Dienstboden. tot 11. ZONDER Faillissement-Verificatie. Ondergoederen, N. 6. DE VLEESHOUWER Co. Dienstbodenbofzelaars. MffEBTENTIEN. Sociëteit Kermis 1898. Schitterende Voorstellingen, Schouwburg-Haarlem. VeiTiMiigde Botterdamsche Tóonèèlisten. BROEDERS VRIJMETSELAARS. Ned. Chr. Geheel Onth. Bond, Bekend is het, wat de aanleiding is geweest tot Bismarcks aftreden den 20sten Maart 1890. Onder keizer Wil helm I en keizer Friedrich had hy onbeperkte heerschappij gevoerd, maar toen de tegenwoordige keizer aan het bewind kwam, ontstond er spoedig een kloof tusschen hem en zijn rijks kanselier, daar Wilhelm II zijn eigen weg wilde gaan. Na den 28sten Maart van dat jaar was Bismarcks staatkundige loopbaan hoewel tegen zijn zin geëindigd en bracht hij de laatste 8 jaar zijns levens op Friedrichsruh door. Werd den lsten April 1885 Bis marcks 70ste verjaardag schitterend gevierd, nog grootscher was de hulde hen den lsten April 1895 bij zijn 80sten verjaardag gebracht. Torst Bismarck is 47 jaar in den echt vereenigd geweest met Johanna von Puttkammer auf Viartlum, die den 27sten November 1897 is gestorven. Zij schonk baar echtgenoot drie kin deren gravin Marie, gehuwd met graaf von Rantzau, graaf Herbert, gehuwd met gravin Margaretba Hoyos en graaf Will-m, gehuwd met zijue nicht Sybilla von Arnim. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 29 Juli. W. H. du Mor tier— Rijnaars z. 30. H. P. van ZantenAntonisse d. E. D. M. v. d. Sluijsv. Krieken d. 31. A. J. Keetlaer—Philippo d. M.E. Oder- kerk—de Haan 1 z. en d. H. v. Dansik— Dirkse z. 1 Aug. M. H. Heijstek—Slakhorst z. K. H. Klees— Schoenmaker z. Overleden: 3ü Juli. D. Voetelink 61 j. ËsseDStraat. 31. W. v. Zoonen 12 m. z. Leliestraat. Yeel wordt er reeds op het gebied vau decoratiewerk vervaardigd. Nu de a.s. Kroningsfeesten naderen kunnen wij dat bet beste zien. Bij de voor naamste decorateurs staan in de vitrine schilden, wapens, enz. geëxposeerd. Hedenmorgen waren wij in de ge legenheid eens een kijkje te nemen bij den beer A. H. Kater, Zoetest.raat en werd ons een groote collectie reeds bestelde artikelen getoond. Al deze artikelen zijn keurig netjes afgewerkt en strekken den vervaardiger tot eer. Het is bepaald de moeite waard om te zien hoe volgens een nieuw systeem het glansgoud en relief op de wapens wordt aangebracht, hetwelk zoowel bij dag als by avond een schitterend effect oplevert. Des avonds komt het geheel helder verlicht, evenwel nog meer tot zijn recht. Hiervan kan iedereen zich zelf het best overtuigen, wanneer hij of zij zich eene wandeling getroost naar perceel Groote Houtstraat 86, alwaar de heer Kater eenige door zijn kuu- stige hand vervaardigde wapens, schilden, tropheën, enz. ter bezichti ging heeft gesteld. Ongetwijfeld moet. de heer Kater met dit werk veel succes inoogsten. De heer A. H. Broos en 7 andere bewoners van huizen aan de Leidsche vaart, verzoeken den Raad bij gemo tiveerd adres niet toe te staan, dat op het Leidsche plein een speeltuiu wordt ingericht. Chr. Kantoor- en Handels bedienden. Zaterdag-avond werd in het gebouw „Volksbelang" aan den Jansweg, van wege het hoofdbestuur dezer ver- eeniging, eene vergadering belegd ten einde te trachten eene afdeeling te Haarlem op te richten. De voorzitter opende de vergadering met het lezen van 1 Cor. 11 vers 12 en 13 en v. v. dat hij als punt van uitgang nam voor zijn betoog om het goed recht der organisatie te doen uitkomen. In Gods woord was de aanwijzing te vinden, dat men ge meenschappelijk voor dezelfde belan gen moet opkomen. Ook in de natuur wijst