PREDIKBEURTEN 32e Muziekuitvoering in den Hout, Boeren, bijenteelt en veefokken zijn hun eenige bezigheden en men vindt in hun woningen geen enkel stuk huisraad. Vervolg Siadsssieuws Heden is geopend de instructie in zake de drie gearresteerde zakken rollers, die de vorige week de kermis onveilig hébbon gemaakt. Door de politie is in verzekerde bewaring gesteld een winkelbediende, Duitsciier van geboorte, die zich heeft schuldig" gemaakt aau verschillende diefstallen ten nadeele van zyn patroon. Door H. M. de Koningin-Weduwe Regentes is aan de hoeren Franco Mendes en vau der Eist. wijnhande laren te dezer stede, Amsterdam en Bordeaux vergunning verleend tot hot voeren van H. M. 's wapen en zyn zy tevens tot hofleveranciers benoemd. Door den agent-recherclienr Ver kerk zyn aangehouden J. A. Casan- d r, oud 11 jaren, ter zake diefstal van geld uit een toonbanklade in de Tuchthuisstraat, en C. van Dijk, oud 16 jaren, wegens oplichting van 4 paren schoenen by den winkelier D. aan de Spaarnwouderstraat. Donderdagnamiddag is de 9-jarige knaap J. Laoipe, spelende in het Spaarue gevallen en daaruit gered door den behanger W. Oostwald, wonende Dykstraat Ho. 9. Door <1en rechercheur Verkerk is aangehouden en naar het Huis van Bewaring alhier overgebracht J. P. E. Betman, oud 22 jaren, wonende te Amsterdam, die bij verschillende winkeliers verduistering had gepleegd by het wisselen van geld. Overveen. Eene aubade. De heer dr. T. H. Bornwater, ge neesheer te Overveen, werd heden morgen te S uur aaugenaam verrast door eene aubade, die hem door ver schillende ingezetenen werd aangebo den ter geiegenheid van do viering van ziju 12'/2 jarig: geneesheerschap. Hier toe was de bekende Beiersche Kapel van Ui rich geëngageerd. In den vorm van bloemen en geschenken ontving de te Overveen zeer geziene genees heer nog meerdere blijken van de waardeering der ingezetenen. Zandvoort. De uitvoering van de Rederijkers kamer Sandcvoerde" is Woensdag avond uitstekend geslaagd. Opgevoerd is geworden ,.Eon lastig schoonvader". De opkomst was belangrijk beter dan de eerste uitvoering. Een geanimeerd ba! besloot den avond. Aangekomen badgasten. Burchhardt, Basel, 5 pers., Hotel Kurzaal. Gravin Spee, Wesel, 7 idem. Gravin de Villers, Dusseldorf, 7 pers. Hotel Kurzaal. Graaf Walderdorff Dmzdorff, 4 pers., Hotel Kurzaal. Berkovits, Budapest, 2 pers., Hotel Kurzaal. Mevr. Behr, Dusseldorf, 2 pers., Hotel Kurzaal. Bruderlin, Basel, Hotel Kurzaal. J. Kaufmauo, Amsterdam, S pers., Hotel Kurzaal. Dr. Buscher, Munster, Hotel Drie huizen. Mevr. Menke, Keulen, 3 personen, Hotel Driehuizen. Mevr. Böcking, Rotterdam, Hotel Driehuizen. Mr. T. Schwartz, Göttingen, Hotel Driehuizen. Mej. M. I. Rouz, Rotterdam, Kerk straat D. 12. Mej. M. A. Scheuer, Amsterdam, idem. Dames C. J. en M. E. van Doorn. Amsterdam, idem. Mevr. de Wed. S. ten Bokkel Huiuink, Neede, 2 pers., idem. Mr. J. U. ten Bokkel Huinink, 's-Bosch, idem. S. Strauss, Carlruhe, S pers., viila Clarenwerth. De Witt Huberts, Amsieidam, 4 personen, "Villa Lichttoren. Mej. M. Figee, Amsterdam, 4 persouen, idem. Mr. P. Verloren van Tbemaat, 3 personen, Utrecht, Groot Badhuis. C. J. C. Burkens, Utrecht, 2 pers., Hooge weg E. 28. Mej. B. Hovy, Amsterdam, idexn. G. F. Brandt, 2 persArnhem, idem. C. Weiier, Dusseldorf, villa Golf en Duin. Mej. T. Willekes Macdonald, Bus- sum, villa Margaretha. Mej. G. Duys, Arnhem, idem. Dames Mezger, Amersfoort, villa Lelia. J. de Casparis, Amsterdam, villa Vredenlust. H. G. Finck, Amsterdam, idem. Mej. Scheefhals, idem. Haarlemmermeer. Marktbericht. