Te Kdop of ts Hir Vraag ft Winkelbediende Winkel juffrouw. Her-Examens. Adres: J. B. LASSCHUIT.' Wordt gevraagd Besloten Tafel. ABVERTENflÉN. Schouwburg-Haarlem. Vereenigde, Rottenlamselie Towieelisten. De Controleur der Wagons-lits. J aloersch, pen als de dochter van zijne nachtmerrie Eulalia. Bij eene vorige opvoering heb ben wij het stuk reeds nauwkeuriger be sproken, zoodat wij om niet in herhalin gen te vallen, dit nu zullen nalaten. Maar gezegd moet het worden, het was een vroolijke avond waartoe de beschaaf de, goed verzorgde vei*tooning en het uit muntende spel van de Heeren Van Zuij- len. Van Eijsden, Brondgeest en Rosier Faassen en van mevrouw BurlageVer- woert heel veel bijdroegen. Een avond in onzen Schouwburg door gebracht met een gezl schap als de Rot terdammers staat gelijk aan het genieten van het allerbeste wat de kermis dit jaar oplevert. Voor Donderdag en Vrijdag is de keu ze op het Fransche blijspel gevallen. Donderdag „De Controleur van de Wa- gons-lits", eene klucht, die in het vorige seizoen voor de Rotterdammers éen groot lachsucces was, terwijl de naam van den auteur van hot Vrijdag te geven ,,Ja- loersch," van Alexandre Bisson, een niet minder amu santen avond belooft. Daar het een feit is, dat in kermistijd 's men- schen neiging zeer tot het vroolijke over helt, kan terecht beide avonden een over volle Schouwburg verwacht worden. Wij vestigen de aandacht er op, dat de prijs der gaanderij plaatsen op 30 ct. is gebracht. De Kroon.'' Dinsdagavond werd de eerste voorstel ling in de Sociëteit- de Kroon gegeven. Voor een goed bezette zaal trad de heer H. Lorcnz met zijn zeer gunstig bekend specialiteiten-gezelschap op. Het pro gramma was vol afwisseling en de ver schillende nummers worden vlug en goed afgespeeld. Fraulein Anette Vernet, Duitsch zan geres, die het programma opende, bracht door hare aardige voordrachten aan stonds het publiek in een vroolijke stem ming. Niet minder bijval verwierf Fanu- ta del Odiuta met hare Wonderhonden; Mevr. Gosschalk, Hollandsche Soubrette wist met hare voordracht, waarin zij de Haarlemsche mannen als de beste der wereld deed uitkomen, de reeds prettige stemming te verheogen. De acrobatiek wordt vertegenwoor digd door „The Baldwin Brothers," die de zwaarste toeren zeer netjes en accu raat uitvoeren. De Alex. Michaileukos, optredende in Russische kleeding, geven op het ge bied van dans aardige staaltjes te zien, zoowel gezamenlijk als ieder in 't bij zondei-. Vlugheid en elegance gaan hier za- men, terwijl de zang van dien aard is, dat waar bij dans het oog geniet, bij den 7a,ng het oor niet wordt boleedigd. The Ashley-team Company, Ameri- kaansche mimische schaatsenrijders, ge ven een bewijs van ongelooflijke vlug heid op de schaats. Na de pauze trad Miss Elsa Ancian, Spiristische Danseuse, op. Door afwisse lend licht bestraald, voert zij zeer keurige dansen uit, terwijl op haar golvend kleed eenige portretten o.a. van Dreyfus en Zola verschijnen. Ten laatste ook die van onze Koninginnen, welke een luid applaus doen opgaan. Na haar treden op Gusti en Georg Ed- ler, Tiroler Nachtegalen, die met hunne aardige voordrachten niet minder suc ces inoogstten. Vervolgens nog één der hoofdnummers van den avond. Het Del- torelli Trio, dat door zijn aardig entree, reeds dadelijk den lachlust der aanwe zigen opwekt. Zij geven op muzikaal ge bied aardige staaltjes te hooren en wor den dan ook luide toegejuicht. Het is bepaald een mooi nummer, dat op het programma behoort te blijven en ook blijven zal. Hierna, volgden nog een drietal nummers, die alle ook goed vol deden. zoodat wij een ieder, die een prettdgen avond wil doorbrengen, een bezoek aan dit gezelschap durven aanbe- In het Tehuis voor Militairen hier ter stede zijn gezellige bijeenkomsten georganis-.