31e Muziekuitvoering in den Hout. van bacterium coliterwjjl in het stof van laatstgenoemd vertrek wel sirepto- en staphylococci, zoomede colioacillen aanwezig waron, doch zonder ziekte veroorzakende eigen schappen. (Mbl. t. d. Verv.) BRIEVEN OVER DE Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid. Zoo men één stad meer dan andere plaatsen in ons land gesch kt kan noemen voor een Tentoonstelling van Vrouwenarbeid, dan is Let zeker de residentie met haar druk vreemdelin gen bezoek enhaar overvloed van dames; want, wat dit laatste betreft, men mag bij de vrouwen in de eerste plaats toch interest in deze expositie veronderstellen. Intusschen, ook over de heereu heb ben wy in dat opzicht geen klagen als men tenminste belangstelling mag afmeten naar bezoekwant het man nelijk deel der schepping brengt aan de Vrouwententoonstelliug (de kortste en daarom veel gebruikte benaming) meer visites dan wy hadden kunnen hopen willen we niet zeggen, de heeren mochten eens ydel worden kunnen verwachten dus. En een kijkje in en voor het res taurant op het alt\jd drukke lanen- uur geeft ons grond te denken, dat dit niet louter beleefdheidsvisites zyn. Daar toch zien we, behalve veel groepjes „unprotected females" en verscheiden nit dames en heeren be staande gezelschappen ook, precies als in elk ander restaurant veel ta feltjes waaraan enkel heeren hebben plaats genomen. Eu die eenzamen zyn, dat gelooven we vast, de ernstige kij kers en hoorders, de ware belang stellenden, die niet zijn gekomen ter wille van dochters, vrouw, zusters of vriendinnen van zusters. Over 't algemeen schijnt het mau- nelijk geslacht niet veel op te hebben met het vegetarisme; want in het restauraafc waar men ods voedt vol gens de beginselen dier leer ziet men bijna enkel dames. En toch wordt het vegetarisme daar niet in zijn uiterste consequentie toegepastmen dient er eieren op in verschillenden zeer ver- leidelijken vorm (in dien van verruk kelijke oramelet b.v.) en kau er heer lijke melk krijgen. Bij het vaststellen van de spijskaart is men dns niet zoozeer uitgegaan van het denkbeeld volstrekt niets dan plantaardig voed sel te gebruiken als wel om niets tot zich te nemen van een dier dat opzettelijk voor ons gedood is. Wanneer we dezer dagen in het vegetarisch restaurant zitten, komen ons daar nu en dan geuren tegemoet, die ons zouden doen denken, dat er tegen laatstgenoemd beginsel gezon digd werd; gesteld altijd dat zelfs het opkomen van een dergelijk ver moeden bestaanbaar was roet ons on beperkt vertrouwen op de directie. Wie echter bekend is met het plan van de tentoont telling weet dat aan het vegetarisch restaurant de afdeo- ling kook- en hu:shoudscholen grenst, en dat daar de openbare lessen nu in vollen gang zijn. De Haagscbe kook- en huishoudschool is van 18 tot 30 Juli aan 't woord geweest; gedurende een groot deel van Augus tus geeft de Amsterdamsche dito haar lessenlater volgt de Arnhemsche school, en daarna komt de Nymeeg- sche aan de beart. Wie al die lessen volgt zal wel doorkneed zijn in nut tige huiselijke kundigheden. Dit openbaar onderwijs is ingericht op allerlei soort van leerlingensol daten en matrozen, jonge dames en kinderenvoorbij die afdeeliug gaande ziet men nu eens zwaar gesnorde militairen of bruin verbraude zeelui onder toezicht van een dame bezig aan 't poetsen of aan 't koken van gestampte potdan weer fijne jonge dames met blanke, van ringen schit terende handjes ijverig in de weer met 't maken van Nesselrode-pudding of het strijken van fijn goed. Dikwijls is het