J1IL1DS WDLFF&Go., &DVERTENTIÉN. Voor de Inmaak. Slijterij „d'Granjeboom" Cnpac flus Bois. L. SABELIS Jr. Grafmonumenten Marmeren Schoorsteenmantels. ratie-maatschappij bestemd, zouden door de een of andere omstandigheid zijn ver brand. De heer B. heeft zijn onderzoek van de terreinen in de Kapoeas voor zijn maatschappij niet ten einde toe kunnen volbrengen wegens den ingetreden toe stand van onveiligheid en is nu op den terugweg. „Eigen Haard" van heden, Zater dag 30 Juli bevat o. a. Leonie, door Louise B. B., XI. Zomerstilte, door Ida Haakman. De Nieuwe-Zyds Kapel te Amster dam, met afbeeldingen, I. JohaD Wil lem Friso, door Prof. H. C. Rogge, met portret, I. De Serpentines, door Jan de Kijker. De. Sultan van Siak, door N. W. Schuurmans. met afbeel dingen. Maaudag a. s. opent het Nederl. Teoneel zijn wintercampagrie met „de candidatuur van Bommel:" ftEG&STSZA&ESÊ. De Rechtbank te Amsterdam deed Vrijdag uitspraak in de zaak tegen H. Tamminga, F. J. Bloeming en A. Corneiisse, beklaagd van d efstal door inklimmiug in de woning van den vader van Tamminga in Watergraafs meer. Tamminga en Corneiisse werden tot 6 maanden, Bloeming tot 9 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Carlson en Papavoine, de beide jonge mannen, die voor de Amster- damsebe Rechtbank terecht hebben gestaan onder aanklacht van in ver- eeniging met Gevelaar inbraak ge pleegd te hebben in een goudsmids winkel aan de Amstelstraat, waarbij een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen werden ontvreemd, wer den vrijgesproken. De eiscb was tegen beiden 8 jaar gevangenisstraf. Persdelict. Naar men meldt is bij den officier van justitie eene aanklacht ingediend tegen het te Zaandam verschijnende blad Eet Volksbladomdat het een beleedigend artikel bevatte tegen de feestcommissie der buurt „'t Kalf" te Zaandam. fêlEUWS De ramp der Bourgogne. Het rapport van den capitaine-de- vaisseau Aubert. door den Franschen minister van marine belast met het on der naar de ramp van de Bourgogne, is opgenomen in de Temps. Wij ontleenc-n aan het gedeelte, dat over het reddings werk handelt, het volgende Door do aanvaring waren drie red dingbooten aan stuurboord onbruikbaar gewordem. Er bleven er drie over. De zes booten aan bakboord waren dadelijk vol menschen, zooclat vier er van niet uitgebracht konden worden. Een van de twee andere zonk spoedig omdat zij te vol was; slechts een paar van de opva renden konden weer aan boord komen. In de andere, een kleine boot, redden zich twaalf personen; later werden er nog twee in opgenomen. In een van de drie stuurboordsbooten werden 45 personen gered later nam men daar nog 12 anderen in op. Een tweede was reeds vol menschen en in zee, maar een ketting zat nog aan het schip vast, en terwijl men bezig was dezen los te maken, viel de achterste schoorsteen over boord op de booteen groot aantal van de opvarenden werden gedood of verdronken. In de achterste stuurboordbcot hadden zich eenige vreemde matrozen, die als passagiers medevoeren, deze hijvoeging verklaart d3 tegenspraak in het bericht van gis teren, genesteld12 in getal, volgens anderen 18. Zij hielden met. dreigemen ten de menschen op een afstand. Een hunner zwaaide met een mes. Zij roei den daarna weg. En dan vervolgt het rapportZeker© bladen hebben verteld, dat er onder het werk der redding tooneelen van woest- - heid en wildheid zijn voorgevallen, en hebben de Fransche matrozen van de ergste dingen beschuldigd. Deze laster moet vernietigd worden. Ik