,u.. dr. J. P. Th. v. d. Lith te Utrecht herdacht Woensdag den dag waarop hn voor 60 jaar promoveerde. De afd. Utrecht van de Ned. Vereen, tot Afsch. van Sterken Drank wier eere-voorzitter bij is, zond hem een telegram van hulde. De jabüaris ver toeft in Friedcrichroda (Thnringen). Vervoer van oude paarden. Het bekende protectionistische En- gelsche parlementslid Sir Howard Vin cent heeft het Pinkster-reces van het Lagerhuis in België en in ons land door gebracht, voornamelijk met het doel om te Brussel het congres voor de ondersteu ning van ontslagen gevangenen bij te wonen, en een onderzoek te doen naar gev.ingeniswerk en naar het vervoer van «Jachtpaarden uit Engeland. Voor dit laatste doel was hij te Antwerpen en te Rotterdam. Van die reis doet hij ver slag ui de ..Sheffield Telegraph." Hij zag te Antwerpen twee schepen met paarden binnenkomen, een Grimsbv- l»oot. van do Great Central Railway, eu v u llull-boot Op de eerste waren voor hit vervoer onlangs groote verbeterin gen aangebracht op de Hull-boot was de inlichting schandelijk. De toestand van de aangebrachte paarden beschrijft Sir 11 Vincent als afschuwelijk. Hij j geeft daarvan de schuld uitsluitend aan Engeland ..De- oude paarden', schrijft hij. zijn of Engelscli van geboorte of zijn versleten in trouwen dienst in En-, geland. De. schepen zijn Engelsch. De; reeders en officieren zijn Engelsch. Do wreedheid is in Engeland, of onder En-j gelsche vlag Het bestuur [van het! Engelsoh Genootschap tegen Dierenmis- haudehngj heeft nochtans een beroep gedaan op de Belgische en de Nederland- sc.he regoenng om het lot van die oude Engel sche paarden op vreemden bodem te weten te komen. En ik aarzel niet te zeggen, dat die regeeringen door rijks- en gemeenteambtenaren het moge lijke doen om de wreedheid in hun ge bied to bedwingen, en de plaatselijke vereonigingon van dierenbescherming, te Antwerpeu zoowel als te Rotterdam, zijn ijverig en waakzaam". Van Rotterdam zegt Sir H. Vincent, nog „Naar Rotterdam vervoeren twee Hollaudschc stoomschepen de Bata vier II en HI tusschendeks, oude j Engelsch© paarden uit Londen, en wel met ecu veel hetere inricliting dan bij cenig ander schip, maar de paarden krij gen eten noch drinken. De kapitein van j de Grimsby-boofc Retford, van de Great! Central, daarentegen geeft ze te eten en J legt ze een band om. Maar de Goole-boot vond een open dek te midden van steen-1 koolgi-uis goed genoeg voor de paarden." De toestand van de paarden was al even erg als wat Sir Howard te Antwer-; pen had gezien ..Schande voor de En-: gelschenhoorde hij iemand zeggen,! toen de beesten aan wal kwamen j .Onder de ijverige leiding van den. heer van Stolk. don eere-secretaris van de Rotterdamsche vereeniging van die renbescherming. halen twee politiebe- ambten, die geheel te zijner beschikking staan cn door hem betaald worden, de paarden van boord en vergezellen zei naar het abattoir." Dan \ermeldt Sir1 Howard de bepalingen die tc Rotterdam .roldende stallen van het. abattoir noemt hij ruim cn luchtig. Ten slotte; gewaagt hij ook van een adres, dat de RoUerdainsclie Dierenbescherming aan de regeering zou richten, om deze te ver- zoeken don invoer van onbehoorlijk over- j gebrachte paarden te weigeren, maar,', herhaalt hij. de fout ligt in Engeland. „N ,R. Ct" Amsterd. Gemeenteraad. In de vergadering van den Amster damsche)» Gemeenteraad kwam Woens-j dag de kermcs.se d'été ter sprake, welke; gehouden wordt in den tuin van 't Paleis voor Volksvlijt.. De bewoners der omlig- gende straten hadden over deze kermis-i sen geklaagd cn de heeren D. Schut en Fahius ondersteunden hun verzoek aan den Burgemeester gedaan, om die fees- tclijk hellen to