NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. JB03^35T3±a^xiïnsra:iST3Eyi <xs Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Oe osrlGg tusschen Spanje en Amerika. FEUILLETON. ISe Jaargang Woensdag 29 Juni 1898 4899 Voor Haarlem per 8 muindenf 1.20 Voor de dorpen in den oivrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), por 8 maanden1.30 Franco door het geheele Kijk, per 3 maanden1.65 Ahsondcrlyke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 „de omstreken en franco per post O.S?1 ADVTEIE^TliilL-TTIIHEN" -5 regels 50 Cis.: ieder regel meer 10 Cts. Groote lettere naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen deor onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publiciié Eirangere G. L. DA ('BE d.' Co. JOHN F. JONES, Snee., Parijs 3Jbis Faubourg Mont.nartre. Met uitzondering van het Ariondisscment Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nyverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75. elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenten voor dit blad in den omirek zyn BloemendaalSantpoort en Schoten, P. v. d. RAADT. SandpoortHeemstede, J. LEUVEN,bij de tol; Snaamdam. C. HARTENDORP Zandvoort, G. ZWEMMER Yelsen, W. J. RU1JTER; beverwijkJ. HOORNS; Biilegom, ABIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenteó nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. OfficieeSe Berichten. Herhaling s-oef'en ingen gen waarvan de inhoud geheim wordt gehouden. Naar men zegt, bevatte het bericht, dat de monitor „Miantono- mali" en het pantserscbip „Puritan" De Burgemeester van Haarlem1 beschadigd zijn. men weet niet in roept bij deze op de milicien-verlof- j welke mate. Men onderstelt dat de gangersschepen te dicht bij Havana zija ge- Franciscus Moerkerk, Maehiel Mar- j komen en de batterijen op ze gescho- chand, .Johannes Jau Nales en Pieter ten hebben. de Jong uit, de gemeente Haarlem,} Aan de World wordt uit Washing- vao de lichting 1896, behoorende tot i ton geseind Bij het lauden van de het korps genietroepen, om zich opCubanen by Sagua sloeg de eerste 16 Augustus a.s., des nam. vóór vier j boot iu de branding om. De manschap ure, te bevinden te Utrecht bijpen zwommen naar den wal, waar bun korps, voorzien van al de voor- j verscheiden honderden Spanjaarden werpen van klceding en uitrusting, hen trachtten te omsingelen. De dren- door hen bij hun vertrek met groot kelingen werden nog op het laatste verlof medegenomen, ten einde in wer- i oogenblik door de Amerikanen ver gelijken dienst te worden gesteld. j lost. Haarlem 97 Tnni ïftOK De Herald verneemt uit Santiago tiaanem, 2/ Juni 18J8. dat d(J dyQamietkruiser „Vesuvius" De Burgemeester voornoemd,een verkenning gedaan heeft in de BOREEL. Üe amerikaansche generaal Whee ler zegt in zyn ambtelijk rapport over het gevecht in de hinderlaag (by Ju- raguasito), dat de Amerikaansche ver liezen hebben bedragen 22 dooden en tus-cben 62 en 80 gekwetsten. Voorts zegt hy dat vyf wagons met Spaan- sche gekwetsten naar Santiago gezon den zijn, en nog veel Spaanscbe ge kwetsten hebben Santiago te paard of te voet bereikt. Luitenant,-kolonel Roosevelt zegt dat de Spanjaarden verwonderlijk goed schoten, en dat zij voortdurend vuurden. In een interview heeft generaal öbafter zich met de gemaakte vorde ringen tevreden betoond. Hij wacht nog alleeu op de landing van voldoen den krijgsvoorraad om den aanval op Santiago te beginnen. Hij kon niet zeggen, wanneer dat znn zou. Generaal Sbafter stelde zich voor, Zondagavond zijn hoofdkwartier vau [Baiquiri naar Juragua over te bren gen. Da nog te Baiquiri liggende transportvaartuigen OQtschepen snel de laatste mondbehoeften, fourage en ammunitie. De vier laatste batterijen berggeschut zijn