hadden weten afhandig te maken, terwjjl zy ten deele voornemens waren hun gewoon tarief te handhaven of het hoogstens te verdubbelen, hetgeen in de drukke dagen van September wel kan worden verontschuldigd. Ons werd de vraag gesteld, hoe, naar onze meeoing de koetsiers der stationueereude rijtuigen zouden han delen, of ook dezen, die nog al eens vaak met den passagier over de toe passing van het door de politie vast gestelde tarief, van maening verschil len, van de feesten zouden kunnen misbruik maken. O. i. is dit onmogelijk, daar de huurkoetsiers niet meer mogen vor deren dan dat tarief en onder con trole der politie staau. In gevallen van verschil over dit punt heeft men zich slechts tot haar te wenden. B. Inhuldiging van H. M. de Koningin. Officeel programma. Ceremonieel bij do Plechtige Inhuldi ging van Hare Majesteit de Ko ningin in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Door een Koninklijk saluut van 101 kanonschoten, het bespelen van het ca rillon en het gelui der klokken zal de Plechtigheid worden aangekondigd. De Plechtige Beeediging en Inhuldi ging van Hare Majesteit de Koningin zal plaats hebben in de Nieuwe Kerk. De Koninklijke Kroon, do Koninklij ke Schepter, de Rijksappel en de Grond wet; van het Rijk, liggende op rood flu- weclen kussens, zullen tijdig vóór den aanvang der Plechtigheid op een Kre- tienstafel tegenover den Troon worden nedergelegcL De Plechtigheid zal als volgt zijn ge regeld I. Des morgens te 10 uur zullen in het Koninklijk Paleis moeten aanwezig zijn alle Dames en Heer en, aangewezen om Hare Majesteiten en de overige Vorstelijke Personen naar de Nieuwe Kerk te vergezellen. H. De dienstdoende Schutterij en het garnizoen van de hoofdstad zullen te 10 uur op den Dam de him aangewe zen plaatsen moeten hebben ingenomen. III. Te 10 uur zal aan het Koninklijk Paleis moeten zijn opgesteldvoor den linkervleugel eene Eerewacht van den Nederlandschen Studenten-scbietbond. Voor den ingang van de Nieuwe kerk zal te 10 uur mofeten zijn opgesteld: rechts eene compagnie Grenadiers met de Koninklijke Militaire Kapel van het Regiment Grenadiers en Jagers, en links eene compagnie Jagers. Te 10 uur zal in de Nieuwe kerk, van de deur van het kerkgebouw af tot den hal ven afstand naar den Troon, zijn op gesteld eene enkele rij manschappen van de dienstdoende schutterij van Am sterdam. IV. Van het Koninklijk Paleis af tot aan de Nieuwe kerk zal worden opge steld een bij ongunstig weder overdekte gang, aan weerszijden waarvan zullen zijn geplaatst Adelborsten van de Ko ninklijke Nederlandsche marine en Ca detten van de Koninklijke Militaire Aca demie. V .Dos ochtends te 10 uur wordt aan de Leden van de Staten-Generaal met de Griffiers en de Commiezen-griffiers der beide Kamers gelegenheid gegeven desverkiezende in het Koninklijk Paleis bijeen te komen, en zich te 10 urn* 15, geëscorteerd door een commando van het 7de Regiment infanterie, van het Paleis te begeven naar de Nieuwe kerk. Aan den ingang zullen zij door twee ceremoniemeesters worden ontvangen en geleid naar hunne zitplaatsen tegenover den Troon. Aldaar zullen zij zich in eene Openba re en Vereenigde Zitting constitueeren. V x. De Ministers, Hoofden van Mi- nisterieele Departementen, en de Leden van den Raad van State, zullen te 10 uur 15 in het Koninklijk Paleis bijeen komen en zich te 10 uur 30 van het Paleis te voet begeven naar de Nieuwe Kerk. Aan den ingang zullen zij door twee ceremoniemeesters worden ontvangen en geleid naar hunne zitplaatsen. VIL Het Corps Diplomatique zal worden uitgenoodigd tot het bijwonen der Plechtigheid, met verzoek daartoe te 10 uur 30 in de Nieuwe Kerk aanwezig te zijn. Gemeld Corps zal door twee ce