alles op samenwerking, en spr. noemde eenige voorbeelden op en hy eindigde met nogmaals te zeggen dat Gods woord ons dringt tot samen werking met degenen die denzelfden werkkriDg uitoefenen. De heer W. Swagcrman, secretaris, bespreekt het recht en de plicht tot christelijke organisatie. Nergens als iu de kantoorwereld is organisatie zoo gebiedend noodzakelijk en zoo uiterst moeilijk tot stand te brengen. Niettegenstaande deze moeilijkheden zijn toch reeds organisatiën tot stand gekomen b.v. Mercurius en Vooruit gang. De organisatie, waarvoor de heer Swagerman propaganda maakt, verschilt in vele opzichten van die vereenigingen. Mercurius en Vooruitgang erkennen het recht der vrouw, om als kantoor bediende in haar onderhoud te voor zien dit keuren de Chr. Kantoor- en Handelsbedienden ten zeerste af. Ook beweerde spreker, dat door eerstge noemde vereenigingen voor rechten, wordt gestreden en zy meer nadruk op de plichten legden. Deze spreker beweerde o. a. ouk, dat op voordracht avonden van Mercurius en Vooruit gang stukken van Van Maurik uit bundig worden toegejuicht en wel eens tot uitspattingen wordt over gegaan, terwijl do vereeniging waar voor by propageert gepaste uitspan ning zoekt, Spreker eindigde dan ook met den wensch dat een krachtige Haarlemscbe Afdeeling mocht worden opgericht. Hierna kwam de heer de Vries aan het woord en besprak de inrichting en bet doel der vereeniging, waaruit bleek dat de grondslag der Vereeni ging is de Bijbel als Gods Woord dat de vereeniging zich tot doelstelt de zedelijke, zoowel de intellectueele als stoffelijke belangen harer leden te behartigen en dat de middelen om baai doel te bereiken zyn a. Het houden van vergaderingen b. het organiseeren van lezingen c. het uitgeven van een orgaan d. liet oprichten van leeskringen e. het openen van cursussen, tot bevordering vau handelskennis f. het instellen van een bureau tot plaatsing g. een ondersteuningsfonds, bedoe lende lo. het verstrekken van tydelyken en stoffelyken steun aan leden der vereeniging die buiten hun scbuld zonder betrekking, of door ziekte tij delijk hulpbehoevend zijn 2o. eene uit keering in eens te ver strekken aan weduwen en nagelaten betrekkingen van loden der Vereeni ging, binnen zekeren tyd na hun over lijden en h. het stichten van een pensioen fonds. De contributie bedraagt f 5, waar van f 3 ten behoeve der vereonigings- bus. Ook deze spreker eindigde met den wensch dat eene Haarlemscbe af- deeling mocht worden opgericht. Hier na werd de vraag gesteld, wie als lid wensebte toe te treden, waarvoor 6 personen zich opgaven. En daar volgens reglement minstens 10 per sonen moeten toetreden, kon men dus geen oprichting constateeren. Nadat de voorzitter de 6 toegetreden leden op het hart had gedrukt ijverig voor do vereeniging te werken en te zien nog 4 leden te winnen, opdat eene afdeeling Haarlem zou worden op gericht," werd de vergadering me: dankzegging gesloten. De parade op morgen. Dinsdag, zal worden gecommandeerd door majoor Bogaerdt, van het escadron huzaren. Ook de Burgemeester zal tegen woordig zyn. In de maand Juli jl. is het stede lijk museum van schilderijen en oud- hedeu op het Raadhuis bezocht door 653 personen tegen betaling en door 619 personen zonder betaling. In den nacht van Zaterdag op Zondag jl. is de offerbus geplaatst op het nieuwe gedeelte van de Algemeene Protestantsche begraafplaats aan den Schoterv eg met geweld opengebroken en daaruit het aanwezige geld, naar gissing ongeveer f15, ontvreemd. Om de bus uit de urn te lichten en ze te openen heeft men een