NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De oorlog tusschen Spanje en Amerika. De Hertog van St. Osmund. i6e Jaargang. Woensdag 3 Augustus E898. ■o. 4629 HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei- gemeente), per 8 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3.maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post 0.371, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrang'ere G. L. BAUBE Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever PEEREBOOM. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31his Faubourg Monhnarire. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BUITEN het Arrondissement. Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0,75, elke regel meer ƒ0,15; Reclames per regel f 0,30. Agenteu voor diRbiad in den omtrek zijn: Bloernendaal, Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Sandpoort; HeemstedeJ. LEUVEN,bij de tol; Spaarndam, C. HARTENDORPZandvoort. G. ZWEMMER V'eisen, W. J. RUIJTER; Beverwijk, J. HOORNS; Hillegom, ARTE HOPMAN, Molenstraat. Genoemde Agenteu nemen Abonnementen en Advertentiën aan. De wijziging in de vredesvoorwaarden, door Cambon verkregen, heeft betrek king op de toekomst van de Filippijnen. Miles sednt dat zoodra alle troepen, op Portorico, ontscheept en marschvaardig zijn, de kwestie van het douane-tarief voor de havens van Portorico welke door de Amerikanen bezet worden, aan de be slissing van den President onderworpen zullen worden. Intusschen blijft het te genwoordige tarief geldon. Ten aanzien van het bestuur van Portorico heeft Mi- jles dergelijke instructiën gegeven als reeds voor de Filippijnen en voor Santi ago uitgevaardigd zijn. Het besluit, naar men verzekert Za terdag door de regeering te Washington genomen, om de Filippijnen prijs te ge ven, althans het lot van die eilanden groep onbeslist te laten, heeft in de Ame- rikaansche pers hevig verzet uitgelokt; de correspondent van de Times te New- York seint echter dat de openbare mee- ning zich niet sterker verzet tegen het prijsgeven van de Filippijnen als een wingewest dan tegen het onvoorwaarde lijk teruggeven aan Spanje. De staatssecretarissen Alger en Long hielden Maandagmiddag besprekingen [met president Mc. Kinley over don toe stand op do Philippijnen. De Regeering heeft belangrijke tele grammen ontvangen, maar weigert den juisten aard daarvan op te geven. Men weet echter, dat generaal Merritt geseind [heeft, dat de houding der opstandelin gen dreigt aanleiding te geven tot een openlijke breuk met de Amerikanen. Merritt zal zijn best doen de burgers to beschermen tegen de losbandigheden dei- opstandelingen. Hij zal met dit doel te zamen met admiraal Dewey een aan vraag zenden tot capitulatie van Manilla. Een telegram meldt, dat generaal Mei-- ritt gevraagd heeft om aanvulling van zijn strijdkracht tot ten minste 50.000 man, voornamelijk wegens de houding der opstandelingen. STADSIf SEUWS Eerste en derde pagina. Haarlem2 Aug. 1898. Voor het examen engelscho taal l.o. zyn Maandag te 's Gravenhage geslaagd de lieeren G. Westerveld. G. Dorsteu en T. Bouina, allen hier. Zakkenrollers Een ernstige waarschuwing tegen zakkenrollers is noodzakelijk. Nauwe lijks is de kermis begonnen, of deze haudjegauwen zyn op hun post eu z\j hebben gisteren zoo vaak bun slag geslagen, dat men haast aan een 'oeele bende zou gaau denken. Twee dames die Daar Amsterdam zouden gaan, bemerkten in den trein, dat hun portemonnaies, die te zamen circa f20 bevatten verdwenen waren. Aan de politie konden zij geen andere aanwijzing doen, dan dat een heer in bet grijs baar in den coupé ge holpen en haar waarschijnlijk toen meteen beroofd had. Denkt er dus aan, dames, geen portemonnaies in mantelzakjes, waar