zorgde er voor bij mijn onderzoek dit punt te la ten uitkomen. Wat integendeel treft, 'is de kalmte, de werkeloosheid, de lijde lijkheid van alle passagiers. Tranen, schrik; maar geen kreten, geen wanorde, geen strijd. Sommigen vullen de bak boordsbooten en blijven er in, ofschoon zij de onmogelijkheid er van inzien de booten uit te brengen; anderen blijven in groepen, in hoopen op de brug staan, niet wetende wat te doen en, vreezende iets te doen, zich te verplaatsen, het aan bod om in de booten te gaan weigerende. Dit schouwspel is treffend. En de passa giers le klas, verzameld bij de komman- dobrug, luisterend naar den kapitein, die hen tot. kalmte aanmaant, him spreekt van het Sable Island (uit een ander ge deelte van het verslag blijkt, dat kapi tein Deloncle nog hoop had het eiland in vijf uur, te bereiken, maar na eenige minuten stoomens waren de vuren al door het instroomende water gedoofd) en de orde om zich heen handhaaft, zij hebben niet eens do voorzorg genomen, de reddinggordels om te doen, en allen te zamen verdwijnen zij..." Het rapport prijst de officieren, vooral den kapitein. Gelijk wij weten zijn de zes gevangen genomen vreemde matrozen, van de be wuste boot, waaruit de andere schipbreu kelingen geweerd werden, weer losgela ten. Zij beweerden niets gedaan te heb ben, maar wezen een Oostenrijker aan als de man, die als een wilde huisgehou den had. Deze man is in Amerika ont komen. In Engeland hebben de eigenaars van de Cromartyshire de eigenaars van de Bourgogne voor schade bij den rechter aangesproken. De Fransche maatschap pij beweert niet onder Engelsche recht spraak te staan. Een ongepaste aardigheid. In zijn Vrijdag-praatje in het Bat. Nbl. schrijft Mokumer Het is op diverse garnizoensplaatsen in Indië een hoogst ongepaste aardig heid geweest, wanneer troepen vandaar naar Atjeh gingen en tal van huisgezin nen achterbleven, een zoogenoemden ta feldans op touw zetten om dezen te laten uitwijzen, welke heeren in den oorlog zouden vallen en dus niet meer tot de hunnen zouden teragkeeren. Zoo is het gegaan, toen de troepen naar Lombok uitrukten, zoo is gebeurd, toen Oemars afval in het begin van 1S96 te Atjeh buitengewone maatregelen noo- dig maakte en nu is ook thans weer bij den aanvang van de Pedir-expeditie de „zwarte kunst" uitgeoefend. Ik wil mij hier niet verdiepen in de quaestie, welk geloof aan uitspraken van een door zenuwachtige menschen in be weging gebrachte heen en weder hobbe len do tafel moet worden gehecht; der gelijke profetiën komen wel eens uit, maar komen veel meermalen niet in ver vulling; waarover ik echter slecht te spreken ben, is, dat de resultaten van den tafeldans, door de een of andere verregaand onhandige vriendin worden bekend gemaakt aan de betrekkingen, ook zelfs als de stomme tafel heeft uitge maakt, dat man en vader niet meer tot don huiselijken haard zal terugkeeren. Het moet al een sterke vrouw zijn, dit zich over dei-gelijke duistere voorspellin gen hcenzet en er om lacht, want het on gelukkige is, men weet voorbeelden aan to halen van dingen, die uitgekomen zijn en vergeet de talrijke gevallen te ver melden van officieren, die door tafeldans ter dood veroordeeld waron, maar heb ben kunnen zeggen „les gens que vous tuez se portent ass6z bien. Even goed als het gebeuren kan, dat de dobbelsteenen een cijfer aanwijzen, waarop toevalligerwijze geld was gezet, even goed kan de uitslag van een ge vecht den beoefenaars van de „zwart© kunst" gelijk geven; zekerheid