Zondagmiddag over baai van Santiago. Het schip passeer de gemakkelijk het wrak van do „Merrimac", en meldt dat tweepant- serschepea naast, elkaar erlangs kun nen gaan. Sampson zou dus de baai kunneu binnenstoomen zoodra Santia go wordt aangevallen. De bulpkruiser „Harvard" is naar Santiago vertrokken, met troepen. Aan do Times wordt uit Havana geseind, dat verscheiden schepen on verlet Cubaansclio havens met provi and binnengeloopeu zyn. Volgens een telegram uit Tapelo aan de Mississippi is er Zaterdagavond een ongeluk gebeurd met een militairen trein, die een detachement ongeregel de cavalerie vervoerde. De trein was in twee deelen gesplitst. Het achter ste deel werd op liet eerste geworpen, en een wagen werd inelkaar gescho ven. Vyf soldaten werden gedood en vijftien gewond. Reutor's bijzondere correspondent seinde den 23en van MauilaEr is geen verandering in den toestand. De opstandeliugen zijn niet verder geko men. De Spanjaarden gaan voort de vestingwerken rondom Manila met zakken aarde te versterken. Ook planten zjj palen van aangepunte bamboe in den grond. De dagbladen gaan voort, do inboorlingen aan te sporen zich by de Spanjaarden aan te sluiten. De Amerikaansche trans portschepen zyn niet aangekomen. By het debat in den Senaat te Washington over het voorstel tot in de „Newark", admiraalschipde pant serschepen „Iowa" en „Oregon," de bulpkruisers „Yosemite", „Yankee" en „Dixie," en drie kolenschepen. De 1 rihune heeft een telegram uit Port Saïd ontvangen, waarin gezegd wordt dat het eigenlijke doel van Ca- mara zou zyn Hawaii en daarna San Francisco. Tengevolge vau het vorzoek van den Amerikaanschen consul te Port Saïd, zal do Egyptische regeering tot, nader onderzoek' het eskader van Camara niet veroorloven kolen in te nemen. De 40''O man, die de 3de expeditie naar de Filippijnen uitmaken, zijn op vier transportvaartuigen te San Fran cisco ingescheept, er. Maandag ver trokken. In weerwil van alle pogingen, te Madrid aangewend om zulke berich ten tegen te spreken - men neemt aan dat de Spaanscheregeeriog langs dien weg het terrein wil verkennen blijft men in diplomatieke kringen te Berlijn, naar 't schynt op vasten grond, van meening dat Spanje ver langt naar een tusschenkomst 'van de mogendheden die tot vredesonderhan delingen zou kunnen leiden, en slechts een geschikt tijdstip daartoe afwacht. De regeering te Madrid schynt te ge- looveD, dat de openbare meening in Spanje langzamerhand in zulk een mate gewend geraakt is aan de ge dachte aan een althans gedeeltelijk verlies van de koloniën, dat by het nemen van een beslissing het land voor ernstige beroeringen gespaard zal blyven. land naar Juragua vertrokken. De „_6WJ |TÖ1 1JOl) wwlOKU officieren van den stat zeggen dat de Jijviug van Hawai heeft de democraat wegen onbruikbaar zyn voor het Qjay het voorstel bestreden, er by belegeringsgeschut eri dat liet ook voegend dat de Vereenigde Staten de met geroakkelyk genoeg ontscheept kan worden. Ongeveer 500 muilezels, die aan land gezet waron, zyn nog Filippijnsche eilanden niet behooren te veroveren, daar zy den oorlog niet begonnen zijn met dat doel. Het departement van marine to Washington heeft het volgende be richt openbaar gemaakt. Commodore aldaar gebleven. Men maakt wagens gereed om de rantsoenen van de manschappen te vervoeren; de expe- ditie heeft levensmiddelen voor v«fWatson vertrekt aan boord van de dagen bp zich, maar mondkost voor I Newark" om zich bij Sampson te tien dagen zal uoodig zón als voor- voegen en het bevel op zich te ne- zorgsmaatregel by een plotseling op- iaon 0ver liet eskader pantsersciiepen rukken van de troepen, i met kruisers, ten einde onmiddellijk Vorens een telegram door de Tempi nasr de gpaansclie kust te vertrek- uit