remoniemeesters worden ontvangen, en naar de voor de Diplomatie bestemde Tribune worden geleid. VIII. De ministers van Staat, de Grootkruizen der Nederlandsche Oifaen, de Hooge Raad der Nederlanden, de Algemeene Rekenkamer, de Commissa rissen der Koningin, in de Provinciën, het Hoog Militair Gerechtshof, de Hoo ge Raad van Adel. de leden van andere Colleges en de verdere Staatsambtena ren voor welke plaatsen zijn aangewe zen, alsmede alle andere personen die zullen worden toegelaten, zullen zich in de Nieuwe kerk vereenigen op het uur, vermeld op het aan hen uitgereikt be wijs van toegang. De Indische Vorsten welke de Plech tige Inhuldiging van Hare Majesteit de Koningin zullen bijwonen, worden uit genoodigd zich te 10 uur 45 te bevin den aan de Nieuwe Kerk, alwaar zij door twee ceremoniemeesters zullen wor den ontvangen, en geleid naar den Troon Zij zullen rechts en links aan den voet van den Troon Hare Majesteit afwachten. IX. De aan het Koninklijk Huis aan verwante Vorsten en Vorstinnen, die de Plechtigheid zullen bijwonen, worden uitgenoodigd zich te 10 uur 40 van het Koninklijk Paleis te begeven naar de Nieuwe kerk, gezeten in eene koets met zes paarden, rijdende door de Paleis straat en den N.Z. Voorburgwal. De Vorstelijke Personen zullen worden ont vangen door twee ceremoniemeesters en zullen worden geleid naar de voor Hoogstdezelven bestemde Loge ter rech terzijde van den Troon. X. Hare Majesteit de Koningin-Moe der zal zich te 10 uur 50 naar d£ Nieu we kerk begeven, gezeten in eene koets bespannen met acht paarden. Hare Ma jesteit zal voorrijden aan de deur van do kerk NZ. Voorburgwal. De stoet welke Hare Majesteit zal begeleiden is als volgt samengesteld a. Een escorte cavalerie. b. De ceremoniemeester van Hare Ma jesteit de Koningin gezeten in een rij tuig met twee paarden. c. Zes Kamerheeren van Hare Ma jesteit de Koningin, gezeten in twee rij tuigen met twee paarden. Hare Majesteit de Koningin-Moeder. d. De Grootmeesteres van Hare Ma jesteit de Koningin-Moeder, Hoogstder- zelver Hofdame van dienst en de Ka merheer van Hare Majesteit de Koning in, Particulier Secretaris van Hare Ma jesteit de Koningin-Moeder, gezeten in een rijtuig met twee paarden. f. Een escorte cavalerie tot sluiting van den stoet. De Dames cfu Palais van Hare Ma jesteiten de Koningin en de Koningin- Moeder worden uitgenoodigd zich ten 10 uur 45 te bevinden aan den ingang, N.Z. Voorburgwal, van de Nieuwe kerk, alwaar zij Hare Majesteit de Koningin- Moeder zullen afwachten, om Hare Ma jesteit bij liet binnengaan in het kerkge- lx>uw te volgen. XI. Aan de deur van de kerk zal Hare Majesteit de Koningin-Moeder worden ontvangen door vier Ceremonie meesters en twee Aide-ceremoniemees- ters, welke, voorafgegaan door den Cere moniemeester van Hare Majesteit de Koningin en de Kamerheeren, Hare Majesteit zullen geleiden naar Hare zit plaats op den Troon, links van den ze- tol bestemd voor Hare Majesteit de Ko ningin. Het gevolg van Hare Majesteit zal op of naast den Troon de aangewezéii plaat sen innemen. XII. Bij het binnenkomen van Hare Majesteit de Koningin-Moeder in de Kerk zal het orgel, versterkt met blaas instrumenten, worden bespeeld tot Hare Majesteit de Koningin de Kerk «il bin nentreden. XIII. Hare Majesteit de Koningin zal het Koninklijk Paleis te 11 uur verla ten, en Zicli onder het losbranden van het geschut, het bespelen van het caril lon en het gelui der klokken begeven naar de Nieuwe kerk. De stoet van Hare Majesteit zal zijn samengesteld als volgt: a. De Herauten van Wapenen met hunne trompetters. b. De Koningen van Wapenen. c. De Ceremoniemeester van Hare Majesteit de Koningin, welke echter eerst bij den ingang van de Kerk zijne plaats