aantal belangstellende omstan ders zeer talrijk en als er een aardig meisje onderricht geeft, scharen ook de heeren zich daaronder. En zoo kwam het dat wij onlangs eenige dappere aanvoerders van onzevader landsverdedigers aandachtig en stil zagen luisteren naar lessen over het schoonmaken van petroleumlampen 011 toestellen. Dames die de bediening derwasch in al haar heerlijkheid wenschen te aanschouwen, moeten noodzakelijk een bezoek brengen aan de wasch- en strykinrichtiDg. Daar zal elke rechtgeaarde Hollaudsebe huisvrouw haar hart voelen opengaan bij bet zien van die idealisch vlugge manier van de wasch „aan kant te maken" zooals de technische term luidt. Maar, alles gaat machinaalde ongelooflijk snel werkende machines in bewe ging gebracht door één der beide electromotoren die als drijfkracht dienst doen zijn te kolossaal voor huiselijk gebruik. 'tMoet das voor de bezoeksters blijven bij zien en.... begeeren. Een kort uitstapje naar den over kant brengt ons naar de zuivelberei ding die ook machinaal gaat wat het boter maken betreft, terwij) de kaas bereiding met de hand wordt gedaan door een Noord- en een Zuid-Hol- landscb boerinnetje. Als we nit die waschinrichting en zuivelbereiding komen, zijn we, een kreeftenbewegiDg aannemend, vlak by de industriezaal, waar wy nog enkele rrouwen willen bezig zien aan «en arbeid die niet machinaal of fabriek matig, maar door enkele vrouwelijke ndividnen verricht wordt. In de eerste plaats het maken van troud- en zilverwerk: fijne kettingen, Zeeuwsche knoopen enz. In de Am- sterdamsche fabriek die hier dcor twee meisjes vertegenwoordigd is, werken uitsluitend vrouwen. Vlak daarnaast is een jong meisje bezig aan het graveeren op zilver, een werk dat veel smaak, bedrevenheid in het teekenen, een vaste hand en vooral buitengewoon sterke oogen vraagt, 't Verwonderde ons niet dat deze graveerster, tioewel nog heel joug, al een bril droeg. In een tegenovergestelden hoek van de zaal zyn zes jonge meisjes in grys alpacca joponnetjes aan het passement maken, beter gezegd aan het passe ment dat door eeu altijd druk wer kend, bezadigd oud mannetje met een handmachine vervaardigd wordt te voorzien van ballen of ponpons. Wanneer we naast onze jonge gra veerster een eenzaam vrouwelijk we zen bezig zien aan hetsigarenmaken, kunnen wy ons best begrijpen, dat in fabrieken die arbeid aan vrouwen wordt opgedragen, waarbij het zoo zeer aankomt op fijn gevoel, in den letterlijken zin van het woord. Meer spierkracht dan gevoel in de vingers wordt er gevraagd voor het optreden als schoenraaakster. De jonge vrouw die wy aau dien arbeid zien, stikt op haar machine schijnbaar met gemak het hardste en stugste leer; maar zy heeft een man noodig voor het op do zool zetten van dit leest- klaar werk. In heel het schoenmakers- gilde is maar één vrouw te vinden, die dezen ongelooflijk zwaren arbeid kan doen, endie vrouw zien wy op de tentoonstelling, 't is een ge moedelijke, altyd tot uitleg geven be reiden vriendelijke N.-Brabandscbe; zy weet handig met baar eist in de dikste zool plaats te maken voor haai pikdraad. En toch moet zelfs die stoere vrouw by dezen arbeid zich bepalen tot kinderschoenen; lang is dat zoolwerk niet vol te houden. We kunnen dus dit onderdeel van het schoenmaken met gerustheid onge schikt noemen voor vrouwen; maar voor 'tgeen daaraan vooraf gaat, het pasklaar maken, is ouz9 sekse ten volle berekend: wie toch kan beter dan een vrouw zien waar 'em de schoen wricgt, ea zy moet al héél ver van haar oorspronkelijke natuur zyn afgeweken, wil