verbieden. De voorzitter zeide o. m. niet te geloo- j vendat een verbod hier veel effect zou hebben. Evenwel zou hij ongeregeld-, heden Ug- ..ian en onderzoeken in hoe ver van overlast sprake is. In behandeling kwam weer de voor dracht tot wijziging van de verordening tot regeling van het openbaar lager on derwijs. Strekking van de voordracht isom den rang van derden onderwijzeres) te doen vervallen, waarmede tevens op houdt 't examen voor den rang van twee den onderwijzeres) maar het examen en uain zijn pet. af om zich op het hoofd te krabben. „Ik dacht, dat gij met onze plannen bekend waart vroeg hij. „Wol, ik heb er iet© van l>egrepcii, maar rij zijn mij toch nog niet recht duidelijk." „Ik dacht, dat zo u duidelijk waren - het is alles toch zoo klaar als een klontje. Alle matrozen hebben ze begre pen." „Waarom hebt go van morgen die sloep onbruikbaar gemaakt „Ik dacht niet .dat gij dit zoudt wil len w£ten. antwoordde hij térstoud. „Welnu, we hebben maar twee booten noodig en vonden het dwaas die eene onbeschadigd aan boord tc laten De naam van ons schip is binnenin ge schilderd en hoe gek zou het dus zijn. als ze eens afdreef en gevonden werd." „Waarom f" „Daarom." ..Hoe zou ze weg kunnen drijven, ter wijl ze vast gebonden is V' ..Weet ik het?' zeide hij norsch „,Ik donk maar om de dingen die gebeuren ktuinpn ik behoef ze daarom niet lut te loggen." „Best," zeide ik, genoeg met de bedoe-' 1 in gen van den schurk bekend zijnde, om nog hierover verdere informaties voor den rang van eerste onderwijzer evenwel geen vergelijkend examen te behouden, waardoor een lijst van can- didaat-eerst-onderwijzers wordt verkre gen. De financieele voordeelen, hierdoor verkregen, zullen meer den onderwijze ressen dan den onderwijzers ten goede komen. Na langdurig debat kwamen de arti kelen der voordracht in behandeling. Bij art, 2 en het amendement-Hovy werd op voorstel van den voorzitter principieel afgehandeld dit deel, waarbij bepaald wordt, dat hoofden van scholen met 336 leerlingen 'n vaste klasse zullen hebben. Hierover staakten de stemmen - 20 tegen 20. Des avonds werd echter de vergadering voortgezet. Allereerst werd opnieuw gestemd over liet amendement van de h.h. Hovy c.s., om den hoofden van scholen van niet meer dan 336 leerlingen een eigen klasse te geven. Het amendement werd ver worpen met 21 tegen 19 stemmen. De hoofden krijgen dus geen eigen klasse. Aan de orde kwam liet voorstel-Hovy c.s„ dat aan elke school der le kl .voor 336 leerlingen slechts één le-onderwij- zer moet zijn. Dit amendement werd verworpen met 29 tegen 10 stemmen. Aan de orde. kwam nu het amende ment van de heeren Hovy c.s. om de vakonderwijzers af te schaffen on hun arbeid aan klasseonderwijzers op te dra gen. Ook dit amendement werd verworpen met 26 tegen 12 stemmen. Aan de orde komt thans het voorstel van B. en W. om den rang van derde onderwijzers op te heffen. Artikel 3 van de voordracht van B. en W. betreffende het aantal onderwij zers wordt in stemming gebracht en aangenomen met 28 tegen 10 stemmen. Door aanneming van dit artikel is uitgemaakt, dat de rang van derde on derwijzer is vervallen Aan de orde is artikel 4 van de voor dracht van B. en W. en daarmede tevens het amendement van den heer Caroli c.s. om de eerste onderwijzers te benoemen uit 2e onderwijzers, die minstens vijf jaren die betrekking vervuld hebben en dus de rangexamens af te schaffen. Het voorstel Caroli c.s. wordt ver worpen met 26 tegen 10 stemmen. Artikel 4 van de voordracht van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stem- ming goedgekeurd. Artikel o betreffende de vak-onderwij zers wordt goedgekeurd. Hierna wordt de vergadering geslo