inneemt. d. De Kamerjonkers, de Jagermees- ters en de Stalmeesters in buitengewo nen dienst van Hare Majesteit de Ko ningin, gaande twee aan twee. e. Twaalf Kamerheeren van Hare Majesteit de Koningin, gaande drie aan drie f. De Hoofden der Departementen van de Koninklijke Hofhouding. g. De Groot-officieren van de Kroon. h. het Rijkszwaard, ontbloot gedragen door den gepensionneerden Luitenant- Generaal, Adjudant van Hare Majesteit- in buitengewonen dienst, K. van der Heijden, begeleid door twee officieren. i. De Standaard van het Koninkrijk, gedragen door den gepensionneerden Vice-Admiraal, Adjudant van Hare Ma jesteit in buitengewonen dienst, P. ten Bosch, begeleid door twee officieren. j. Het vaandel van het 7de Regiment Infanterie en de Standaard van het 3de Regiment Huzaren, gedragen door de respectieve Commandeerende officieren dier Regimenten. k. Het Vaandel van de dienstdoende Schutterij te Amsterdam en dat van het Regiment Grenadiers en Jagers, gedra gen door de respectieve Commandeeren de Officieren dier Regimenten. 1. De Opper-Ceremoniemeester van Hare Majesteit, de Koningin. De Koningin, in. Vier Adjudanten van Hare Majes teit de Koningin, dragers van den Ko ninklijken Mantel. n. De Grootmeesteres van Hare Ma jesteit de Koningin. o. De Adjudanten in gewonen dienst van Hare Majesteit de Koningin, gaan de drie aan drie en in volgorde van rang en anciënniteit. p. De adjudanten in buitengewonen dienst van Hare Majesteit de Koningin, gaande drie aan drie en in volgorde van rang en anciënniteit. q. De Ordonnans-officieren van Hare Majesteit de Koningin, gaande naast el kander. r. De Vlag-officieren en Generaals in actieven dienst in volgorde van rang en anciënniteit, gaande drie aan drie. Al de Heeren die aan den stoet deel nemen gaan blootshoofds, ook buiten het Koninklijk Paleis, met uitzondering van de dragers van het Rijkszwaard en van den Standaard van het Koninkrijk, en de officieren die hen begeleiden, de officieren dragers van de Regiments- VaandeJs en van den Regiments-St-an- daard, en de Herauten van Wapenen met hunne trompetters. XIV. Aan de deur der Kerk op den Dam aangekomen, zal Hare xuajesteil de Koningin worden ontvangen door eene Commissie uit de Staten-Generaal, die Hoogstdezelve zal geleiden naar den Troon. Vóór en bij het binnenkomen van Hare Majesteit in de Kerk zal door blaasinstrumenten en het orgel een pre ludium van het Wilhelmus worden ge speeld, waarna door een klein koor drie coupletten van het Wilhelmus zullen worden gezongen. Inmiddels zal Hare Majesteit de Ko ningin op den Troon plaats nemen, en zullen allen die tot den stoet van Hare Majesteit behooren, de hun aangewezen plaatsen innemen achter en om den Troonzetel. XV. Hare Majesteit de Koningin ge zeten zijnde, zal eene korte toespraak houden, daarna opstaan om den eed uit te spreken en vervolgens weder gaan zitten. Bij het uitspreken van den eed zullen alle in de Kerk aanwezigen van hunne zitplaatsen opstaan. XVI. Alsdan zal de Koningin gehul digd worden door de Staten-Generaal. Daartoe zal de Voorzitter der Ver eenigde Zitting zich vóór denTroon en te genover Hare Majesteit begeven, en de in de Grondwet voorgeschreven Plech tige Verklaring afleggen. De Voorzitter zal zich daarna links vóór Hare Majesteit plaatsen, terwijl de namen van de Leden der Vereenigde Vergadering door den Griffier van de Eerste Kamer der Staten-Generaal ach tereenvolgens worden afgelezen, en elk bij name genoemd lid zal opstaan om de Plechtige Verklaring te beëedigen of te bevestigen. XVII. Hare Majesteit de Koningin ontvangt dezen eed zittende. XVIII. Onmiddellijk na de hoofde lijke beeediging zal de oudste dei- Ko ningen van Wapenen zijn schepter zwaaien, met