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, llAug. 1898. Witte tarwe f 0.— a f 0.—Haver f 0,— a f 9.—, Rogge f 4.— k f 4,75, Chevaliergerst f 0.— k f 0.—. Winter- fsrst f4.— k f 4.40 Groene erwten 0.— a f 0.—op kook f 0.—. Kar- weizaadf 0.50 a f 11.Zomer ris- tarwe f 0.— f 0.— Capucyners f 0.— a fO.— Roode wintertarwe f 0.— fO.—Duivenboonen fO a f0. Paardenboonen f 0.—, a f 0.—, Bruine booneu f 0.—, a f 0.—. Kanariezaad f 0.—, f 0.—. Jarige tarwe f 0.—. Roode Duivenboonen f 0.— k f 0.— Koolzaad f 7.60 a f 8,—. N.B. De kwaliteit van het aange- voerden was niet bevredigend ook de droogte liet veel te wenschen over. Beverwijk. Voor het examen Fransch I. o. is Donderdag alhier geslaagd de beer C. E. Schappert. VERVOLG Uit de „Staatscourant". Koninklijke Besluiten. Toegekend de eerepenning -voor verdiensten jegens 's Rijks Musea, iu zilver aan dr. M. N. J. Moltzer, ie Alkmaar. Eervol ontslag verleend aan G. Jordens, op verzoek, met in gang vau 23 September ais notaris te Enschede. Audiënties. De gewone audiënties van de minis ters van koloniëu en van marine op 32 Augustus, van "waterstaat, op 16 Augustus en van justitie op 17 Augus tus zullen niet plaais hebben. Een arbeider van bet Staatsspoor te Rozendaal had voor een paar dagen liet ongeluk by het uitdiepen van een sloot in een stuk glas te vallen en zyn band te verwonden. Donderdag morgen is j y aan bloedvergiftiging overleden. De Koninginnen te Utrecht. Geheel onverwacht werd Donder dagmiddag in Utrecht bekend, dat HH. MM. de Koninginnen te half vier een bezoek zouden breDgeD aan het Kinderziekenhuis. Als een loopend vuurtje verspreidde die biyde tijding zich door de stad, en toen bekend werd welken weg HH. MM. nog zouden nemen alvorens naar het Kinderziekenhuis iu de Oude Kerkstraat te gaan, wapperden bin nen eenige oogenblikken in al de te passeereu straten de vlaggen. Te ruim half vier kwamen HH. MM. van Soestdïjk aan in een open ry tuig, en werden zy aan de go ns der ge- meeente-OLitvangen door den burge meester, den beer B. Reiger die daarna iu een rijtuig plaats" nam, en de koninklijke rijtuigen voorreed. Langs den gebeelen weg stond een dichte drom van mensclien, die HH. MM. geestdriftig toejuichten welk huldetoou met vriendelijk buigen door HH. MM. werd beantwoord. H. M. de Koningin* was gekleed in licht rose met zeegroen, witten hoed met veeren en voile, H. M de Ko ningin-Regentes in zwarte zydo met zwarten hoed. In het rijtuig van het gevolg waren gezeten ee freules v. d. Poll en Van Limburg Stirum, bo nevens jhr. v. d. Bosch en de kamer heer Jhr. Van Pabst. De rijtuigen namen den volgenden weg: Biltstraat, Weistraat, Nachtegaalstraat. Lucas- brug, Nobelstraat. Janskerkhof, L. Jansstraat. Neude, Potterstraat, Ondc- gracht, Weerdsingel, Kleine Singel, Geldstraat, naar de Oud Kerkstraat. Hier wachtte een groote menigte HH. MM. af, die ook hier geestdrif tig en herhaaldelijk werden toege juicht. Aan den ingang van het ziekenhuis stonden twee jeugdige patiëaten Betje Verwey met een ruiker van theerozen, die deze aau H. M. de Ko ningin aanbood, en daarvoor een har- telijken handdruk ontving, en Antoon Bians, die aan de Koningin-Regentes een ruiker van paarse bloemen aanbood. HH. MM. werden voorts ontvangen door den beer J. F. de Beaufort, wethouder der gemeente en bestuurs- lid van bet Kinderziekenhuis endoor den beer H. J. Haversmidt, gouees- heer-direcleur. Door deze lieeren ge leid bezichtigden