ten. RECHTSZAKEN. Een knaap voor de rechtbank. Woensdag moest voor de rechtbank te; Amsterdam verschijnen de twaalfjarige; Gerard van B., beklaagd van diefstal v.tn een pendule met paardje, en een v« kkerklok ten nadeele van een buur vrouw zijner ouders, tot wier kamers hij zich toegang zou hebben verschaft door middel van valsche sleutels. Voor een twaalfjarige dus erg genoeg. Als geen der getuigen zich vergist, moet de jongen zoo sluw zijn als een ge routineerde dief. schoon hij er uitziet ais een doodgewone Amsterdamsche jon gen van fatsoenlijke burgerouders en op den meest kalraen toon zijn onschuld volhoudt. Bckl. woont aan de Lijnbaansgracht aldaar op een 3c verdieping en kwam veel bij de menschen van de 2e verdie ping. die geen kinderen hebben aan huis De man van dat gezin heeft zijn bezig heden buitenshuis, de vrouw was tij delijk huisbewaarster, de woning was dus onbeheerd. Op 4 April was de vrouw nog tehuis geweest, had haar tortelduif eten gege ven, en toen had bekl. haar nog gehol pen en toen zij op Goeden Vrijdag terug kwam bemerkte zij, dat er ingebroken was, en dat haar pendules en haar tor telduif verdwenen waren .Zij maakte alarm en daarop kwamen de buren. w. lieklaagde toeloopen. Nu zijn de pendules verkocht bij een koopman in alles. Eerst is de wekker to koop aangeboden en gekocht voor f 1, daarop is dezelfde jongen, die den wek ker verkocht, terugggekomen met de pendule en eindelijk is hij nog het paard je, dat op de pendule hoorde, komen brengen. Iiij is dus driemalen bij den koopman geweest, cn kreeg de laatste maal voor zijn moeite een duubeltje en een stuk paasclibrood. Hij is gezien door den koopman, diens vrouw en diens dienst meisje, en de twee laatsten meenen be klaagde pertinent als den verkoopei L zjjner herkennen. De verkooper zou in hun tegenwoor digheid nog verteld hebben, dat zijn vader defecte klokken opkoopt, ze re pareert en dan weer van de hand zei. Bekl. blijft volhouden van niets te weten en kijkt de getuigen strak in het gelaat, als zij beweerden hem te herken nen. Tegen hem pleit dat hij eens een gulden vond en die versnoepte. Het O .M. waaj-genomen door mi-. Hugenpoth tot Aerdt, achtte door de pertinente herkenning door de getuigen de schuld van bekl. voldoende bewezen Wegens den jeugdigen leeftijd van be klaagde requireerde hij ontslag van rechtsvervolging met plaatsing in een opvoedingsgesticht. De verdediger, mr. Van Lier, begon met mede te deelen dak ook hij den jon gen meermalen ondervraagd heeft, doch dat deze steeds volhield onschuldig te zijn en best voor de rechtbank te dur ven verschijnen. Overigens meende pl. dat het wettig bewijs wel, het overtuigend niet aanwe zig was. Mocht de rechtbank van oor deel zijn, dat dit wel het geval was, dan vroeg pl. of liet niet beter zou zijn als de jongen onder toezicht van „Pro Ju- ventute" en zijner ouders werd groot gebracht dan in een opvoedingsgesticht Pl. concludeerde dan tot ontslag van rechtsvervolging zonder meer. Uitspraak 8 Juli a. s. multiplets, de quint Gra- ham de uitdaging van de qu»nt Mul der doen aannemen en tegen 8.45 u. startte de eerste vóór de tribune, de lastste vóór het restaurant, onder een oorverdoovend gejoel tot het rijden van een match „a la poirsuite". De quint Graham had ongeveer 150 meter op Mulder te winnen en in duizelingwekkende vaart stoven de tien mannen over de baan. Jammer genoeg werd de tijd niet genoteerd. Na het vastgestelde maximnm van 15 ronden had Graham nog slechts on geveer 30 meter in te halen, zoodat deze quint als overwinnaar uit het strijdperk trad. Het Baanbestuur had voor muziek en een aardige verlichting a giorno gezorgd en wij hopen, dat het be haalde succes haar