luider stem zeggen„Hare Majesteit Koningin Wilhelmina is inge huldigd," en driemaal „Leve de Koning in!" uitroepen, welkö kreet driemaal door den anderen Koning van Wapenen zal worden herhaald. Tegelijkertijd zullen de Herauten van Wapenen met hunne trompetters zich begeven buiten de Kerk, ter hoogte van den rechtervleugel der compagnie Gre nadiers, de trompetters zullen aldaar zamenlijk den ban openen, waarna de oudste der Herauten van Wapenen met luider stem zal uitroepen„Hare Ma jesteit Koningin Wilhelmina is ingehul digd!" Hierop zal door beide Herauten van Wapenen driemaal gelijktijdig worden geroepen„Leve de Koningin De trompetters zullen daarna den ban sluiten, waarna de Herauten met hunne trompetters naar hunne plaats in do Kerk terugkeeren. XIX. Na den uitroep van do Konin gen van Wapenen, in de vorige para graaf bedoeld, zal onmiddellijk Koraal- muziek invallen cn aanhouden, totdat Hare Majesteit de Koningin, Hare Mar jesteit de Koningin-Moeder en de ove- rige Vorstelijke Personen dc Kerk zul len hebben verlaten. Door een Koninklijk saluut van 101 kanonschoten, het bespelen van het ca rillon en het gelui der klokken zal de afloop van de Plechtigheid den Volke worden eekend gemaakt. XX. Hare Majesteit de Koningin zal de Kerk verlaten en naar het Konink lijk Paleis terugkeeren op dezelfde wijze en in dezelfde orde als bij Hoogstderzel- ver komst. Tot aan de deur van de Kerk zal Hare Majesteit, op dezelfde wijze als bij aankomst, worden uitgeleid door eene commissie uit de Staten-Generaal. XXI. xerstond nadat de Koningin de Nieuwe Kerk zal hebben verlaten, zal Hare Majesteit de Koningin-Moeder met hetzelfdo ceremonieel en langs den zelfden weg als bij aankomst, naar het Koninklijk Paleis terugkeeren. Tot aan I de deur van de Kerk wordt Hare Ma- I jesteit evenals bij aankomst begeleid door vier Ceremoniemeesters en twee Aide-Ceremoniemeesters. XXII. De overige Vorstelijke Perso nen, die de Plechtigheid hebben bijge woond, zullen daarna de Kerk verlaten op dezelfde wijze als bij aankomste door de Ceremoniemeesters uitgeleid tot aan de deur van de Kerk. XXHI. Vervolgens zullen de Leden der Staten-Generaal met hun escorte, de Ministers, Hoofden van ministerieele departementen, en de Leden van den Raad van State naar het Koninklijk Paleis terugkeeren. Ecrstgenoemden voor zooverre zij van deze gelegenheid wonsclxen gebruik te maken. XXIV. De Indische Vorsten zullen hunne plaatsen rechts en links aan den voet van den Troon hernemen, zoodra Hare Majesteit den Troon zal hebben verlaten en Zich, na het vertrek der Autoriteiten in de vorige paragraaf ge noemd, door de Ceremoniemeesters uit geleid, begeven naar den uitgang N.Z. Voorburgwal, vanwaar Zij in rijtuigen naar Him hotel zullen terugkeeren. XXV. Ook het Corps Diploinatique zal, na het vertrek der Autoriteiten in paragraaf XXIII genoemd, door de Ce remoniemeesters naar de deur van de kerk worden teruggeleid. XXVI. Alsdan zullen de iu paragraaf VIII genoemde Leden van Hooge Staats collegien en verdere Hoogere Staatsamb tenaren, alsmede al de overige, aanwezi gen de Kerk verlaten. XXVII. De Directie in de Ketrk wordt opgedragen aan tien Kamerhee ren van Hare Majesteit do Koningin en aan den Adjunct-Intendant van het Ko ninklijk Paleis te Amsterdam, als cere moniemeesters, bijgestaan door vier en twintig officieren der dienstdoende schutterij van Amsterdam, twaalf offi- eieren der marine en twaalf officieren van de landmacht, als Aide-Ceremonie meesters. XXVIII. Alle bij dit programma aan gewezen autoriteiten zijn in ambtscos- tiuim en in gala, de overige aanwezi gen, zooveel mogelijk, in costuum of in rok met witte das. De Dames van het gevolg van Hare Majesteiten en der