waar schijnlijkheid daarop bestaat niet, alleen maar kans. Daarom wou ik, dat die aardigheden nu voor den laatsten keer vertoond wa ren en dat de dames, die het genoegen smaken hun mannen thuis te zien zich -W.fcfarmden over de andere zusters, en deze liever met kleine attenties, die op zulke oogenblikken goed doen. overstelp ten. Dergelijke tijdingen komen al vlug genoeg en behoeven waarlijk niet door weken van zielsangst voorafgegaan te worden. Een romantisch verhaal. Zes of zeven weken geleden, nam een voornaam Mexicaansch edelman zijn in trok in een der eerste hotels van Madrid. Senor Fernandez del Campo, zoo heette hij, was een man van ongeveer 37 jaar had ravenzwart haar, een dichten, zwar ten snorbaard, schitterende oogen, een uitdrukking van karakter en vastbera dcnlieid om den mond en was geheel het typo van een Mexicaansch Spanjaard. Daarbij sprak liii vloeiend Spaansch en wist zich in 't Fransch en Duisck zeer juist uit te drukken. Alleen het Engelsch ging hem minder goed af, alsof hij de Engelsche grammatica goed kende, doch niet in de gelegenheid was geweest zich in die taal te oefenen. Zijn innemende manieren verschaften hem al spoedig vele vrienden in het hotel, wien hij ver haalde. dat hij een goede bekende was van president Porfiro Diaz, en dat het doel van zijn verblijf in Spanje was, reis indrukken te verzamelen voor de Étoile Beige. Omtrent dezen tijd verbreidde zich het gerucht van een mogelijk verbond tus- sclien Spanje en Mexico. Spoedig hadden do Madrilenen reden gevonden om dit gerucht met de komst van senor Feir- mandez del Campo in verband te bren gen en nu werd deze nog meer de held van den dag. Wel had de Mexicaansch consul verklaard, dat hem geen vriend van president Dias onder dezen naam bekend was, doch was stilzwijgend heid niet een eerste eigenschap van di plomaten Hc-t speet den lieden ook zeer, toen Campo verklaarde naar Cadiz te moeten, omdat daar zooveel meer voor hem te zien viel. Eenige hooggeplaatste ambtenaren boden aan, hem met Cama- ra, den vlootvoogd van het resrve-eska- der in Cadiz, en met den hertog van Na- jera, den gouverneur der stad, bekend to maken, doch hij weigerde dit, zooals hij zoide, deze heeren maar naar hem toe moesten komen, als zij met hem ken nis wilden maken hij zou zijn intrek ne men in het hotel de Paris! Reeds spoedig werd hij de held van Cadiz, en was hij dan ook binnen enkele dagen aan don hertog van Na j era en Ca- mara voorgesteld niet alleen, maar mot dezo heeren op goeden voet gekomen, zoodat hij op zekeren dag met hem di neerde. Toen men hem daar vroeg, of hij lang te Cadiz bleef, antwoordde hij „een paar dagen, doch ik wil graag de vloot eerst zien vertrekken." Een der offi cieren verklaarde openhartig, dat hij dan wel vier of vijf weken zou moeten wach ten, daar ze vóór dien tijd zeker niet klaar zou zijn. Hij werd op verschillende schepen der vloot nitgenoodigd, waar men hem de uitgebreidste inlichtingen gaf over de schepen zelf en hunne be wapening, en toen de minister het eska der kwam inspecteeren werd hij ook aan dezen voorgesteld, wien hij zoo van ter zijde liet blijken dat Mexico gewichtige plannen beraamd had tegen de Vereenig- de Staten. Na eenigen tijd gaf hij voor to willen vertrekken, doch in het diepste vertrouwen werd hem medegedeeld, dat de vloot den volgendeal dag vertrekken zou, en daarom besloot hij tot dien dag te wachten. Do hertog van Najera klaagde hem zijn nood over het leger journalisten, dat naar Cadiz gekomen was. Men