-erd, gedurende de avonden van 1 tot 8 Augustus.Maandag wer den voordrachten, samenspraken, zang. en muziek gehouden en trad verder als spieker op de heer ds. G. Hals man te Zandvoort, Dinsdagavond werden o.a. lichtbeelden vertoond. Voor hedenavond staat op het pro gramma een gezellig samenzijn ODder leiding van den heer Haksteen, op geluisterd door verschillende voor drachten. Donderdagavond, gecombin. verga dering. Spreker de heer L. Jansen. Voordrachten„De Werkstaking", „Mijn lezing te Bosch wijk", „Een wedstrijd in het voordragen", enz. Vrijdagavond, huiselijk samenzijn met genoodigden. Zaterdagavond, gezellig samenzijn. Verschillende sprekers, muziek, zang en voordrachten. Zondagavond, huiselijk samenzijn. Maandagavondvertooning van lichtbeelden, voordrachten, zang en muziek. Het Tehuis voor Militairen is ge opend van 5 uur at'. De vergaderin gen vangen aan te half 8 's avonds. Zondag te 8 uur. Alle avonden wor den kosteloos de noodige ververschin- gen verschaft. Naar wij vernemen komen er tot dusver op het schilderijenmuseum op het stadhuis minder vreemdelingen, dan gewoonlijk. Waarschijnlijk ligt dit aan de a s. inbuldigingsfeesten. van mej. Gallenkamp aan de Baan en trekken dan in optocht naar de boot, die in 't Spaarne bij de Bakker straat ligt. Door de firma J. J. Beynes werd hedeu afgeleverd een tramrytnig voor de Dedemsvaartscbe sioomtrammaat- schappij- Het- rijtnig bevat 52 plaatsen en ziet er zoowel buiten als binnen keurig uit. 't Klooster. Indertijd vermeldden wij, dat dooi de gemeente Haarlem een bod van f 150.000 was gedaan voor het buiten ,,'t Klooster" aan deu Schooterweg, eigendom van de Erven Korthals. Zijn wij wel ingelicht, dan zijn er na dien van andere zijden aanbiedin gen voor datzelfde terrein aan de eigenaars gedaan, o.a. door een zeor bekende fabriek hier in de stad en door een spoorwegmaatschappij. Nadat jarenlang de plaats leeg heeft gestaan onder dat er iemand naar omkeek, is er dus plotseling een groote belangstelling voor ontstaan. Anti- Kermisbij e enkomsten De aangekondigde anti-kerrais-bjj- eenkomsten in Weten en Werken loopen goed van stapel. Dinsdagavond werd de bijeenkomst geleid door broeder Hoekendijk van „Meer en Bosch", die aan het talrijk opgekomeu publiek lichtbeelden betreffende Bjjbel- sche iafereelen vertoonde. Ook werden door de zangvereeniging „Loof den Heer" eenige zeer fraaie nummers ten yohoore gebracht. Dat het auditorium zich goed amuseerde, bewezen wel de luide bijvalsbetuigingen, die den uit voerders ten deel vieieD. lederen avond wordt eene dergelijke bijeenkomst in W. en W. gehouden. Allen z ij n welkom. Zakkenrollers. Dinsdagavond en hodennacht zijn op de Botermarkt, Turfmarkt en Ged- örnalle Oude Gracht weder 3 horlo ges gerold. Een ieder passé dus op zijne zakken. Bij den coiffeur O. woonachtig aa de Nassaalaan is Dinsdagavond een koperen scheerbekken van de voor gevel ontvreemd. In aansluiting op ons bericht in het uummer van 2 dezer over het optreden van bet Doopsgezind Zangkoor op 31 Augustus kunnen wij nog mededeelen, dat jongens en meisjes van 10 tot II jaar zich r.og kunnen aanmelden voor 'het kinderkoor bij deu directeur den heer J. de Nobel, Gaelstraat 12. Gedurende de kermisdagen zijn van 's avonds 8 tot des morgens 8 uur iu do spuithuizeu aan de Burretstraat en in den Doelen vaste brandweer posten gevestigd. Naar wij ve, nemen is de deelneming van de Holl. Spoor aan den optocht alhier thans zeker. Dat zy op