zy niet elkeen schoenen naar voeten kunnen geven. KITTY. Stadsnieuws Voor het examen Fransche taal is Maandag te 'sGravenhage geslaagd de heer M. Hoeneveld, alhier. Hedenmorgen is op de Papentoren- vest een paard van de gemeentereiui- ging, voor een kar bespannoc, op hol geslagen. Zonder dat ongelukken plaats had den werd het dier op de Hoogebrug gegrepen door zeke-en Wesseling. Voor bet examen in het Boekhou den vanwege de vereeniging „Meren- rius" te Rotterdam slaagden, zooals gemeld is, 3 onzer stadgenooteu, de H.H. M. Bronner, P. Müller en Th. N. Rees. Naar men ons mededeelt, hebben ai ie drie heeren hunne oplei ding genoten by den heer L. v. Dam Jzn., leeraar-boekh. m.o. alhier. By vonnis van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem van 9 Aug. 1898 is in staat van faillissement verklaard Maarten Boon, wiukeiier in kruidenierswaren, papier en ge plakte zakken, wonende te Koog aan de Zaan. Rechter Commissaris mr. J. W. Losecaat Vermeer. Curator mr. A. Kist, advocaat en procureur te Haarlem. Maatschappelijk Belang. Heden, Dinsdag morgen te 10 ure hield de Nederlandscke Bond, Maat schappelijk Belang, gevestigd te Delft, haar 6e Congres in het Brongebouw alhier. De Voorz., de heer J. Nienhuis hield een openingsrede, waarin hij alle leden, afgevaardigden en vertegenwoordigers van verschillende handelsbelangen har telijk welkom heette. Tevens wees spre ker er op, dat dit congres samen viel met het lOjarig bestaan van den bond. De eerste vergadering werd in 1888 te Utrecht gehouden. Gedurende al dezen tijd heeft de bond steeds voor de econo mische en sociale belangen een^ open oog gehad. En dit alles is bewerkt door een trouwe keurbende. Na de hoop te hebben uitgesproken dat dit congres zou strekken tot bloei van den bond, opende de voorzitter het congres. Vervolgens gaven de afgevaardigden op voorstel van den voorzitter door een luid driewerf „Leve de Koningin" hun sympathie te kennen voor onze gelief de Koningin, die bij de eerstvolgende vergadering reeds gekroond en gehul digd is. Hierna kreeg de eerste spreker, de heer Dr. D. Bos to Winschoten het woord. Spreker had tot onderwerp kozen„Handels-onderwijs." Spreker betoogde dat, waar overal en voor bijna alle vakken, vakscholen bestaan, dit voor den handel nog niet het geval is en dit toch zoo hoog noodig het geval moest wezen. Uiteenzettende wat de gevolgen zijn van het gemis dier scho len, kwam spreker tot de volgende con clusie 1. De opleiding ran den koopman is over 't geheel in ons land zeer gebrek- kig. 2. Het is noodzakelijk, dat in alle handelsplaatsen van eenige beteekenis de gelegenheid wordt geopend vakon derwijs als voorbereiding voor den han del te ontvangen. 3. Dit vakonderwijs behoort in drie trappen voort te komen naar gelang van den bereikten ontwikkelingsgraad der jongelieden a. In den vorm van handelscursussen, aansluitende bij goed ingericht voortge zet lager of herhalingsonderwijs. b. Als handelsscholen van tweejari gen cursus, volgende op een driejarige burgerschool opleiding, zooals thans to Amsterdam. c. Als handelsacademie, liefst in Am sterdam te vestigen. 