kon nooit weten, of er zich spionnen onder bevon den en de Yankees hadden zooveel listen en lagen om informaties te verkrijgen. Campo woonde 't vertrek van 't eska der bij. Nauwkeurig lichtte men. hein omtrent den weg in, die het volgde en omtrent de plaats, waar de torpedo's lagen. Toen men eindelijk toch achterdocht tegen den Mexicaan gekregen had, en men hem in zijn hotel zocht, was de vo gel gevlogen en zat hij veilig en wel in Tanger. De correspondent van de „Daily News' ontmoette hem daar en vernam toen dat hij een officier uit liet Amerikaansche leger was, kapitein van het tweede Texa- scke linie-regiment, die zes weken als geheimagent der Unie in Spanje had ver toefd! De zaak Dreyfus. In de zaak-Picquart contra Du Paty de Clam concludeerde het par ket tot onbevoegdheid Yan den rech ter van instructie, die voor zoover het valsche telegram-Blanche betreft, in denzeltden geest concludeerde als het parket, maar zich bevoegd ver klaarde tot vervolging wegens het valsche telegram-Spfranza. Kolonel Picquart heeft tegen deze beslissing hooger beroep aangeteekeud by de Kamer van in beschuldiging- stelliug, omdat by een vervolging wenscht op grond van beide valsch eden Het parket heeft eveneens appè! aaugeteekend tegen de conclusies van den rechter van instructie. Prof. Stapfer, die in een redevoe ring aan het graf van den rector der hoogeschool te Bordeaux heeft gezin speeld op de zaak-Dreyfus, in termen die hem als een der vneoden van de beweging-Zola hebben doen kennen, is daarvoor door den Minister zes maanden geschorst. Dit is de achtste man in Frankryk, die straf krijgt voor zyn optreden m de zaak Dreyfus. De schryver Jules Barbier beeft zyn officierskruis van het Legioen van Eer aan den kanselier van de orde teruggezonden met een briefje waarin o. o. staat, dat liet hem thans nu Zola geschorst is als ridder van de orde, een even groot genoegen is de rosette terug te zenden, als bet hem indertyd verheugde haar te ontvangen. Vry algemeen wordt thans aange nomen dat Zola zien inderdaad te Londen bevindt. De Courier du Soir verzekert dat ook de Framehe re geering zyn schuilplaats keut. Een dag of twee geleden heeft, zy van een der Fransche diplomatieke agenten stellige inlichtingen bekomen. Het blad vet zekert dat de Regeering niet alleen voornemens is alles in het werk te stellen oui Zola zyn vonnis in persoon te doen beteekeuen, maar ook als het mogelijk is, zich van zijn persoon zou wilien meester maken, want het blad weet uit goede bron, dat na een heftig debat iu den minister raad is uitgemaakt, dat de veroor deelde in hechtenis genomen kan en moet worden. Gevaarlijk goedje. Te Puteaux, in Frankryk, zyn in een kaoetsjoekfabriek, drie mannen gedood door de electrische geleidin gen van het licht, die naar beneden waren gevallen. Een electrisch inge nieur kwam voorby de fabriek eu zag er rook uit opstijgen. Met een voorbijganger drong hy de fabriek binnen. Daar zag hij een man be wegingloos op den grond liggen, en een andere arbeider kwam a-nge- loopeu en wilde hem oplichten, maar hy viel ook. De voorbijganger. d:e met den ingenieur was binnengekomen, spoedde zich hun ter hulp, en sloeg ook tegen den grond. Toen eerst be greep de ingenieur, dat de electrische geleidingen de oorzaak waren. Hy waarschuwde de andere menschen, die mede in de fabriek waren, weg te gaan. sloot de leuren eu fietste naar het station van de electrische inrichting, waar by den stroom liet afsluiten. Toen eerst konden de drie mauuen