Henneberg-Zijde C. HOEING, Zijde-Fabrieken G. Henneberg, Zürich (k. k. Hofleverancier). „Neen, ik moet mynheer Zola heb ben, uit Parys." „Zola, de advocaat?" vroeg de portier. „Ja, de scbrijver." „Juist, de advocaat van mijnheer Dreyfus Ik kou me werkelijk niet best houden. „Nu ja", zeide ik, „die moet hebben." Maar de beroemde was niet te vinden, trots het kijkertje waarmede de por tier zijn kippige oogen wapende, en met zijn naamgenoot Solier kon ik het uiet doen. „Nacht, portier!" „Nacht, mijnheer!" „Verder, koetsier, naar de Kal ver straat." Ofschoon ik slechts twee hoteis had aangewezen, bleef de koet sier bij alle stilstaan. En by alle ving ik bot. „Mijnheer Zóla?" „Ja, Zola, de beroemde schrijver. Je zult 't toch wel weten als je dien onder je dak hebt." Maar het was neen en het bleef neen. In de Doelenstraat zyn drie groote hotels op een rist. Dat was een pièce de resistance. Er hingen zwarte borden in de corridors, waarop namen stonden van vreemde logeer gasten. Er lagen deftige boeken op lezenaars aan den muur, waarin ik vergeefs de krachtige handteekening van den krachtigeu verdediger van Dreyfus trachtte te zoeken. Ik heb zelfs den grooten man een oogenblik verdacht van zich voor hetiucog ito te verbergen achter een pseudo. Doch de laatste Paryzer trein had geen reizigers aangebracht, noch incognito, noch met open vizier. Verder! verder koetsier! Rrrrrrt! door den nacht. Waar is Zola? De „Journal" zegt in Luzern, onze Rot- terdamsctie correspondent zegt in Am sterdam of in Den Haag. Och wat Den Haag in Amsterdam zal by zitten. „Mijnheer, moet u hier ook wezen?" Het rijtuig stond stil. Een hotel van den derden rang. Zou hy?neen. daar is b\i niet. „Vooruit koetsier!" Een nieuwe portier. Kousen, hemd- mouwen, wilde hareD, zware oogleden, slepende stem. „MijnheerZola, zegt u?" „Ja, de groote „Neen, die is hier niet, dan zou ik het wel weten. Ik ken hem te goed Een slachtoffer voor een intervieuw 1 „U kent Zola? „Ik heb portretten van hem ge zien." „Ik ook" (heel droog). „Laten we maar eens in het boek na kyken." Dit w as een voorslag ten goede. Ook hier geen Zola, wel een ander reiziger uit Parys, die dus met hem moest gereisd hebben, volgeus het telegram uit Rotterdam. Maar het was bijna twee uur en deze heer sliep. Helaas helaas waar was Zola Koetsier breng me breng me en dan naar huis. Rrrrrreen lange weg, rechtuit, rechtuit. Een korte draaistil. De portier schokt in zijn loge op, doet de deur open, zonder dat ik behoef te bellen. „Mijnheer Zola? Wat een bekende naam „Dat dunkt me zoo. Zeg maar of by bier is of niet." „Neen, hy is hier niet. Maar is u al in het Amstel Hotel geweest, en in de Bybel „Ik ben overal geweest „Eu in Victoria?" „Ook al." „Neen mynheer, dan is hy niet in stad. Dag mijnheer." Het volkomen met den geachten vorigen spreker eens zijnde, sloot ik de enquête. De resultaten staan hier boven. Waar is Zola? In Den Haag of in Luzern of in Amsterdam? Toch in Amsterdam Maar waar dan De prins van Wales. Het bulletin dat om 10 u. 5r> min- Woensdagmorgen over den toestand van prins van Wales isjuitgege ven, zegt. dat do prins een goeden nacht heeft gehad eu op bevredigende wyze voor uitgaat. INGEZONDEN MEDEDEE- GINGEN. 