H.H. M.M. de i;! gebruik zijnde ziekenzalen en de operatie-kamers, onderhielden zich met de kleine patiënten, en werden over een en ander door den directeur ingelicht. De patiëntjes ontviugen van H. M. de Koningen bloemen en platen. Het bezoek duurde een kleine drie kwartier, waarna de vorstelijke gasten vertrokken. Het viel bijzonder op, dat onze jeugdige Koningin zelve Haar Moeder behulpzaam was bij het omslaan van Hare maDtille. "VVeer volgde een geestdriftige ovatie van het publiek, dat al dien tijd had gewacht, en daarna verlieten HH. MM. langs Biltstraat, Wittevrouwensingel, Maliesingel, Maliebaan en Hoogeland, de gemeente. LAATSTE BERICHTEN. Hedenmiddag te twee uur had de opening plaats van het nieuwe Poli- litiebureau in de Smedestraat, een waardig gebouw ten gebruike voor den politiedienst hier ter stede een zeer groote verbetering dus vergele ken by de wyze waarop de politie in de hokken van lokalen in do Zijlstraat was ondergebracht. Ruim, luchtig en vooral doelmatig, zoowel voor het publiek als de be ambten, ziedaar drie voorwaarden, welke de bouwmeester by de indee ling en bouw zorgvuldig in bet oog heeft gehouden. De fraaie in hollandschen bouwtrant opgetrokken gevel, de mooi gevormde toren aan den zaidkant en de typi sche helrood gekleurde luiken boeien het oog op aangename wyze. De zware hoolddeur binnengaande ziet men voor zich eene breede, ruime gang. met zwartsteenen vloer. Aan den rechterwand hangen twee groote zwarte borden voor kennisgevingen. De eerste deur rechts geeft toe gang tot de kamer voor den inspec teur van dienst, welke correspondeert met het bureau voor den commissaris van politie daarachter, een keurig vertrek, met notenhouten scliryfbu reau en kast, en twee ramen uitziende op eene binnenplaats. Iu de gekleurde ruiten dezer ramen is aangebracht de spreuk: „Ne Jupi ter quidem omnibus." Beide genoemde vertrekken hebben correspondentie door 2 schuifdeuren achter elkaar gelegen, waartussehen zich eene kleine ruimte bevindt. Op deze wyze kan een persoon, bij den inspecteur van dienst binnengebracht, gemakkelijk voor den commissaris geleid wor den om in verboor te worden geno men. Ten zuiden van de kamer voor den commissaris bevindt Ach een klein vertrek voor den klerk, tevens belast met de administratie der ge vonden voorwerpen, wiens bureau correspondeert mot dat van deuinsp. van dienst, en door een loket met de commissaris-kamer, zoodat de dooi den commissaris af te nemen vcrlioo- ren door den klerk op schrift kunnen worden gebracht, zonder dat hy ge zien wordt. Het eerste vertrek links van de gang is de ruime wachtkamer voor de politieagenten, in twee helften ge scheiden door een houten balustrade. Het voorste gedeelte is voor de ac tieve agenten, het achterste, voorzien van eene groote tafel met twee ban ken, voor de agenten in rust. De wand is ingenomen door 60 genouunerde bokjes, met deurtjes voo.zien waarin iedere agent het een en ander kan wegbergen. Hierachter bevinden zich twee wachtkamers, een voor den commis saris en een voor den inspecteur vau dienst, welke beide licht ontvangen van eene kleine binnenplaats daar achter. Hiermede is het voorgedeelte van het bureau besproken hetgedeelte dat bestemd is voor den publiekeu dienst. Een deur aan het einde der gang met net opschrift, „verboden loe- gang" scheidt deze gang van een tweede, langere maar smallere, waarop aan weerskanten verscheidene ver trekken uitkomen. Bechis heeft men achtereenvolgens j de werkkamer van de inspecteurs, J een