flinke wyze voor den dag zal komen, blijkt wel hieruit, dat de Maats, er een som van f 1200 voor uitgetrokken heeft. Heemstede. Zeldzaamheid in de dieren wereld. Bij den heer J. C. Smit te Heem stede is een witte faizant uitgebroed, alleen de staart heeft de gewone kleur van de faizaDten. Zandvoort. Aangekomen badgasten. J. Batavier, Amst. Kerkstr. D2. A. W. Wageraakers, Breda. Hotel d' O range. Dr. R. Seijberth, Berlijn. Hotel d'Orange. Mevr. Seijberth, Wiesbaden. Hotel d'Orange. J. G. Wertheim, Amst. 6 personen. Hotel d'Oraüge. Dr. E. Sassi, Weenen, I personen, Hotel d'Orange. E. H. Enthoven, Amst. 5 personen. Hotel d'Orange. Koch, St. Goarshausen. Hotel d'Orange. Jhr. Benchlin, Tiel, 3 pers. Villa Maris. Mej. Barge. Haarlem. Villa Maris. Mevr. ter Kuile, Enschedé, 3 pers. Villa Maris. Daibault, Parijs, 2 pers. Villa Ma- ris. Jhr. P. Quarles v. Ufford, Haarlem. 7 pers. Hoogeweg E 19 en 20. O. v. Lencep, Loenen. Hoogeweg E 19 en 20. C. A. v. Heulen Schut, Amersfoort. Pakveldstr. B179. Vrijdag 5 Augustus a.s. zal liet 10 jaren geleden zyn, dat J. Snyer hier als nachtwacht iu dienst trad. Aan belangstelling zal het hem zeker dien dag niet ontbreken. De nieuwe havenmeester, de heer Kriens, zal deD löden dezer zijne functie aanvaarden. Donderdag gaan de leerlingen der Wilhelmina- naaischool, 96 in getal, een boottocht maken naar Leiden. Zjj verzamelen zich voordewoniDg Halfweg. Brand te Haltweg. Door nog onbekende oorzaak is alhier Dinsdagnacht tusscben 12 en 2 uur geheel afgebrand, het zooge naamde Davidshofje, zynde 8 aaneen- gebouwde houten perceelen-even bui ten het dorp; thans waren er 3 on bewoond. De brandspuit kon niets behouden. De perceelen, eigendom van den heer Coppée, zijn verzekerd, de inboe dels. die alle geheel zijn verbrand van de gezinnen N. Tjalma en D. Geers (arbeiders) niet. Medelijdende dorpelingen hebben de gezinnen opgenomen. GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 3 Aug. 1898 des namiddags te één uur. Voorzitter de burgemeester. Afwezig bij den aanvang der vergadering de heeren Beijnes, Roog, Bijvoet, van Weel. Klein, van den Berg, van Stirura, Speel man, Stolp, Macarë en Willink. Punt 1. Onder de ingekomen stukken zijn an belang Een schrijven van de Vereen tot Ver fraaiing met aanbieding van twee medail les, welke zij uitreikt. Besloten wordt on der applaus hiervoor dank te betuigen oen rapport van den keurmeester over liet slachtvee, betreffende zes partijen afgekeurd leesch. De Voorz. betuigt dank aan Mr Cnnop Koopmans voor het waarnemen van het wethouderschap. Applaus Besloten wordt de huur van 5GS Ms grond in den Hout voor het buiten Groen en Hout .over te schrijven ten name van den heer Ed. L. W. van Dobben. Punt 2 Voorstel van B. en VV. tot bet aanvaarden in eigendom om niet van een strook grinds van 20 M' aan de Bakkerstraat, noodig voor een goede verbinding. Aldus wordt besloten. Punt 3. Voorstel van B en W. om van den heer Prévinaire over te nemen twee projectstraten ten noordoosten van de Garenkokevskade en voor bestrating en rioleering f5895 beschikbaar te stellen Wordt goedgekeurd. Punt 4. Voorstel van B. en W. om aan de Be'.l-Telephoon, op haar verzoek, te vergunnen twaalf palen te plaatsen lang de Zandvooi tichelaan tusschen de l.eidscne- vaart en den tol bij de Aardenhoutslaan De lieer Kvuseman herinnert er aan. dat de heer Macaré vroeger de vraag heeft gedaan of niet beter was inplaats van een recognitie, eeri billijke vergoeding voor huur van den grond te vragen De Baad heeft toen daartoe niet besloten, maar overweging gevraagd aan B. en W„ hoewel de Raad zich met het denkbeeld vereenigde. Spr. wil