30 cents per regel. en dergelijken, worden UITGESTOOMD en als nieuw afgeleverd. Veeien. en Linten, Katoe nen, Wollen en Zijden Costumes worden prachtig ORANJE geverfd. Stoom ververij eu Ckern. Wassekerij VAN Firma SCHENK, Haarlem. Haag. Leiden. N.B. Met het oog op de te ver wachten drukte verzoeke tij dige toezending. Helden van den arbeid. Te Londen zyn Dinsdag in het hospitaal overleden de machinist en stoker van een trein, waarmede Maan dagavond op weg van Windsor naar Paddington een ongeval gebeurde. Er brak iets op de locomotief, zoodat de twee mannen door vuur en stoom overstelpt werden. Ofschoon zy gru welijk verbrand werden, bleven zy op hun post en brachten den trein eerst tot staan. Boksen op school. Typisch Engelsch is het voorstel door een lid van de commissie van de school te Mitcham gedaan „In aanmerking nemende de steeds groeiende neiging van kinderen om tot het gebruik van messen en revol vers hnn toevlucht te nemen, en om dit to verhinderen, moet aan elke jon gensklasse een paar bokshandschoe- ueu verschaft worden en moeteen be voegd persoon worden aangesteld om les in het bokson te geven, welke les een onderdeel van de opvoeding der jongens behoort uit te maken." De voorsteller zeide, dat uit de vele in de couranten dagelyks vermelde gevallen van gevechten tusschen jon gens met messen en revolvers biykt, (lat jongens neiging, ja meer dan dat, dringende behoefte tot vechten had den. Eu dit behoort ook zoo te zyn alleen ligt het aan de opvoeders om de jongens 9r op te wyzen, dat zy alleen met de vuist mogen vechten en hen te te onderwijzen hoe zy dat doen moe ten. Het is echt Engelsch eu boven dien een van de mooiste lichaamsbe wegingen, die er bestaan en de beste veiligheidsklep voor den mensciielyken vecktshartstoebt. Men loert geduld en zelfbedwang door boksen. Om al deze redenen drong dit acht bare lid van de „Mitcham School- board" aan op verplicht onderwijs in boksen. Ai de medeleden waren bet echter niet met den voorsteller eens en met meerderheid van stemmen werd besloten de motie te verwerpen, aangezien de roepiug van den opvoe der was de lust tot vechten geheel te doen verdwijnen en de behoefte aan wraak voor een zachter gevoel van vergevingsgezindheid plaats te doen maken. Een eigenaardig erfenis proces. Een belangwekkend proces is Dins dag voor het „Probate Court" te Lon den in het voordeel van den beschul digde geëindigd. Het proces liep over een erfenis. Eene ryke weduwe, mevr. Howard, die verleden jaar te Blackpool stierf, liet een testament na, dat een maand oud was eu waarin zij van haar vermo gen van 90,000 pond st., 30,000 pond aan haar geueesheer, dr. Kingsbury, vermaakte terwyl de rest aau liefda dige insteliingeu en in legaten werd toegewezen. Haar eenige zoon werd door de weduwe onterfd. Deze nam daarmede geen genoegen, maar diende by den rechter een aan vraag tot vernietiging van het testa ment in op grond, dat de geneesheer zyn moeder door hypnotisme onder zijn invloed had gekregen. Dr. Kingsbury die een verklaard aanhanger van "het hypnotisme als geneesmiddel is, verklaarde voor het hof inderdaad mevr. Howard meer malen iu slaap te hebben gebracht, maar steeds in het byzyn van derden. En tevens gaf hy op grond van zyn ervaring als zyn besliste overtuiging te kennen dat een sujet alleen onder den invloed van een bypuotiseur is, zoolang het in slaap is by het ont waken beschikt de menscli weder vol komen over zyn vryeu wil. Deze verklaring werd teu volle be vestigd door sir William Broadbent, e m der uituemendste Britsche genees- heereu die als deskundige werd ge hoord. De jury sloot zich by deze opvat ting aan èn verklaarde, dat het testa ment was opgomaakt door de erf laatster terwyl deze in het volle be zit van haar geestvermogens was en buiten eenigen invloed van den ge neesheer handelde. De rechtbank sprak daarop den dokter vry en er kende de echtheid van het testament. Andrée. Uit Bergen in Noorwegen wordt gemeld dat de