aangevat worden. Zij wareu alle drie dood. In de fabriek was brand ontstaan. De eerste hotels der badplaatsen in Bretagne en Normaodië worden tegen woordig opgelicht door een bende jonve mannen en vrouwen die, naar de laatste mode en keurig gekleed met welgevulde valiezen, óp fietsen en automobielen „eee rondreis" doen. Door hun garderobe, kostbare toilet- art kelen en aangenomen adelyke titels, verblinden zy de logementhou ders, doen bestellingen zonder naar prijzen te vragen, maken goede sier, doen allerlei uitssapjes, betalen rir-s vragen zelfs geld te leen op valse' chèques, en ryden op een goeden da„ heen om niet meer terug te keerenl hunne valiezen achterlatende, raa.ir zonder den inhoud die in de berg plaatsen hunner automobielen allengs was overgebracht. Oorlogsschepen voor Rusland. Op verschillende werven aan de Middellandsehe Zee laat de Russische regeering drie torpedojagers boawen van 320 ton, met machines van 57CH> paardenkrachten en loopende 27 knoopen; een kruiser van 7800 ton, met 16500 paardenkrachten en een snelheid van 21 knoopen; een pant serschip van 13000 ton, met machi nes. die een kracht ontwikkelen van 16500 paardenkrachten en het schip een snelheid geven van 18 knoopen. De verschillende bestellingen loopen over een bedrag van 51 millioen francs. Een schijndood© in de ontleedkamer. Een merkwaardig geval van schijn dood heeft zich te Algiers voorge daan. Het veronderstelde lyk vac een soldaat werd naar de ontleed- kamer gebracht. Toen de dokter met zyn messen gereed stond het lyk te opeui-u, rees dit eensklaps van de marmeren tafel waarop het lag uitge strekt op en begaf zich naar de andere kamer. De dokter en zyu adsistenten waren zoo verbaasd, dat het eenigen tyd duurde voor zy den herleefde te hulp kwamen. Volgens de laatste berichten is de ontslapene weer geheel hersteld. Oeganda. De Westminster Gazette maakt eeD particuliereu brief uit Oeganda open baar, waarin de verschrikkelijke toe stand daar wordt onthuld, dien vol gens den briefschrijver de Engelsche regeeriug verheimelijkt of bemantelt. De schrijver van den brief wijt alles aan het Engelsche wanbeheerhy schrijft dat de opstand van do Soe- daneesche soldaten volkomen gewet tigd is, maar overigens slechts een onderdeel is van den oorlog, die seder t twaalf maanden onverpoosd voortduurt en de Engelschen reeds duizend doo- den heeft gekost, waaronder twaalf officieren. Deze inlandsclie oorlog is begonnen doordat de Engelsche over- neid ouverstandiglyk den Koning be boette met duizend pond, naar liet heette omdat hy gesmokkeld had. Daarop vluchtte de Koning op Duitscli grondgebied, eu de Duitschers wor den beticht den Koning te hebben toegestaan, om met daar geworven huurlingen en geholpen door Rabba- rega, Oenjoro en Oeganda binnen te vallen, teneinde zijn troon te herove ren. Sedert onderhoudt de Kouiug een ouverpoosd guerrilla, waarbij zyn huurlingen met de Engelschen wed ijveren in het verwoesten en uitmoor den van elkanders dorpen en het schaken van vrouwen. Middelorwyi is alle regeeren opgehouden, het ge- heele land is verwoest, eu het Engel sche gezag bestaat nog slechts in naam. Occasionals. Een ondernemende berichtgever is door de politie te Kassei m de uit oefening van zyn beroep gestoord. Io de laatste weken kregen de bladen geregeld eiken nacht berichten over valsche alarmeeringen der brandweer, dio altijd door denzelfden persoon werden gebracht, die daarmede een zakduitje zocht te verdieuen. De be richten'eindigden onveranderlijk