heug- sel en een slot moeten open breken, wat geschied is met een ijzeren standaard van een bloemen- bak, die in de nabijheid werd gevon den benevens afgebrande lucifers. Door den inspecteur van politie Wybenga en den rechercheur Ver kerk is een onderzoek ingesteld. Voor eeige dagen hebbeu wy ge meld dat op den laatsten Kermis- Maaudag een propaganda-boottocht wordt gehouden naar Zaandam, Alk maar en Purmerend. Wij verwijzen naar achterstar nde advertentie voor verdere bizonderhedeu. De Koningin Regentes. De verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes op morgen is voor Haar en Haar volk een belangrijke dag. Het is de laatste verjaardag waarop Koningin Emma de teugels van bet bewind in handen heeft; nog slechts weinige weken en Zy zal die overdragen aan Hare Doch ter, aan Koningin Wilhelmioa. Voor Neerlands Volk eeuoogenbük om in ernst en dankbaarheid te ge- donken. Met al de kracht die in Haar was heeft de Koningin-Regentes er naar gestreefd de opvoeding van Hare Dochter zoo volmaakt mogelijk te doen zijn heeft Zy zich dag aan dag gewijd aan de voorbereiding van Haar kind tot den troon. De taak van opvoeden, altyd moeilyk, is voor Koningin Emma zeker zwaar ge weest. Niet te zwaar intusschen. Velen die in hofkringen verkeeren, weten te getuigen van de kennis en wat wel licht meer beteekent, van de lieftal ligheid van 'net karakter onzer jonge Koningin. Dat is het werk Harer Moeder. De Natie heeft dit reeds willen erken nen door de aanbieding van een Natio naal Huldeblijk. Maar daarnevens past op den dag van morgen een woord van erkentelijke hulde aan Koningin Emma, die Hare Dochter voor bet welzijn en in bet belang van Neder land beeft opgevoed tot wat Zy ge worden is. Gisteren (Zondag) was het dank zy het prachtige weder te Haarlem en omstreken zeer druk met rijtuigen, wielrijders en wandelaars. Amsterdam had aan deze laatste groepen een be hoorlijk aandeel geleverd. De zeer versterkte ochtendtreinen van de hoofdstad naar Haarlem en de avond- treinen terug waren in alle klassen goed bezet, ja zelfs moesten de bagage wagens weder in gebruik genomen worden. Met bet oog op de a.s. Zondag te verwachten drukte zullen op het tra ject Amsterdam-^Haarlem twee re serve treinen naar behoefte rijden. De heer M. J. Segaar alhier, komt voor op de voordracht voor onder wijzer te Assendelft. Zaterdag 30 Juli 1898 vierde de heer D. Schornagel den dag waarop hij voor vijf- en twintig jaar getrouwd is. Op Donderdag 28 Juli echter, was deze zilveren bruiloft reeds-op een zeer eigen aardige wijze herdacht, doordat bruid en bruidegom, met hunne familieleden en al hun werkvolk, de getrouwden met hunne vrouwen, do on getrouwden met hunne meisjes of een nichtje of een vriendinnetje, een stoomboottocht on dernamen naar Utrecht. 's Morgens te 6 uur waren de genoo- digden reeds bijeen, om de geschenken te bezichtigen die in een sierlijk gedecoreer de kamer opgesteld waren. Zeer trok de aandacht een prachtige mahoniehouten buffetkast, waarmede do werklieden hun patroon vereerd hadden. Toen werd aan ieder een bouquet uit gereikt en in feestelijken optocht begaf men zich aan boord van de boot van Bus ,,'t Spaarne". die met vlaggen getooid op de deelnemers wachtte. Toen bruid en bruidegom aan boord kwamen werden zij begroet door een toe passelijk lied, en onder de tonen van vroolijke muziek stoomde de boot liet Spaarne op. Door fraai weer begunstigd kan deze tocht in alle dealen als zeer goed geslaagd worden beschouwd. Aanhoudend werden er alle-lei lekker nijen rondgedeeld en de familieleden zoowel