vroolyk ruim vertrek, daarachter j de wasci.piaats enz. voor de agenten, verder de werkkamer voor de 8 rechercheurs, het kleerenmagazyn en de bergplaats voor brandstoffen. Links heeft men eerst de wasch- plaats enz. voor de inspecteurs, daar achter die voor den commissaris, de werkkamer voor de adj. inspecteurs met binneuplaats, de wachtkamer ten dienste van de rechercheurs, de kamer voor de verdachteu en ten slotte het cellengebouw. Twaalf cellen komen uit op eene gang, die links van de laatstgenoemde zien uitstrekt. Iedere cel is o. a. voorzien van eene elee- trische bel, waarmee de agenten in de wachtkamer kunnen worden opge beld. Achter het gebouw bevindt zich in de open lucht eene ruime exercitie- plaats. Rechts daarvan is eene over dekte ruimte, met een deur, toegang geveude tot de Wijngaardstraat, voor den gevangenwageu, en als bergplaats voor brancards en den slaugenwageu. Daarnaast bevindt zich de bergplaats voor den ladderwagen. Links van het cellengebouw ïseen soort keldervertrek gebouwd, met 9 hokken voor onbeheerde honden, daar-1 naast eene bergplaats vooor de hon denkar en fietsen. Zooals mori weet zullen de boven- verirekken in gebruik worden geno men door de Bell Telefoon Maat- s'chappy. Eene deur onder den toren geert toegang tot de trap, die naar de eerste verdieping leidt. Hier be vinden zich een ruim achtervertrek: de seinzaal, en 2 voorvertrekkende ingenieurskamer en de verdeel kamer; verder riog een kleine spreekcel. De tweede verdieping wordt ingenomen dorr een grooten zolder, vanwaar men toegang heeft tot het torentje een kranig stukje bouwkunst vanwaar men een prachtig uitzicht over de stad heeft. Het geheele bouwwerk doet dege nen die aan de totstandkoming heb ben meegewerkt, alle eer aan, iu de eerste plaats den bouwmeester Jac. Leyh, stadsarchitect. Aannemers wa ren' de hoeren Giebels van S er vel len, opzichter de heer J. van Campen, schilder de heer P. Bon, loodgieter de heer B. A. Smits. De nette meu belen zyn geleverd door den heer P. van Thiel, terwijl de electrische ge leiding is aangelegd door den heer Meeuwig. Heien middag te twee uur droeg de Burgemeester in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten en be langstellenden het nieuwe gebouw aan den Commissaris van politie den heer van Goor over. Onder de autoriteiten merkten wij op den Burgemeester van Heemstede, de heeren Muilemeister, oud lid van den Raad van Indië, F. Lieftinck, lid van de Tweede Kamer, Schouten, (oud-griffier der Secretarie), J. H. Stoel Az., oud lid van den Raad, de Wethouders Joh. de Breuk, Mr. Waller, M. O. de Kan ter en de Haan Hugenholtz, C. J. Goiinet, archivaris van de gemeente, den gemeente-secre taris en vele leden van den Raad, L. de Breuk, commandant der Brandweer, H. J. D. Dandey, commandant van spuit 10. Jac. Leyh, gemeente-archi tect, als mede de architect J. v. d. Ban, J. G. Michielse, hoofdopzichter en J. van Campen. opzichter der stads werken. Verder waren aanwezig eenige inspecteurs en adjunct-inspecteurs en eenige rechercheurs. Onder commando van den heer Nolthenius stonden de agenten in twee gelederen opgesteld. De Burgemeester hield eene ope ningsrede. waarin hy alle aanwezigen voor liunoetegenwoordigheid bedankte Zy die het iiieuwo politiebureau reeds gezien hebben zyn eenstemmig in hun lof over dezo keurige inrienting, die aan alle eischen des tyds voldoet. Spr. kan dan ook niet nalaten hier voor aan de lieeren van Goor en Jac. Leyh, die in het tot staud brengen van dit gebouw een zoo groot