4. Financiëele steun van het rijk, provincie en gemeente, naast toezicht door een deskundigen inspecteur is ge- wenscht en gerechtvaardigd. Zijne kernachtige redevoering werd met luid applaus begroet. De heer Hulsman was het met den inleider volkomen eens, dat de opleiding voor den handel hier te lande veel te wenschen overlaat. Dit ligt niet aan de qualiteit, doch aan de quantiteit. Er zijn veel te weinig inrichtingen, waar handelsonderwijs wordt beoefend. Hiei*- aan heeft de handel de hand te slaan, en wel zoo spoedig mogelijk en niet te wachten, tot de Kamers van Koophan del gereorganiseerd zijn. Spreker deelde mede, dat daartegen een voorstel ingediend bij den raad te Amsterdam over do oprichting van eene handels academie en dat Z.Exc. de Minister van Binnenlandsche Zaken, daarvoor steun heeft toegezegd. De gemeente Amsterdam onderzoekt die zaak van alle kanten. Een einddiploma van H. B. S. of Gymnasium is niet voldoende voor den handel. Na de verkrijging daarvan behoort nog eene handelsacademie te worden bezocht. De inrichting daarvan kan niet uit gaan van de gemeenten, ook niet van particulieren, doch he-t rijk moet daarvoor zorg dragen, waarom een adres bij de regeering moet worden ingediend. Dit zal de Maats, tot bevordering van Nijverheid reeds doen en daarom raadt hij Maatschappelijk Belang aan zich bij bovengenoemde maatschappij aan te sluiten. Dit vooi-stel wordt met luid ap plaus begroet. Ook de heer Kroon wenscht zich bij den inleider aan te sluiten en oordeelde, dat het initiatief van den handel behoort uit te gaan van den handel zelf. Ook wilde"*hij aan dringen op steun bij de hooge regee ring. Het congres nam de conclusiën hier na met algemeene stemmen aan. Morgen, Woensdag, worden zij in de algemeene vergadering in stemming bracht. Hierna kwam de tweede spreker, de heer Mr. H .Binnerts te Heerenv aan het woord. Deze spreker had tot ondefrwetrp 'gekozen„Wat kan nog van Rijkswege worden gedaan om te bevorderen., dat het credietwezen in den handel op deugdelijke grondslagen rust." In zijne redevoering zeide spreker, dat dikwijls wel de wil maar niet de macht bestaat om te betalen, en dan is er natuurlijk niets aan te doen. Het zou dus zeer wenschelijk zijn, wanneer iemand, die zaken doet, den man, met wiein hij die doet, met de stralen van Röntgen zou kunnen doorzien en zelfs tot in zijn brandkast zou kunnen door kijken. Doch daar dit niet het geval is, is het voorzeker de plicht van een ieder, die zaken doet, te informeeren. Het is wel moeielijk te kennen den vermogens toestand van den persoon, die crediet vraagt. Toch dient er van Rijkswege daaraan iets gedaan te worden en daar om zou het wenschelijk zijn, dat werd ingegaan op de volgende conclusie: „Het is wenschelijk, dat in de wetten op de vermogensbelasting en de bedrijfs belasting eene bepaling wordt opgeno men. waarbij aan hem, die aantoont zijn belang bij de bekendheid met eenigen aanslag op de kohieren van de belastin gen. de mogelijkheid wordt geopend om inzage daarvan te bekomen." Deze conclusie wordt door spreker breedvoerig toegelicht en door het con gres goedgekeurd. Hierna werd tot 1A uur gepauseerd, waarna de derde spreker de heer Joh. Riifer Jr. te Amsterdam optreedt. (Wordt vervolgd.) niet en tegen hem werd 7 dar gen gevangenisstraf geëischt. Tegen R. Gouda van IJmuiden, die een klein hondje had geschopt werd geëischt f 5 boete of 5 dagen hechtenis. H. de Zeeuw, die ijzer van de H. IJ. S. had gestolen en reeds meermalen we gens diefstal was veroordeeld, hoorde thans weder tegen zich eischen een ge vangenisstraf van 6 maanden. Tegen M. de Boer, die H. Troost op den openbaren weg te Assendelft een klap had gegeven, werd geëischt f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Cornelia Jansen, huisvrouw van L. Speelmans, koffiehuishouder, thans in hooger beroep, stond terecht wegens overtreding der drankwet. Beklaagde had 30 Juni appel aangeteekend tegen het vonnis van f 60 boete of 20 dagen