als de gasten en liet volk meng den zich onderling om in optocht de boot rond te loopen onder het aanheffen van gezang en op de tonen van de mu ziek. Er werd braaf gegeten en gedron ken, gezongen en gedanst, totdat Amster dam in het gezicht kwam en alle oogen op liet schilderachtige schouwspel ge richt waren, dat men te zien krijgt- wan neer men per boot over het IJ groot Mokem, zooals verscheidenen zeiden, langs vaart. De bewondering was niet minder groot toen men na een gedeelte van het Merwedekanaal doorgevaren te zijn, in de" Vecht kwam. Wat een heerlijke buitenplaatsen, wat een mooie boerderijen. En dan dat prach tige vischwater, met die pompoenblade ren en waterleliën aan dc kanten. Menig hengelaar onder de aanwezigen water tandde er van. De photographietoesfceïïeh weiden voor den dag gehaald en menig mooi kijkje werd in het voorbijgaan genomen. Te Utrecht werd uitgestapt, en nadat men een wandelingetje door de stad had gemaakt, werd in Ti vol i gedineerd. Het eten was kostelijk en allen lieten het zich dan ook goed smaken. H. P. Lamers, de meesterknecht nam liet woord en dankte in een heel aardig vers namens allen voor al het genot. Toen keerden allen weer naai- de boot terug. Het weer was intusschen veran derd. Een onweer barstte los, de regen viel met stroomen neer, maar niets kon dc feestvreugde storen. De dames gin gen onderin zitten en de mannen dans ten er op los, terwijl de boot met kracht tegen wind en regen opstoomde. Later helderde het weer op, en de verlichte boot stoomde om half twaalf langs het verlichte Amsterdam. Dat is o! zoo mooi, en hoe weinigen kennen haar, van het dek van een boot gezien, die mooie trotsche stad, flikkerende van het elec- trisclie licht, terwijl allerlei torens, ge bouwen, pakhuizen, masten van schepen, stoomkranen en alles wat een groote handelsstad aan zijn kade te zien geeft, zich spookachtig tegen de grauwe lucht afspiegelt. Het Bengaalsclie licht dat in het Noordzeekanaal en t-e Spaarndam afge stoken werd, terwijl de zwermpotten door de lucht suisden cn knetterden, deed allen aan dek komen, en vermeer derde de feestvreugde niet weinig. En nu behoort deze dag weer tot het ver leden, maar de werklieden zullen zeer zeker nog menigmaal aan dezen vroolijken tocht terug denken, en een dankbaar hart toedragen aan hun patroon die hun getoond heeft dat hij wat over heeft voor zijn volk Een woord van lof komt toe aan den kapitein van 't Spaarne voor de uitste kende wijze waarop hij zijn dikwijls moeielijke taak vervulde en hulde aan den hofmeester, die zoo bij uitnemend heid de kunst verstaat om met een vrien delijk lachje en een knipoog de genoo- digden aan weet te sporen om gezellig te blijven en van alles te proeven. Brongebouw. De dag vau gistereu, Zondag, was een der weinige lichtpunten in dit vry sombere zomerseizoen. Het zomer- sche weer begunstigde de matinéeen soirée in het Brongebouw. Was het weer van goed gehalte, ook het mu zikaal genot was daarmee in overeen stemming. De kapel van het 3e reg. Inf. uit Bergen op Zoom gaf veel te genieteD. De dirigent, de beer A. Barhe, ffio den h-.