mot den weiisch, dat liet der politie toch spoedig mocht gelukken den dader ie vatten. Dit is haar nu gelukt. Op zekeren morgen bleef het bericht over de valsche alanneeriugen achterwege. Er kwam niet eens het bericht dat het ten slotte aan de waakzame politie was gelukt enz. Maar wel word het nieuwtje gemeld dat de gewone be richtgever door de politie was gesnapt toen hy de brandweer zonder oorzaak alarmeer ie. Hy werd toen voorloopig onschadelijk gemaakt. Dagmeisjes. I. Mevrouw Overberg woont in een fraai huis. Ze is een achtenswaardige dame en staat by haar beide dienst boden goed aangeschreven. „Scèues mei de meiden" komen in haar woning niet voor en ze stelt er prys op, ook tegenover haar talryko kennissen, den naam te hebben, dat ze haar onder geschikten goed behandelt. Reeds laug had ze er over gedacht het baar dienstpersoneel wat gemak kelijker te maken door een z.g. dag meisje te nemen. ZoDder al te groote kosten, die haar niet con verhoerden, zou ze daar veel gemak van kunnen hebben. Naar de bel loopen, bood schappen doen, en allerlei weinig be- teeker.de bezigheden, waardoor de keukenprinses en de biunenmeid tel kens werden opgehouden, zou zoo'n aankomend meisje even goed kunnen doen. Op zekeren dag las men in de couraut de volgende advertentie. Gevraag d: Een Meisje, tot het doen van boodschappen enz. van 9—4 uur. Zich in persoon aau te melden by Mevrouw OVERBERG, Beekstraat. Het duurde niet laug of mevrouw was voorzien. Een net, handig meisje, de oudste uit een talrijk gezin, had zo gekozen uit de velen, die zich waren kooien presenteeren. En b> t ging uitstekend met Mina. Ze was gezeggeiyk eu byzouder aar dig voor de kindereu, die alle reeds ter school gingen. Mevrouw had er heusch spijt van, dat ze er al niet lang eerder toe overgegaan was zoo'n meisje te nemen. En wat een gemak had ze er vanMevrouw Overberg was onuitputtelijk als ze daarover begon te vertellen. En ze raadde al haar keunissen aan baar voorbeeld te volgen. IL „Toe Mina, maak voort, anders kom je te laat by mevrouw Overberg. Hier j beb je je boterham. Eet maar gauw :op.B Mina repte zich wat ze kon en at, terwijl ze haar jongste broertje aan kleedde, een paar sneden oudbakkeu brood, waarby een kopje slappe thee, als 't ten minste den naam van thee kon dragen, moest dienen om liet slik ken mogelijk te maken. Eindelijk was ze klaarals ze vlag liep, kon ze nog juist om negen uur iu haar „dienst" zijn Het ging Mina niet gemakkelijk af dien dag. Ze was ai moe, toen het eindeloos geloop naar de voordeur pas begon. Eerst kwam de melk, 1 daarna brood, groenten enz., te veel om op te noemen. Tegen elf uur bracht de slager de biefstuk, voor het tweede ontbijt en een uur later genoot Mina van de heerlijke geur, terwijl 29 eeu paar flinke boterhammen at. De ge dachte aan de biefstuk was echter oorzaak, dat ze haar volstrekt niet beter smaakten dan de oudbakken sneden brood van 's morgens. Onte vredenheid bedierf baar eetlust. 'sMiddags moest Mina in de keu ken helpen. De familie dineerde om vyf uur. Om vier uur, toen Mina naar huis ging, stonden al verschillende pannen en pannetjes te vuur. Mevrouw zelf was iu de keuken geweest om een padding klaar te maken eu had tegen Mina gezegd„Nu Mina, 't is vier uur, je kunt wel gaan." En ze was gegaan. Maar de gedachte aan de heerlijke soep, die er al zoo sma kelijk uitzag, toen ze op last van Betje het deksel een eindje op den kant moest, schuiven oin het overko ken te voorkomen, en aan al het an