stoomboot Lofoten van de Vestenaalens-Steamship-Maat- sckappy in de Bassenbocht een flesch heeft dryvende gevonden, waarineen kaart, waarop de woorden Andrée '98 konden gelezen worden. Als deze flesch niet een ignobele grap is, moet Andrée in dit jaar iu de omgeving van Spitsbergen zyn ge weest Een modern gebouw. In Chicago wordt een huis gebouwd, vao 21 verdiepingen, dat 76 meter hoog zal worden, eu voltooid moet zyu in... honderd negentig dagen. Het wordt opgetrokken in Gothischen styl van de 15e eeuw. Het getimmerte, de lysten en kozynen, de ramen en zelfs de deuren, kortom, alles wat gewoonlyk van hout is, zal nu van yzer worden vervaardigd. Het inwen dige wordt versierd mot kunstig mo- zaik. Op elke étage heeft men vier retirades, zes badkamers en een saloD de coiffure. In elke kamer, door electriciteit verlicht, en door stoom verwarmd, plaatst men een volledig toiletgarnitaur van gepolijst nikkel by een marmeren waschkom. Er zyn drie speciale kranen voor koud, warm en gesteriliseerd water. Zes hydrau lische liften met een snelheid van 110 meter per minuut opstijgende, brengen de inwoners naar boven. Tweemaal in de vyf minuten kan men er gebruik van makeu. Een dienst regeling hangt iu elke wachtkamer. Een Chineescne bandiet heeft te San Francisco een kruitmagazijn, aan de Western Explosives Campany toe- behoorend iu de lucht laten springen, met eed revolverschot. Hy dreigde het te doen, toen de zes politieagen ten die het magazijn bewaakten, een outsnapten moordenaar in hechtenis trachtten te nemen. Allen kwamen om, ook vele andere personen en er is oen groote verwoesting teweegge bracht. IKGËZOHOEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Mijuheer de Ralacteur Naar ik verneem heeft de commissie van Financiën, naar aanleiding van de verslagen dei- afdcelingen uit onzen ge meenteraad over de door de commissie gediende ontwerp-verordening tot wij ziging onzer plaatselijke directe belas ting, een nader ontwerp opgemaakt, waarvan de voornaamste wijziging is als volgt Bij do percentsgewijze berekening der te betalen belasting wordt voor elke klas se het middencijfer aangenomen, onder aftrek van f 300 voor ieder belasting- pbchtige. van f 100 voor zijne vrouw, voor één kind f 50 voor twee kinderen f 90, voor drie f 120, voor vier f 140, en voor elk kind meer nog bovendien f 20 enz. Dit schijnt heel mooi, heel vrijgevig, maar op de keper beschouwd komt de aap uit de mouw en schijnt het doel weer te zijn, ontlasting van de meer-ge- zegenden en hoogero druk op de minder en niet-gefortuneerden, precies het om gekeerde dus van wat een goede belas ting-verordening moet beoogen. 't Blijft de oude knechtafwenteling van den be lastingdruk op de kleinen. Is dit te veel gezegd? Stellen we twee ingezetenen, beiden gehuwd en gezegend met vier kinderen. De eene heeft een inkomen, uit arbeid met hoofd of hand, van f 900de ande re, dio niets uitvoert, van f 4000. De eerste betaalt nu over 25 van f 800 (middencijfer) dus over f 200 3.6 is f 7.20. De andere over 88 van f 3800 (middencijfer), dus over f 3344.