aanleiding moge geven, nog vóór de dagen merkbaar korten, nog eens een dergelyken avond te organiseeren. K. M. Nadruk van muziek. De rechtbank te 's Gravenhage deed Woensdag uitspraak in de zaak van de firma Heugel, muziek-uitgever te Parijs, tegen de leden der vroegere firma S. Blok Co. te 's Gravenhage. Tegen de gedaagde was een schade actie ingesteld, op grond van be weerde inbreuk op eischeresse's auteursrecht en als schadeelement gesteld de gedurende 2 jaren plaats gehad hebbende verkoop van nadruk van 5 composities, waaronder „Ou vas-tu, petit oiseau?" en Gounod's „Meditation", tegen of l/ï van den prijs der oorspronkelijke uitgaven. De rechtbank verwierp het opge worpen middel vau niet-outvankelyk- heid, wees den eisch toe cn veroor deelde de gedaagden, met passeering van het aangeboden bewijs door ge tuigen en deskundigen tot een schade vergoeding van f 800, ieder hoofdelijk, voor 't geheel uitvoerbaar by voorraad en lijfsdwang. Ook de actie van dezelfde eischeres tegen Simon Blok werd door de recht bank toegewezen, met bepaling van het schadecfifer op f 300. en Wedsftpcjrtefie UIT AMSTERDAM. Amsterdamsche Wielerbaan. Het was ons vreemd des avonds op de wielerbaan te zfin, tenminste by een wedstrijd. Wel woonden wij nu en dan vooral in den goeden tijd vau „Beis" eu „Pautje" eens des avonds het traineeren by, doch een wedstrijd tegen eutrée des avonds, wij gelooven niet, dat het op onze baan reeds vertoond was. Intusschen was bet er Woensdagavond vooral in de bochten zeer vol cn geen wonder... Cordang zou trachten zijn uurrecord te slaan en dit is hem gelukt niet alleeD. doch behalve de 10, 15 eu "20 K.M. heeft hij al zijn records van Zondag 11. verbeterd. Wij laten bier de volledige record- lijst volgen Afstanden Wereldrecs. Rees-Cord Tijd. C nlang Stocks '26 Juni '29 Juni. K.M m. S. 'Is m. s. VsS. m. S. VsS, 5 5 28 4 6 5 6 12 10 11 2 4 11 52 l 12 0 1 15 17 54 4 18 1 2 20 22 11 8 23 56 4 24 0 0 25 3«> 11 2 30 2 4 30 33 37 2 36 16 4 36 9 I 35 42 27 3 42 6 0 40 45 3 1 48 46 3 48 8 2 45 54 57 1 54 18 1 50 yecwofig Stadsnieuwe Aau ons bericht betreffende de in stallatie vau de nieuwbenoemde rech ter en plaatsvervangende rechters, hetwelk wegens het late uur niet geheel kon worden opgenomen dient nog het volgende te worden toege voegd In zijne toespraak herinnerde jhr mr. A. J. Rethaan Macaré er aan, dat het voorzeker niet dikwijls voor kwam dat drie ambtenaren, die een werkzaam aandeel in de rechtspraak zouden hebben, gelijktijdig worden ge ïnstalleerd. Na verder een woord van hulde aan mr. Delcourt vau Krimpen, die gedurende 21 jaar als rechter werkzaam is geweest en zich steeds had doen kennen als een rechtschapen mau met een helderen blik, gebracht te hebben, wenschte Z.E.A. diens op volger den heer Losecaat Vermeer geluk met zijne benoeming. Hem aan zfine plichten als rechter te herinneren, achtte hij overbodig daar de heer Vermeer reeds gedurende II jaar het ambt van rechter had vervuld; ook de beide andere heeren werden hierna zeer waardeerend toegesproken. Mr. Cnoop Koopmans zal vervullen de vacature ontstaan door de benoeming van mr. Land als griffier der Sta ten in 1892, welke vervulling de recht bank toen niet noodig achtte, doch nu door droevige ervaring (langdurige ziekte van twee rechters) geleerd heeft dat rechters-plaatsvervangers noodig z[jn. Mr. Rasch zal eene plaats vervullen, die tot heden niet bestond, nl. als -"»e plaatsvervangend-rechter en die noodig blijkt om het recht snel te doen geschieden. Hierna requi reerde spreker voorlezing van de acte van aflegging van den eed t6 Am sterdam. Vervolgens nam mr. Van Walchren het woord. Na een woord van dank aan jhr. rar. Quintus, die