dere, dat ze had zien klaarmaken of waaraan ze geholpen had, verliet haar niet meer. De koude aardappels die haar moeder 's middags bewaard had. kou ze haast niet door de kee! krijgen. III. Een by alle Hagenaars bekend ge bouw is de oude Gevangen Poort, mei haar vele herinneringen aan de folie ringen, welke men in lang vervloden dagen de beklagenswaardigen deed ondergaan, die terecht of te onrecht, in hechtenis waren genomen. Onder de vele straflokalen, destyds in gebruik, behoorde de zoogenaamde „hongerkamer," het verblijf van de veroordeelden, die den hongerdood moesten ondergaan. Een van stevig tralie wei k voorzien doch overigens geheel open veuster zooals duidelijk te zieri is, eerst voor weinige jaren dichtgemetseld be vond zich in de onmiddellijke nabij heid van een keu keu. waar iederen dag allerlei gerechten werden klaar gemaakt, zoodat de geur van gebra den vleesch en audere uitgezochte spijzen het lijden der veroordeelden nog ondragelijker maakte. Terecht komt een gevoel van af schuw by ons op. als we deze dingen hooien vertollen on we prijzen ons gelukkig, dat do tijden voorby zyu, waarin dergelijke oumensc'-elyke wreedheden konden plaats hebben Maar uw dagmeisje, mevr. Overberg.... IV. Wat ik u bidden mag, mevrouw, stuur uw dagmeisje niet naar huis, voor ze haar deel heeft gehad van den maaltijd, dion ze heeft zien of helpen bereiden. Zou het te verwon deren zyn als uw gedienstige, bij wie de begeerte naar een goeden maaltijd is opgewekt zonder dat die bevredigd wordt, zich op ongeoorloofde zoudige wijze trachtte schadeloos te stellen? Zoudt gij u in dat geval van schuld durven vrijpleiten? Zoudt ge het voor God kunnen verantwoorden als door uw toedoen uw dagmeisje aan snoep lust leerde toegeven en aau diefstal gewoon raakte? Uw antwoord kaG niet twyfelach tig wezen. Laat uw handelwijze er uiet mee in strijd zyu. („Dgbld.") Réa di raschajja. Weerbaarheid te Ut r; Hit 440 p.. 2. Wil lem van Oranje te Utrecht 436 p., 3. Culemborgsche Schietclub 436 p.„ 4. Willem Teil te Hilversum 433 p., 5. Voor Vaderland en Koning te TÏaarlem 431 p., 6. Neerlands Burgerwacht te Slo ten, N.-H.. 428 p., 7 Kadervcrecniging der d.d. schutterij te Hilversum. 422 p., 8. Vooruit tö-Culomborg 419 p., 9. Ge neraal van Merlen te Haarlem 417 p., 10. Ned. Bond van oud-onderoff. a.fd. Haarlem 416 p. en 11. Rustende schut terij to Bcrkel 411 p. Korpswedstrijd cylinder: 1. Kader- voreéniging der d.d. schutterij te Hlvcr- sum 268 p.. 2. Schietvereeniging van hefc korps Kon. Scherpschutters Rotterdam 261 p., 3. Transvaal te Delft 259 p., 4. Voor Vaderland en Koning te Haarlem 256 p., Lands Weerbaarheid to Utrecht 253 p.. 6. N«Ierland en Oranjo Rotterdam 253 p.. 7. Burgerplicht to Gouda 253 p., S. De Eendracht te Utrecht 252 p.. 9. Bataljon d.d. schutte rij te Haarlem 250 p. en 10. Generaal van Merlen te Haarlem 250 p. Person cele wedstrijd Flobert 1. C. IT. v. d. Paauw te Hilversum 99 p., 20. F. Salt?,heer te Culemborg 90 p. Id. Cylinder 1. A. Andersen 59 p., 20. T. G. Kiela 54 p.. beide alhier. Vrije-Baanwedstrijd Flobert1. C. A. Wortheim te Amsterdam 100 p., max., 20, F. van Leeuwenstein to Culomborg 95 p. Id. Cylinder 1. H. de Vries Rotter dam 60 p.. max.' 2. F. Grippcling to Overveen 58 p. Vaste Baanwedstrijd Flobert 1. C. A Wertheim te Amsterdam 192 p.. 6. E. J. de Witt Hamer te Utrecht 180 P- Id. Cylinder1. C. H. v. d. Paauw to Hilversum 113 p.. 2. A. v. d. Griend to Vlaardingen 106 p. Record-Wedstrijd Flobert 1. C. A. Wertheim te Amsterdam 194 p., 9. T. P. de Klerk to Maassluis 172 p. Id. Cylinder 1. K. J. v. Leeuwen! 