daarom ook bij dit voorstel de moge lijkheid openlaten, dat later dergelijke ver- goeding kan worden gevraagd- De Voorz. meent dat B en W. destijds een voorstel aan den Raad hebben gedaan, dat toen de goedkeuring van den Raad niet verwierf. Daarom hebben B. en W. nu eou recognitie voorgesteld. De heer Krnseman antwoordt, dat het voorbehoud toch in vorige Raadsbesluiten gemaakt is. De heer de Kuntcr acht het bezwaar niet overwegend, omdat de vergunning is gegeven tot woderopzeggens Het is du- altijd weer te veranderen. Bovendien is spr. er niet voor, hoe kan men huur be rekenen vGor hoogstens een hal ven meter grond, voor 't publiek is 't volstrekt niet lastig. De heer Kvuseman is niet overtuigd. De heer Van Lennep stelt een redactie wijziging voor Er staatin de lijn dei- bestaande boouien. dan moeten ze door de boomen heen. De beraadslaging wordt gesloten. Hot voorstel wordt goedgekeurd. Punt 5. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van f14050 tot bijbouwing van de opleidingsschool voor meisjes aan de Prins Hendrikstraat, e i tevens tot hel ver leenen van f2300 voor nieuwe meubelen Wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd Puut 6. Voorstel van B. en W. naai aanleiding van een adres van A. van der Linde namens den heer J. Bes, om dézen te vergunnen een bijkeuken te wrgrooton achter liet perceel Wilheliuinastraat 33. Wordt goedgekeurd. Punt 7. Voorstel van B. on W. betref fendo verzoeken tot bebouwing van voor tuin bestemden grond achter de perceelen Floiapaik 39 en Keiiatipark 31. Wordt goedgekeuid. Punt 8. Voorstel van B. en W. tot demping van de sloot aan den Zijlweg, bij de grens der gemeente Bloemendaa! en tot plaatsing van een ijzeren hek aldaar. De heer Sheltjes is voor het voorstel maar is teleurgesteld omdat spr. meende dat het ook de sloot betrof bij de Coorn- hertstraat langs den Zijlweg. Daarvan zou pen ook zeer nuttig zijn. De heer De Breuk zegt, dat dit punt is besproken Het zal ook later ter sprake komen bij den aanleg der train en ver breeding van den weg. De heer Kvuseman vraagt aan wieri liet onderhoud komt van 't ijzeren hek Spr wil dat de eigendom daarvan aan den eige naar van het aangrenzende huis overgaat, zoodat deze het ook heeft te onderhouden De Voorz. antwoordt, dat het onderhoud komt voor rekening van den eigenaar, maar B. en W. achten het niet noodig dat iu het besluit te vermelden. De heer Kvuseman zou het toch in het besluit eerst vernield willen zien. doch ver klaart zich nader bereid het aar B. en W over te laten en dezen diligent te verklaren. Punt 9. Voorstel van B. en W tot be straling en rioleering van de Duvenvooide- straat. Gaelstraat en Roosveldstraat, voor zoover dat nog noodig is, waarvoor f2769 noodig is Wordt toegestaan. Punt 10. Voorstel van B en W. tot rui ling van grond ill lit Kenaupark met do heeren Gerritsz Jr. en H. F Maks tegen bijbetaling hunnerzijds van elk f üO. 60, cl. i f20. per Ma. De heer van Thiel acht liet weéscliolijk de toestand to verbeteren maar uchl daarom -- -k wensclielijk den prijs niet zoo hoog te stellen Het betreft hier gct-n kostbaren bouwgrond en voor de gemeente is 't een verbetering Spr. stelt daaroui voer den prijs op f5 per M- te bepalen Het voorstel wordt ondersteund. De heer Winkler is het met het betoog van den heer van Thiel eens, achter die perceelen is grond uitgegeven h f2.50. De eigenaren hebben buitendien nog onkosten en de ge meente is er ineo gebaat De heer Kvuseman zegt namens de C. v F. dat de verbetering hoofdzakelijk is voor de eigenaars. Voor de gemeente hin dert het niets, 't Is moeilijk den prijs van zoo'n snip te