zich had aangeboden om vanaf 1 Mei de plaats van mr. Delcourt van Krimpen te vervullen, wenschte Z.E.A de te iu- sfalleeren heeren geluk met hunne be noeming, sprak hen vervolgens toe, waarna hij hun verzocht hunue plaat sen aan de groene tafel in te nemeD. Hierna werden de rechters nog toegesproken door den deken der orde van advocaten, rar. Th. de Haau Hugenholtz, waarna de geïnstalleerde heeren nun dank betuigden voor de tot hen gerichte woorden. In den tuin der SocieteitVereeniging zal op Vrijdag 8 dezer en concer? worden gegeven door een kapel der Beiersche infanterie eQ op Maandag den 18den door een korps italiaanschc bergjagers, beide gezelschappen in uniform. Bach. Voor de eoncerten van Bach in het e.k. seizoen zjjn voorloopig vastge steld de navolgende data: 22Novem ber. 13 December. 10 Januari, 7 Februari en 7 Maart, alle Dinsdagen. Als spreker voor de afdeeling Haar lem van den Ned. R. K. Volksbond zal Maandagavond a.s. optreden de heer mr. C. J. A. Heydenrijck te i 1 's Gravenhage. 56 50 1 1u 1 17 1 1 u. 0 15 2 Uurrecord Stocks (wereldrecord) 52 K.M. 491 M. Uurrecord Cordaog (26 Juni '98.) 48 K.M. 980 M. Uurrecord Cordang (29 Juni 49 K.M. 775 M. j Men bedenke, dat Stocks zijn wereld-1 Wy brengen in herinnering dat record op een cementen baan reed,morgeu, Vrijdag 1 Juli, de matinées en dat Mathieu een tijd maakte, die vao een strijkorkest in de verandah op onze bonten baan voor schier on-van het Brongebouw zullen beginnen, mogelijk werd gehouden. Naar men weet duren deze uitvoe- Het Dunlop-team, dat den avond ringen van half drie tot half ?yf. De opende met onberispelijk enlev ndig programma's zullen door ons geregeld toegejuicht „paarderyden" had een een dag van te voren worden ge publiceerd. In dit nr. treft men op de gewone plaats dat van 1 Juli aan. In de laatste dagen circuleert onder de leden van de Haarl. Handels ver eeniging een lijst tot deelneming aan het bijeenbrengen van een bedrag noodig voor een versierden wagen in den optocht van 31 Augustus. Wij wekken de leden derH. H. V. tot medewerking in deze op. De baarlemsche handel mag toch in den stoet zeker niet ontbreken. ARRONDI iSEMEWTS» RECHTBAÜK Zitting van Donderdag 30 Juni'98. Voor de rechtbank stond heden te recht P. J. van Wunnik, beschuldigd van mishandeling van P. de Roock op 22 Mei jl. op den Wagenweg alhier, door hem met de zweep te slaan. Getuige de Roock kwam op dien da tum den Wagenweg op een rijwiel langs" rijden, en kreeg toen zonder eenige aan leiding van den koetsier van W„ die hem met een rijtuig achterop kwam rij den eenige zweepslagen in het gezicht. Als reden gaf bekl. op, dat hij zich in den persoon had vergist, en de wraak neming op een ander was bedoeld ge weest, waarmede hij twist had gehad. De officier van justitie vorderde te gen bekl., met het oog op zijn gunstig verleden, slechts een lichte straf. nl. 40 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. Vervolgens stond terecht een 10-jari gen knaap, zekeren Jan Cazander, be klaagd van diefstal van chocolade op Juni jl. uit den winkel van J. van Heer len van bet Kl. Heiligland alhier. Als reden voor zijn misdrijf, gaf bekl. op, dat hij door een andere jongen er toe aangezet was. Getuige H. Scharpenhuyzen, in specteur van politie alhier, legde een zeer ongunstige verklaring ten opzichte ■an bekl. af. die bekend stond bij de politie als straatroover. Voor bekl .werd door den wnd. O. v. J. opzending naar een Rijksopvoedings gesticht verzocht, totdat hij zijn 18e jaar bereikt, zal hebben. Ph. Witmond, koopman te Purmerend had zich te verantwoorden, ter zake dat hij op 21 Februari 11. op bet eiland Mar ken met manufacturen had gevent, waar door hij