de vlakke baan, voor paarden vari 3 jaar en ouder, handicap. Ie prys f 265. 2e pry's f SO, 3e prijs f20. Af stand 1600 meter. Ingeschreven waren vyf paarden, die allen waren opgekomen. Dit was een zeer spannende ren. De mededingers bleven voortdurend dicht bij elkander tot het laatste rechte eind. Tenslotte kwam eerst, aan „Hallebarde" van stal Duindicht te 's Gravenhage, tweede aankomende „Blindfold" van S. A. F. baron Creutz te 's Gravenhage en derde „Lady Tiny" van luit. A. Singels te 's Gravenhage, de laatste met, een halve lengte achter „Blindfold". De totalisator betaalde f28. No. 3. „Cruquius-prys. Handicap harddraverij, minimum-afstand 2400 meter. Prys f 300, prerniëu 1100 en f25. Ingeschreven waren zes paarJen, waarvan vyf opgekomen. Eerste kwam aan „Axteil" van H. van Wickevoort Crommeiin. tyd 4,43 \'stweede was „Vetlok" in 4.45'L en derde „Wira" van Joh. de Mol van 's Gravenhage in 4,46'L. De totalisator betaalde f7,—uit. No. 4. Heemstedeprys. Wedren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bona fide toebehoorende aan heerryders. Afstand 300 M. Prijs f 400, 2de f50. 3e f25. Van de zeven paarden waren drie opgekomen. Eerstaankomende was „True Blue" ex Lir van H. F. Bultman Hzn., tweede „Lady Hamilton II" van ba ron Creutz. met eene lengte verschil derde „Antilope" met, vier lengten achter den tweeden (eigenaar luit. II. Meijners, Breda). De totalisator betaalde f6. No. 5. Vergeetmynietprys. Record- harddr. voor paarden van 3 jaar en ouder. Minim, afstand 2800 Metor. Daar 5 paarden startten (een was niet opgekomen) was de prijs f 400 en de premie f 100 eu f 50. Op de helft van de baan was „Eineer" van den lieer Crommeiin be- iangrijk voor. Toch kwam eerste aan „Newbold" van J. W. Scbuijl, Rot terdam, tyd 5.093/stweede ..Lucille" van denzelfde in derde „Isa- belle" van A. A. van den Berg in 5.13: vierde „Emeer" in 5.10.-.-, Totalisator f7.— No. 6. Haarlemmermeer pry-;. Tlor- denren voor paarden vau f jaar en ouder vau Nederlanders. Handicap. Afstand 3200 Meter. Ie prijs f300, 2e f50. 3a f25. Van de zeven ingesc' reven pa irden waren slechts vier opgekomen. Reeds spoedig was „Watermill" van baron Creutz vei' voor. Al de paarden namen de hurdles achtereen volgens zonder incident. Ten slotte won „Watermill" met grooten voor sprong in 4.02'Z-; tweede was „Lang- see" van luit. Meijners, in 4.15 drie eo vier waren „Hawk "Wings" en „Maladetta", beide var. 14. F. Bultman Hzn. Tijd niet opgenomen. De totalisator betaalde f8.—. No. 7. Amst. Sportclubprijs, aan geboden door de Amst. Sportclub. Hordenren voor Neüerl. Heerryders, le prys f250 of een cup van deze waarde en em zilveren eigarettenko- ker voor den berijder van het win nende paard. Tweede prijs f 50, dorde f25.