bepalen De C. v. F. vraagt zich dan af, wat de prijs is, die voor zul- ken grond geldende is. Op deu Wagenweg zijn de heer Mons en jufir. Woutman ge noodzaakt geweest, een stuk voor rooilijn over te nemen voor f 15.Deze grond is veel meer waard, hij ligt op 't mooiste gedeelte van 't Kenaupark, aan een drukke nomen. Willen we dus verbetering dan moet de prijs lager worden gesteld. De heer Willink doet opmerken, dat de bewoners er een uitspringenden hoek door missen. Het is daar niet 't beste deel van 'tKeraupark. De heer de Kan ter acht den prijs van f20 niet te hoog. Het voorstel van Thiel wordt verworpen met 12 tegen 9 stemmen De heer Schürmann zou een prijs van f10 wenschen. Met de Rozenstraat kan men het Kenaupark niet vergelijken. Dit wordt aangenomen met 13 tegen 8 stemmen en daarna het voorstel van B en W. Punt 11. Vooistel van B. en W. om aan de Roei- en Zeilv. het Spaarne te verhuren een gedeelte water tegenover het terrein lie Phoenix, om daarin een schuitenhuis te leggen. Wordt zonder stemming aangenomen Punt 12. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de rekening van het St Elizabeths-gusthuis over 1897, sluitende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f76.862.09, waarbij een gemeentelijk subsidie van f43:3191875. Wordt goedgekeurd. Punt 13. Verslag van het eind-examen der Hoogere Burgerschool. Wordt voor kennisgeving aangenomen Punt 14. Rapport van de recht-geleer-le Commissie naar aanleiding van een ver zeek van Mr A Waszink te Hilversum, om een rechtsgeleerde Commissie uit den Raad te benoemen, om na gehouden be spreking met de Bouwmaatschappij Hil versum, den Raad te dienen van advies omtrent de vei plicht ingen, welke op de gemeente en op de Bouwmaatschappij ros ten, inzake een hangend geschil over den Koninginneweg De rechtsgel. Comm. stelt den Raad voor de hangende beslissing der procedure af te wachten, dit aan adressant te berichten en datzelfde schrijven ter kennis te brengen van Mr. E J. C. Goselirg die den Raad verzocht heeft het verzoek van Mr Was zink van de hand te wijzen. Niemand voerde over deze zaak het woord. Hot ïapport der Comm weid zonder hoofdelijke stemming eenparig goedgekeurd. Punt !5. Verslag van den opzichter over de gasverlichting over de maand Juni 1.1 Wordt voor kennisgeving aangenomen. De vergadering wordt hierna te 2' '2 uur gesloten Sport en tafetóstojdeo. Het kampioenschap van Europa, dat te Keulen verreden is, doch door afwezigheid der beste Fransche, Bel gische ~en Hollandsche rijders natuur lijk veel aan belangstelling en aan trekkelijkheid verloor, is door W. Arend gewonnen. LAATSTE BERICHTEN. In het Augustusnummer van bet maandblad De Oud Katholiek komt een uitvoerige levensbeschrijving voor met portret van Mgr. C. J. Rinkel alhier, bisschop .au Haarlem in de oud-bisschoppelijke clerezie. Den lln dezer maand toch viert Mgr. Rinkel zijn 25 jarig jubilé ais zoodauig, waarop wjj in een volgend nummer nader terugkomen. Timmerliedenwerkstaking te Amsterdam. Hedenmiddag is ons uit Amsterdam gemeld, dat op eene beden in „Frac- cati" gehouden vergadering der ge zellen is gebleken, dat'bij 58 patroons het werk is gestaakt, o.a. bjj de pa troons S aai, Haalmejjer en v. Hou ten. Het getal stakers bedraagt 6- 9 man. H<;t bestuur van de Alg. Ned. Typografen-Bond heeft besloteu de beweging der stakers te steunen. De memories van Bismarck zjju reeds lang geleden verkocht voor den prys van één miliioen mark de open baarmaking zal waarsebijnlyk binnen kort geschieden. TELEGRAMMEN, NEW-YORK. 2 Aug. (Reuter.) Het Evening Journal verneemt uit Madrid dat Spanje de hoofdvoorwaar den voor