— 3.6 is f 120.381. Bij de nu voorgestelde verordening zouden zij betalen Do eerste over f 90 minus 140 minus f 100 minus f 300 is dus over ƒ360 3.6 (gesteld dat het percentage en de klas- senregeling dezelfde blijven) is f 12.96. en de tweede over f 4000 minus f 540 is f 3460 3.6 is f 124.56. De man dus met 900 inkomen be taalt met de nieuwe regeling f 5.76 of 80 meer, die met f 4000 inkomen f 4.18 of 3,5 meer. Heb ik gelijk of niet 't Is en blijft slaat op don kleinen jongen. Dank voor de plaatsruimte. EEN HAARLEMMER. Haarlem, 19 Juli 1898. M. d. R. 1 Hedenmorgen bij de inscheping van de kinderen voor het ,,Gerdessen-feest" hoorde ik de opmerking maken, „dat het wel scheen, of hot uitstapje was be stemd voor de onderwijzers en de fami lieleden van dezen." De opmerking had recht va.n bestaan, want vóór nog één schoolkind aan boord was, waren reeds vele plaatsen ingenomen door personen (dames en kinderen) voor wie het feest niet wordt gegeven. Mogelijk dat de heeren hoofden, welke dit jaar met de regeling zijn belast in lichtingen kunnen geven, welke geen plaats overlaten aan het vermoeden, dat de gelden voor de kinderen bestemd, niet tot op een cent na ook voor de kin deren worden gebruikt. Het moreele standpunt der onderwij zers, M. d. R., maakt het dunkt mij noodig, dat eene opmerking als hier uit den Volksmond werd vernomen, terstond aan het verlangde adres worden ge bracht. Ik doe dat met do verzekering, dat ik overigens aan do familie van de heeren schoolhoofden gaarne een uit stapje gun. Hoogachtend M. d. R., Uw dw. dr. X. De penningmeester, den heer Mr. G. C. Everwyn Lange, rapport uit brengende over den linancieelen toe stand der afd., deelde mede dat de rekening over 1897 aan ontvangsten aanwyst een som van f 1328.25, aan uitgaven vau f 1047.86, zoodat ze sluit mot een voordeelig saldo van f 280.39. De heeren J. v. de Pavord Smits, Hartel en Serné werden benoemd tot commissie, om de rekening na te zien. Tot afgevaardigden ter algemeene vergadering die te Spanbroek zal worden gehouden, werden gekozen de heeren Fr. Lieftinck en Mr. H. Ph. de Kanter. Daarna kwamen aan de orde de punten van beschrijving voor de algemeene vergaderingin de eer ste plaats voorstellen van de afdee- lingeu Hoorn en Beemster. tot andere verdeeling der contributie zoodanig, dat de afdeelingen meer ontvangen en het hoofdbestuur minder dan thans. De Voorz. deelde mede, dat het Bestuur der afd. Haarlem adviseert tot met-aanneming van deze voorstel len. In het algemeen moet men de krachten niet te veel verbrokkelen en in 't bizonder in dit geval, zoo de afd. die voor haren cursus in hoefbeslag f 100 ontvangt van het hoofdbestuur en f 300 van Prov. Staten, hare eigen glazen inslaan, wanneer zy met der gelijk voorstel meeging. Besloten wordt, zich aan te sluiten by liet praeadvies van het hoofdbe stuur, om n.l. de voorstellen van de hand te wyzen. Yan de afd. Alfen, Oudshoorn en Aarlanderveen is een voorstel inge komen, om het Hoofdbestuur uit te noodigen, er by de volksvertegen woordiging op aan te dringen, dat de in het vooruitzicht gestelde herziening der Boterwet. in geest en strekking zooveel mogelijk overeenstemme met de voorgedragen belgische boterwet. De heer Lieftinck doet opmerken, dat dit voorstel on noodig is. Spreker heeft van zeer nabij gehoord, dat de boterwet gereed ligt en geredigeerd is in den geest van hen. die verscher ping van de boterwet wensclien. De nieuwe wet zal zeer zeker spoedig publiek worden. In dezen geest zullen de afgevaar digden zich uitlaton op dealgemoene vergadering. De vergadering ging mee met een voorstel van de afd. Buiksloot e. o., om bij de Regeering er op aan te dringen dat zy spoed make met de herziening der belasting op de onge bouwde eigendommen. Het Hoofdbestuur zelf heeft twee voorstellen a. cm in Zuid-Holland een tweeden zuivelconsulent aan te stellen, voor namelijk voor het onderricht in de bereiding van Goudsche kaas. De Voorz. zegt, dat daar niets tegen is. Zoo'n zuivelconsulent kost niet veel en spr. moet erkennen, dat wat ze doen hem meevalt. Aldus besluit de vergadering in deze mede te