NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De oorlog tusschen Spanje en Amerika. De Hertog van St. Osmund. 16e Jaargang. Maandag I Augustus 1898. ■o. 4627 S DABBLAD A^B03STL<TE12vCE]2<rTSE3ELIJ™S Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)per 3 maanden1-30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden- 1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371/2 i regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Au verten tién worden aangenomen door onze Agenten en door aüe Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAXJBE d- Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Met; uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsiDg van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement Haarlem is de prys der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel ƒ0.30. Agenten voor ditibiad in den omtrek zyn Bloemendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, SandpoortHeemstedeJ. LEUVEN,by de tol; SpaamdamC. HARTENDORPZandvoort, G. ZWEMMER Veisen, W. J. RUI.ITER Beverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARIE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen eD Advertentiën aan. Dit nummer bestaat uit twee bladen. EERSTE BLAD. OfUcieele Serielite». Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Doen te weten, dat by hunne be schikking van 21 Juli j.l. aan Ruygrok en Comp. vergunning is verleend tot oprichting van een gasmotor in het perceel Ged. Oude Gracht 129. Tevens dat is ingekomen een ver zoekschrift van C. J. de Krey om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Ba- keuessergracht no. 74. Haarlem, 29 Juli 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd BOREEL. De Secretaris, PIJN AC K-ER. Het kabinet te Washington besloot de volgende vredesvoorwaarden te stellen. Afstand van Portorico, erkenning der onafhankelijkheid van Cuba, afstand van één der Ladronen, afstand van, op zijn minst, een kolenstation op de Philippij nen. Het maakt geen melding van een oor logsschatting en er zal geen wapenstil stand zijn. De vraag wat er met de Philippijnen «al geschieden, zal waarschijnlijk worden uitgemaakt door een gemengde Spaansch Amerikaansche commissie. Het ministe rie is eenstemmig tegen de inlijving van de Philippijnen door de Vereenigde Sta ir Voorts dat er voorgoed een eind moet komen aan de Spaansche souvereiniteit in de West-Indische wateren en de Cara- ibische zee. De schuld van Cuba en van Portorico zal niet door de Vereenigde Staten worden overgenomen en de han delsverdragen tusschen Cuba en Porto rico en de andere deelen van het Spaan sche koninkrijk zullen opgeheven worden daar het ministerie heeft besloten ze niet te erkennen. Hoe de openbare meening in Amerika is, kan men nog moeilijk nagaan. De jingo-bladen en sommige politici van de zelfde richting schreeuwen dat Spanje geen sikkepitje zal terugkrijgen bezittingen die de Amerikanen reeds tot het terrein van hun krijgsverrichtingen gemaakt hebben, en dat het daarenbo ven nog andere offers te brengen heeft, bijv. een van de Canarische eilanden. De minste eisch van de pers is, dat Span je zijn bezittingen in West-ïndië moet prijsgeven, maar ten aanzien van de Fi lippijnen is men verdeeld. De president is persoonlijk tegen elke uitbreiding van grondgebied die te ver mijden is, en hij zou zich gaarne verge- met een kolenstation op de Filip pijnen, hoogstens met het inlijven van een enkel eiland van dien archipel. Maar, hoewel de grondwet den President het recht geeft, de vredesonderhandelingen geheel af te wikkelen, Mac Kinlev zal toch zeker rekening houden met de stroo mingen in zijn omgeving en onder het volk. En velen zijn van meening dat men