werke lijk aandeel hebben g- had, een woord van hulde te brengen. Ook aan deu Raad, die tot hot bereiken van dit doel zoo zeer heeft medegewerkt, eeu woord van dank. De Raad heeft dan ook met recht ingezien, dat by eene nauwgezette plichtsbetrachting het politie-bureau aan alle eischen des tyds moest vol doen. Hierna bracht de Burgemeester aan den heer vau Goor een woord van dank voor de goede, degelijke en tactvolle wyze, waarop de politie zich gedureude de kermis van haar taak gekweten heeft. Spreker betoogde verder dat de politie-ïaak eene hoogst moeilijke is die bij de a.s. Kronings feesten nog moeiiyker zal worden, en hy sprak dan ook de hoop uit. op de medewerking van het Haarlemsclie publiek te mogen rekenen. Vervolgens droeg de burgemeester het nieuwe bureau aau het hoofd der politie over eu hoopte dat het liera nog vele jaren gegeven moge zyn in die functie ais zoodanig werkzaam te zyn. Hierna Dam de heer van Goor het woord. Spr. bracht een woord van hulde aan den burgemeester, op wiens initiatief dit gebouw is tot staud ge komen, en wenschie hein geluk met het nieuw gebouw. Wy weten alien bo-' zeer u de belan gen der politie ter harte gaan en ik kan dan ook niet nalaten u uitnaam van allen te "bedanken voor de hulp en steun, die wy schier dagelijks van u ondervinden. Ik hen er trotsch op u als burgemeester te mogen bezitten, die weet te beloouen en te straffen. Het is door deze en andere goede eigenschappen, dat ik in staat ben het beheer over dit corps te voeren en te leiden. Ik hoop dan ook nog een reeks van jaren aan het hoofd der politie to mogen staan en te arbeiden ten bate van het corps eu hot publiek. Hierna bracht spreker nog een Woord van dauk aan den Raad, die in dit jaar een van de voornaamste inrichtingen heeft uoen verrijzen eu een woord van erkentelijkheid aau den heer Leyh, die het gebouw hecht en sterk heeft doen opbouwen naai de nieuwste vindingen. Het is een werk, dat aan zyn doei eu bestemming volkomen zal beant woorden (applaus.) Hiermede verklaarde de heer van Goor het Bureau van Politie te heb ben aanvaard. Na deze plechtigheid werd door alle aanwezigen een rondgang door het gebouw gemaakt. VARIA Een onderwijzer vraagt aan zyn leerling hoe of hy een appel- van een pereboom zou onderscheiden. Wél, aan de vrucht Maar wanneer er nu nog geene vruchten aan den boom zyn? Dan maar wachten totdat deze komen. Een kleine statistiek van den jong- sten dameskrans by mevrouw Van Neerlag tot Inslag, op 30 Juni 1.1. gohouden: Er waren verzocht Dames 48 Gekomen 48 Er werden gedronken Glaasjes lichts Medoc 76 Tassen Koffie 132 Tassen Thee 28 Er werden verorberd Crèmetaartjes 356 Belegde Boterhammetjes 29S Er werd gelasterd over pers. 1234 Van deze mannelyke 3S6 vrouwelijke 848 Geprezen werden persouen 7 Van deze waren gestorven 7 Hiervan mannelijke 6 vrouwelijke 1 Kregen na dezen krans haar pasp. Keukenmeiden IS Bovenmeiden 12 Kindermeiden 8 Modisteu den wind van voren 48 Nieuwe zomerhoeden verruild 4S Maag overladen 1 Onder dokters handen 38 Van zenuwen 32 By mevrouw Prikton voor een geuhen krans. Verzocht 48 Aangenomen 48 Wat regent het, hé? Wat het regent? Regen. Wat dacht jy dan? Koffie? Onlangs gehoord te Nijmegen, toen een der automobielen met een vaart van veertig kilometer in het uur kwam voorbystorinen Sapperloot, met zoo'n ding kun je heel de wereld door Nog verder zelfs, naar de andere wereld1 De stuurman van een schip had op zekeren dag te diep in het glaasje gekeken en was onbekwaam voor zyn