zich aan overtreding had schul dig gemaakt, daar hiervoor vergunning van B. en W. wordt vereischt. Voor het kantongerecht te Purmerend had bekl. destijds terecht gestaan en toen voor dit zeldzaam voorkomende feit tot 50 cents boete, subs. 1 dag hecht. roordeeld. Van dit vonnis was bekl. echter iu hooger beroep gekomen, en heden stond hij alhier nogmaals terecht. Dc subst. O. v. J. meende bevestiging ,n het vonnis van het kantongerecht te Pui-merend, te moeten vorderen. De verdediger van bekl.. mr. Levy van Amsterdam, vroeg voor bekl .ontslag van rechtsvervolging, daar naar z. i. 'een gemeente niet - gerechtigd was een dusdanige verordening toe te passen, die vastgesteld is in het belang der zedelijk heid, gezondheid en openbare orde. Van zedelijkheid of gezondheid is hier geen sprake. Wij hebben dus alleen te mallen met verstoring der openbare orde. De openbare orde zei pl. Is niet ver stoord geworden. Men kan het venten rerbieden, wanneer het aanleiding geeft tot opstootjes ,als het venton van socia listische geschriften, etc., maar het rus tig venten van koopwaar kan men niet erbieden. Pleiter qualificeerde deze actie als in gesteld te zijn, uit reglementeerzucht ecner kleine gemeente .die zich gewich tig wil maken, want dan zou men immers even goed draaiorgels etc.. kunnen we en, want die veroorzaken ook overlast. Na re- en dupliek, werd de uitspraak bepaald op heden over 14 dagen. Electriselio Trams. Morgen, Vrijdag 1 Juli, is ten kan tore van de Haarlemsche Bankvereeni- ging de inschrijving opengesteld op aan deden in de Eerste Nederl. Elect. Tram- Maatschappij. Voor Haarlem is deze zaak van groot gewicht. To ontkennen valt toch niet dat onze! c: méén te nog voor groote ontwikkeling) vv Laar is, alle factoren voor die ont-, f'.t hng zijn aanwezig, alleen er ont-; breekt nog een element, dat deze facto- ren tot hun volle recht doet komen. Wij houden ons overtuigd, dat de „Eerste Ned. Electi'. Tram-Maatschappij," dit indirecte voordeden die de totstandko ming dezer zaak voor Haarlem tengevol ge zal hebben werkelijk niet hoog ge- 1 noeg te schatten zijn, zoodat het ons i voorkomt dat ieder, wiens belangen met die van Haarlem identiek zijn en dit is voor alle belastingbetalenden het geval en die daartoe in staat is, deze onderneming behoort te steunen. Hoe meer goedbetalende inwoners toch Haar lem kan trekken, hoe lager het percen tage der belastingen kan worden. Maar dan ook dient onze stad aantrek kelijk gemaakt te worden voor hen, die haar als woonplaats kiezen. Een ieder werke daartoe mede door aan deze on derneming den noodigen geldel ij ken steun te verzekeren. Wij hopen dat het streven van lien die zich aan het hoofd van deze onder neming hebben geplaatst met een goed succes moge bekroond worden Voor hen die zich den loop der ringbaan niet goed meer herinneren ,gevon wij de namen der straten nog eens op, die door haar zullen worden doorsneden. Aanvangende op het Stationsplein, Jansweg, Jansstraat, Riviervischmarkt, Klokhuisplein, Damstraat, Spaarne, wz„ Turfmarkt. Kampei-vest, Kleine Hout- brug, Kleine Houtweg, Paviljoen slaan, Hazepaterslaan, Wagenweg. Koningin neweg, Molenpad, Raambrug, Wilsons- plein, Wilhelminastraat, Zijlvest, Kin- derhuisvest. Kenaupark westzijde, Ro zenstraat en het Stationsplein als eind punt. Zandvoort. De heer O. H. Reints te Zandvoort heeft te Düsseldorf een engagement gesloten met een viool-qninret, het „Künstler Solisten Ensemble Geschw. Ulrich", onder directie van raej. He- lene Ulrich, bestaande uit drie dames en 2 heeren. Dit vyfial zal concerten geven in de Passage. Afgaande op de beoor deelingen in verschillende muziek-ver- slagen. moet de heer Reints eene ge