de inboorlingen van de Filippijnsche eilanden nu niet meer mag overlaten aan de willekeur van de Spaansche over- heerschers anderen, dat de Vereenigde Staten zich zedelijk verbonden hebbben tegenover Aguinaldo. Intusschen vertrok generaal Brooke naar Portorico aan boord van het trans portschip Massachusets. De andere trans portschepen zullen onmiddellijk volgen. De expeditie is 119 officieren en 511, manschappen sterk. Do stad Ponce heeft zich Donderdag overgegeven. Generaal Miles seinde uit Ponce - De Spanjaarden trekken uit het zui delijk deel van Portorico terug. De be volking ontving de troepen en groette de Amerikaansche vlag met wilde geestdrift De oorlogsschepen maakten vele Spaan sche koopvaarders en een zeventigtal lichters buit. Het spoorwegverkeer en de tèlegraphische gemeenschap die voor een deel gestoord waren, worden hersteld. Het Amerikaansche leger zal spoedig in de bergstreek zijn. Het weder is verruk kelijk. De troepen genieten een uitste kende gezondheid en de geest is opper best. Ik voorzie geen onoverkomelijke moeielijkheden." In een later telegram zegt generaal Miles nog: „Dq. Spanjaarden trokken zoo over haast van Ponce terug dat zij hun ge weren en munitie in de kazerne achter lieten benevens vijftig zieken in het hospitaal. Het volk heeft een vrijen dag genomen ter eere van onze aankomst." Kapitein Higginson die het. bevel voert over het eskader dat generaal Miles heeft begeleid, meldt dat bij de overgave vrijen aftocht voor het garnizoen was bedongen, benevens dat de burgerlijke overheid aan de regeering zou blijven. Kapitein Higginson voegt, erbij dat er twintig zeilschepen zijn buitgemaakt, De correspondent van het Journal op St. Thomas seint, dat de Spaansche vrij willigers te Ponce of Portorioo lastig wor den, zij verzetten zich tegen hunnen com mandant en weigeren met de geregelde- troepen samen te werken om de Ameri kanen terug te werpen. Uit Madrid wordt gemeld, jjat geen enkel bericht de overgave van Manila is komen bevestigen. Voor de tweede maal is nu het be richt gekomen van den val van Manila. Wij moeten dus afwachten of het beves tigd wordt, maai- zoo men de eerste maal al zoggen mocht dat de waarschijnlijk heid er vóór was, thans geldt dat in veel sterkere mate. De Herald deelt mede, dat op initia tief van de heeren Whitelaw Reid en ds. Lyman Abbott te New-York stappen worden gedaan om het doel van een An- 'glo Amerikaan :oh verbond te bevorderen Gisteren nog vertelde iemand uit de regeeringskringen te Washington aan den correspondent van de Daily Tele graph, dat naar de meening van den President en de militaire deskundigen Manila in handen van de Amerikanen zou zijn gevallen zou zijn, voordat de regeering de nota van den heer Cambon beantwoordde vóór vandaag dus. De feitelijke bezetting van de stad maakt. Amerika's stelling bij de vredesonder handelingen ook veel krachtiger. En men weet dat admiraal Dewey Manila slechts voor 't nemen heeftop zijn eerste be- dreiging zouden de Spanjaarden blij zijn.I zich aan de Amerikanen te kunnen over geven om niets meer te vreezen te heb ben van de opstandelingen, hoogstens zouden zij een schijn van tegenstand bie- den, voor de eer. Van San Francisco is nog een trans-1 portschip met troepen naar Manila ver- trokken. De kruiser Lepanto die voor Cartage- na ligt, heeft bevel gekregen onmiddel lijk naar Cadix te stoomen om zich hij admiraal Cam ara's eskader te voegen. Volgens berichten van Amerikaansche zijde heeft admiraal Dewey in den slag bij Cavite, waar hij de zwakke Spaan sche schepen in den grond boorde, de helft van zijn ammunitie verbruikt. De gepantserde kruiser Baltimore loste 1519 schoten, nl. 73 granaten van 20 cM, en 1/5 van 