-er N. Bouwman vóór twee jaar als zoodanig verving, blykt volkomen in staat te zyn de muzikale hoogte waarop dit korps was gebracht, te handhaven. Het zal den leden van het Bron gebouw dan ook niet onaangenaam zijn dat de kapel uit Bergen op Zoom over 14 dagen opnieuw verschijnt Wy herinneren er nog eens aan. dat Zondag 7 Aug. eeu matinée wordt gegeven van de Ital. Bergjagers-kapel in uniform en 10, 11 en 12 Augustus matinée en soirée van de Weeccr Dameskapel, onder leiding van Caro lina Janda. dat de arbeiders moeten beginnen zich te onthouden van sterken drank, en dat zy dan slechts in staat zullen zyn een goede organisatie te vormeD die tegenover de patroons gemeen schappelijk front kan maken. Hierna zette hij nog eens do noodzakelijkheid der vakorganisatie uiteen. Het gevolg der besprekingen was dat eene afdeeling werd opgericht, tellende 22 leden. Hillegom. Evenals te Haarlemmermeer zal ook hier de afdeeling der Holl. My. vau Landbouw (Oegstgeest c.a.) aan den op 14 Sept. te houden optocht I deelnemen. Zandvoort. Aangekomen badgasten. J. C. H. Ulrici, Ainst. 3 personen. Schoolstraat B.238.7c. Mevr. M. Pfaff. Amst. 1 persoon. Svvaluestraat B2S. Mevr. C- E. Willems, Amst., 4 peis. Kerkstr. C.19. Mevr. Smit Boschloo, Dieren, 2 pers. Villa Maria. Mev. S. v. d. Bos, Gron. 1 pers. Kerkstraat C.18. Mevr. C. Rozerna, Gron., 1 pers. Kerkstraat C.18. 'ongeil. Koch. Amst., 1. pers. Villa Badlust. H. M. Suyver, Amst. Villa Bad lust. Faro. Radelsheim, Amst., 7 pers. Burg.- Eugelbertsstraat. Steenhouwers. Gisterenmiddag bad in „Felix Fa- vore" opnieuw eeu vergadering van steenhouwers plaats ten einde te trach ten een afdeeling op te richten van deD Ned. Steenbouwersbond. Als spr trad op de beer H. J. BötCher vau Amsterdam, die in een korte rede het nut van het vereenigingsleven voor de steenhouwers uiteenzette. Ook de heer Adainas van Amster dam voerde het woord en betoogde IJpolders. Iu de afgeloopea week kwamen alhier meerdere gevallen voor van oesmettclyke varkensziekte (vlek ziekte). Van gemeentewege worden de voor geschreven maatregelen toegepast. In den LJpolder onder Sloierdyk is Zondagmiddag de landbouwers- i woning, bewoond door Everts geheel I afgebrandhet voornaamste is gered kunnen worden, hooibroei is oorzaak, i Uitreiking. Heden middag werd in de cavalerie kazerne alhier de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst op plechtige wyze voor het front der troepen uitgereikt aan den opper wachtmeester der huzaren H. A. van Wing. Nadat de troepen zich in carré hadden opgesteld, en de ban was geopend, hechtte majoor Bogaert van Wing de zilveren medaille op de borst. Hierna sprak hy de man schappen toe en spoorde hen aan tot nauwe plichtsvervulling, opdat hun, wanneer de tijd daar is, ook dezelfde onderscheiding mocht te beurt vallen. Vervolgens sprak hij den opperwachtmeester toe en wenschte hem geluk met deze onderscheiding en hoopte dat hy nog vele jaren met ijver en last zyn dienst zai mogen vervullen. Ten slotte werd de ban gesloteD en nadat de troepen voor van Wing gedefileerd hadden was de plechtigheid afgeloopen. De buitenlandsche pers stelt blijk baar veel belang in de a.s. huldiging van onze Koningin. In de maande- lyksehe mededeolingen van dei Neder). Journalistenkring wordt vermeld, dat 130 bladen uit het buitenland zallen zijn vertegenwoordigd door 140 per sonen. Het zyn 20 bladen Bit. België, 5 uit Denen.arken, 20 uit Duitsch- land, 22 uit Engeland, 21 ai; Frankrijk, 5 uit Italië, 1 nit Luxemberg, 11 ait Oostenrijk—Hongarije, 1 uit Portugal. 3 uit Rusland, 3 ait Transvaal, 6 uit de Vereeuigde Staten, 8 uit Zweden en Noorwegen en 4 uit Zwitserland. Onder hen zyn vele beroemde namen. Bij beschikking van den Edel Achtb. Heer Rechter Commissaris is het faillissement van J. E. W. KRIEGE, timmerman en aanne mer, wonende te Haarlem, is be paald 1. dat de vorderingen door de crediteuren moeten worden inge leverd voor 8 Augustus a. s. ten kantore van den curator, Kleine Houtstraat no. 21 2. dat de verificatie vergadering zal worden gehouden op .Maandag 29 Augustus 1898. 