lukkige keuze gedaan hebben. Het muzikaal gehalte van het gezelschap wordt zeer geroemd, vooral wat betreft de capaciteiten van de viool-soliste Fraai. Ulrich. De familie Ulrich is geëxamineerd door prof. Lndwjg von Brenner te Berlijn, wat als een diplo ma van waarde moet gelden. De heer Ulrich is leerliDg van de berlynsche Academie van Toonkunst. Het eerste concert heeft Zaterdag avond a. s. plaats. Aangekomen badgasten M. Daponte, Smyrna, 2 pers. Villa Eveline. Chr. Daponte, Londen Villa Eveline. te doen. „Is er nog iets, mijnheer Royle?" Ja. Nl. dit ge hebt mij gezegd, dat wij 't schip 's avonds zouden verlaten, niet. waar." „Juist. Als het begint, te schemeren, roeien we weg en hebben dan den ge- heelen avond cn nacht voor ons om zoo ver mogelijk weg te komen." „Wilt ge de Atlanta verlaten, terwijl zij alle zeilen op heeft?" „We laten haar zooals ze op dat. oogen blik is." „Maar het een of andere schip zou haar in het oog kunnen krijgen en naar de dichtstbijzijnde haven brengen." Ik dacht, dat dit hem tot de bekente nis zou brengen, dat het schip lek ge maakt zou worden, was nog niet insluit, dat hij mij behoefde te vertellen, dat wij achtergelaten werden. Maar de kerel was voel te geslepen oni zich te verraden. „Laten zij haar maar vinden, mijn heer Royle." zeide hij spottend. „Dat is hun zaak. Nog iets, mijnheer Royle?" „En moeten wij onze kleeren meeno men Hij grinnikte. „Neen. Kleine zaken mogen zij in hun zakken bergen, maar we nomen geen uitrustingen aan boord. Wij zijn een armzalig troepje .schipbreukelingen, j breng ons nu maar gauw dicht bij deze die iu allerijl him schip hebben moeten j kust," vervolgde hij op de kaart wij- znd. Alle matrozen zijn even begeerig van nun zorgen verlost te worden cn zooals Joe zingt: „Al die zorgen zijn even zoo veel nagels aan onze doodkist." j En onze zenuwen zijn zóó aangedaan, dat wij ons minstens twee maanden on der dokters handen zullen moeten stel len en ons zwaar voeden willen wij we der een beetje mensch worden." En met een stuwen lach en een dwaze buiging verliet hij de kajuit. HOOFDSTUK XVI. verlaten. Wij hebben nog juist tijd had om ra de booten te stappen en naar wal te roeien. Wij vertrouwen ons aan den Heer toe, en aJs wij met een zen deling te doen hebben, zal ik er wel voor zorgen, dat- zijn hart van medelij den voor ons overvloeit. De kapitein is krankzinnig geworden en over boord ge vallen. De opperste maat kwam om het leven, doordat, hij in de sloep wilde gaan en mis stapte cn de tweede maat wilde op 't schip blijven om het voor de ree ders te redden maar ging, zooals wij voorspeld hadden, met haar naar den kelder. Dit is het verhaal, dat wij zullen Toen Stevens mij verliet, was ik vast- opdisschen. j besloten, dat er Vrijdagmiddag een eind „O!" riep ik uit mij tot een gullen1 aan dezen verschrikkelijken toestand zou lach dwingend, „ik behoef dus niet te j komen, wat or ook gebeuren mocht. Al zeggen, dat ik de tweede maat ben V' ging de wind liggen, of al woei er een Hij staarde mij als een beselionkene I orkaan, Vrijdagmiddag zou ik Stevens aau en barstte uit: „Gij!" waarop hij meèdeelen, dat wij ons op vijftig mijl mij op den rug sloeg. afstand van de kust van Florida bevon- „Ah!" zeide hij. „Daar heb ik niet den. aan^ gedacht. j Als ik de Atlanta, door Boson's moed Natuurlijk zijt ge niet de tweede maat en slimheid op Bermuda kon aansturen, als hei u gevraagd wordt." kwam hot er weinig op aan of wij op „Wat dan?" honderd of twee honderd mijl de boo- „Wel, een passagier - of scheeps- ten lieten uitzetten. De" onzekerheid dokter. We zullen u wel vertellen, wat waarin ik verkeerde, en het verschrik- gc moet zeggen ais het zoo ver