hechtenis. Getuige veldwachter Schotvanger, verklaarde, dat aan Keerwolf voor de 2de maal een glaasje mot wit vocht werd gebracht en toen getuige er naar greep het glaasje door beklaagde was weggerukt en daardoor vocht op het tafeltje viel. Hij kon daardoor constatee- ren, dat het jenever was. Beklaagde beweerde dat zij in een jeneverglaasje geen jenever maar water had gegeven aan Keerwolf, die volgens haar zeggen last van kiespijn had. In deze zaak waren thans twee ge tuigen a décharge opgeroepen. Daar uit het getuigenverhoor a décharge niets ten hare voordeele bleek, werd bevesti ging van het vonnis geëischt. Uitspraak 18 Augustus. Maandagavond gaf bet gezelschap van den heer Van Haarlem eene laatste voorstelling voor de leden der sociëteit „Vereeniging"'. Evenals de vorige avonden hadden ook thans weer do verschilleude nummers groot succes. Vooral de zwevende hchtfee met hare talrijke gloeilichtjes, een nnmmer, dat alleen zoo schoon uitgevoerd kon wor den, omdat de heer Enschedé zoo welwillend was hiervoor zyne machine beschikbaar te stellen, oogstte weer den grootsten bijval. Zelden is de Vereeniging gedurende een kennis werk zoo druk bezocht als dit jaar. Aile leden waren eenstemmig in hun lof voor de wijze, waarop bet Bestuur oer sociëteit zich van zyne taak gekweten l eeft. Vele leden voel den zich dan ook gedrongen by het eind van het kermisfeest het geheele Bestuur en in het byzoudor deuyve- rigeu commissaris, den heer Zeewoldt hulde te brengen voor hunne activi teit. Er vormde zich te dien einde een comité, dat zich zoo zeer mocht verheugen in de sympathie der aan wezige ledeu, dat net wei dra instaat gesteld was, den heer Zeewoldt met een souvenir aan deze kermisweek te verrassen. Met eeri toepasselijk woord werd hem door den voorzitter van het comité een fraai beeld, voorstel lende Daphné, aangeboden. Het lang durig applaus heeft den heer Zeewoldt zeer zeker overtuigd, dat zijne be moeiingen in het belang der sociëteit door de leden en hunne dames op prys gesteld worden en dit moge hein eene kleine voldoening zyu voor de moeite en opofferingen, die bij zich vooral in den laatsten tyd getroost heeft. Na afloop der voorstelling betrad de heer D. A. Swens het tooneel en bracht namens het bestuur en leden den heer Frits van Haarlem en de artisten dank voor bet schoone pro gramma, iederen avond door hen ge geven en uitgevoerd. Mevr. Kayser, A'dam, Grand HoteL Mej. H .Cornelissen, A'dam. Grajid HoteL Mr. Feinder, Dusseldorp, 2 pers., Grand HoteL Mr. Simson, Frankfort, Grand Hotel. Mevr. Simson, idem, Grand Hotel. J. B. Schemer, A'dam. Villa Maria. Goedkoop, A'dam, Villa Maria. L. N. Maarschalk, Amsterdam, Villa Maria. C. A. van Wickevoort Crommelin, Haarlem, Hooge weg E 24. A. C. van Lennep, Heemstede, Hoo- geweg E 24. Dames van Schermbeek, Utrecht, Hotel d'Orange. D. J. van Lennep, Loenen aan de Vecht, 2 pers. Hotel d'Orange. R. vom Rath, Sechtern, 3 pers. Hotel d'Orange. Otto Fried, Keulen, 2 pers., Hotel d'Orange. F. Burgers, A'dam, Hotel d'Orange. Frau Prell, Wiesbaden, 2 pers., Ho tel d'Orange. W. B. Cole, A'dam, 3 pers., Hotel d'Orange. M. H. Binger, Haarlem, Hotel d' Orange. G. Spanjaard, Utrecht, 2 pers. id. Familie M. Kattenburg, Rotterdam 9 pers., Hoogeweg 43. P. Lobe Epegg, 3 pers., hotel l'Oeéan. Wed.Brunings, Amsterdam, 3 pers., villa Zomerzorg. Weninghroth, Mannheim, 5 pers, ho tel l'Océ&n. P. H. Spanjer, Zutfen, 3 pers., id. De noug, Amsterdam, 2 pers., id. De Swart, Lille, 3 pers., idem. Terhorst, Amsterdam, 1 pers. id. Haarlemmermeer. By den landbouwer