werk. Toen hy deu volgenden dag in het logboek keek, las hy daar'het volgende „De stuurman is den heelen dag dronken geweest." Kapitein, zei liy, dat was toch niet noodig om op te schrijven. Was het dan niet waar? Ja, dat wel. Laat het dan staan. Denzelfden avond keek de kapitein het logboek nog eens in en las daar tot zyn groote verbazing het volgende: „De kapitein is den gebeelen dag niet dronken geweest." Wat betenkeut dal riep de ka pitein woedend uit. Het is net of ik vandaag voor het eerst van mijn leven niet dronken ben geweest. Was u dan niet nuchter, kapi tein Zeker! Nu, laat bet dan staan. TELEGRAMME». PARIJS, 12 Aug. (Reuter). In de Petite jRépuMique doet Jaurès zyn best om de onscüuld van Dreyfus aau te toonen. Hy stelt vast dat de eenige wettige bKsis der beschuldi ging het borderel is. Hij beoordeelt dit stuk, en tracht te doen uitkomen dat uit deri aard der daarin genoemde documenten niet kan worden afgeleid wat .de betrekking was van den schul digen officier. PEKING, 12 Aug. (Reuter.) Een keizerlijk decreet keurt definitief de Belgische leening voor den spoorweg van Peking naar Hankau goed, niet tegenstaande het protest van den En- gelschen gezant. JOKOHAMA, 12 Aug. (Reuter.) De uitslag der verkiezingen zal, naar men verwacht, zyn dat het kabinet eeu overweldigende meerderheid heeft in het Lagerhuis. De begrooting voor het volgend jaar wy'st een tekort aau vau vijftig mil- liocn yen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen10 Aug. C- S. Barmen- tlo—v. Everdingen d. 11. M. vau Hoof—Dnyn z. A. M. Diebenel— Mynnich z. J. C. Kok—v. d. Berg d. 12. J. V. Machielse—Muller d.A. O. Voorting—Goes z. C. Perfors—Ree dijk d. W. M. Bos—Kruii l d. Overleden11 Aug. F. Wiersma 4 j. z. Korte Spaarne. G. Cremers Kuyken 70 j. Z. B. Spaarne. Commissariaat van Politie te Haarlem. Inlichtingen omtrent de voorwerpen zijn dagelijksbehalve Zon- en Feestdagen, van 11 tot 1 uur voor de eigenaars te bekomen. Gevonden voorwerpen. Van 4 Aug. tot en met 9 Aug. '98. Eenige armbanden. Eenige porte- monnaies met geld. Een nikkelen ket ting. Een mandje met suikergoed. Een dameshorloge. Twee doozen met lint. Een tuindersmandje. Een slinger met twee sleutels vari eene pendule. Twee voiies. Eene pelierine. Een bewys van gedrag. Een broodkaart. Een paardehalster. Een hondje. Een para- pluie. Een corset. Een nikkelen ketting mot medaillon. Een big. Een manchetknoop. Een oorbelletje. Een rytuigmoer. Een gouden ring. Een vrouwenzak. Een bril. Twee gewich ten. Een ring met sleutels. Eenige sleutels. I El G E 2 O 3 D E H. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copij niet aan den inzender terug gegeven. Aan de Redactie! In de bladen lees ik dat, op de Algemeone Vergadering van Maat schappelijk Belang de secretaris op zeer ouaangenauie wyze het oordeel over my uitsprak, als zoude ik de aanleiding zyn tot het verbroken der relatie tusschen bovengenoemden bond en dc Haarlemsehe Handelsvereeni- ging. Ik wil hierop even antwoorden dat niet ik alleen de H. H. V. vertegeu- woordig, doch dat door ons bestuur, bestaande uit 7 leden, met 6 stemmen besloten is de overeenkomst met M. B. op te zeggen, om reden die ver binding voor onze vereeniging geheel nutteloos geb eken was. Hoogachtend Uw dw. dn. Theod. Schiirraann, Voorzitter R. R. V. Dit ingezonden stuk is wegens plaatsgebrek een dag blyveu liggen. (Red.) MARKTNIEUWS Haarlem, 11 Aug. Aard. 325 HL. 269 HL. f 1,80 f3 Heereb. 