New-y ork ontvangen, zou gene- ken raai Shafter Zaterdag Sevilla hebben bezet. Het departement van marine maakt een bulletin openbaar waarin de sa- Aan de World wordt uit Washing-menstelling wordt opgegeven van ton geseindDe regeering heeft een "Watson's eskader, „eskader van het cijfertelegram uit Key West ontvan- oosten" genaamd, dat bestaan zal uit middellijk naai- zijn hu*. Heel voorzich tig trok ik den sleutel uit het slot en i ag door het sleutelgateenige oogen- blikken later kwam Stevens met een tlesch rum en een glas uit de provisie kamer. Hij schonk zich in en zwolg den hceten inhoud naar binnen, maar bleef n et zijn rug naar het groote dek gekeerd staan, opdat de matrozen, als er zich eenige op mochten bevinden, hem niet ouden kunnen zien. Daarop veegde hij zijn mond met de mouw van zijn buis af, bracht de llesch en het glas op hun plaats terug en begaf zich naar zijn hut. Nu was mijn tijd gekomen. Ik had niets van hem te vreezen, als hij het ;n zijn hoofd mocht krijgen boven te komen en mij op het dek vond, want het was niet meer dan natuurlijk, dat ik Overzicht. Men is iu Frankrijk een stap ver der gekomen wat het nieuwe kabinet betreft. Er is Maandag een langdu rige conferentie gehouden bij Brisson waaraan deelnamen Bourgeois, Sar- rien, Peytral, ;Cavaiguac, Lockroy, Delcassé, Viger, Maruejols eu Trouil- lot. Op de volgende punten is over eenstemming verkregen. De verkla ring die het nieuwe kabinet aan de Kamer zal afleggen zal in den geest der republikeinsche unie gesteld zyn. De grondwetsherziening wordt uitge steld. Ten aanzien van de Dreyfus- zaak zal het kabinet verklaren dat het besloten is van allen eerbied voor het leger en voor het gewysde te eischen. De graanrechten zullen weer geheven worden van 1 Juli af. Het kabinet neemt het stelsel van inkom stenbelasting aan, met afwyzing van de globale en progressieve belasting. De Senaat is tegen heden bijeen geroepen. Hoewel in Italië de crisis later is uitgebroken dan in Parys is men tot j de oplossiDg aldaar reeds verder ge vorderd. De Italia maakt tenminste reeds eane lyst van de nieuwe mi-1 nisters openbaar. Binnenlandsche zaken en presi- j dentschap Pelloux, buitenl. zaken i Canevaro, oorlog San Marzano, marine Pal umbo financiën Vacchelli, schat- kist Carcano, onderwijs Bacelli, land- j bouw Fortis, openbare werken Lacavo, justitie Finocchiaro. De Kamer is tegen Zaterdag bij eengeroepen. Als eene nieuwe, moderne staat doet Japan ook mee met kabinets-crisissen. Het kabinet Ito heeft zyn ontslag ingediend. Ito heeft tegelijkertijd zijn wensch te kennen gegeven, al zijn waardigheden en decoraties af te leggen. Het engelsche Lagerhuis heeft in derde lezing Maandag het wetsont werp op de Indische leeoing aan genomen. Hicks Beach verzocht het Huis, te willen bepalen dat de 798,802 p. st., aan Egypte voorgeschoten in 1897, niet teruggegeven behoeven te wor den. Nadat hy had herinnerd aan hetgeen Engeland voor Egypte ge daan heeft, zeide de minister niet te gelooven dat het noodig zou zyn, de groote strijdmacht, tegen Cbartoem gebruikt, in Egypte te laten blijven. De regeering is niet voornemens, krijgsverrichtingen op groote schaal te ondernemen om de provinciën ten zuiden van Cbartoem te -heroveren, maar de kanonneerbooten zullen ge bruikt worden om aanslagen op den handel aan den Boven-Nijl te belet ten. Indien het voorschot niet terug gegeven behoeft te worden, zal de Egyptische regeering al wat voor de expeditie naar Chartoem noodig is, zelf kunnen leveren. Het voorstel van de rc-geering werd met 155 tegen 85 stemmen aange nomen. STAOSüiEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 58 Juni 1898. In een der plaatselijke bladen komt ecu mededeeling voor, die den lezer