J. Geertzema an de Hoofdvaart te Haarlemmer meer is door baldadige handen een H.A. rogge, dat reeds aan hokken stond, vernield. Een gedeelte lag verspreid over het land of was ge worpen in de sloot. De vermoedelijke oorzaak dier vernieling is wraak, daar genoemde landbouwer vreemde maaiers in dienst had. Het stoomschip Prinses Sophievan Amsterdam naar Batavia, arr. 7 Aug. te Southampton. BURGERLIJKE STAND. Bevallen 6 Aug. C. van Damme— Vlaanderen z. M. I. R. Driessen Schrader z. 7. C. C. G. Gerritsen— Kelderman z. C. W. H. Verbeek— Mynders z. L. van Dorp—Bloemen dal z. 7. J. Verheul—v. d. Sel d. J. M. Neuman—v. d. Hoff z. 8. M. Leo- sen—van Luyken d. W. G. M. Mos- sinkoffSonneraans d. A. Duineveld Knaapen d. Overleden7 Aug. H. Portengen 66 j. Nieuw egraebt. M. Belien 21 j. Gasthuisvest. M. M. v. d. Laar 10 m. d. de Haasstraat. 8. J. H. C. Roosen—Gysbers 50 j. Leidschestraat. familiebtji'ich.esi, Bevallen: 5 Aug. Van Herwaarden van den Steen d. Dordrecht. 6. M. F. J. Camman—v. d. Leciien z. Drie!. Stoel—Gouwe z. Alkmaar. S. Stok vis— Weeniug t. Amsterd. 7. M. M. Spruit—Limper z. Helder. M. J.van keyenhoff— Dorper z. Amst. OverledenG. F. A. M. Möllinger 47 j. Soesterberg. 5 Aug. Wed. G. Oldemau—Jongens 82 j. Wormer- veer. S. J. Potgieter jd. 80 j. Gen- dringen. Wed. M. C. Areudsen Petit 55 j. Amst. H. J. J. Lanson jd. 79 j. Amst. J. van Wessem 86 j. Am sterdam. G. J. A. Klomp 82 j. Slo- teu (N.-H.) D. de la Mar 66 j. Hil versum. 6. R. C. Keesmaat jd. 38 j. Amst. F. H. Bieschei—Linu 36 j. Arnhem. A. Rienderhoff— Stellengsuia 70 j. Ëukhuizen. Wed. C. Steenberg- Van Gorsel 64 j. Borgen-op-Zooin. 7. E. Hardebeck jtn. 2 md. Amst. VERVOL?» «I^UWSTIJDINSEK. De timmerliedeiibe weging te Amsterdam. De hedenmorgen gehouden verga dering der timmerlieden in „Frasca- ti", beoogde hoofdzakelijk eeu protest tegen de houding der pers en iu het bijzonder van de „Amsterdamsche Courant", (het geeltje,) en het „Han delsblad." Spreker J. A. van Zntphen, secre taris v. d. Ned. Diamantbewerkers- bond, stelt de eischen der stakers aan het licht en vergelijkt het inko men van H. M. de Koningin met dat van den timmerman. (Applaus en zwak gesis.) Er werd op gewezen dat met den aanval op de pers niet de verslagge vers, maar de hoof redactiën bedoeld worden. Medegedeeld werd o.a. dat 38 pa- trooDs aan do eischen hebben toege geven. ARROYOS '3SEIHENTS- RECHTBAPK Zitttinq van Dinsdag 9 Aug. 98 Tegen G. A. de Korte, die in dron kenschap den veldwachter Hiebendaal to Zandvoort heeft geslagen, werd 14 dagen gevangenisstraf geëischt. "'egen G. M. v. d. Hart, die in dron kenschap de. openbare orde had ver stoord en den rechercheur Misset had uitgescholden werd geëischt 3 gulden of 3 dagen hechtenis en wegens beleedi- ging 7 dagen gevangenisstraf. Tevens stond terecht E. Visser van Egmond, die te IJmuiden een 13- jarigen knaap met een mes een bloeden de wond heeft toegebracht. De knaap had tegen Visser gezegd toen hij hem op straat tegenkwam „Ben je weer gek," waardoor beklaagde in woede werd ontstoken. Beklaagde ont kende. dat hij den knaap met het mes had geslagen, daar zooals hij beweerde de jongen hem een klap had willen ge ven en daardoor in aanraking met het mes was gekomen. Daar uit het getuigenverhoor bleek, dat Visser wel degelijk met het mes had geslagen, werd tegen hem geëischt eene gevangenisstraf van 2 maanden met verbeurdverklaring van het mes. J. Vrolijk van Velsen, stond te recht, dat hij den onbezoldigden veld wachter de Jong op den openbaren weg had uitgescholden en hem had toege