ze als 't ware in de open lucht livgen geen horloges met los afhangende kettinkjes. De politie doet natuurlijk ijverig onderzoek, maar niemand is moeilijker te snappen dan een zakkenroller. De Speeltuin op liet Leidscheplein. In ons vorig nummer komt een kort bericht voor over een bezwaarschrift, door den beer A. H. Broos en zeven andere bewoners van de Leidschevaart aan den Raad gericht, inzake de voorgenomen oprichting van een speel tuin op het Leidscbepleiu. Hunne motieven zijn drieledig:ten eerste dat de stichting daarvan de lust om op het Leidscbeplein te bouwen niet zal doen toenemen; ten tweede, dat de omgeving die toch al rijkelijk bedeeld is met al bet onaangename dat uit de aanwezigheid van een groot aautal kinderen voortspruit, er nieuwe last van zal' ondervinden en ten derde, dat een dergelijk verzoek reeds ia 1891 aaa den Raad is gedaan en toen is verworpen. Wij kunnen daaraan ODzerzjjds nog toevoegeD, dat een huurprijs van f 10 voor een oppervlakte van 3250 M2, dat is das nog geen cent per 3 M2 met de huurprijzen die van andereu worden gevergd, niet bet miuste ver band houdt. BlfZKENLAftD Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, de referendaris bij bet departement van koloniën J. M. Meeteren toegekend de zilveren eeremedaille der orde van OraDje- Nassau aan den kamerbewaarder bij genoemd departement C. L. Molen broek. Benoemd tot adelborst der 1ste klasse bjj de zeemacht, de adelborsten der 2e klasse, 1ste afd., vau het Kon. Instituut voor de Marine te Willems oord, L. M. J. Gregory, H. Bisseüop van Tuinen, A. Seret, W. E. Wol- terbeek Muller, M. van Neck, W. J. Janssens, D. baron Mackay, B. J. Heilbron, P. H. Bussemaker, W.; Brandt. R. van Ameyden van Duym en R. T. Warusinek. De kolonel C. L. van Pescb, van den staf der artillerie, op zjjae aan vrage, op non-activiteit gesteld, en die hoofdofficier in verband daarmede, op de meest eervolle wijze ontheven uit zjjne betrek king van gouverneur der Kon. Mili taire Academie, en beuoemd bij den staf van bet wapen der iufanterie, tot gouvernour der Kon. Militaire Academie, de kolonel J. T. T. C. van1 Dam van Isselt, commandant van het 8ste regt. van dat wapen, die in ver band daarmede op de meest eervolle wijze wordt ontheven van zjjn tegen woordig bevel. Aan den gep. luitenant-generaal C. H. F. graaf Dam mcean, adjudan?- generaal, chef ran het Militair Hn:s van H. M. de Koningin, vergunning verleend tot het aannemen van bet ordeteeken van grootkruis van bet Legioen van Eer, hem door den pre sident der Fransche Republiek ge schonken Aan den kapitein ,jhr. W. J. P. van den Bosch, van den groolen staf, adjudant van H. M. de Koningin ver gunning verleend tot bet aannemen van het ordeteeken lila klasse der orde van den Witten Olifant, hem door den kouing vaa Siam geschon ken. De titulaire rang van majoor ver leend aan den ritmeester E. F. C. H. J. baron van Tuyll van Serooskerken, van den grooten staf, adjudant vau H. M. de Koningin. De beer G. Warnderink Yinke er kend eu toegelaten als consul van Chili te Amsterdam. Aan deü eervol ontslagen referen daris bij het Departement van Marine S. Wolfson, een pensioen verleend van f :580 'sjaars. De historische optocht te Amsterdam. De historische optocht te Amster dam bjj de inhuldigingsfeesten zal bestaan uit drie hoofdgroepen. De eerste geeft een beeld van het laatst der 16e eeuw, de tweede van het be gin der 17e eeuw en de laatste van bet midden der 17e eeuw. Het centrum van de eerste groep wordt gevormd door Willem den Zwijger met zjjn vier broeders, Jan den Oude, Adolf, Hendrik eu Lode- wjjk. Daaromheen zijn gegroepeerd de bekende staatslieden uit dien tijd, als Oldenbarneveidt, Pouw enz Alle personages zijn te paard gezeten. Deze