114 p.. 9. I. P. de Klerk 110 p.. beide te Maassluis Eerewedstrijd Flobert: 1. I. Sprong te Culemborg 96 p., 5. P. Ovorsloot to Maassluis 95 p. Id. Cylinder: 1. I. Men 1 en kamp of J. de Lange beiden Rotterdam, bij lo ting, beiden 57 p., 5. I. Rciin to Hilver sum of K. B. van Leeuwen te Maassluis bij loting, béiden. 55 p. Kampioenprijs FlobertC. H. v. d. Paauw to Hilversum 676 p. id. Cylin der: dezelfde, 397 p. Dagmedailes Flobert: 24 Juli. D. Te-e kens te Haarlem 95 p., 26 Juli H. F. van Oijen to Vlissingen 96 p. Id. Cylinder24 Juli, I. F Posthoorn Rotterciam 60 p.. 26 Juli .T. Meiden kamp Idaar 58 p mi staffs «2?*,, Het gerucht, dat op de Amster darasche Wielerbaan de pari-muluel zou werden ingevoerd, overigens nog niet bevestigd, doet De Fiets een enquête by baan-directies, renuers en publiek openen over de vraag of dc invoering van den pari-muluel wen- scbelijk zou zyn voor het sportgeiialte. Reeds nu maakt het blad eeu schrijven van den secretaris der Tilburgschc baan bekend, dat deze baau zoowel als de Maast r ichtsche dadelyk totdt invoering zoudeu overgaan, wanneer do Amsterdamsche baan het voorbeeld gaf. n tf a s 3 e r I* tm Het stoomschip Koninqin WiUiél- mina. van Amsterdam naar Batavia, arriv. 28 Juli te Pa-lang. Hot stoomschip Prins Willem II, arriveerde 28 Juli van Wost-Indië t.3 New-York. Het stoomschip Spaarndam, van de Holland Amerika Lijn, van Rotter dam naar Nowyork, vortr. 29 Juli des voorm. 10 u. 50 m. van Boulogne. Prima Brandewijn vanaf/0.80 p. L. Jenever 0.75 IN DE Bicestraat 11. HAARLEM. K. H. Nogmaals mijn oprechten dank voor LJEd's wonderbaar werkende kruiden, daar mijn vrouw in een beklagenswaardige toestand was en nu 11a liet gebruik van Uwe krui den radicaal is genezen. II. HORENSTRA te Harich (Friesland). De VAN ZALM's kruiden wor den sinds 1894 met het beste suc ces geleverd, tegen postwissel a 1/ 1.10 per pakj of 3 gulden de 3 i pakjes, door W. F. G. J. VAN 'ZALM te HAAMSTEDE. Lampiontocht. Naar wy vernemen zal op Vrydag 19 Augustus door „xAmsterdam's Wielrijders Bondslokaal*' een lampiou- tocht wordeu georganiseerd. Het plan bestaat, iudieu de too- stemming der baandirectie verkregen kan worden, dat de stoet op liet. mid denterrein der wielerbaan opgesteld wordt, vanwaar men om 8 uur de avonds vertrekt. Do deelnemers moe ten om 7 uur aanwezig zyn. Voorloopig is^ de volgende route aangenomenWielerbaan, Willems park, Parkweg, Museumweg, Stad houderskade, Westeinde. Wetering schans, Leidscheplein, Stadhouders kade, Vondelpark tot Schinkelhaven en terug naar het Paviljoen. Het spreekt van zelf, dat hiertoe nog toestemming vau den burgemees-1 ter eu het bestuur van hei Vondel park zal gevraagd worden. Alleen leden van den A. N. W B kunnen deelnemen. Schieten. De achtste week van den te Rotterdam gehouden nat ionalen schiet wedstrijd, uitgeschreven door de Rotter- damsche schietclub „de Scherpschutter", was de stand als volgt Korpswedstrijd flobert: 1. 'b Lands Scsiêté Anonyme. f L.40 de Liter, ia vanefelie bemande tm 5 Liter, voor de a tm bet fctteatvM Dt P.F.v. Hamel Roo*. a f 1.30. rw*f—Cognac Medicri- ruU f 1.80 de fl. PU latum v»rtrtjgb. bU' A. OKHUIISEN, Gierstraat. EN Donkere Spaarnc 18, Haarlem. Stoomververij eD 4-4- Cliem. Wasscherij. Groote Houtstraat 105. Fabriek: Helnibrekersteeg. Aflevering van Verf- en Ult- tloomgoederen in 8 dagen.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 7