-. Afstand circa 4000 M. Negen paar den waren ingeschreven, waarvan vier aan de start verschenen. Reeds dadelijk was voor „Warda" van luit. G. J. A. A. baron van Heemstra, die won in 5.43tweede Odin in 5.43-,5 (van ritm. A. Mete- lerkamp). Derde eu vierde waren „Nora" van luit. Singels, eu „Go on" van luit. F. H. Abbing, Breda. Totalisator f8. - Dc meeting was te kwart voor vyf geëiudigd. Haarlemmermeer. Zaterdagmiddag is door onbekende oorzaak afgebrand, de schuur van den landbouwer A. van Zomeren staande naby de Badhoeve. Gebouw, noch gereedschappen waren verzekerd. Beverwijk. In dit district bedraagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer 6859 tegen 6734 in 1897. VERtfCLS Prov. Staten. In het district Velsen is Jhr. G. S. Boreel, aftredend lid algemeen de caudidaat der vrijzinnige party. Van anti-revolutionaire zijde wordt geen candidaat gesteld, terwyl de Katholieken den beer Bijvoet te Over- veeu de candidatuur hebben aange boden. Te Haarlemmermeer is door de liberale party de heer J. II. M. Eve- ieiu wederom ais eaudidaat gesteld; ook daar stellen de anti-revolutionairen geen tegencandidaat. De Protestantsche kiesvereeniging te Sloten, stelde den heer Groskamp, burgemeester dier gemeente. Moord te Amsterdam. Zondagavond is in deGovertFlinck- straat te Amsterdam een bloedig drama afgespeeld. In een danshuis vau zekeren Smit. zich bevindende in perceel 206, waar het op dat uur erg vol was, kregen tegen ongeveer halftion een paar be zoekers twist. Een der twistenden gaf den ander mei een scherp voorwerp, vermoede lijk eea groot mes, op eenmaal een hevigen steek in het onderlijf. D* verwonde, zekere Hendrik van Reeden diamantslijper vaa beroep en ongeveer 22 jaar oud. ging nog do straat op, do«b zaklo spoedig in elkaar. Tnoen apotheek in do Ferdinand Bolstraat werd hij verboudeu, doch toen door do inmiddels gehaalde politie naar hel Binnen-Gasiliuis gebracht, waar het bleek dat de man reeds was overleden. De commissaris van politie uit de Ferdinand Bolstraat, de heer C. P. van der Wieie, was spoedig met tal van agenten ter plaatse en liet de straat voor het huis waar de moord gepleegd was, afzetten, zoodat geen der bezoekers van het lokaal kon ontsnappen. Zy werden allen als ge tuigen naar het bureau in de Ferdi nand Bolstraat gebracht. Het voor werp w larraodo de daad was gepleegd, was nog niet gevonden, doch dat de aanslag wel degelijk tn het lokaal gepleegd was. bleek uit het bloed dat op den vloer lag. Iu het politiebureau beersebte tot diep in den nacht groote drukte, door het groot aantal getuigen, ongeveer een 40-tal. dat door den commissaris moest worden gehoord. Ook de officier van justitie, mr. Von Baumhauer en de commissaris van politie, mr. Van lïaalte, als waarnemend hoofdcom missaris. aangezien do heer Franken met verlof afwezig was, woonden do verhooren by. Voor het politie-bureau stond den geheclen avond een groote menigte bet voorval to bespreken. I)e bemoeiingen der politic eu justitie hebben ook in den loop van den dag van Maandag niets aan het licht ge bracht. Het blijkt in het danshuis den heelen Zondagavond een dronkemans- boel en ruzie geweest te zyn. Van Roeden blybt niet in bet onderlijf, maar vlak in het hart getroffen te zijn. Maandagmiddag zyn in dezelfde buurt drie revolverschoten gevallen, echter zonder letsel te veroorzaken. Het gebeurde in een bierhuis in de eerste Jan van der Heydestraat. Uit minnenyd richtte een man, zonder te voren een woord te spreken, het wa pen op zijne vrouw, die hij van ontrouw verdacht. De mau bevindt zich in arrest. De begrafenis van Gladstone. Gladstone is Zaterdag begraven, by tamelyk gunstig weer. Het