den indruk geven moet, dat wy zet ters zonder voorafgaande opzegging hebben ontslagen. Dit is natuurlijk onjuist. De juiste toedracht der zaak is onze directeur uitgever bereid mede te deelen aan allen, die daarin evenveel belang stel len als bedoeld blad schynt te doen. Overigens zullen wy op verder geschrijf niet antwoorden, ons daarbij houdende aan onze tegenover dit blad aangenomen gedragslijn. Naar wy vernemen heeft het Hoofd bestuur vau de Feestcommissie voor deu Koninginnedag een adres gericht tot den gemeenteraad om subsidie voor de a.s. feesten. Het bedrag daarvan wordt aan de overweging van den Raad overgelaten. Voor de inschrijving voor de meu belen, gordijnen etc. van het nieuwe politie-bureau zijn acht firma's uit- genoodigd, waarvan zes een biljet liebben ingeleverd. Van deze is de heer P. van Thiel de laagste. Indien niet reeds vandaag door het stoomgemaal te Öpaarndam gespuid is, zal dat zeer spoedig plaats hebben eu wel als gewoonlijk gedurende een etmaal. Bovendien is besloten (een zeer prijzenswaardige maatregel) om dit spuien gedurende de zomermaanden geregeld om de 14 dagen te doen geschieden. Op den te Amersfoort gehouden Schermwedstrijd behaalde nog in den korpswedstrijd geweer het kader der d.d. Schutterij alhier den 2en pry's. Naar men verneemt is door Jhr. M. C. Nahuys eervol ontslag aange vraagd als klerk-volontair inspecteur van politie alhier. Heden, Dinsdagmorgen.is een schuit beladen met brandhout van den heer P. Clausing alhier in den Burgwal gezonken. Het hout dat natuurlijk bleef drijven, beeft men weder op kunnen vissclieu, doch de schuit is nog niet gelicht, en steekt met een eind van den voorsteven boven het water uit. Benoemd tot lid van de jury der Int. Tentoonstelling van Bakkerij, Maalderij en Kookkunst, te 's Gra- venhage, de heer F. Sipkes, lid der firma Corns. Sipkes, alhier. Kegelwedstrijd. In den Zaterdag eu Zondag jl. ge houden kegelwedstrijd te 's Graven- bage in het Sportgebouw werd de le prys gewonnen door de club „Hard gaat ie," de 4e door „de Kroon" beide alhier, met respectiovolyk 276 en 240 houten. Zooals uit achterstaande annonce blijkt zal eerstdaags in de Barteljo- risstraat 16 een „Noord Brabantscbe Schoenencompagnie" worden geopend. Later komen we hierop terug. Het laudelyk comité tot invrijheid stelling van de gebroeders Hogerhuis meldt dat op 3 Juli in verschillende plaatsen spiekers in meetings zullen optreden, o. a. hier ter stede Klompe eu Kamphuizen. J. C. van Huizen en H. Pardon die door de Arr. Rechtbank alhier, j.l. Donderdag wegens mishandeling zijn veroordeeld, zjjn van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Van hier ging het naar 't strand om ten 4'/i per trein naar Bloemen- daal te vertrekken. In 'tbosch werd opnieuw de inwendige raensch ver sterkt en ten S uur keerden zy per specialen omnibus vau de Bloemen- daalsehe My. zeer voldaan huis waarts. Alle kosten van het uitstapje nam de heer Schoolmeester voor zijn re kening. Het accoord van 5°/0 door den ge failleerde G. E. L. Hijmans, aan zijne crediteuren aangeboden is ter verifi catie vergadering door de by de wet vereisebte meerderheid der crediteu ren aangenomen. Uitstapje. De heer M. Schoolmeester, fabri kant alhier, heeft Maandag het perso neel van zyn atelier een prettigen dag bereid. Te 10 ure gingen de meisjes met groote rijtuigen van zijne woning af een Hinken rijtoer maken tot 1 uur; toen arriveerden zij zeer opge wekt aan den restaurant Hoogveld, Kerkstraat te Zandvoort, waar in den tuin aan lange tafels goed gedineerd werd. B t 91 N E 8 L A H D. Parlementaire Praatjes. De Eerste Kamer heeft gisteren" middag in een groot uur als voor naamste bezigheid do definitieve Marine-begrooting afgedaan. De eerste