15 cM„ 4ld schoten uit de stuk ken van 5.7 cM., 169 schoten uit die van 4.7 cM., en 692 schoten uit die van 3.7 centimeter. De gepantserde kruiser Boston loste 48 granaten van 20 cM. en 162 van 15 cM., verder 220 schoten uit de snelvuur kanonnen van 5.7 cM., 256 schoten uit die van 4.7 cM. en 420 schoten uit die van 3.7 cM. De gepantserde kruiser Raleigh, die slechts één snelvuurkanon van 15 cM., 10 dergelijke kanonnen van 12.7 cM., 8 van 5.7 c-M. en 4 van 3.7 cM. aan boord had. loste in het geheel 631 scho ten. De drie schepen hebben dus geza menlijk niet minder dan 3256 schoten Zandvoort om aldaar aan het strand meetings te houden. Admiraal Cervera zond door tusschen- komst van den Franschen gezant Cam bon een verslag van den strijd bij San tiago naar Madrid. Het rapport- dat zeer lang is, werd eerst aan de goedkeuring van het departement van marine onder worpen. Er is geen aanwijzing dat men zal toestaan dat het gepubliceerd wordt. Er is een comité benoemd om daartie mede te werke-i. STADSNIEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem, 30 Juli 1898. Yoor examen engelsch 1. o. is te 's-Gravenhage o.a. geslaagd Mej. A. M. A. van Eybergen alhier. De H. V. C. Onder de uitvoeringen te Clingen- daal by de Sportbetooging ter eere van H.M. de Koningin zal, zoo leest men in de Tel. o. a. voorkomen een nummer wielryden. De Haarlemsche Velocipèdeclub, eene oude bekende in de wielerwereld, zal op een plankier figuurryden. Deze club, die reeds sinds 1882 J bestaat, is op dit gebied een der eerste vereenigingen. Het figuurryden, in 1886 voor het eerst in ons land bekend geworden, vond in haar dadelyk een yverige beoefenaarster en sinds dien tyd mocht zy vyfmaal den kampioen- scliapstitel verwerven, terwijl zy in de overige wedstryden meestal den tweeden prys, een enkele maal een derden prys bemachtigde. Ook dit jaar won zy het kampioen schap. Heeft zy dus geen pech, want- by het figuurryden brengen kleine ongelukjes groote stoornissen, dan zal zy zeer zeker een waar dige vertegenwoordigster zyn van de wielersport by dit betoogingsfeest ter eere van Neerland'sjengdige Koningin. Gedurende de kermisweek zullen in het Leger des Heils de gewone' avondbyeenkomsten plaats hebben. Adj. Visser van Amsterdam zal even wel Dinsdag-avond eene byzondere meeting leiden, terwijl op Donderdag avond eene gezellige theemeeting wordt gehouden. Op Maandag 8 Augustus gaat het geheele corps naar Timmerlieden. In de huishoudelijke vergadering van de timmerliedenvereenigingen „Eensgezindheid" en „Door eendracht Sterk" is besloten, niet mee te gaan met het besluit van de patroons en de voorstellen van de verzoenings commissie. Zy stellen zich voor, eene openbare vergadering uit teschryven en daar een besluit te nemen, boe in deze te handelen. In de Vrydagavond gehouden buurt- vergadering van de bewoners der Groote Houtstraat, afd. Verwulft— Houtpoort, is met algemeene stemmen besloten, dat de perceeleu van hen die onwillig zyn mede te werken tot de algemeene versiering van die straat, zullen worden overgeslagen van ver lichting. Hun die slechts een gedeelte van het verschuldigde bedrag hebben be taald, zal worden aangeboden het in zyn geheel aan te zuiveren of anders het reeds betaalde terug te ontvangen en eveneens worden beschouwd als niet in zyn geheel mede te willen werken. Hiervan zal aan debetrok ken personen door de commissie wor den kennis gegeven om hen in de gelegenheid te stellen, binnen eenige dagen bun besluit mede te deelen. Na afloop der versiering zal aan eiken bewoner een rekening couraut worden bezorgd. Wy kunnen mededeelen, dat de heer Gerard Zalsman weldra weder zal optreden. De zanger heeft zyue wel willende medewerking