eerste gedeelte van den stoet bestoud uit wel vijfhonderd leden vau het Lagerhuis, voorafgegaan door den .Speaker in ambtsgewaad. Daarna werd de westerpoort van Westmin ster Hall weer gesloten, om de tweede afdeeling van den stoet, die bestond uit de leden van liet Hoogerhuis, biu- nenin gelegenheid to geven, zich op te stellen. Middelerwijl reed de lijkwagen voor, oen eenvoudig rytuig met vier wielen, waarop een zwartgepolyst plat was gelegd voor de kist. Twee donker bruine hengsten meteen palfrenier er naast waren voor deu wagen gespan nen. Tien minuten vóór elven kwamen de leden van het Hoogerhuis uit de poort, gevolgd door de vertegenwoor digers van de leden vau het konin klijk huis eu buitenlandsche souverei- nen. Klokslag elf uur tilden de lijk dragers de kist op den lijkwagen. Deze word voorafgegaan door graaf Pembroke, die de Koningin vertegen woordigde. vergezeld door de vroeger gemelde siippeudragers en gevolgd door Gladstone's zonen en verwanten, zyn particuliere geheimschrijvers, lijfartsen en dienstboden. Een afge zantschap van honderd leden uit de onderhüurigeu van Hawarden besloot den optocht. 5$r.De afdeelingen hadden haast een uur Doodig om deu westeringang van •le abdijkerk to bereiken. Daar ston den de deken en andere kerkdiena ren klaar om den stoet te ontvangen en sloten er zich eerst bij aao. nadat de kist van den wagen was genomen en binnengedragen. De geheele plechtigheid was zeer indrukwekkend. Mevrouw Gladstone woonde de neerlating van liet lyk by. LAATSTE BERICHTEN. Naar men ons mededeelt, is dooi den heer P. Piepeubrink tegen 1° Juli e.k. eervol ontslag aangevraagd als havenmeester- inspecteur alhier. Thans kan met zekerheid worden gemeld dat A. S. Fransen van de Putte tegen zyu vonnis in hoogcr beroep is gekomen. Het O. M. is eveneens ia appèl gekomen. Lawn-tennis. Op de lawn-ieuuisbaan van de Haar- lemsche Lawn-Tennis Club moest Zondag de hoer L. von Heraert den brassard, op Hemelvaartsdag gewon nen, verdedigeu tegen den heer K. W. A. Beukema van Den Haag. De beer Benkeroa won in 5 sets (2—6; 4—6; 6—1; 6—3; 7 -5). De nieuwe .Secretaris de heer W. Pyuacker Hordijk aanvaardt 15 Juni e.k. zyn ambt Haarl. Tram. Hedenmiddag had de vergadering van aandeelhouders der Haarlemsche Tramway-Maatschappjj in „Weten en Werken" plaats. Uit het jaarverslag bleek dat hei gelukt was het lynennet uit te breiden. Door den ingenieur J. Schotel te Rotterdam is eeue teekeniug gemaakt van de nieuwe lyn Groote Markt— Zijl weg en deze is by den Raad inge diend met verzoek daarvoor concessie te geven voor den tyd van 56 jarea. Het afgeloopen boekjaar was zeer gunstig, hetgeen blijkt uit do gemaakte winst, weike f 17.169.43 bedroeg of f5600 meer dan verleden jaar. Deze winst is in hoofdzaak ontstaan door zuiniger exploitatie. Vervoerd werden in 114.624 ritten 696.572 passagiers, met een opbrengst van f 67.963.9 De gemiddelde opbrengst per dag- kilometer bodroeg f 54.75. Ook werd aan eene weduwe van een overleden koetsier gedurende 6 weken het volle loon uitbetaald en tevens nog eene gratificatie vau f 100. De gekochte paardea kostten ge middeld f361.66, de verkochte brach ten gemiddeld f 125.8.3 op. A an fourage werd