overige Vorstelijke Personen, benevens de Dames van het Corps Diplomatique in groot toilet, de overige Dames in gekleed wandeltoilet. De Leden der Hofhouding van Hare Majesteiten en der overige Vorstelijke personen in gala. De Militaire Macht in groote tenue. In de Kerk en gedurende de Plech tigheid wordt allen mannelijken aanwe zigen verzocht het hoofd ontbloot te houden, met uitzondering van de dra gers van het Rijkszwaard en van den Standaard van liet Koninkrijk en de officieren die hen begeleiden, de officie ren dragers der Regiments-Vaandels en van den Regiments-Standaard, de He rauten van Wapenen met hunne trom petters, en de Leden der Dienstdoende schutterij van Amsterdam, opgesteld in j den toegang tot den Troon. Lederen SCunst Georg Ebers. f I Zondagavond is te Tutzing, in zjjn villa aau het Starnberger Meer, de bekende romanschrijver en egyptoloog, Georg Ebers, overleden. Ebers stamde uil de familie der in de memoiren- litteratuur der vorige eeuw veel ge noemde „Hofjude" Ephraïm, die te Berljjn woonde, en Friedrich der Grosse herhaaldelijk aan geld hielp voor diens oorlogen. De afstamem- lingen van Ephraïm traden tot het Christendom over en een tak der familie behield den naam Ebers, die ook Ephraïtn reeds had gevoerd, ter wijl een andere tak zich Eberty noemde en ook voor dezen naam iu de letterkunde een plaats verwierf. Georg Ebers werd in 1837 te Berlyn geboren, maakte grondige wetenschappelijke studiën en legde zich spoedig in 't bijzonder op de egyptologie toe. De egyptologen Brugsch en Lep- sius waren zijn leermeesters en zij onderwezen hem in bet hieroglyphen- schrift. Ebers, die een vrij vlotten schrijf trant en een Oostersche fantasie be zat, verwierf zich als auteur naam door tal van schetsen en romans, waarin hij het leven in't oude Egypte schetste, met zijn fantasie zijn waar lijk groote kennis aanvullend. Als geleerde verwierf hij zich aanzien, door zijn streng wetenschappelijke artikelen en onderzoekingen op het gebied der egyptologie. In 1864 verscheen z\jn eerste roman De Egyptische koningsdochter. In dit boek gaf hij de menschen uit den tijd der Pharo's moderne gevoelens. Het werk maakte grooten opgang en werd in bijna alle Enropeesche talen ver taald. Zijn andere romans TJardaHomo sum, De zustersDe keizer vonden eveneens een groot publiek. In zijn romaa De burgemeestersvrouw, schet ste bij bet beleg van Leiden. SjptOft en Wedstrijden Cricket. Dinsdagmorgen elf uur ving de tweedaagsche cricketwedstrijd aan tussclieu een elftal Engelscbe gasten van Baron v. Brieneu van de Groote Lindt en een Nederlandsch elftal, samengesteld door den „Ned. Cricket bond". In het Engelscbe elftal komen enkele eerste klas-cricketers Yoor, als C. P. Foley, Hon. Mansfield, eeuex- Cambridge-speler en Forbes, die in 1894 voor Oxford University speelde. Het Ned. elftal bestaat uit de b.h. C. J. Posthuma, Haarlem, captain, mr. C. Feith, den Haag, W". H. R. van Manen, A. A. Kool, A. Kool hoven en A. v. Waveren, Haarlem, M. en J. Beyerinck en de Stoppelaar, Leiden, D. van den Berg en J. C. Schröder, Amslels C. C. Nederland ging het eerst aan bat en sloeg 99 bij elkaar, waarvan rar. C. Feith 39. De eerste innings der Engelscben leverden een totaal van 73 op. In hun tweede innings maakten de Hollanders 87. De wedstrijd ein digde toen de Engelschen in hunne tweede innings 27 hadden gemaakt zonder het verlies van een wicket. Zij moesten dus heden 87 runs maken om te winnen. Wielrijden. De Belg Grogna is Maandag te Berlijn de gelukkige winner gewor- dea van den gouden beker. De volg orde in den beslisseuden wedstrijd (2 KM.) was: 1. Grogna, 2. Parlby (een banddikte achter), 3. Pontecchi (een lengte achter), 4. Meijers. Tijd 3 m. 