toegezegd op een op den Koninginnedag in de groote zaal der Sociëteit Vereeniging te geven concert. Vorst van het depot-eskadron 2e reg. huzaren alhier, zal op Maandag 8 Augustas voor het front van den troep de gouden medaille voor 36 jarigen trouwen dienst worden uit gereikt. Wy lezen in de Telegraaf Doopsgezinde Gemeente. „De heer Jeronimo de Vries Gzn., „predikant by de Doopsgezinde ge beente te Haarlem, hoopt Donderdag „4 Aug. a.s. den dag te herdenken, „waarop hy vóór 25 jaren als predi kant werd bevestigd." De Telegraaf is een weinig in de war. Den 4den Augustus van het vorige jaar heeft Ds. de Vries zyn 25 jarig jubilé herdacht als predikant te Haarlem. Voor dien tyd was, naar men weet, Ds. de Vries predikant geweest te Krommenie en Wormerveer. In den schouwburg onder directie van W. Hart wordt bet bekende, maar daarom voor velen niet minder aantrekkelijke sensatiedrama „de Le vende Brug" gegeven. Naar wy vernemen is in het Wil- helminapark van de Maats, tot exploi tatie van onroerende goederen (direc teur de heer S. J. W. Mons alhier) thans groud verkocht voor zes villa's. De bouw van twee daarvan wordt, zooals uit achterstaande advertentie blykt, weldra aanbesteed. Aan den adjudant-onderofficier Opening. De heer A. C. Malders, die jaren in het vak werkzaam is geweest, opent hedenavond zyn salon voor scheren en haarsnijden in de Jacobynestraat 14. De winkel ziet er met het daar achter gelegen salon zeer netjes uit en wordt 's avonds verlicht door gas gloeilicht, geleverd door den beer Hoesbergen, Nassaulaan. De heer Mulders heeft zyn salon ook antisep tisch ingericht. Da heer P. van Putten heeft zyn magazyn „Electra" verplaatst, van Jacobynestraat 14 naar de Barteljoris- straat 21. Heden avond wordt zyn magazijn geopend en zal 's avonds verlicht worden door electrisch-licht. Het is das het eerste magazyn hier ter stede dat electrisch verlicht wordt. In de etalage worden o. a. tentoongesteld rytuiglantaarns met e'ectrisch-licht als ook ganglantaarns. De heer van Putten is zeer goed gesorteerd in photografie-toestellen en benoodigbeden, electrische schellen en alles wat by het vak behoort Museum van Kunstnijverheid- Op het Muse»m van Kunstnijver heid zullen a. s. Zondag te zien zyn eenige afbeeldingen van merkwaar dige gebouwen in Nederland en Belgie. De oud-Oost-Indische meubelen zijn ook nog te bezichtigen. Het werk der leerlingen van de School voor Kunstnijverheid is Zon dag voor het laatst te bezichtigen. Zondag is de toegang op het Museum en Schooi vry. Gedurende de maand Juli werden uit de Boekery verbonden aan het Museum 74 boek en plaatwerken naar verschillende plaatsen van ons land ter lezing gezonden. Van 1 Augustus tot 15 September is de Boekery voor bet publiek j sloten. Vrydag-avond vergaderde de af- deeliug Haarlem van den Algemeenen Ned. Typografen-Bond. Daar de vergadering huishoudelijk was, kunnen wij alleen dit, mededeelen, dat naar aanleiding van hetgeen omtrent 't uiteenzetten der quaestie van de Kamers van Arbeid in de ergaderiug van het plaatselijk arbei ders secretariaat werd besloten, deze vak vereeniging als spreker Mr. II. Ph. do Kanter wenscht uit te noodigen. Ouze lezers, doch vooral onze leze ressen, zullen voorzeker een kykje gaan nemen in 'tManufacturen-Ma- gazyn, „de Handelmaatschappij," Spaarne 68, dat op heden heropeud wordt en van eigenaar is veranderd. De tegeuwoordige eigenaresse, mej. D. P. Verelzen, die er ruim 5 jaar werkzaam was, stelt zich voor de zaak nog bloeiender te maken dan deze reeds was, en wil thans volgons de annonce in dit blad, alle overge nomen goederen tot spotprijzen van de band doen, om met een geheel nieuwe sorteering te kuunen beginnen. Het