betaald f 9.380.66 de mest bracht f 666.74 op. zoodat de fourage zuiver kostte f 8.714.92 of per paard en per dag f 0.618. De lyn behoefde niet gerepareerd te worden. Aao de gemeente Haarlem werd uitbetaald f 521.23s Aan arbeidsloon aan de smederij 1.354.50 Teil behoeve van den dienst aan arbeidsloon 18.376.76 Aan paardonrekening 13.195.34 rollend materieel 1.272.80- roerende goedereu 988.21 gebouwen 2.925.34 administrate 13.780 60 dienst 1.083.84 lijn 577.23-* Alzoo to zamen f 60.263.— Voorgesteld wordt de winst te ver- deelen als volgt: Afschrijving op de lijn f 7,708,92 Op meubelen en inboedel 515.60 Op rollend materieel 970,61 Op de gebouwen 1,329,043 Op de paardonrekening 2,895,30 en op de effecten 250,— zoodat overblijft tot uitkeering van 3 pCt. dividend f3000 en voor het ondersteuningsfonds van het perso neel f 500. Het jaarverslag werd hierna goed gekeurd en daarmede dus ook de voorgestelde winstverdeeling. By de aanbesteding gehouden op heden 31 Mei door den architect, deu heer W. F. Doeglas in het café van den Heer T. G. van Gerveu alhier voor het amoveeren van de perceelen 5, 7 en 9, gelegen aan de Linscho- terstraat te Haarlem en het ter plaatse bouwen van Drie Onder en Bovenwoningen aldaar, waren 14 biljetten ingekomen, waarvan het laagste was dat van den heer Kluyt voor f8640. BURGERLIJK^ Sl'KNU. Bevallen: 28 Mei. C. Hesselsde Vries z. 29. A. S. Smit—Miille- z. H.E. Baaij—Lempke d. D. J. Wat- zema—Brantsma z. A. M. Prinsen— v. Acker z. T. Veldemyer—Piek d. 30. T.Langeveld-Hollenberg z. A.Kes- sens— Bijster z. A. Dyt— Welp d. J. G. D. v. Veen Blot z. Overleden 28 Mei. E. F. S. Jongeueel 75 j. v. Ostadestr. G. de Ridder ll-m. d. Barendsestraat. 1T. Voorn 62 j. de Witstraat. 29. M. E. F. Robbers - Hijikens 76 j. Ivoudenhorn. 30. E M. C. Schornagel—Hartel 75 j. Baune- steeg. StoomvaaHiserichfsüt Het stoomschip Gedé, van Rotter dam naar Java, vertrok 30 Mei van Perira. Het stoomschip Sumatraarriv. 28 Mei van Amsterdam te Batavia. POSYERJJER?. De directeur van liet Postkantoor te Haarlem maakt bekend, dat te re kenen vanaf l Juni a.s. de 6e lich ting der hulpbrievenbussen met '5 minuten wordt vervroegd. DOFFEGNIES. Haarlem. 2S Mei 1898. 357e STAfiTSLOTEHl J 31 Mei 1S98. 5e klasse 13e lijst. No. üuoe. f 1.500. No. 5033, 5814, 6746, 12734 f iooo. No. 4059. 4259, 4823, 7SiO. 11696 f400. No. 4138, 6275, 7898. 20503 f 200. No. 1420, 4880, 6543. 13277, 15492, 15721 f100. Prijzen van f70. 1892998 6441 8933 1X692 1546618719 21!30 )7 6540 916011«»1 1562116770 288-3203 6677 «17011705156081S785 3653396 6612 9101 117:-2 1572318914 4128477 6754 9255117"5 1571018968 4213576 7191 9515 11762 157881908.5 481 3633 7234 952'i 1178i 1690019(i9l 627 3611 7303 9Ö24120131593519115 56636527372 9i98 127911598619122 6163830 7398 98531236616! OS 19137 70440497402 9871 12994 162)1192)4 S3140817472 9912129951622.3 19i25 844 41567531 994013015 16.61 19288 872416276741001613 541667919286 11814.52 78551003813f991670219319 1317 4334 7896 i01V4 13656 169 81940 14694504 79071033613705 16921 19444 1511451879201048713835169.519495 165945147916 II'514140 4 1720219614 1685 4634 79771053414337 1744019686 1812476980.36 1054S 14449 1749519839 1869 4944 8088 