414/s s« In een tweeden troostwedstryd wer den de beide serieën (1 K.M.) gewoü- nen door Mündner en Büchner, Arend en Jacquelio. In de beslissing (2 K.M.) was 1. Jacquelin, 2. Büchner (tien lengten achter), 3. Arend. Tijd 3 m. 46'/s s. Büchner had Arend gehinderd en werd daarom gedisqualifieeerd. In een wedstrijd met voorgiften over 804 M. wareu de overwinnaars: 1Kudela (35 M.), 2. Müudner (30 M.), 3. Jacquelin (van meet), 4. Dutrieu. Tijd: 574/s s. Momo, Meijers en Pasini werden niet geplaatst. geleid naar het hotel Krasnapolsky, dat het best op zulk een overstroo- ming van gasten berekend is. De po- J litie belette zoowel bij bet station als i aan het hotel dat muziek gemaakt werd, wat voor de Duitscbers een groote teleurstelling was. Niettemin, men was voor zijn pleizier uit, en de vroolfikheid kou ook zonder muziek I gaande blyven. Het was een drukte van belang om al deze hongerige sportmaunen aan eten en drinken te helpen. Het cotnité van ontvangst was druk iu de weer de slaapplaatsen in verschillende hotels te verdeeien en inlichtingen te Duitsche Wielrijders in Amsterdam. Uit Dortmund kwam Dinsdagmid dag met een extra-trein aan het sta tion van den Staatsspoorweg (Wees- perpoort)te Amsterdam een gezelschap van 570 wielrijders, leden van de „Dortmuuder Wielrijdersclub." Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan hunuer club maken zij een reisje naar ons land. De Dnitscbe sportbroeders werden allerbest ontvangen door vertegen woordigers van den A. N. W. B." en den „Deutschen Radfahrverein" en De gasten hebben den korten tijd dat zij in Amsterdam vertoeven le- steed aan bezichtiging van enkele merkwaardigheden die op hun weg lig gen en de havenwerken. Heden ging het naar Den Haag en vandaar reeds hedenavoud weer per extratrein naar Dortmund terug. GEMEU&O &BEUWS Dreyfusiana. Een aantal Belgische dames (o. a. mme. Frère-Orban, mme. Anspach, mme. Vanderkindere) hebben een petitie gericht tot mevr. Faure, opdat z\j haar invloed gebruike om een einde te maken aan de zedelijke pijniging, die sedert drie jaar aan mevr. Dreyfus wordt opgelegd, niet alleen door de vreeseljjke straf die haar man onder gaat, maar ook door de willekeurige verergering daarvan. Volgens de „Siècle" had de vroegere Minister van Koloniën Lebon, vóór zijn aftreden, de houten schutting om Dreyfus' hut op het Duivelseiland, door eeu steenen muur doen vervan gen. zoodat de veroordeelde de zee niet kan zien en als levend begra ven is. Mierenplaag. In het Grünewald nabij Berlijn werden Zondagavond een aantal da mes met kinderen door een zwerm vliegende mieren overvallen. Spoedig waren vrouwen en kinderen geheel met mieren bedekt en de gelaten der vrouwen waren geheel zwart van de insecten en geleken mierenhoopen. De aaDgevailenen waren natuurlijk zeer verschrikt en eerst na geruimen tijd gelukte het hun zich van de lastige dieren te bevrijden. Ernstige gevolgen hebbeo ze niet ondervonden. Alleen hadden ze nog een lange poos daarna last van een onaangenameu jeuk. In Berlijn wordt in een bloemen winkel tegenwoordig met succes ge bruik gemaakt van een nieuw materiaal voor het vervaardigen van kransen en wel van de geelachtig groene bladeren der gekroesde andijvie. De bloemen komen daarop zeer goed uit en de bladeren zijn duurzamer dan men meent. Alpenisten. In de Alpen zijn Zaterdag en Zon dag niet minder dan zes toeristen gestort, voornamelijk ten gevolge van eigen roekeloosheid. Vier hunuer heb ben hun waaghalzerij met den dood moeten bekoopen, de beide anderen zijn nog levend gered. Noodweer bij Keulen. Zondagmiddag beeft te Keulen en omstreken een vreeselijk onweder plaats gehad. Hagelsteenen zoo groot als bikkels vielen neder en duizenden