groep wordt voorafgegaan door een vendel uit het laatst der eeuw. Dit is in zeker opzicht een bijzonderheid, omdat men Iner een vendel te zien krijgt uit den tijd toen Manrits nog niet liet krijgswezen had geregeld. Wij krijgen hier dus eenigszins het Hendrik III kostuum te zien, dat uitmunt door schitterende kleuren. Bij vroegere optochten werd aitjjd gekozen een vendel uit den tijd van Maurits en Frederik Hendrik. In het midden van de tweede groep rijdt prins Maurits in blinkend harnas, naar een portret in het Rijksmuseum. Ongeveer tien zijner meest Ir-kende generaals vergezellen hem. Daaronder zfin een paar Nassau's en ook een Waldeck, een voorvader van H. M. de Koningin-Regentes. Opmerkelijk zijn bjj deze groep ook de kanonnen uit het begiu der 17e eeuw, getrokken door vijf paarden en omringd door kanonniers, paarden- leiders enz. De bespanning dezer kanonnen is geheel naar het voor beeld van de afdeelingen, voorkomende op oude platen van den slag bij Nieuw- poort. Men heeft in het kamp by Olde- broek eenige kanonnen gevonden dag- j geledon is, sedert doMunstersche vrede teekenend uit de vorige eeuw, die,gesloten werd. Ten leste komt d6 getransformeerd konden wordon in j scliildersafdeelin?. Achter Rembrandt, de gewenschte kanonnen. Getrouw j Ruysdael en Fhuck, wandelen in zijn bierbij gevolgd de geklonken i levenden lijve alle de personages, velhngbanden, de houten assen en I afgebeeld op de z.g. Nachtwacht van de voorwagens. Dit alles wordt ge- Rembrandt. Evenzoo volgt achter volgd door een vendel uit den tijd van prins Maurits. Wy komen nn in Hollands element, de zee. Op een grooten zegewagen, min of meer door de versieringsmotie ven een ouderwetsch paviljoen voor stellend, staan tien van de meest be kende admiralen als De Rny ter, Tromp, Evertsen, Van Galen e. a. De wagon is gemaakt in den geest van de zegewagens, waarmede Lode- wyk XIV zich vermaakte op Ver sailles, en waaraan ook Molière een werkzaam aandeel nam. De admiralen dragen op den vjjand veroverde vlaggen in de hand. Deze wagen wordt ook voorafge gaan door v lagged ragers en Noord- pooivaarders, als' Heemskerk en Ba- rendsz, en gevolgd door vlaggedragers benepens een groep, voorstellende Neêrlands' handelsbetrekkingen met Oost en West. Hier zal men in eikaars gezelschap: negers, Cbineezen, Japa- neezen, Turken, Arabieren, Laplan ders enz. vinden. Niet vergeten mag ook worden de kameel, door den be kenden dierenhandelaar Hagenbeek afgestaan. Hierna volgen de grondleggers van onze macht in het Oosten, de eerste gouverneurs-generaal, de ontdekkers, een groep z.g. „byltjes" (scheepstim merlieden van de landswerf) en ein- ljjk Joan Maurits, de gouverneur van Brazilië, omringd door raadslieden, inboorlingen uit Brazilië en matrozen. Eenige trompetblazers en klaroen- dragers, benevens een groot muziek korps, besluiten deze groep. De derde groep rangschikt zich om Frederik Hendrik. Een vendel uit dien tjjd, de herauten van 's-Herto- genbosch, Breda, Maastricht en Grolle, de vaandeldragers met veroverde Spaansche vlaggen, openen de groep. Frederik Hendrik met zjjn pages gevolgd door Willem III en den Grooten Keurvorst, eu voorts door een l?e-eeuwsche karos, waarin ge zeten zyn Amalia van Solms, Louise Henriette en Maria Staart. Dit ge deelte wordt voorafgegaan door een Engelsche lyfwacht in Staatsoliën dienst, eu gevolgd door een Bran- denburgsche lyfwacht in Staatsoliën dienst. Vervolgens komen een groep van uitvinders, beroemde maDnen eu artis- ten, en een zegewagen van de afdeeiing Amsterdam van den Drukkersbond. Daarop staat een oude drukpers waarop de aanwezige gezellen zullen drukken. Hier by sluiten zich aan een groep ingenieurs, bouwkundigeu, klokken gieters eu vestingbouwkundigen