lf'55814596 17682 19844 1897 5)248145 1062914690 1782720.103 2007 5 )S 0 8162 10671 1470217859 20291 21045605821710981 147131787820337 2110 56328263 11047 14896 17897 20 '61 2132 57478271 11)2814921 1792020535 2247 5782 8372 1115015' '05 1S0O4 20556 22495800849611217 16607 1817920558 2390 5961 85781122815210 18200 20571 2429 0060 861411486 153Ï618417 20755 268561838623 11513 15381 18470207.',7 2706 6234 8637 1158815385 18681 20790 276063868827 116481541318681 20818 297963978907 11629154181869020899 20984 20931 li 1848-2898 Den 14Jen Juni hopen ouze iU geliefde Ouders 'i ANTONIUS H EN R IC US S LINDEMAN 4 eri MARIA BLEIJSWIJK g den dag te heidenken. waarop ff zij voor 50 jaar in den Echt ÏJ zijn verbonden. g i! Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen, ij |j Haarlem, 2 Juni 1898. g Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Wed. Henrietta Lena, geb. Kioos, ia den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam. der Kinderen. Behuwd- en Kleinkinderen. J. W. LEM. Haarlem, 30 Mei 4898. aaa den WelEd. Zeergel. Heer.dea lieer Dr. J. v. PRAAG, voor de liefderijke geneeskundige hulp e* hartelijke deelneming, en aan de Wijkzuster. Zuster VERSLOOT. Oranjestraat'8, voor de liefderijke verpleging, zoowel voor als na den dood. betoond aan onze geliefde Moeder. Wed. HENRIETTA LEM, geb. Ki.oos. Uit aller naam. J. W. LEM. V Voor de vele blijken vau hartelijke belangstelling dezer da gen ontvangen, betuig ik bij deze mijn besten dank. J. J. WEBER. Haarlem. 31 Mei 1898. CAFÉ-RESTAURANT en UIT SPANNING, gelegen aan den voet van de schoonste duinen tegenover de Ru'ine van B rederode, 10 minuten afstand van Santpoort. Nieuw ingerichte groote Zaal, Kleedkamer. Tooneel en ruime Serre. Schoonegelegenheid tot het geven van Dejeuners, Diners en Buiten partijen. A. VAX i>i;.\ HKIiO. Tri een net gezin gevraagd eene die gelegenheid heeft thuis fe sla pen en van goede get. is voorz. Adres te vernemen aan NOBELS' Ailv.-Bur.. N. Groenmarkt 25. gevraagd, voor den dag of dag en nacht. Niet jonger dan 10 jaar. Adres bureau van dit blad. in een Banketbakkerij een net Burgermeisje niet beneden de 18 jaar. (externb Br. f'r. onder No. 1551 aan het. Bur. v. d. Blad. Adres Wagenmakerslaan No. 3. Gevraagd een Hinken Knecht, II. J. STOL, Anegang 19. Op een Kantoor alhier wordt dadelijk gevraagd een niet beneden 40 jaar, een goede band schrijvende. Salaris naar be kwaamheid. Brieven onder 1552, bureau van dit blad. Ter drukkerij van D. I. BRACCK- MANN', Lange HeerenstraatSO. kan een JONGEN worden geplaatst, om in 't vak te worden opgeleid. VERLOREN. Maandaggen Pink sterdag Een Gouden Heeren- Remontoir-Horloge met nikkelen kett., gaande v. even voor gesticht Meerenberg tot aan de tramstand plaats Bloemendaal. Op llinke be looning kan gerekend worden Te bezorgen Korte Hofstraat 41. Tegen 4 Juli a. s. wordt alhier gevraagd een solied. degelijk per soon als KASSIER en ROEK HOU DER. Bekendheid met stenografie en gebruik der schrijfmachine strekt tot aanbeveling. Franco brieven met prima refe rentiën worden ingewacht onder letter J. bij den Boekhandelaar I). J. VAN DER WILK, Groote Hout straat 105. Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3