's voormiddags ten 10 ure. in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator. Mr. II. Ph. 'T HOOFT. Een net en gezond Persoon, Wednr., geheel alleen en van nette familie, ruim 50 jaar. P.G., wenscht langs dezen weg kennismaking met een Jonge Dochter of WEI)., tuschen 40 en 50 jaar, om na vvederz. kennism. een wettig huwelijk aan te gaan. Geheimhou ding verzocht en verzekerd. Br. lelt. O. aan NOBELS' Adv.-Bur. N. Groenmarkt 25. Haarlem. I N G E O M P E Voor den inhoud dezer rubriek stel' de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug- gegeven. Mijnheer de Redacteur! Onze gemeenteraad zal hebben te be slissen over eene aanvrage tot inrichting van ten kinderspeeltuin op het Leid sche plein. De meerderheid van 't Col- legie van B. en W. is vóór inwilliging dier aanvrage. Ik wensch daartegen eenige bezwaren aan te voeren. 1. De aanvrage geschiedt stellig niet uit philantropiede aanvrager stelt zicli voor winst te maken uit den verkoop •an melk aan kinderen dat is onnoodig n uit een opvoedkundig oogpunt af te keuren. '2. Moet de winst komen uit den ver koop van molk aan ouderen, dan is dit, dunkt me, genoeg reden, de aanvrage te verwerpen er zijn reeds genoeg zgn. uitspanningsplaatsen in onze stad. 3. Zooals het Leidsche plein daar nu ligt, is het voor kinderen de meest ge schikte gelegenheid voor vrij spel, cn dat staat toch verre boven spel in eene beperkte ruimte onder opzicht; tegen uitspattingen wordt door de nabijzijnde in. i. onnoodig en onnut en kan de aan- politiepost voldoende gewaakt. 4. Het geheele plein is speelplaats voor velen, de omheinde ruimte kan slechts weinigen bergen. 5. Die weinigen zullen. 't ligt in den kinderaard met afgunst worden aangezien en of hunne bevoorrechting geen nadeeligen, verstorenden invloed op 't spel der anderen zal uitoefenen? 6. Het is niet wenschelijk de jeugd naar een bepaald deel der stad te trek ken; dit zou eerder aanleiding tot ver meerdering dan tot verminderiug der bal dadigheid geven, bovendien wordt voor de omwonenden daardoor de last vrij wat verzwaard. 7. Het openstellen van den speeltuin op Zondag acht ik nog wel het meest ongewenscht; 't zou dan stellig geen kinderspeeltuin zijn en licht aanleiding tot allerlei verkeerdheden geven. Summa summarumde inlichting cener gelegenheid als de voorgestelde is mi i. onnoodig en onnut en kan de aan leiding zijn tot verkeerdheden. Op grond hiervan vind ik 't gewenscht, dat de aanvrage wordt verworpen, beter dan dat de gemeente, door eene nietsbe- duidende som voor 't gebruik van haren grond te vragen eene melkinrichting sub sidieert, die op 't Leidsche plein niet op hare plaats is. O. Stoomyaareberic Het stoomschip Ardjoenovau Rot terdam naar Java, vertrok 30 Juli van Rotterdam. Het stoomBcbip Koningin Regen tesvan Batavia naar Amsterdam, vertr. 29 Juli van Padaiig. Het stoomschip Soenda, van Am sterdam naar Batavia, vertr. 30 Juli van Amsterdam. Het stoomschip Spaarndam. vau de Holland Amerika Lyn, van Rotter dam naar Newyork, pass. 30 Juli des voorm. 10 u. Bcilly. Het stoomschip Werkendam, van de Holland Amerika Ljjo. van New- York naar Rotterdam, vertr. 30 Juli yan New-York, met 1950 vaten ma gariue en 125 vaten lard. Bekwame Timmerlieden gevraagd, ongeveer 80 man. Loon 23 cent p. uur en naar bekwaamh. tot en met f2,per week over. Adres aan Amstel Bouw vereeni ging, p. a. Café «Vondel». Von delstraat, Amsterdam. Het beste adres voor eigengemaakte Uitgebreide collectie Aflcop der Veilingen ■inliet Verkoopt. ,,De Gouden Leeuw" op Zaterdag 80 Juli 1898. 