den vrede aanneemt; slechts een regeling van de details is noodig om de staking der vijandelijkheden te veroorzaken. Een commissie tot vaststelling van het vredestraktaat zal dadelijk wor den benoemd. Spanje zal een uf twee wijzigingen vragen; wanneer daarin wordt toegestemd, zal de vrede dade lijk worden gesloten. PRETORIA, 2 Aug. (Reuter.) De> onderhandelingen tusschen den Hoo- gen Commissaris der Kaapkolonie en de regeering van Transvaal over den Swazi-koniug Bussu worden tot de tevredenheid van partijen voortgezet. Bussu zal worden uitgeleverd en naar Swaziland teruggebracht. Beide (huizen van den Volksraad hieven heden de zitting op ter eere van den verjaardag van koningin Emma. beste merk. Alom bekroond* Gevraagd te Haarlem, ongeveer half Augustus, eene flinke Dienstbode, P. G., als Meid-Alleen, van goede getuigschriften voorzien. Brieven onder lett. P.. Postkantoor, Heem stede. MARKTNIEUWS Op de kaasmarkt alhier zijn aan gevoerd en verkocht 43 stapels, uit makende 5855 kazen, wegende 11272 Kilogrammen. Hoogste prijs per 50 K. G.f22.— Gevraagd een flink Jongmensch van onbesproken gedrag als en een in C. J. SCHIIAVENIlIJK-s En- gelsch en Amerikaansch Magazijn Groote Houtstraat 51, Haarlem. Zich liefst persoonlijk aan te melden des avonds van 8 tot 10 uur. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd3 Aug. J. Buijsink en J. E. Vork. A. Voorn en I. Bor. K. "VV. Korzelius en A. M. Pelser. P. v. Heems en E. J. Bos. F. J. Moet en H. A. Horeman. B. Bakhuis Rozeboom en A. Alfiuk. A. N. Komen en A. M. T. Hoger vorst, P. D. Opisof en J. P. Cormont. J. de Graaf eD N. Vreedenburg. A. v. d. Velde en H. Rinner. Getrouwd: 3 Aug. "VV. v. Zon én E. M. Seholte. P. J. Vester eD C. A. Sohrjjers. P. A. Audriese en H. J. Sebrader. A. J. Smits en VV, Schab- bing. C. Rjjs en A. Kapiteyn. Bevallen: 2 Aug. B. v. d Snee— Leene z. M. v. Poorten—Greve d. 3. G. M. Pennarts—v. Dyk z. Overleden31 Juli. B. G. v. Maris 3 m. z. Brouwersvaart. 1 Aug. W. A. v. d. Kamp 13 rn. z. Leidschev. 2. H. v. Markesteyn 67 j. Molensteeg. L. J. V. v. Zjjl 32 j. Korte Veerstr. H. J. Hunting 12 rn. d. Zomervaart. Een Studentin Botanie, Zoölogie en Physlca, wenscht tegen billijke voorwaarden Les te geven of te repeteeren met achterlijke jongelui. Br. fr. Xo. 1446, bureau v. dit blad. GEVRAAGD: Een Zadelmakersjongen. van den j P. G. Te bevragen aar» HOOGKA- MER's Annoncen-Bureau, Koning straat 42. 3 ft o o m a s5 4 is e r s is t r. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amst. naar Batavia; vortr. 1 Aug. van Perim. Het stoomschip Prins van Oran je van Amsterdam naar Batavia, pass. 31 Juli Point de Gallo. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterd., arriv. l Aug. te Suez. Het stoomschip Java, van Amst. naar Java, arriveerde 1 Augustus te Port Said. Een Heer zoekt eenvoudige, doch degelijke gelegenheid tot Franco brieven onder No. 4647, bureau van dit biad. In de annonce waarin Bekwame Timmerlieden gevraagd werden aan het Adres van Amstel Bouwveree- niging stond abusievelijkper adres Café «Vondel». Vondelstraat, Am sterdam. men leze hiervoor: Adres met franco brieven onder lett. J. L., a. h. Alg. Advert.