137 Md. 137 Md. f 1,— f 1,20 Snyb. 93 Md. 93 Md. f 1,25 f 1,75 SftoomvaariiseHchici:;. Het stoomschip Koningin Regen tesvan Batavia naar Amsterdam, pass. 10 Aug. Perim. Het stoomschip Werkendam, van de Holland Amerika Lyn, van New- York naar Rotterdam, arriv. 11 Aug. te Rotterdam. Het stoomschip Oengaran,van Bata via naar Rotterdam, vertr. 11 Aug. van Port Said. Het stoomschip Prinses Am alia, van Amsterdam naar Batavia, vertr. 10 Aug. van Suez. Het stoomschip Prinses Sophievan Amst. naar Batavia, pass. 10 Aug. Ouessaot. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam. van de Boilaod Amerika Lijn, van Rotterdam naar Newyork, vertr. 11 Aug. van Rotterdam. Het stoomschip Ardjoenovan Rot terdam naar Java, vertrok 11 Aug. van Marseille. Het stoomschip Edamvan de Holland Amerika Lyn, van Newyork naar Amsterdam, vertr. 11 Aug.'van New-York. Het stoomschip Dn nthe, van Rot terdam naar Java, vertr. 11 Aug. van Rotterdam. Het stoomschip Vitte de la Ciotat, met de Fransche mail. vertr. 10 Aug. van Port Said naar Marseille. Het kan den I4en dezer aldaar worden verwacht. BROKSEBGUW. MATINEE op Zaterdag 13 Aug. vau 2'/j—4'/2 uur. PROGRAMMA. 1. „Gigerl." Marsch. Wagner 2. Öuvert. „Die weisso Dame"Boiellieu. 3. „Constance.* Polka MuzarkaFahrbach. 4. „O, scböner Mai." WalzerStrauss. 5. Spanische Balletmu- sikDesormes. 6. Ouv. Fra Diavolo Auber. 7. Der Pfifficus. Polka. Strauss. S. Estudianöna.Walzer Waldleufel. 9. Potp. a/d Operette „Boccacio" Suppé. 10. Finale. MATINEE tc geven door het Haar lemse!) Muziekkorps, onder directie van den luit.-kapelmêester C. P. W. KRIENS, op Zouda.' 14 Aug. 1898, des namiddags van 2' 2—4 uur. PROGRAMMA 1. MarscliSousa. 2. Ouverture „L'Etoilc du Nord"Meijerbeer. 3. Marche militaire Schubert. 4. Fant. „Zauberflüte" .Mozart. 5. Ouverture „Tutti in MascheraPerdroiii. 6. „Hourida." Valse Gillet. 7. Fantaisie „Cavalleria Rustieana" Mascagni. Sociëteit „Trou moet Blycken." CONCERT te geven door het Haar- lemscli Muziekkorps, onder directie van den luit.-kapolmeester C. P. W. KRIENS, op Zondag 14 Augustus 1898, 's avonds 8 uur. PROGRAMMA: 1. Marche militaire Kriens. 2. Ouverture „TaucredL Rossini. 3. Neu Wieu. Walzer Strauss. 4. Fautaisie „Roméo et Juliette" Goxtnod. 5. Ouverture „Rumilda et Constance" Meyerbeer. 6. Fantaisie „La Yivan- dière"Godard. 7. a. Ëntre-act' „Rosa- munde". Schubert. b. Wir spieleD Soldat. Eilenberg. 8. Ballet „Gustave III". Auber. op ZONDAG 14 Aug. 1898. TE HAARLEM. Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure, Borle. de Lausanne. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Yoorm. 10 ure, Mulder. Namidd. 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Tibben. 's Avonds 5\2 ure, dezelfde. Lutliersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Craandijk. Remonstrantsclie Kerk. Geen dienst. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, de Blocq van Schel ling a Woensdagavond 8 ure, dezelfde. Voorbereiding. Clir. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure en des nam. 5'/i ure, G odsdienstoefeningen. Hersteld Apostolische Zending Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur, Godsdienstoefeningen. Heemstede. Voorm. 10 ure, geen dienst. Nam. 2'/i ure, Kuijlman, Doopsbodioning. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Heerinqa. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Gutteling. 's Avonds 6 ure, geen dienst. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Beverwijk. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 ure, geen dienst

Haarlem's Dagblad | 1898 | | pagina 3