spreker die het woord voerde, de vice-adrairaal van Alphen bracht daarbij hulde aan de leiders en de manschappen der Podir-expe- ditie, waarby de Min. van Manue zich gaarne aansloot. De discussie had niet veel om hot lijf. De heer van Alpheu toch liet do groote zaken rusten, doch bepleitte met warmte lotsverbetering voor de manschappen der lagere rangen en voor de machinisten, zoowel wat soldij als pensioen betrof. Naast dit toch vrij groote belang behandelde hjj nog allerlei wenken en wenschen betref fende de détails van betMarinewezen. Een ander vaatje was het waaruit de heer van Ascb van Wjjck tapte. Hy noemde den Minister anti-clericaal, omdatvoor de toelating tot het examen van adsp.-administrateur der zeemacht het eind-diploma H. B. S. werd gevorderd, zoodat de leerlingen van andere scholen z.i. worden uit gesloten. En toen de Min. meende dat iedereen dat examen kan doen en zijn eisch handhaafde, stelde de heer van Ascb van Wyck een motie voor, luidende: „De Kamer, van oordeel, dat voor het examen van off. van adm. bij de zeemacht het einddiploma van de H. B. S. niet behoort te worden ge vorderd, gaat over tot de orde van den dag," een motie die later zal worden be handeld. Den heer v. Alphen antwoordde de Min. o. m., dat het incompleet aan mariniers verminderde, dat herziening der loodsgelden nog niet aan de orde was, dat voor de verlichting van den N. Waterweg behoorlijk zou worden gezorgd, dat de toevloed vau matro zen thans groot genoeg was, enz. Niemand verlangde stemming over deze begrooting. Dus was zij goed- Woensdag 11 uur zittiDg. G. Jr. Iu verband met bet noemen vau 30 Augustus als dag vau vertrek der Koninginnen van Baarn naar Den Haag, kan medegedeeld worden, dat omtrent het vertrek van Hare Maje steiten uit Baarn en terugkomst in den Haag nog niets bepaald is. De correspondent te Batavia der De Schipbreuk. van de „Atlanta". 34) Ik moest onwillekeurig lachen, als ik aan den schrik van den schurk dacht (wie het dan ook zou zijn) als hij plot seling een slag ontving hij zou Boson ongetwijfeld voor den duivel of een spook houdenmaar ik geloofde niet, dat de bootsman hem lang tijd zou la ten om van den schrik te bekomen, als hij dan tenminste de ijzeren staaf, welke ols kapitein, op verschillende tijden het zoo dik als zijn been was, in werkingweder bestudeerde en den koers van het wilde brengen. schip naging en vooral, nu wij ons dicht Het geluid der bel deed mijn hartbij land bevonden, ge jaagd kloppen en bijna onmiddellijk j Toch verliet ik zoo zariit mogelijk mijn daarop hoorde ik den zwaren tred van ut, d.iar ik hem liever niet wekte en Stevens op de gezelschapsladder. j «mop op mijn tcenen de trap op. Ik bleef rustig liggen, veinzende te De avond was niet zoo donker als ik slapen, daar ik hem elk oogenblik ver- .vel gedacht haa maar toch donker ge- wachtte binnen te zien komen. Hij noeg om ons plan uit te voeren. Toen ik kwam beneden en wekte Boson, dien ik oven kwam, ken ik met moeite den om- een oogenblik later naar boven hoorde trek van den grooten mast onderschei gaan. Maar Stevens begaf zich niet on den en wat verder op het stuurrad met den stuurman, maar zoo onduidelijk, dat alles een nauw merkbare vlek scheen, die veroorzaakt werd door een der lam pen in de kajuit. Deze hing vlak bij het voorste raam en ik begreep, dat het geraden zou z.jn het glas te bedekken. Ik liep dus naar Boson, die dicht bij den bezaansmast stond. „Ben je klaar. Boson „Ja, mijnheer." „En niet bang voor de ratten?" vroeg ik lachend. I „Neen, voor niets ter wereld," ant- woordde hij. Heeft de juffrouw mijn kleeren al aangetrokken? Ik zou haar zoo graag eens zien." „Zij komt, wanneer wij klaar zijn. Dat licht moeten wij maskeeren. Ik wil de lamp niet