-Büreau ROUMA Co., Amsterdam. De heer De Breuk acht ouk deri prijs te hoog. De grond aan den Wagenweg moest bebouwd worden, op dezen gaat dat niet, want er ligt een servituut op De heer Kruseman verdedigt nogmaals den prijs van f20 De heer van Thiel kan verzekeren, dat de prijs van f20 niet zal worden aange Halonsen. Atjeh. Uit Batavia werd dd. 2 Juli aan de „Deli Cl." geteiegrapheerdDe benaen van Oemar bedreigen Edi overste Moorrees met twee compag nieën van het zevende met spoed daarheen. Het blad ontving het volgend tele gram van Oleh-leh Op 27 Juni is eene colonne be- staaude uit het 3a en 14e bataljon onder kolonel Van Heutsz uitgerukt naar Ngdjong,; op 29 Juni iieeft deze colonne te Oenoe tegenover de troepen van Oemar gestaan, die hardnek kigeD tegenstand boden. Oemar is teruggetrokken naar IX moektms met achterlating van 51 doo- den met wapens. Wjj verloreo luitenant Golden berg en vier minderen gesneuveld en twaalf gewoud. 30 Juni opgerukt tegen Te-u- pioraja, vanwaar veel vuur werd ge hoerd. Een telegram van de „J.-B.", aan de „Doli Ct." overgeseind, luidde als volgt Colonne Van Heutsz over Beuren naar Otoe waar het bivak werd opge slagen. Op 28 Juni over Batee Gloem- par.g naar Minjeubte Teupinraja bivak opgeslagen, vjjand bood hevigen tegenstand, liet 32 dooden achter, wjj 3 minderen gewond. 23 Juni in twee colonnes naar Gloempang Pajong Oenoe, vijand hield lang stand te Sanggit aan den zuid westrand van Oenoe, liet 29 dooden achter. Gesneuveld luitenant Golden- berg en vier minderen, gewond acht. Te Koeala Ndjong werden vier dagen vivres opgenomen. Volgens berichten is Polim naar Samalanga en Oemar naar Keumangan. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 4 Aug. 1898, des na middags van 2—3 uur, door den beer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Athalia Marsch Mendelssohn 2. AdagioMailly. 3. Variatien op „Wien Neerl. Bloed" 8. de Lange. 4. March e pontificale hemmens. 5. Aria uit Stabat Mater Rossini. 6. Wilhelmus van Nas- souen (oude zetting). Een HEERENHUIS met elf Ka mers. Serre, Tuin, Kelder. Zolder met Dienstboden kamer. Het huis is voorzien van Gas- en Water leiding en electrische schellen, en is dadelijk te aanvaarden. ARCHITECT, Nseuwe Gracht 31 l op een Fabriekskantoor, om direct in dienst te treden, een JONGSTE BEDIENDE, leeftijd 16 a 17 jaar. Kennis van de moderne talen en goed schrift zijn vereischten. Br. fr. onder No. 4644 aan het Bur. van dit Blad. BRGNSËSQUW. MATINEE op Donderdag 4 Aug. van 2a/a4*/a uur. PROGRAMMA. 1. Wien bleibt Wien. Schrammcl. Marsch. 2. Ouv. „Piqué Dame". Suppt. 3. Liebestranm.Walzer. CziOulka. 4. Hans Jurgen. Polka. Faust. 5. Fant. a. d. Operette Zig' uner Baron Strauss. 6. Oiivert. Don Juan Mozart. 7. Heinzelmannclien. Eilenberg. 8. Les Catnbrioleurs. Con- certwalzer Vasseur. 9. Fant. Dod Juanita. Suppê. 10. Finale. Besch. Wed. biedt aan 8 a 10 Heeren een goed Diner a 75 Cent de persoon. Br. fr. onder No. 1645 aan het Bur. van dit Blad. j Directie: LEGRAS HASPELS. Donderdag 4 Ang. lieden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwd broeder, de Heer LAURENTIUS JOANNES VINCENTIUS VAN ZIJL. in den ouderdom van bijna 33 jaar. Haarlem, 2 Augustus 4898. Wed. J. A. VAN ZIJL- d' Andrea. M. A. C. J. VAN EBBING— van Zijl. J. M. M. VAN EBBING. (Amsterdam). A. F. M. J. VAN ZIJL. G. J. P. VAN ZIJL. C. P. C. M. VAN ZIJL. J. II. P. M. VAN ZIJL. A. C. J. M. VAN ZIJL. rel. (Utrecht). C. M. J. VAN ZIJL. Volstrekt eenige en alge- meene kennisgeving. Klucht in 3 bedrijven. Vrijdag 5 Aug Blijspel in 3 bedrijven. Aanvang 8 uur, Balcon en Stalles f1,50; 1ste Loge 14,25Parterre en 2de Loge f4,— Gaanderij f0,30. Plaatsbespreking, van 103 uur. Op Dinsdag 0 Augustus, des na middags te 3uur, zal door den Architect J. II'. WELSENAAR in het Hotel »Lion d'Ortr worden aanbesteed Het amoveeren en wederopbou- wen Tan perceel No. 47, gele gen aan den Kruisweg te Haarlem. Bestek en teekeningén zijn ver krijgbaar a f 1,60 bij bovengenoem de» Architect, die tevens alle in lichtingen verstrekt.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3