eu vier blazoendragers van de rederjjker- kamers In Liefde Bloeiende en Kosters Akademie. Achter eenige letterkundigen als Vondel, Hooft enz., volgt een groep, v. d. Helst de Scbnttersmaaltyd. Een goed figuur zal ook maken de groep, aangeboden door de Auisterdamsche zilversmeden. Aauwezig zyn daarby de meesters Viauen eu Luima, be nevens zes knechts met zilveren en gouden voorwerpen. Op den zegewagen zitten de IJdelheid, de Kunst en de -Smaak, drie bevallige vrouwenfiguren, terwijl voorop eenige gezellen de laat ste band leggen aan een vaas. Eindelyk volgen nog Frans Hals; Mierevelt, Dou enz., met een van de scbutterstukken uit Haarlem, nl. de St. Adriaansdoele. De stoet wordt besloten door Steen, Ostade, Cuyp en Bol eu een z.g. Ulk- wagen, een navolging van het buiten land. Dit is zeer zeker een gelukkig denkbeeld, omdat men hierdoor in de gelegenheid is geweest een der stuk ken van Jan Steen, nl. De Kiezen trekker, door personen weer te geven. In bet geheel zjjn vier muziekkorp sen in den optocht opgenomen, waar van drie gecoslumeerd. De zaak-Hogerliuizen. Te Leeuwarden bad Zondagnamid dag eene door het Landelijk Comité tot invrijheidstelling dor gebroeders Hogerhuis uitgeschreven groote pro vinciale meeting plaats. In de oproe pingen heette het„Ieder burger is verplicht de critiek te komen hooren op de beschikking van den officier van justitie te Leeuwarden, opdat men niet onkundig blijve op welke wyze de justitie liet door haar ge pleegde ODrecht tracht te verdedigen. In twee zalen, die van den heer Vis ser (vroeger Van der Wielen) en in bet „Café Centraal" werd by afwis seling gesproken door de beeren ds. W. Bax van Zaandam. J. A. Berg- meyer vau Dordrecht, mr. P. J. Troelstra en M. Valk, beiden van 's-Gravenhage. In de eerste zaal zullen ruim 500, in de tweede p. m. 150 personen, waaronder een honderdtal van buiten de stad, zyn tegenwoordig geweest. Dc moeder van de gevangenen was in de eerstgenoemde zaal op het po dium aanwezig. By het begin der vergadering werd in beide zalen eerie motie voorgesteld en aangenomen, waarvan do strekking was, dat de verschilleude partijen onder de socialisten uiet hatelijk tegenover elkaar zonden zyn zooals vroeger was voorgekomen. Door geen der sprekers werd iets nieuws verkondigd. De geheele ge schiedenis der inbraak eu wat er op is gevolgd werd weder opgehaald, waaiby de rechterlijke colleges eu vooral ook de officier van justitie te Leeuwarden, aan heftige critiek onder werpen werden. Het einde der rede vau den l eer Troolstra was, dat liy de voorstellende de Leeuwendalers. Merk- inhuldigingsfeesten zon afwachton, waardig is het, dat het juist 250 jaar om te zien, of dan aan de Hogerhui- zen gratie zou worden verleend. Ge schiedde dit niet, dan zou bjj een „open brief" schrijven aan den offi cier van justitie te Leeuwarden, welke inhoud dien ambtenaar de gelegenheid zou geven, hem in de gevangenis te brengeD. Wat den minister van justitie betreft, sprekers verw achting omtrent dezen was zeer tegengevallen. Beide vergaderingen duurden van 12 tot ruim 3 uur. Zjj liepen in goede orde af. In het Café Centraal had echter by het voorstellen der motie vry wat rumoer plaats, omdat zekere Tolsma den spreker Troelstra eene quitantie aanbood wegens oude sr-huld van de sociaal-democratische partij. Tent. v. Vrouwenarbeid. De Tentoonstelling van Vrouwen arbeid is van den dag der opeuing tot en met Zondag bezocht door 32,243 betalende personen. Er werden 790 couponboekjes verkocht. De daar uit genomen toegangsbiljetten zjjn in bovenstaauu ejjfer niet begrepen. Gered. Zondagmiddag ontdekte schipper De Niet van de „3 Gezustersreeder Vel- lemans te Maassluis, een sloep lie hulpeloos in volie zee ronddreef. Toen bjj die