uitdraaien en de gordijn tjes durf ik niet dicht trekken uit vrees dat de ringen zullen ratelen. In de sloep ligt een zeil, spreid dat over het raam uit, dan zal ik den matroos aan het roer bezighouden. Wie is het?" „Jim Cornish." Hij vond het zeil, spreidde het over het raam uit en ik knoopte een gesprek met Cornish aan over het weder, onzen koers, enz. „Nu," zeide ik mij weer bij Boson voegend, „moeten wij een paar maal het achterdek op en neder loopen, opdat Cornish ons goed ziet." Dit deden wij en wij bleven telkens staan om op het kompas te kijken. Toen wij ons op het voorgedeelte van den achtersteven bevonden, hield ik halt. „Loop naar achteren," zeide ik, „en posteer je zoo, dat Cornish je niet- in de gaten kan krijgen." Ik volgde hem, totdat ik het gedeelte van het dek vlak boven juffrouw Robert- j son's hut bereikt hadtoen stampte ik driemaal met mijn voet op den grond en sloeg tegelijkertijd mijn armen tegen de borst om Cornish te doen gelooven, dat ik bezig was mij zelf te verwarmen. 1 Ik begaf mij naar de bocht van den achtersteven en wachtte. In minder dan geen tijd verscheen er een gedaante op de ladder, die naast mij kwam staan. Ik zag oplettend in haar gelaat, en vond dat het te bleek zag voor dat van een matroos, maar dat was ook al. Niemand zou er aan twijfelen, dat i liet een manspersoon was. j „Prachtig'" fluisterde ik, haar de hand drukkend. Ik posteerde haar dicht bij het met zeildoek bedekte raam, opdat zij, van-' af het roer gezien, in een gelijke lijn met den bezaansmast viel en riep toen den bootsman. De klank van mijn stem deed hem be-! grijpen, hoe hij handelen moest en hij kwam dan ook naar mij toe als een ma troos, die zijn orders komt vernemen. „Zij is er," zeide ik hem bij den arm omdraaiend naar de plaats waar Mary onbewegelijk stond. „Om Gods wil ga terstond naar voren, verlies geen tijd Ik ging naar juffrouw Robertson toe en zeide „Het spijt mij dat ik u niet beter kan zien .juffrouw. Bij dag zoudt ge er on getwijfeld als een knap matroosje uit zien, en geknipt zijn om de meisjes het hoofd op hol te maken Dit zeggende wuifde hij ons met de hand vaarwel, sloop als een schaduw Langs het achter over het groote dek en was weldra uit het gezicht verdwenen. „Nu," fluisterde ik tot mijn metgezel, „zal het drama een aanvang nemen. Wij moeten op en neer loopen, opdat de matroos ons kan zien. Houd gij links aan, want daar is het dek hooger en dus zult ge langer schijnen." Wij begonnen nu het dek op en ne der te wandelen. Hoe bezorgd ik ook was, kon ik toch nog tijd vinden om den moed van het jonge meisje te bewonderen. Do nobele moed, dien zij aan dan dag legde, was zoo geheel de uiting van een echt Engelsch karakter, dat men haar moest hoog achten. Ik droeg zorg niet verder te gaan dan het midden, opdat Cornish niets andere dan onze gestalten zou kunnen onderschei den nadat- we een poosje het dek op en neder hadden gewandeld, verzocht ik haar dicht bij de groote sloep, waarin ik het kistje had geborgen, te blijven staan. Ik liep nu naar de verschansing, haal de de kist naar boven en liet haar op do verschansing rusten. „Houd haar even vast," zeide ik, „op dat zij niet over boord rolt." Dit zeggende wendde ik mij tot Cor nish „Luistert ze goed naar het stuur?" „Op een haar." „Van middag heb ik mijn jas in een der sloepen gelegd Hebt gij baar ook gezien.?" „Neen." „Misschien ligt zij in de sloep aan stuurboord. Ik deed alsof ik mijn jas zocht en naderde op die manier al meer en meer juffrouw Robertson. „Sluip nu heen. Houd u dicht aan do verschansing en leuk. Ga naar uw hut en verwissel van kleeding. Rol dit pak in een bundeltje en bewaar het zoolang," fluisterde ik haar toe."

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1