vensterglazen werden vernield. Het onweer werd door een storm vooraf- gegaan, die in de voorstad Polil en in Bayentbal vreeseljjke verwoestingen aanrichtte. Te Pohl is de geheele straat een puinhoop gelijk. Een wind hoos sloeg den kerktoren tegen het dak van de kerk. De kerk is zwaar beschadigd, eenige huizen zijn geheel vernield en een danszaal is met den grond gelijk gemaakt. Een omnibus, waarin ver scheiden personen zaten, sloeg om en vele passagiers werden zwaar gewond. Sterke eikeboomen werden ontworteld, i een stortte op bet dak van een woon- I buis, welks bovenverdiepingen ineen zakten. Twee kinderen werden doode- lijk gekwetst. Te Bayentbal is de school ingestort. De ouderwijzer en zijn familie ge raakten onder de poinboopende waar bevond zicli dan ook de weerga van zoo'n prachtige verzameling? Maar niets van dit al maakte eenigon indruk op Jack; hij verbaasde zich over Clau de en maakte opmerkingen, die niet de moeite waard zijn nedergeschreven te worden. In de staatsievertrekken stelde liij Claude op nog grooter proef. Hij was nl. van plan de prachtige gobelins mot voorstellingen naar teekeningen van Ra phael vervaardigd te laten afnemen en zc eens flink uit te kloppen, wat gelijk stond niet ze geheel te vernietigen. En hij dreigde de geschilderde pla fonds terstond te laten witten. „Aurora den pacht verbannend, hè f riep hij uit met opgetrokken wenkbrau wen. „Zij zou spoedig mijn nacht ver bannen, zij zou mij den slaap ontroo- ven' En al die kleine naakte jongens! Er moest papier over geplakt worden En dat kolossale bed, wie moet daarin slapen, dat zou ik wel eens willen weten. Ik niet. Het is wel twintig voet lang en breed; hè, ik ril er van als ik er naar kijk en die» plafonds maken mo riek. Hoor eens Claude wij zullen de Staatsie- vertrekken. zooals jij ze noemt afsluiten en jij moogt den sleutel bewaren. Ik btb er genoeg van; zij zullen mij neg een nachtmerrie bezorgen." Maar dit waren niet de eenige tementen, waar Jack een afkeer van had d'- suite, die onder Claude's toezicht ex pres voor het gebruik van den hertog in orde was gemaakt, beviel hem niet lang. Alles was veel te mooi voor hem en rijn katten zij waren niet aan zoo'n weelde gewend, en voelden er rich niet thuis en Jack vertelde zijn neef, dat hij een plannetje in rijn hoofd had, dat liij ten uitvoer wilde brengen, zoodat Claude weer de angst om het hart sloeg. Den laatsten tijd van hun eenzaam I verblijf op Maske Towers bad ieder rijn eigen bezighedende hertog was be zig een beter verblijf voor liem en zijn katten in te richten en Claude hield met Jack's toestemming en op raad I van den. oprichter, het toezicht over het aanleggen van een golfterrein, dat spe ciaal voor den heer Sellwood in orde ge bracht werd .Want de staatssecretaris had beloofd ook op Maske Towers te komen in elk geval de laatste dagen van de week, totdat de regeering hem weer op riep. Alles was nu omtrent de logé's gore- gelA De Frekes en de Sell woods zouden samen komen, en de laatsten mochten de prachtige suite in gebruik nemen, die Jach zicli ontzegd had. Dit was een idee van den hertog zelf. Eu wat meer was hij hield zelf de laatste dagen een oogje op liet in orde maken der kamers; dit hield hij echter tot het laatste oogen- blik geheim ja, eerst een kwartier voordat de „omnibus" zou voorkomen om hen naar Devenholme te brengen, want hij wilde de gasten zelf afhalen zocht hij door een plotseling voorge voel gedreven Claude op om hem te la- teil zien, wat hij gedaan had. I Claude had hem ook zijn werk ge toond. Hij was bezig eenige onschuldige gedichtjes op „Olivia, die de Londensche luchtai iet langer behoefde in te ademen" te maken en de hertog had er reeds een gedeelte van