gaan met het voorstel. b. zich tot de Regeering te wenden met het verzoek paal en perk te stel len aan de toenemende vervalsching van meel, in te leiden door den heer K. de Boer Czn. Uit de gedachteuwisseiing hier over bleek, dat het der vergadering niet duidelijk was, of hier bedoeld wordt de vervalsching van meel iu 't algemeen, dus ook als voedsel voor den roensch, of wel alleen als veevoer. In beide gevallen kon de vergadering oen poging om vervalsching tegen te gaan, toejuichen. Ten slotte kwam nieu aan de vaca tures in het Hoofdbestuur. De ver gadering besloot de caudidatuur van den heer B. C. Korteweg te 's Hage voor het algemeen secretariaat te steunen, verklaarde zich voor de herbenoeming vau den heer A. J. C. Daamen alhier a s Commissaris van de onderlinge Brandverzekering eu liet de afgevaardigden vry iu de ver vanging van de aftredende, uiet her kiesbare leden van het Hoofdbestuur, de heeren P. B. J, Ferf en Ph. van der Breggen, en van den heer A. F. Marlet te Delft als lid van de linan- cieele Commissie. Na de gebruikelijke kosteloozc ver loting werd de vergadering gesloten. De loodgietersknecht, die verleden week van het dak der openbare school in de Nassaulaan viel en zoodanig werd gekwetst, dat opneming m het St. Elisabeth-Gastliuis noodzakelijk was, is thans iu zooverre hersteld, dat hy weder op de binnenplaats van genoemd gasthuis mag wandelen eu binnenkort zyn werk zal kunnen hervatten. Volgens achterstaande advertentie hoopt J. A. Martin don 23sten dezer den dag te herdeuken, waarop by an 45 jaar als wagenmaker werkzaam is aan de Centrale Werkplaats der Holl. Spoor. Vervolg Stadssiaewws Landbouw. De afd. Haarlem en omstreken van de Holl. Maats, van Landbouw ver gaderde Woensdag iu café Neuf, on der voorzitterschap vau den heer Fr. Lieftinck. met diploma voor bronzen medaille voor ontbijtkoek. Theod. Ferd. Bierhorst met zilveren medaille voor houtgraniet, en met diploma voor zilveren medaille voor draadbrikgaas. A. Bas firma Bender met bronzen medaille voor melkbrood en krakelin gen, en C. Donker met een diploma voor bronzen medaille voor zyn in zending hondencakes en paardenbrood. In de étalage van de firma I. C. HaaD, Barteljorisstraat, staat heden tQsschen tal van fraaie meubelen en andere keurige artikeleu op dat ge bied, geëxposeerd het vaandel, door Douairière Visser van Hazerswoude ten gescheuke gegeven aan de mu ziekvereniging „de Harmonie" te Hazerswoude, ter gelegenheid van haar 3 jarig bestaan, van welke vereeoiging zy beschermvrouwe is. Het vaandel, met het wapen van Hazerswoude op een donker groenen achtergrond, is op het atelier van den heer Haan vervaardigd en een bezich tiging overwaard. Schermexamen. Ten overstaan van een daartoe be voegde examencommissie had Woens dagavond in de schermzaal van den Heer Meijerink alhier een scberm- examen plaats, waarvan de uitslag was dat aan Jhr. J. B. van Merlen het brevet als prévot op den degen werd uitgereikt, terwyl P. H. Testas het brevet behaalde als prévot op degen en langen stok en het meesters brevet verwierf op sabel en korten stokaan C. J. Bosman het brevet op degen als prévot en 't meesters- brevet op sabel en korten stok. Aile aangevraagde diploma's werden door de commissie toegekend. Heden hield de heer W. Robert de eerste repetitie met het kinderkoor, dat medewerkt aan de feestcantate op 30 Augustus iu de Groote Kerk. Dit koor bestaat uit niet minder dan 200 kinderen. leeft mishandeld dat het dier tenge volge daarvan gestorven is. Bekl. verdedigde zich door te zeg gen, dat hy zyn eigen hond een slag wilde geven en toen