magazyn zal met Auerlicht, geleverd door de firma de Nobel en Co., verlicht worden, zoodat het een sieraad voor het Spaarne belooft te zijn. Penningmeester Haarlemmer, meerpolder. Door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder zyn op de voordracht tot benoeming van een Penningmeester van dien polder ge plaatst de heeren Jhr. rar. W. F. Roëll te Amster dam. F. T. Roeters van Lennep te Koog a. d. Zaan, F. G. N. Haitsma Muiier te Haarlem. De winner van den eersten prys uit de Haarlemsche Paardenlotery is Dr. Koster uit Heemse (Lutten). SINNENLANO, Een prijzenswaardige wenk is door de Regeering gegeven aan de spoor- wegbesturen; zy verzoekt hun n.l. te overwegen, om het daarheen te leiden dat aan het personeel, by een maxi mum arbeidstijd van veertien uren daags, minstens 52 vrye dagen per jaar, en daarvan 20 Zondagen, kun nen worden toegestaan, Timmerlieden, te Amsterdam m Vrijdagavond vergaderden de Timmer lieden in het gebouw Frascati om eene FEUILLETON. Het hoofd van de familie. Reeds een jaar lang had hij zich zelf afgevraagd of hij Olivia beminde, ja, dan neen en hij dacht er niet aan haar te vragen voordat hij zekerheid hierom trent had. Van zulk een man kon men weten wat men na den dood van den ouden hertog te wachten had. En Clau de's onderzoek had de slechtste resulta ten opgeleverd. ..Ik tenminste heb geen medelijden met hem." zeide Lady Caroline op bitte ren toon tot zichzelf toon zij naar boven ging. „Hij heeft het zichzelf op den hals gehaald en nu is er een eind aan. Maar als hij denkt dat hij nu nog mijn doch ter tot vrouw krijgt, dan vergist hij zich deerlijk." Het was ook een verschrikkelijke ver nedering voor haar. zij had alles zoo goed uitgedacht en haar plannen voor het hu- welijk zoo voorzichtig uitgewerkt, en nu viel alles in duigen, het ergste was nog, dat zij ter wille van den hertog, die nu per slot van rekening geen her- tog bleek te zijn, een jongen man in de 1 stad nonchalant had behandeld, j Lady Caroline Sellwood had drie doch- I ters. De oudste had een goed huwelijk gedaan met een hooggeplaatsten mili- j tair, waardoor zij een leven kon leiden barer niet onwaardig. De tweede dochter had een minder goede partij gedaan haar echtgenoot de weleerw. Francis Fro- ko was predikant, die van hooger ge boorte was dan zijn begaafdheden groot waren, zoodat men kon verwachten dat hij nog wel eens slobkousen zou dra^ gen, voordat hij in zijn graf stapte. I Maar Olivia haar ooilam, zooals zij haar noemde hoewel geen ander soort ooit haar kudde had versierd was naar de meening van haar moeder voor een betere partij in de wieg gelegd. Oli- via was de mooiste van de drie, haar kledn, mooi gevormd hoofd „zonnig van krulletjes," zooals Claude nooit moede werd te beweren, was door de natuur bestemd voor een hertogelijke kroon van parelen en moerbeibladeren, j En Lady Caroline gaf de hoop nog niet op haar die te verschaffen. Zij had haar beet gedaan Claude te overreden terstond naar stad te gaan. Zijn aanwezigheid begon gevaarlijk te worden. Het kwam Lady Caroline niet alleen voor, dat de poeët eindelijk zeker heid omtrent zijn gevoelens had gekre gen, maar ook vreesde zij dat Claude Lafont meer kans had van door Olivia aangenomen te worden, dan de nieuwe hertog. Het was zoo'n eigenaardig kind. Zij had te veel gelezen en er liep een zweem van sentimentaliteit door haar karakter. Haar scherpzinnige moeder ge loofde niet, dat zij bepaald liefde voor dan aesthetischen Claude gevoeldemaar zij had hem tot haar dochter hooren zeg gen, dat haar medelijden hem liever was dan van iemand andersen dit mede lijden vreesde Lady Caroline evenzeer als het haar den vorigen dag aangenaam was geweest. Haar domme