voegd, dat hij een valschen eed had af gelegd. Beklaagde was door de Jong eenige jaren geleden bekeurd en had toen 7 dagen in de gevangenis moeten zitten. Beklaagde ontkende het hem ten laste .Bloemendaal. De kinderfeesten op 3 September alhier te houden, beloven een uitste kend verloop te zullen hebben. De leiding der spelen is opgedragen aan den bekenden heer Martin uit Haar lem, terwyl een deel van bet orchest des heeren Kriens medewerking zal verleeuen, en by het av©ndfeest het geheele orchest een concert zal geven voor de ingezetenen. De feest-commissie zag echter gaarne, dat de ouders der kinderen wonende in Bloemendaal, O verveen of Voge lenzang, wier kinderen in Haarlem of elders de scholen bezoeken, de namen en den leeftijd dier kinderen opgaf aan eeu der Hoofden van scho len in deze gemeente, opdat ook die kinderen deel kunnen nemen aan het schoolfeest. Zandvoort. Zondagavond werd in de Kurzaal een concert gegeven door Mej. A. Zelden- rust, piano mej. B. J. Bramson, zang en den heer S. H. Spoor, viool. Dit con cert mag als uitstekend geslaagd be schouwd worden. Een herhaald applaus bewees hoe het pianospel van mej. Z. en de zang van mej. B. in den smaak der aanwezigen vielen, evenals het riool- spel van den heer S., dat ook bizon dei' werd toegejuicht. De zaal was niet goed bezet, wat toe te schrijven is aan het slechte weer van Zondag. Heden Maandagmiddag hield het Le ger des Heils uit Haarlem onder leiding van kapitein Feenstra eene openlucht bijeenkomst aan het strand alhier. Er werden verschillende toespraken den en enkele solo's gezongen. Het bezoek waarin zij zich mochten verheugen was zeer gering wat toege schreven moet worden aan den aanhou denden Met de nachtmailboot kwam heden ochtend te Vlissingen aan de Kroon prins van Griekenland en gevolg. De Prins vertrok met den gewonen mail- trein waarin een salonrytuig was aan gehaakt, naar Frankfort. By aankomst te Vlissingen was Z. K.H. gecomplimenteerd door den heer Rud. Lehmann, consul-generaal van Griekenland te Amsterdam, den heer J. Ruiter, vice-consul te Amsterdam en den heer P. Smith, consulair-agent te Vlissingen. Wielrijden, In den wedstrijd om den goeden beker, die Zondag te Berlyn is ge- honden, waren winnaars van de se- rieën (1 K.M.): Pontecclii, Büchner, Momo, Meyers, Grogna, Jacqnelin Arend en Parlby. De halve beslissingen werden ge wonnen door Parlby, Pontecchi, Grog- na, Meyers en Wasjkewitsj. Jacque liD, die met Meyers in dezelfde halve beslissing reed, werd gedisqualificeerd Maandag de beslissing. By den aanvang van| de oefeningen der manschappen der d.d. schutterij te Leiden werd door den komman- dant aan het muziekkorps kennis gegeven, dat het by die oefeningen niet meer tegenwoordig behoefde te zynnu vernemen wy, dat by den majoor-kommandant ernstige plannen bestaan het muziekkorps op te heffen, Leidsche Ct Aangekomen badgasten J. Houwink, Sneek 2 pers. Hotel Belvédère. J. Kir berg, Gerresheim, Grand Hotel Mevr. Kauer, Dusseödrop, 2 pera Grand Hotel. Freiherr v. Lupin, Munch en, Grand Hotel. Jhr. Gockinga, Haarlem, Grand Ho tel, 4 pers. M.ARKTNIEU W S Graan-en Zaadmarkt. Roode tarwe f 0,a f 0,00 Witte tarwe f 10.75 a f 0.—.Rogge f 5.75 a f5.— Haver f4,— a f0,—Gerst f 4.20 a f 0,Paardenboonen- f 7. k f .0—. Bruine boonen f0.k f 0.— Capucijners f 0.— a f0,—Karwji- zaad f0,— a f0,—Bruin mosterd zaad f0.— a f—Groene orwtei f 0.— a f 0.—Duivenboonen f6.75 a 0.— Karwyzaad f 10.75 a 9,62'/i. Koolzaad f7.75 a f7.50. 353E STAATSLOTERIJ 9 Aug. 1898. 3e klasse 2e Lyst No. 4058 f 2000. No. 6508 f1500. No. 5616. 