den anderen trof. Tegen bekl. werd wegens dieren mishandeling 15 gulden boete subs. 10 dagen hechtenis geëischt. A. Akersloot had zich te ver antwoorden voor het feit, dat hy op 21 Juni in dronkenschap aan het politiebureau alhier verkeerende, in het arrestanteniokaal een bank ver nield heeft. Voor dit feit vorderde de subs. O. v. J. een gevangenisstraf van 14 dagen. Na heropening der zitting werd als eerste zaak behandeld die tegen zekeren J. Dekker (niet verschenen) beschuldigd van mishandeling op den raiddernachtzendeling K. Taokema, alhier. Deze sprak Dekker aan toen hy hem met eeu vrouw in do Groote Houtstraat tegenkwam. Dekkerschold hem daarna uit en gaf hem eenige slagen. Van den president ontving getuige de opmerking, dat hy nie noodig had rustig wandelende per sonen te molesteeren en dat by zich bemoeide met zaken die hem niet aangingen. Tegen bekl. werd by verstek een hechtenis van 7 dagen gevorderd. De stukken, die de Rotterdamsche Tooneelhsten onder directie van Legras en Haspels, in de kerraisweek in den schouwburg alhier zullen opvoeren zyn: Maandag Madame Bans Gêne; Dinsdag de Vrijmetselaars; Woens dag Zonder Naam, volksstuk; Don derdag de Controleur vau do Wa- gons-lits; Vrydag Jaloersch; Zaterdag Politiezaken (de gouden spin). Van Lier komt dit jaar uiet op de kermis, maar geeft bier de volgende week Reydings Revue Luilekkerland (zie advertentie). Bekroningen. By de internationale Tentoonstelling van Bakkerij, Maalderij en Kookkunst te 's-Graven hage, werden de volgende stadgenooien bekroond voor onder staande inzendiugen Droste Co met, gouden medaille speciaal voor Chocolade en met, diplo ma zilveren medaille voor inzending cacaopoeder. B. P. van Thiol met diploma voor gouden medaille voor botersprits, en Voorafgegaan door muziek trokken hedenmoigen de kinderen vari open bare lagere scholen naar do iu 't Spaarne gelegen booten, waarmee zy, zooals reeds door ons gemeld werd, voor rekening der Schuurman— Schimmclpennink van Outeren stich ting heden een tochtje zouden maken naar Leiden eu Katwijk. Woensdag-middag had een klein incident plaats op den hoek van de Barteljorisstraat en Zijlstraat. Een slager kwam n.l. in woeste vaart (den slagers eigen) op zyn rijwiel uit de Barteljorisstraat, zoodat hy niet in staat was een uit de Zijlstraat komenden Jan-Pleizier te vermijden. Gelukkig sprong hy nog bytyds van zijn rijwiel, zoodat alleen dit onder den wagen kwam en zwaar beschadigd werd verwijderd. De beryder kwam met den schrik vry. Het is voorzeker niet overbodig de wielrijders nog eens op dezen gevaarlijken hoek atteut te makeu. &R&Ö?!D! SSERSEWTS- RËCHTBA&K Zitting van Donderdag 21 Juli 98 Voor de rechtbank alhier werden holen do volgende zaken behandeld. J. Oliemans stond terecht terzake valschbeid in geschrifte, door eeu jon gen met een briefje inhoudende het verzoek tot afgifte van eeu rijwiel te sturen by de firma Augustinus en Witte veen alhier, en dit briefje val- scbelijk teocderteek8nen met den naam A. Cohen. Bekl. was werkzaam aan de brood fabriek waar de heer Cohen een der directeuren was, waardoor hy er toe kwam op diens Daatn het briefje te schrijven. De heer Cohen legde echter voor bekl. een gunstige verklaring af. Uit de getuigenis van den bediende der firma A. en W. bleek, dat het briefje het verzoek inhield om het rijwiel te verhuren. Uit het getuigenverhoor block ver der dat bekl. het rijwiel zich weder rechtelijk had toegeeigend eu te gelde gemaakt. Het ry'wiel is later door den recher cheur Verkerk by iemand waar bekl. het in de schuur had gestald, iu be slag genomen. Als