is." Kom,kelijke van" onzen toestand was meer dan ik kofl* dragen. Ik meende, - datf mijn krachten mij zouden -begeven als ik de reis. tot aan de plaats waar de matrozen het schip wilden verlaten, al was 't ook maar met een dag, verlengde. Mijn taak was nu dezemijn plan nen goed te overwegen, van de macht, die ik nog bezat zooveel mogelijk partij te trekken, en alle denkbare raden te géven eu opmerkingen te maken, die mij van nut konden zijn, als het volk ze opvolgde. Het meest hinderde mij het gemis van wapens nog. De revolver, die ik bezat, was een vijfloops en in elk geval, was het een geluk dal ik haar gevonden had. Maal ais ik Boson en zelfs den hofmeester van wapens had kunnen voorzien, zou de kans op redding grooter zijn als het werkelijk tot een schermutseling moest komen. Maar er is altijd een geluk bij eetr ongeluk. Het schoot mij te binnen, dart er zich tusschen Duckling's bezittingen misschien een pistool kon bevinden, of schoon ik er van overtuigd was, dat het wapen, waarmee hij mij bedreigd had, hetzelfde was, dat' ik bij mij droeg. Toch begaf .ik mij naar do hut, die hij vroe ger in" gebruik had, met het idcé eén onderzoek in te stellen, maar *iet zoo- Door den heer W. F. Doeglas is Woensdag in het openbaar aanbesteed het boQweD vau eene villa aan den Kostverlorenweg. Hot hoogst was in geschreven door H. A. Siegers voor f3978. het laagst door H. v. Keeren voor f2 60. Het werk is aan den laagsten inscbryver gegund. Grand Hotel. Heden Donderdag had de officieele opeciug van het Grand Hotel te Zand voort plaats, waai toe ook de pers was uitgenoodigd. Hierdoor waren wy in de gelegenheid liet geheeie gebouw te bezichtigen, dat door zyn prachtig front en flinke terrassen reeds van buiten eon grootschen iudruk oplevert. Van binnen is alles niet minder fraai en weelderig ingericht. In het sousterrein bevinden zich aan de eene zyde de kamers van het persoueel, terwijl aan den anderen kant de badkamers voor w arme zee- en zoetwater baden z\jn aangebracht. Van de badinrichting kunnen zoowel logó's als andere personen gebruik maken. Ook is hier nog aanwezig een eetkamer voor het bedienend personeel der logeergasten, alsmede een keuken en bijkeuken, alles even ruim en frisch ingericht. Na het ver laten van het sousterreir. kwamen wy door de servicezaal, van waaruit de ge heeie bediening geschiedt, in de ruime eetzaal, met een prachtig uitzicht op zee. In deze zaal, welke by avond door gasgloeilicht wordt verlicht kun nen ongeveer 250 personen tegclyk dineeren. Vandaar komt men in de even keu rig ingerichte rookkamer tevens bil- lard zaal, die uitkomt op een breeden corridor in verbinding met de ruime vestibule, welke toegang geeft tot het gebouw. Aan de andere zyde der gang, tegenover de eetzaal, bevinden zich dm lichtl,e ihr het'deksel"vaimzijn kist op of ik bemerkte, dat men mij voor was geweestdo kleeren waren door el kaar gerommeld, de zakken er van bin nenste buiten gekeerd en de inhoud doorsnuffeld. Nu hoopt© ik maar, dat Duckling geen pistool mocht hebben bezeten, daar de- geen, die de kist doorzocht had, liet an ders iu zijn bezit moest hebben. Dat ook dit het werk van Stevens, was geweest, daar hield ik mij van over tuigd. Daar Stevens en ik om beurten de- wacht moesten houden zag ik hem bij hot middageten niet. Ik ging naar bo ven, terwijl hij at en daarop loste hij mij weer af. De hofmeester zeide mij, dat het volk een feest in de voorplecht ging aau- leggende kok moest tien van de kip pen, die dien morgen ges-lacht waren, en een paar varkenspooten roosteren. Ook was er op bevel van Stevens ,een vaatje ran» tot hun beschikking gesteld. (Werdt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2