6911 f 1000. No. 9802 f200. No. 5389, 8587, 15384, 15916 f100. Pryzen vac f45. 17 28S2 6499 918011775 1498818-264 89 2967 6534 92911178615041 18275 127 -2997 6539 9376 11806 5044 18310 129 3055 6551 9430 11847 1512618318 177 3062 6589 9494 1195515171 18349 17830956604 951011971 15 8218354 188 3260 6648 9529 l2l>56 15201 18386 V 92 3300 6676 9550 12082 15241 18404 39133046747 9627 12106 35325 18143 406 3452 6777 9636 1213615374 18491 431 3516 6860 975012172 15462 18531 444 3 34 6881 9856 12181 1551318551 4613647 6928 9877 122031551918597 4 98 3730 6988 9937 12243 15526 18672 5413748 7U79 9940 122151553218701 574 3865 7149 997312 '141555718718 57939427132 998712316 1572318763 6303954 717910U4812371 1-5805 18790 683 4005 72491009012373 1581318802 706 4035 731410 -0712374 15820 18803 74640397343 1021612531 1586318807 796 4073 7363 10257 125371589518854 899 41637408 10320 12607 15899 18898 915 42067410 10358 12666 15904 18928 9164246742210379 1269315909 18942 948 4274 743010390 12718 1594018979 103142787493 10455 12877 1626018998 110343027536 10471 13150 1627919011 1107 4371 75961050813163 1633219077 11764527 7754 10510 1318316471 19080 11884584784110523 1319916574 19137 12 5 4699 7897 10559132881666719197 1*2414712 80241061013323 1668919198 1242 4720 8< 751070013336 16716 19261 1277 4804 8109107301342416803 19270 1287 48i 0811310757 13431 16866 19351 1472 4893 8110 10762134331691219403 1477 4899 820810774 l345n 16918 19405 15834901 8-236 10815 13503 1696619419 1586 4976 82561083 13514 16978 19433 159449928284 1084613544 1701519436 16485038 829610856135901712519463 1668 5071 8319 10870 13645 1722819491 1674 50738391 10950 13651 17261 19604 18505077 844210953 13666 17267 19668 1936 5084 «45010961 137431730319720 2127 5177 8481 U 966 V 751 17435 1*752 221151858527109831378917:44 19816 2253 5204 858811' 02 13823 17490 19858 22785231 859611008 13943 1750 19968 22805361861511043 138721750519870 2299 5396 865211063 14' ''26 17531 2' 0 67 2808 5514 8674 11089 14' i35 17538 20318 23205532 8677 11102 11131 17572 2' >410 2418 5563 8693111121 1 19» 17593 20425 2507 5571 870711113 14221 17616 20440 25325640 8717 11167 1424917619 20444 2547 5679 8723 1116814314 17717 204-50 25515690 8728 11199 14344 17744 20454 2-553 5695 875111255 14469 17748 20458 2578 5758 8760 11410 14491 17773 20490 2585 5764 8887 11419 14-56417898 20575 2609 5796 892011443146311791520579 2663 5983 8957 1146814659 17920 20640 2741 6014 899311495 14727179 220711 2744 6051 89961155 1474917925 20718 28146-39900111565 1477117941 20747 2815 6 49 911 1158-514783 180092 764 2849 6425 91421173914833 18028 20846 85S 6165 9165 11761 14919181-58 20917 20979 Stoom vaar fbericht®vr(. Het stoomschip Ardjoenovan Rot terdam naar Java, passeerde 6 Aug. üagres. Het stoomschip Bromo, van Rot terdam naar Java, arriv. 6 Aug. te Padang. Het stoomschip Soembing, van Rot terdam naar Java, vertr.8Aug. van Perim. Het stoomschip Prins Hendrik ran Batavia naar Amsterd., arriv. 7 Aug. te Genua, heeft de reis voort gezet. CONCERT te geven door het Haar- lemsch Muziekkorps, onder directie van deu luit.-kapeluieester C. P. W. KRIENS, op Woensdag 10 Aug. '98, des avonds van 8—10 uur. PROGRAMMA 1. Marche militaire Kriens. 2. OuvertureRossini. 3. a. Entre-act' „Rosa- munde"Schubert. b. Wir spielen Soldat. Eilenberg. 4. Fantaisie „Roméo et Juliette"Gouno*. 5. OuvertureMeyerbeer. 6. Neu Wien. Walzer Stratus. 7. Fantaisie „La Vivan- dière"Godard. 8. Ballet „Gustave ni". Auber.

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3