reden gaf bekl. voor zyn mis drijf °P» J»1 hij een geldschuld had, waarom hy gedurig gemaaud werd. Tegen bekl. vorderde de subs. O. v. J., het misdrijf bewezeu achtende, een gevangenisstraf van zes maanden. Als verdediger trad voor bekl. op Mr. L. W. van Gigch uit Amsterdam, die in ziju pleidooi deed uitkomen dat bekl. meer een domheid, dan wei een misdaad had begaan. Hij noemde het briefje een katte belletje en schetste bekl als een hoogst fatsoenlijk mau die het vertrouwen zijner patroons geniet, en allerminst in de gevangenis thuis behoort. Op deze en meerdere gronden meende pl. bekl. in de clementie der recht bank aan to moeten bevelen. Uitspraak heden over 8 dagen. J. Zeilmaker stond terecht ter zake vau dierenmishandeling wyl hy op 23 Juni j.l. aan den openbaren weg te Haarlem een hond zoodanig Zandvoort. Aangekomen badgasten. A. F. Kerrebyn, Haarlem 5 pers. Kerkstraat D 12. Mevrouw G. Wesseling. Haarlem. Mevr. de Wed. dr. J. J. Koning, Veéhendaal. W. v. d. Kaay, Veenendaal. 4 pers. Mej. M. v. Wamelen. Ederveen. Mevr. A. 0. Eggers, Utrecht. 2 pers. Mej. J. M. Hoekstra, Leeuwarden. Allen Kerkstraat D 12. Mej. E. Bruins, Zutphen. Villa Somraarra. A., H. en A. Wennink, Amsterdam. Villa Bommarra. N. en R. Herfst, Leiden. Hooge- weg I) 110. Mej. L. Can, Leiden. Hoogeweg D 110. Mej. Oijens, Hilversum, Villa Paula. Lykles, Groningen, Villa Paul». S. W. Btaal—Brink. Amsterdam, 6 pers. Kerkstraat D 6. Mevr. van Rossum, 3 pers. Villa Maris. Freules Meyer, Arnhem, 2 pers. Villa Maris. Enschedé, Deventer, 5 pers. Villa Maris. O. H. Helm, Hilversum, 6 pers. Hoogeweg. Klakke, Amsterdam, 11 pers. Villa Welgelegen. Mej. Dorusberg, Arnhem, Hotel Driehuizen. Dr. Kooy, Groningen, 2 pers. Hotel Driehuizen. Tellekamp, Amsterdam, 5 pers. Passago 7. D. P. Beeser, Amsterdam, Villa Zomerzorg. IJmuiden. Dinsdag is bet lijk van den alhier in de vorige week zoo noodlottig om gekomen Ürker visscher Jan Weer stand, wiens knecht by het binnen halen der kor eveneens over boord geraakte, doch zich nog wist te red den, by Egmond gevonden en naar Urk vervoerd. Haarlemmermeer. De hoofdelijke omslag over 1898 alhier, is vastgesteld op 11218 gulden, verdeeld over 1194 aanslagen. In 1897 bedroeg die 13893 gulden, zoodat dit eene vermindering geeft van ongeveer 20%. Om in 't gebrek van drinkwater te Aalsmeer to voorzieD, wil het gemeente bestuur van Aalsmeer pogingen aan wenden, om bronwater (duinwater?) uil Amsterdam te verkrijgen. VERVOLG ÜSEUWSTi JD!»GEift. Atjeh. Woensdagavond ontving het N. v. d. D. liet volgende telegram: Men heeft vernomen dat Toengkoe Tapa naar Tapijang Baloe is terug gekeerd met eenige duizeudeu volge lingen. De colonne-Van Heutsz trok Zaterdag tegen den vijand op, die dien nacht naar de Noordkust vluchtte. In Edi is de rust hersteld. Gevaarlijke koetsier. Te Baarn giüg Woensdagmiddag een persoon uit Nykerk met iemand alleen echt, indien van mijn fabrieken direct betrokken. zwart, wit en gekleurd van 35 et. tot f 14,65 p. Met. etTeu, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz. (ca. 240 yersch. qual. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.). Damastzijde v. 65 et.14,65 Balzijde v. 35 ct.14,65 Zijden Bastkleederen. p. robe f8,6542,75 Grenadine-Zijde 65 9,35 Foulard-Zijde bedrukt 65 ct.— 3,35 Bengaliue-Zijde f 1,206,45 per meter. Zijden Annüres, Monopols, Cristalliqnes, Moiré antiqne, Duchesse Princesse, Moscovite, Mar- cellines, Zijden stof voor gestikte Dekens en Vlaggen enz enz., franco en vrij invoerrechten ki huis. Stalen en Catalogus ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3