naderde, bleek het, dat or zich vier menschen in bevonden. Hjj had het geluk deze opvarenden te redden. Zjj gaven op tot de bemanning (4 man) te behooren van hot. Engelsche kofschip „Anna*, thoisbehooreude te Alloa, dat door lekkage gezonken was. Maandagmiddag werden de schip breukelingen met den trein van 1.4 vau Maassluis naar Rotterdam ver voerd en voorloopig in het Zeemans huis onder dak gebracht. Loonsverlaging. Aan do papiorfabriek van de firma W. A. Öcholten te Sapperaeer is - ene loonsverlaging aangekondigd. Wordt die aangenomen, dan zal de fabriek blyven doorwerken eu ook üie te Hoogezand weer in werking komen. Bjj verwerping echter zat ook de fabriek te fclappemeer met ingang van 15 Augustus a. s. worden gesloten. Een katje cadeau. f De Friesche Cl. meldt: j Een weenwtje, verpleegde van j 't armbestuur te Eernewoude was in |'t bezit van een 3-kleurig katje, haar jlieveliog, haar alles, haar sciiat, die zjj met toowyding en trouw verpleeg de. Reeds bjj 't binnenkomen van haar .woonvertrek werd men daarop attent gemaakt door het opschrift op de deur „Vooral 1 voorzichtig voor de kleine. Zie toe 1" Maar het oude mensch had gehoord van de groote feesten die op handen zjjn en wou ook iets aanbie den. Wat zou zjj meer eu beter geven dan baar katje? Per brief biedt zjj dit kostbaar kloinood aan H. M. aan, gratis. Meer kan zjj helaas niet geven, want zjj is arm en haar buurvrouw is arm, en haar familie is arm. Maar na een FEUILLETON. Dat spijt mij. WerkelijkMaar ik Lad er niet het minste idee van dat ik' ja leed veroorzaakte. Ik wilde me alleen terstond voordoen zooals ik ben. En ik deed je pijn; en gij denkt dat ik het telkens zal doen! Hoe kan ik het verhelpen? Ik ben niet, wat «rij boschmenschen een „heer" noemen, li ben ik ook een hertog; maar noch het een. noch het ander is mijn schuld. Bij hadfc mij in mijn bosschen moeten laten. Ik had het daar best ik en mijn katten waren daar op hun plaats. Ik had nooit beter geweten of het hoorde zoo, want ik wist toch niet, wie ik was. Wat kwam het er op aan of ik mijn cheque verbraste, daar ik toch altijd in het beaat bleef van mijn katten en mijn hut? Niemand onder ons vond dat erg. De baas nam mij altijd weer in genade aan, bij een andere gelegenheid zal ik je wel eens van hem vertellen, hij was mijn beste vriend, die er niets kwaads in vond, als het slechts zoo nu en dan ge beurde. Maar luister Ik zal zorgen, dat het niet weer voor komt. Daar kwam het er minder op aan, maar in een hertog zijn zulke dingen niet geoorloofd. Van af dit oogenblik word ik van de „blauwe knoop", dat glas whisky van zoo even zal het laatste zijn, dat ik ge bruikt hebt. En het doet mij drommels veel leed, dat ik je gekwetst hebmaal laten wij het uitmaken hier mijn hand er op, dat het niet meer zal voor komen Het is moeilijk te zeggen wiens hand druk hartelijker was .Claude was niet over zich zelf voldaan; hij zag in, dat hij een hoedanigheid miste, die zijn neef wel bezat en dit bracht een gevoel van minderheid bij hem teweeg. Hij was het niet met zichzelf eens welke hoedanig heid het was, en zag nauwelijks een deugd in haar; maar in elk geval be stormden een massa gewaarwordingen hem, die hij vroeger nooit gekend had. Hij zeide geen woord meer over dat onderwerp maar verzonk in gepeins tot dat zij het Victoria station binnenstoom- den. Daar werd de ontdekker Cripps door vrouw en kinderen afgehaaldmaar Claude wist het toch te bewerkstelligen dat hij, terwijl zij op hun bagage wach ten, een paar woorden met hem wissel de. „Hij bevalt mij," zeide Claude. „Mij ook," was het antwoord, „en ik ken hem." „Ik geloof dat hij oprecht is." „De oprechtheid zelf. Ik heb alle mo gelijke moeite gedaan hem te beletten, dat verhaal te doen