man had haar in haar plan om Claude te doen verdwijnen te gengewerkt. Lady Caroline had nog niet de bovenste trede van de trap bereikt, toen zij besloot een plan uit te voeren, dat in strijd was met dat van haar echt genoot. Hij wilde haar beletten Claude van Olivia te scheiden? Welnu, dan zou zij Olivia van Claude scheiden. Niets was eenvoudiger. Het plan was bijna even gauw bedacht als uitgevoerd. Lady Caroline maakte een wandeling- tje naar het postkantoor en zeide, dat zij op den pier was geweest. Binnen een paar uur werd er een telegram van me vrouw Freke bezorgd, waarin zij ver zocht Olivia terstond over te komen. Lady Caroline scheen een en al verba zing. Maar zij stuurde haar ooilam nog met den volgenden trein weg. „Olivia, ik heb beide partijen gewon nen riep de secretaris, toen hij tegen den avond stralend van pleizier huis waarts keerde. Claude zag er ook vroolijker uit dan ooit, maar Lady Caroline bedierf zijn genoegen terstond en ook baar man keek den geheelen avond niet opgewekt meer. „Het zou niets helpen, al riep je nog zoolang om Olivia," zeide Lady Caroline kalm..zij bevindt zich al een honderd mijl van ons af. Je behoeft mij niet zoo verschrikt aan te zien, George. Ge weet in welken toestand de arme Francis bij het einde van de Vasten verkeert en dat de bay van onze lieve Mary niet zoo gezond is als het wel moest zijn. Het zou mij niet verwonderen of hij liet dat kind ook vasten. In elk geval Mary telegrapheerde van morgen om Olivia en ik liet haar gaan. Er is dus geen reden om op een van ons boos te zijn- Zooals rij er toe rit met een klein kind en een half stervenden echtgenoot was het een zeer natuurlijk verzoek. Het tele gram ligt op den schoorsteen, je kimt dus zelf zien, wat- het behelst." HOOFDSTUK II. Gelukkige Jack. Hoewel lui in rijn schrijven, traag in de liefde en eenigsrins pedant in zijn spreken, bezat Claude Lafont toch ze kere hoedanigheden, die hem bemind maakten en waarom rijn vrienden rijn mindere prettige eigenschappen gaarne over het hoofd zagen. Hij was een enthousiast en een weinig vroom, had een gulle hand en was zeer eenvoudig van inborst. Dit waren zijn verdiensten. Zij kwamen minder sterk uit dan rijn zwakheden die zijn goede eigenschappen voortdurend in de schaduw stelden. Hij zou een veel betere kerel geweest zijn met één groot gebrek; maar de natuur had hem geen enkele ondeugd geschon ken. Zeer obscuur te Eton, had hij zich te Oxford nog al op den voorgrond ge plaatst. Daar droeg hij artistiek lang haar en was zeer gedecideerd in rijn .opinies, Was de oude hertog van St. Osmund gedurende dien tijdbij rijn verstand geweest, dan zou hij het zeker verloren hebben, als hij van de rol, die Claude in politieke debatten speelde, gehoord had. Claude evenwel bezat den moed voor zijn opinie uit te komen en zelfs te Oxford moest men hem respecteeren. Het tijdperk van Toynbee Hall en dat heeren in gekleede jassen en glacé hand schoenen zich voor socialisme warm maakten, zou nog wat later aanbreken. Zoo doorliep hij nog menige phase, die onnoodig rijn op te noemen. Claude maakte ze alle door en op 't eind van de laatste bezat hij een groote dosis enthou siasme en een goed hart Of hij de verandering in zijn leven werkelijk zoo aangenaam vond als hij voorgaf, doet er weinig toemaar dit is zeker, hij wilde in geen geval afgunstig zijn. Nooit was hij beter geluimd ge weest dan in de zes weken die tusschen de aankomst van het telegram van den heer Cripps en die van den nieuwen hertog verliepen. Claude verdeelde zijn tijd tusschen het dichten van eenige ver zen en de toebereidselen voor een goede ontvangst van zijn adelijken neef. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1