gehoord. En in de kleine kamer, die aan de bibliotheek grensde en door Jack het „poeëtenhoekje" gedoopt was, zat Clau de rijn verzen over te schrijven. Claude veegde met karakteristieke zorg rijn pen af en volgde Jack terstond. Zij gingen nu door de bibliotheek, waar het licht, dat door de gekleurde vensters naar binnen scheen, een aardig effect teweeg bracht. Nu bereikten rij de trap. Boven moesten rij weder verschil lende gangen overloopen, die Jack altijd aan het hotel in de stad herinnerden. Eindelijk en ten laatste, toen rij zich in den keurig versierden vleugel bevon den, bleef Jack voor een der deuren staan en opende haai-. En op dat oogen- blik werd Claude aan het hotel herin nerd; want evenals toen moest hij op den drempel blijven staan, maai- nu niet bevangen door een vreeselijke hitte, maar van verbazing. Een verrukkelijke bloemengeur kwam hem te gemoet. De kamer was als 't ware met frissche rozen bezaaid. Het scheen wel alsof ze door de ramen naar binnen gewaaid of van 'fc beschil derde plafond naar beneden gevallen waren. Zij lagen op den vloer in artis tieke wanorde verspreid. De vazen op de tafel waren er mee gevuld; rij ver borgen den schoorsteenmantel, die met mos bekleed was; uit den haard sta ken enkele rozen hun kopjes op en som mige schenen van de schilderijen aan den wand te rijn afgenomen zóó smaak vol waren rij gearrangeerd. Alleen aan het witte, kleine ledikant waren geen bloemen aangebracht. En te midden van dezen, bloementuin stond Jack,- blozend als de rozen om hem heen. oor wie is deze kamer bestemd?" vroeg Claude ofschoon hij het zeer goed wist. „Voor Olivia ik meen juffrouw Sellwood. Zie je, oude kerel, gij hebt i die geleerde verzen voor haar gedicht i en ik vond dat ik dus ook iets moest doen." j „Jouw gedicht is 't mooiste?" zeide Claude met oen jaloersche uitdrukking in rijn nu schitterende oogen. Toen zuchtte hij. „O! schavuit?" zeide Jack, die zich te dankbaar gestemd gevoelde om het fijne van Claude's compliment te be grijpen. „Ik wou van mijn kant ook een beleefdheid doen. Kijk eens, Hoe vind je dien Dit zeggende nam hij een grooten, witten bouquet uit den vaas, die op de toilettafel stond en hield hem Claude voor, wiens oogen al grooter en grooter werden. „Die ie ook voor haar; ik wilde jou vragen of ik hem hier zou laten of hem haar aan 't station geven Of van avond aan 't diner? Wat denk jij er van?" „Niet aan 't diner en ook niet aan het station," zeide Claude. „In 't geheel niet bedoel je! Ik zie het aan je gericht!" riep de hertog uit. „Maar," ging hij terstond weer voort, zoodat Claude hem niet kon antwoorden, „waarom niet? Wat steekt er voor kwaad in Het is toch maar een gewone bouquet." „Olivia zou er door in verlegenheid gebracht worden," was het antwoord. „In verlegenheid?" „Ja; iedereen zou het opmerken, be grijp je. Zoo'n bouquet geeft men alleen n een bruid." „Dat zie ik niet in," zeide Jack ter- ergeslagen, „maar als het zoo is, is het goed om het te weten. Ik bedoelde er geen kwaad mee. Aan zoo iets dacht ik in 't geheel niet. Maar hoe bet ook zij, ik wil haar niet in ver egenheid brengen, dat was mijn plan keelemaal niet de bouquet zal verdwijnen en ik. ook.Rijd met me tot aan den grenspaal mee. zal je eens laten zien hoe wij in de bosschen met de vier reden." Dat ritje werkte zeer op Claude's ze nuwgestel; Jack schreeuwde te veel naar rijn zin en klapte voortdurend met de zweep. Jack kon beter dan een van rijn stalknechts een zweep hantee- ren. Maar de hertog nam Claude's com pliment op de hem eigen bescheiden wijze aan en liet rijn neef bij de poort uitstappen, waarna hij hem even opge ruimd als altijd, toeknikte. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 2