maar dat is zijn stokpaardje. Let wel, al wat hij vertelde was volkomen waar, maar van af dat oogenblik heeft hij zich uitstekend ge dragen." „Wel, als hij zijn gebreken maar niet aan iedereen meedeelt!" „Geen nood daarvan; hij beschouwt u steeds nog als het hoofd der familie, wiens recht het is alles te weten. Hij begrijpt van zijn eigen toestand niets. Toch geloof ik, dat hij mettertijd in staat zal zijn zijn positie evengoed te vervullen, als een zijner beste voorvade ren; en gij zijt de man, die hem hierin mort helpen. Daarvoor worden"* alleen twee zaken vereischt." De groote deuren werden geopend en de reizigers vlogen op hun koffers aan met den heer Cripps aan het hoofd. Claude stootte hem aan, terwijl hij zijn goederen aanwees. „Welke?" vroeg hij „Deze twee met mijn initialen er op." „Och neen, ik bedoelde twee zaken, waarover gij spraakt." „O," die! Veel geduld, en veel tijd." HOOFDSTUK III. De zon was reeds aan het ondergaan, toen de twee neven in een „cab" stapten, waar men het hok met de katten boven op had geplaatst. Claude wist niet goed, waar hij met Jack naar toe zou gaan en stond hier over na te denken, toen zijn neef hem uit zijn gepeins opschrikte door te vra gen naar welk hotel hij hem wilde bren gen. Hij aarzelde een weinig met zijn antwoord, maar besloot naar de „First Avenue" te rijden. Een massa gewaar wordingen brachten hem tot deze keus en een vaag idee dat zijn neef in Hol- born minder de aandacht zou trekken dan in Northumberland Avenue, gaf den doorslag. In elk geval reden zij nu in de richting van Holborn. Claude kroop in een hoekje der „cab" en dankte den Hemel, dat hot geen han som was. In do „Mali" zag hij eenigo dames en heeren in galacostuum, die hij kende. Claude herkende hen wel, maar zij hem gelukkig niet. Hij zag hoe zij keken en lachten om het grove gebaarde gelaat onder den monsterachtigen hoed, die zich nu eens voor het eene dan weer voor het andere raampje vertoonde. Jack was uitgelaten opgewonden over al wat hij zag en Claude schaamde zich over Jack. En toen schaamde hij zich over zijn valsche schaamte. „Wat een straten 1" fluisterde de her tog. „Zoo iets hebben wij in Melbourne niet. Sidney kan niet in de schaduw staan. In beide steden ben ik geweest." In eens kwam Claude op een gedachte. „Die straten moeten jou in 't bijzon der belang inboezemen." „Hoe dat?" „Wel vele behooren tot je bezittin gen!" ,,W...atV „Gij zijt heer over eenige buurten, die wij reeds zijn doorgereden." Misnoegd liet Jack het hoofd hangen, maar het volgende oogenblik lachte hij ongeloovig, zoodat Claude een mond met goedo tanden te zien kreeg. „Wat vertel je mij nu?" lachte Jack. „Je denkt, dat je mij te pakken hebt, hè Loop heen „Niet voordat gij mij verkiest te ge- looven," antwoordde Claude stijf. „Ik meende werkelijk wat ik zooeven zeide. Die bezittingen hebben onze familie voor honderde jaren reeds toebehoord." „En nu is dat alles van mij „En nu behoort het jou." De hertog van St. Osmund trok met een ruk zijn monsterachtigen hoed af en streek met den rug van zijn behaarde hand over het voorhoofd. Dit gebaar was een welsprekend bewijs van de verwar ring, die Claude's woorden bij hem te weeg hadden gebracht. „Heb ik ook een landgoed op mijn eigen gebied vroeg hij ten langen laat ste. „Verscheidene," zeide Claude glim lachend, maar hij zweeg weer terstond. „Verscheidene in Londen?" vroeg de hertog hevig ontsteld. „Neen, slechts één in de stad." „Des te beter! Ik zag dat nu wel, maar waarom gaan wij daar niet heen „Wel. do quaestie is, dat zij nog niet klaar zijn, ik bedoel de bedienden. Zij gij weet hoe haastig alles in zijn werk ging verwachten u nog niet. Begrijpt ge?"

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 1