1. Een Huis met Tuintje eu Erve, Spaarne 59. H. T. Peltenburg f 4800. 2. Een Huis en Erve. Zijlstraat 84, G. v. Lunenburg f 5050. ,3—4. Twee përceelen Bouwterrein met daarop staande ruïus van een Koepel, aan de Baan 23. J. Krou- wels f 6635. 5. Een Winkel huis en Erve, Doel- straat. 16. 6. Een Huis en Erve, Doelstraat 14. De perceeleu 5 en 6 gecombineerd C. H. Jacques f3450. 7. Een dubbel Koetshuis en Stal ling voor 8 paarden. Smedestraat 37 en 39. C. Hartog f12200. 8. Een Huis eu Erve, Boerensteeg 20. H. v. d. Pol f965. 9. Id. id. met afzond, opgaande Bovenwoning, zijnde Tapperij met vergunning, Bakenessergracht 54. W. Arons f4325. 10. Id. id. met afzond, opgaande BovenwoningLange Poellaan 15 zwart en rood. 11. Een groot Erf, Kamperstraat. De perceeleu 10 eu 11 gecomb. J. G. Uobelèns qq. f 5960. 12. Een Huis met Schuur, Tuin en Erve, by den Straatweg te Bloemen- daal. A. F. Capteiu qq. f 1210. 13. Een Huis en Erve, Drpssestr. 21. Opgehouden f2150. 14. Id. id. Baljuwslaan. N. v. Loon f1300. LAATSTE BERICHTEN. Wedstrijd. Zoodag-middag had de aangekon digde match tusschen de heeren J. Ausum en B, Roebers over den afstand Haarlem—Zandvoort en terugplaats. Te 2 uur vertrok J. Ausum van de Houtpoort, waar zich vele belang stellenden hadden opgesteld, om een half uur later gevolgd te worden door B. Roebers. Niettegenstaande den vry sterken wind zyn de gemaakte tijden zeer gunstig, en wel van J. Aasum 1 unr 29 min. en van B. Roebers 1.19 min., zoodat aan laatstgenoemde de prys zilveren medaille plus f 25, aan eerstgenoemde een bronzen medaille plus f 10 ten deel viol. De prijzen zyn door den heer P. Oudman Gierstraat, nitgeloofd en na afloop in diens café aan de winners uitgereikt. Hierna werd de inwendige raensch versterkt enu een rytoertje gemaakt, eveneens door den heer Oudman aangeboden. Onder dezelfde conditiën zullen zich zonder twyfel meerdere lief hebbers aanmelden. K. H. R. PLUIM—Mentz. a/b »St. Laos.» p. p. c. Marseille. 31 Juli '98. V* Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer LOUIS JOLES, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. L. JOLES— k eiser. A. JOLES. J. JOLES. Haarlem, 1 Aug. '98. door het Specialiteitengezelschap Frits van HaarSesn. Optreden der nieuwste en grootste Specialiteiten en Excentriciteiten, pijp** Zie aanplakbiljetten en tableaux. Voor het Publiek; Woensdag 3, Donderdag 4 en Vrij dag 5 Augustus, 's avonds S uur. Entrée f0,50. Toegangsbewijzen verkrijgbaar op de dagen der voorstellingen, 's morgens van 10'/, tot 12 uur en 's avonds 7 uur, aan het Bureau. HET BESTUUR. Directie: LEGRAS HASPELS. Optieden van «e** Willem van Zuylen. "twi Dinsdag 2 Augustus: (Pie Logcnbrüder). Klucht in 3 bedrijven. Groot Lachsucces Woensdag- 3 Augustus Heden overleed na een kortstondig doch geduldig lij den onze geliefde Vader en Behuwdvader DIRK VOETELING, in den ouderdom van 61 jaren. Namens Kinderen en Behuwdkinderen W. ÜE JONG— voeteling. D. VOETELING. G. VOETELING— Avis. J. VOETELING. Haarlem, 29 Juli '98. Volksstuk in 5 Bedrijven van Rosier Faassen. Aanvang 8 uur. Balcon en Slalles f'1,50; 1ste Loge f -1,25Parterre en 2de Loge fl,-Gaanderij f0,40. Plaatsbespreking dagelijks van 40—3 uur. Afd. HAARLEM. J met muziek, naar ZAANDAM, ALKMAAR en PURX LR END, op i)en Laatsten Kermismaandag, Bewijzen van deelname zijn a f 1. verkrijgbaar bij F. J; FRöLIGH, Boekh. Zijlstraat 90, V. v. d. RID DER, Spaarnwou ierstraat 108, P. G. MOL, Oranjestraat 29,C.VRUGT, Voortingstraat 35.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3